W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Z przytupem
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Z przytupem miała miejsce:
Opis (streszczenie): Kolejny odcinek cyklu poświęcony jest tradycjom muzycznym w Wielkopolsce. Tam grało się i tańczyło niegdyś Wiwaty melodie zwykle dedykowane jakiemuś jubilatowi. Częstoużywanym instrumentem był kozioł. Tę wcale niełatwą sztukę gry na koźle zaprezentuje Adam Kajzer, a tańca uczyć będzie Grzegorz Ajdacki. Cykl 10 odcinków poświęconych polskim tańcom tradycyjnym. Zobaczymy potańcówki, na których do tańca przygrywają muzykanci z różnych części Polski. Prowadzący program Piotr Piszczatowski oraz zaproszeni goście nauczą widzów podstawowych kroków tradycyjnych polskich tańców, takich jak kujawiak, śląski trojak, polka galopka z Suwalskiego, wielkopolski wiwat, kurpiowski powolniak, oberek, mazurek (w wersji z Radomskiego) oraz krakowiak i polka w lewo z Rzeszowskiego.
Czas trwania: 14min. / 2019 / widowisko kameralneOpis (streszczenie): Trojak to śląski taniec ludowy, który, jak nazwa wskazuje, tańczy się w trzy osoby. Jest dwuczęściową formą zabawy, w której pierwsza część jest wolna, a druga energiczna ibardziej zabawowa. O śląskich tradycjach tanecznych opowiada Iga Fedak, a gra zespół o śląsko brzmiącej nazwie Dejcie Pozór. Cykl 10 odcinków poświęconych polskim tańcom tradycyjnym. Zobaczymy potańcówki, na których do tańca przygrywają muzykanci z różnych części Polski. Prowadzący program Piotr Piszczatowski oraz zaproszeni goście nauczą widzów podstawowych kroków tradycyjnych polskich tańców, takich jak kujawiak, śląski trojak, polka galopka z Suwalskiego, wielkopolski wiwat, kurpiowski powolniak, oberek, mazurek (w wersji z Radomskiego) oraz krakowiak i polka w lewo z Rzeszowskiego.
Czas trwania: 15min. / 2019 / widowisko kameralneOpis (streszczenie): Co do pochodzenia polki są zdania rozbieżne, niektórzy twierdzą że taniec ten pochodzi z Czech, inni zaś uważają że wywodzi się od wielu tańców całej Europy. Polka galopka, bo niej mowa w tym odcinku pochodzi z Wiednia i zawiera w sobie elementy podobne do krakowiaka. Podobnie jak inne polki zachowana jest w metrum parzystym i ma charakter energiczny. O tym jak się ją powinno tańczyć powie p. Józef Murawski, a zagra kapela Józefa Murawskiego z Szypliszk. Cykl 10 odcinków poświęconych polskim tańcom tradycyjnym. Zobaczymy potańcówki, na których do tańca przygrywają muzykanci z różnych części Polski. Prowadzący program Piotr Piszczatowski oraz zaproszeni goście nauczą widzów podstawowych kroków tradycyjnych polskich tańców, takich jak kujawiak, śląski trojak, polka galopka z Suwalskiego, wielkopolski wiwat, kurpiowski powolniak, oberek, mazurek (w wersji z Radomskiego) oraz krakowiak i polka w lewo z Rzeszowskiego.
Czas trwania: 15min. / 2019 / widowisko kameralneOpis (streszczenie): Oberek był m.in. jedną z ulubionych form kompozycji Grażyny Bacewicz. Jako taniec nazywany jest również "obertasem". Zatańczą go dla nas Grzegorz Ajdacki i Natalia Ajdacka, a zagra Janusz Prusinowski Kompania. Cykl 10 odcinków poświęconych polskim tańcom tradycyjnym. Zobaczymy potańcówki, na których do tańca przygrywają muzykanci z różnych części Polski. Prowadzący program Piotr Piszczatowski oraz zaproszeni goście nauczą widzów podstawowych kroków tradycyjnych polskich tańców, takich jak kujawiak, śląski trojak, polka galopka z Suwalskiego, wielkopolski wiwat, kurpiowski powolniak, oberek, mazurek (w wersji z Radomskiego) oraz krakowiak i polka w lewo z Rzeszowskiego.
Czas trwania: 15min. / 2019 / widowisko kameralneOpis (streszczenie): Kujawiak to jeden z podstawowych tańców, które wchodzą w skład mazurka. A mazurki są dominującą grupą utworów Fryderyka Chopina. O kujawiaku opowie Dominik Wóltański, a zagra Janusz Prusinowski. Cykl 10 odcinków poświęconych polskim tańcom tradycyjnym. Zobaczymy potańcówki, na których do tańca przygrywają muzykanci z różnych części Polski. Prowadzący program Piotr Piszczatowski oraz zaproszeni goście nauczą widzów podstawowych kroków tradycyjnych polskich tańców, takich jak kujawiak, śląski trojak, polka galopka z Suwalskiego, wielkopolski wiwat, kurpiowski powolniak, oberek, mazurek (w wersji z Radomskiego) oraz krakowiak i polka w lewo z Rzeszowskiego.
Czas trwania: 13min. / 2019 / widowisko kameralneOpis (streszczenie): Kolejny odcinek cyklu poświęcony jest jednemu z najszybszych a także najtrudniejszych tańców na Kurpiach jakim jest powolniak. A kroki powolniaka przy dźwiękach zespołu Janusz Prusinowski Kompania pokażą Patrycja i Cezary Kuczyńscy. Cykl 10 odcinków poświęconych polskim tańcom tradycyjnym. Zobaczymy potańcówki, na których do tańca przygrywają muzykanci z różnych części Polski. Prowadzący program Piotr Piszczatowski oraz zaproszeni goście nauczą widzów podstawowych kroków tradycyjnych polskich tańców, takich jak kujawiak, śląski trojak, polka galopka z Suwalskiego, wielkopolski wiwat, kurpiowski powolniak, oberek, mazurek (w wersji z Radomskiego) oraz krakowiak i polka w lewo z Rzeszowskiego.
Czas trwania: 15min. / 2019 / widowisko kameralneOpis (streszczenie): Polka to jeden z najbardziej powszechnych tańców towarzyskich w Polsce, który charakteryzuje się energicznym tempem. Jest wiele odmian polki. W tym odcinku Jadwiga Kula - Romanek opowie o rzeszowskiej "polce w lewo", a zagra kapela Młoda Harta. Cykl 10 odcinków poświęconych polskim tańcom tradycyjnym. Zobaczymy potańcówki, na których do tańca przygrywają muzykanci z różnych części Polski. Prowadzący program Piotr Piszczatowski oraz zaproszeni goście nauczą widzów podstawowych kroków tradycyjnych polskich tańców, takich jak kujawiak, śląski trojak, polka galopka z Suwalskiego, wielkopolski wiwat, kurpiowski powolniak, oberek, mazurek (w wersji z Radomskiego) oraz krakowiak i polka w lewo z Rzeszowskiego.
Czas trwania: 14min. / 2019 / widowisko kameralneOpis (streszczenie): "Krok chodobiegu", "cwał" czy "kulawy" to tylko niektóre elementy "Krakowiaka korowodowego" o którym mowa w kolejnym odcinku cyklu. Więcej o tym tańcu powiedzą nam Katarzyna Chodoń i Arkadiusz Szałata, a zagra zespół Młoda Harta. Cykl 10 odcinków poświęconych polskim tańcom tradycyjnym. Zobaczymy potańcówki, na których do tańca przygrywają muzykanci z różnych części Polski. Prowadzący program Piotr Piszczatowski oraz zaproszeni goście nauczą widzów podstawowych kroków tradycyjnych polskich tańców, takich jak kujawiak, śląski trojak, polka galopka z Suwalskiego, wielkopolski wiwat, kurpiowski powolniak, oberek, mazurek (w wersji z Radomskiego) oraz krakowiak i polka w lewo z Rzeszowskiego.
Czas trwania: 14min. / 2019 / widowisko kameralneOpis (streszczenie): W kolejnym odcinku p. Maria Siwiec opowie o radomskiej wersji oberka zwanego mazurkiem. Muzycznie będzie ją wspierać Janusz Prusinowski Kompania. Cykl 10 odcinków poświęconych polskim tańcom tradycyjnym. Zobaczymy potańcówki, na których do tańca przygrywają muzykanci z różnych części Polski. Prowadzący program Piotr Piszczatowski oraz zaproszeni goście nauczą widzów podstawowych kroków tradycyjnych polskich tańców, takich jak kujawiak, śląski trojak, polka galopka z Suwalskiego, wielkopolski wiwat, kurpiowski powolniak, oberek, mazurek (w wersji z Radomskiego) oraz krakowiak i polka w lewo z Rzeszowskiego.
Czas trwania: 15min. / 2019 / widowisko kameralneOpis (streszczenie): Pierwszy odcinek nowego cyklu zabierze nas w okolice Żywiecczyzny, gdzie ulubionym tańcem jest żywiołowa "obyrtka". Przy dźwiękach zespołu "Skład Niearchaiczny", Bartłomiej Mieszczak pokaże nam kroki góralskiego tańca. Cykl 10 odcinków poświęconych polskim tańcom tradycyjnym. Zobaczymy potańcówki, na których do tańca przygrywają muzykanci z różnych części Polski. Prowadzący program Piotr Piszczatowski oraz zaproszeni goście nauczą widzów podstawowych kroków tradycyjnych polskich tańców, takich jak kujawiak, śląski trojak, polka galopka z Suwalskiego, wielkopolski wiwat, kurpiowski powolniak, oberek, mazurek (w wersji z Radomskiego) oraz krakowiak i polka w lewo z Rzeszowskiego.
Czas trwania: 15min. / 2019 / widowisko kameralneOpis (streszczenie): Pierwszy odcinek cyklu zabierze nas w okolice Żywiecczyzny, gdzie ulubionym tańcem jest żywiołowa "obyrtka". Przy dźwiękach zespołu "Skład Niearchaiczny", Bartłomiej Mieszczak pokaże nam kroki góralskiego tańca.
Opis (streszczenie): Co do pochodzenia polki są zdania rozbieżne, niektórzy twierdzą, że taniec ten pochodzi z Czech, inni zaś uważają, że wywodzi się od wielu tańców całej Europy. Polka galopka, bo niej mowa w tym odcinku, pochodzi z Wiednia i zawiera w sobie elementy podobne do krakowiaka. Podobnie jak inne polki zachowana jest w metrum parzystym i ma charakter energiczny. O tym jak się ją powinno tańczyć, powie p. Józef Murawski, a zagra kapela Józefa Murawskiego z Szypliszk.
Opis (streszczenie): Kolejny odcinek cyklu poświęcony jest tradycjom muzycznym w Wielkopolsce. Tam grało się i tańczyło niegdyś wiwaty - melodie zwykle dedykowane jakiemuś jubilatowi. Często używanym instrumentem był kozioł. Tę wcale niełatwą sztukę gry na koźle zaprezentuje Adam Kajzer, a tańca uczyć będzie Grzegorz Ajdacki. Cykl 10 odcinków poświęconych polskim tańcom tradycyjnym. Zobaczymy potańcówki, na których do tańcaprzygrywają muzykanci z różnych części Polski. Prowadzący program Piotr Piszczatowski oraz zaproszeni goście nauczą widzów podstawowych kroków tradycyjnych polskich tańców, takich jak kujawiak, śląski trojak, polka galopka z Suwalskiego, wielkopolski wiwat, kurpiowski powolniak, oberek, mazurek (w wersji z Radomskiego) oraz krakowiak i polka w lewo z Rzeszowskiego.
Czas trwania: 14min. / 2019 / widowisko kameralneOpis (streszczenie): Trojak to śląski taniec ludowy, który, jak nazwa wskazuje, tańczy się w trzy osoby. Jest dwuczęściową formą zabawy, w której pierwsza część jest wolna, a druga energiczna i bardziej zabawowa. O śląskich tradycjach tanecznych opowiadaIga Fedak, a gra zespół o śląsko brzmiącej nazwie Dejcie Pozór.
Czas trwania: 15min. / 2019 / widowisko kameralneOpis (streszczenie): Kujawiak to jeden z podstawowych tańców, które wchodzą w skład mazurka. A mazurki są dominującą grupą utworów Fryderyka Chopina. O kujawiaku opowie Dominik Wóltański, a zagra Janusz Prusinowski.
Czas trwania: 13min. / 2019 / widowisko kameralneOpis (streszczenie): Polka to jeden z najbardziej powszechnych tańców towarzyskich w Polsce, który charakteryzuje się energicznym tempem. Jest wiele odmian polki. W tym odcinku Jadwiga Kula - Romanek opowie o rzeszowskiej "polce w lewo", a zagra kapela Młoda Harta.
Opis (streszczenie): Kolejny odcinek cyklu poświęcony jest jednemu z najszybszych, a także najtrudniejszych tańców na Kurpiach, jakim wbrew swej nazwie jest powolniak. Jego kroki przy dźwiękach zespołu Janusz Prusinowski Kompania pokażą Patrycja i Cezary Kuczyńscy.
Czas trwania: 15min. / 2019 / widowisko kameralneOpis (streszczenie): "Krok chodobiegu", "cwał" czy "kulawy" to tylko niektóre elementy "krakowiaka korowodowego" o którym mowa w kolejnym odcinku cyklu. Więcej o tym tańcu powiedzą Katarzyna Chodoń i Arkadiusz Szałata, a zagra zespół Młoda Harta.
Z przytupem można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Białystok, TVP3 Poznań, TVP Kultura, TVP Wilno
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):