Reklama

Starożytni kosmici godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Najbliższe emisje Starożytni kosmici


Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Starożytni kosmici będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 2019-07-17
21:00 Trwa...  Starożytni kosmici - Spotkanie z obcymi, sez. 11, odc. 3 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): W 2017 roku w Układzie Słonecznym pojawił się obiekt o niespotykanej trajektorii lotu, sugerującej, że mogą to być istoty pozaziemskie. Nasuwa to pytanie - czy mamy plan działania na spotkanie z obcymi?

/ 2017
Program TV na 2019-07-18
02:00 Starożytni kosmici: Kosmici i ukrywane fakty, sez. 4, odc. 9 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku dokumentaliści szukają odpowiedzi na pytanie, dlaczego władze różnych krajów nie ujawniają prawdy na temat kontaktów z cywilizacją pozaziemską. Twórcy serii przywołują m.in. słynny incydent w Roswell, który zatuszował amerykański rząd, oraz ukrywane przez Brytyjczyków wydarzenia w lesie Rendlesham. Istnieją tysiące relacji na temat niezidentyfikowanych obiektów latających, widywanych na całym świecie. Poznamy teorie dotyczące powodów, dla których władze konsekwentnie zaprzeczają wizytom UFO.

Czas trwania: 42min. / USA / 2012 / serial dokumentalny
Reklama
08:30 Starożytni kosmici - Skarby bogów, sez. 6, odc. 7 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Czy to możliwe, że największe relikty pradawnych cywilizacji zostały ukryte celowo i są pilnie strzeżone przez pozaziemskie siły?

11:00 Starożytni kosmici: Obcy i Zmartwychwstanie, sez. 7, odc. 2 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W wielu kulturach i religiach pojawiają się postaci, które potrafią poruszać się pomiędzy światami żywych i umarłych. Twórcy programu analizują historie Jezusa i Eliasza, ale także opowieści o zombi oraz mumiach podróżujących w zaświatach. Porównują te przekazy z osiągnięciami współczesnej nauki, która pozwala chirurgom na sali operacyjnej na wielogodzinne utrzymywanie pacjentów w stanie pomiędzy życiem a śmiercią. Autorzy odcinka zastanawiają się, czy ludziom uda się odkryć tajemnicę zmartwychwstania i życia wiecznego oraz czy będziemy w stanie komunikować się z istotami pozaziemskimi w zaświatach, a następnie wrócić do naszej rzeczywistości.

Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
14:15 Starożytni kosmici - Skarby bogów, sez. 6, odc. 7 Logo HISTORY2
18:50 Starożytni kosmici: Zakazane jaskinie, sez. 7, odc. 3 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Autorzy serii zastanawiają się, czy w jaskiniach kryją się dowody na kontakty ludzi z kosmitami. Przez całą historię cywilizacji niektóre podziemne pieczary uważano za święte miejsca duchowych spotkań i oświecenia, inne zaś budziły lęk jako wrota do zaświatów. Filmowcy zajmują się m.in. odnalezionymi w jaskini w indyjskim mieście Czarma prehistorycznymi rysunkami sprzed 10 tys. lat, które zdają się przedstawiać istoty pozaziemskie. Być może jest to dowód na spotkania z obcymi w odległej przeszłości.

Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
20:00 Starożytni kosmici - Obcy i Czerwona Planeta, sez. 6, odc. 8 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Czy fascynujemy się Marsem tylko dlatego, że planeta ma niezwykły czerwony kolor i jest widoczna nocą na niebie? A może łączą ją głębsze związki z pozaziemską cywilizacją?

Program TV na 2019-07-19
02:30 Starożytni kosmici: Elektrownie kosmitów, sez. 4, odc. 10 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku prezentowane są teorie głoszące, że starożytni mogli dysponować energią elektryczną. Dokumentaliści prezentują dowody na to, że nasi praprzodkowie mogli wykorzystywać prąd. Świadczyć o tym mają odkrycie w Iraku dawnej baterii czy też starożytny egipski rysunek prymitywnej żarówki. Twórcy programu zastanawiają się, czy kosmici mogli przekazać zaawansowaną technologię ludziom żyjącym na Ziemi tysiące lat temu.

Czas trwania: 42min. / USA / 2012 / serial dokumentalny
Reklama
08:30 Starożytni kosmici - Obcy i Czerwona Planeta, sez. 6, odc. 8 Logo HISTORY2
11:00 Starożytni kosmici: Zakazane jaskinie, sez. 7, odc. 3 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
14:15 Starożytni kosmici - Obcy i Czerwona Planeta, sez. 6, odc. 8 Logo HISTORY2
20:00 Starożytni kosmici - Szamani, sez. 6, odc. 9 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Szamani to duchowi przywódcy, którzy od wieków leczą, chronią i doradzają ludziom w różnych zakątkach świata. Czy rzeczywiście odprawiają tylko skomplikowane rytuały?

/ 2013
21:00 Starożytni kosmici - Miasto bogów, sez. 10, odc. 6 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): Starożytne Teotihuacan w środkowym Meksyku to jedna z największych tajemnic na świecie. Nikt nie wie, kto zbudował tę metropolię ani co się stało z jej mieszkańcami. Czy żyła tam kiedyś pozaziemska cywilizacja?

/ 2016
Program TV na 2019-07-20
02:00 Starożytni kosmici: Spisek Leonarda da Vinci, sez. 4, odc. 11 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Dzieła Leonarda da Vinci do dziś stanowią inspirację dla artystów i naukowców specjalizujących się w różnych dziedzinach. Twórcy dzisiejszego odcinka zastanawiają się, czy ten wybitny człowiek renesansu był po prostu osobą o ogromnych zdolnościach i wyobraźni, czy też za jego geniuszem kryje się jakaś tajemnica. Dokumentaliści zajmują się dwuletnim okresem z życia Leonarda, który do tej pory stanowi zagadkę dla historyków. Zniknięcie da Vinciego poprzedziło powstanie jego największych arcydzieł i najbardziej zaawansowanych projektów. Autorzy programu stawiają hipotezę, że słynny artysta i naukowiec kontaktował się z przedstawicielami obcej cywilizacji.

Czas trwania: 42min. / USA / 2012 / serial dokumentalny
06:40 Starożytni kosmici - Wojny archeologów, sez. 10, odc. 5 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): Odkryto dowody kwestionujące datowanie Wielkiej Piramidy, a archeolodzy głównego nurtu ignorują młotek sprzed 140 milionów lat. Czy stoimy na progu odkryć naukowych, którym wspólnota akademicka nie zdoła zaprzeczyć?

/ 2016
08:30 Starożytni kosmici - Szamani, sez. 6, odc. 9 Logo HISTORY2
2013
11:20 Starożytni kosmici: Kosmici i starożytni inżynierowie, sez. 3, odc. 6 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Tym razem twórcy serii zastanawiają się, czy narzędzia i technologie, które umożliwiły powstanie najwspanialszych budowli starożytności, znalazły się na Ziemi dzięki przybyszom z odległych galaktyk. Być może antyczni inżynierowie po prostu byli kosmitami. Okazuje się, że istnieją dowody na to, że dawna forteca Inków została wzniesiona za pomocą tajemniczych narzędzi o właściwościach laserów. Z kolei świątynie w Widźajanagarze w Indiach zostały zbudowane tak, by gromadziły kosmiczną energię, a komora akustyczna na Malcie umożliwiała komunikację międzyplanetarną.

Czas trwania: 42min. / USA / 2011 / serial dokumentalny
14:15 Starożytni kosmici - Szamani, sez. 6, odc. 9 Logo HISTORY2
2013
20:05 Starożytni kosmici - Zwierzęce formy, sez. 10, odc. 11 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): Istoty pozaziemskie niemal zawsze wyobrażamy sobie jako humanoidalne, ale czy to nie jest koncepcja nazbyt egocentryczna? Czy inteligentne życie może przypominać bardziej zwierzęta?

/ 2016
21:00 Starożytni kosmici - Dyski obcych, sez. 10, odc. 14 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): W jaskini w Chinach odkryto setki dziwnych dysków, które zdają się opowiadać o katastrofie pozaziemskiego statku kosmicznego. Znalezisko uznano za mistyfikację, ale czy słusznie?

Program TV na 2019-07-21
01:50 Starożytni kosmici: Podróżnicy w czasie, sez. 4, odc. 12 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku twórcy programu analizują teorię głoszącą, że istoty, których ludzie biorą za przybyszy z kosmosu, tak naprawdę są podróżnikami w czasie i pochodzą z naszej przyszłości. Niektórzy twierdzą, że Albert Einstein, tworząc swoją teorię względności, dał nazistom klucz do podróży w czasie. Dowodem na to może być tajemniczy incydent z udziałem UFO w Pensylwanii w 1965 roku. Wzmianki potwierdzające fakt, że ludzie podróżują w czasie, można znaleźć m.in. w legendach starożytnych Indian Anasazi, hinduistycznym poemacie "Mahabharata", wierzeniach starożytnego Egiptu, a nawet Biblii.

Czas trwania: 42min. / USA / 2012 / serial dokumentalny
02:20 Starożytni kosmici - Zwierzęce formy, sez. 10, odc. 11 Logo HISTORY
2016
03:30 Starożytni kosmici - Dyski obcych, sez. 10, odc. 14 Logo HISTORY2
05:15 Starożytni kosmici - Zwierzęce formy, sez. 10, odc. 11 Logo HISTORY
2016
09:30 Starożytni kosmici - Dyski obcych, sez. 10, odc. 14 Logo HISTORY2
11:20 Starożytni kosmici: Kosmici, plagi i epidemie, sez. 3, odc. 7 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku twórcy serii zastanawiają się, czy genezy najstraszliwszych plag, jakie dotknęły ludzkość, nie należy szukać w najczarniejszych zakątkach kosmosu. Być może zarazy były efektem interwencji obcych. Podczas średniowiecznej epidemii czarnej śmierci miały zostać zauważone latające statki rozpylające dziwną mgłę. W 2011 roku naukowiec z NASA, Richard Hoover, znalazł ślady życia na meteorytach. Autorzy programu zadają pytanie, czy to możliwe, że na historię ludzkości mieli wpływ obcy wielkości mikrobów.

Czas trwania: 43min. / USA / 2011 / serial dokumentalny
14:15 Starożytni kosmici - Dyski obcych, sez. 10, odc. 14 Logo HISTORY2
17:40 Starożytni kosmici - Ci, którzy wiedzą, sez. 9, odc. 8 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): Zwolennicy teorii starożytnych astronautów przyglądają się mitom Aborygenów o czasie snu i zastanawiają, czy stanowią one dowód na to, że życie na Ziemi stworzyli obcy.

/ 2015
Program TV na 2019-07-22
02:55 Starożytni kosmici: Obcy i dinozaury, sez. 4, odc. 13 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Twórcy programu analizują teorię głoszącą, że dinozaury nie wyginęły wskutek katastrofy naturalnej, lecz dokonano ich planowej eksterminacji. Naukowcy badający skamieliny prehistorycznych gadów gromadzą coraz więcej informacji o życiu i zagładzie tych zwierząt. Z kolei fani paleoastronautyki wierzą, że zarówno pochodzenie, jak i wyginięcie dinozaurów jest powiązane z działalnością obcych. Sądzą również, że niektóre gady były w stanie przeżyć, a informacji należy szukać pod powierzchnią ziemi. Być może odpowiedzi tam znalezione rzucą również światło na pochodzenie człowieka.

Czas trwania: 42min. / USA / 2012 / serial dokumentalny
11:00 Starożytni kosmici: Zakazane jaskinie, sez. 7, odc. 3 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
18:50 Starożytni kosmici: Kosmici wśród nas, sez. 7, odc. 4 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Zwolennicy koncepcji starożytnych astronautów utrzymują, że rozwój techniki nie jest wyłącznym dziełem ludzi, dużą rolę odegrały w tym kontakty z pozaziemskimi przybyszami. Historie z przeszłości kryją dowody na istnienie takich kosmicznych nadzorców. W Księdze Henocha pojawiają się istoty zwane Obserwatorami, które przybyły na Ziemię, by pomagać ludziom. Inkaska legenda głosi, że wiedzę na temat astronomii, rolnictwa i innych zaawansowanych umiejętności przekazał człowiekowi bóg Wirakocza. Z kolei Majowie wierzyli, że to bóg Kukulkan nauczył ludzi sztuki pisania, matematyki i nauk przyrodniczych. A wedle starożytnej chińskiej legendy wynalazki, takie jak koło, krosno tkackie czy pismo wprowadził Huang Di. Autorzy serii zastanawiają się, czy współczesne uzależnienie od komputerów, telefonów komórkowych, tabletów i internetu na pewno ma ziemskie początki.

Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
20:00 Starożytni kosmici - Obcy i owady, sez. 6, odc. 10 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Czy owady, które są mieszkańcami Ziemi od milionów lat, mogą być ogniwem łączącym z istotami pozaziemskimi?

/ 2013
Program TV na 2019-07-23
01:50 Starożytni kosmici: Tajemnica Puma Punku, sez. 4, odc. 14 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Twórcy programu przyglądają się ruinom prekolumbijskiego miasta Tiahuanaco, położonego w boliwijskich Andach. Było ono głównym ośrodkiem kultury Tiahuanaco, poprzedzającej kulturę Inków. Autorzy serii koncentrują się na Puma Punku – części monumentalnego kompleksu świątynnego. Zastanawiają się, czy tak wspaniała konstrukcja mogła powstać za sprawą starożytnych Indian, czy też została wzniesiona przez obcych. Szukają również odpowiedzi na pytanie o przeznaczenie tego obiektu.

Czas trwania: 42min. / USA / 2012 / serial dokumentalny
08:30 Starożytni kosmici - Obcy i owady, sez. 6, odc. 10 Logo HISTORY2
2013
11:00 Starożytni kosmici: Kosmici wśród nas, sez. 7, odc. 4 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
14:15 Starożytni kosmici - Obcy i owady, sez. 6, odc. 10 Logo HISTORY2
2013
18:50 Starożytni kosmici: Genialne umysły, sez. 7, odc. 5 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W różnych epokach rozwój cywilizacji stymulowali wielcy myśliciele formułujący błyskotliwe spostrzeżenia i obdarzeni niezwykłymi zdolnościami. Większość z nich twierdziła, że ich genialne pomysły pojawiały się w zupełnie niespodziewanych momentach – we śnie, wizji czy halucynacjach. W starożytności niemal w każdej kulturze na świecie wierzono, że geniusz jest rodzajem opętania. Autorzy serii zastanawiają się, czy natchnienie, które nasi przodkowie przypisywali bogom, ma pozaziemskie pochodzenie, jak utrzymują zwolennicy teorii starożytnych astronautów. Biorą pod lupę m.in. Alberta Einsteina, Edisona i Dymitra Mendelejewa.

Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
20:00 Starożytni kosmici - Hodowcy z kosmosu, sez. 6, odc. 11 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Demoniczne uwiedzenia, hybrydowe potomstwo i dziwne porwania. W kulturach całego świata pojawiają się opowieści i mity o intymnych stosunkach z pozaziemskimi istotami. Czy w tych historiach kryje się choć odrobina prawdy?

/ 2013
Program TV na 2019-07-24
02:05 Starożytni kosmici: Kierunek Orion, sez. 4, odc. 15 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Gwiazdozbiór Oriona to jedna z najłatwiejszych do odnalezienia i zidentyfikowania konstelacji nieba zimowego. Był otoczony kultem w starożytnych cywilizacjach na całym świecie. Do niego odnosił się układ wielu antycznych budowli, m.in. w Gizie i meksykańskim Teotihuacán. Twórcy programu zastanawiają się, czy to jedynie zbieg okoliczności, czy też świadczy to o jakimś związku ludzkości z odległym gwiazdozbiorem. Być może to właśnie stamtąd pochodzi rodzaj ludzki albo tam znajduje się ostateczny cel naszej wędrówki.

Czas trwania: 42min. / USA / 2012 / serial dokumentalny
08:30 Starożytni kosmici - Hodowcy z kosmosu, sez. 6, odc. 11 Logo HISTORY2
2013
11:00 Starożytni kosmici: Genialne umysły, sez. 7, odc. 5 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
14:15 Starożytni kosmici - Hodowcy z kosmosu, sez. 6, odc. 11 Logo HISTORY2
2013
18:50 Starożytni kosmici: Sekrety mumii, sez. 7, odc. 6 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Przez tysiące lat w różnych kulturach na całym świecie stosowano sposoby konserwowania ciał zmarłych. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że mumifikacja zapewnia przejście do życia po śmierci, a Inkowie konsultowali z mumiami swych królów sprawy państwowe. Zwolennicy teorii starożytnych astronautów wierzą, że znany na całym świecie obyczaj mumifikacji jest dowodem na to, iż w odległej przeszłości Ziemię odwiedzili obcy. Być może nasi przodkowie oglądali jakąś formę hibernacji biologicznej, którą następnie próbowali naśladować w procesie mumifikacji.

Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
20:00 Starożytni kosmici - Reptilianie, sez. 6, odc. 12 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Kosmici o kształtach gadów to stały element powieści i filmów science fiction. Spotkamy ich w opowieściach H.P. Lovecrafta i bardziej współczesnym "Star Treku". Czy pradawne mity mogą być dowodem, że takie stworzenia to nie tylko wytwór pop kultury?

/ 2013
21:00 Starożytni kosmici - Czarne dziury na Ziemi, sez. 11, odc. 4 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): Czy czarne dziury mogą istnieć nie tylko w kosmosie, ale również na Ziemi? A jeśli tak, to czy mogły spowodować liczne zniknięcia i niewyjaśnione zjawiska?

/ 2017
Program TV na 2019-07-25
02:00 Starożytni kosmici: Kosmici i zakazane wyspy, sez. 6, odc. 1 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Od niepamiętnych czasów żeglarze powtarzali legendy o zaginionych wyspach, na których ludzie żyli w harmonii, korzystając z dobrodziejstw zaawansowanej cywilizacji. Autorzy programu badają, czy te opowieści to wyłącznie wytwór bujnej wyobraźni, czy też kryje się w nich ziarno prawdy. Istnieją teorie, że odległe wyspy były w przeszłości zamieszkane przez obcych. Niektórzy podejrzewają nawet, że kosmici wciąż odwiedzają swoje dawne włości. Twórcy cyklu zastanawiają się także, czy to możliwe, że bazy obcych znajdują się w głębinach oceanów w pobliżu takich wysp. Tłumaczyłoby to liczne w tych rejonach doniesienia o pojawianiu się UFO.

Czas trwania: 42min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
08:30 Starożytni kosmici - Reptilianie, sez. 6, odc. 12 Logo HISTORY2
2013
11:00 Starożytni kosmici: Sekrety mumii, sez. 7, odc. 6 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
14:15 Starożytni kosmici - Reptilianie, sez. 6, odc. 12 Logo HISTORY2
2013
18:50 Starożytni kosmici: Przesłanie od obcych, sez. 7, odc. 7 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Wielu badaczy jest zdania, że w najświętszych tekstach religijnych, a także w formie i lokalizacji prastarych budowli ukryto tajne przesłanie, które wyjaśnia cel naszego istnienia. Autorzy programu szukają dowodów na to, że dziwne i niezrozumiałe komunikaty pozostawiły ludziom pozaziemskie istoty, które tysiące lat temu przybyły na Ziemię. Być może jest to rodzaj testu dla ludzkości. Jeśli dowiemy się wystarczająco dużo, złamiemy szyfr niezbędny do odczytania tych wiadomości i połączymy się z naszymi kosmicznymi przodkami.

Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
20:00 Starożytni kosmici - Obcy i superbohaterowie, sez. 6, odc. 13 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Już w najdawniejszych zabytkach piśmiennictwa pojawiały się historie o istotach o nadludzkiej sile, ponaddźwiękowej szybkości i nadprzyrodzonych zdolnościach. Czy może to być opis pozaziemskich istot, które wówczas żyły na Ziemi?

/ 2013
Program TV na 2019-07-26
02:00 Starożytni kosmici: Kosmici i Arka Przymierza, sez. 6, odc. 2 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Biblijna Arka Przymierza rozpala wyobraźnię poszukiwaczy skarbów na całym świecie. Ta pozłacana skrzynia, w której przechowywano tablice z dziesięciorgiem przykazań, miała być obdarzona niezwykłymi mocami. Dzięki nim mogła zabijać tych, którzy się do niej zbliżyli, burzyć kamienne mury, a także umożliwiać kontakt z Bogiem. Autorzy programu badają, czy w tych niezwykłych opowieściach o bezcennej relikwii kryje się prawda. Dociekają również, co stało się z Arką Przymierza i czy to możliwe, że jej odnalezienie ujawniłoby pozaziemskie pochodzenie ludzi.

Czas trwania: 42min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
08:30 Starożytni kosmici - Obcy i superbohaterowie, sez. 6, odc. 13 Logo HISTORY2
2013
11:00 Starożytni kosmici: Przesłanie od obcych, sez. 7, odc. 7 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
14:15 Starożytni kosmici - Obcy i superbohaterowie, sez. 6, odc. 13 Logo HISTORY2
2013
20:00 Starożytni kosmici - Eksperyment Tesli, sez. 6, odc. 14 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Jeden z największych wynalazców XX wieku, Nikola Tesla wprowadził ludzkość w nową epokę przemysłową, tworząc podstawy nowoczesnych technologii. Czy mógł się inspirować pozaziemskimi projektami?

/ 2013
21:00 Starożytni kosmici - Pozaziemskie częstotliwości, sez. 10, odc. 7 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): Od tysięcy lat różne kultury na całym świecie posługują się mantrami i monotonnym śpiewem, by nawiązywać kontakt z wyższymi bytami. Czy określone częstotliwości pozwalają nam komunikować się z istotami pozaziemskimi?

/ 2016
Program TV na 2019-07-27
02:05 Starożytni kosmici: Kosmici i tajemnicze góry, sez. 6, odc. 3 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): W starożytnych cywilizacjach na całym świecie góry były postrzegane jako siedziby wszechmocnych bogów. To element wspólny wielu kultur na różnych kontynentach – od wierzeń antycznej Grecji, po religię Inków. Autorzy programu zastanawiają się, czy dawni bogowie byli przedstawicielami pozaziemskiej cywilizacji, którzy wybierali najwyższe szczyty na miejsce kontaktu z ludźmi. Być może to tłumaczy naszą trwającą od tysięcy lat fascynację górami.

