Pułkownik Kwiatkowski godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama
Zdjęcie Pułkownik Kwiatkowski
Plakat Pułkownik Kwiatkowski

Pułkownik Kwiatkowski w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj
Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Pułkownik Kwiatkowski będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 22 grudnia 2024 (Niedziela)
12:00 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Seriale

Opis (streszczenie): Akcja filmu toczy się w roku 1945. Wszechwładne UB, wspomagane przez "towarzyszy radzieckich", coraz sumienniej i skuteczniej likwiduje polską "reakcję". W koszarowym szpitalu na Ziemiach Zachodnich pracuje lekarz nazwiskiem Andrzej Kwiatkowski. W cywilu ginekolog, w armii musiał przedzierzgnąć się w chirurga. Właśnie kończy operować Kiziora - pułkownika UB z Warszawy. Jedno niewłaściwe pociągnięcie skalpelem, jeden źle założony szef i eskulap może skończyć w kazamatach. A sprawa jest delikatna - Kizior jest ranny w twarz. Jednak Kwiatkowskiego ręka nie zawodzi. Ubecki dostojnik nie stanie się ofiarą złośliwych kpinek podwładnych. W nagrodę za dobrą robotę lekarz dostaje tydzień urlopu, który postanawia spędzić w rodzinnych stronach, czyli w Warszawie. Na gruzach swego dawnego domu przypadkiem odnajduje Krysię - przed wojną podlotka, teraz piękną kobietę. Zafascynowany urodą dziewczyny zaprasza ją na kolację do ekskluzywnej restauracji. Tu Krysię zaczyna napastować radziecki oficer. Kwiatkowskiemu nie pozostaje nic innego, jak znokautować natręta. Przebiegły medyk ratuje wszakże swą skórę, podając się za ważnego funkcjonariusza bezpieki. Maskarada udaje się, a Kwiatkowski zdobywa podziw Krysi. By zamienić go w miłość, postanawia pomóc kilku niewinnie uwięzionym ludziom, podając się za zastępcę ministra Radkiewicza. Mimo że rozgrywa się w tragicznych czasach, film Kutza tchnie niekłamanym komizmem. Reżyser w mistrzowski sposób cieniuje humor, dzięki czemu widz śmieje się nawet wówczas, gdy akcja przenosi się do katowni UB, więzień czy gabinetu diabolicznego (świetny Krzysztof Globisz) Mieczysława Moczara. Koniec zabawy wprawdzie jest raczej gorzki, lecz zakończenie "Pułkownika..." pozostaje otwarte. Nie burzy jednoznacznie nastroju, daje nadzieję. Kutz zrobił komedię przewrotną i inteligentną, serwując widzom jednocześnie uśmiech na twarzy i ponure mrowienie w duszy. Dopomógł w tym znakomity scenariusz, napisany zresztą na podstawie wydarzeń autentycznych, i popisowe aktorstwo, zwłaszcza odtwórcy głównej roli, Marka Kondrata. Srebrne Grona na XXVI Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie w 1996 roku. Nagrody dla Marka Kondratai Renaty Dancewicz na XX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia '95. "Pułkownik Kwiatkowski" był reklamowany na kasetach wideo jako "najlepsza komedia sezonu". Obsypany nagrodami film Kazimierza Kutza to z pewnością wydarzenie artystyczne dużej rangi, a także przednia próbka nieznanej strony talentu twórcy "Soli ziemi czarnej". Już we wcześniejszej o rok komedii pt. "Zawrócony" Kutz pokazał, że potrafi śmiać się z rzeczy ponurych i złowrogich, nie przekraczając przy tym granic dobrego smaku. W "Pułkowniku..." umiejętność tę jeszcze wydoskonalił.

Czas trwania: 123min. / 1995 / komediodramat
Program TV na 4 stycznia 2025 (Sobota)
22:25 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Kobieta
Reklama

Opis filmu Pułkownik Kwiatkowski

Tytułowy bohater, lekarz wojskowy, operuje w koszarowym szpitalu na Ziemiach Zachodnich Kiziora, pułkownika UB. W nagrodę za udany zabieg Kwiatkowski otrzymuje tygodniowy urlop. Wraz z przyjacielem jedzie wyszabrowaną ciężarówką do Warszawy. W ruinach swojego domu spotyka sąsiadkę sprzed wojny, Krysię i natychmiast się w niej zakochuje. Zaprasza dziewczynę na bal do ocalałego hotelu "Polonia" i tam, po awanturze z rosyjskim oficerem, chcąc ratować skórę, udaje wysoko postawionego pułkownika UB.
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Pułkownik Kwiatkowski. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Pułkownik Kwiatkowski w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Pułkownik Kwiatkowski.

Poprzednie emisje Pułkownik Kwiatkowski w telewizji

Emisja Pułkownik Kwiatkowski miała miejsce:

2024-10-01 02:15 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Kobieta
2024-09-24 22:30 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Kobieta
2024-09-09 23:05 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP HD
2024-09-08 20:00 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP HD
2024-08-17 14:10 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Historia
2024-08-10 11:05 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Seriale
2024-08-09 20:25 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Wilno
2024-06-19 02:15 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Polonia
2024-06-16 21:15 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Polonia
2024-05-25 00:25 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Kobieta
2024-04-01 13:30 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP HD
2024-03-30 17:40 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP HD
Reklama
2023-12-18 00:55 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Kobieta
2023-08-29 21:00 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Historia
2023-08-28 23:15 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP HD
2023-08-27 19:55 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP HD
2023-07-25 00:15 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP HD
2023-07-23 19:55 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP HD
2023-06-09 11:25 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Seriale
2023-06-05 23:40 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP HD
2023-06-04 19:55 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP HD
2023-05-03 21:35 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Kultura

Opis (streszczenie): "Pułkownik Kwiatkowski" był reklamowany na kasetach wideo jako "najlepsza komedia sezonu". Obsypany nagrodami film Kazimierza Kutza to z pewnością wydarzenie artystyczne dużej rangi, a także przednia próbka nieznanej strony talentu twórcy "Soli ziemi czarnej". Już we wcześniejszej o rok komedii pt. "Zawrócony" Kutz pokazał, że potrafi śmiać się z rzeczy ponurych i złowrogich, nie przekraczając przy tym granic dobrego smaku. W "Pułkowniku..." umiejętność tę jeszcze wydoskonalił. Akcja filmu toczy się w roku 1945. Wszechwładne UB, wspomagane przez "towarzyszy radzieckich", coraz sumienniej i skuteczniej likwiduje polską "reakcję". W koszarowym szpitalu na Ziemiach Zachodnich pracuje lekarz nazwiskiem Andrzej Kwiatkowski. W cywilu ginekolog, w armii musiał przedzierzgnąć się w chirurga. Właśnie kończy operować Kiziora - pułkownika UB z Warszawy. Jedno niewłaściwe pociągnięcie skalpelem, jeden źle założony szef i eskulap może skończyć w kazamatach. A sprawa jest delikatna - Kizior jest ranny w twarz. Jednak Kwiatkowskiego ręka nie zawodzi. Ubecki dostojnik nie stanie się ofiarą złośliwych kpinek podwładnych. W nagrodę za dobrą robotę lekarz dostaje tydzień urlopu, który postanawia spędzić w rodzinnych stronach, czyli w Warszawie. Na gruzach swego dawnego domu przypadkiem odnajduje Krysię - przed wojną podlotka, teraz piękną kobietę. Zafascynowany urodą dziewczyny zaprasza ją na kolację do ekskluzywnej restauracji. Tu Krysię zaczyna napastować radziecki oficer. Kwiatkowskiemu nie pozostaje nic innego, jak znokautować natręta. Przebiegły medyk ratuje wszakże swą skórę, podając się za ważnego funkcjonariusza bezpieki. Maskarada udaje się, a Kwiatkowski zdobywa podziw Krysi. By zamienić go w miłość, postanawia pomóc kilku niewinnie uwięzionym ludziom, podając się za zastępcę ministra Radkiewicza. Mimo że rozgrywa się w tragicznych czasach, film Kutza tchnie niekłamanym komizmem. Reżyser w mistrzowski sposób cieniuje humor, dzięki czemu widz śmieje się nawet wówczas, gdy akcja przenosi się do katowni UB, więzień czy gabinetu diabolicznego (świetny Krzysztof Globisz) Mieczysława Moczara. Koniec zabawy wprawdzie jest raczej gorzki, lecz zakończenie "Pułkownika..." pozostaje otwarte. Nie burzy jednoznacznie nastroju, daje nadzieję. Kutz zrobił komedię przewrotną i inteligentną, serwując widzom jednocześnie uśmiech na twarzy i ponure mrowienie w duszy. Dopomógł w tym znakomity scenariusz, napisany zresztą na podstawie wydarzeń autentycznych, i popisowe aktorstwo, zwłaszcza odtwórcy głównej roli, Marka Kondrata. Srebrne Grona na XXVI Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie w 1996 roku. Nagrody dla Marka Kondratai Renaty Dancewicz na XX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia '95.

2023-05-03 16:15 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Seriale
2023-05-02 00:25 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Seriale
2023-04-29 20:05 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP Historia
2022-12-21 21:00 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP1 HD
2022-08-13 02:20 Pułkownik Kwiatkowski Logo TVP2 HD

Opis (streszczenie): Rok 1945. Wszechwładny UB wspomagany przez "towarzyszy radzieckich" likwiduje polską "reakcję". Tymczasem w koszarowym szpitalu lekarz Andrzej Kwiatkowski (Marek Kondrat) operuje Kiziora (Adam Ferency) - pułkownika UB.

Czy film Pułkownik Kwiatkowski dostępny jest w VOD?

Reklama

Informacje dodatkowe o Pułkownik Kwiatkowski

Film Pułkownik Kwiatkowski z roku 1996.

Czas trwania [minuty] 123
Premiera filmu 1996-05-10
Reżyseria Kazimierz Kutz
Scenariusz Jerzy Stefan Stawiński
Obsada Marek Kondrat ("pułkownik" Andrzej Kwiatkowski) Zbigniew Zamachowski (sierżant Dudek) Renata Dancewicz (Krysia) Adam Ferency (pułkownik Kizior) Artur Barciś (kapitan Malec) Andrzej Blumenfeld (major Rozen, chirurg wojskowy) Krzysztof Globisz (Mieczysław Moczar, szef UB w Łodzi) Tomasz Schimscheiner ("sierżant" Kowicki, członek obstawy pułkownika Kwiatkowskiego) Piotr Urbaniak ("kapral" Bidak, członek obstawy pułkownika Kwiatkowskiego) Witold Wieliński (członek obstawy pułkownika Kwiatkowskiego) Barbara Horawianka (właścicielka pensjonatu w Spale) Elżbieta Karkoszka (matka Romana Sankowskiego aresztowanego przez UB) Krzysztof Banaszyk (członek obstawy pułkownika Kwiatkowskiego) Krzysztof Gosztyła (lekarz) Paweł Nowisz (major, dowódca Kwiatkowskiego) Jan Prochyra (pułkownik Kawałek, oficer w hotelu "Polonia") Iwona Bielska (Blondyna, kobieta Dudka) Danuta Borsuk (repatriantka zza Buga) Ewa Ekwińska (siostra właściciela hotelu "Pod Orłem") Halina Jabłonowska (repatriantka zza Buga) Lucyna Malec (kobieta w restauracji w hotelu "Polonia") Mirosława Niemczyk (repatriantka z dzieckiem) Małgorzata Werner (pielęgniarka) Alosza Awdiejew (oficer radziecki okradający pałac prezydenta Mościckiego w Spale) Jarosław Boberek (kapitan Bąkiewicz w urzędzie wojewódzkim UB) Paweł Burczyk (członek komisji lekarskiej) Tomasz Dedek (dowódca posterunku) Lech Dyblik (kapitan Stefańczuk, komendant wiejskiego UB) Marek Frąckowiak (żołnierz w jednostce) Stanisław Górka (sierżant Tomaszek) Andrzej Grabowski (ksiądz) Mariusz Jakus (oprawca w powiatowym UB w Tomaszowie Mazowieckim) Tomasz Jarosz (sierżant, milicjant na posterunku MO w Głownie) Jan Jurewicz (kapitan Jajec, szef powiatowego UB w Tomaszowie Mazowieckim) Andrzej Mastalerz (porucznik Szydłowski) Bartosz Opania (aresztant z AK) Piotr Polk (komendant transportu repatriantów zza Buga) Eugeniusz Priwieziencew (kierownik restauracji w hotelu "Polonia") Jerzy Słonka (major Kowalski, zastępca szefa urzędu wojewódzkiego UB) Robert Czebotar (podwładny "Wacka", dowódcy "leśnych") Mieczysław Hryniewicz (żołnierz) Tadeusz Hanusek (recepcjonista w hotelu "Polonia") Paweł Iwanicki (kapral, milicjant na posterunku MO w Głownie) Krzysztof Janczar ("Wacek", dowódca "leśnych") Paweł Kleszcz (oficer w hotelu "Polonia") Waldemar Kownacki () Czesław Majewski (organista uwolniony przez pułkownika Kwiatkowskiego z rąk UB) Wojciech Magnuski (oficer polski w hotelu "Polonia") Borys Marynowski (adiutant pułkownika Kiziora) Jan Mayzel (recepcjonista w hotelu "Polonia") Włodzimierz Musiał (zawiadowca stacji) Stanisław Penksyk (kolejarz) Jerzy Próchnicki (kościelny) Jan Rutkiewicz (oficer radziecki w hotelu "Polonia") Andrzej Szenajch (właściciel hotelu "Pod Orłem") Zdzisław Szymborski (kustosz w pałacu prezydenta Mościckiego w Spale) Rafał Walentowicz (wartownik w łódzkim UB) Robert Wabich (wartownik) Wojciech Zagórski (repatriant zza Buga) Ilja Zmiejew (Karolew, oficer radziecki w hotelu "Polonia") Mirosław Zbrojewicz (wartownik) Cezary Żak (porucznik Brzóska) Ilona Kucińska ((nie występuje w napisach)) Maciej Robakiewicz (członek komisji lekarskiej (nie występuje w napisach))
Reklama
© 2016-2024 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry