Reklama

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Najbliższe emisje Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

2018-09-18

21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Narzędzia Leatherman, Formuła 1, Naczynia ze szkła Logo Discovery Science
Jak powstają samochody wyścigowe Formuły 1? Jak przebiega produkcja narzędzi wielofunkcyjnych Leatherman? Jak Finowie produkują słynne szklane naczynia Aalto?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Szafran, Drogi z lodu, Mustang Shelby Logo Discovery Science
Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na świecie. W programie o szafranie, produkcji podrasowanych samochodów i wielkich drogach z lodu.

2018-09-19

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Tesla Model S, tkaniny z końskiego włosia Logo Discovery Science
Jak przebiega produkcja najszybszego na świecie samochodu elektrycznego Tesla Model S? Jak z końskich ogonów robi się delikatne tkaniny? Jak czyści się największy na świecie basen?
Reklama
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 15 Logo Discovery Science
Jak produkuje się stal, dzięki której samochody są lżejsze, bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne? Jak Australijczykom udaje się co roku na wiosnę ostrzyc osiem milionów owiec?
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kapelusze, Najdłuższy tunel świata, Łowca węży Logo Discovery Science
Jak potomkowie Majów robią słynne kapelusze panama? Dlaczego w najdłuższym tunelu na świecie kierowcy czują się bezpiecznie? Jak na Florydzie łapie się pytony?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Papier toaletowy, Absynt, Piłki do krykieta Logo Discovery Science
Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o papierze toaletowym, absyncie i piłkach do krykieta.

2018-09-20

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Ślimaki, sztućce, kajaki dla wędkarzy Logo Discovery Science
Jak zaspokaja się apetyt Francuzów na ślimaki? Jak ze stalowych płyt robi się sztućce? Jak przebiega budowa kajaka, który napędzany jest siłą naszych nóg?
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 16 Logo Discovery Science
Jak to się dzieje, że w fotelach lotniczych czujemy się bezpiecznie i mamy zapewnioną rozrywkę? Dlaczego podczas projektowania staników korzysta się z technologii lotniczych?
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Świat w miniaturze, Centrum huraganowe, Rabarbar Logo Discovery Science
Jak można zbudować miniaturowy port lotniczy? Jak zaprojektować dom, który oprze się sile huraganu? Jak hoduje się rabarbar w całkowitej ciemności?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Sałata, Lina, Insulina Logo Discovery Science
Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o hodowli sałaty na pustyni, olinowaniu statków i produkcji insuliny.

2018-09-21

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Mosty saperskie, pisaki i zakreślacze Logo Discovery Science
Jak powstają przenośne mosty, którymi potem jeżdżą czołgi? Jak produkuje się markery, które nigdy nie blakną? Jak konstruuje się supermotor, który rozwija szybkość 320 km/godz.?
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 17 Logo Discovery Science
Jak z dymu emitowanego z elektrowni robi się płyty gipsowe? Jak powstają odlewy najsłynniejszych statuetek? Jak zbudowany jest samolot, który może wszędzie startować i lądować?
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Migdały, Dmuchawa śnieżna, Detergenty Logo Discovery Science
Jak miliony pszczół pomagają w produkcji amerykańskich migdałów? Jak Norwedzy radzą sobie ze śniegiem na lotniskach? Jak można usunąć najbardziej uciążliwe plamy?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Lokomotywy, Gęsta śmietana, Bumerangi Logo Discovery Science
Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o gęstej śmietanie, drewnianych bumerangach i lokomotywach.

2018-09-22

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kryształowe kieliszki, najcieńsze telewizory Logo Discovery Science
Jak powstają najdoskonalsze na świecie kryształy? Jak produkuje się bardzo cienkie telewizory? Jak w ciągu jednego dnia można wyprodukować milion butelek keczupu?
Reklama
11:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 14 Logo Discovery Science
Spotkania z pomysłowymi inżynierami i wizjonerskimi projektantami. Ludźmi, którzy odpowiadają za produkcję i działanie przedmiotów codziennego użytku.
11:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 15 Logo Discovery Science
12:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 16 Logo Discovery Science
12:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 17 Logo Discovery Science
13:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 18 Logo Discovery Science
Jak powstają samochodowe okna, które są odporne na deszcze, kamienie, hałas, ataki złodziei a nawet promienie ultrafioletowe? Co nadaje połysk szmince do ust?
13:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 19 Logo Discovery Science
Jak powstawał ulubiony trunek Jerzego Waszyngtona? Jak przeprowadza się testy wypadkowe foteli lotniczych, nie niszcząc samolotu? Jak produkuje się miliardy baterii rocznie?
19:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 5 Logo Discovery Science
Jak z gorzkiej pomarańczy powstaje marmolada, która trafia na stół brytyjskiej królowej? Jak przebiega proces drukowania tkaniny na stroje modelek?

2018-09-23

00:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Niszczarki do samochodów, sari, sos Worcestershire Logo Discovery Science
Jak powstaje olbrzymia maszyneria do niszczenia wraków samochodów? W czym tkwi sekret sosu Worcestershire firmy Lea & Perrins?
00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Dekoracje na Mardi Gras, cukierki Rock Candy, sztuczne szczęki Logo Discovery Science
Jak powstają ogromne dekoracje platform na nowoorleańską paradę z okazji Mardi Gras? Co należy zrobić z cukrem by powstały cukierki Rock Candy?
08:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 5 Logo Discovery Science
08:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 6 Logo Discovery Science
Jak powstają wielkie walce drogowe? Jak się piecze chleb w puszce? Dlaczego telefony komórkowe muszą być produkowane z taką samą precyzją jak szwajcarskie zegarki?
09:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 7 Logo Discovery Science
Jak zbiera się i przetwarza tysiące ton grejpfrutów? Jak przebiega proces produkcji taśmociągów, które transportują miliony sztuk bagażu rocznie?
09:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 8 Logo Discovery Science
Jak się produkuje najlepsze na świecie struny do harfy? Jak powstają okna dachowe wytrzymałe na huragany? Jaki jest najlepszy przepis na belgijskie gofry?
10:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 9 Logo Discovery Science
Jak można kupę złomu zamienić w luksusową kuchenkę? Jak przebiega ręczna produkcja miliardów kadzidełek? Jak powstaje jenever, dżin o bardzo gęstej konsystencji?
10:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 10 Logo Discovery Science
Jak kieruje się farmą, na której pracują roboty? Jak powstaje maszyna, która za jednym zamachem podnosi 30 ton drewna? Jak przebiega transport najcenniejszych na świecie pianin?
Reklama

2018-09-24

06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 18 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Piwo trapistów, Samochody sportowo-użytkowe, Odrzutowiec Logo Discovery Science
Jak zakonnicy z Belgii produkują jedno z najsłynniejszych piw na świecie? Jak powstają najlepsze w USA samochody SUV? Jak przebiega produkcja odrzutowca?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Sardynki , Skutery Piaggio , Zestawy małego konstruktora Logo Discovery Science
Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o połowach sardynek, skuterach Piaggio i zestawach małego konstruktora.

2018-09-25

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Metalowe szczęki, skórzane kurtki militarne Logo Discovery Science
Jak wykuwa się z metalu ogromne, silne szczęki, które przebijają się przez beton? Jak szyte są skórzane kurtki w stylu militarnym? Jak warzy się najstarsze piwo zachodniego świata?
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 19 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Guacamole, Pojazdy do jazdy po bagnach, Nożyczki Logo Discovery Science
Jak wulkany pomagają w produkcji najlepszego na świecie sosu guacamole? Jak powstają ciężarówki, które jeżdżą po bagnach? Jak wygląda produkcja słynnych nożyczek Fiskars?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Malowanie samolotów, Chodaki, Paszteciki Logo Discovery Science
Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o malowaniu samolotów, pasztecikach i chodakach.

2018-09-26

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Opera w Sydney, ręczne piły stolarskie Logo Discovery Science
Jak działa system klimatyzacji w Sydney Opera House? Jak ze stali Sheffield powstaje ręczna piłka stolarska? Jak produkuje się mikrofon, który wyłapuje każdy szept?
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 20 Logo Discovery Science
Jak skonstruowane są śluzy na kanałach, które pozwalają barkom i łodziom płynąć pod górę? Jak przebiega proces produkcji popularnej na Tajwanie herbaty z bąbelkami?
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Mosty wiszące, Kusze, Oznaczanie odzieży Logo Discovery Science
Jak powstają stalowe liny, które utrzymują most o wadze 50 tysięcy ton? Dlaczego współcześni myśliwi korzystają ze średniowiecznej broni? Jak sklepy kontrolują zapasy odzieży?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Dzwony, Sprzątanie po huraganie, Daktyle Logo Discovery Science
Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o dzwonach, uprawie daktyli i akcji sprzątania po huraganie.

2018-09-27

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Bimber, elektryczne rowery, pianki do nurkowania Logo Discovery Science
Jak pędzi się bimber w samym sercu Nowego Jorku? Jak przebiega produkcja elektrycznych rowerów? Jak na pustyni w Arizonie hoduje się kauczuk do produkcji strojów piankowych?
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 1 Logo Discovery Science
Zobaczmy, jak przebiega proces produkcji przedmiotów codziennego użytku. Spotkania z inżynierami i projektantami, których misją jest ulepszanie otaczającej nas rzeczywistości.
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Whisky Tennessee, Sauny, Noktowizory Logo Discovery Science
Jak przebiega produkcja słynnej whiskey Tennessee? Jak powstają urządzenia, dzięki którym ludzie widzą w ciemności? Jak Finowie odpoczywają w saunie o temperaturze 160 stopni?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Felgi Titan, Espresso, Obróbka diamentów Logo Discovery Science
Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o felgach Titan, espresso i obróbce diamentów.

2018-09-28

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kamienie jubilerskie, buty kowbojskie Logo Discovery Science
Jak wydobywa się najrzadsze na świecie kamienie jubilerskie? Jak szyje się klasyczne kowbojskie buty? Jak powstaje ogromna śmieciarka, która zbiera siedem ton śmieci?
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 2 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Wanilia, Kotwice Logo Discovery Science
Jak produkuje się lubiane na całym świecie lody waniliowe? Jak powstają największe na świecie kotwice?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kanały ściekowe w Paryżu, Broń strzelecka Beretta, Bawełna Logo Discovery Science
Zobaczmy, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na świecie. W programie o kanałach ściekowych w Paryżu, produkcji bawełny i broni strzeleckiej Beretta.

2018-09-29

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kołdry, rury wiertnicze, gumki recepturki Logo Discovery Science
Jak powstają najbardziej miękkie kołdry na świecie? Jak wydobywa się ropę ukrytą tysiące metrów pod ziemią? Jak produkuje się najbardziej rozciągliwe gumki?
11:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 20 Logo Discovery Science
11:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 1 Logo Discovery Science
12:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 2 Logo Discovery Science
12:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 3 Logo Discovery Science
Jak przebiega budowa kolei jednotorowej nad najbardziej zatłoczonymi ulicami świata? Jak powstaje słynna porcelana z Kopenhagi, Flora Danica?
13:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 4 Logo Discovery Science
Jak z najbardziej śliskiej substancji na Ziemi produkuje się wodoodporną odzież dla podróżników, alpinistów i żołnierzy sił specjalnych?
13:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 5 Logo Discovery Science
19:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 7 Logo Discovery Science

2018-09-30

00:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kaski, herbata, elektrociepłownia Siekierki Logo Discovery Science
Jak jest zbierana i przetwarzana najdroższa herbata na świecie? W jaki sposób elektrociepłownia Siekierki dostarcza ciepło do połowy domów w Warszawie?
00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Motocykl Royal Enfield, fałszywe dzieła sztuki, mleko Logo Discovery Science
Jak skonstruowana jest najnowsza wersja klasycznego motocyklu Royal Enfield Continental GT? Jak "artystyczni detektywi" rozpoznają fałszerstwa dzieł sztuki?
08:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 11 Logo Discovery Science
Jak przebiega budowa wysokiego rusztowania z ogromnych bambusowych tyczek? Jak wydobywa się minerał, który na czerwono barwi sztuczne ognie?
08:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 12 Logo Discovery Science
Jak przebiega produkcja ręcznie szytych espadryli? Jak wygląda budowa domu z prefabrykatów? Jak konserwuje się bezcenne dokumenty, aby przetrwały kolejne stulecia?
09:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 13 Logo Discovery Science
Jak zbiera się i przerabia najtwardsze i najdroższe orzechy na świecie? Jak woda z jeziora staje się zdatna do picia? Jak zapewnić bezpieczeństwo tysiącom fanów podczas koncertu?
09:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 14 Logo Discovery Science
Jak przebiega budowa największego apartamentowca na świecie? Jak powstają tradycyjne angielskie budki telefoniczne? Jak produkuje się superwytrzymałe garnki kuchenne?
10:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 15 Logo Discovery Science
Jak powstaje tradycyjny indyjski instrument muzyczny sitar? Jak produkuje się wołowy biltong? Jak buduje się ogromne spychacze?
10:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 16 Logo Discovery Science
Jak modeluje się klasyczny kapelusz zwany fedorą? Jak produkuje się cement? Jak można zebrać i zamrozić miliony kilogramów zielonego groszku w niecałe trzy godziny?

2018-10-01

06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 3 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Skórzane piki, małże Logo Discovery Science
Jak powstają piłki używane w meczach Narodowej Ligii Futbolu Amerykańskiego? Jak hodowane są małże? Jak konstruowane są hełmy dla pilotów myśliwców?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Taniec lwów, Tunel, Super Sopper Logo Discovery Science
Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o tańcu lwów, budowie tuneli i urządzeniu Super Sopper.

2018-10-02

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Silniki samolotów, miętowe pastylki Logo Discovery Science
Jak przebiega produkcja silnika diesla, który lata? Jak robi się cukierki na kaszel? Jak plastik można zamienić w niepodrabialne banknoty? Jak powstają słynne lody?
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 4 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Ciężarówki Scania, niesamowite techniki śledcze Logo Discovery Science
Jak konstruowane są ciężarówki firmy Scania? Jak największa na świecie baza DNA pomaga rozwiązywać sprawy kryminalne? Co wspólnego z produkcją sera Gouda ma parafina?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Pistacje, Zakazane Miasto, Radar Logo Discovery Science
Co to jest Zakazane Miasto? Jak powstają radary i jak do sklepów trafiają pistacje? Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie.

2018-10-03

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Pancerne samochody, sztuczne choinki Logo Discovery Science
Jak z rodzinnego samochodu robi się opancerzoną fortecę na kołach? Jak hoduje się miliony choinek na Boże Narodzenie? Jak powstają najdoskonalsze na świecie talerze perkusyjne?
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 5 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Gitary, dostęp linowy Logo Discovery Science
Jak powstają klasyczne gitary? Jak przebiega produkcja superszybkich mechanicznych kosiarek do trawy? Jak przestawia się śmigła wiatrowych turbin?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Samochody pomocy drogowej, Ser roquefort, Przesadzanie drzew Logo Discovery Science
Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. Od promów kosmicznych po dobrze znaną nam kawę rozpuszczalną.

2018-10-04

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Aluminiowe puszki, zegar z kukułką, deski do paddleboardingu Logo Discovery Science
W jaki sposób aluminiowe puszki są wykorzystywane do produkcji samolotów lub rakiet? Jak wygląda proces rzeźbienia tradycyjnego, szwardzwaldzkiego zegara z kukułką?
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 6 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Szalupy ratunkowe, sterowanie umysłem Logo Discovery Science
Jak w szalupie ratunkowej zmieścić nawet do 150 osób? Jak technika sterowania umysłem pomaga w grze w golfa? A także, jak powstają znaczki pocztowe na specjalne okazje?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Marmur, Madżong, Zjeżdżalnie ewakuacyjne Logo Discovery Science

2018-10-05

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Niszczarki do samochodów, sari, sos Worcestershire Logo Discovery Science
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 7 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Tequila, miasta napędzane energią parową Logo Discovery Science
Jak przebiega produkcja tequili z kaktusów w Meksyku? Jak powstają lody? Czy Nowy Jork napędzany jest energią parową?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Ciężarówki KAMAZ, Canton Tower, Produkty do pielęgnacji włosów Logo Discovery Science
Przyjrzyjmy się, jak powstają rzeczy i urządzenia w różnych miejscach na świecie. W programie o ciężarówkach KAMAZ, Canton Tower w Chinach i produktach do pielęgnacji włosów.

2018-10-06

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Dekoracje na Mardi Gras, cukierki Rock Candy, sztuczne szczęki Logo Discovery Science
11:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 6 Logo Discovery Science
11:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 7 Logo Discovery Science
12:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 8 Logo Discovery Science
12:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 9 Logo Discovery Science
13:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 10 Logo Discovery Science
13:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 11 Logo Discovery Science
19:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 9 Logo Discovery Science

2018-10-07

00:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Testy zderzeniowe, fajanse z Delft, parasole Logo Discovery Science
Jak wygląda łączenie nauki i zniszczenia podczas testów zderzeniowych? Jak montowany jest skomplikowany mechanizm kieszonkowego parasola?
00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Ruda żelaza, kanały falowe, żyrandole Logo Discovery Science
W jaki sposób wyjątkowo odległa kopalnia wydobywa rudę żelaza? Jak powstają żyrandole godne królowej?
08:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 17 Logo Discovery Science
Jak z owczego runa robi się tkaniny? Jak przebiega produkcja quadów, które można zamienić w skuter wodny? Jak powstaje instrument aniołów - harfa?
08:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 18 Logo Discovery Science
Najprostsze rzeczy są często wynikiem skomplikowanych procesów wytwarzania przy udziale nowatorskich technologii. Przyjrzyjmy się, jak powstają przedmioty codziennego użytku.
09:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 19 Logo Discovery Science
Jak banki czuwają nad bezpieczeństwem naszych kart kredytowych? Jak można podnieść stojący w wodzie statek o wadze 1000 ton na wysokość 70 metrów?
09:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 20 Logo Discovery Science
Jak powstają ogromne tunele solarne, które zaopatrują w energię największe miasta na świecie? Jak hektary lasów sosnowych zamieniają się w doskonałej jakości drewno?
10:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Bakława, wiatrakowce, ukulele Logo Discovery Science
Jak powstaje baklawa, ulubiony słodki deser Turków osmańskich? Jak przebiega proces produkcji najszybszego na świecie promu Supercat, ukulele i wiatrakowca Jamesa Bonda?
10:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Longboardy, lemoniada, wózki widłowe Logo Discovery Science
Jak powstają longboardy, czyli wydłużone deskorolki? Jak z milionów cytryn wyciska się sok? Jak przebiega proces produkcji wózka widłowego, podnoszącego ogromne ciężary?

2018-10-08

06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 8 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kaskaderzy, łódź Seabreacher Logo Discovery Science
Jak kaskaderom udaje się wyjść z tarapatów? Jak wydobywa się bursztyny? Jak przebiega budowa łodzi Seabreacher, która ma kształt delfina i porusza się jak on?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Łożyska kulkowe, Tusz do rysownia, Sztuczne oczy Logo Discovery Science
Przyjrzyjmy się, jak powstają rzeczy i urządzenia w różnych miejscach na świecie. W programie o łożyskach kulkowych, tuszu dla rysowników i sztucznych oczach.

2018-10-09

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kaski, herbata, elektrociepłownia Siekierki Logo Discovery Science
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 9 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Piłki tenisowe, systemy kina domowego Logo Discovery Science
Jak restauracje w Nowym Jorku zaopatrują się w najlepsze mięso na steki? Jak wygląda produkcja najnowszych systemów kina domowego? Jak powstają piłki tenisowe?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Matrioszki , Aloes zwyczajny , Flagi Logo Discovery Science
Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o matrioszkach, aloesie zwyczajnym i flagach.

2018-10-10

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Motocykl Royal Enfield, fałszywe dzieła sztuki, mleko Logo Discovery Science
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 10 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Włókno wiskozowe, tabaka, Cola Logo Discovery Science
Jak z drewna powstają wiskozowe ubrania i materiały? Jak produkuje się napoje gazowane takie jak cola? Jak się robi tradycyjną angielską tabakę?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Chinamax, Wódka Ruskij Standard, Słuchotki Logo Discovery Science
Przyjrzyjmy się, jak powstają rzeczy i urządzenia w różnych miejscach na świecie. W programie o rosyjskiej wódce Ruskij Standard, ogromnych statkach Chinamax i poławianiu uchowców.

2018-10-11

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Testy zderzeniowe, fajanse z Delft, parasole Logo Discovery Science
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 11 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Żubrówka, kolejki liniowe Logo Discovery Science
Jak powstają najdroższe wagoniki kolejek linowych? Jak produkuje się wódkę z trawy? Jak to się dzieje, że internetowe portale społecznościowe łączą miliardy ludzi na świecie?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Metro w St Petersburgu, Kawa luwak, Układy scalone Logo Discovery Science
Przyjrzyjmy się, jak powstają rzeczy i urządzenia w różnych miejscach na świecie. W programie o metrze w Petersburgu, najdroższej kawie świata i układach scalonych.

2018-10-12

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Ruda żelaza, kanały falowe, żyrandole Logo Discovery Science
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 12 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kombinezony dla spadochroniarzy, surströmming Logo Discovery Science
Jak z chwastów można zbudować ściany? Jak szyje się kombinezony dla spadochroniarzy? Jak powstaje surströmming, najbardziej śmierdzący przysmak na świecie?
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Skóra, Latająca deska, Grand Canal Logo Discovery Science
Przyjrzyjmy się, jak powstają rzeczy i urządzenia w różnych miejscach świata. Dziś o produkcji skóry, dziwnej desce do latania i kulisach funkcjonowania Grand Canal.

2018-10-13

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Noże do ostryg, reflektory, diamenty Logo Discovery Science
Jak powstają noże zdolne otworzyć muszlę ostrygi? Jak naukowcy w warunkach naukowych tworzą syntetyczne diamenty?
11:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 12 Logo Discovery Science
11:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 13 Logo Discovery Science
12:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 14 Logo Discovery Science
12:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 15 Logo Discovery Science
13:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 16 Logo Discovery Science
13:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 17 Logo Discovery Science
19:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 11 Logo Discovery Science

2018-10-14

00:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Noże do ostryg, reflektory, diamenty Logo Discovery Science
00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Czedar, fantomy do nauki resuscytacji Logo Discovery Science
Jak powstaje czedar - najpopularniejszy ser na świecie? Jak skonstruowane są fantomy pomagające w nauce resuscytacji?
08:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kawa, cegły, lampy typu "lava" Logo Discovery Science
Jak przebiega proces palenia kawy, która budzi Włochy? Jak wypala się cegły, z których buduje się domy w Ameryce? Jak wydobywa się diamenty ze skutego lodem wulkanu?
08:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Aparaty fotograficzne, poduszki powietrzne, słodkie, żelowe fasolki Logo Discovery Science
Jak się robi najostrzejsze na świecie zdjęcia? Jak produkuje się miliony żelek o regularnych kształtach? Jak zszywa się ogromną poduszkę powietrzną, na którą może spaść samochód?
09:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Przyczepy kempingowe, kamertony Logo Discovery Science
Jak buduje się przyczepy kempingowe silniejsze od samochodów SUV? Jak powstają kamertony o doskonałym dźwięku? Jak przebiega organizacja największego na świecie festiwalu światła?
09:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Płyty winylowe, samochodziki do wesołych miasteczek Logo Discovery Science
Jak przebiega proces produkcji płyty winylowej? Jak konstruuje się samochodziki do wesołych miasteczek? Jak powstaje balsam tygrysi, najstarsza na świecie maść przeciwbólowa?
10:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Piwo bezalkoholowe, pojazdy terenowe Tomcar Logo Discovery Science
Jak powstaje piwo, którym nie można się upić? Jak konstruuje się samochód, który lata nad skałami i głazami? Jak przebiega proces produkcji wind i jak działa wykrywacz kłamstw?
10:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Siekiery, torby kurierskie, łodzie ratownicze Logo Discovery Science
Jak wykuwa się z metalu siekierę, jeden z największych wynalazków w historii? Jak buduje się najszybsze na świecie łodzie ratunkowe? Jak powstają torby kurierów i posłańców?
19:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 12 Logo Discovery Science

2018-10-15

06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 13 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Opale, Samoloty akrobatyczne, Nugat Logo Discovery Science
Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o wydobywaniu opali, produkcji samolotów akrobatycznych i nugacie.
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 1 Logo Discovery Science
Spotkania z pomysłowymi inżynierami i wizjonerskimi projektantami. Ludźmi, którzy odpowiadają za produkcję i funkcjonowanie przedmiotów codziennego użytku.

2018-10-16

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Czedar, fantomy do nauki resuscytacji Logo Discovery Science
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 14 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Szafran, Drogi z lodu, Mustang Shelby Logo Discovery Science
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 2 Logo Discovery Science

2018-10-17

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Ford Transit, nieprzemakalna odzież, solony dorsz Logo Discovery Science
Jak Ford produkuje swojego wszechobecnego białego vana, Forda Transita? W jaki sposób firma Driza-bone wytwarza ubrania tak aby nie przemakały?
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 15 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Papier toaletowy, Absynt, Piłki do krykieta Logo Discovery Science
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 3 Logo Discovery Science

2018-10-18

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Piecyk na drewno, indygo, syntezatory Logo Discovery Science
Jak produkowane są żelazne piecyki opalane drewnem, przynoszące ciepło w czasie surowych zim? Jak wytwarza się syntezatory, którch wynalezienie na zawsze zmieniło oblicze muzyki?
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 16 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Sałata, Lina, Insulina Logo Discovery Science
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 4 Logo Discovery Science

2018-10-19

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Trójkołowce Morgan, włókna bambusowe, toalety Logo Discovery Science
Jak montowane są współczesne trójkołowe samochody firmy Morgan? W jaki sposób dłonie strażaków są chronione przed wysoką temperaturą, ogniem oraz chemikaliami?
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 17 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Lokomotywy, Gęsta śmietana, Bumerangi Logo Discovery Science
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 5 Logo Discovery Science

2018-10-20

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Turbiny wiatrowe, opony, grzyby Logo Discovery Science
Jak produkowane są turbiny wiatrowe o rozpiętości łopat dwukrotnie większej niż szerokość skrzydeł Boeinga? W jaki sposób soki drzew są przetwarzane na opony samochodowe?
11:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 18 Logo Discovery Science
11:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 19 Logo Discovery Science
12:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 20 Logo Discovery Science
12:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Bakława, wiatrakowce, ukulele Logo Discovery Science
13:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Longboardy, lemoniada, wózki widłowe Logo Discovery Science
13:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kawa, cegły, lampy typu "lava" Logo Discovery Science
19:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 13 Logo Discovery Science

2018-10-21

00:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Ford Transit, nieprzemakalna odzież, solony dorsz Logo Discovery Science
00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Piecyk na drewno, indygo, syntezatory Logo Discovery Science
08:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Ser Wensleydale, pędzle Logo Discovery Science
Jak przebiega proces produkcji sera Wensleydale? Jak ze świńskiej sierści powstają najlepsze na świecie pędzle? Jak destyluje się aromatyczne oleje z eukaliptusa, przysmaku koali?
08:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Tesla Model S, tkaniny z końskiego włosia Logo Discovery Science
09:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Ślimaki, sztućce, kajaki dla wędkarzy Logo Discovery Science
09:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Mosty saperskie, pisaki i zakreślacze Logo Discovery Science
10:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kryształowe kieliszki, najcieńsze telewizory Logo Discovery Science
10:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Metalowe szczęki, skórzane kurtki militarne Logo Discovery Science
19:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 14 Logo Discovery Science

2018-10-22

06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 18 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Sardynki , Skutery Piaggio , Zestawy małego konstruktora Logo Discovery Science
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 6 Logo Discovery Science

2018-10-23

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Amunicja, wiertła dentystyczne, znaki drogowe Logo Discovery Science
Jak wytwarzane są super naboje? Ponadto, jak powstają słynne narzędzia tortur jakimi są wiertła dentystyczne?
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 19 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Malowanie samolotów, Chodaki, Paszteciki Logo Discovery Science
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 7 Logo Discovery Science

2018-10-24

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 15 Logo Discovery Science
Przyjrzyjmy się, jak działają mechanizmy współczesnego świata. Poznajmy historię przedmiotów i maszyn, które otaczają nas w codziennym życiu, od żarówek po rakiety kosmiczne.
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 20 Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Dzwony, Sprzątanie po huraganie, Daktyle Logo Discovery Science
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 8 Logo Discovery Science

2018-10-25

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 16 Logo Discovery Science
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Bakława, wiatrakowce, ukulele Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Felgi Titan, Espresso, Obróbka diamentów Logo Discovery Science
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 9 Logo Discovery Science

2018-10-26

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 17 Logo Discovery Science
06:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Longboardy, lemoniada, wózki widłowe Logo Discovery Science
21:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kanały ściekowe w Paryżu, Broń strzelecka Beretta, Bawełna Logo Discovery Science
21:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 10 Logo Discovery Science

2018-10-27

00:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 18 Logo Discovery Science
11:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Aparaty fotograficzne, poduszki powietrzne, słodkie, żelowe fasolki Logo Discovery Science
11:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Przyczepy kempingowe, kamertony Logo Discovery Science
12:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Płyty winylowe, samochodziki do wesołych miasteczek Logo Discovery Science
12:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Piwo bezalkoholowe, pojazdy terenowe Tomcar Logo Discovery Science
13:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Siekiery, torby kurierskie, łodzie ratownicze Logo Discovery Science
13:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Ser Wensleydale, pędzle Logo Discovery Science
19:30 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 15 Logo Discovery Science

2018-10-28

00:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Trójkołowce Morgan, włókna bambusowe, toalety Logo Discovery Science
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 170 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki.

Emisja w stacjach

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki można obejrzeć w:

Emisje w: Discovery Science

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info