Czas trwania: 42min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
06:40 Starożytni kosmici - Miasto bogów, sez. 10, odc. 6 Logo HISTORY
2016
08:30 Starożytni kosmici - Eksperyment Tesli, sez. 6, odc. 14 Logo HISTORY2
2013
11:20 Starożytni kosmici: Kosmici i zaginione światy, sez. 3, odc. 8 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Tym razem twórcy serii dociekają, czy ruiny zniszczonych cywilizacji kryją ślady przybyszów z kosmosu. Zagadkowe reliefy w Copán, stolicy Majów, mogą sugerować, że władcami starożytnego państwa byli potomkowie istot pozaziemskich. W programie jest również mowa o słynnych kamiennych posągach z Wyspy Wielkanocnej oraz o znaczeniu rysunków z Nazca. Autorzy cyklu zastanawiają się, czy to możliwe, by te olbrzymie symbole były próbą przywołania gwiezdnych bogów.

Czas trwania: 42min. / USA / 2011 / serial dokumentalny
14:15 Starożytni kosmici - Eksperyment Tesli, sez. 6, odc. 14 Logo HISTORY2
2013
20:05 Starożytni kosmici - Replikanci, sez. 10, odc. 12 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): Na całym świecie ponad 1,5 miliarda ludzi wierzy w reinkarnację. Czy to po prostu naturalna kontynuacja życia, czy może proces ukierunkowany ku większemu celowi?

21:00 Starożytni kosmici - Ci, którzy wrócili, sez. 9, odc. 15 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Tysiące ludzi w różnych częściach świata twierdzą, że porwali ich obcy. Czy mówią prawdę? A jeśli tak, to jaki jest powód tych uprowadzeń? I co ważniejsze: dlaczego porwani wracają?

/ 2015
Program TV na 2019-07-28
02:00 Starożytni kosmici: Kosmici w Ameryce, sez. 6, odc. 4 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): W 1909 roku gazeta w Arizonie opisała odkrycie w Wielkim Kanionie tajemniczej jaskini wypełnionej dziwnymi przedmiotami, m.in. posągami i mumiami, które miały pochodzić z Egiptu. Autorzy cyklu zastanawiają się, czy znalezisko może być powiązane z legendą o przodkach rdzennych mieszkańców Ameryki zwanych gwiezdnymi istotami. W programie także relacje o dziwnych światłach i anomaliach pogodowych, jakie obserwowano na kontynencie w epoce kolonialnej. Twórcy serii szukają też dowodów na kontakty pierwszych osadników z obcymi. Być może te wszystkie doniesienia o nadnaturalnych zjawiskach świadczą o tym, że częścią ukrytej historii Ameryki jest działalność istot pozaziemskich.

Czas trwania: 42min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
03:30 Starożytni kosmici - Ci, którzy wrócili, sez. 9, odc. 15 Logo HISTORY2
2015
05:15 Starożytni kosmici - Replikanci, sez. 10, odc. 12 Logo HISTORY
08:20 Starożytni kosmici - Czarne dziury na Ziemi, sez. 11, odc. 4 Logo HISTORY
2017
09:30 Starożytni kosmici - Ci, którzy wrócili, sez. 9, odc. 15 Logo HISTORY2
2015
11:20 Starożytni kosmici: Kosmici i śmiercionośna broń, sez. 3, odc. 9 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Wraz z rozwojem technologicznym powstawały coraz potężniejsze narzędzia do zabijania. Autorzy cyklu zastanawiają się, czy w wyprodukowaniu straszliwej broni nie pomogli ludziom kosmici. Przywołują m.in. starożytne hinduskie teksty o bogach władających niezwykłymi pociskami, które nigdy nie chybiały celu. Być może ta broń powstała dzięki obcym. Twórcy programu zadają również pytanie o pochodzenie współczesnych śmiercionośnych wynalazków.

Czas trwania: 42min. / USA / 2011 / serial dokumentalny
14:15 Starożytni kosmici - Ci, którzy wrócili, sez. 9, odc. 15 Logo HISTORY2
2015
17:40 Starożytni kosmici - Tajemnicza dziewiątka, sez. 9, odc. 9 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): „Starożytni kosmici” opowiadają o najbardziej wiarygodnych dowodach obecności obcych na Ziemi w ciągu ostatnich 75 mln lat: od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po niebo nad pustynią na zachodzie współczesnych USA.

/ 2015
18:40 Starożytni kosmici - Ukryte imperium, sez. 9, odc. 10 Logo HISTORY
2015
Program TV na 2019-07-29
02:00 Starożytni kosmici: Kosmici i gwiezdne wrota, sez. 6, odc. 5 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): W wielu kulturach na całym świecie znane są opowieści o świętych przejściach do krainy bogów – bramach, które pozwalają podróżować w czasie i przestrzeni. Twórcy cyklu próbują odpowiedzieć na pytanie, czy takie gwiezdne wrota istniały naprawdę. W Grecji badacze odkrywają tajemniczą jaskinię, którą starożytni uważali za bramę piekła. Inkowie wierzyli, że ich imperium powstało, kiedy bogowie przekroczyli górskie portale. Naukowcy tworzą technologie, które pozwolą człowiekowi podróżować do gwiazd. Być może umożliwiające to bramy powstały tysiące lat temu i nadal funkcjonują.

Czas trwania: 42min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
09:30 Starożytni kosmici - Śiwa niszczyciel, sez. 9, odc. 16 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Ze wszystkich hinduskich bogów najważniejszy jest Śiwa niszczyciel. Zwolennicy teorii starożytnych astronautów sugerują, że jego niewiarygodna broń i nadprzyrodzone zdolności mogą być pozaziemskiego pochodzenia.

/ 2015
11:00 Starożytni kosmici: Przesłanie od obcych, sez. 7, odc. 7 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
15:15 Starożytni kosmici - Śiwa niszczyciel, sez. 9, odc. 16 Logo HISTORY2
2015
18:50 Starożytni kosmici: Potop, sez. 7, odc. 8 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Mit o zesłanym przez bogów potopie, który przeżyła garstka szlachetnych wybrańców, pojawia się w ponad tysiącu dwustu kulturach z całego świata. Nowe badania sugerują, że wszystkie podania zawierają opis autentycznego kataklizmu, który dotknął Ziemię. Wielu badaczy sądzi, że ocalenie zawdzięczamy przybyszom z innej planety. Niektórzy są przekonani, że owe istoty są gotowe uratować nas ponownie, gdyby Ziemi zagroziła następna katastrofa.

Czas trwania: 42min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
20:00 Starożytni kosmici - Spotkania z obcymi, sez. 6, odc. 15 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Wnikliwa analiza kontrowersyjnej teorii, że istoty pozaziemskie odwiedzają Ziemię już od milionów lat.

/ 2013
Program TV na 2019-07-30
02:05 Starożytni kosmici: Kosmici i gwiezdne dzieci, sez. 6, odc. 6 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Na wszystkich kontynentach powstawały legendy o dzieciach, które wyróżniały się nadnaturalnymi zdolnościami i wiedzą niedostępną nawet dorosłym. W kulturach starożytnych Greków, Egipcjan oraz innych cywilizacji istniały mity o potomkach ludzi i bogów. Twórcy cyklu zastanawiają się, co kryje się za tymi opowieściami. Chcą ustalić, czy to możliwe, że obecnie na Ziemi rodzą się dzieci, które dzięki kosmicznym genom mają specjalne moce. Autorzy programu przywołują też przepowiednię Edgara Cayce'a, który prorokował, że pomiędzy 1998 a 2015 rokiem na świecie pojawi się grupa ludzi na kolejnym etapie ewolucji.

Czas trwania: 42min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
08:30 Starożytni kosmici - Spotkania z obcymi, sez. 6, odc. 15 Logo HISTORY2
2013
11:00 Starożytni kosmici: Potop, sez. 7, odc. 8 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 42min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
14:15 Starożytni kosmici - Spotkania z obcymi, sez. 6, odc. 15 Logo HISTORY2
2013
18:50 Starożytni kosmici: Zniknięcia, sez. 7, odc. 9 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Historie znikających bez śladu małych i wielkich cywilizacji można odnaleźć w różnych epokach i miejscach na całym świecie, od nieznanego nam bliżej ludu zamieszkującego niegdyś Chiny, przez zaginioną rasę gigantów, po niewyjaśnione zniknięcie Majów i Anasazich. Żadnego z tych przypadków tradycyjna nauka nie jest w stanie wyjaśnić. Wszystkie te kultury pozostawiły po sobie intrygujące ślady – zdaniem niektórych dowód na istnienie obcej cywilizacji. Do tej pory w wielu miejscach naszego globu dochodzi do tajemniczych zniknięć ludzi, samolotów i statków.

Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
20:00 Starożytni kosmici - Boska cząstka, sez. 6, odc. 16 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): To jedno z najważniejszych odkryć naukowych wszech czasów, które bywa nazywane kluczem do Wszechświata. Czy tzw. cząsteczka Boga odsłoni nam prawdę o początkach ludzkości?

/ 2013
Program TV na 2019-07-31
01:55 Starożytni kosmici: Skarby bogów, sez. 6, odc. 7 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): W wielu kulturach znane są opowieści o drogocennych przedmiotach, które zaginęły bez śladu. Twórcy programu szukają odpowiedzi na pytanie, czy to możliwe, żeby starożytne skarby zostały celowo ukryte i strzeżone przez istoty pozaziemskie. Istnieje hipoteza, że najcenniejsze artefakty schowano nie ze względu na ich wartość materialną, lecz na sekrety, które skrywają. Autorzy cyklu zastanawiają się, czy kiedy te skarby zostaną odnalezione, będziemy w stanie połączyć się z naszymi pozaziemskimi przodkami.

Czas trwania: 42min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
08:30 Starożytni kosmici - Boska cząstka, sez. 6, odc. 16 Logo HISTORY2
2013
11:00 Starożytni kosmici: Zniknięcia, sez. 7, odc. 9 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
14:15 Starożytni kosmici - Boska cząstka, sez. 6, odc. 16 Logo HISTORY2
2013
18:50 Starożytni kosmici: Kosmici i wojna secesyjna, sez. 7, odc. 10 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Wojna secesyjna nieomal zniszczyła wielki eksperyment zwany Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Są jednak dowody na to, że krucha amerykańska demokracja przetrwała tylko dzięki interwencji z kosmosu. Abraham Lincoln opisywał dziwne wizje i przeczucia, jakich doznawał w kluczowych momentach swej prezydentury. Oficer wojsk Unii Ambrose Bierce wspominał tajemnicze zaginięcia i podróżowanie w inne wymiary, a setki żołnierzy pod Gettysburgiem widziało zjawę Jerzego Waszyngtona.

Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
20:00 Starożytni kosmici - Zagadki Sfinksa, sez. 7, odc. 1 Logo HISTORY2
21:00 Starożytni kosmici - Tajemnica UFO, sez. 11, odc. 1 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): W 2017 roku ujawniono, że rząd USA wydał miliony na badanie doniesień o UFO. Czy obecność kosmitów na Ziemi to część wielkiego spisku?

/ 2017
Program TV na 2019-08-01
00:50 Starożytni kosmici - Tajemnica UFO, sez. 11, odc. 1 Logo HISTORY
2017
01:55 Starożytni kosmici: Kosmici i Czerwona Planeta, sez. 6, odc. 8 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): W tym odcinku próba odpowiedzi na pytanie, czy występujące w różnych kulturach opowieści o życiu na Marsie to tylko mity. Być może nasza fascynacja Czerwoną Planetą świadczy o pozaziemskich kontaktach człowieka lub jego kosmicznym pochodzeniu. Od 40 lat sondy wysyłają naukowcom informacje o Marsie. Okazuje się, że jego atmosfera przypomina ziemskie powietrze po wybuchu jądrowym. Fotografie tajemniczej planety ukazują górskie masywy i dziwną, przypominającą ludzką twarz rzeźbę w marsjańskiej skale. Autorzy programu zastanawiają się, czy NASA znalazła na Marsie ślady inteligentnych istot i ukrywa te fakty przed opinią publiczną.

Czas trwania: 42min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
08:30 Starożytni kosmici - Zagadki Sfinksa, sez. 7, odc. 1 Logo HISTORY2
11:00 Starożytni kosmici: Kosmici i wojna secesyjna, sez. 7, odc. 10 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
12:20 Starożytni kosmici - Zagadki Sfinksa, sez. 7, odc. 1 Logo HISTORY2
18:50 Starożytni kosmici: Ukryte piramidy, sez. 7, odc. 11 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Dzięki zdjęciom satelitarnym wykonanym w podczerwieni badaczom udało się odkryć nieznane wcześniej piramidy spoczywające pod piaskiem pustyni w Egipcie. Czujniki laserowe pomogły z kolei odnaleźć budowle zaginione pośród środkowoamerykańskiej dżungli. Pasjonaci paleoastronautyki uważają, że na całym świecie jest o wiele więcej starożytnych konstrukcji, o których istnieniu nie wiemy. Być może znajdują się one pod dnem oceanów, na szczytach gór, a nawet pod ziemią na Alasce. Twórcy programu zastanawiają się, dlaczego nasi przodkowie budowali tak wiele piramid i czy przy powstaniu tych cudów architektury pomagali kosmici.

Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
20:00 Starożytni kosmici - Zakazane jaskinie, sez. 7, odc. 2 Logo HISTORY2
Program TV na 2019-08-02
02:40 Starożytni kosmici - Zakazane jaskinie, sez. 7, odc. 2 Logo HISTORY2
08:30 Starożytni kosmici - Zakazane jaskinie, sez. 7, odc. 2 Logo HISTORY2
11:00 Starożytni kosmici: Ukryte piramidy, sez. 7, odc. 11 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 41min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
12:20 Starożytni kosmici - Zakazane jaskinie, sez. 7, odc. 2 Logo HISTORY2
20:00 Starożytni kosmici - Kosmici wśród nas, sez. 7, odc. 3 Logo HISTORY2
21:00 Starożytni kosmici - Majestatyczna dwunastka, sez. 10, odc. 8 Logo HISTORY
2016
23:55 Starożytni kosmici: Goście, sez. 1, odc. 1 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Twórcy serii zastanawiają się nad tym, kim byli i skąd przylecieli obcy, którzy – według zwolenników teorii Ericha von Dänikena – odwiedzali Ziemię. Filmowcy szukają odpowiedzi na całym świecie, badając szczątki materialne oraz wierzenia w różnych kulturach. Zamieszkujący Mali Dogonowie twierdzą, że wiedzę na temat galaktyki podarowało im bóstwo z gwiazd. Północnoamerykańscy Indianie czczą bogów, których fryzury i szaty przypominają współczesne hełmy i skafandry. W chińskich legendach pojawia się bohater, który przybywa na latającym żółtym smoku. Być może mityczne zwierzę symbolizowało pojazd kosmiczny. Zwolennicy paleoastronautyki uważają, że obcy zmienili bieg naszej historii.

Czas trwania: 42min. / USA / 2009 / serial dokumentalny
23:55 Starożytni kosmici - Majestatyczna dwunastka, sez. 10, odc. 8 Logo HISTORY
2016
Program TV na 2019-08-03
02:40 Starożytni kosmici - Kosmici wśród nas, sez. 7, odc. 3 Logo HISTORY2
06:40 Starożytni kosmici - Pozaziemskie częstotliwości, sez. 10, odc. 7 Logo HISTORY
2016
08:30 Starożytni kosmici - Kosmici wśród nas, sez. 7, odc. 3 Logo HISTORY2
13:20 Starożytni kosmici - Kosmici wśród nas, sez. 7, odc. 3 Logo HISTORY2
20:05 Starożytni kosmici - Statek kosmiczny z kamienia, sez. 10, odc. 13 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): Jednym z najstarszych sanktuariów w Japonii jest megalit Ishi-no-Hoden. Legenda głosi, że przedstawia on wykonany z kamienia statek kosmiczny, który przed wiekami spłynął z niebios.

Program TV na 2019-08-04
05:15 Starożytni kosmici - Statek kosmiczny z kamienia, sez. 10, odc. 13 Logo HISTORY
08:20 Starożytni kosmici - Spotkanie z obcymi, sez. 11, odc. 3 Logo HISTORY
2017
Program TV na 2019-08-05
20:00 Starożytni kosmici - Genialne umysły, sez. 7, odc. 4 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Wybitne umysły – czy to Einstein z teorią względności, wynalazca żarówki Edison, czy Mendelejew, który stworzył układ okresowy pierwiastków – z reguły przyznają, że najlepsze koncepcje przyszły im do głowy we śnie, wizji czy halucynacjach.

Program TV na 2019-08-06
00:40 Starożytni kosmici: Goście, sez. 1, odc. 2 Logo Nowa TV
Czas trwania: 44min. / USA / 2009 / serial dokumentalny
02:40 Starożytni kosmici - Genialne umysły, sez. 7, odc. 4 Logo HISTORY2
08:30 Starożytni kosmici - Genialne umysły, sez. 7, odc. 4 Logo HISTORY2
12:20 Starożytni kosmici - Genialne umysły, sez. 7, odc. 4 Logo HISTORY2
20:00 Starożytni kosmici - Sekrety mumii, sez. 7, odc. 5 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Zwolennicy teorii starożytnych astronautów wierzą, że znany na całym świecie obyczaj mumifikacji nie jest przypadkiem, ale dowodem na to, iż w odległej przeszłości Ziemię odwiedzili obcy.

Program TV na 2019-08-07
00:05 Starożytni kosmici: Misja, sez. 1, odc. 3 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Twórcy serii zastanawiają się and tym, jaki był cel kosmitów, jeśli naprawdę odwiedzali oni naszą planetę. Na starożytnych sumeryjskich tablicach można znaleźć opis obcej rasy, która przybyła na Ziemię w poszukiwaniu złota. Istnieją egipskie hieroglify oznaczające stworzenia, które były w połowie ludźmi, a w połowie zwierzętami. Być może tajemnicze kręgi zbożowe czy niewytłumaczalne kryształowe czaszki są wiadomością, której człowiek nie zdołał jeszcze odszyfrować. W historii wielu kultur mogą istnieć dowody świadczące o tym, że kosmici zjawiali się na Ziemi, aby zdobyć rzadkie surowce, eksperymentować na ludziach lub podbić naszą planetę.

Czas trwania: 42min. / USA / 2009 / serial dokumentalny
02:40 Starożytni kosmici - Sekrety mumii, sez. 7, odc. 5 Logo HISTORY2
08:30 Starożytni kosmici - Sekrety mumii, sez. 7, odc. 5 Logo HISTORY2
12:20 Starożytni kosmici - Sekrety mumii, sez. 7, odc. 5 Logo HISTORY2
20:00 Starożytni kosmici - Przesłanie od obcych, sez. 7, odc. 6 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Niektórzy uważają, że w najświętszych tekstach religijnych, a także w formie i lokalizacji prastarych budowli ukryto tajne przesłanie, które wyjaśnia cel naszego istnienia.

23:55 Starożytni kosmici: Misja, sez. 1, odc. 4 Logo Nowa TV
Czas trwania: 42min. / USA / 2009 / serial dokumentalny
Program TV na 2019-08-08
02:40 Starożytni kosmici - Przesłanie od obcych, sez. 7, odc. 6 Logo HISTORY2
08:30 Starożytni kosmici - Przesłanie od obcych, sez. 7, odc. 6 Logo HISTORY2
12:20 Starożytni kosmici - Przesłanie od obcych, sez. 7, odc. 6 Logo HISTORY2
20:00 Starożytni kosmici - Potop, sez. 7, odc. 7 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Ta opowieść znana jest w ponad tysiącu dwustu kulturach z całego świata – oto pewnego dnia bogowie zesłali na ludzkość gigantyczną powódź, by zgładzić nieposłusznych i grzesznych.

Program TV na 2019-08-09
00:00 Starożytni kosmici: Dowody, sez. 1, odc. 5 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Autorzy programu zastanawiają się nad tym, jakie dziedzictwo pozostawili po sobie kosmici, jeśli rzeczywiście odwiedzali oni naszą planetę. W różnych kulturach zachowały się opowieści o skomplikowanych statkach powietrznych czy zaawansowanych technologicznie urządzeniach. W starożytnych hinduskich tekstach znajdujemy opisy latających maszyn, zwanych wimanami. Megalityczne konstrukcje w Egipcie stanowią świadectwo niezwykłej inżynieryjnej precyzji. Twórcy serii zastanawiają się, czy te przykłady zaawansowanej technologii są świadectwem ingerencji obcych.

Czas trwania: 43min. / USA / 2009 / serial dokumentalny
02:40 Starożytni kosmici - Potop, sez. 7, odc. 7 Logo HISTORY2
08:30 Starożytni kosmici - Potop, sez. 7, odc. 7 Logo HISTORY2
12:20 Starożytni kosmici - Potop, sez. 7, odc. 7 Logo HISTORY2
20:00 Starożytni kosmici - Zniknięcia, sez. 7, odc. 8 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Historie znikających bez śladu małych i wielkich cywilizacji można odnaleźć w różnych epokach i miejscach na całym świecie.

21:00 Starożytni kosmici - Akaśa, sez. 10, odc. 9 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): Miliardy ludzi trzymają w chmurze najróżniejsze informacje, które mogą udostępniać każdemu. Ale czy ten nowoczesny wynalazek nie jest aby ponownym odkryciem technologii używanej w zamierzchłej przeszłości?

/ 2016
23:55 Starożytni kosmici - Akaśa, sez. 10, odc. 9 Logo HISTORY
2016
Program TV na 2019-08-10
00:10 Starożytni kosmici: Dowody, sez. 1, odc. 6 Logo Nowa TV
Czas trwania: 43min. / USA / 2009 / serial dokumentalny
02:40 Starożytni kosmici - Zniknięcia, sez. 7, odc. 8 Logo HISTORY2
06:40 Starożytni kosmici - Majestatyczna dwunastka, sez. 10, odc. 8 Logo HISTORY
2016
08:30 Starożytni kosmici - Zniknięcia, sez. 7, odc. 8 Logo HISTORY2
13:20 Starożytni kosmici - Zniknięcia, sez. 7, odc. 8 Logo HISTORY2
20:05 Starożytni kosmici - Dyski obcych, sez. 10, odc. 14 Logo HISTORY
Program TV na 2019-08-11
05:15 Starożytni kosmici - Dyski obcych, sez. 10, odc. 14 Logo HISTORY
08:20 Starożytni kosmici - Szyfry na pustyni, sez. 11, odc. 5 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): Czy olbrzymie prastare rysunki wykonane na pustyni mogą być fragmentem szyfru kosmitów, którzy dawno temu odwiedzili Ziemię?

/ 2017
Program TV na 2019-08-12
20:00 Starożytni kosmici - Obcy i wojna secesyjna, sez. 7, odc. 9 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Wojna secesyjna nieomal zniszczyła wielki eksperyment zwany Stanami Zjednoczonymi Ameryki, ale czy możliwe, by wpływ na przetrwanie republiki miały istoty pozaziemskie?

Program TV na 2019-08-13
00:20 Starożytni kosmici: Bliskie spotkania, sez. 1, odc. 7 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Doniesienia o dziwnych istotach i tajemniczych obiektach na niebie pojawiały się w wielu momentach naszej historii. Trzynastowieczne dzieło Gerwazego z Tilbury przynosi relację o stworzeniach schodzących z latającego statku nad Bristolem. Dziennik Krzysztofa Kolumba z pierwszej podróży do Ameryki również zawiera wzmianki o niewytłumaczalnych światłach na niebie. Średniowieczne dzieła sztuki ukazują unoszące się w niebiosach obiekty w kształcie dysków. Podczas epidemii dżumy również obserwowano latające statki. Autorzy serii zastanawiają się, czy te relacje dotyczące wszystkich kontynentów i różnych okresów – od czasów biblijnych do dziś – dowodzą, że obcy cały czas nam towarzyszą.

Czas trwania: 42min. / USA / 2009 / serial dokumentalny
02:40 Starożytni kosmici - Obcy i wojna secesyjna, sez. 7, odc. 9 Logo HISTORY2
08:30 Starożytni kosmici - Obcy i wojna secesyjna, sez. 7, odc. 9 Logo HISTORY2
12:20 Starożytni kosmici - Obcy i wojna secesyjna, sez. 7, odc. 9 Logo HISTORY2
20:00 Starożytni kosmici - Ukryte piramidy, sez. 7, odc. 10 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Dzięki satelitarnym obserwacjom w podczerwieni wykryto w Egipcie zasypane piaskiem piramidy, a laserowe detektory w samolotach pozwoliły znaleźć podobne budowle w dżungli Ameryki Środkowej. Wielu uważa, że właśnie wkroczyliśmy w nową erę piramid.

Program TV na 2019-08-14
00:50 Starożytni kosmici: Bliskie spotkania, sez. 1, odc. 8 Logo Nowa TV
Czas trwania: 43min. / USA / 2009 / serial dokumentalny
02:40 Starożytni kosmici - Ukryte piramidy, sez. 7, odc. 10 Logo HISTORY2
08:30 Starożytni kosmici - Ukryte piramidy, sez. 7, odc. 10 Logo HISTORY2
12:20 Starożytni kosmici - Ukryte piramidy, sez. 7, odc. 10 Logo HISTORY2
20:00 Starożytni kosmici - O co chodzi obcym?, sez. 7, odc. 11 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Zwolennicy teorii starożytnych astronautów od dawna utrzymują, że istoty pozaziemskie odgrywały kluczową rolę w naszej przeszłości, a zdaniem niektórych nadal śledzą one z uwagą rozwój ludzkości.

23:55 Starożytni kosmici: Powrót, sez. 1, odc. 9 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Twórcy serii przedstawiają teorie mówiące, że w XX wieku doszło do kontaktu ludzi z kosmitami. Przypominają m.in. bitwę o Los Angeles, czyli incydentu z 1942 roku, gdy Amerykanie otworzyli ogień do niezidentyfikowanych obiektów latających nad Kalifornią. Podczas II wojny światowej alianckie siły lotnicze miały być atakowane przez pociski obcych. Autorzy programu wracają też do tajemniczych wydarzeń z 1947 roku, kiedy to w Roswell w Nowym Meksyku rzekomo rozbił się statek kosmitów. Zastanawiają się też nad tym, czy istnieją instrukcje na wypadek, gdyby przedstawiciele cywilizacji pozaziemskiej faktycznie postanowili się z nami skontaktować, i kto reprezentowałby Ziemię w imieniu ludzkości.

Czas trwania: 41min. / USA / 2009 / serial dokumentalny
Program TV na 2019-08-15
02:40 Starożytni kosmici - O co chodzi obcym?, sez. 7, odc. 11 Logo HISTORY2
08:30 Starożytni kosmici - O co chodzi obcym?, sez. 7, odc. 11 Logo HISTORY2
12:20 Starożytni kosmici - O co chodzi obcym?, sez. 7, odc. 11 Logo HISTORY2
20:00 Starożytni kosmici - Wykute przez bogów, sez. 10, odc. 1 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Zwolennicy teorii starożytnych astronautów: Erich von Daniken i Giorgio A. Tsoukalos jadą do Rumunii, by się przyjrzeć prastaremu klinowi z aluminium, który zdumiewa historyków.

/ 2016
Program TV na 2019-08-16
01:00 Starożytni kosmici: Powrót, sez. 1, odc. 10 Logo Nowa TV
Czas trwania: 44min. / USA / 2009 / serial dokumentalny
02:40 Starożytni kosmici - Wykute przez bogów, sez. 10, odc. 1 Logo HISTORY2
2016
08:30 Starożytni kosmici - Wykute przez bogów, sez. 10, odc. 1 Logo HISTORY2
2016
12:20 Starożytni kosmici - Wykute przez bogów, sez. 10, odc. 1 Logo HISTORY2
2016
20:00 Starożytni kosmici - Zagadka Rudloe Manor, sez. 10, odc. 2 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Otoczona wiejskimi krajobrazami baza RAF-u zwana Rudloe Manor wydaje się zwyczajna, ale zdaniem znawców tematu od czasów II wojny światowej jest to brytyjskie centrum badań nad UFO.

/ 2016
21:00 Starożytni kosmici - Głosy bogów, sez. 10, odc. 10 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): Indyjskie teksty w sanskrycie zawierają niesamowite opowieści o zaawansowanej technologii w starożytnym świecie. Czy w tamtych czasach naszą planetę rzeczywiście zamieszkiwały pozaziemskie istoty?

/ 2016
23:55 Starożytni kosmici - Głosy bogów, sez. 10, odc. 10 Logo HISTORY
2016
23:55 Starożytni kosmici 2: Niszczyciele, sez. 2, odc. 1 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Być może to kosmici odpowiadali za katastrofy, wojny oraz inne tragedie, z których pomocą próbowali kontrolować ludzką rasę. Opowieść o wielkiej powodzi zesłanej przez bogów, by zniszczyć cywilizację, pojawia się w wielu prehistorycznych kulturach. Znamy starożytne opisy pozaziemskich bitew powodujących ogromne zniszczenia, a nawet doniesienia o obecności UFO w pobliżu współczesnych katastrof naturalnych. Apokalipsa i zwoje znad Morza Martwego mówią o nadchodzącej wojnie między siłami dobra i zła, która ma unicestwić nasz świat. Niewykluczone, że wszystko to dowody na istnienie wrogich nam kosmitów, planujących atak lub przeciwnie – obcych, którzy czuwają nad przetrwaniem ludzkości.

