Reklama

PrzeTwórcy godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Najbliższe emisje PrzeTwórcy


Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja PrzeTwórcy będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 2019-06-16
15:00 PrzeTwórcy, odc. 2/10 Logo METRO

Opis (streszczenie): „Upcycling" to więcej niż recykling: to tworzenie czegoś nowego i cennego z rzeczy pozornie bez wartości. Jak można przekształcić stary, niepotrzebny przedmiot w coś użytecznego? W drugim odcinku poznamy Agnieszkę i Anitę. Agnieszka zawsze chciała zostać projektantką mody, ale brakowało jej energii, którą Anita wniosła do zespołu. Dziewczęta zorganizowały pokaz mody prezentujący stroje z odpadków, które samodzielnie projektują i tworzą. Prowadzą warsztaty dla dzieci i dorosłych w szkołach i przedszkolach, biorą także aktywny udział w wielu wydarzeniach ekologicznych. Dziewczyny chcą pokazać, że zwykłe resztki mogą być inspiracją dla wszystkich, aby tworzyć nowe i piękne rzeczy. Odwiedzimy ich pracownię, w której przyjrzymy się z bliska procesowi projektowania i tworzenia tych wyjątkowych ubrań. Będziemy świadkami przygotowań do pokazu mody, a podczas wydarzenia będziemy mieli okazję podziwiać te unikatowe ubrania – efekt końcowy recyklingu. Kolejne bohaterki to matka i córka, które wymyśliły i stworzyły torby TRYKOT („TRICOT”). Szycie toreb to hobby obu pań. Pomysł na firmę pojawił się przypadkiem. Kiedyś Iza wróciła do domu z laptopem w plastikowej torbie, a matka zaproponowała, że może uszyć jej torbę. I tak pomysł zwrócił uwagę wielu ludzi. W ten sposób Iza namówiła matkę do stworzenia własnej firmy. Ewa lubi szyć w tradycyjny sposób, we własnym domu, na starej maszynie do szycia z lat 60-tych. W odcinku będziemy mieli okazję zobaczyć cały proces tworzenia toreb, od wizyty na warszawskim jarmarku antyków i w palarni kawy - gdzie kobiety nabywają materiały, aż po dom Ewy, gdzie szyte są torby. Ostatnie bohaterki odcinka to Ola i Patrycja - Pracownia PP („PP Workshop”). Dziewczęta są projektantkami wnętrz i tworzą projekty upcyclingu w minimalistycznej i naturalnej estetyce. Inspirują się surowymi loftami i przestrzeniami przemysłowymi. Tworzą gustowne dekory i meble własnego projektu, m. in. stoły i siedzenia z tektury falistej, którą nabywają w lokalnych fabrykach. Dziewczyny również odwiedzają lokalne targi antyków. Będziemy im towarzyszyć podczas jednej z takich wizyt i pokażemy, jak pozornie stare i zużyte przedmioty mają szansę stać się czymś wyjątkowym w ich pracowni. W odcinku pokażemy cały proces tworzenia mebli, od wyboru odpowiednich materiałów po dopracowywanie szczegółów.

/ Polska / program
Program TV na 2019-06-19
19:40 PrzeTwórcy, odc. 3/10 Logo METRO

Opis (streszczenie): „Upcycling" to więcej niż recykling: to tworzenie czegoś nowego i cennego z rzeczy pozornie bez wartości. Jak można przekształcić stary, niepotrzebny przedmiot w coś użytecznego? W trzecim odcinku poznamy dwóch braci z Kościeliska i ich firmę - Braty i Kompany. W swoim rodzinnym mieście budują oryginalne place zabaw dla dzieci i obiekty małej architektury. W swojej pracy używają drewna akacjowego - uważanego przez stolarzy za złej jakości i bezwartościowe. W odcinku pokażemy ich dzieła, wykonane z dużą dawką kreatywności. Dla braci drewno to część tradycji kulturowej, dlatego przywiązują wagę do tego, aby dzieci miały kontakt z naturalną i tradycyjną estetyką od najmłodszych lat. Ceniąc sobie wolność w swojej pracy artystycznej, bracia zwracają baczną uwagę na każdy etap projektu, od wyboru właściwego drewna, po prace koncepcyjne i wykończeniowe. Pokażemy ich najnowsze kreacje i spytamy, co jest najważniejsze w ich pracy. Okazuje się, że dbałość o zanikającą tradycję jest dla nich równie ważna jak zabawa i wolność artystyczna przy tworzeniu nowych projektów. Nie nazywają siebie artystami, wolą, gdy ludzie nazywają ich rzemieślnikami, a ich kreacje, które niewątpliwie mają wartość artystyczną, są również utylitarne. W drugiej części odcinka odwiedzimy Ideacarton - mały warsztat prowadzony przez Roberta Chruściela, który wykonuje meble z tektury falistej. Robert stworzył kolekcję mebli o wyjątkowym kształcie i strukturze, która zwraca uwagę swoim niezwykłym charakterem. Zanim wykonał swój pierwszy mebel, pomyślał o alternatywnych zastosowaniach kartonu. Do jego pierwszych dzieł należą kapcie, wieszaki na ubrania, ozdoby i inne podobne rzeczy. Używa głównie tektury falistej, którą nabywa od lokalnych firm. W odcinku zobaczymy, w jaki sposób powstają tekturowe krzesła, od zakupu materiału po produkt końcowy. Poznamy również Magdę Olearczyk - Porębską, która stworzyła markę Trashki. Magda tworzy torby z banerów. Produkt szybko stał się popularny w Polsce i słynie z niezwykłej trwałości. Jej torby są również rodzajem manifestu ekologicznego, który stał się trendem - są bardzo wygodne i mogą być używane przez wiele lat. Magda pokaże, jak usuwa i transportuje transparenty, a także jak wybiera odpowiednią część, z której zostanie wykonana torba. Przedstawi nam rzemieślników, z którymi współpracuje i oprowadzi po pracowni swojego pierwszego nauczyciela.

/ Polska / program
Reklama
Program TV na 2019-06-21
17:00 PrzeTwórcy, odc. 3/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-06-23
15:00 PrzeTwórcy, odc. 3/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-06-26
19:40 PrzeTwórcy, odc. 4/10 Logo METRO

Opis (streszczenie): „Upcycling" to więcej niż recykling: to tworzenie czegoś nowego i cennego z rzeczy pozornie bez wartości. Jak można przekształcić stary, niepotrzebny przedmiot w coś użytecznego? W czwartym odcinku poznamy trzy wyjątkowe dziewczyny - „Majsterki”, które uczą, jak dawać przedmiotom nowe życie i jak otaczać się unikalnymi rzeczami. Dziewczyny tworzą, odnawiają i majsterkują. Wykonują meble i akcesoria do wnętrz i ogrodów. Zobaczymy, jak odnawiają krzesło znalezione na śmietniku i jak ze starej walizki robią wyjątkowy stół. Odwiedzimy także miejsca w Warszawie, gdzie Majsterki szukają materiałów do swoich projektów. W drugiej części odcinka poznamy Magdę, która robi biżuterię z talerzy. Razem z nią odwiedzimy targ antyków, na którym szuka materiałów do swych prac. Magda zrobi zegar, kolczyki i pierścionek. Na koniec pojedziemy do Krościenka nad Dunajcem, gdzie kolejny bohater, Maciek, nabywa stare łodzie, które pływały po Dunajcu. Maciek przekształca je w niezwykłe meble i lampy. Będziemy mu towarzyszyć podczas tworzenia jednej z takich lamp. Zobaczymy także jego inne prace wykonane ze starych łodzi.

/ Polska / program
Program TV na 2019-06-28
00:55 PrzeTwórcy, odc. 4/10 Logo METRO
Polska / program
17:00 PrzeTwórcy, odc. 4/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-06-30
15:00 PrzeTwórcy, odc. 4/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-07-03
19:40 PrzeTwórcy, odc. 5/10 Logo METRO

Opis (streszczenie): „Upcycling" to więcej niż recykling: to tworzenie czegoś nowego i cennego z rzeczy pozornie bez wartości. Jak można przekształcić stary, niepotrzebny przedmiot w coś użytecznego?

/ Polska / program
Program TV na 2019-07-05
17:00 PrzeTwórcy, odc. 5/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-07-07
01:35 PrzeTwórcy, odc. 5/10 Logo METRO
Polska / program
Reklama
15:00 PrzeTwórcy, odc. 5/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-07-10
19:40 PrzeTwórcy, odc. 6/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-07-12
17:00 PrzeTwórcy, odc. 6/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-07-14
01:10 PrzeTwórcy, odc. 6/10 Logo METRO
Polska / program
15:00 PrzeTwórcy, odc. 6/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-07-17
19:40 PrzeTwórcy, odc. 7/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-07-19
17:00 PrzeTwórcy, odc. 7/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-07-21
01:35 PrzeTwórcy, odc. 7/10 Logo METRO
Polska / program
15:00 PrzeTwórcy, odc. 7/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-07-24
19:40 PrzeTwórcy, odc. 8/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-07-26
17:00 PrzeTwórcy, odc. 8/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-07-28
01:35 PrzeTwórcy, odc. 8/10 Logo METRO
Polska / program
15:00 PrzeTwórcy, odc. 8/10 Logo METRO
Polska / program
Program TV na 2019-07-31
19:40 PrzeTwórcy, odc. 9/10 Logo METRO
Polska / program
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla PrzeTwórcy. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku PrzeTwórcy w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji PrzeTwórcy.

Poprzednie emisje PrzeTwórcy


Emisja PrzeTwórcy miała miejsce:

2019-06-14 17:00 PrzeTwórcy, odc. 2/10 Logo METRO
Polska / program
2019-06-12 19:40 PrzeTwórcy, odc. 2/10 Logo METRO
Polska / program
2019-06-09 15:00 PrzeTwórcy, odc. 1/10 Logo METRO

Opis (streszczenie): „Upcycling" to więcej niż recykling: to tworzenie czegoś nowego i cennego z rzeczy pozornie bez wartości. Jak można przekształcić stary, niepotrzebny przedmiot w coś użytecznego? W pierwszym odcinku poznamy Bartosza Kolbusza o pseudonimie „Bury” - artystę tworzącego rzeźby i maszyny z odpadów. Razem z żoną prowadzą restaurację „Bury Miś” w Bukowinie Tatrzańskiej. W tym malowniczym miejscu Bartosz ma również swoją pracownię. To właśnie tam w bardzo kreatywny sposób przekształca kawałki metalu w rzeźby, a na swoim podwórku wzniósł latarnię morską wykonaną w 100% z metalowych resztek. Bury opowie o swoich korzeniach i pokaże, jak jego praca przeplata się z życiem górala. Pokaże cały proces twórczy w najdrobniejszych szczegółach, od pojedynczego elementu aż do sfinalizowania umowy z klientami. Wraz z Burym odwiedzimy lokalne złomowisko, gdzie znajduje materiały do swoich prac. Kolejni bohaterowie są członkami „Recycling band”. To zespół młodych, utalentowanych, profesjonalnych muzyków, których wszystkie instrumenty pochodzą z recyklingu. Jako studenci nie mieli funduszy na własne instrumenty muzyczne, więc postanowili stworzyć je sami. Pierwszym instrumentem zrobionym przez lidera zespołu, Kamila, była gitara wykonana z butelki, kawałka drewna i miotły. Sam zebrał części i stworzył instrument, który brzmi prawie tak dobrze, jak Fenders. Chłopaki zamienili swój brak funduszy w atut - okazało się, że razem potrafią stworzyć instrumenty niezbędne do istnienia zespołu. Zbudowali Klawiszon (odpowiednik keyboardu), perkusję i pozostałe instrumenty. Pokażemy ich pracę nad repertuarem, próbę i sposób, w jaki składają części w całość.

/ Polska / program
2019-06-07 17:00 PrzeTwórcy, odc. 1/10 Logo METRO
Polska / program
2019-06-05 19:40 PrzeTwórcy, odc. 1/10 Logo METRO
Polska / program
2019-05-30 08:30 PrzeTwórcy odc. 4 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-05-23 08:30 PrzeTwórcy odc. 3 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-05-16 08:30 PrzeTwórcy odc. 2 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument

Emisje archiwalne PrzeTwórcy


Emisja PrzeTwórcy miała miejsce:

2019-05-09 08:30 PrzeTwórcy odc. 1 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 43min. / Polska / 2015 / dokument
2019-03-03 03:20 PrzeTwórcy odc. 10 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-03-02 03:20 PrzeTwórcy odc. 9 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-03-01 03:20 PrzeTwórcy odc. 8 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-02-28 03:25 PrzeTwórcy odc. 7 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-02-27 03:20 PrzeTwórcy odc. 6 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-02-26 03:25 PrzeTwórcy odc. 5 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-02-25 03:20 PrzeTwórcy odc. 4 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-02-24 03:20 PrzeTwórcy odc. 3 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-02-23 03:30 PrzeTwórcy odc. 2 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-02-22 08:20 PrzeTwórcy odc. 10 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-02-22 03:20 PrzeTwórcy odc. 1 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 43min. / Polska / 2015 / dokument
2019-02-15 08:20 PrzeTwórcy odc. 9 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-02-08 08:20 PrzeTwórcy odc. 8 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-02-01 08:20 PrzeTwórcy odc. 7 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / dokument
2019-01-25 08:20 PrzeTwórcy Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2019-01-18 08:20 PrzeTwórcy Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2019-01-11 08:20 PrzeTwórcy Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2019-01-04 08:20 PrzeTwórcy Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-12-28 08:20 PrzeTwórcy , odc. 2 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-12-21 08:20 PrzeTwórcy , odc. 1 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 43min. / 2015 / Dokument
2018-11-04 06:00 PrzeTwórcy , odc. 10 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-10-28 06:00 PrzeTwórcy , odc. 9 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-10-21 06:00 PrzeTwórcy , odc. 8 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-10-14 06:00 PrzeTwórcy , odc. 7 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-10-07 06:00 PrzeTwórcy , odc. 6 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-09-30 06:00 PrzeTwórcy , odc. 5 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-09-23 06:00 PrzeTwórcy , odc. 4 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-09-16 06:00 PrzeTwórcy , odc. 3 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-09-09 06:00 PrzeTwórcy , odc. 2 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-09-02 06:00 PrzeTwórcy , odc. 1 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 43min. / 2015 / Dokument
2018-08-18 12:00 Premiera PrzeTwórcy, odc. 4 Logo Discovery Channel

Opis (streszczenie):

2018-08-16 06:00 PrzeTwórcy , odc. 10 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-08-11 12:00 Premiera PrzeTwórcy, odc. 3 Logo Discovery Channel
2018-08-09 06:00 PrzeTwórcy , odc. 9 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-08-04 12:00 Premiera PrzeTwórcy, odc. 9 Logo Discovery Channel
2018-08-02 06:00 PrzeTwórcy , odc. 8 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-07-28 12:00 Premiera PrzeTwórcy, odc. 8 Logo Discovery Channel
2018-07-26 06:00 PrzeTwórcy , odc. 7 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-07-21 12:00 Premiera PrzeTwórcy, odc. 7 Logo Discovery Channel
2018-07-19 06:00 PrzeTwórcy , odc. 6 Logo CANAL+ DOKUMENT
Czas trwania: 44min. / 2015 / Dokument
2018-07-14 12:00 Premiera PrzeTwórcy, odc. 1 Logo Discovery Channel

Emisja w stacjach


PrzeTwórcy można obejrzeć w:

Emisje w: CANAL+ DOKUMENT, Discovery Channel, METRO

Typy audycji


Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji


Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Obsada (osoby)


Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Do góry