Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na czwartek - ramówka, emisje

2018-12-20 Pokaż dziś

06:05

Redakcja: Dział Śledczy: List od zabójcy, sez. 2, odc. 19

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Bogusława Serafin przekazuje redaktorom "Expressu Codziennego" anonimowy list od kierowcy, który śmiertelnie potrącił jej córkę. Policji nie udało się znaleźć sprawcy, ale dziennikarze wpadają na jego trop. Mężczyzna zostaje zatrzymany podczas próby przekupienia Basi. Grzegorz chce, żeby Dora towarzyszyła mu na weselu kolegi. Tymczasem Basia zastanawia się, czy Marek może być zamieszany w mafijną aferę na Pomorzu.

  Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

07:15

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Powrót sandacza, odc. 15

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Odcinek poświęcony jednemu gatunkowi ryb, ale zrealizowany w dwóch odmiennych miejscach. Dwaj wędkarze z Warszawy odkrywają nowe łowiska w Wiśle, bogate w sandacze. Film jest niezwykle ciekawą opowieścią o warszawskim odcinku rzeki, której koryto i dno ulegają ciągłym przeobrażeniom.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

07:40

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Powrót sandacza, odc. 16

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Odcinek poświęcony jednemu gatunkowi ryb, ale zrealizowany w dwóch odmiennych miejscach. Dwaj wędkarze z Warszawy odkrywają nowe łowiska w Wiśle, bogate w sandacze. Film jest niezwykle ciekawą opowieścią o warszawskim odcinku rzeki, której koryto i dno ulegają ciągłym przeobrażeniom.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

08:05

Pod lupą, sez. 4, odc. 3

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 24min.

Kuba Marcinowicz wraz ze swoją ekipą wyrusza w Polskę, aby zajrzeć do fabryk i wielkich koncernów, w których poznaje tajniki powstawania różnych przedmiotów. Klocki, najpopularniejsze zabawki dziecięce, odkryto już w starożytności, ale ich masową produkcję rozpoczęto dopiero w XIX w. Prowadzący odwiedza fabrykę, w której powstają pomysły na coraz to nowsze zestawy tych zabawek. Ekipa udaje się też do fabryki pończoch i rajstop, które jako pierwsi nosili mężczyźni. W XIX wieku żaden...

Obsada: Kuba Marcinowicz

  Godziny emisji Pod lupą

08:45

Prepersi – gotowi na wszystko: Arka Bruce'a Beacha, odc. 7

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 24min.

Andrzej Meller pozna w Kanadzie właściciela niezwykłej arki i konstruktora schronu przeciwatomowego. Prepersi z Zachodu wydają zdecydowanie więcej pieniędzy na zapewnienie bezpieczeństwa sobie i najbliższym. Ich obawy i stopień przygotowania często mogą wydawać się abstrakcyjne, a nawet przesadzone. Bohaterem odcinka będzie 81-letni Bruce Beach – właściciel arki stworzonej z 42 szkolnych autobusów, która w chwili zagrożenia stanie się miejscem ewakuacji dla niego i 500 innych osób. Andrzej...

Obsada: Andrzej Meller

  Godziny emisji Prepersi – gotowi na wszystko

Reklama
09:15

Autostrada przez piekło, sez. 4, odc. 5

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 45min.

Al Quiring ma za zadanie usunąć z drogi rozbitą przyczepę. Nie może sobie pozwolić na zwolnienie tempa, gdyż musi zdążyć przed porannym szczytem na autostradzie TransCanada. Jamie Davis również walczy z czasem, próbując wyciągnąć ciężarówkę, która wpadła do rowu. Okazuje się, że wiezie ona ważny transport leków. Z kolei Jordie z Mission Towing zastaje ciężarówkę, która może w każdej chwili może się przełamać na pół. Tymczasem w Albercie Colin odczuwa trudy pracy w pojedynkę.

  Godziny emisji Autostrada przez piekło

10:15

Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 5

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

Richard z synem kupują zabytkowy dziewiętnastowieczny gąsior do robienia wina. Podekscytowany Chumlee postanawia natychmiast go wypróbować. Przekonamy się, czy osiągnie sukces i uzyska smakowity trunek. Właściciele lombardu zastanawiają się również nad nabyciem repliki szesnastowiecznej armaty sygnałowej, używanej do przyzywania statków. Rick musi oszacować wartość najdroższego zastawu w historii rodzinnego biznesu – ciężarówki marki Volvo.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

10:45

Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 6

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

W tym odcinku w lombardzie pojawia się sporo dziwacznych przedmiotów. Rick ma okazuję kupić m.in. drogą patchworkową kołdrę z autografami gwiazd oraz muszkiet Harpers Ferry z 1845 roku. W sklepie zjawia się również pewien naukowiec, który chce sprzedać pokwitowania z bankomatu ze stacji badawczej McMurdo na Antarktydzie, a także fotel fryzjerski demonicznego golibrody Sweeneya Todda. Bohaterowie programu przekonują, że nic nie jest dokładnie tym, czym się wydaje.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

11:15

Na lodowym szlaku, sez. 9, odc. 9

reality show ( USA, Kanada ) Czas: 41min.

Sezon zbliża się do końca. Polar Industries oraz rywalizująca z nim firma Darrella Warda i Lisy Kelly łączą siły, by móc sprostać największemu wyzwaniu w dotychczasowej historii programu. Kierowcy muszą przejechać z ogromnym transportem przez zamarzniętą Zatokę Hudsona. Śmiałkowie przekonują się, jak niebezpieczne jest to zadanie, gdy niesprawdzony lód zaczyna pękać pod ciężarem masywnego ładunku. Rozpoczyna się dramatyczna walka o życie.

  Godziny emisji Na lodowym szlaku

12:10

Superciężka pomoc drogowa, sez. 1, odc. 8

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 45min.

Potężna wiosenna burza zaskakuje kierowców, powodując chaos na miejskich autostradach. Steve Pillai musi usunąć z drogi rozlane paliwo, które zablokowało trasę nr 400. Tymczasem Sonny Subra stara się utrzymać przejezdność drogi objazdowej. Na wschód od Toronto John Allen musi zaholować wyładowaną ciężarówkę, która wyleciała z drogi. Gary Vandenheuvel porywa się na tak trudny manewr, że nawet jego ludzie nie wierzą własnym oczom.

  Godziny emisji Superciężka pomoc drogowa

13:10

Handlarze historią: Ostra amunicja, sez. 1, odc. 4

program rozrywkowy ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 43min.

Bruce Crompton to prawdziwy miłośnik historii i militariów. W jego zbiorach znajdują się m.in. zestawy radiowe czy czołgi z okresu II wojny światowej. W wynajdywaniu sprzętu pomagają mu najlepsi specjaliści z branży. Wśród nich są: Ian – ekspert od militariów, a także bliźniacy, Nick i Phil, którzy potrafią naprawić dosłownie wszystko. Bruce Crompton wraz z nimi podróżuje po całej Europie, polując na wojskowe trofea. Ekipa zrobi wszystko, aby zdobyć okazyjny egzemplarz i jeszcze na nim...

  Godziny emisji Handlarze historią

14:10

Mordercze maszyny: Władcy mórz, odc. 4

serial dokumentalny ( Australia 2016 ) Czas: 50min.

Trwająca od wieków wojna o dominację na morzach i oceanach przyniosła ogromne straty, a jednocześnie zaowocowała licznymi innowacjami technologicznymi. Drewniane kadłuby umacniano żelazem, aby wreszcie zastąpić je stalą. Okręty nie są już napędzane siłą wioślarzy czy wiatru w żaglach, lecz najnowocześniejszymi silnikami. Z kolei działa wyparły wyrzutnie rakiet, które są w stanie zniszczyć imperia. W odcinku poświęconym broni używanej w wojnach morskich zobaczymy m.in. śmiertelnie groźne...

  Godziny emisji Mordercze maszyny

15:15

Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 7

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

W Las Vegas panuje świąteczna atmosfera, która udziela się również bohaterom programu. Losują oni osoby, dla których przygotowują prezenty. Właściciele lombardu mają okazję kupić banknoty z czasów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Przekonamy się, czy ta transakcja dojdzie do skutku. Pewna kobieta przynosi do sklepu topór bojowy, który ma pochodzić z XV wieku. Do lombardu trafia również część wyposażenia okrętu USS Wisconsin.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

15:45

Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 8

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

W lombardzie niespodziewanie spadają zyski. By zmotywować wszystkich do bardziej intensywnej pracy, dziadek obiecuje najlepszemu sprzedawcy nagrodę. Otrzyma on stek oraz 500 dolarów premii. Niebawem bohaterowie programu zdobywają stuningowany motocykl, "kalkulator" z 1915 roku i dwustuletnie guziki, które mogły należeć do samego George'a Washingtona.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

16:15

Poszukiwacze złota: Między młotem a kowadłem, sez. 2, odc. 6

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 42min.

Dennis musi dokonać trudnego wyboru: zachować lojalność wobec Cama czy też rozpocząć prace wydobywcze. Powódź niszczy działkę Karla.

  Godziny emisji Poszukiwacze złota

Reklama
17:15

Autostrada przez piekło, sez. 4, odc. 6

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 45min.

Marznący deszcz pokrywa trasę Coquihalla grubą warstwą lodu, paraliżując ruch i niemal uniemożliwiając działanie Jamiemu i jego pracownikom. Mimo strasznych warunków na drodze Ken Monkhouse wyrusza, aby wykonać zlecenie na odległym, pokrytym lodem wzgórzu. Nie wie, że czeka go najgorszy dzień jego życia. Dobry przyjaciel Davisa zostaje wezwany do akcji, kiedy wskutek kolizji dwóch ciężarówek zostaje zablokowana autostrada TransCanada i krajowa linia kolejowa.

  Godziny emisji Autostrada przez piekło

18:20

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 15

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Handlarze starociami witają powracających do programu Casey Lloyd i jej męża Renego Nezhodę, właścicieli sklepu w Poway niedaleko San Diego. Tym razem aukcja magazynowa odbywa się w Stanton. Dave Hester w dalszym ciągu nie unika konfliktów, wyprowadzając z równowagi innych uczestników. W dzisiejszym odcinku przekopuje się przez graty w bardzo zakurzonym schowku, znajdując kilka starych zestawów do gry monopol. Daje je do wyceny, licząc, że mogą być sporo warte. Darrell i Brandon znajdują...

  Godziny emisji Wojny magazynowe

18:40

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 16

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

W dzisiejszym odcinku Darrell i Brandon powracają na miejsce, w którym udało im się osiągnąć najlepsze wyniki. Pozostali handlarze starociami koncentrują się na pokonaniu samozwańczego króla Montebello. Jarrod, zmotywowany wymówkami Brandi, kupił kilka schowków. Teraz oboje mają nadzieję, że ten ruch się opłaci. W jednym z magazynów znajdują dziwne stroje, przypominające przebrania na Oktoberfest. Przekonamy się też, co kryje się w schowku, który Darrell i Brandon kupili za 15 dolarów.

  Godziny emisji Wojny magazynowe

19:00

Na lodowym szlaku, sez. 9, odc. 10

reality show ( USA, Kanada ) Czas: 40min.

Finałowy odcinek sezonu ma dramatyczny przebieg. Lisa Kelly i Todd Dewey ze wszystkich sił starają się, aby przeprawa przez zamarzniętą Zatoka Hudsona zakończyła się sukcesem. Darrell Ward porywa się na najtrudniejszy z wciąż otwartych zimowych szlaków. Z kolei Art Burke, który wyrusza na trasę po raz pierwszy od fatalnej podróży, musi pokonać ostatnią dostępną lodową przeprawę. Tymczasem na odległych pustkowiach Alex Debogorski ma poważne problemy.

  Godziny emisji Na lodowym szlaku

20:00

Premiera Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 9

reality show ( USA 2009 ) Czas: 30min.

Rick ma okazję nabyć lunetę, która według jej właściciela pochodzi z wyposażenia okrętu z czasów drugiej wojny światowej. Z kolei Corey zastanawia się nad kupnem wykończonego na zamówienie motocykla Harley Road King z 1996 roku. Pojazd ma jednak poważną wadę – są na nim wymalowane kiczowate różowe płomienie. W lombardzie zjawia się mężczyzna, który chce sprzedać noże przemycone przez jego dziadka podczas drugiej wojny światowej.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

20:20

Premiera Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 10

reality show ( USA 2009 ) Czas: 30min.

Do lombardu zgłasza się osoba, która chce sprzedać afisz teatralny z przedstawienia, podczas którego został zamordowany Abraham Lincoln. Trzeba jednak sprawdzić autentyczność plakatu. Corey i Chumlee spotykają się także z mężczyzną, który sprzedaje im dwie włócznie. Dziadek podejrzewa, że nowe nabytki mogą być bardzo cenne. Na zakończenie Rick podejmuje ryzykowną decyzję i kupuje elegancki zegarek.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

20:55

Poszukiwacze złota: Nie wszystko złoto..., sez. 2, odc. 7

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 40min.

Nadchodzi jesień i górnicy muszą po raz kolejny stawić czoła matce naturze. Big Al walczy z bobrami, które sieją spustoszenie na jego działce.

  Godziny emisji Poszukiwacze złota

21:50

Premiera Nagie miasto: Los Angeles, miasto trzęsień ziemi, sez. 2, odc. 8

serial dokumentalny ( Wielka Brytania, Kanada 2014 ) Czas: 42min.

Twórcy serii przy pomocy niezwykłych animacji komputerowych ukazują fenomen jednego z najbardziej narażonych na trzęsienia ziemi miast na świecie. Los Angeles jest położone na południowo-zachodnim skrzydle uskoku San Andreas – obszarze wyjątkowo intensywnej aktywności sejsmicznej. Autorzy programu prezentują cuda inżynierii oraz siły geologiczne, którym Miasto Aniołów zawdzięcza swoje przetrwanie. Zobaczymy m.in. konstrukcje słynnych drapaczy chmur i mostów Los Angeles. Dowiemy się również,...

  Godziny emisji Nagie miasto

22:45

Terror w przestworzach: Drobne błędy, odc. 4

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 45min.

Pilot Southwest Airlines zapomniał wyłączyć mikrofon. Jego narzekania na temat braku seksu słyszały wszystkie załogi samolotów w rejonie Houston. Co gorsza, zablokował częstotliwość używaną do kontaktowania się z wieżą kontroli lotów. W 2009 piloci Northwest Airlines zagadali się i zapomnieli wyłączyć autopilota. Minęli lotnisko, na którym mieli wylądować, i zorientowali się dopiero 160 km dalej. Do dramatycznej sytuacji doszło w Waszyngtonie. Samolot musiał lądować bez komunikacji z wieżą....

  Godziny emisji Terror w przestworzach

23:50

Kod Jezusa: Ewangelia Marii Magdaleny, odc. 6

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 41min.

Centralną postacią odcinka jest Maria Magdalena. W tradycji chrześcijańskiej była ona przez wieki uważana za skruszoną prostytutkę, której Jezus przebaczył grzechy i która podążyła za jego naukami. Jednak analiza zapisów Nowego Testamentu wykazuje, że nie ma dowodów na poparcie takiej interpretacji historii Marii Magdaleny. Pismo Święte przedstawia ją jako jedną z najwierniejszych uczniów Chrystusa, świadka jego męki i zmartwychwstania. W programie zobaczymy relację z podróży, jakie dr Nicola...

  Godziny emisji Kod Jezusa

Reklama
00:50

Pod lupą, sez. 2, odc. 1

program rozrywkowy ( Polska 2015 ) Czas: 24min.

Prowadzący odkryje sekrety ziewania. Opowie o dostępnych w sprzedaży komercyjnych dronach, a także odwiedzi Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Widzowie dowiedzą się również, czy można podłączyć mózg do komputera.

  Godziny emisji Pod lupą

01:50

Lista Fokusa: Najlepsi strzelcy mundiali, odc. 24

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Goście: Piotr Koźmiński, Andrzej Kostyra, Sonia Wesołowska.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

  Godziny emisji Lista Fokusa

02:30

Lista Fokusa: Najpiękniejsze mecze mundiali, odc. 25

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Goście: Piotr Koźmiński, Marcin Walczak, Marek Sierocki.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

  Godziny emisji Lista Fokusa

02:50

Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU: Polska Rzeczpospolita atomowa, odc. 4

serial dokumentalny ( Polska 2017 ) Czas: 44min.

W odcinku próba wyjaśnienia, czy Edward Gierek marzył o broni nuklearnej. Tomasz Sekielski opowie też o wypadku samochodowym, w którym zginął profesor Sylwester Kaliski. Sprawdzi, czy to dramatyczne zdarzenie miał coś wspólnego badaniami nad syntezą jądrową, jakie naukowiec prowadził w latach 70. Widzowie dowiedzą się także, jak wyglądały i funkcjonowały kopalnie uranu w Polsce.

Reżyseria: Tomasz Sekielski

  Godziny emisji Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU

03:50

Redakcja: Dział Śledczy: Dla dobra dzieci, sez. 2, odc. 18

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 45min.

Do redakcji "Ekspresu Codziennego" zgłasza się zrozpaczona Anita. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej odebrali jej dziecko, twierdząc, że nie radzi sobie z obowiązkami. Chłopiec trafił do rodziny zastępczej. Kobieta boi się o syna, który jest chory. Dziennikarze angażują się w sprawę.

  Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

05:00

Redakcja: Dział Śledczy: List od zabójcy, sez. 2, odc. 19

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Bogusława Serafin przekazuje redaktorom "Expressu Codziennego" anonimowy list od kierowcy, który śmiertelnie potrącił jej córkę. Policji nie udało się znaleźć sprawcy, ale dziennikarze wpadają na jego trop. Mężczyzna zostaje zatrzymany podczas próby przekupienia Basi. Grzegorz chce, żeby Dora towarzyszyła mu na weselu kolegi. Tymczasem Basia zastanawia się, czy Marek może być zamieszany w mafijną aferę na Pomorzu.

  Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na czwartek. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na czwartek dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

  • 19.12, 20:00 Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 7 Godziny emisji
  • 19.12, 20:20 Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 8 Godziny emisji
  • 20.12, 20:00 Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 9 Godziny emisji
  • 20.12, 20:20 Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 10 Godziny emisji
  • 20.12, 21:50 Nagie miasto: Los Angeles, miasto trzęsień ziemi, sez. 2, odc. 8 Godziny emisji
  • 22.12, 10:10 Nieznane oblicza Chin: Życie kurierów, część 1, sez. 2, odc. 8 Godziny emisji
  • 22.12, 11:20 Starożytni kosmici: Bliskie spotkania, sez. 1, odc. 7 Godziny emisji
  • 23.12, 10:05 Najgroźniejsze zwierzęta świata: 7 grzechów głównych: 7 grzechów głównych, odc. 1 Godziny emisji
  • 23.12, 11:10 Starożytni kosmici: Bliskie spotkania, sez. 1, odc. 8 Godziny emisji
  • 23.12, 12:05 Tornado od środka Godziny emisji
Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info