Reklama

Logo FilmBox Arthouse FilmBox Arthouse program TV na dziś - ramówka, emisje

2019-01-24

06:00

Przekaz

Dramat ( Francja, Senegal 1968 ) Czas: 86min.

Bezrobotny Senegalczyk będący jednocześnie analfabetą stara się zrealizować przekaz pocztowy od krewnego z Paryża. Próby spełzają na niczym ponieważ mężczyznę na każdym kroku zbywają urzędnicy, staje się ofiarą zarówno biurokracji jak i własnej ignorancji. Zaangażowany politycznie film jest krytyką rzeczywistości zwykłych ludzi w post-kolonialnym Senegalu.

Reżyseria: Ousmane Sembene

Obsada: Makhouredia Gueye , Ynousse N'Diaye , Isseu Niang

Godziny emisji Przekaz

07:30

Dwanaście marzeń

Historyczny ( Włochy 2006 ) Czas: 95min.

Rzym, rok 1947. Wojna się skończyła, ale Wieczne Miasto nadal nosi oczywiste blizny po strasznym konflikcie. Na oddziale położniczym rzymskiego szpitala, dziewięć kobiet oczekuje narodzin swoich dzieci ...

Reżyseria: Mariantonia Avati

Obsada: Francesca Antonelli , Ettore Bassi , Luca Biagini

Godziny emisji Dwanaście marzeń

09:10

Wiadro krwi

Komedia, Kryminalny ( USA 1959 ) Czas: 63min.

Walter Paisley, pracujący w kawiarni, w której spotyka się bohema artystyczna, zazdrości talentu stałym bywalcom lokalu. Pewnego dnia przypadkiem zabija kota swojej gospodyni i aby to ukryć, obkleja jego ciało gipsem. Powstała w ten sposób rzeźba zostaje doceniona przez artystów z kawiarni. Walter, który pragnie zostać uznany za dobrego rzeźbiarza, potrzebuje wciąż nowych ofiar, by zrobić z nich kolejne prace. Ta czarna komedia z 1959 roku jest pierwszą z trzech podobnych produkcji,...

Reżyseria: Roger Corman

Obsada: Dick Miller , Barboura Morris , Antony Carbone

Godziny emisji Wiadro krwi

10:15

Ulice nędzy

Kryminalny ( USA 1973 ) Czas: 107min.

Dla Tony’go (David Proval) i Michaela (Richard Romanus) przyszłość jest łatwa do przewidzenia – jako właścicieli małego baru w tzw. Małej Italii na terenie Nowego Jorku. Natomiast Charlie (Harvey Keitel) nie wie, co mu przyniesie jutro. Chłopak pracuje dla swojego wujka, który należy do lokalnej mafii. Charlie jest zbyt miły, żeby odnieść sukces, a do tego jego dziewczyna (ze względu na swoją chorobę) i jej kuzyn Johnny Boy (Robert De Niro) nie podobają się wujowi chłopaka. Nieudana próba...

Reżyseria: Martin Scorsese

Obsada: Robert De Niro , Harvey Kitel , David Proval

Godziny emisji Ulice nędzy

Pokaż wcześniejsze pozycje programu
12:05

Trwa...  Krivina

Dramat ( Kanada, Bośnia i Hercegowina 2012 ) Czas: 64min.

Zawierająca elementy autobiografii reżysera Igora Drljača opowieść o Miro, imigrancie z byłej Jugosławii, żyjącym w Toronto. Niespodziewanie dowiaduje się, że stary przyjaciel Dado, który zaginął na prawie dwie dekady, jest teraz poszukiwany za zbrodnie z czasów wojny. Na wieść, że Dado wciąż odwiedza wioskę na peryferiach Sarajewa, Miro wyrusza w podróż z powrotem do Bośni. Pełnometrażowy debiut reżysera świetnie znanego widzom festiwali w Toronto i Rotterdamie.

Reżyseria: Igor Drljaca

Obsada: Goran Slavkovic , Jasmin Geljo , Edis Livnjak

Godziny emisji Krivina

13:10

Schengen

Short ( Francja 2012 ) Czas: 9min.

Film krótkometrażowy produkcji francuskiej w reżyserii Annarity Zambrano. Paryż, jak kiegdyś Berlin, został podzielony na dwie strefy oddzielone rzeką. Ines Raymond (Claudia Tagbo) stara się o przepustkę, by dostać się na drugą stronę. Okazuje się, że jest jedną z wielu osób, które z różnych względów pragną przekroczyć Sekwanę.

Reżyseria: Annarita Zambrano

Obsada: Claudia Tagbo

  Godziny emisji Schengen

Reklama
13:20

AUN: Początek i koniec wszech rzeczy

Sci-Fi ( Austria, Japonia 2011 ) Czas: 94min.

Szukając alternatywnych źródeł energii, japoński naukowiec Sekai tragicznie umiera. Dwadzieścia lat później brazylijski matematyk Euclides podejmuje się kontynuacji jego badań. Jednak brak wszystkich danych nie pozwala mu na przełom. Tylko Aun, syn Sekai, wydaje się posiadać klucz do ochrony ludzkości przed samozniszczeniem. Po tragedii nuklearnej w Fukushimie przedstawione w filmie wydarzenia zdają się być jak proroctwo. Obrazy wyśnione przez Auna, zobrazowane muzyką Christiana Fennesza i...

Reżyseria: Edgar Honetschläger

Obsada: William Ferreira , Yûki Hiyori

  Godziny emisji AUN: Początek i koniec wszech rzeczy

14:55

Złotoręki

Kryminalny, Romans ( USA 1955 ) Czas: 114min.

Klasyka kina lat 50. z Frankiem Sinatrą, Eleanor Parker i Kim Novak w rolach głównych. Frankie Machine, uzależniony od heroiny król pokera, opuszcza więzienie. Wyszedł już z nałogu i odkrył swoją nową pasję – grę na perkusji. Pragnie też rozpocząć nowe życie u boku pięknej kobiety, ale czekająca na niego w domu żona jest przykuta do wózka inwalidzkiego i potrzebuje pieniędzy na rehabilitację. Aby je zdobyć, Frankie wraca stopniowo do starych nałogów.

Reżyseria: Otto Preminger

Obsada: Frank Sinatra , Eleanor Parker , Kim Novak

  Godziny emisji Złotoręki

16:50

Pała ze sprawowania

Short ( Francja 1933 ) Czas: 42min.

Czarno-biały film z 1933 roku produkcji francuskiej, wyreżyserowany przez Jeana Vigo. Scenariusz powstał na podstawie wspomnień Vigo, który w dzieciństwie chodził do wielu szkół z internatem i nie wspominał tego najlepiej. W filmie przedstawiono historię chłopców, Caussata i Bruela, w momencie gdy po wakacjach wracają do represyjnej szkoły z internatem. Ich życie jest smutne i nudne, a podopieczni szkoły są traktowani jak więźniowie. Pewnego dnia postanawiają wzniecić bunt. Film został...

Reżyseria: Jean Vigo

Obsada: Jean Daste , Robert le Flon , Du Vernon

  Godziny emisji Pała ze sprawowania

17:35

Ojciec

Dokumentalny ( Bułgaria, Chorwacja, Niemcy 2012 ) Czas: 16min.

Krótkometrażowy film animowany złożony z różnych animacji połączonych centralnym motywem przewodnim czyli postacią ojca. Obraz zrealizowany przez pięciu bułgarskich filmowców był pokazywany wielu festiwalach filmowych, w tym także na festiwalu w Warszawie gdzie był nominowany do Grand Prix w kategorii krótkiego metrażu.

Reżyseria: Ivan Bogdanov , Moritz Mayerhofer , Asparuh Petrov , Veljko Popovic , Rositsa Raleva , Dmitry Yagodin

Obsada: Harry Anichkin , Ivana Gavrilova , Eltimir Alexandrov

  Godziny emisji Ojciec

17:55

Sklep samobójców

Art. ( Japonia 2012 ) Czas: 100min.

W reżyserskim debiucie Tatsuya Yamamoto pochyla się nad problemem wysokiego wskaźnika samobójstw w Japoni. Chiyo, która od czasu, gdy jej ojciec popełnił samobójstwo skacząc z klifu kolekcjonuje buty ludzi, którzy postanowili pójść w jego ślady. Prowadzi sklep, w którym samobójcy mogą zaopatrzyć się w ostatni posiłek. Kiedy na raka umiera jej matka dziewczyna izoluje się coraz bardziej, zrywa kontakt z bratem. Czy to oznaki, że pragnie rozstać się ze światem?

Reżyseria: Tatsuya Yamamoto

Obsada: Keiko Takahashi , Susumu Terajima , Morio Agata

  Godziny emisji Sklep samobójców

Reklama
19:35

Inale

Musical ( Nigeria 2010 ) Czas: 82min.

Inale, córka króla Oche z plemienia Idoma, kocha Odeh, najsilniejszego mężczyznę w wiosce. On, żeby pojąć Inale za żonę, musi wygrać turniej zapaśniczy. W trakcie zawodów mają miejsce niespodziewane wydarzenia, które stawiają przed bohaterami nowe wyzwania. Pierwszy nigeryjski muzyczny film kostiumowy odkrywający nieznaną dotąd twarz Nollywood.

