Reklama

Logo FilmBox Arthouse FilmBox Arthouse program TV na dziś, 17 września 2019 - ramówka, emisje

06:00 Opowieść o kropli deszczu

dramat, romans ( Japonia 2012 ) Czas: 67min.

Młoda Japonka otrzymuje list od dziewczyny, która informuję ją, że są siostrami. Ojciec porzucił Michru gdy tylko się urodziła. Michru wydaje się z początku nie przejmować nową sytuacją jednak z czasem informacja o ojcu pochłania ją coraz bardziej. Film wyreżyserowany przez Ryutaro Nakagawa i Yoichi Emoto pokazywany był między innymi na festiwalu filmowym w Bostonie.

Reżyseria: Ryutaro Nakagawa , Yoichi Emoto

Obsada: Mio Minami , Mizuki Nishiyama , Koji Alan

Godziny emisji Opowieść o kropli deszczu

07:10 Dziesiąta ofiara

akcja, sci-fi ( Włochy, Francja 1965 ) Czas: 89min.

Futurystyczna opowieść z 1965 roku z gwiazdorską obsadą – na ekranie występuje m.in. Marcello Mastroianni, Ursula Andress i Elsa Martinelli. W świecie przyszłości nie ma już wojen, a osoby, które lubią przemoc, mają nową rozrywkę. Biorą udział w grze, w ramach której polują na siebie nawzajem dla sportu. Odgrywają role myśliwych i tropionej zwierzyny, przy czym myśliwy ma mnóstwo informacji o swojej ofierze, a ofiara nie zna myśliwego, ale ma szansę go zdemaskować i zabić.

Reżyseria: Elio Petri

Obsada: Marcello Mastroianni , Ursula Andress , Elsa Martinelli

Godziny emisji Dziesiąta ofiara

08:40 Późna wiosna

oparty na faktach ( Japonia 1949 ) Czas: 103min.

Owdowiały profesor mieszka z córką Noriko, która pomimo presji krewnych nie jest chętna wyjść za mąż. W końcu ojciec przekonuje Noriko (i samego siebie), że nie powinna dłużej odkładać zamążpójścia. Jeden z najważniejszych filmów mistrza japońskiego kina Yasujiro Ozu.

Reżyseria: Yasujirō Ozu

Obsada: Chishū Ryū , Setsuko Hara , Yumeji Tsukioka , Haruko Sugimura , Hohi Aoki , Jun Usami , Kuniko Miyake , Masao Mishima , Yoshiko Tsubouchi , Yôko Katsuragi , Toyo Takahashi , Jun Tanizaki , Ichirô Shimizu , Youko Benisawa , Manzaburo Umewaka , Nobu Nojima , Ichiro Kitamura , Haruo Yasufuku , Tadaichi Aoki , Seiju Kanze , Shintaro Umewaka , Shizuo Kanze , Seiji Toda , Kozo Fukuda , Shinichiro Takayama , Seinosuke Ishida , Yutaka Aoki , Kinzo Hasegawa , Gazan Hasegawa , Mikuma Shimada

Godziny emisji Późna wiosna

10:25 Kozie uszy

komeria, dramat ( Serbia 2017 ) Czas: 108min.

Stojanka to ekscentryczna, ale i zabawna starsza kobieta, którą los zmusił do przeprowadzki na wieś, aby w pojedynkę zaopiekowała się swoimi wnukami. Kobieta zmaga się z problemami finansowymi, przeciwnościami losu, a także krajem, w którym wszelkie wartości zostały załamane. Pomimo wszystko codziennie walczy, aby zapewnić wnukom szczęśliwe i dostatnie dzieciństwo.

Reżyseria: Marko Kostic

Obsada: Gorica Popovic , Milica Spasojevic , Slobodan Custic

Godziny emisji Kozie uszy

12:15 Stalker

sci-fi ( Związek Radziecki 1979 ) Czas: 155min.

Film science-fiction w reżyserii genialnego rosyjskiego reżysera Andrieja Tarkowskiego. W niewielkim kraju znajduje się obszar, zwany Strefą. Plotka głosi, że teren ten jest zamieszkiwany przez kosmitów, a osobom, które tam trafią, spełniają się życzenia. Rząd ogrodził Strefę drutem kolczastym i postawił na jej gracy straż. Jest jednak wielu chętnych, którzy chcą się tam dostać – m.in. pisarz, który w Stefie szuka inspiracji, oraz profesor, chcący jako naukowiec zbadać ten tajemniczy teren.

Reżyseria: Andrei Tarkovsky

Obsada: Alisa Freyndlikh , Aleksandr Kaydanovskiy , Antoliy Solonitsyn

Godziny emisji Stalker

14:55 Schengen

krótkometrażowy ( Francja 2012 ) Czas: 9min.

Film krótkometrażowy produkcji francuskiej w reżyserii Annarity Zambrano. Paryż, jak kiegdyś Berlin, został podzielony na dwie strefy oddzielone rzeką. Ines Raymond (Claudia Tagbo) stara się o przepustkę, by dostać się na drugą stronę. Okazuje się, że jest jedną z wielu osób, które z różnych względów pragną przekroczyć Sekwanę.

Reżyseria: Annarita Zambrano

Obsada: Claudia Tagbo

Godziny emisji Schengen

15:05 Ludzie psy

sci-fi ( Szwajcaria, Włochy 2014 ) Czas: 72min.

Niedaleka przyszłość, na Ziemi pozostało jedynie kilku osobników homo sapiens. Aby przetrwać, są zmuszeni polować na ostatnie ocalałe zwierzęta. Nie wiedzą jednak, że nie tylko oni polują. Równolegle trwa polowanie na nich samych… 

Reżyseria: Dario Bischofberger , Mirko Bischofberger

Obsada: Nils Althaus , Irmina Kopaczynska , Urs Althaus

Godziny emisji Ludzie psy

16:20 Późna wiosna

oparty na faktach ( Japonia 1949 ) Czas: 103min.

Owdowiały profesor mieszka z córką Noriko, która pomimo presji krewnych nie jest chętna wyjść za mąż. W końcu ojciec przekonuje Noriko (i samego siebie), że nie powinna dłużej odkładać zamążpójścia. Jeden z najważniejszych filmów mistrza japońskiego kina Yasujiro Ozu.

Reżyseria: Yasujirō Ozu

Obsada: Chishū Ryū , Setsuko Hara , Yumeji Tsukioka , Haruko Sugimura , Hohi Aoki , Jun Usami , Kuniko Miyake , Masao Mishima , Yoshiko Tsubouchi , Yôko Katsuragi , Toyo Takahashi , Jun Tanizaki , Ichirô Shimizu , Youko Benisawa , Manzaburo Umewaka , Nobu Nojima , Ichiro Kitamura , Haruo Yasufuku , Tadaichi Aoki , Seiju Kanze , Shintaro Umewaka , Shizuo Kanze , Seiji Toda , Kozo Fukuda , Shinichiro Takayama , Seinosuke Ishida , Yutaka Aoki , Kinzo Hasegawa , Gazan Hasegawa , Mikuma Shimada

Godziny emisji Późna wiosna

18:05 Wiadro krwi

komedia, kryminał, horror ( USA 1959 ) Czas: 63min.

Walter Paisley, pracujący w kawiarni, w której spotyka się bohema artystyczna, zazdrości talentu stałym bywalcom lokalu. Pewnego dnia przypadkiem zabija kota swojej gospodyni i aby to ukryć, obkleja jego ciało gipsem. Powstała w ten sposób rzeźba zostaje doceniona przez artystów z kawiarni. Walter, który pragnie zostać uznany za dobrego rzeźbiarza, potrzebuje wciąż nowych ofiar, by zrobić z nich kolejne prace. Ta czarna komedia z 1959 roku jest pierwszą z trzech podobnych produkcji,...

Reżyseria: Roger Corman

Obsada: Dick Miller , Barboura Morris , Antony Carbone

Godziny emisji Wiadro krwi

19:10 Ulice zła

kryminał, thriller ( USA 1973 ) Czas: 107min.

Dla Tony’go (David Proval) i Michaela (Richard Romanus) przyszłość jest łatwa do przewidzenia – jako właścicieli małego baru w tzw. Małej Italii na terenie Nowego Jorku. Natomiast Charlie (Harvey Keitel) nie wie, co mu przyniesie jutro. Chłopak pracuje dla swojego wujka, który należy do lokalnej mafii. Charlie jest zbyt miły, żeby odnieść sukces, a do tego jego dziewczyna (ze względu na swoją chorobę) i jej kuzyn Johnny Boy (Robert De Niro) nie podobają się wujowi chłopaka. Nieudana próba...

Reżyseria: Martin Scorsese

Obsada: Robert De Niro , Harvey Kitel , David Proval

Godziny emisji Ulice zła

21:00 Po prostu miłość

komedia, romans, artystyczny ( USA 2009 ) Czas: 82min.

Adam i Seta poznali się w pralni na Brooklynie i zakochali od pierwszego wejrzenia. Ona cierpi na toczeń, a on utknął w domu opiekując się przewlekle chorym ojcem. Za wszelka cenę starają się uniknąć ujawnienia jak daleko im od doskonałości. Zagubieni w spirali kłamstw stają w końcu przed wyborem: odejść albo spróbować uratować związek. Decydują się na ujawnienie całej prawdy na swój temat. Czy miłość przetrwa próbę prawdy?

Reżyseria: Mark von Sternberg

Obsada: Francisco Solorzano , Patrizia Hernandez , Israel Horovitz

Godziny emisji Po prostu miłość

22:25 Trwa...  Kino obwoźne

artystyczny ( Rumunia, Niemcy 2009 ) Czas: 92min.

Pewnego deszczowego dnia, na początku lat sześćdziesiątych, do małego miasteczka w Transylwanii przybywa dwóch młodych aktywistów partii komunistycznej z rosyjskim filmem propagandowym i projektorem w bagażniku. Młodemu aktywiście Taviemu bardzo zależy na powodzeniu jego misji. Nikt w wiosce ich nie wita – gdzie podziali się wszyscy mieszkańcy? Tajemnicza pustka budzi stopniowo emocje jak w horrorze, czasem zaś nerwowy śmiech. Ulewny deszcz nie przestaje padać, a inercja mieszkańców...

Reżyseria: Titus Muntean

Obsada: Dorian Boguta , Eduard Cirlan , Mircea Diaconu

Godziny emisji Kino obwoźne

00:00 Gniazdo

dramat ( Włochy, Szwajcaria 2016 ) Czas: 72min.

Dziewiętnastoletnia Cora wraca do rodzinnego miasteczka. W tym samym czasie do Bucco przybywa tajemniczy Saverio, którego obecność wkrótce zakłóci błogi nastrój a na jaw wyjdzie prawda o zbrodni popełnionej tutaj cztery dekady wcześniej.

Reżyseria: Klaudia Reynicke

Obsada: Luigi Diberti , Giovanni Franzoni , Sonia Gessner

Godziny emisji Gniazdo

Reklama

01:15 Sklep samobójców

oparty na faktach, artystyczny ( Japonia 2012 ) Czas: 100min.

W reżyserskim debiucie Tatsuya Yamamoto pochyla się nad problemem wysokiego wskaźnika samobójstw w Japoni. Chiyo, która od czasu, gdy jej ojciec popełnił samobójstwo skacząc z klifu kolekcjonuje buty ludzi, którzy postanowili pójść w jego ślady. Prowadzi sklep, w którym samobójcy mogą zaopatrzyć się w ostatni posiłek. Kiedy na raka umiera jej matka dziewczyna izoluje się coraz bardziej, zrywa kontakt z bratem. Czy to oznaki, że pragnie rozstać się ze światem?

Reżyseria: Tatsuya Yamamoto

Obsada: Keiko Takahashi , Susumu Terajima , Morio Agata

Godziny emisji Sklep samobójców

03:00 Lekkość

krótkometrażowy, komedia ( Francja 2016 ) Czas: 17min.

Krótkometrażowy film produkcji francuskiej z 2016 roku. Mężczyzna i kobieta spotykają się, by spędzić wspólnie wieczór. Jedzą, rozmawiają, śmieją się, tańczą, palą i kochają się. Nadchodzi poranek i marzenie się kończy. Co czeka ich dalej?

Reżyseria: Mihai Tranca

Obsada: Pauline Huruguen , Yannik Landrein

Godziny emisji Lekkość

03:20 Metrpolis

dramat, sci-fi ( Niemcy 1927 ) Czas: 143min.

W dalekiej przyszłości ludzkość jest podzielona na dwie grupy. Jedna to myśliciele, którzy rządzą światem i wymyślają nowe rzeczy, druga to robotnicy, którzy bezmyślnie wykonują rozkazy myślicieli. Obie grupy społeczne, choć tworzą spójną całość są odseparowane od siebie. Jeden z myślicieli postanawia zobaczyć jak żyją robotnicy, w tym czasie robotnicy przygotowują rebelię

Reżyseria: Fritz Lang

Obsada: Alfred Abel , Brigitte Helm , Gustav Froelich

Godziny emisji Metrpolis

05:45 Safari

krótkometrażowy, akcja, kryminał, dramat, thriller ( Hiszpania, USA 2014 ) Czas: 14min.

Autorski film Gerardo Herrery inspirowany tragiczną strzelaniną w amerykańskiej szkole średniej w Columbine. SAFARI miało premierę w Cannes w ramach prestiżowego konkursu Semaine Internationale de la Critique. Film był także nominowany do hiszpańskiej nagrody Goya.

Reżyseria: Yayo Herrero

Obsada: Derrick Alvarez , Maikel Batista , Mario Castellanos

Godziny emisji Safari (film 2014)

O programie TV stacji FilmBox Arthouse

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Do góry