Reklama

Supermaszyny godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Supermaszyny w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj
Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Supermaszyny będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 8 sierpnia 2020 (Sobota)
19:00 Supermaszyny: Pociąg drogowy, sez. 2, odc. 8 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Na australijskich drogach króluje Mack Super-Liner, czyli ciężarówka, która pełni rolę składu towarowego, docierającego do odległych rejonów rolniczych w Queenslandzie. Długość pojazdu wraz z przyczepami wynosi ponad 30 metrów. Sprawdza się on zwłaszcza podczas żniw, gdy rolnicy spieszą się, by dostarczyć plony do kupców przed nadejściem pory deszczów. Obejrzymy silnik, który kryje się w ciągniku Macka Super-Linera. Dowiemy się też, jak zbudowane jest zawieszenie, które nadaje się do pokonywania najgorszych dróg. Zobaczymy również filtry powietrza zaprojektowane z myślą o pyle stale unoszącym się w australijskiej głuszy.

Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
Program TV na 9 sierpnia 2020 (Niedziela)
19:00 Supermaszyny: Śmigłowiec ratunkowy, sez. 2, odc. 9 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Gdy pracownicy odległej platformy wiertniczej mają kłopoty, na pomoc rusza amerykański dwusilnikowy śmigłowiec Sikorsky S-92. Ekipa poszukiwawczo-ratunkowa prowadzi działania nawet do pięciuset kilometrów od Nowej Fundlandii – na jednym z najniebezpieczniejszych akwenów na świecie. Ich dwunastotonowy helikopter może się pochwalić mocą pięciu samochodów Formuły 1 i niezrównaną zwrotnością. Jego załoga polega na znakomitym sprzęcie, który pomaga ratować życie w ekstremalnych warunkach. Na wyposażeniu maszyny są m.in. kamery na podczerwień, przez które lepiej widać ciała w lodowatej wodzie, oraz supernowoczesna wciągarka, która może podnieść ćwierć tony.

Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
Reklama
Program TV na 15 sierpnia 2020 (Sobota)
19:00 Supermaszyny, sez. 2, odc. 10 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Rollercoaster Helix w szwedzkim Göteborgu kosztował 30 milionów dolarów, ale inwestycja wydaje się opłacalna, gdyż obiekt szybko zdobył miano jednej z najwspanialszych kolejek górskich na świecie. Na ponad półtorakilometrowym torze z siedmioma pionowymi pętlami pociąg rozpędza się prawie do 100 km na godzinę, dostarczając pasażerom niesamowitych wrażeń. Twórcy programu ukazują technologiczne sekrety tego wspaniałego rollercoastera, m.in. sposób działania specjalnych pasów bezpieczeństwa czy inteligentny system antykolizyjny.

Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
Program TV na 22 sierpnia 2020 (Sobota)
19:00 Supermaszyny: Megaciężarówka, sez. 1, odc. 1 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Z pomocą zapierającej dech w piersiach animacji komputerowej autorzy serii ukazują, co kryje się pod maską olbrzymiej wywrotki Liebherr T284. Będziemy podziwiali niezwykłą technologię, dzięki której ogromny pojazd wykona ważne zadanie w amerykańskiej kopalni złota. Za kierownicą supermaszyny zasiada Alice Woods. Ma zaledwie 5 dni, by dotrzeć do wartej fortunę żyły złota znajdującej się pod górą skał. Zobaczymy cuda inżynierii, dzięki którym powstała megawywrotka transportująca za jednym razem ponad czterysta ton. Przekonamy się, jak niesamowity pojazd zachowa się w warunkach ekstremalnych.

Czas trwania: 44min. / Wielka Brytania / 2014 / serial dokumentalny
Program TV na 29 sierpnia 2020 (Sobota)
19:00 Supermaszyny: Wyjątkowy statek powietrzny, sez. 1, odc. 2 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W tym odcinku odkryjemy tajemnice potężnego statku transportowego MV Treasure. Zobaczymy technologię, która pozwoli tej niezwykłej jednostce dostarczyć ważącą dwanaście tysięcy ton platformę wiertniczą z Singapuru do Zatoki Meksykańskiej. Kapitan Viktor Shevlyakov i jego załoga będą musieli nawigować po zatłoczonych kanałach i stawiać czoło szalejącym sztormom na dwóch oceanach. Przekonamy się, czy uda się dostarczyć ładunek nieuszkodzony i na czas.

Czas trwania: 44min. / Wielka Brytania / 2014 / serial dokumentalny
Program TV na 5 września 2020 (Sobota)
20:55 Supermaszyny: Statek do przewozu ciężkich ładunków, sez. 1, odc. 3 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 45min. / Wielka Brytania / 2014 / serial dokumentalny
Program TV na 12 września 2020 (Sobota)
20:55 Supermaszyny: Superpociąg, sez. 1, odc. 4 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W tym odcinku oglądamy jeden z najszybszych pociągów na świecie. Italo to nazwa pierwszego elektrycznego zespołu trakcyjnego Alstom AGV, dostarczonego włoskiemu przewoźnikowi kolejowemu NTV. Będziemy mogli podziwiać niezwykłą technologię, dzięki której pojazd ten pokonuje 500 kilometrów w czasie poniżej 4 godzin. Maszynista Gabriele Cicalini odjeżdża z zabytkowego dworca w Wenecji dokładnie o 9.55. Zobaczymy, jak Italo mknie przez włoskie krajobrazy z prędkością 300 kilometrów na godzinę, pokonuje ostre zakręty i wielokilometrowe tunele. Przekonamy się, czy superszybki pociąg dotrze do Rzymu na czas.

Czas trwania: 44min. / Wielka Brytania / 2014 / serial dokumentalny
Program TV na 19 września 2020 (Sobota)
20:55 Supermaszyny: Megakoparka, sez. 1, odc. 5 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Przed nami jedna z największych koparek na świecie – Komatsu PC800. Zobaczymy, jak ta maszyna i jej operator Pete Hartinger poradzą sobie z herkulesowym zadaniem wydobycia 27 tysięcy ton miedzi w czasie niecałych czterech dni w kopalni w Kolumbii Brytyjskiej. Tyle bowiem pozostało czasu do terminu realizacji zamówienia dla japońskich odbiorców. Oglądając Komatsu PC800 przy pracy, odkryjemy sekrety technologii zastosowanych przy projektowaniu tej potężnej maszyny.

Czas trwania: 43min. / Wielka Brytania / 2014 / serial dokumentalny
Reklama
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Supermaszyny. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Supermaszyny w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Supermaszyny.

Poprzednie emisje Supermaszyny w telewizji

Emisja Supermaszyny miała miejsce:

2020-08-02 19:00 Supermaszyny: Pociąg towarowy, sez. 2, odc. 7 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Lokomotywa SD70 prowadzi jeden z największych i najcięższych pojazdów na świecie – skład towarowy o długości ponad dwóch i pół kilometra. Ten potwór na szynach podczas podróży z kopalni do portu pokonuje ponad 480 kilometrów. Za każdym razem transportuje przez kanadyjskie pustkowia 24 tysiące ton rudy żelaza. Wnętrzności tej lokomotywy kryją silnik o mocy, która może rozświetlić niewielkie miasto. SD70 ciągnie 240 wypełnionych wagonów towarowych, z których każdy waży tyle, ile płetwal błękitny.

Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
2020-08-01 19:00 Supermaszyny: Lodołamacz, sez. 2, odc. 6 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Lodołamacz Louis S. St-Laurent to duma kanadyjskiej straży wybrzeża. Potężna jednostka patroluje wody Oceanu Arktycznego, rozbijając niebezpieczne kry lodowe, przygotowując w ten sposób trasę dla statków towarowych. Louis S. St-Laurent doskonale sobie radzi w warunkach, które zatopiłyby inne jednostki. Twórcy serii ukazują rozwiązania techniczne zastosowane w lodołamaczu: pięć gigantycznych silników, odpowiednio wyprofilowany dziób, który miażdży lód, i wbudowany sonar mapujący dno morskie podczas podróży przez niezbadane wody.

Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
2020-07-26 18:50 Supermaszyny: Poduszkowiec, sez. 2, odc. 5 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Poduszkowiec Grifton 12000TD zdaje się podważać zasadę grawitacji, sunąc nad morzem, piaskiem czy skałami z prędkością sięgającą 80 km na godzinę. Zabiera na pokład osiemdziesięciu pasażerów, których transportuje na zatłoczonej trasie między Portsmouth a wyspą Wight, manewrując pośród gigantycznych wycieczkowców, ogromnych statków towarowych i najszybszych jachtów na świecie. Musi przy tym trzymać się rozkładu, gdyż wiezie widzów na słynne regaty. Twórcy programu prezentują wyjątkowe rozwiązania techniczne zastosowane w tym poduszkowcu.

Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
2020-07-25 18:50 Supermaszyny: Pociąg pocisk, sez. 2, odc. 4 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Linią Tokaido Shinkansen każdego roku podróżuje 150 milionów pasażerów, co sprawia, że to najbardziej ruchliwa trasa szybkich kolei na świecie. W programie zobaczymy, co sprawia, że superekspresy Shinkasen przewyższają modele konkurencji. Dzięki nowemu opływowemu kształtowi pociągi tej sieci mogą wchodzić w zakręty szybciej. Pantografy są zaprojektowane tak, aby podróż była niemal bezgłośna. Dzięki zautomatyzowanemu systemowi wykrywania trzęsień ziemi te superszybkie maszyny są zatrzymywane w ciągu kilku sekund.

Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
2020-07-19 18:50 Supermaszyny, sez. 2, odc. 3 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): An-124 to zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Antonowa największy samolot transportowy na świecie. Do utrzymania w powietrzu tej gigantycznej maszyny potrzeba sześcioosobowej załogi. An-124 dysponuje ogromną ładownią, w której mieszczą się trzy helikoptery Apache. W programie ujawnione zostaną sekrety tego podniebnego siłacza: od otwierającego się szeroko dziobu umożliwiającego załadunek, po cztery gigantyczne silniki, które mają większą siłę ciągu od ośmiu myśliwców F-16, oraz podwozie z 24 kołami, pozwalającymi wjechać niemal wszędzie.

Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
2020-07-18 18:50 Supermaszyny, sez. 2, odc. 2 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Tym razem twórcy serii prezentują możliwości motocyklu sportowego Aprilia RSV4, startującego w prestiżowych mistrzostwach Włoch. Niezwykle lekki i zwinny pojazd jest naszpikowany nowinkami technologicznymi, dzięki którym zwycięża na torze. Ta nowoczesna maszyna wyposażona jest w półautomatyczną skrzynią biegów, które zmienia się bez sprzęgła, oraz szereg inteligentnych czujników. Nad przyczepnością opon czuwa potężny komputer, a superlekki silnik pozwala nieustraszonym motocyklistom pokonywać zakręty pod niesamowitym kątem.

Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
2020-07-12 18:50 Supermaszyny: Łódź latająca, sez. 2, odc. 1 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Ekranoplan Airfish 8 to pojazd unoszący się kilka metrów nad wodą, osiągający prędkość prawie 200 km na godzinę. Ten futurystyczny prototyp jest szybszy od każdego jachtu i zużywa znacznie mniej paliwa niż samolot czy helikopter. Trwają pracę nad uruchomieniem masowej produkcji modelu Airfish 8. Przekonamy się, jakie cechy tej latającej łodzi mogą zdecydować o tym, że w niedalekiej przyszłości stanie się ona popularna. Zobaczymy też innowacje zastosowane w tym projekcie.

Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
2020-07-11 18:50 Supermaszyny: Lodowy potwór, sez. 1, odc. 10 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Tym razem poznajemy sekrety konstrukcji jednego z najpotężniejszych ratraków na świecie – modelu PistenBully 600W Polar. Zobaczymy technologię, która umożliwia przerzucania tysięcy ton śniegu w trudnym górskim terenie. O zaletach tego pojazdu gąsienicowego przekonamy się, obserwując go przy pracy w kurorcie narciarskim Whistler-Blackcomb w Kolumbii Brytyjskiej. Za kierownicą olbrzymiej maszyny zasiada Steve Dewar, który ma zaledwie pięć dni na oczyszczenie tras z niebezpiecznego lodu, skał i zwałów śniegu, które stanowią zagrożenie lawinowe. Musi zdążyć przed weekendem otwierającym sezon.

Czas trwania: 45min. / Wielka Brytania / 2014 / serial dokumentalny
Reklama
2020-07-05 18:50 Supermaszyny, sez. 1, odc. 9 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Zaglądamy do wnętrzności największego samolotu pasażerskiego na świecie. Poznajemy technologię, dzięki której na pokładzie airbusa A380 w ciągu 10 godzin 520 pasażerów pokonuje 9 tysięcy kilometrów. Towarzyszymy kapitanowi Claude'owi Godelowi z Air France, który pilotuje 500-tonową maszynę podczas podróży z Los Angeles do Paryża. Samolot wystartował z dwugodzinnym opóźnieniem, które musi nadrobić w powietrzu, tak aby przesiadający się w stolicy Francji pasażerowie zdążyli na swoje połączenia. W drodze airbus stawia czoło potężnym turbulencjom.

Czas trwania: 45min. / Wielka Brytania / 2014 / serial dokumentalny
2020-07-04 18:50 Supermaszyny: Lotniskowiec, sez. 1, odc. 8 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Tym razem poznajemy sekrety imponującego lotniskowca nazwanego na cześć prezydenta USA Ronalda Reagana. Na pokładzie okrętu atomowego dowodzonego przez kapitana Chrisa Bolta panuje nieustanny ruch – myśliwce cały czas startują i lądują. Twórcy serii ukazują przełomową technologię, którą zastosowali konstruktorzy jednostki. Zdradzają m.in., co łączy pajęczą sieć z lotniskowcem i jak jego projektantów zainspirował szkic Leonarda da Vinci.

Czas trwania: 44min. / Wielka Brytania / 2014 / serial dokumentalny
2020-06-28 19:10 Supermaszyny, sez. 1, odc. 7 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Tym razem przyjrzymy się technologii zastosowanej w samochodzie dysponującym największym przyspieszeniem na świecie – dragsterze Top Fuel, który rozwija prędkość ponad 500 km na godzinę. Za kierownicą tej rakiety na kółkach zasiada Shawn Langdon, który ściga się o mistrzostwo świata. Podczas finałowych rozgrywek sezonu w Pomonie w Kalifornii zawodnik będzie musiał pokonać ubiegłorocznego mistrza Antrona Browna. Twórcy programu odkrywają sekrety fenomenalnie szybkiego pojazdu, zdradzając m.in., co łączy to auto wyścigowe ze starożytnymi chińskimi machinami wojennymi.

Czas trwania: 44min. / Wielka Brytania / 2014 / serial dokumentalny
2020-06-27 19:10 Supermaszyny, sez. 1, odc. 6 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku zobaczymy w akcji ciężki dwusilnikowy dźwig latający Erickson S-64, produkowany przez firmę Erickson Air-Crane. Pilot Travis Harrold i jego załoga w ciągu zaledwie ośmiu dni muszą przetransportować kluczowe elementy linii elektrycznej budowanej na rozległych preriach Alberty. S-64 podnosi bardzo wysoko ośmiotonowe stalowe konstrukcje wsporcze, a następnie precyzyjnie ustawia je w wyznaczonych miejscach. Zadanie utrudnia silny wiatr. Poznamy sekrety technologii wykorzystanej przy projektowaniu maszyny, która jest w stanie sprostać takiemu wyzwaniu.

Czas trwania: 44min. / Wielka Brytania / 2014 / serial dokumentalny
2020-06-21 19:10 Supermaszyny: Megakoparka, sez. 1, odc. 5 Logo FOKUS TV
2020-06-20 19:10 Supermaszyny: Superpociąg, sez. 1, odc. 4 Logo FOKUS TV
2020-06-06 19:10 Supermaszyny: Statek do przewozu ciężkich ładunków, sez. 1, odc. 3 Logo FOKUS TV
2020-05-30 19:15 Supermaszyny: Megaciężarówka, sez. 1, odc. 1 Logo FOKUS TV
2020-04-20 22:45 Supermaszyny: Mega Rollercoaster, sez. 2, odc. 10 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
2020-04-17 22:45 Supermaszyny: Śmigłowiec ratunkowy, sez. 2, odc. 9 Logo FOKUS TV
Reklama
2020-04-16 22:45 Supermaszyny: Pociąg drogowy, sez. 2, odc. 8 Logo FOKUS TV
2020-04-15 22:45 Supermaszyny: Pociąg towarowy, sez. 2, odc. 7 Logo FOKUS TV
2020-04-14 22:45 Supermaszyny: Lodołamacz, sez. 2, odc. 6 Logo FOKUS TV
2020-04-10 22:45 Supermaszyny: Poduszkowiec, sez. 2, odc. 5 Logo FOKUS TV
2020-04-09 22:45 Supermaszyny: Pociąg pocisk, sez. 2, odc. 4 Logo FOKUS TV
2020-04-08 22:45 Supermaszyny, sez. 2, odc. 3 Logo FOKUS TV
2020-04-07 22:45 Supermaszyny: Super Bike, sez. 2, odc. 2 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
2020-04-06 22:45 Supermaszyny: Łódź latająca, sez. 2, odc. 1 Logo FOKUS TV
2020-04-03 22:45 Supermaszyny: Lodowy potwór, sez. 1, odc. 10 Logo FOKUS TV
2020-04-02 22:45 Supermaszyny, sez. 1, odc. 9 Logo FOKUS TV
2020-04-01 22:45 Supermaszyny: Lotniskowiec, sez. 1, odc. 8 Logo FOKUS TV
2020-03-31 22:50 Supermaszyny, sez. 1, odc. 7 Logo FOKUS TV
2020-03-30 22:50 Supermaszyny, sez. 1, odc. 6 Logo FOKUS TV
2020-03-27 22:50 Supermaszyny: Megakoparka, sez. 1, odc. 5 Logo FOKUS TV
2020-03-26 22:50 Supermaszyny: Superpociąg, sez. 1, odc. 4 Logo FOKUS TV
2020-03-25 22:50 Supermaszyny: Statek do przewozu ciężkich ładunków, sez. 1, odc. 3 Logo FOKUS TV
2020-03-24 22:50 Supermaszyny: Wyjątkowy statek powietrzny, sez. 1, odc. 2 Logo FOKUS TV
2020-03-23 22:50 Supermaszyny: Megaciężarówka, sez. 1, odc. 1 Logo FOKUS TV
2020-01-03 18:50 Supermaszyny, sez. 2, odc. 10 Logo FOKUS TV
2020-01-03 17:50 Supermaszyny, sez. 2, odc. 9 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
2020-01-03 16:50 Supermaszyny, sez. 2, odc. 8 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
2020-01-03 16:00 Supermaszyny, sez. 2, odc. 7 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 43min. / USA / 2018 / serial dokumentalny
2020-01-02 18:50 Supermaszyny: Lodołamacz, sez. 2, odc. 6 Logo FOKUS TV
2020-01-02 18:00 Supermaszyny: Poduszkowiec, sez. 2, odc. 5 Logo FOKUS TV

Supermaszyny gdzie obejrzeć?

Supermaszyny można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: FOKUS TV

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji

Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2020 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry