W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Urok życia
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Urok życia miała miejsce:
Opis (streszczenie): W cyklu przedstawiającym krakowskich artystów, którzy znacząco zapisali się w pamięci miłośników muzyki dziś JACEK ZIELIŃSKI. Wokalista, skrzypek i trębacz, ale też kompozytor piosenek jednego z najpopularniejszych polskich zespołów - Skaldowie. Od ponad 50 lat na estradzie. Brat Andrzeja, założyciela Skaldów.
Czas trwania: 21min. / 2018 / film dokumentalnyOpis (streszczenie): Andrzej Sikorowski, autor tekstów, muzyki, lider Grupy Pod Budą znany jest chyba wszystkim, choć od dziesięcioleci stara się funkcjonować na obrzeżach polskiego showbiznesu. Od chwili gdy w 1970 roku pojawił się na estradzie Studenckiego Festiwalu Piosenki, kojarzony jest z piosenką poetycką, nurtem balladowym, choć dawno już przestał być klasycznym bardem z gitarą. Nigdy na szczęście nie popadł w przesadną publicystykę tekstów, nie uległ pokusommuzycznej "estetyzacji"", nie zlekceważył warsztatu interpretatorskiego. Tam gdzie inni pisali manifesty - on ograniczał się do prostych poetyckich słów. Gdzie innym niezbędne były aranżacje, brzmienia - jemu starczała prosta melodia i konsonansowa harmonia. Gdzie u innych krzyk lub szept zastępował śpiew - on śpiewał. Bezwstydnie dobrze. Film jest gawędą, zestawem wypowiedzi artysty o miłości, przyjaźni, jego miejscach na ziemi, kobietach życia... Słowa wzbogacone zostały dużą ilością muzyki nagranej przez Grupę pod Budą i bohatera w towarzystwie córki Mai.
Czas trwania: 24min. / 2016 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Jacek Wójcicki aktor, pieśniarz. Karierę rozpoczął od słynnej inscenizacji Dziadów Konrada Swinarskiego, śpiewał muzykę Zygmunta Koniecznego. Z łatwością odnajduje się w repertuarze arii i popularnych pieśni ale też poważniejszym - Harfach Papuszy i Nieszporach Ludźmierskich. Słynny Pan Tenorek i Pan Jacek z kabaretu Olgi Lipińskiej trafili do serc milionów dzieci, ich rodziców i dziadków. Od 30 lat filar zespołu Piwnicy Pod Baranami. Jako dobry aktor bez trudu potrafi zagrać niewielką postać z wielkim głosem.
Czas trwania: 24min. / 2017 / film dokumentalnyOpis (streszczenie): Renata Przemyk wychynęła z niebytu w 1984 roku na Studenckim Festiwalu Piosenki. Rok później Przemyk wywiozła z Krakowa Grand Prix. Tak właśnie Babę zesłał Bóg. Zaczęła śpiewać jako nastolatka z lokalnymi kapelami rockowymi, choć tak naprawdę odkryła powołanie dopiero na studiach, zainspirowana Tomem Waitsem, Talking Heads, Niną Hagen i Frankiem Zappą. Te inspiracje spowodowały powstanie pod koniec 1989 roku zespołu "Ya Hozna" i płyty pod tym samym tytułem. Jednak po roku Renata rozpoczyna solową karierę. Wydaje kolejne płyty: "Mało zdolna szansonistka" (1992), "Tylko kobieta" (1994), "Andergrant" (1996), "Hormon" (1999), "Blizna" (2001), "Balladyna" (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazuje się kompilacja najciekawszych piosenek zatytułowana "The best of". 28 października 2005 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk i Anny Saranieckiej do spektaklu Odjazd, ja jednak za szczególny cymes uważam doskonałą muzykę do spektaklu Szyc krakowskiego Teatru Barakah.
Czas trwania: 24min. / 2017 / film dokumentalnyOpis (streszczenie): Cykl filmów o krakowskich artystach prezentowanych w kontekście udanego życia, zarówno twórczego jak i osobistego. Ten film poświęcony jest jednemu z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistów - Zbigniewowi Wodeckiemu.
Czas trwania: 23min. / 2015 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Spotkanie z krakowską wokalistką - lekka rozmowa wzbogacona dużą ilością muzyki, teledysków, fragmentów koncertów z Jej udziałem.
Czas trwania: 24min. / 2018 / film dokumentalnyOpis (streszczenie): Anna Treter - ciepły, żeński głos krakowskiej Grupy Pod Budą, z którą zagrała niezliczoną ilość koncertów i nagrała kilkanaście płyt. Nowe stulecie otworzyło nowe perspektywy, własny zespół i własny repertuar. Od dekady szefuje stworzonej przez siebie fundacji Piosenkarnia, organizującej coroczny festiwal twórczości Korowód. Wraz z przyjaciółmi z Grupy pod Budą obchodzi właśnie czterdziestolecie pracy artystycznej.
Czas trwania: 22min. / 2017 / film dokumentalnyOpis (streszczenie): W cyklu przedstawiającym krakowskich artystów, którzy znacząco zapisali się w pamięci miłośników muzyki dziś ANDRZEJ ZIELIŃSKI. Założyciel jednego z najpopularniejszych zespołów polskich - Skaldowie. Kompozytor ponad 400 piosenek, pianista i wokalista zespołu. W luźnej rozmowie opowiada o sobie i swojej drodze artystycznej w otoczce doskonale znanych przebojów.
Czas trwania: 24min. / 2018 / film dokumentalnyOpis (streszczenie): Portret znanego kompozytora wzbogacony o materiały archiwalne.
Czas trwania: 25min. / 2014 / reportażOpis (streszczenie): "Urok życia - Mieczysław Święcicki" to kolejny film z cyklu prezentującego krakowskich artystów muzyków i wokalistów. Święcicki, współzałożyciel Piwnicy pod Baranami, aktor i piosenkarz opowiada o swoim bogatymw wydarzenia życiu, wspominając filmy, festiwale, koncerty, których fragmenty ubarwiają tok wypowiedzi. Film przypomina także o przypadających na 2016 rok jubileuszach: 80 - leciu urodzin artysty i 60 - leciu pracyartystycznej.
Czas trwania: 23min. / 2016 / reportażUrok życia można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Kraków
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: