W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Kamerdyner (film 2018)
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Kamerdyner (film 2018) miała miejsce:
Opis (streszczenie): Akcja filmu opowiada historię pruskiego rodu von Krauss zamieszkującego w okolicy Pucka, jak również miłości pomiędzy kaszubskim chłopcem Mateuszem a niemiecką arystokratką Maritą i rozgrywa się w latach 1900 - 1945. Scenariusz ukazuje powikłane losy trzech nacji zamieszkujących dawne polsko - niemieckie pogranicze na północnych Kaszubach, na którym linia granicy wytyczonej w Wersalu po I wojnie światowej podzieliła nie tylko ziemię, lecz także ludzi: Niemców, Kaszubów, Polaków, będąc przyczyną waśni, a często nienawiści. Scenariusz przebiega przez cztery dekady, ukazując skomplikowane postawy i wybory, których mieszkający tu ludzie musieli dokonywać. Pruska antypolskość walczyła z kaszubskim patriotyzmem, co w 1939 roku zakończyło się masowym mordem popełnionym na tysiącach Kaszubów w lasach pod Piaśnicą. Kamerdyner to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów, Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce dla Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W lasach Piaśnicy Naziści dokonują mordu na ludności kaszubskiej, pierwszego masowego ludobójstwa tej wojny.
Czas trwania: 141min. / 2018 / dramatOpis (streszczenie): Dramat historyczny w reżyserii Filipa Bajona miał swoją premierę w 2018 roku na festiwalu w Gdyni, gdzie został uhonorowany nagrodą Srebrne Lwy. Akcja - w dużej mierze oparta na faktach - rozgrywa się na ziemi kaszubskiej w pierwszej połowie XX wieku i obejmuje lata 1900 do 1945, w tym dwie wojny światowe. Film ukazuje powikłane i burzliwe losy bohaterów, przedstawicieli różnych nacji: Niemców, Kaszubów i Polaków, z wplecionym centralnym wątkiem miłosnym. Zostały przedstawione skomplikowane postawy i wybory, jakich musieli dokonywać ludzie zamieszkujący północe Kaszuby. Pruska antypolskość walczyła z kaszubskim patriotyzmem, co zakończyło się masowym mordem popełnionym na tysiącach Kaszubów w lasach pod Piaśnicą. Po śmierci matki, nieletni Mateusz Kroll zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss. Kaszubski chłopiec dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita. Między młodymi z czasem rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke, który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce dla Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, podpisany w 1919 r. i kończący I wojnę światową daje Polsce niepodległość, co sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narastają złe nastroje, niechęć i nienawiść. II wojna światowa wybucha 1 września 1939 roku. Już pod koniec października w lasach piaśnickich rozpoczynają się egzekucje ludności kaszubskiej dokonane przez okupantów niemieckich. Było to pierwsze masowe ludobójstwo tej strasznej wojny.
Opis (streszczenie): Historia splecionych losów Polaków, Kaszubów i Niemców, zamieszkujących na ziemiach kaszubskich w pierwszej połowie XX stulecia. Epopeja Filipa Bajona rozgrywająca się od 1900 roku przez niemal półwiecze na Kaszubach. Mateusz Kroll (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopak, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez arystokratyczną rodzinę Hermanna von Kraussa (Adam Woronowicz). Dorasta w pałacu w okolicy Pucka wraz z jego dziećmi – Maritą (Marianna Zydek) i Kurtem (Marcel Sabat). Między młodą Kraussówną a Mateuszem od najmłodszych lat rodzi się zakazana miłość. Akcja filmu obejmuje cztery dekady, ukazując skomplikowane postawy i wybory, których mieszkający tu ludzie zmuszeni byli dokonywać. Traktat wersalski, gwarantujący Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wybucha II wojna światowa. Bohaterowie czują, że świat, który znali, już nigdy nie wróci. Malowniczy, przejmujący obraz został obsypany nagrodami: na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał Srebrne Lwy oraz statuetki za muzykę, charakteryzację, główną rolę męską (dla Adama Woronowicza); do tego dołączyły Orły (Polskie Nagrody Filmowe) za scenografię i kostiumy.
/ Polska / 2018 / film obyczajowyOpis (streszczenie): Historia splecionych losów Polaków, Kaszubów i Niemców, zamieszkujących na ziemiach kaszubskich w pierwszej połowie XX stulecia. Akcja filmu rozgrywa się na Kaszubach w latach 1900-1945. Głównym bohaterem filmu jest Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopak, który po śmierci matki zostaje przygarnięty przez arystokratyczną rodzinę ojca Hermanna von Kraussa (Adam Woronowicz). Dorasta w pałacu w okolicy Pucka wraz z ich dziećmi – Maritą (Marianna Zydek) i Kurtem (Marcel Sabat). Między młodą Kraussówną a Mateuszem od najmłodszych lat rodzi się zakazana miłość. Akcja filmu obejmuje cztery dekady, ukazując skomplikowane postawy i wybory, których mieszkający tu ludzie musieli dokonywać. Traktat wersalski, gwarantujący Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wybucha II wojna światowa. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, już nigdy nie wróci. Film Filipa Bajona dostał wiele nagród, w tym: Orzeł za Najlepszą scenografię, nominację za najlepszy film, najlepszą główną rolę, najlepszy dźwięk.; Złote Lwy za Najlepszą pierwszoplanową rolę męską.
Opis (streszczenie): (AD) (N) Dramat historyczny w reżyserii Filipa Bajona miał swoją premierę w 2018 roku na festiwalu w Gdyni, gdzie został uhonorowany nagrodą Srebrne Lwy. Akcja - oparta na faktach - rozgrywa się na ziemi kaszubskiej w pierwszej połowie XX w.
Czas trwania: 141min. / Polska / 2018 / dramatFilm Kamerdyner (film 2018) z roku 2018.
Film Kamerdyner (film 2018) można obejrzeć w programie stacji:
Emisje filmu miały lub będą miały miejsce w: CANAL+ PREMIUM, CANAL+ 1, CANAL+ 360, CANAL+ FILM, CANAL+ SERIALE, TVN, TVN 7, TVN Fabuła, TVP1 HD, TVP Historia, TVP Kobieta, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Seriale
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją: