Reklama

Logo FilmBox Arthouse FilmBox Arthouse program TV na 23 kwietnia 2019 - ramówka, emisje

2019-04-23 Pokaż dziś

06:00

Młody poeta

dramat, przygodowy ( Francja 2014 ) Czas: 71min.

Rémi marzy o tym, by zostać poetą. Pragnie zachwycać świat niepowtarzalnymi, pełnymi emocji wersami. Decyduje się spędzić wakacje na południu Francji w miasteczku Sète, gdzie na malowniczym cmentarzu pochowany jest jego idol i słynny poeta. Rémi obserwuje świat z wrażliwością, entuzjazmem, jest otwarty na życie i nowe znajomości. Ale czy ma talent? Bardzo chce napisać wiersz... Ale od czego ma zacząć? Czy godzinami kontemplować morze? Wspiąć się na wzgórze? Słuchać śpiewu ptaków? Wybrać się...

Reżyseria: Damien Manivel

Obsada: Leonore Fernandes , Remi Taffanel , Enzo Vassallo

Godziny emisji Młody poeta

07:15

Szkarłatna ulica

dramat ( USA 1945 ) Czas: 98min.

Jedna z najlepszych amerykańskich produkcji w reżyserii Fritza Langa, należąca do gatunku filmów noir. Chris Cross, młody mężczyzna, pracujący jako kasjer w banku, poznaje piękną i namiętną Kitty. Pragnie jej pomóc i zadurza się w dziewczynie. To uczucie ściąga na niego pasmo nieszczęść.

Reżyseria: Fritz Lang

Obsada: Dan Duryea , Edward G. Robinson , Joan Bennett

Godziny emisji Szkarłatna ulica

08:55

Odosobnienie

dramat ( Włochy 2015 ) Czas: 80min.

Pewien wykładowca w Rzymie chce by jego student przyjrzał się historii marokańskich robotników, którzy zamieszkują wielki statek w porcie Cagliari. Na statku pracują, śpią, jedzą, modlą się a nawet obchodzą ramadan. Film Petera Marciasa (MY DESTINY, ABOUT PIERA, WASN’T SPAIN CATHOLIC?)

Reżyseria: Peter Marcias

Obsada: El Moudden Ahmed , Chajire Azeddine , Giancarlo Catenacci

Godziny emisji Odosobnienie

10:20

Moje plemię

artystyczny ( Iran 2012 ) Czas: 91min.

Irański reżyser Gholamreza Azadi tak mówił o swoim dziele: „Życie jest jak film. Czy za krótkie czy też za długie zawsze gdzieś się zaczyna i kończy niespodziewanie gdzieś indziej. Musimy się temu przyglądać, cały czas, mimochodem jesteśmy obserwatorami.” Film prezentowany był na wielu festiwalach, m.in. w Kalkucie i w Londynie na pokazach BFI.

Reżyseria: Gholam Reza Azadi

Obsada: Aida Namjoo , Milad Sarjoui , Mehran Hadi

Godziny emisji Moje plemię

11:55

Późna wiosna

dramat ( Japonia 1949 ) Czas: 103min.

Owdowiały profesor mieszka z córką Noriko, która pomimo presji krewnych nie jest chętna wyjść za mąż. W końcu ojciec przekonuje Noriko (i samego siebie), że nie powinna dłużej odkładać zamążpójścia. Jeden z najważniejszych filmów mistrza japońskiego kina Yasujiro Ozu.

Reżyseria: Yasujirō Ozu

Obsada: Chishū Ryū , Setsuko Hara , Yumeji Tsukioka , Haruko Sugimura , Hohi Aoki , Jun Usami , Kuniko Miyake , Masao Mishima , Yoshiko Tsubouchi , Yôko Katsuragi , Toyo Takahashi , Jun Tanizaki , Ichirô Shimizu , Youko Benisawa , Manzaburo Umewaka , Nobu Nojima , Ichiro Kitamura , Haruo Yasufuku , Tadaichi Aoki , Seiju Kanze , Shintaro Umewaka , Shizuo Kanze , Seiji Toda , Kozo Fukuda , Shinichiro Takayama , Seinosuke Ishida , Yutaka Aoki , Kinzo Hasegawa , Gazan Hasegawa , Mikuma Shimada

Godziny emisji Późna wiosna

Reklama
13:40

Talea

dramat ( Austria 2013 ) Czas: 72min.

Są wakacje i rodzina zastępcza, w której przebywa Jaśmina, szykuje się do wyjazdu. Wszyscy niecierpliwie na niego czekają, tylko nie dziewczyna. Jaśmina pragnie spędzić czas ze swoją prawdziwą mamą Ewą, która właśnie po dłuższym pobycie wyszła z więzienia. Po kłótni z rodzicami zastępczymi, Jaśmina ucieka z domu i namawia Ewę, aby wyjechały razem na wieś.

Reżyseria: Katharina Muckstein

Obsada: Lili Epply , Eva-Maria Gintsberg , Philipp Hochmair

Godziny emisji Talea

14:55

Generał

akcja ( USA 1926 ) Czas: 76min.

Akcja filmu rozgrywa się podczas Wojny Secesyjnej w Stanach Zjednoczonych. Buster Keaton wciela się w postać inżyniera lokomotywy parowej skradzionej przez wojska unijne, który ma zamiar odbić pociąg i przynieść zwycięstwo siłom Południa. Niektórzy uważają, że ta niema komedia z 1926 roku dała początek gatunkowi filmu akcji. GENERAŁ należy do kanonu światowego kina.

Reżyseria: Buster Keaton , Clyde Bruckman

Obsada: Marion Mack , Buster Keaton , Jim Farley

Godziny emisji Generał

16:15

Tokijska opowieść

dramat ( Japonia 1953 ) Czas: 130min.

Para staruszków przyjeżdża do Tokio, by odwiedzić dzieci i wnuki. Jednak młodzi są ciągle zabiegani. Starsi państwo nie mogą się oprzeć wrażeniu, że ich wizyta zamiast radości wywołuje konsternację. Decydują się na powrót do domu. Wkrótce potem seniorka rodu umiera. Pora by dzieci i wnuki złożyły rewizytę. Film słynnego japońskiego reżysera Yasujiro Ozu.

Reżyseria: Yasujiro Ozu

Obsada: Chishu Ryu , Chieko Higashiyama , Setsuko Hara

Godziny emisji Tokijska opowieść

18:30

Schengen

krótkometrażowy ( Francja 2012 ) Czas: 9min.

Film krótkometrażowy produkcji francuskiej w reżyserii Annarity Zambrano. Paryż, jak kiegdyś Berlin, został podzielony na dwie strefy oddzielone rzeką. Ines Raymond (Claudia Tagbo) stara się o przepustkę, by dostać się na drugą stronę. Okazuje się, że jest jedną z wielu osób, które z różnych względów pragną przekroczyć Sekwanę.

Reżyseria: Annarita Zambrano

Obsada: Claudia Tagbo

Godziny emisji Schengen

18:40

Gdzieś w Paliluli

artystyczny ( Rumunia 2012 ) Czas: 135min.

Serafim, młody rumuński lekarz dostaje tymczasową pracę w szpitalu w Paliluli, zapomnianym przez świat miasteczku w południowej Rumunii. Ma tam zastąpić zmarłego pediatrę. Lekarz stopniowo adaptuje się w nowym środowisku wciągając się w pijaństwo. Urządza nawet orgię. Czy w nowym miejscu zagrzeje na dłużej? Debiut znanego rumuńskiego reżysera Silviu Purcarete prezentowany był w 2012 roku na festiwalu w Karlowych Warach.

Reżyseria: Silviu Purcarete

Obsada: Anne Marie Chertic , Constantin Chiriac , Paul Chiributa

Godziny emisji Gdzieś w Paliluli

21:00

Spokojny człowiek

komedia, romans ( USA 1952 ) Czas: 124min.

Amerykanin, Sean Thornton (John Wayne) przybywa do irlandzkiej wioski, z której pochodzili jego przodkowie, by wykupić dom ojca. Na miejscu zakochuje się w pięknej, rudowłosej Mary Kate Danaher. Film został obsypany wieloma nagrodami, w tym Oscarem za najlepszą reżyserię dla Johna Forda.

Reżyseria: John Ford

Obsada: John Wayne , Maureen O'Hara , Barry Fitzgerald

Godziny emisji Spokojny człowiek

23:05

Ojciec

dramat ( USA, Włochy 2016 ) Czas: 91min.

Giulia (w roli głównej bohaterki reżyserka filmu Giada Colagrande) opłakuje śmierć ojca, któremu jednak udaje się z zaświatów skontaktować z córką. Fabularny debiut włoskiej artystki i dokumentalistki znanej m.in. z projektu filmowego o kontrowersyjnej serbskiej performerce Marinie Abramović, która z resztą wystąpiła w filmie Giady u boku Willema Dafoe.

Reżyseria: Giada Colagrande

Obsada: Giada Colagrande , Willem Dafoe , Franco Battiato , Marina Abramović , Claudio Colombo , Franco Battiato , Carlo Guaitoli , Fabio Balasso

Godziny emisji Ojciec (film 2016)

00:40

Przekaz

dramat ( Francja, Senegal 1968 ) Czas: 86min.

Bezrobotny Senegalczyk będący jednocześnie analfabetą stara się zrealizować przekaz pocztowy od krewnego z Paryża. Próby spełzają na niczym ponieważ mężczyznę na każdym kroku zbywają urzędnicy, staje się ofiarą zarówno biurokracji jak i własnej ignorancji. Zaangażowany politycznie film jest krytyką rzeczywistości zwykłych ludzi w post-kolonialnym Senegalu.

Reżyseria: Ousmane Sembene

Obsada: Makhouredia Gueye , Ynousse N'Diaye , Isseu Niang

Godziny emisji Przekaz

02:10

Wszystkie kwiaty w czasie

krótkometrażowy ( USA, Kanada 2010 ) Czas: 13min.

Eksperymentalny film z udziałem Chloë Sevigny o ludziach posiadających przerażające czerwone oczy i teorii spiskowej o toksycznych sygnałach wysyłanych za pomocą holenderskiego programu telewizyjnego. Prowokujący obraz z gatunku horroru był nominowany do nagrody za najlepszy film krótkometrażowy na festiwalu Sundance.

Reżyseria: Jonathan Caouette

Obsada: Chloe Sevigny , Chandler Frantz , Carolyn Bosco

Godziny emisji Wszystkie kwiaty w czasie

02:25

Andriej Rublow

biograficzny ( Związek Radziecki 1966 ) Czas: 175min.

Dramat historyczny wyreżyserowany przez jednego z najsłynniejszych rosyjskich filmowców, Andrieja Tarkowskiego. Film jest biografią rosyjskiego mnicha Andrieja Rublowa, słynnego malarza ikon z XV wieku – okresu naznaczonego w historii Rosji niekończącymi się walkami pomiędzy rywalizującymi książętami i inwazjami tatarskimi.

Reżyseria: Andrei Tarkovsky

Obsada: Anatoliy Solonitsyn , Ivan Lapikov , Nikolay Grinko

Godziny emisji Andriej Rublow

Reklama
05:25

Delikatna grawitacja

krótkometrażowy ( Francja 2013 ) Czas: 32min.

Paul (Yvan Attal) i Claire (Anne Parillaud) to dwoje samotnych ludzi, którzy poznają się za sprawą pomyłki telefonicznej. Kobieta wysyła wiadomość pod zły numer i odbiera ją Paul. Mężczyzna jest przekonany, że Claire przechodzi załamanie i może popełnić samobójstwo. Obraz w reżyserii Philippe’a Andre’a zdobył nagrody na festiwalach m.in. w Palm Springs i Newadzie.

Reżyseria: Philippe Andre

Obsada: Yvan Attal , Anne Parillaud , Jade Phan-Gia

Godziny emisji Delikatna grawitacja

O programie TV stacji FilmBox Arthouse

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2019-04-23. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2019-04-23 dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info