Czas trwania: 42min. / USA / 2010 / serial dokumentalny
Program TV na 2019-08-17
02:40 Starożytni kosmici - Zagadka Rudloe Manor, sez. 10, odc. 2 Logo HISTORY2
2016
06:00 Starożytni kosmici - Postludzie, sez. 9, odc. 7 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): W czasach, gdy nauka zmierza ku udoskonalaniu samych ludzi za sprawą techniki, teoretycy sugerują, że w ten sposób podążamy ścieżką wytyczoną przez obcych, którym zawdzięczamy swoje istnienie.

/ 2015
06:40 Starożytni kosmici - Akaśa, sez. 10, odc. 9 Logo HISTORY
2016
08:30 Starożytni kosmici - Zagadka Rudloe Manor, sez. 10, odc. 2 Logo HISTORY2
2016
13:20 Starożytni kosmici - Zagadka Rudloe Manor, sez. 10, odc. 2 Logo HISTORY2
2016
20:05 Starożytni kosmici - Powrót do Gobekli Tepe, sez. 10, odc. 15 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): Gobekli Tepe rzuca wyzwanie wszystkim poglądom współczesnych archeologów na naszą przeszłość. Czy ruiny świątyni sugerują, że starożytni czuli się zobowiązani przekazać swoją wiedzę przyszłym pokoleniom?

Program TV na 2019-08-18
05:15 Starożytni kosmici - Powrót do Gobekli Tepe, sez. 10, odc. 15 Logo HISTORY
08:20 Starożytni kosmici - Strefa 52, sez. 11, odc. 6 Logo HISTORY

Opis (streszczenie): Czy osławiona Strefa 51 jest w rzeczywistości przykrywką dla znacznie poważniejszych ściśle tajnych badań nad istotami pozaziemskimi, prowadzonych w wielu różnych miejscach?

/ 2017
Program TV na 2019-08-19
20:00 Starożytni kosmici - Architekci z kosmosu, sez. 10, odc. 3 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Wiele z architektonicznych cudów starożytnego świata jest do siebie uderzająco podobnych, mimo że zostały zbudowane przez cywilizacje, które wedle naszej wiedzy nie miały ze sobą kontaktu.

/ 2016
Program TV na 2019-08-20
00:05 Starożytni kosmici 2: Bogowie i obcy, sez. 2, odc. 2 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Mity i legendy od dawna są uważane za fikcyjne historie opisujące przerażające potwory oraz potężnych bogów, mutantów i olbrzymów. Co ciekawe, różne kultury, często oddalone od siebie o tysiące kilometrów, stworzyły podobne opowieści. Być może wszystkie te mity i legendy to w rzeczywistości starożytne relacje z przybycia na naszą planetę istot pozaziemskich. Antyczne teksty są pełne historii o bogach komunikujących się z ludźmi, przekazujących im mądrość i wiedzę techniczną, a nawet zapładniających ludzkie kobiety. Niewykluczone, że to kosmici umożliwili nam ewolucję i rozwój cywilizacji, a bez ich ingerencji nasz świat wyglądałby dziś zupełnie inaczej.

Czas trwania: 42min. / USA / 2010 / serial dokumentalny
02:40 Starożytni kosmici - Architekci z kosmosu, sez. 10, odc. 3 Logo HISTORY2
2016
08:30 Starożytni kosmici - Architekci z kosmosu, sez. 10, odc. 3 Logo HISTORY2
2016
12:20 Starożytni kosmici - Architekci z kosmosu, sez. 10, odc. 3 Logo HISTORY2
2016
20:00 Starożytni kosmici - Klątwa faraona, sez. 10, odc. 4 Logo HISTORY2

Opis (streszczenie): Zwolennicy teorii starożytnych astronautów sądzą, że klątwa miała chronić jakieś urządzenie o pozaziemskim pochodzeniu, które ich zdaniem istnieje do dziś, ukryte głęboko pod ziemią.

/ 2016
23:55 Starożytni kosmici 2: Tajemnicze miejsca, sez. 2, odc. 3 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Autorzy programu zastanawiają się, czy tajemnicza Strefa Ciszy w Meksyku i płaskowyż Markawasi w Peru to pradawne bazy istot pozaziemskich na naszej planecie.

Czas trwania: 42min. / USA / 2010 / serial dokumentalny
Program TV na 2019-08-21
02:40 Starożytni kosmici - Klątwa faraona, sez. 10, odc. 4 Logo HISTORY2
2016
08:30 Starożytni kosmici - Klątwa faraona, sez. 10, odc. 4 Logo HISTORY2
2016
12:20 Starożytni kosmici - Klątwa faraona, sez. 10, odc. 4 Logo HISTORY2
2016
20:00 Starożytni kosmici - Wojny archeologów, sez. 10, odc. 5 Logo HISTORY2
2016
Program TV na 2019-08-22
00:00 Starożytni kosmici 2: Kontakty z obcymi, sez. 2, odc. 4 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Twórcy programu zastanawiają się, czy kosmici mogli podpowiedzieć Joanie d'Arc, jak pokonać angielską armię. Rozważają także, czy amerykański żołnierz mógł otrzymać jakąś wiadomość od istot pozaziemskich, gdy dotknął statku kosmicznego. Eksperci postarają się wyjaśnić obie sprawy.

Czas trwania: 42min. / USA / 2010 / serial dokumentalny
02:40 Starożytni kosmici - Wojny archeologów, sez. 10, odc. 5 Logo HISTORY2
2016
08:30 Starożytni kosmici - Wojny archeologów, sez. 10, odc. 5 Logo HISTORY2
2016
12:20 Starożytni kosmici - Wojny archeologów, sez. 10, odc. 5 Logo HISTORY2
2016
20:00 Starożytni kosmici - Miasto bogów, sez. 10, odc. 6 Logo HISTORY2
2016
23:55 Starożytni kosmici 2: Kosmici i Trzecia Rzesza, sez. 2, odc. 5 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): W czasie II wojny światowej pojawiły się pogłoski o statku powietrznym zbudowanym na podstawie pozaziemskich planów. Autorzy programu zastanawiają się, czy to możliwe, żeby kosmici pomagali Hitlerowi urzeczywistnić jego wizje o podboju świata.

Czas trwania: 42min. / USA / 2010 / serial dokumentalny
Program TV na 2019-08-23
02:40 Starożytni kosmici - Miasto bogów, sez. 10, odc. 6 Logo HISTORY2
2016
08:30 Starożytni kosmici - Miasto bogów, sez. 10, odc. 6 Logo HISTORY2
2016
12:20 Starożytni kosmici - Miasto bogów, sez. 10, odc. 6 Logo HISTORY2
2016
20:00 Starożytni kosmici - Pozaziemskie częstotliwości, sez. 10, odc. 7 Logo HISTORY2
2016
Program TV na 2019-08-24
00:15 Starożytni kosmici 2: Technika obcych, sez. 2, odc. 6 Logo Nowa TV

Opis (streszczenie): Autorzy programu zastanawiają się, czy zaawansowane technicznie urządzenia, takie jak lasery czy broń dźwiękowa, to tylko ponownie odkryte narzędzia wykorzystywane w przeszłości przez istoty pozaziemskie.

Czas trwania: 42min. / USA / 2010 / serial dokumentalny
02:40 Starożytni kosmici - Pozaziemskie częstotliwości, sez. 10, odc. 7 Logo HISTORY2
2016
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Starożytni kosmici. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Starożytni kosmici w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Starożytni kosmici.

Emisja w stacjach


Starożytni kosmici można obejrzeć w:

Emisje w: FOKUS TV, HISTORY, HISTORY2, Nowa TV

Typy audycji


Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji


Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Do góry