Reżyseria: Jeta Amata

Obsada: Mbong Amata , Awuese Awunde , Caroline Chikezie

  Godziny emisji Inale

21:00

Kingston Avenue

Short ( Francja 2013 ) Czas: 41min.

Krótkometrażowy film produkcji francuskiej w reżyserii Armela Hostiou. Vincent (Vincent Macaigne, który jest też współautorem scenariusza) jedzie za swoją ukochaną Barbarą (Kate Moran) do Nowego Jorku. Ale przestają się już dogadywać. Uparty, zakochany mężczyzna próbuje zrobić wszystko, żeby odzyskać dziewczynę.

Reżyseria: Armel Hostiou

Obsada: Vincent Macaigne , Kate Moran , Sofie Rimestad

  Godziny emisji Kingston Avenue

21:45

Żołnierka Jeannette

Dramat ( Austria 2013 ) Czas: 79min.

Fanni ma dość zamożnego życia, koncentrującego się tylko wokół pieniędzy. Porzuca dotychczasowe zajęcia i miasto, w którym mieszka, by wyruszyć w góry. Podczas swojej podróży poznaje Annę pracującą ze zwierzętami. Anna też chce zmienić swoje życie. Dołącza do Fanni i wspólnie z nią podróżuje w nieznane. Film zdobył Krakowską Nagrodę Filmową na festiwalu Netia Off Camera w 2013 r.

Reżyseria: Daniel Hoesl

Obsada: Johanna Orsini-Rosenberg , Christina Reichsthaler , Josef Kleindienst

  Godziny emisji Żołnierka Jeannette

23:05

Rzeka

Romans ( Tajwan 1996 ) Czas: 111min.

Dwudziestoletni Xiao-kang cierpi na ciężkie bóle karku. Mieszka z rodzicami, którzy próbowali już niemal wszystkiego, aby ulżyć cierpieniom syna. Nie pomoga fakt, że matka najwyraźniej żywi namiętne uczucia do swego syna - być może więc, ból jaki odczuwa chłopak związany jest ze stosunkami panującymi w rodzinie.

Reżyseria: Tsai Ming Liang

Obsada: Lee Kang Sheng , Miao Tien , Chen Chao Jung , Lu Hsiao ling

  Godziny emisji Rzeka

01:00

Jeszcze raz

Drama ( Chile, Włochy 2013 ) Czas: 80min.

Starzejąca się włoska aktorka i reżyserka (w tej roli Lucia Bosa znana z filmów Antonioniego i Felliniego) postanawia wrócić do miasteczka w Chile, w którym spędziła dzieciństwo. Ma utopijny plan, by stworzyć tam lokalną telewizję. Mają jej w tym pomóc miejscowe kobiety, których życie może odmienić się na zawsze jeżeli projekt uda się zrealizować.

Reżyseria: Pablo Benedetti , David Sordella

Obsada: Lucia Bose , Magaly Solier

  Godziny emisji Jeszcze raz

02:20

Chmury

Dramat ( Francja 2007 ) Czas: 77min.

Francuski dramat o przeznaczeniu w reżyserii Sebastiena Betbedera z Aurore Clément ("Paris, Texas"). Tajemnicza chmura przepływająca nad francuską wsią i sieje spustoszenie w życiu czterech osób. Clara i jej ojciec w L'Oree du Bois oczekują na powrót matki dziewczyny, Marianne, która zniknęła bez śladu. W pobliskim miasteczku, Simon spotyka Marianne. Mężczyzna traci pamięć. Wkrótce Clara odnajduje Szymona włóczącego się po polu. Zakochują się w sobie. Chmura powraca nad wioskę.

Reżyseria: Sebastian Betbeder

Obsada: Adrien Michaux , Nathalie Boutefeu , Bruno Sermonne

  Godziny emisji Chmury

03:40

Opętanie

Thriller, romans ( Włochy 1942 ) Czas: 134min.

Gino, młody przystojny włóczęga, zatrzymuje się w przydrożnym zajeździe prowadzonym przez Giovanne. Kobieta jest żoną Bragany, o wiele starszego mężczyzny, za którego wyszła tylko dla pieniędzy. Młodzi zakochują się w sobie, jednak Giovanna odmawia ucieczki z Gino...

Reżyseria: Luchino Visconti

Obsada: Clara Calamai , Massimo Girotti , Elio Marcuzzo , Juan De Landa

  Godziny emisji Opętanie

O programie TV stacji FilmBox Arthouse

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info