Lalka godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama
Zdjęcie Lalka
Plakat Lalka

Lalka w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj

W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Lalka

Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.

Reklama

Opis filmu Lalka

Historia Stanisława Wokulskiego i jego miłości do pięknej, zubożałej arystokratki Izabeli Łęckiej. Wokulski to dawny uczestnik powstania styczniowego, dorobił się majątku dzięki korzystnemu małżeństwu. Teraz wszystkie finansowe przedsięwzięcia podporządkowuje nieodwzajemnionemu uczuciu do kobiety, która nim gardzi. Wchodzi w niekorzystne dla siebie układy z rodzinami arystokratycznymi, chcąc w pośredni sposób pomóc ukochanej.

Powiązane z Lalka

Lalka (serial 1977)
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Lalka. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Lalka w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Lalka.

Poprzednie emisje Lalka w telewizji

Emisja Lalka miała miejsce:

2024-11-11 21:05 Lalka Logo TVP Historia

Opis (streszczenie): Adaptacja powieści Bolesława Prusa. Historia zamożnego kupca warszawskiego Stanisława Wokulskiego i jego miłości do pięknej, lecz zubożałej arystokratki Izabeli Łęckiej. Temu niszczącemu uczuciu Wokulski podporządkowuje swoje interesy, wchodzi w niekorzystne dla siebie układy z rodzinami arystokratycznymi, chcąc w pośredni sposób pomóc ukochanej. Lekceważy uwagi i rady swego przyjaciela i współpracownika Ignacego Rzeckiego (w tej roli Tadeusz Fijewski), daje się zwodzić Izabeli flirtującej po cichu z przystojnym kuzynem Starskim. Premiera "Lalki" w 1968 r. była wielkim wydarzeniem artystycznym. Zrealizowane z dużym rozmachem, ogromną dbałością o szczegóły, choć z konieczności okrojone o kilka wątków, dzieło Hasa nie jest jednak romansem salonowym, jak by można wnosić z krótkiego streszczenia i jak oczekiwała tego, być może, część widzów. Jest przede wszystkim historią kariery człowieka, który wydobywa się z dołów społecznych i który, blisko kresu swej wspinaczki, napotyka przeszkodę nie do pokonania w postaci bariery konwenansu, snobizmu i przesądów. Ale podczas gdy u Prusa główny akcent pada na dramat nieprzeciętnie utalentowanej, ambitnej jednostki walczącej o realizację własnej osobowości, talentów i potencjalnych możliwości, to w filmie Hasa Wokulski, mimo podkreślonych atrybutów siły i energii, jawi się przede wszystkim jako romantyczny marzyciel goniący za chimerami. Izabela jest właśnie jedną z takich chimer. Ta niespełniona miłość stanie się dla Wokulskiego tylko katalizatorem konfliktu, który istniał już wcześniej i który prawdopodobnie istniałby nadal, nawet po wejściu bohatera na niedosiężne salony: konfliktu Wokulskiego ze światem, ze swoim stanem społecznym, powołaniem, temperamentem, sytuacją historyczną kraju. Pogłębi też jego już wcześniej silne poczucie wyobcowania. "Lalka", piękna, chwilami bardzo malarska, oddaje wiernie klimat epoki, jej rodzajowość, typy ludzkie, specyficzny koloryt i wdzięk. Duża w tym zasługa Hasowskiej fascynacji kulturą secesyjną, "staroświeckością" fin de siecle'u.

Czas trwania: 153min. / 1968 / film fabularny
2024-11-01 08:15 Lalka Logo TVP2 HD
Reklama
2024-07-21 09:05 Lalka Logo TVP1 HD
2024-05-31 10:15 Lalka Logo TVP Historia

Opis (streszczenie): Adaptacja powieści Bolesława Prusa. Historia zamożnego kupcawarszawskiego Stanisława Wokulskiego i jego miłości do pięknej, leczzubożałej arystokratki Izabeli Łęckiej. Temu niszczącemu uczuciuWokulski podporządkowuje swoje interesy, wchodzi w niekorzystne dlasiebie układy z rodzinami arystokratycznymi, chcąc w pośredni sposóbpomóc ukochanej. Lekceważy uwagi i rady swego przyjaciela iwspółpracownika Ignacego Rzeckiego (w tej roli Tadeusz Fijewski), dajesię zwodzić Izabeli flirtującej po cichu z przystojnym kuzynem Starskim. Premiera "Lalki" w 1968 r. była wielkim wydarzeniem artystycznym. Zrealizowane z dużym rozmachem, ogromną dbałością o szczegóły, choć z konieczności okrojone o kilka wątków, dzieło Hasa nie jest jednak romansem salonowym, jak by można wnosić z krótkiego streszczenia i jak oczekiwała tego, być może, część widzów. Jest przedewszystkim historią kariery człowieka, który wydobywa się z dołówspołecznych i który, blisko kresu swej wspinaczki, napotyka przeszkodęnie do pokonania w postaci bariery konwenansu, snobizmu i przesądów. Ale podczas gdy u Prusa główny akcent pada na dramat nieprzeciętnieutalentowanej, ambitnej jednostki walczącej o realizację własnejosobowości, talentów i potencjalnych możliwości, to w filmie HasaWokulski, mimo podkreślonych atrybutów siły i energii, jawi się przedewszystkim jako romantyczny marzyciel goniący za chimerami. Izabelajest właśnie jedną z takich chimer. Ta niespełniona miłość stanie się dlaWokulskiego tylko katalizatorem konfliktu, który istniał już wcześniej iktóry prawdopodobnie istniałby nadal, nawet po wejściu bohatera naniedosiężne salony: konfliktu Wokulskiego ze światem, ze swoim stanemspołecznym, powołaniem, temperamentem, sytuacją historyczną kraju.Pogłębi też jego już wcześniej silne poczucie wyobcowania. "Lalka", piękna, chwilami bardzo malarska, oddaje wiernie klimatepoki, jej rodzajowość, typy ludzkie, specyficzny koloryt i wdzięk. Dużaw tym zasługa Hasowskiej fascynacji kulturą secesyjną, "staroświeckością" fin de siecle'u.

2024-05-30 21:10 Lalka Logo TVP Historia
2024-04-02 10:50 Lalka Logo TVP Kultura
2024-04-01 16:05 Lalka Logo TVP Kultura
2024-04-01 15:25 Lalka Logo TVP Wilno
2024-03-26 15:50 Lalka cz. II Logo Kino Polska

Opis (streszczenie): Wokulski kupuje kamienicę Łęckich zawyżając znacznie cenę. Mimo to stosunki z panną Izabelą nie układają się najlepiej. Wkrótce na horyzoncie pojawia się rywal, przystojny Kazimierz Starski, kuzyn Izabeli. Zazdrosny Wokulski dostrzega, że panna Łęcka traktuje go w szczególny sposób…

Czas trwania: 72min. / Polska / 1968 / Obyczajowy
2024-03-25 15:45 Lalka cz. I Logo Kino Polska

Opis (streszczenie): Ekranizacja powieści Bolesława Prusa, jednego z arcydzieł polskiej literatury. Historia zamożnego warszawskiego kupca Stanisława Wokulskiego, który wszystkie swoje działania podporządkowuje niszczącemu uczuciu do zubożałej, lecz wyniosłej arystokratki. Film zrealizowany z dużym rozmachem i ogromną dbałością o szczegóły, ze znakomitą kreacją odtwórcy głównej roli, Mariusza Dmochowskiego.

Czas trwania: 80min. / Polska / 1968 / Obyczajowy
2024-03-10 11:15 Lalka cz. II Logo Kino Polska
Reklama
2024-03-09 11:55 Lalka cz. I Logo Kino Polska
2024-03-05 10:35 Lalka cz. II Logo Kino Polska
2024-03-05 08:45 Lalka cz. I Logo Kino Polska
2024-02-16 11:25 Lalka cz. II Logo Kino Polska
2024-02-16 09:35 Lalka cz. I Logo Kino Polska
2024-02-10 11:45 Lalka cz. II Logo Kino Polska
2024-02-10 09:55 Lalka cz. I Logo Kino Polska
2024-01-14 18:35 Lalka cz. II Logo Kino Polska
2024-01-14 16:40 Lalka cz. I Logo Kino Polska
2024-01-09 12:50 Lalka cz. II Logo Kino Polska
2024-01-09 11:00 Lalka cz. I Logo Kino Polska
2023-11-22 12:40 Lalka cz. II Logo Kino Polska
2023-11-22 10:50 Lalka cz. I Logo Kino Polska
2023-11-19 18:30 Lalka cz. II Logo Kino Polska

Czy film Lalka dostępny jest w VOD?

Reklama

Informacje dodatkowe o Lalka

Film Lalka z roku 1968.

Czas trwania [minuty] 152
Premiera filmu 1968-11-07
Reżyseria Wojciech Jerzy Has
Scenariusz Wojciech Jerzy Has
Obsada Beata Tyszkiewicz (Izabela Łęcka) Mariusz Dmochowski (Stanisław Wokulski) Tadeusz Fijewski (Ignacy Rzecki) Jadwiga Halina Gallowa (Zasławska) Wiesław Gołas (Krzeszowski) Kalina Jędrusik (Wąsowska) Jan Koecher (The Prince) Jan Kreczmar (Tomasz Łęcki) Tadeusz Kondrat (Szlangbaum) Halina Kwiatkowska (Krzeszowska) Andrzej Łapicki (Kazimierz Starski) Jan Machulski (Julian Ochocki) Józef Pieracki (Doctor Szuman) Janina Romanówna (Countess Joanna Karolowa) Anna Seniuk (Magdalenka) Irena Szramowska (Florentyna) Władysław Dewoyno (Jan Machalski) Ludwik Benoit (Krzeszowski's Butler) Aleksander Fogiel (Szprot) Krystyna Feldman (Magdalenka's "Guardian") Andrzej Hrydzewicz () Henryk Hunko (Journalist) Julian Jabczyński (Mraczewski) Eliasz Kuziemski (Krzeszowska's Lawyer) Janusz Kłosiński (Prince's Attorney) Bogumił Kobiela (Lisiecki) Jan Kociniak (Bidder) Ryszard Kotys (Bidder) Tadeusz Kożusznik () Krzysztof Litwin (Klein) Bernard Ładysz (Suzin) Józef Łodyński (Wokulski's Butler) Zdzisław Maklakiewicz (Maruszewicz) Artur Młodnicki (Marshall) Marian Opania (Węgiełek) Tadeusz Ordeyg (Count Dalski) Irena Orska (Miss Meliton) Kazimierz Ostrowicz () Andrzej Płocki (Henryk Szlangbaum) Igor Przegrodzki (Artistocrat) Jerzy Przybylski (Banker) Witold Pyrkosz (Bidder) Józef Retik (Łęski's Creditor) Andrzej Rettinger () Elżbieta Starostecka (Ewelina) Paweł Unrug (Count, Krzeszowki's Second) Zygmunt Urbański (Mikołaj) Marian Wiśniowski () Tomasz Zaliwski (Aristocrat) Zofia Czerwińska (Hopfer's Patron (uncredited)) Agnieszka Fitkau (Young Lady (uncredited)) Jadwiga Krawczyk (Woman in a Living Room (uncredited)) Jerzy Jogałła (Hopfer's Servant (uncredited)) Zdzisław Karczewski (Łęski's Attorney (uncredited)) Wacław Kowalski (Wysocki (uncredited)) Andrzej Krasicki (Man at a Meeting (uncredited)) Herman Lercher (Łęcki's Creditor (uncredited)) Jerzy Moes ((uncredited)) Czesław Piaskowski (Railwayman (uncredited)) Wojciech Solarz (Jewish Violinist (uncredited)) Franciszek Trzeciak (Paweł (uncredited)) Kazimierz Wilamowski ((uncredited))
Reklama
© 2016-2024 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry