Reklama

Logo National Geographic National Geographic program TV na 23 kwietnia 2019 - ramówka, emisje

2019-04-23 Pokaż dziś

06:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 3 - Błędna konfiguracja

serial dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 60min.

Zmierzający do Salt Lake City samolot Delta Airlines rozbija się tuż po starcie. Maszyna staje w płomieniach. 94 osób udaje się wydostać z płonącej maszyny. Ogień pochłania 14 ofiar. Śledczy wykluczają zbyt małą długość pasa lub jego uszkodzenie oraz złe warunki pogodowe. Eksperci szukają śladów awarii mechanicznej lub błędnej konfiguracji.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

07:00

Tajemnice najtrudniejszych napraw, odc. 6 - Zderzacz hadronów

serial dokumentalny ( USA 2009 ) Czas: 55min.

Znajdujący się w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych CERN w pobliżu Genewy Wielki Zderzacz Hadronów to największy na świecie akcelerator cząstek. Jednocześnie jest to także największa maszyna świata. Jej zasadnicze elementy umieszczone są w tunelu o długości około 27 km położonym na głębokości od 50 do 175 m pod ziemią na terytorium Francji i Szwajcarii. Zderzacz hadronów ma pomóc odkryć naukowcom sekrety budowy i powstania wszechświata.

Godziny emisji Tajemnice najtrudniejszych napraw

08:00

Najniebezpieczniejsze drogi świata, odc. 5 - Kanadyjskie drogi lodowe

serial dokumentalny ( Niemcy 2014 ) Czas: 50min.

Kanadyjskie drogi lodowe istnieją zaledwie przez kilkadziesiąt dni w roku, kiedy lód jest dostatecznie gruby, aby wytrzymać ciężar pojazdu. Tych kilka zimowych miesięcy to jedyny czas, gdy mieszkańcy północnej części prowincji Manitoba mogą liczyć na dostawy towarów z innych regionów. Kamera towarzyszy Vladowi i Hugh, kierowcom ciężarówek, oraz Scottowi, rdzennemu mieszkańcowi Kanady. Wszystkich trzech czeka długa przeprawa do miasteczka o nazwie God's Lake. Przed nimi niebezpieczna...

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze drogi świata

09:00

Najniebezpieczniejsze miejsca świata, odc. 1

program rozrywkowy ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Wybudowane przez ludzi mosty spowijają całą planetę: od Nepalu po Japonię, od Boliwii po Rosję. Kolejne pokolenia architektów prześcigają się w udoskonalaniu tych cudów inżynierii. Oprócz pięknych widoków mosty zapewniają również atrakcje dla osób spragnionych ekstremalnych wrażeń; kolarzy, alpinistów oraz miłośników sportów takich jak BASE jumping. Tym razem twórcy programu prezentują przegląd dziesięciu najbardziej zadziwiających mostów na świecie.

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze miejsca świata

10:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 4 - Tragedia na rzece Potomak

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 60min.

Tuż po starcie samolot linii Air Florida spadł do zamarzniętej rzeki Potomak. Przyczyny tragedii udało się ustalić podczas niezwykłego eksperymentu.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Reklama
11:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 10 - Gwałtowny upadek

serial dokumentalny ( Kanada 2019 ) Czas: 60min.

Kulisy wypadku lotu United Express 6291 z Waszyngtonu do Columbus w stanie Ohio. BAe Jetstream 41 rozbił się w trakcie ostatniej fazy podejścia do lądowania, niedaleko lotniska. Zginęła załoga oraz dwóch pasażerów. Ocalały trzy osoby. Maszyna uderzyła w budynek, a następnie stanęła w ogniu. Przyczynę tragedii pozwoliło ustalić nagranie rejestratora rozmów. Za katastrofę odpowiadali piloci.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:00

Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego

film dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Owiany legendami Trójkąt Bermudzki od lat rozbudza wyobraźnię tysięcy ludzi na całym świecie - zarówno naukowców, jak i poszukiwaczy sensacji. Podobno w obszarze między Miami, San Juan i Bermudami dochodzi do niewytłumaczalnych zniknięć samolotów i statków. Z pomocą nowoczesnych sonarów, grafiki i animacji komputerowych twórcy dokumentu próbują i zdemaskować tajemnicę tego miejsca.

Reżyseria: Jobim Sampson

Godziny emisji Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego

13:00

Stawka warta tuńczyka, odc. 11 - Od zera do bohatera

serial dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 57min.

Losy rybaków z Gloucester w stanie Massachusetts, którzy wraz z nadejściem lata próbują schwytać tuńczyki błękitnopłetwe. Każde wypłynięcie kutra jest ryzykowną grą, w której można stracić tysiące dolarów. Kamery śledzą codzienne zmagania na oceanie. Załoga musi zmierzyć się nie tylko z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, ale i rywalami.

Godziny emisji Stawka warta tuńczyka

14:00

Odludna wyspa, odc. 3 - Legendy wśród drzew

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 55min.

Mieszkańcy Port Protection dwoją się i troją, żeby przygotować wszystko, co przyda im się podczas nadchodzących długich, zimnych miesięcy.

Obsada: Jeffrey Johnson

Godziny emisji Odludna wyspa

15:00

Fabryki smaku, odc. 12 - Wszystkie warstwy tajemnicy

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 25min.

Wizyta w nowoczesnej fabryce, gdzie produkuje się 1,5 miliarda czekoladowych trufli rocznie. Ponadto kulisy powstawiania bezglutenowych muffinów. Widzowie będą mogli się przekonać, że tradycyjne cukierki cynamonowe nadal cieszą się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych codziennie powstają ich 73 miliony. Na koniec tajemnica lekkich i kruchych chrupek serowych.

Godziny emisji Fabryki smaku

15:30

Fabryki smaku, odc. 13 - Znikające ciastka

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 25min.

Wizyta w fabryce czekolady, w której powstaje 500 tysięcy batonów dziennie. Do produkcji jednej partii ciągutek kaju katli potrzeba aż 35 tysięcy orzechów nerkowca. Widzowie przekonają się również, że rozpływające się w ustach maślano-orzechowe kruche ciasteczka funkcjonują pod ogromną ilością nazw. Na deser zaś orzeźwiający koktajl z mleka kokosowego.

Godziny emisji Fabryki smaku

16:00

Fabryki smaku, odc. 14 - Słodkie świnki

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 25min.

W ciągu 12 godzin można wyprodukować 80 tysięcy litrów lodów z czekoladowym puddingiem i ciasteczkami. Na miłośników curry czeka zaś mieszanka kokosa, imbiru i zielonej fasolki. W programie również ręcznie wytwarzane szampańskie lizaki truskawkowe, a także słodkie świnki z czekoladą, masłem orzechowym i dżemem malinowym.

Godziny emisji Fabryki smaku

16:30

Anatomia głupoty 4, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 30min.

Widzowie zobaczą wypadki podczas zjazdu z wulkanu na desce, wykonywania ewolucji na trapezie oraz jazdy off-road dziecięcym samochodzikiem.

Godziny emisji Anatomia głupoty

17:00

Anatomia głupoty 4, odc. 6

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 30min.

Widzowie przekonają się, jak w spektakularny sposób można zdyskredytować się podczas skoku z łodzi, skrętu na rowerze czy wykonywania sztuczki z obrusem. Bohaterowie nagrań nie tylko narazili się na śmieszność, ale i nieźle poturbowali.

Godziny emisji Anatomia głupoty

17:30

Anatomia głupoty 4, odc. 7

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 30min.

Widzowie przekonają się, jak można popaść w tarapaty podczas zjazdu na falistej zjeżdżalni, konnej przejażdżki czy intensywnego twerkowania

Godziny emisji Anatomia głupoty

Reklama
18:00

Pułapki umysłu, odc. 1 - Konflikt pokoleń

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 30min.

Choć powszechnie uważa się, że z upływem lat mózg starzeje się podobnie jak ciało, ostatnie badania zaprzeczają takiemu twierdzeniu. Niektóre funkcje mózgu rozwijają się wraz z wiekiem, a inne ujawniają się dopiero pod koniec życia. Jason Silva za pomocą szeregu gier i eksperymentów pokazuje, że mózg nie zawsze postępuje tak, jak można by się spodziewać po jego metryce. Podpowiada także, jak dzięki różnym ćwiczeniom spowolnić upływ czasu i przedłużyć młodość umysłu.

Godziny emisji Pułapki umysłu

18:30

Pułapki umysłu, odc. 2 - Kolory to iluzja

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 30min.

Naukowcy próbują odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście jabłko jest czerwone, a liść zielony. Jason Silva proponuje szereg zaskakujących gier, które pokazują, że kolory są jedynie iluzją stworzoną przez mózg.

Godziny emisji Pułapki umysłu

19:00

Fabryki smaku, odc. 11 - Morze cukru

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 25min.

Widzowie odkryją, dlaczego melasa to kluczowy element w produkcji cukru spożywczego. Dowiedzą się też, że podczas przygotowywania słodkich bułek z jabłkiem najważniejsze jest nie owocowe nadzienie, ale samo ciasto francuskie, i na własne oczy przekonają się, jakim maszynom zawdzięczają obecność jajek na sklepowych półkach. Kamera odwiedzi również zakład, w którym każdego dnia produkuje się dwadzieścia osiem tysięcy doskonałych tortilli.

Godziny emisji Fabryki smaku

19:30

Fabryki smaku, odc. 12 - Kosmiczne lizaki

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 25min.

W tym odcinku widzowie odkryją, w jaki sposób urządzenie do walki z niechcianymi owadami pomaga w przygotowaniu przepysznej, kremowej zupy. Kamery odwiedzą też fabrykę, gdzie każdej minuty z taśmy schodzi dwieście czterdzieści puszek bitej śmietany w sprayu. Oprócz tego twórcy programu wytłumaczą, dlaczego próżnia jest kluczowym elementem w produkcji lizaków oraz co mają ze sobą wspólnego bele papieru i krabowe paluszki.

Godziny emisji Fabryki smaku

20:00

Wielka egipska wyprawa, odc. 3 - Ziemia niczyja

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2019 ) Czas: 50min.

Ran i Joe wreszcie docierają do kresu wyprawy - granicy Egiptu z Sudanem. Udało im się pokonać trasę, którą pierwszy z nich przemierzył pół wieku temu. W ostatnim etapie eksploratorom towarzyszą prowadzący koczowniczy tryb życia Beduini. Razem z nimi podróżnicy rozbijają obóz nad jeziorem. Niebawem czeka ich pożegnanie z niezwykłym krajem i życiodajnym Nilem.

Godziny emisji Wielka egipska wyprawa

21:00

Premiera Apollo 8: Przełomowa misja

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2018 ) Czas: 50min.

Pierwszą misję załogową na Księżyc NASA rozpoczęła 21 grudnia 1968 roku o godzinie 6:31. Ludzie wyruszyli do innego świata. Podczas ekspedycji powstało pierwsze kolorowe zdjęcie naszej planety. Przyniosła ona także różnorakie zdumiewające odkrycia. Dzięki interesującym materiałom archiwalnym i wywiadowi z astronautą Billem Andersem - uczestnikiem wyprawy, który wykonał historyczną fotografię - widzowie poznają przebieg tego przełomowego wydarzenia. Trwało ono 6 dni i 3 godziny.

Godziny emisji Apollo 8: Przełomowa misja

22:00

Przedziwna planeta Ziemia, odc. 7 - Oświecenie

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Przez 2 miliardy lat na Ziemi obecne były proste formy życia pozbawione mózgu. Wskutek ewolucji ludzie obdarzeni zostali niezwykłą inteligencją, która pozwala im odbywać loty w kosmos. Twórcy spróbują odpowiedzieć na pytanie, co sprawiło, że człowiek rozwinął procesy myślowe w tak zaawansowanym stopniu. Poszukają czynników, które spowodowały potrzebę abstrakcyjnego postrzegania rzeczywistości.

Godziny emisji Przedziwna planeta Ziemia

23:00

Wrogi świat, odc. 5 - Oceany

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2019 ) Czas: 50min.

Twórcy eksplorują ocean od największych głębin, przez targane sztormami wybrzeża, bezkresne pustynie głębinowe, po tętniące życiem rafy koralowe. Widzowie mają okazję zobaczyć, jak foki bronią się przed rekinami, żółwie morskie narażają życie, by zapewnić przetrwanie gatunku, a pomysłowe orki radzą sobie z konkurencją.

Godziny emisji Wrogi świat

00:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 4 - Zabójczy szczegół

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 60min.

China Airlines 120 staje w płomieniach podczas lądowania na Okinawie. Nikomu nic się nie stało, ale pewne pytania wymagają odpowiedzi.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

01:00

Korzenie dyktatury, odc. 3-ost. - Upadek

film dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 54min.

Tyrani często przeceniają swoje możliwości. Do upadku Hitlera przyczyniło się zaatakowanie ZSRR i konieczność prowadzenia działań wojennych na dwóch frontach. Z kolei to czynniki zewnętrzne były powodem klęski Saddama Husajna i Mobutu Sese. W Ameryce Południowej zaś obywatele poznali prawdę o czynach, których dopuścili się dyktatorzy. Bunt społeczeństwa położył kres bezwzględnym rządom. Tylko nieliczni despoci jak Józef Stalin zdołali utrzymać władzę do śmierci.

Godziny emisji Korzenie dyktatury

Reklama
02:00

Stawka warta tuńczyka, odc. 7 - Doświadczenie kontra młodość

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Na morzu panują wyjątkowo trudne warunki. Kapitanowie kutrów są zmuszeni do podjęcia trudnej decyzji. Muszą rozstrzygnąć, czy warto ryzykować, czy też lepiej zrezygnować z połowu.

Godziny emisji Stawka warta tuńczyka

03:00

Tuż przed tragedią, odc. 1 - Zbiorowe samobójstwo w Jonestown

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 ) Czas: 60min.

18 listopada 1978 roku dziewięćset dziewięciu wyznawców Świątyni Ludu popełniło pod naciskiem przywódcy sekty, Jima Jonesa, zbiorowe samobójstwo. Dorośli członkowie grupy podali truciznę swoim dzieciom, a następnie sami ją zażyli. Do dzisiaj tragiczne wydarzenia w Jonestown w Gujanie są największym zbiorowym samobójstwem w dziejach nowożytnych.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

04:00

Uciec od cywilizacji, odc. 2 - Próba ognia

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Sezon łowiecki na bagnach południowej Georgii dobiega końca, lecz Colbertowi udaje się jeszcze złapać szopa w pobliżu swojej chaty. Tony i Amelia, samowystarczalni rolnicy z Apallachów, decydują się zbudować system filtracji wody pitnej. Tymczasem człowiek lasu Thorn walczy z infekcją oka i gorączką.

Godziny emisji Uciec od cywilizacji

05:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 6 - Punkt zwrotny

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 60min.

9 listopada 2002 podczas przelotu nad Morzem Beringa w Boeingu 737-400 Northwest Airlines wystąpiły problemy techniczne. Dowodzona przez Franka Geiba załoga samolotu została zmuszona do przeprowadzenia awaryjnego lądowania na Alasce. Badacze i eksperci analizują przyczyny wypadku i próbują poznać przyczyny nagłej usterki jednej z lotek.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

O programie TV stacji National Geographic

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2019-04-23. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2019-04-23 dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w National Geographic

  • 20.05, 19:00 Fabryki smaku, odc. 3 - Czekoladki i sajgonki Godziny emisji
  • 21.05, 16:00 Fabryka domowych przedmiotów, odc. 5 - Ręcznikowy szał Godziny emisji
  • 21.05, 19:00 Fabryki smaku, odc. 4 - Słodkie wafelki Godziny emisji
  • 22.05, 16:00 Fabryka domowych przedmiotów, odc. 6 - Co mamy na tapecie? Godziny emisji
  • 22.05, 19:00 Fabryki smaku, odc. 5 - Plan 'Naan' Godziny emisji
  • 22.05, 23:00 Uciec od cywilizacji: Poza zasięgiem, odc. 4 - Więzy krwi Godziny emisji
  • 23.05, 16:00 Fabryka domowych przedmiotów, odc. 7 - Miotły i muszle Godziny emisji
  • 23.05, 19:00 Fabryki smaku, odc. 6 - Musztarda po obiedzie Godziny emisji
  • 23.05, 21:00 Striptiz maszyn, odc. 1 - Odrzutowiec Godziny emisji
  • 23.05, 22:00 Maszyny wagi ciężkiej, odc. 7 - Ciężarówki Godziny emisji
Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info