Emisja W obronie własnej będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 31 stycznia 2025 (Piątek)Emisja W obronie własnej miała miejsce:
Opis (streszczenie): Jeżeli oglądaliście choć jeden film z udziałem największego twardziela kina - Jasona Stathama- to z pewnością wiecie, że nie można z nim zadzierać! Phil Broker (Jason Statham) jest agentem wydziału narkotykowego. Po jednej z akcji, w której ginie młody chłopak, postanawia zrezygnować z pracy w policji. Razem z córką przeprowadza się do małej miejscowości. To powoduje, że jego córka Maddy (Izabela Vidovic) musi zmienić szkołę i odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Niestety, jeden z chłopców zaczyna szydzić z dziewczynki i za wszelką cenę próbuje ośmieszyć ją przed wszystkimi. Wkrótce okazuje się, że pozornie spokojna miejscowość jest terroryzowana przez narkotykowego bosa Bodine (James Franco). W tym samym czasie przebywający w więzieniu ojciec chłopaka, który zginął w akcji antynarkotykowej, wydaje rozkaz odnalezienia i zlikwidowania Phila. Brokerowi i jego córeczce grozi ogromne niebezpieczeństwo…
/ USA / 2013 / akcjaOpis (streszczenie): Kraków - miasto zabytków cennych dla kultury polskiej stanowi również niechlubny przykład aglomeracji zmagającej się z ogromnym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego: gleby, powietrza. Obecność niebezpiecznych pyłów w atmosferze stanowi zagrożenie zdrowotne dla mieszkańców Krakowa. Fatalne zanieczyszczenie rzeki Wisły powoduje wymieranie jej ekosystemu. Autorzy programu stawiają pytanie: czy miasto, gdzie dewastacji ulega środowisko naturalne, może być uzdrowiskiem? Na postawione pytanie odpowiada autor raportu dotyczącego Uzdrowisk Krakowskich - Tadeusz Wojtaszek. Przedstawia bogatą historię leczenia uzdrowiskowego w Krakowie (sięgającą 400 lat wstecz). Według autora raportu, Kraków i jego okolice posiadają bezcenne zasoby wód mineralnych, które w przeszłości były wykorzystywane w leczeniu jego mieszkańców. Zasoby wód siarczanowych, chlorkowych, sodowo - magnezowych stanowią podstawę leczenia uzdrowiskowego w Krakowie, Krzeszowicach i Wieliczce. Są ważnym elementem leczenia chorób reumatycznych, neurologicznych, metabolicznych oraz chorób narządów ruchu. Woda mineralna Krakowianka, bogata w selen, magnez, wapń, stanowi wspaniałe antidotum na zanieczyszczenie krakowskiego powietrza. O problemach z wydobyciem i wykorzystaniem złóż wody w Uzdrowisku Mateczny opowiada dyrektor Krakowskich Uzdrowisk - Józef Kmiecik. Przedstawia plany rozbudowy uzdrowiska. Z podobnymi problemami boryka się Uzdrowisko w Swoszowicach, sięgające historią swej działalności wieku XVI. Naczelny lekarz Uzdrowisk krakowskich, Jan Miklasiński, przedstawia formy leczenia uzdrowiskowego stosowane w terapii leczniczej licznych pacjentów uzdrowiska - często pracowników zakładów przemysłowych, między innymi Huty im. Lenina. Wspomina o owocnej współpracy z hutą, która jest zaangażowana finansowo w pomoc w rewaloryzacji i rozbudowie zabytkowych obiektów Uzdrowiska Swoszowice. Jan Miklasiński podkreśla rolę, jaką pełni zakład przyrodoleczniczy - leczący tworzywem naturalnym, z własnym zapleczem rehabilitacyjnym - dla mieszkańców Krakowa, zwłaszcza pracowników zakładów przemysłowych. Przedstawiciel władz uzdrowisk krakowskich przedstawia koncepcję skuteczniejszego wykorzystania potencjału leczniczego uzdrowiska Swoszowice.
Czas trwania: 29min. / 1985Opis (streszczenie): Tarnobrzeg, stolica województwa od 1975 roku, również stolica polskiej siarki za przyczyną której nastąpił ogromny rozwój miasta. W latach osiemdziesiątych trwa eksploatacja jednych z największych na świecie złóż siarki, którymi zarządza kopalnia i zakłady przetwórcze należące do przedsiębiorstwa Siarkopol. Działalność eksploatacyjna złóż siarki, poza oczywistymi aspektami ekonomicznymi, powoduje degradację i dewastację środowiska naturalnego. Zagrożone jest zdrowie mieszkańców, jak i zabytki pobliskiego Sandomierza. W programie ogólne ujęcia z lotu ptaka ogromnych obszarów złóż siarki. Przedstawiciele zarządu Siarkopolu przedstawią argumenty na rzecz podjętych działań w kierunku ochrony środowiska. Dyrektor Czesław Siwiec przedstawia inwestycje i plany zakładu służące zniwelowaniu szkodliwego działania fluoru, siarkowodoru i dwutlenku siarki na otaczające środowisko. Jan Krajewski opowiada o zastosowaniu nowych urządzeń absorpcyjnych dla szkodliwych związków siarki oraz o procesie odsiarczania spalin. Działalność Siarkopolu stanowi ogromne zagrożenie dla czystości wód gruntowych oraz rzeki Wisły. Mieczysław Powroźniak, kierownik zakładu oczyszczania, przedstawia proces związany z odsiarczaniem wody. Według przedstawicieli zarządu Siarkopolu problem rekultywacji gleb, ochrona powietrza i wód jest traktowany z ogromnym wysiłkiem i zaangażowaniem, co znajduje potwierdzenie w stanowisku przedstawicieli Zakładu Ochrony Środowiska.
Czas trwania: 28min. / 1985Opis (streszczenie): Eksploatacja złóż siarki, poza oczywistymi aspektami ekonomicznymi, powoduje degradację i dewastację środowiska naturalnego. Przedstawiciele zarządu Siarkopolu opowiadają o działaniach w kierunku ochrony środowiska.
Czas trwania: 27min. / Polska / 1985Film W obronie własnej (tytuł oryginalny: Homefront) z roku 2013.
Film W obronie własnej można obejrzeć w programie stacji:
Emisje filmu miały lub będą miały miejsce w: CANAL+ PREMIUM, CANAL+ 1, CANAL+ FILM, TVP Dokument, TV Puls
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją: