Emisja Nieoczywiste miejsca będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 8 maja 2025 (Czwartek)Opis (streszczenie): Czas na kolejne Nieoczywiste miejsca w HGTV! Kasia Jaroszyńska z ekipą ponownie ruszy w Polskę, żeby odkryć dla was najciekawsze, najodważniejsze i najbardziej szalone domy, o jakich wam się nie śniło. Jakich nieoczywistych miejsc możecie spodziewać się w drugim sezonie programu? W jednym z odcinków zajrzymy pod dachy kopułowe i przekonamy się, czy naprawdę zaokrąglone domy wytwarzają wyjątkową energię. Odwiedzimy też właścicieli domów urządzonych w bardzo starych budynkach, które kiedyś pełniły zupełnie inne funkcje. W programie prześledzimy etapy budowy tych przestrzeni, poznamy wszystkie nietypowe rozwiązania wnętrzarskie i porozmawiamy z autorami oraz właścicielami tych miejsc. Ten program inspiruje do stworzenia własnego, Nieoczywistego Miejsca! Powrót do szkoły po latach u wielu z nas może wywołać dreszcze i lekki niepokój na myśl o niezapowiedzianej kartkówce. Ale szkoły, które pokażemy wam w tym odcinku "Nieoczywistych Miejsc", nie mają nic wspólnego ze złymi skojarzeniami. Ich właściciele postanowili przerobić dawne klasy na piękne pokoje i udowodnić, że stara szkoła to dobre miejsce do mieszkania. I zrobili to celująco! Łukasz i Piotr prawie 2 lata szukali odpowiedniego domu do kupienia. Z miłości do gór i Dolnego Śląska nie wyobrażali sobie zamieszkania gdzie indziej. W końcu ich serca skradł budynek starej szkoły w miejscowości Kwieciszowice, niedaleko Jeleniej Góry. Patryk przez wiele lat mieszkał w Trójmieście, ale swoje nieoczywiste miejsce stworzył w Borzęcinie, niedaleko Słupska. To właśnie tu zakochał się w budynku starej poniemieckiej szkoły. Anna i Paweł natknęli się na zrujnowaną, pruską szkołę podczas rowerowej wycieczki po Mazurach Garbatych. Już na pierwszy rzut oka wiedzieli, że to miejsce ma potencjał i niepowtarzalny klimat. Dzisiejszy wygląd szkoły jest tego potwierdzeniem. W tych szkołach nie grożą wam kartkówka ani odpytywanie. Tutaj zachwycicie się wyobraźnią, kreatywnością i designem!
/ Polska / 2021 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Prowadząca Katarzyna Jaroszyńska odwiedza zwykłych Polaków w niezwykłych wnętrzach. Tym razem skupi się na poszukiwaniu tych, którzy zdecydowali się na wybudowanie nietypowego domu, w pięknych okolicznościach przyrody. Mikro-domy z prefabrykatów, przyczepy, domki holenderskie, barki, siedliska z kontenerów – dzięki Katarzynie widzowie HGTV poznają te wszystkie rozwiązania. Zobaczymy historie domów przez pryzmat ich właścicieli lub w asyście zaangażowanych w prace architektów. Prześledzimy w miarę możliwości etapy budowy i poznamy wszystkie nietypowe rozwiązania wnętrzarskie. Ten program to opowieść o małych domach bez tajemnic. W pierwszym odcinku programu „Nieoczywiste Miejsca” Kasia Jaroszyńska ruszy tropem ludzi, którzy lubią mieszkać na… czterech kółkach. Mieszkanie w przyczepie czy kamperze jest coraz bardziej popularne, a w Polsce najwięcej ich można spotkać nad morzem. Kasia odwiedzi rodziny, które zdecydowały się na radykalny krok: zamianę swojego mieszkania na kamper czy przyczepę i to na 3 miesiące w roku! Poznacie powody takiej decyzji i dowiecie się, czy taki pomysł to dobry pomysł? Ania i Krzysztof z Łodzi wraz z 6 dzieci od lat wyjeżdżają nad polskie morze, aby uciec od miasta do swojego drugiego domu - przyczepy. Ania urządziła ją w sielskim klimacie, rodem z francuskiej Prowansji. Ewelina i Jędrzej z Radomia wraz z 2 córkami Nelą i Marysią oraz psem Tulą dopiero niedawno zamieszkali w przyczepie urządzonej w stylu boho, ale jak sami mówią – żyją w niej bardzo intensywnie. Ewelina i Marek od 8 lat razem zwiedzają świat, pracując w przeróżnych miejscach. W końcu udało im się spełnić marzenie o własnym vanie, którym mogą dojechać prawie wszędzie. To są zdecydowanie nieoczywiste miejsca do mieszkania – a my je odkryjemy!
/ Polska / 2020 / program edukacyjnyEmisja Nieoczywiste miejsca miała miejsce:
Opis (streszczenie): Polska pełna jest nieoczywistych miejsc: domów ukrytych na drzewach, ekologicznych budynków, mieszkań w starych budynkach gospodarczych i takich stworzonych w miejscach, które pamiętają dawne czasy. Kasia Jaroszyńska już po raz trzeci wyrusza w Polskę, żeby poznać właścicieli tych domów. W każdym odcinku przedstawimy trzy historie, które mają wspólny mianownik. Poznamy właścicieli domu w wagonie, autobusie i na dworcu. Sprawdzimy, jak mieszka się w trójkątnym domu i czy namiot może być nieoczywistym miejscem. Kasia odwiedzi też domy zawieszone kilka metrów nad ziemią i zobaczy, czy stara stodoła, świniarnia albo kuźnia mogą zmienić się w przytulne miejsce do życia dla rodziny. Każda z tych historii może być inspiracją do zmiany i dowodem na to, że odwaga, wyobraźnia i odrobina szaleństwa to najlepszy przepis na stworzenie swojego, nieoczywistego miejsca na ziemi. Po co szukać swojego miejsca na ziemi, skoro można zamieszkać... pod nią? Bohaterowie tego odcinka "Nieoczywistych miejsc" pokazują, że poziom życia wcale nie zależy od poziomu umiejscowienia domu, a pod ziemią może być ciekawie!Daniel pochodzi z Beskidu Niskiego i to tutaj stworzył swoje wymarzone, nieoczywiste miejsce pod ziemią. Od początku planował dom, który zrówna się z łąką i wtopi w naturalne otoczenie. I chociaż budowa przyniosła mu wiele wyzwań, dzisiaj wie, że to była najlepsza decyzja. Dom zakorzeniony w naturze - ten opis najlepiej pasuje do zielonej oazy Mirona położonej w sercu Mazur. Ukryty pośród mchu i paproci dom został stworzony z naturalnych materiałów i otwiera swoje drzwi tylko nielicznym wtajemniczonym gościom. Spełnieniem marzeń dla miłośniczki fantasy mógł być tylko domek Hobbita. Myśl o zbudowaniu takiej przestrzeni kiełkowała w Dorocie od kilku lat, a jej realizacja nie była łatwa. Mimo wszystko udało jej się wykreować miejsce godne twórczości mistrza Tolkiena. Tylko trzeba uważać na głowę!
/ Polska / 2022 / program edukacyjnyNieoczywiste miejsca można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: HGTV, Travel Channel
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: