Reklama

Nauka na maksa godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Nauka na maksa w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj
Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Nauka na maksa będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 11 lipca 2020 (Sobota)
12:15 Nauka na maksa: Maszyna Rube'a Goldberga Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil konstruuje maszynę Rube Goldberga. Za pomocą różnych odmian energii próbuje sprawić, aby… ciasto poleciało. Phil konstruuje maszynę Rube Goldberga. Za pomocą grawitacji, energii potencjalnej, kinetycznej, chemicznej i elektrycznej próbuje sprawić, aby… ciasto poleciało.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
19:05 Nauka na maksa: Most z kostek cukru Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil buduje most łukowy z cukru. Ponadto: szkło, któremu nie straszny młotek. Oraz pytanie: czy kurze jajka udźwigną Phila? Budujemy most łukowy! Na początek cukier, na koniec coś na tyle wytrzymałego, żeby dało się po nim przejść. Tajemnica tkwi w konstrukcji. Ponadto: gigantyczny domek z kart i szkła, któremu nie straszny nawet młotek. Oraz pytanie: czy kurze jajka udźwigną Phila?

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
Reklama
Program TV na 12 lipca 2020 (Niedziela)
19:05 Nauka na maksa: Świetlne wyzwanie Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil ma za pomocą światła rozwiązać pewną zagadkę. Ponadto: odbijamy promienie, aby wyłączyć telewizor oraz widzimy w ciemnościach! Światło będzie się nas słuchało! Phil ma za pomocą światła rozwiązać zagadkę, która staje się coraz trudniejsza. Ponadto: konstruujemy peryskop, odbijamy promienie, aby wyłączyć telewizor oraz widzimy w ciemnościach!

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
Program TV na 13 lipca 2020 (Poniedziałek)
10:45 Nauka na maksa: Błyskawica Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil produkuje błyskawice oraz ujarzmia ich moc, dzięki czemu klei do siebie różne rzeczy, unosi je i sprawia, że włosy stają dęba! Elektrostatyka! To ona kryje się za błyskawicami – tymi, które uderzają z nieba i tymi, które naukowcy uzyskują w laboratorium. Ponadto: Phil ujarzmia moc błyskawicy i klei do siebie różne rzeczy, unosi je i sprawia, że włosy stają dęba!

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
17:30 Nauka na maksa: Most z kostek cukru Logo Da Vinci
Program TV na 18 lipca 2020 (Sobota)
12:15 Nauka na maksa: Hydraulika Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil konstruuje ramię robota, zasilane hydraulicznie. Odkrywa też siłę płynów w zgniatarce. Phil konstruuje ramię robota, zasilane hydraulicznie. Odkrywa też siłę płynów w zgniatarce. Filtruje wodę i podziwia działanie śruby Archimedesa.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
19:05 Nauka na maksa: Maszyna Rube'a Goldberga Logo Da Vinci
Program TV na 19 lipca 2020 (Niedziela)
12:15 Nauka na maksa: Ruch obrotowy Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil bada rozmaite siły, dzięki którym ciała się obracają. Pokazuje, jak zbudować bączek-żyroskop i samolocik wykorzystujący efekt Magnusa. Phil bada rozmaite siły, dzięki którym ciała się obracają. Pokazuje, jak zbudować bączek-żyroskop i samolocik wykorzystujący efekt Magnusa. Powiększa je i sprawdza, jak pokonują prawo powszechnego ciążenia.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
19:05 Nauka na maksa: Trebusz Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil konstruuje trebusz, czyli wielką katapultę, wykorzystującą zasadę dźwigni. Strzela z niej dynią. Phil konstruuje trebusz, czyli wielką katapultę, wykorzystującą zasadę dźwigni. Strzela z niej dynią. Poza tym z pomocą zwykłej liny zyskuje nadludzką siłę.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
Reklama
Program TV na 20 lipca 2020 (Poniedziałek)
10:45 Nauka na maksa: Most z kostek cukru Logo Da Vinci
17:30 Nauka na maksa: Świetlne wyzwanie Logo Da Vinci
Program TV na 25 lipca 2020 (Sobota)
12:15 Nauka na maksa: Kopuła geodezyjna Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil pokazuje, jak skonstruować kopułę geodezyjną z cukierków i wykałaczek. Oraz większa wersję – z pomarańczy i arbuzów. Phil buduje most Leonarda i ołówkowy sześcian. Pokazuje, jak skonstruować kopułę geodezyjną z cukierków i wykałaczek. Oraz większa wersję – z pomarańczy i arbuzów.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
19:05 Nauka na maksa: Hydraulika Logo Da Vinci
Program TV na 26 lipca 2020 (Niedziela)
12:15 Nauka na maksa: Śluz Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil bada polimery i pokazuje, w ilu rzeczach je znajdziemy. Uzyskuje swój ulubiony polimer, czyli śluz. Phil bada polimery i pokazuje, w ilu rzeczach je znajdziemy: od plastiku, przez gumę po jego ulubiony śluz. Robi naczynie z łatwo rozkładalnego plastiku oraz śluz chrupiący i świecący w ciemności.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
19:05 Nauka na maksa: Ruch obrotowy Logo Da Vinci
Program TV na 27 lipca 2020 (Poniedziałek)
10:45 Nauka na maksa: Świetlne wyzwanie Logo Da Vinci
17:30 Nauka na maksa: Samochód odrzutowy Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil buduje auto na balon. Ponadto kołyska Newtona z kul do kręgli, tajemnica nazwy „świnki morskie” oraz trzecie prawo dynamiki Newtona. Phil konstruuje auto na balon. Chce zbudować model, do którego da się wsiąść. Czy ekipa „Nauki na maksa” znajdzie dostatecznie duży balon? Ponadto kołyska Newtona z kul do kręgli, tajemnica nazwy „świnki morskie” oraz trzecie prawo dynamiki Newtona.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
Program TV na 1 sierpnia 2020 (Sobota)
12:15 Nauka na maksa: Rakieta alkalizująca Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil buduje rakietę z napędem z tabletki alkalizującej. Za pomocą innych chemicznych trików załatwia balon oraz włącza światło. Phil pokazuje, w jaki sposób w reakcji wody i zasad z tabletki alkalizującej powstaje dostatecznie dużo energii, aby wystrzelić rakietę. Za pomocą innych chemicznych trików załatwia balon oraz włącza światło.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
19:05 Nauka na maksa: Kopuła geodezyjna Logo Da Vinci
Reklama
Program TV na 2 sierpnia 2020 (Niedziela)
12:15 Nauka na maksa: Zrzut dyni Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil przedstawia przykład badań materiałowych – rozbija jajka. W większej wersji doświadczenia sięga po dynię, piankę polimerową i pancerz. Phil przedstawia przykład badań materiałowych – rozbija jajka. Powiększa doświadczenie i sięga po dynię. Spróbuje jej nie rozwalić, w czym pomogą pianka polimerowa i pancerz.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
19:05 Nauka na maksa: Śluz Logo Da Vinci
Program TV na 3 sierpnia 2020 (Poniedziałek)
10:45 Nauka na maksa: Samochód odrzutowy Logo Da Vinci
17:30 Nauka na maksa: Elastyczność i energia Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil zaczyna od katapulty z patyka po lodzie. Ponadto: wypasiony statek o napędzie kołowym i rekonstrukcja średniowiecznej katapulty. Phil zaczyna od katapulty z patyka po lodzie. Następnie dzięki wiedzy o elastyczności konstruuje machinę, która miota dynie! Ponadto: wypasiony statek o napędzie kołowym i rekonstrukcja średniowiecznej katapulty.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
Program TV na 8 sierpnia 2020 (Sobota)
12:15 Nauka na maksa: Łódka grawitacyjna Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil przygląda się siłom o przeciwnych zwrotach. Pokazuje, jak zrobić łódkę, której napęd wykorzystuje trzecią zasadę dynamiki Newtona. Phil przygląda się siłom o przeciwnych zwrotach. Pokazuje, jak zrobić łódkę, której napęd wykorzystuje trzecią zasadę dynamiki Newtona. Powiększa eksperyment z małą pomocą Archimedesa.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
19:05 Nauka na maksa: Rakieta alkalizująca Logo Da Vinci
Program TV na 9 sierpnia 2020 (Niedziela)
12:15 Nauka na maksa: Zjeżdżalnia a tarcie Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil prezentuje proste doświadczenie z siła tarcia. W wersji powiększonej potrzebne są: żaby, ryż i dwie złączone książki. Phil prezentuje proste doświadczenie z siła tarcia. Wystarczą drewno, pianka, tekturka i lód. A w wersji powiększonej: żaby, ryż i dwie złączone książki.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
19:05 Nauka na maksa: Zrzut dyni Logo Da Vinci
Program TV na 10 sierpnia 2020 (Poniedziałek)
10:45 Nauka na maksa: Elastyczność i energia Logo Da Vinci
17:30 Nauka na maksa: Tarcie Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil zaczyna od dysku wyposażonego w balon. Ponadto: czy dzięki sile tarcia da się wspinać po ścianie, a nawet latać? Phil zaczyna od dysku wyposażonego w balon. Następnie próbuje zbudować wersję, na którą dałoby się wsiąść. A właściwie czemu by nie zrobić dwóch i się pościgać? Ponadto: czy dzięki sile tarcia da się wspinać po ścianie, a nawet latać?

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
Reklama
Program TV na 15 sierpnia 2020 (Sobota)
12:15 Nauka na maksa: Łódka-pułapka na myszy Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil eksperymentuje z napędem: oto łódka zasilana pułapką na myszy. Powiększa doświadczenie za pomocą pierwszej zasady dynamiki Newtona. Phil eksperymentuje z napędem: oto łódka zasilana pułapką na myszy. Odkrywa różnicę między ciągiem początkowym a stałym. Powiększa doświadczenie za pomocą pierwszej zasady dynamiki Newtona.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
19:05 Nauka na maksa: Łódka grawitacyjna Logo Da Vinci
Program TV na 16 sierpnia 2020 (Niedziela)
12:15 Nauka na maksa: Powietrzny surfing Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil przeprowadza doświadczenia z lataniem. Składa samolocik, który unosi się na poduszce powietrznej. Poznaje też znaczenie śmigieł. Phil przeprowadza doświadczenia z lataniem. Składa samolocik, który unosi się na poduszce powietrznej. Powiększa go i przekonuje się, dlaczego tak trudno latać skrzydłowcem i dlaczego śmigła się czasem przydają..

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
19:05 Nauka na maksa: Zjeżdżalnia a tarcie Logo Da Vinci
Program TV na 17 sierpnia 2020 (Poniedziałek)
10:45 Nauka na maksa: Tarcie Logo Da Vinci
17:30 Nauka na maksa: Most z makaronu Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil próbuje zbudować most z makaronu, po którym dałby radę przejść. Ponadto: zamek z piasku, który wytrzyma ciężar budowniczego! Kto chciał zbudować most z makaronu? Prościzna, a budowla jest bardziej stabilna, niż by się wydawało. A makaronowy most, po którym przeszedłby Phil? Ponadto: zamek z piasku, na którym da się stanąć - i go nie zniszczyć!

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
Program TV na 22 sierpnia 2020 (Sobota)
12:15 Nauka na maksa: Fontanna nukleacyjna Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil eksperymentuje z ciśnieniem gazu: wystarczy napój gazowany, sprężarka i miętówki. W wersji powiększonej: saturacja] i komora próżniowa. Phil eksperymentuje z ciśnieniem gazu: wystarczy napój gazowany, sprężarka i miętówki. W wersji powiększonej: gazowany sok z ogórków, pianki i komora próżniowa.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
19:05 Nauka na maksa: Łódka-pułapka na myszy Logo Da Vinci
Program TV na 23 sierpnia 2020 (Niedziela)
12:15 Nauka na maksa: Maszyna Rube'a Goldberga Logo Da Vinci
19:05 Nauka na maksa: Powietrzny surfing Logo Da Vinci
Program TV na 24 sierpnia 2020 (Poniedziałek)
10:45 Nauka na maksa: Most z makaronu Logo Da Vinci
17:30 Nauka na maksa: Magnetyczna lewitacja Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Phil szuka magnesów dość silnych, aby odpychając się, uniosły go nad ziemię. Ponadto: magnesy, które same pokonują siłę ciążenia. Magnesy mają bieguny – te o przeciwnym znaku się przyciągają, te o takim samym – odpychają się. Czy znajdziemy magnesy dosyć silne, aby odpychając się uniosły Phila nad ziemię? Ponadto: magnesy, które same pokonują siłę ciążenia.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
Program TV na 29 sierpnia 2020 (Sobota)
12:15 Nauka na maksa: Trebusz Logo Da Vinci
19:05 Nauka na maksa: Fontanna nukleacyjna Logo Da Vinci
Program TV na 30 sierpnia 2020 (Niedziela)
12:15 Nauka na maksa: Hydraulika Logo Da Vinci
19:05 Nauka na maksa: Maszyna Rube'a Goldberga Logo Da Vinci
Program TV na 31 sierpnia 2020 (Poniedziałek)
10:45 Nauka na maksa: Magnetyczna lewitacja Logo Da Vinci
17:30 Nauka na maksa: Łódka ze sreberka Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Philowi w końcu udaje się zbudować łódkę ze sreberka, która zmieści na pokładzie człowieka. Ponadto: wanna pełna głównego składnika-pieluch. Dlaczego łodzie unoszą się na wodzie? Folia aluminiowa tonie, ale zrobiony z niej stateczek już nie. Philowi dopiero za którymś razem udaje się zbudować łódkę ze sreberka, która zmieści na pokładzie człowieka. Ponadto: Phil w wannie pełnej głównego składnika-pieluch.

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Nauka na maksa. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Nauka na maksa w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Nauka na maksa.

Poprzednie emisje Nauka na maksa w telewizji

Emisja Nauka na maksa miała miejsce:

2020-07-06 17:30 Nauka na maksa: Błyskawica Logo Da Vinci
2020-07-06 10:45 Nauka na maksa: Auto na wodę Logo Da Vinci

Opis (streszczenie): Samochodzik na wodę zostanie powiększony do wersji 500 litrowej. Phil śmiga po tafli i za pomocą wody pod ciśnieniem wycina wzór w dyni! Energia wodna! Domowej roboty samochodzik na wodę awansuje na wersę 500 litrową. Ponadto: Phil śmiga po tafli i pokazuje, jak za pomocą wody pod ciśnieniem w 15 sekund wyciąć wzór w dyni!

Czas trwania: 21min. / program technologiczny
2020-07-05 19:05 Nauka na maksa: Błyskawica Logo Da Vinci
2020-07-05 12:15 Nauka na maksa: Świetlne wyzwanie Logo Da Vinci
2020-07-04 19:05 Nauka na maksa: Auto na wodę Logo Da Vinci

Nauka na maksa gdzie obejrzeć?

Nauka na maksa można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: Da Vinci

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Reklama
© 2016-2020 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry