Emisja Wyburzacze będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 15 kwietnia 2025 (Wtorek)Opis (streszczenie): Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych! Zniszczyć, wyburzyć, zrównać z ziemią potrafią po prostu wszystko! W trzecim sezonie ponownie będziemy towarzyszyć kilku ekipom zawodowych burzycieli podczas ich codziennej, ale jednak niezwykłej pracy. „Wyburzacze” podejmą się arcytrudnych rozbiórek, zarówno małych, jak i tych ogromnych obiektów. W Wiechlicach Witold z powodu awarii koparek będzie zmuszony do zmiany koncepcji rozbiórki hangaru lotniczego. Na miejscu będą pracować równocześnie trzy ekipy - nie obejdzie się bez konfliktów. W Wodzisławiu Śląskim na demontaż czeka kilkudziesięcioletnia żelbetowa hala - do konstrukcji przylega pomieszczenie z prądem i łączami Internetu, z którego korzysta całe miasto, dlatego Krzysztof będzie zmuszony twardo negocjować stawkę ze swoim starym przyjacielem. W Radzyminie lina między zębem koparki a kominem będzie naprężona do granicy wytrzymałości, podobnie jak relacje między Mariuszem a brygadzistą Piotrkiem. W Tarnowskich Górach Janusz zdecyduje się usunąć wózek z demontowanej suwnicy elektromagnetycznej, by poprawić stabilność konstrukcji.
/ Polska / 2018 / program rozrywkowyOpis (streszczenie): Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych! Zniszczyć, wyburzyć, zrównać z ziemią potrafią po prostu wszystko! W drugim sezonie ponownie będziemy towarzyszyć kilku ekipom zawodowych burzycieli podczas ich codziennej, ale jednak niezwykłej pracy. „Wyburzacze” podejmą się arcytrudnych rozbiórek, zarówno małych, jak i tych ogromnych obiektów. W Warszawie podczas wyburzania ściany metra tworzą się ogromne ilości kurzu - przeszkadza to innym ekipom, bo utrudnia działania wyburzeniowe. Pojawią się skargi na ekipę Konrada i groźba zatrzymania prac. Burzyciele w Wiechlicach rozpoczną kładzenie hali - trzy koparki jednocześnie będą pchać obiekt, aż ten ugnie się pod naporem. Hala wydaje się być wyjątkowo stabilna - siła sprzętu może okazać się niewystarczająca. Z kolei zespół Krzysztofa Dymka chce jak najszybciej zakończyć wiercenie otworów strzałowych w kominie - zleceniodawca zażyczy sobie niemal w ostatniej chwili, by komin upadł w innym kierunku niż planowano. Dla Krzyśka oznacza to dużą zmianę w koncepcji strzelania. W Poznaniu zespół Tadeusza podejmie się niebezpiecznego zadania – demontażu żurawia wieżowego. W pracy na wysokości osiemdziesięciu metrów najważniejsza jest komunikacja przez radio. Sygnał zakłóci jednak ekipa z sąsiedniego żurawia - wśród mieszających się komunikatów zrobi się bardzo niebezpiecznie.
/ Polska / 2017 / program rozrywkowyOpis (streszczenie): Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych! Zniszczyć, wyburzyć, zrównać z ziemią potrafią po prostu wszystko! W programie kamera będzie towarzyszyła kilku ekipom zawodowych burzycieli podczas ich codziennej, ale jednak niezwykłej pracy. „Wyburzacze” podejmą się arcytrudnych rozbiórek, zarówno małych, jak i tych ogromnych obiektów. Pokażemy jak wyburza się wielopiętrowy blok i jakie czynności podejmuje się przy rozbiórce małego jednorodzinnego domu. To świetna okazja, by z bliska przyjrzeć się temu, jak krok po kroku wygląda ta ciężka i niebezpieczna praca. Tutaj najmniejszy nawet błąd może mieć katastrofalne skutki. Zajrzymy z kamerą do Gniewkowa, gdzie dla tamtejszych fachowców ostatni etap rozbiórki piętrowego domu okaże się tym najtrudniejszym. Odwiedzimy też Warszawę, gdzie prace będą się opóźniać z przyczyn niezależnych - problemem okażą się dwa samochody, zaparkowane zdecydowanie zbyt blisko miejsca wyburzania. Po opuszczeniu placu przez szefa rozbiórka stanie się jeszcze trudniejsza. W Łanach proces rozbiórki zostanie wstrzymany z nieoczekiwanego powodu.
/ Polska / 2021 / program rozrywkowyOpis (streszczenie): Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych! Zniszczyć, wyburzyć, zrównać z ziemią da się po prostu wszystko. W tym programie kamera towarzyszy kilku ekipom zawodowych burzycieli podczas ich codziennej, ale jednak niezwykłej pracy. „Wyburzacze” podejmą się arcytrudnych rozbiórek, zarówno małych, jak i tych ogromnych obiektów. Pokażemy jak wyburza się wielopiętrowy blok, a jakie czynności podejmuje się przy rozbiórce małego jednorodzinnego domu. To świetna okazja, by z bliska przyjrzeć się temu jak krok po kroku wygląda ta ciężka i niebezpieczna praca. Tutaj najmniejszy nawet błąd, może spowodować katastrofalne skutki. W każdym z odcinków, oprócz ogromnej presji, ekipy destruktorów mierzyć się będą z oporem materii, upływającym czasem i budżetem w ramach którego działają. Poznamy Mariusza Kruka, byłego mistrza Polski Juniorów w boksie, który wraz z ekipą zmierzą się w Płocku z ponad stuletnią kamienicą w samym centrum miasta. Budynek, choć jeszcze do niedawna wpisany na listę zabytków, teraz straszy pozawalanymi stropami i rozsypującą się konstrukcją. Obiekt jest wyjątkowo niebezpieczny i stanowi realne zagrożenie dla otaczających go budynków. Ekipa Mariusza będzie musiała zachować szczególną ostrożność, żeby nie uszkodzić pobliskiej przychodni i garaży i tym samym nie narazić się na wysokie odszkodowania, a dodatkowym wyzwaniem będzie konieczność odzyskania zdobionych balkonów dla konserwatora zabytków. W Sosnowcu Krzysztof, emerytowany saper wojska polskiego, stanie przed trudnym zadaniem wyburzenia ponad pięćdziesięciometrowego wieżowca metodą pirotechniczną. Zgodnie z założeniami projektu budynek musi zawalić kierunkowo. Szczególnym niebezpieczeństwem jest strefa rozrzutu odłamków - podczas detonacji to aż 50 metrów, a zaledwie 10 metrów dalej znajduje się zamieszkana kamienica...
/ Polska / 2017 / program rozrywkowyOpis (streszczenie): Po raz czwarty przyjrzymy się z bliska pracy fachowców od skomplikowanych wyburzeń - prześledzimy wszystkie etapy rozbiórek, od negocjacji przez przygotowanie terenu aż po najbardziej efektowną, a zarazem niebezpieczną, fazę realizacji. Nie obejdzie się bez ciężkiego sprzętu, materiałów wybuchowych i stresujących momentów. W Trzebini ekipa Andrzeja Szybki będzie miała jeden dzień na nietypową rozbiórkę: powalenie stupiętnastometrowego szybu przenośnikowego, który połączony jest silosami. W pracach przeszkodzi wybuch w rozdzielni prądu, mogący skutkować nie tylko karami za opóźnienia, ale też niosący ryzyko tragedii. W Stargardzie rozpocznie się rozbiórka starej mleczarni - ekipa Jarka Majewskiego będzie musiała zrównać z ziemią dwa budynki znajdujące się na środku działki. Szef, chcąc odzyskać jak najwięcej materiałów z budynków, przetestuje cierpliwość Pancza, operatora koparki.
/ Polska / 2018 / program rozrywkowyOpis (streszczenie): Przyjrzymy się z bliska pracy fachowców od skomplikowanych rozbiórek - prześledzimy wszystkie etapy ich działalności, od oględzin terenu i wyceny przez bezpośrednie przygotowania do akcji aż po najbardziej efektowną, a zarazem niebezpieczną, fazę realizacji. Nie obejdzie się bez ciężkiego sprzętu, materiałów wybuchowych i stresujących momentów. W piątej serii będziemy m.in. przyglądać się powaleniu frontu ponad stuletniej kamienicy na warszawskiej Pradze i niezwykle złożonej operacji w Gliwicach: wyburzaniu odlewni połączonej wspólną ścianą nośną z funkcjonującym laboratorium. Ekipa Mariusza Kruka zmierzy się z arcytrudnym zadaniem: powaleniem frontu kamienicy znajdującej się tuż obok budynków mieszkalnych. Ponad stuletni obiekt znajdujący się na warszawskiej Pradze jest w katastrofalnym stanie, ponieważ na skutek pożaru zawaliło się kilka pięter - stwarza śmiertelne zagrożenie, dlatego Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał nakaz rozbiórki. Daniel, operator koparki, będzie musiał cegła po cegle rozebrać front kamienicy - pomoże to ocenić, jak budynek wygląda wewnątrz i oszacować, jak zachowa się podczas dalszych prac wyburzeniowych. Sprawną realizację zlecenia zakłócą koczujący w ruinach bezdomni oraz niezadowoleni mieszkańcy okolicy. W Gliwicach Andrzej Szybka i Marek Rydarowicz przejmą zlecenie po innej firmie - w jeden dzień wyburzona musi zostać stara odlewnia znajdująca się na terenie Politechniki Śląskiej. Obiekt przeznaczony do rozbiórki połączony jest wspólną ścianą nośną ze stale używanym przez studentów laboratorium, a dodatkowo stara odlewnia posiada wiele niepokojących pęknięć, które mogą doprowadzić do jej niekontrolowanego zawalenia się. Prowadzone w tym samym czasie prace infrastrukturalne utrudnią maszynom swobodne poruszanie się po terenie rozbiórki. Andrzej zdecyduje się na użycie swojej tajnej broni - na plac rozbiórki przybędzie "Godzilla"!
/ Polska / 2019 / program rozrywkowyOpis (streszczenie): „Wyburzacze” nie boją się skomplikowanych rozbiórek. W programie śledzimy wszystkie etapy ich działalności: od oględzin terenu i wyceny, przez bezpośrednie przygotowania do akcji, aż po najbardziej efektowną, a zarazem niebezpieczną, fazę realizacji. Nie obejdzie się bez ciężkiego sprzętu, materiałów wybuchowych i emocjonujących momentów. Stres i praca pod presją czasu to ich codzienność. W nowej serii zobaczymy m.in. wyburzanie starego komina oraz rozbiórkę żelbetowej hali. W Sosnowcu Krzysztof Dymek zajmie się wyburzaniem 36-metrowego komina - w dniu detonacji okaże się, że zleceniodawca chce, by komin został powalony w innym kierunku niż planowano. Szef firmy będzie musiał przeorganizować pracę swoich ludzi i poprosić o pomoc pracowników kopalni - atmosfera zrobi się nerwowa, gdy obie ekipy będą sobie nawzajem przeszkadzać. W Rudzie Śląskiej na terenie jednej z kopalń ekipa Andrzeja Szybki będzie musiała zdemontować pomost znajdujący się między rurociągami, przepalić go od góry za pomocą palników gazowych i delikatnie ściągać przy pełnej synchronizacji dwóch dźwigów. Tuż pod podnoszonym elementem znajduje się czynny rurociąg, którego uszkodzenie może kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych kary. Ryzykowne zadanie utrudni balast, który okaże się o połowę cięższy niż w założeniach. W Tczewie do wyburzenia przeznaczono przedwojenną kamienicę socjalną, której drewniana konstrukcja przez częste podpalenia została mocno osłabiona i grozi samoczynnym zawaleniem. Miejsce rozbiórki sąsiaduje z placem targowym, linią energetyczną i kilkudziesięcioletnimi drzewami, których nie wolno uszkodzić, dlatego wszelkie manewry muszą być prowadzone z podwójną ostrożnością.
/ Polska / 2019 / program rozrywkowyOpis (streszczenie): W siódmym sezonie programu przybliżającego pracę fachowców od efektownych i efektywnych rozbiórek poznamy nowe zespoły oraz obejrzymy niespotykane dotąd metody wyburzania. Przyjrzymy się demontażowi przemysłowej prasy hydraulicznej z użyciem 60-tonowej kuli, pokażemy wprowadzanie dźwigiem koparki potrzebnej do powalenia zrujnowanego budynku nad dachami zamieszkałych kamienic oraz będziemy śledzić usuwanie lejów zsypowych osadzonych w starej kotłowni. Nie zabraknie też dobrze znanych ekip wyburzeniowych znanych z wcześniejszych serii - Mariusza Kruka, Krzysztofa Dymka czy Justyna Suchanka. W Starym Wielisławiu ekipa Justyna Suchanka rozpocznie wyburzanie stuletniego budynku, który w każdej chwili może samoczynnie runąć na uczęszczaną jezdnię - szef firmy zasiądzie za sterami małej koparki, którą wjedzie na gruzowisko, jednak w newralgicznym momencie pojawią się problemy komunikacyjne. W Jeleniej Górze brygada Jerzego Nowaka używając jednej z najcięższych lin dostępnych na rynku budowlanym spróbuje ruszyć ciężkie leje zsypowe wchodzące w skład starej kotłowni - opór materii mocno zagęści atmosferę. W Kaletach zespół Krzysztofa Dymka przygotuje się do detonacji hali sąsiadującej z funkcjonującym zakładem - na wykonanie zadania specjaliści będą mieli zaledwie trzy godziny, podczas których przyjdzie im uporać się z niepożądanymi postronnymi obserwatorami.
/ Polska / 2020 / program rozrywkowyEmisja Wyburzacze miała miejsce:
Wyburzacze można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: METRO, TTV, TVN Turbo
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: