W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Chce się żyć
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Chce się żyć miała miejsce:
Opis (streszczenie): Film dedykowany pamięci reżyserki Ewy Pięty, autorki filmu "Jak motyl", który stał się inspiracją do powstania "chce się żyć". Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza, który - mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu - udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha. Kiedy Mateusz przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę. Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka, a on sam przyciągnie uwagę lekarki, która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia. Nagrody: 2013 Grand Prix, Nagroda Publiczności, Nagroda Jury Ekumenicznego Montreal (World Film Festival); Srebrne Lwy, Nagroda Publiczności, Złoty Klakier, Kryształowa Gwiazda Elle dla Dawida Ogrodnika Gdynia (FPFF); Srebrny Hugo Chicago (MFF); Złote Zęby Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce); 2014 Paszport Polityki w kategorii: film dla Dawida Ogrodnika; Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) w kategoriach: Najlepszy scenariusz dla Macieja Pieprzycy; Najlepsza główna rola męska dla Dawida Ogrodnika; Najlepsza drugoplanowa rola kobieca dla Anny Nehrebeckiej; Najlepsza drugoplanowa rola męska dla Arkadiusza Jakubika; Jańcio Wodnik Nagroda Główna i Nagroda dla Kamila Tkacza za największe odkrycie festiwalu na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej we Wrześni; Nagroda im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora Dawida Ogrodnika Nowy Jork (The New York Polish Film Festival); Nagroda Publiczności w Moskwie na Festiwalu Filmów Polskich Wisła; Brązowe Grono w Łagowie (Lubuskie Lato Filmowe) i wiele innych nagród na festiwalach w Polsce (Koszalin, Rzeszów) i za granicą (Gijon).
Czas trwania: 107min. / 2013 / film obyczajowyOpis (streszczenie): Film dedykowany pamięci reżyserki Ewy Pięty, autorki filmu Jak motyl, który stał się inspiracją do powstania filmu. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza, który - mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu - udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha. Kiedy Mateusz przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę. Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka, a on sam przyciągnie uwagę lekarki, która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.
Opis (streszczenie): Na 37. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu w 2013 r. widownia przyjęła "Chce się żyć" owacjami na stojąco, a przypieczętowaniem sukcesu były festiwalowe nagrody jury i publiczności. Nie inaczej było tegoż roku w Gdyni, gdzie film również zdobył wielkie uznanie i został uhonorowany Srebrnymi Lwami oraz nagrodą publiczności. Poruszający obraz dedykowany pamięci przedwcześnie zmarłej dokumentalistki Ewy Pięty, autorki dokumentu "Jak motyl", który stał się inspiracją dla twórców "Chce się żyć". Bohaterem w filmie jest Mateusz, cierpiący na porażenie mózgowe. Podejmuje on walkę o godność i prawo do normalnego życia. Mimo choroby i trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym, udowadnia wszystkim, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha. Urodził się z poważnym defektem. Lekarze nie dawali mu żadnych szans. Jego rodzice nie mogli się jednak pogodzić z lekarską diagnozą. Od początku wierzyli, że ich syn, mimo kalectwa jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta w miłości, otoczony troskliwą opieką najbliższych. Ma też u swego boku wierną przyjaciółkę - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę. Splot okoliczności sprawia jednak, że chłopiec musi przeżyć rozłąkę z rodziną. Zostaje umieszczony w specjalistycznym ośrodku. Nie poddaje się, próbuje walczyć o swoją przyszłość, choć jest mu bardzo ciężko. W końcu w jego życiu pojawia się iskierka nadziei. Wiele się zmienia, kiedy do ośrodka trafia młoda wolontariuszka. Ponadto pacjent zwraca uwagę lekarki pracującej nad eksperymentalnymi metodami leczenia porażenia.
Opis (streszczenie): (AD) (N) Film dedykowany pamięci Ewy Pięty, reżyserki dokumentu "Jak motyl", który stał się inspiracją do powstania filmu "Chce się żyć". Historia Mateusza, cierpiącego na porażenie mózgowe.
Czas trwania: 106min. / Polska / 2013 / film obyczajowyOpis (streszczenie): Przejmująca, pełna ciepła i pozytywnego wydźwięku historia młodego mężczyzny cierpiącego na porażenie mózgowe. Chory od urodzenia Mateusz dorasta w domu pełnym opieki i troski. Los sprawia, że musi opuścić bliskich i trafia do specjalistycznego ośrodka. W nowym miejscu mężczyzna podejmuje trudną walkę o godność i normalne życie. Wkrótce jego sytuacja się zmieni, gdy pozna nową wolontariuszkę placówki i młodą lekarkę, stosującą nowatorskie metody leczenia.
Czas trwania: 105min. / Polska / 2013Opis (streszczenie): Chory od urodzenia Mateusz dorasta w domu pełnym opieki i troski. Los sprawia, że musi opuścić bliskich i trafia do specjalistycznego ośrodka. W nowym miejscu mężczyzna podejmuje trudną walkę o godność i normalne życie. Wkrótce jego sytuacja się zmieni, gdy pozna nową wolontariuszkę placówki i młodą lekarkę , stosującą nowatorskie metody leczenia.
Czas trwania: 105min. / Polska / 2013 / fabularnyFilm Chce się żyć z roku 2013.
Film Chce się żyć można obejrzeć w programie stacji:
Emisje filmu miały lub będą miały miejsce w: Stopklatka TV, TVP1 HD, TVP2 HD, TVP HD, TVP Historia, TVP Kobieta, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Wilno, Zoom TV
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją: