Emisja W rytmie wolności będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 23 grudnia 2024 (Poniedziałek) Program TV na 24 grudnia 2024 (Wtorek)Opis (streszczenie): Opowieść o niezapomnianym koncercie zespołu The Rolling Stones, który odbył się w Polsce w 1967 roku, kiedy w kraju narastała studencka rewolta, a na zachodzie rozprzestrzeniał się ruch hipisów. Wiekopomny koncert wspominają m.in. Marek Wiernik, Maria Szabłowska i Wojciech Gąsowski. O wzlotach i upadkach zespołu opowiedzą m.in. Daniel Wyszogrodzki i Marcin Jacobson. Widzowie usłyszą też o Pop-Fan-Clubie, który założyli Andrzej Olechowski i Wojciech Mann. Organizacja zrzeszała ludzi, którzy interesowali się muzyką zza żelaznej kurtyny. To właśnie oni byli pomysłodawcami koncertu The Rolling Stones w Warszawie, który do dziś uważany jest za ogromne wydarzenie muzyczne i społeczne.
Czas trwania: 45min. / Polska / 2020 / serial dokumentalnyOpis (streszczenie): Koncert zespołu ABBA w 1976 roku w Polsce był wydarzeniem przez wiele osób porównywanym do występu The Rolling Stones. W tamtych czasach zaproszenie grupy do Polski graniczyło z cudem. Zbigniew Romek, Wojciech Mann i Maria Szabłowska opowiedzą o realiach życia w Polsce w tamtych czasach. Rządzący, zapraszając zespół ABBA, chcieli pokazać Polakom, że w kraju wiedzie się coraz lepiej. Marzena Tarka wyjaśni nazwę zespołu i opowie o kulisach ich kariery. Zdaniem Marka Kościkiewicza muzyka ABBY była nowoczesna i nawiązywała do trendów muzycznych. Każda nowa piosenka zdobywała status światowego hitu. O legendarnym zespole i ich koncercie w Warszawie opowiedzą też Jan Chojnacki i Maryla Rodowicz.
Czas trwania: 47min. / Polska / 2020 / serial dokumentalnyOpis (streszczenie): Dziennikarze i fani Erica Claptona wspominają rok 1979, kiedy muzyk zawitał do Polski. Jeden z dwóch zaplanowanych w Katowicach koncertów został jednak odwołany. Artysta nie zgodził się wystąpić ponownie z uwagi na pacyfikującą pałkami publiczność milicję. Mundurowi nie wiedzieli bowiem, jak wyglądają tego typu koncerty. Zdaniem Jana Chojnackiego muzykę Claptona wyróżniało czyste i klarowne brzmienie gitary na tle muzyki korzeni. O artyście opowie też Wojciech Mann, który był tłumaczem i pilotem artystów przyjeżdżających do Polski. Prowadził też w 1979 roku konferencję prasową z Claptonem, dzięki czemu miał szansę bliżej go poznać. O koncercie opowiedzą też członkowie zespołu Dżem.
Czas trwania: 45min. / Polska / 2020 / serial dokumentalnyOpis (streszczenie): Wspomnienie roku 1981, kiedy zespół Kraftwerk zagrał w Polsce aż siedem koncertów. Publiczność była pod wrażeniem ich muzyki, futurystycznej oprawy i wizji świata, jaką prezentowali. Niemiecki kwartet zawitał do kraju akurat wtedy, kiedy Polacy potrzebowali nadziei na wolność. O sytuacji politycznej w kraju w latach 80. XX wieku opowiedzą Dariusz Adamowicz i Bartek Chaciński. Giganci muzyki elektronicznej byli i wciąż są inspiracją dla przyszłych pokoleń. Fan Kraftwerku, Tomasz Wójcik, wyjaśni, skąd wzięła się nazwa i pomysł na zespół. Grupa odmówiła współpracy z wieloma światowej sławy artystami, chcąc zachować swoją niezależność twórczą.
Czas trwania: 45min. / Polska / 2020 / serial dokumentalnyOpis (streszczenie): Wspomnienie koncertu legendarnego trębacza Milesa Davisa, który zagrał po raz pierwszy w Polsce w 1983 roku. O magicznym i niezapomnianym występie kompozytora opowiedzą m.in. Maryla Rodowicz, Wojciech Mann i Marek Olko. Michał Urbaniak wspomni o karierze wirtuoza trąbki. Gwiazdor świadomie kształtował swój wizerunek i walczył o równouprawnienie dla czarnoskórych. O innowacyjnej i inspirującej muzyce Davisa, który wyprzedzał swoją epokę, opowiedzą m.in. Piotr Wojtasik i Wojciech Karolak. Widzowie dowiedzą się też o jazzie w Polsce, który w latach 50. XX w. był określany przez komunistów jako muzyka imperialistyczna. Polscy artyści chętnie grali ten gatunek muzyczny, co z czasem przybrało formę protestu.
Czas trwania: 45min. / Polska / 2020 / serial dokumentalnyOpis (streszczenie): Dziennikarze, muzycy i fani wspominają występ zespołu Depeche Mode, który zagrał swój pierwszy koncert w Polsce w 1985 roku. Marcin Cichoński i Marek Sierocki opowiedzą o polskiej scenie muzycznej w latach 80. XX w., a także o tym, jak grupa zdobyła popularność wśród Polaków. Ich utwory, inspirowane dźwiękami industrialnymi i naturą, były innowacyjne i oryginalne. Widzowie dowiedzą się, jak członkom zespołu przypadła do gustu Warszawa, a także jaki polski fast food spróbował Martin Gore. Roman Rogowiecki wspomni o wpływie grupy Depeche Mode na Polaków, którzy nie tylko kolekcjonowali ich płyty, ale też nosili fryzury w stylu Dave'a Gahana i ubierali się podobnie do gwiazdorów.
Czas trwania: 45min. / Polska / 2020 / serial dokumentalnyEmisja W rytmie wolności miała miejsce:
W rytmie wolności można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: CANAL+ 4K ULTRA HD, CANAL+ DOKUMENT, Kino Polska
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):