Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na sobotę - ramówka, emisje

06:00 Wehikuł czasu: 29 czerwca

program informacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 4min.

Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.

Godziny emisji Wehikuł czasu (program)

06:05 Redakcja: Dział Śledczy: Warsztaty literackie, sez. 2, odc. 13

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

W redakcji zjawiają się funkcjonariusze policji. Okazuje się, że 19-latek przetrzymuje w sklepie kasjerkę, grożąc jej śmiercią. Napastnik chce rozmawiać tylko z Markiem, którego zna z warsztatów literackich. Dziennikarz jedzie na miejsce zdarzenia, aby prowadzić negocjacje. Niespodziewanie, sam staje się zakładnikiem. W sprawę angażują się wszyscy pracownicy redakcji.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

07:05 Wehikuł czasu: 29 czerwca

program informacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 4min.

Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.

Godziny emisji Wehikuł czasu (program)

07:20 Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 3

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku m.in. Fritz Haber i zastosowanie przez niego podczas I wojny światowej gazów bojowych, największa tragedia w dziejach Polski – bitwa z Mongołami pod Legnicą w 1241 roku, Napoleon i jego wizyta w Polsce, a także historia jednego z najciekawszych włamań Szpicbródki.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

07:45 Sąsiedzi: Meble na kółkach, odc. 5

serial animowany ( Czechy 2003 ) Czas: 7min.

Przyjaciele znajdują w skrzynkach pocztowych ulotki reklamujące "system kółkowy" – wszystko na kółkach. Stopniowo wyposażają kolejne meble w malutkie kółka, zaopatrują się też w pilot do zdalnego sterowania. Niestety, sprzęty wkrótce wymykają się spod kontroli, a dom pogrąża się w chaosie. Poza tym mało wytrzymałe kółeczka zaczynają się psuć. Ostatecznie koledzy dochodzą do wniosku, że wszystko to nie był wcale dobry pomysł, i kupują sobie rolki. Kończą ten pełen wrażeń dzień...

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi

Reklama

07:50 Sąsiedzi: Psia buda, odc. 6

serial animowany ( Czechy 2003 ) Czas: 7min.

Mat obchodzi urodziny i z tej okazji Pat ma dla niego prezent – podobiznę psa. To bardzo udany podarek, ale od rzeźby czy plakatu jeszcze lepszy byłby prawdziwy pies. Czas rozpocząć wielkie przygotowania. Zanim wezmą się za budowanie budy, przyjaciele szukają inspiracji. Konstrukcja musi być dostatecznie duża, żeby pomieścić w sobie bernardyna. Obaj koledzy mają nadzieję stworzyć prawdziwe arcydzieło.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi

08:00 Sąsiedzi: Puzzle, odc. 7

serial animowany ( Czechy 2002 ) Czas: 8min.

Uwielbiane przez kolejne pokolenia perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Tym razem Pat i Mat próbują ułożyć puzzle ze swoją własną podobizną. Rzecz jasna, sięgają po niebanalne metody. Niezależnie od dokonanych przy okazji zniszczeń obaj są bardzo zadowoleni z efektu swojej ciężkiej pracy.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi

08:05 Sąsiedzi: Szklarnia, odc. 8

serial animowany ( Czechy 2003 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Tym razem Pat i Mat znajdują w gazecie instrukcję, jak zbudować szklarnię ze słoików. Zaintrygowani pomysłem natychmiast zabierają się do pracy. Wyciągają ze schowka wszystkie puste słoiki, ale szybko okazuje się, że jest ich zbyt mało. Dla pomysłowych przyjaciół to jednak żaden problem – przecież zawsze znajdzie się coś, co można wykorzystać jako zamiennik.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi

08:15 Sąsiedzi: Wspólna fotografia, odc. 9

serial animowany ( Czechy 2003 ) Czas: 7min.

Pat przynosi do domu dziwną, czarną skrzynkę na trzech nóżkach. Całość przykrywa kawałek ciemnego aksamitu. Po chwili niepewności Pat zdradza Matowi, że tajemnicze urządzenie do aparat fotograficzny. Obaj są bardzo przejęci i chcą jak najszybciej wziąć się za robienie zdjęć, ale obraz wydaje się zawsze odwrócony do góry nogami. Przyjaciele próbują obrócić aparat, ale to wcale nie pomaga. Wreszcie udaje im się zrobić sobie ładne zdjęcie. W tym celu muszą jednak przykleić meble, dywan, kwiaty,...

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi

08:35 Sąsiedzi: Fachowcy, odc. 10

serial animowany ( 1976 ) Czas: 6min.

Pomimo wielu starań Matowi nie udaje się upiec kurczaka. Na szczęście Pat wpada na pomysł, w jaki sposób skutecznie pomóc przyjacielowi, i zamiast żywej kury przynosi mu jajko do ugotowania. Kiedy jednak obaj odkrywają, że dotychczasowy mieszkaniec jajka wybrał właśnie ten moment, aby wykluć się ze swojej skorupki, zaintrygowani koledzy postanawiają chwilowo wstrzymać się z przyrządzaniem posiłku.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi

08:45 Sąsiedzi: Tapety, odc. 11

serial animowany ( Czechosłowacja 1979 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Mat ma ochotę na gulasz. Niestety, otwiera puszkę w tak nieporadny sposób, że jej zawartość rozchlapuje się po całym pokoju. Teraz Mat musi zmienić tapety. Pomaga mu w tym wierny kompan, Pat. Po wielu staraniach udaje im się zmienić wystrój pokoju, ale teraz obaj są złaknieni gulaszu...

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi

08:55 Sąsiedzi: Dywan, odc. 13

serial animowany ( Czechosłowacja 1979 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Niezależnie od dokonanych przez siebie zniszczeń, są zawsze zadowoleni z efektu swojej pracy. Tym razem Pat i Mat biorą się za czyszczenie dywanu. Robią to w taki nietypowy sposób, że przy tej okazji udaje im się stworzyć ogród kwiatowy.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi

09:00 Sąsiedzi: Warsztat, odc. 12

serial animowany ( Czechosłowacja 1979 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Pat ma bardzo dużo książek, więc Mat pomaga mu zbudować nowy regał. Nie będzie to możliwe bez odpowiednich narzędzi ani materiałów, dlatego koledzy wystawiają książki na sprzedaż, a w międzyczasie kupują wszystko, co może okazać się im potrzebne.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi

09:20 Ekstremalne oseski: Niejadki i smakosze, odc. 4

serial dokumentalny ( Nowa Zelandia 2015 ) Czas: 44min.

W dzisiejszym odcinku poznamy dziesięć gatunków, których młode mają ekstremalne upodobania kulinarne. Wychowanie potomstwa to niełatwe zadanie, które staje się jeszcze trudniejsze, gdy wybredne maluchy gustują w najlepszych, pracochłonnych daniach. Młode makaki japońskie – zupełnie jak ludzie – lubią ziemniaki przyprawione solą. Z kolei oseski humbaków preferują bogate w wartości odżywcze shaki. Słoniątka natomiast zjadają odchody swoich mam.

Godziny emisji Ekstremalne oseski

10:15 Nieznane oblicza Chin: Nowe miasto rodzinne, część 1, sez. 2, odc. 4

serial dokumentalny ( Chiny 2016 ) Czas: 22min.

Wyjątkowe historie chińskich przedsiębiorców. Obaj pochodzący ze wsi bohaterowie odcinka opuścili rodzinne domy, by starać się spełnić swoje marzenia w potężnej aglomeracji – Szanghaju. Pierwszy odkrył swoją pasję w wieku 19 lat. Odtąd konsekwentnie podąża drogą prowadzącą do osiągnięcia życiowego sukcesu. Drugi z mężczyzn studiował w mieście. Potem wrócił do swojej miejscowości. Jego pragnieniem jest bowiem przekształcenie jej w wyjątkowe i prężnie działające środowisko.

Godziny emisji Nieznane oblicza Chin

Reklama

10:40 Fabryka jedzenia: Rice a Roni, sałatka Cezar, szarlotka bezglutenowa, angielskie muffiny, sez. 4, odc. 25

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 21min.

Kulisy powstawania makaronu z dodatkami. Tygodniowo produkuje się 6 mln opakowań tego produktu. Z kolei dzięki pomysłowemu zestawowi przygotowanie sałatki Cezar zajmie jedynie pół minuty. Twórcy zdradzą również, ile szarlotek powstaje ze 100 tysięcy jabłek . Na koniec bezglutenowe wielozbożowe muffiny, których co roku wypieka się prawie 40 milionów.

Godziny emisji Fabryka jedzenia

11:15 Starożytni kosmici, sez. 2, odc. 10

serial dokumentalny ( USA 2010 ) Czas: 42min.

Ruiny w Peru zdają się potwierdzać legendy o zatopionej bazie UFO, a indiańskie teksty opowiadają o podwodnych światach zamieszkiwanych nie tylko przez ludzi, lecz także przez obcych. Dowiemy się, czy przedstawione w programie miejsca mogą stanowić dowody na istnienie przybyszów z innych planet.

Godziny emisji Starożytni kosmici

12:15 OSP. Na ratunek!, sez. 1, odc. 8

serial dokumentalny ( Polska 2018 ) Czas: 42min.

Kulisy codziennej pracy strażaków ochotników, którzy zmagają się z wieloma przeciwnościami losu, a ponadto ryzykują życie i zdrowie, ratując ludzi i ich dobytek. W kolejnych odcinkach są prezentowane spektakularne akcje ratunkowe, a także przebieg przygotowań do wyjazdu na nie. Twórcy programu wyjaśniają również aspekty techniczne, posługując się grafiką komputerową, i zwracają uwagę na wyzwania, stojące przed ruszającymi do pożaru czy wypadku strażakami. Pozwala to widzom poznać zarówno...

Godziny emisji OSP. Na ratunek!

13:25 Gwiazdy lombardu, sez. 7, odc. 14

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

W dzisiejszym odcinku klient przynosi do lombardu podobiznę prezydenta Abrahama Lincolna z jego podpisem. Rick ma jednak pewne wątpliwości co do autentyczności autografu. Następnie bohaterowie programu wyceniają armatę z przełomu XIX i XX wieku, której używano do salw honorowych na cześć weteranów wojny secesyjnej. Później Corey i jego dziadek oglądają sfatygowaną mandolinę z lat czterdziestych ubiegłego wieku. Przekonamy się, czy zdecydują się kupić instrument.

Godziny emisji Gwiazdy lombardu

13:45 Gwiazdy lombardu, sez. 7, odc. 15

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Bohaterowie programu są bardzo podekscytowani, gdy w progach sklepu staje klient z pierścieniem Super Bowl z 2004 roku, który należał do gracza New England Patriots. Później w lombardzie pojawia się mężczyzna z pamiętnikiem swojego przodka, w którym opisano wspomnienia z wielu bitew z czasów wojny secesyjnej. Niestety charakter pisma autora prawie uniemożliwia odczytanie zapisków. Na koniec Rick rozważa zakup plakatu z filmu "Bullitt" z podpisami: Steve'a McQueena, Roberta...

Godziny emisji Gwiazdy lombardu

14:05 Gwiazdy lombardu, sez. 7, odc. 16

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Tym razem do lombardu Harrisonów trafia kolekcja niepublikowanych wcześniej fotografii Jimiego Hendriksa. Przekonamy się, czy Rickowi uda się kupić zbiór zdjęć wykonanych przez osobistego fotografa muzyka. Następnie bohaterowie programu oglądają samochód typu buggy. Później mają wrażenie déja vu, gdy pojawia się kolejny klient z bardzo podobnym gazikiem. Później Chumlee i dziadek wyceniają rzadki dziewiętnastowieczny przedmiot używany w eleganckich restauracjach do obróbki drobiu.

Godziny emisji Gwiazdy lombardu

14:25 Gwiazdy lombardu, sez. 7, odc. 17

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Tym razem bohaterowie programu niespodziewanie dla nich samych zyskują dostęp do ściśle tajnych informacji. Do lombardu trafia bowiem kolekcja przedmiotów, które należały do byłego prokuratora generalnego Jamesa Howarda McGratha. Wśród nich są fałszywe pieniądze, listy od Edgara Hoovera i legitymacja Secret Service. Następnie Rick i Chumlee oglądają wojskowego dżipa M422 Mighty Mite z lat 60. XX wieku. Później dziadek podziwia urządzenie z lat 70., które miało pomagać w typowaniu zwycięzcy...

Godziny emisji Gwiazdy lombardu

15:00 Kryptonim szef, sez. 4, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 41min.

Ron Lynch to prezes i założyciel jednej z najszybciej rozwijających się sieci pubów w Ameryce. W teorii jego firma opiera się na zasadach szacunku i dobrego stylu. Poprzez udział w programie Ron chce przekonać się, czy wszyscy pracownicy przedsiębiorstwa są odpowiednio traktowani. Pragnie zyskać pewność, że obsługa należących do niego lokali jest utrzymywana na właściwym poziomie i że jakość świadczonych tam usług nie pozostawia niczego do życzenia. W trakcie tej przygody Ron pozna...

Reżyseria: Anthony Gonzales

Godziny emisji Kryptonim szef

15:55 Autostrada przez piekło, sez. 3, odc. 6

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 45min.

Przed Howiem wyzwanie, które wydaje się niemożliwe do wykonania. Musi usunąć z ruchliwej autostrady olbrzymią ciężarówkę, z której wysypało się drewno. Ponieważ wóz holowniczy jest akurat w naprawie, Irwin musi użyć kilku mniejszych pojazdów. W tym czasie na północy Rotator przechodzi swój pierwszy poważny sprawdzian. Załoga ciężko pracuje, by udowodnić, że jest w stanie poradzić sobie z ciężkimi przemysłowymi ciężarówkami i ekstremalną pogodą.

Godziny emisji Autostrada przez piekło

16:55 Autostrada przez piekło, sez. 3, odc. 7

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 45min.

W Albercie i Kolumbii Brytyjskiej dochodzi do podobnych wypadków z udziałem ciężarówek przewożących rury. Rozsypany ładunek trzeba niezwłocznie usunąć z autostrad. Obie ekipy rywalizują o to, która szybciej oczyści trasę. Al Quiring zostaje wezwany do wypadku, w którym została uszkodzona przyczepa wyładowana butelkami ostrego sosu. Jamie i Brandon robią sobie krótki urlop i biorą udział w wyścigu samochodowym na zamarzniętym jeziorze.

Godziny emisji Autostrada przez piekło

18:00 Łowcy opali, sez. 1, odc. 6

serial dokumentalny ( Australia 2018 ) Czas: 43min.

Aslamatzisowie dają Danowi i Justinowi lekcję niebezpiecznej sztuki konstruowania ładunków wybuchowych. Alowi Hobsonowi i jego córce kończy się 28-dniowa dzierżawa. Aby osiągnąć założony cel, Kelly Tishler jest zmuszona sprzedać swój zapas drogocennych kamieni. Była to jej rezerwa na czarną godzinę. W odległym Queensland Col Duff, który miał kłopoty ze zdrowiem, wraca do pracy. On i jego ekipa wyruszają w drogę. Zamierzają prowadzić poszukiwania w opuszczonych kopalniach.

Obsada: Daniel Becker , Justin Lang , Mick Cooke , Peter Cooke

Godziny emisji Łowcy opali

19:00 Misja skarb: Pancerny ślad II wojny światowej, odc. 8

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2017 ) Czas: 44min.

Killer, Mario i Prospektor odwiedzają Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Pracownicy placówki otrzymali bowiem od rolnika mieszkającego w okolicznej wsi zdjęcie fragmentu gąsienicy pojazdu opancerzonego, wykopanego na polu. Wydaje się, iż jest to pozostałość po samochodzie pancernym typu RSO lub SDKFz. Po otrzymaniu zgody na rozpoczęcie poszukiwań Mario i jego koledzy udają się na wskazane pole. Tam, po pokonaniu wielu trudności, wyciągają z ziemi koło, które prawdopodobnie pochodzi z...

Godziny emisji Misja skarb

20:00 Elektryczni, odc. 5

serial dokumentalny ( Polska 2018 ) Czas: 22min.

W Gliwicach elektrycy naprawiają sieci wysokiego napięcia i linie przesyłowe do kopalni Knurów. Jest to niezwykle ważne zadanie. Braki w dostawie prądu mogłyby zagrozić życiu pracujących pod ziemią ludzi. W Jaworznie bohaterowie programu opowiedzą widzom, jak istotne w procesie wytwarzania energii jest chłodzenie, w którym ważną rolę odgrywa woda demineralizowana. W Szczawnicy elektrycy przeprowadzają inspekcję sieci wysokiego i średniego napięcia. Widzowie przekonają się, jak fundamentalne...

Godziny emisji Elektryczni

20:30 Elektryczni, odc. 6

serial dokumentalny ( Polska 2018 ) Czas: 22min.

W odcinku powraca temat naprawy linii przesyłowych w Gliwicach. W okolicach Szczawnicy lotnicza ekipa inspekcyjna zauważyła słup, który wkrótce może się przewrócić. Elektrycy muszą jak najszybciej go wymienić, inaczej może dojść do zerwaniem całej linii. Jest to trudne zadanie, ponieważ obiekt stoi na prywatnej działce, a jego naprawa wymaga użycia ciężkiego sprzętu. W elektrowni w Jaworznie znajduje się nowoczesny generator. Twórcy programu wyjaśnią, dlaczego tak ważne jest w energetyce...

Godziny emisji Elektryczni

21:00 Porażki inżynierów, odc. 5

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 39min.

W tym odcinku przekonamy się, czy naukowcy zdołają ustalić przyczyny zejścia ogromnej błotnej lawiny, która zniszczyła całą dzielnicę. Ponadto analiza katastrofy rakiety kosmicznej, która stanęła w płomieniach tuż po starcie. Dowiemy się także, jak to możliwe, że na ruchliwej trasie kolei podmiejskiej w ciągu zaledwie sześciu miesięcy dwa razy dochodzi do wykolejenia się pociągu. W programie także o pożarze w kopalni węgla w Wirginii Zachodniej, który zabił 29 górników. Dokumentaliści wracają...

Godziny emisji Porażki inżynierów

21:55 Porażki inżynierów, odc. 6

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 39min.

W dzisiejszym odcinku dowiemy się, jak doszło do tragicznego w skutkach wybuchu w kalifornijskim miasteczku San Bruno. Eksplozja zniszczyła domy, zabijając ich mieszkańców. Autorzy serialu badają też, jak to się stało, że doświadczony kapitan i jego załoga skierowali statek w kierunku nadciągającego huraganu Sandy. W programie także analiza przyczyn zawalenia się budynku, w którym pracowało trzy i pół tysiąca robotników. Filmowcy prezentują też okoliczności wybuchu w magazynie fajerwerków...

Godziny emisji Porażki inżynierów

22:50 Stalowa bestia Hitlera

film dokumentalny ( Francja 2017 ) Czas: 53min.

Pod koniec lat 30. XX wieku wódz III Rzeszy zlecił skonstruowanie pociągu, który zapewniłby mu bezpieczeństwo podczas podróży. Zgodnie z jego życzeniem powstała prawdziwa forteca poruszająca się po torach. Specjalny skład liczył piętnaście opancerzonych wagonów i służył Hitlerowi jako ruchoma kwatera główna. W luksusowo wyposażonych wnętrzach pojazdu dyktator odbywał prywatne spotkania m.in. z Philippe'em Pétainem, generałem Franco i Benitem Mussolinim. Okazuje się, że brytyjskie służby...

Reżyseria: Daniel Ablin

Godziny emisji Stalowa bestia Hitlera

00:00 Oszukać system: Przetrwać we własnym domu, odc. 7

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 21min.

Tym razem Brian Brushwood dzieli się wskazówkami, które mogą się przydać w ekstremalnych sytuacjach. Po przejściu kataklizmu ludzie muszą przetrwać wiele dni, a nawet tygodni, dysponując ograniczonymi zapasami. Obojętne, czy okolicę spustoszy tornado, powódź, trzęsienie ziemi czy też zamieszki albo wojna, trzeba być umieć sobie poradzić w każdej sytuacji. W programie prezentowane są przedmioty codziennego użytku, które są w większości domów i mogą uratować życie, jeśli wiemy, jak się nimi...

Obsada: Brian Brushwood

Godziny emisji Oszukać system

00:30 Oszukać system: Zawsze zwyciężaj!, odc. 8

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 21min.

Brian Brushwood pokazuje, w jaki sposób zyskać przewagę nad innymi w różnych życiowych sytuacjach, m.in. podczas rozmowy w sprawie pracy. Jego triki wychwytuje ukryta kamera. Brian odwiedza też park rozrywki, gdzie sprawdza, jak obejść zasady popularnych gier. Następnie zabiera widzów na wyścigi konne. Zdradza, na co zwrócić uwagę, typując zwycięzcę.

Obsada: Brian Brushwood

Godziny emisji Oszukać system

01:00 Pod lupą, sez. 2, odc. 9

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2015 ) Czas: 24min.

Kuba Marcinowicz zorganizuje pojedynek blondynek i brunetek, by sprawdzić, czy stereotypy związane z kolorem włosów mają jakieś podstawy. W cotygodniowym przeglądzie wiadomości naukowo-technologicznych znajdą się foldoskop i aplikacja do nagrań. Witold Tomaszewski opowie o kamerach 3D i 4K. Widzowie poznają kulisy pracy straży granicznej. Prowadzący przeprowadzi też eksperyment z dwutlenkiem węgla i wyjaśni, co oznacza skrót SOS.

Godziny emisji Pod lupą

02:00 Tajemnice historii: Zagadka Szczerbca, odc. 5

serial dokumentalny ( Polska 2014 ) Czas: 23min.

Polska posiada jeden z najciekawszych, ale i najbardziej tajemniczych skarbów przeszłości – miecz Szczerbiec, który towarzyszył koronacjom większości królów. Widzowie dowiedzą się, skąd wzięła się jego nazwa, a także dla kogo został wykuty. Radosław Kotarski zdradzi również, co oznaczają jego zagadkowe zdobienia.

Reżyseria: Radosław Kotarski

Godziny emisji Tajemnice historii

02:35 Tajemnice historii: Z szablą na czołgi?, odc. 6

serial dokumentalny ( Polska 2014 ) Czas: 23min.

Od lat polscy kawalerzyści kojarzeni są z powiedzeniem "z szablą na czołgi". Dla jednych jest to powód do dumy narodowej, dla innych – dowód głupoty Polaków. Widzowie dowiedzą się, czy szarże ułanów na niemieckie pojazdy pancerne miały kiedykolwiek miejsce w rzeczywistości.

Reżyseria: Radosław Kotarski

Godziny emisji Tajemnice historii

03:00 Wspaniały świat wędkarskich przygód: W krainie wielkich łowów, odc. 14

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Są takie zakątki na Ziemi, gdzie ryby łowią tylko orły i niedźwiedzie. Jedno z nich znajduje się w Kolumbii Brytyjskiej, na wschodzie Kanady. Trzyosobowa ekipa wędkarzy udaje się w to miejsce, by łowić waleczne łososie i halibuty. Sceneria i przygody na długo zapadną im w pamięć.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:35 Wspaniały świat wędkarskich przygód: Powrót sandacza, odc. 15

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Odcinek poświęcony jednemu gatunkowi ryb, ale zrealizowany w dwóch odmiennych miejscach. Dwaj wędkarze z Warszawy odkrywają nowe łowiska w Wiśle, bogate w sandacze. Film jest niezwykle ciekawą opowieścią o warszawskim odcinku rzeki, której koryto i dno ulegają ciągłym przeobrażeniom.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

04:00 Wspaniały świat wędkarskich przygód: Powrót sandacza, odc. 16

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Odcinek poświęcony jednemu gatunkowi ryb, ale zrealizowany w dwóch odmiennych miejscach. Dwaj wędkarze z Warszawy odkrywają nowe łowiska w Wiśle, bogate w sandacze. Film jest niezwykle ciekawą opowieścią o warszawskim odcinku rzeki, której koryto i dno ulegają ciągłym przeobrażeniom.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

04:35 Wspaniały świat wędkarskich przygód: Tańczący z jesiotrami, odc. 17

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Widzowie zobaczą niezapomniane krajobrazy Kolumbii Brytyjskiej. Jesiotry to prawdziwe giganty słodkich wód. Waga i rozmiary wcale nie przeszkadzają im w wykonywaniu powietrznych akrobacji. Pasjonujący film przedstawia z bliska niezwykłe stworzenia morskie. Nie zabraknie wskazówek na temat tego, jak można skutecznie złowić tak duże ryby, a przy okazji przeżyć wyjątkową wędkarską przygodę.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

05:00 Wspaniały świat wędkarskich przygód: Tańczący z jesiotrami, odc. 18

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Druga odsłona wędkarskiego show z jesiotrami zamieszkującymi rzekę Fraser w roli głównej. Trzech śmiałków wyrusza na ekscytującą wyprawę do Kanady. Unikalne zdjęcia i mistrzowski instruktaż jednego z najlepszych przewodników po rzece są wyjątkową okazją do lepszego poznania tych niespotykanie silnych i walecznych ryb.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

05:35 Wspaniały świat wędkarskich przygód: Dzikość pstrąga, odc. 19

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Dokument przybliża sposoby połowu pstrągów. Wędkarz, który planuje złowić tę rybę, musi posiadać techniczne umiejętności, gdyż pstrągi potrafią zachowywać się niespokojnie i szarpać podczas wyciągania wędki. Techniki połowu zaprezentują dwaj pasjonaci: Paweł Mirecki i Dariusz Ostrowski. Mężczyźni udadzą się w jedno najpiękniejszych łowisk pstrągów w północnej części Europy.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na sobotę. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na sobotę dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Do góry