Emisja Podlaskie Historie będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 21 lipca 2025 (Poniedziałek)Opis (streszczenie): Bohaterami będą różni ludzie mieszkający i działający na Podlasiu. Wystąpią działacze społeczni, artyści, aktywiści, pasjonaci a także zwykli ludzie, którzy mają coś ciekawego i pouczającego do pokazania i opowiedzenia.
Czas trwania: 10min. / 2025 / reportażOpis (streszczenie): Dr hab. Marek Nikołajuk, profesor Uniwersytetu w Białymstoku jest kierownikiem Obserwatorium Astronomicznego działającego na Wydziale Fizyki UwB. Współpracuje z wieloma obserwatoriami astronomicznymi na świecie, jest członkiem wielu ważnych stowarzyszeń astronomicznych. Jest opiekunem ok. 32 prac licencjackich i magisterskich z fizyki i astronomii. Jego wychowankowie realizują bądź realizowali staże doktorskie i podoktorskie na Uniwersytecie w Milano, Uniwersytecie Stanowym (Wayne State University) w Detroit, Uniwersytecie Genewskim.
Czas trwania: 10min. / 2025 / reportażEmisja Podlaskie Historie miała miejsce:
Opis (streszczenie): Leonard Etel jest profesorem tytularnym na Uniwersytecie w Białymstoku. Jest specjalistą prawa podatkowego. Napisał kilka książek w tym temacie. Jego wielkim hobby jest wędkarstwo. W wyprawach w poszukiwaniu okazów przemierzył wiele krajów.
Czas trwania: 10min. / 2025 / reportażOpis (streszczenie): Dariusz Matys jest aktorem Teatru Wierszalin w Supraślu i zarazem posiadaczem pasieki. Łączy z trudem te dwie rzeczy, które dopełniają się nawzajem.
Czas trwania: 10min. / 2025 / reportażOpis (streszczenie): Bohaterami będą różni ludzie mieszkający i działający na Podlasiu. Wystąpią działacze społeczni, artyści, aktywiści, pasjonaci a także zwykli ludzie, którzy mają coś ciekawego i pouczającego do pokazania i opowiedzenia. Bohaterem tej historii jest Tomasz Wiśniewski, dziennikarz, historyk, współzałożyciel Muzeum Żydów w Białymstoku.
Czas trwania: 6min. / 2025 / reportażOpis (streszczenie): Roman Kalski jest pracownikiem Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Jest odpowiedzialny za hodowlę koników polskich na gospodarstwie we wsi Kalitnik w Podlaskiem. Obecnie jest tam ponad 100 koni, które latem są wypuszczane na łąki nad rzeką Narew w celu zgryzania trawy, co ułatwia lęgi ptakom rzadkich gatunków
Czas trwania: 10min. / 2025 / reportażOpis (streszczenie): Wiktor Wołkow był znanym i cenionym artystą fotografikiem specjalizującym się w fotografii pejzażu oraz przyrody Podlasia. Spuściznę po nim pielęgnuje jego żona Grażyna Wołkow.
Czas trwania: 10min. / 2025 / reportażOpis (streszczenie): Grzegorz Kłosowski jest już na emeryturze, a czas wolny spędza pomiędzy Warszawą, gdzie mieszka na stałe, a domem na bagnach biebrzańskich kupionym niegdyś wspólnie z braćmi. Ukończył ASP w Warszawie na kierunku malarstwo, ale całe swoje zawodowe życie poświęcił fotografii przyrodniczej. Z bratem Tomaszem stworzył uznaną markę fotografii przyrodniczej Kłosowscy.
Czas trwania: 10min. / 2025 / reportażOpis (streszczenie): Bohaterami będą różni ludzie mieszkający i działający na Podlasiu. Wystąpią działacze społeczni, artyści, aktywiści, pasjonaci a także zwykli ludzie, którzy mają coś ciekawego i pouczającego do pokazania i opowiedzenia. W tej historii bohaterami są niewidoma pani Małgorzata Kochańska i jej pies przewodnik.
Czas trwania: 5min. / 2025 / reportażPodlaskie Historie można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Białystok