Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na 23 kwietnia 2019 - ramówka, emisje

2019-04-23 Pokaż dziś

06:00

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Ciężary na jego barkach i Noc przed odlotem

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Von Bolt jest pewien, że Bob to święty Mikołaj. Zaś dzieciaki zatrzasnęły niemożliwe do sforsowania drzwi górskiego laboratorium. Von Bolt znajduje mały prezent i jest odtąd pewien, że Bob to święty Mikołaj. Dzieciaki z Laboratorium muszą skończyć budowę nowego sterowca, ale zatrzasnęły niemożliwe do sforsowania drzwi górskiego laboratorium.

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

06:35

Magija: Kto to mówi?

program o sztuce Czas: 11min.

Magia brzuchomówstwa: gadajace psy, paplające skarpety i nie tylko! Magia brzuchomówstwa: gadajace psy, paplające skarpety i nie tylko!

Godziny emisji Magija

06:55

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 14

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

07:30

Sportowe laboratorium: Krykiet

program o zdrowiu Czas: 10min.

Darius D’Souza, gwiazda krykieta, uczy parę przyjaciół, zafascynowanych tą dyscypliną. Dr Heather analizuje mocarny zamach Dariusa. Darius D’Souza, gwiazda krykieta, jest mentorem dla Abrahama i Delaine, przyjaciół zafascynowanych tą dyscypliną. Dr Heather analizuje mocarny zamach Dariusa, a dzieciaki wracają na boisko z przydatną wiedzą na temat przepływu powietrza.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

07:50

Ekspres naukowców: Lody

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Jak ze zwykłej wody zrobić własne lody? Odpowiedź w dzisiejszym odcinku. Jak ze zwykłej wody zrobić własne lody? Odpowiedź w dzisiejszym odcinku.

Godziny emisji Ekspres naukowców

Reklama
08:25

Obłędne zwierzaki: Ogon, który mówi

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Czy ogon potrafi mówić? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy ogon potrafi mówić? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

08:50

Daj mi moc!: Zdalne poruszanie

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Doktor K i Nash próbują opanować niewidzialne siły natury, aby przesuwać przedmioty bez dotykania. Doktor K i Nash z pomocą Eureki próbują opanować niewidzialne siły natury, aby przesuwać przedmioty bez dotykania. Odkrywają samobieżne auto i rękawicę, która sama - bez pomocy dłoni - chwyta przedmioty.

Godziny emisji Daj mi moc!

09:20

W zwierciadle nauki: Programowanie

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza odkrywa, że jego ukochany Super Kot tak naprawdę jest komputerem. Tylko jak się z nim porozumieć? O-o, Super Kot ma spięcie! Hamza nie może zapanować nad ukochanym metalowym futrzakiem, a przy okazji odkrywa, że składa się on z wielu fajnych elementów, w tym komputera. Musi nauczyć się rozmawiania z komputerami, by naprawić Super Kota.

Godziny emisji W zwierciadle nauki

09:50

Okropne historie: Królowa Kleopatra i król Karol I

program historyczny Czas: 27min.

Królowa Kleopatra udziela porad kosmetycznych, a król Karol nie idzie na własny ślub. Wiktorianie robią dziwne rzeczy. Królowa Kleopatra udziela porad kosmetycznych, a król Karol nie idzie na własny ślub. Celtycki wojownik przechodzi metamorfozę, a wiktorianie robią dziwne rzeczy.

Godziny emisji Okropne historie

10:25

Mily Pytalska: Zepsuty robot

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily psuje robota należącego do Maceo, więc ten każe jej go naprawić. Mily zastanawia się: jak wykorzystać wyobraźnię na naszą korzyść? Mily psuje robota należącego do Maceo, więc ten każe jej go naprawić. Mily stara się jak może, żeby udobruchać Maceo i zastanawia się: jak wykorzystać wyobraźnię na naszą korzyść?

Godziny emisji Mily Pytalska

10:35

Mily Pytalska: Panna Pytalska kontra Pan Mądraliński

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Luc ogłasza, że jest inteligentniejszy od Mily, więc ta postanawia mu pokazać, że nie ma racji. Zastanawia się: co to znaczy być mądrym? Luc ogłasza, że jest inteligentniejszy od Mily, więc ta postanawia mu pokazać, że nie ma racji. Ich pojedynek kończy się w zaskakujący sposób. Mily zastanawia się: co to znaczy być mądrym?

Godziny emisji Mily Pytalska

10:45

Genialni ludzie: Przerażający lot z braćmi Wright

program popularnonaukowy Czas: 27min.

Dick i Dom przedstawiają genialnych braci Wright, autorów pierwszego kontrolowanego przelotu samolotem. Dick i Dom przedstawiają genialnych braci Wright, autorów pierwszego kontrolowanego przelotu samolotem. Pod ich wpływem prowadzący wpadają na własny genialny pomysł. Zobaczymy przerażający lot maszyną do wyczynów kaskaderskich.

Godziny emisji Genialni ludzie

11:20

A to wiesz?: Nowe pomysły do domu

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Odkryj sekrety oświetlania pomieszczeń bez użycia elektryczności, poznaj sztuczki na ogrzewanie domu i lepiej wykorzystaj wnętrze. Odkryj sekrety oświetlania pomieszczeń bez użycia elektryczności dzięki świetlikom, butelkom solarnym, a nawet bioluminescencyjnym roślinom. Dowiesz się też, jak otrzymać więcej ciepła z drewna i lepiej wykorzystać wnętrze.

Godziny emisji A to wiesz

11:50

Łowcy historii: Rzymskie drogi i gumowe kaczuszki

program historyczny Czas: 24min.

Matt, Paige i Łowcy Historii cofają się do starożytnego Rzymu, by poznać epokę śmiałych dokonań budowniczych, wielkich gmachów i... toalet! Matt, Paige i Łowcy Historii cofają się do starożytnego Rzymu, by poznać epokę śmiałych dokonań budowniczych, wielkich gmachów i... toalet!. Pewna gumowa kaczuszka poleci dzięki rzymskiej mocy wody. A pewne prześcieradło zostanie togą.

Godziny emisji Łowcy historii

12:25

Naukowe dowody: Grawitacja

program popularnonaukowy Czas: 13min.

Zoë jest akrobatką, uwielbia taśmy. Czy umie latać? Co będzie, jeśli spadnie? Zoë należy do holenderskiego cyrku i uwielbia taśmy, które łapią ją tuż nad ziemią za każdym razem, gdy spada. W tym odcinku dowie się, co to jest grawitacja, jak działa i czy można za jej pomocą polecieć do gwiazd.

Godziny emisji Naukowe dowody

Reklama
12:45

Okropne historie: Genialni wynalazcy

program historyczny Czas: 28min.

Od zarania dziejów ludzie dokonują wynalazków, jak koło, prasa drukarska, komputery i cienkie frytki. Od zarania dziejów ludzie dokonują wynalazków, jak koło, prasa drukarska, komputery i cienkie frytki. Grecy i Chińczycy rapują, żeby ustalić, kto ma najlepsze wynalazki.

Godziny emisji Okropne historie

13:20

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 17

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

13:50

Mily Pytalska: Potwór

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily i Juliette zauważają w parku potwora. Uciekając, orientują się, że zostawiły tornistry… Powinny wrócić? Mily i Juliette zauważają w parku dziwną parę oczu, która według nich należy do potwora. Uciekając, orientują się, że zostawiły tornistry… Powinny wrócić i ryzykować życiem?

Godziny emisji Mily Pytalska

13:55

Mily Pytalska: Chęć i potrzeba

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily chce dostać nową grę wideo, ale mama odmawia. Chodząc po mieście, Mily zastanawia się nad różnicą pomiędzy zachciankami a potrzebami. Mily bardzo chce dostać najnowszą grę wideo, ale mama odmawia. Chodząc po mieście, Mily zastanawia się nad tym, czym się różnią zachcianki, od potrzeb.

Godziny emisji Mily Pytalska

14:15

Domowa nauka: Bezwładność

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Zastawialiście się, jak wyciągnąć obrus spod talerzy na zastawionym stole? Gospodarz programu Steve Spangler pokaże, jak to zrobić. Zastawialiście się, jak wyciągnąć obrus spod talerzy na zastawionym stole? Gospodarz programu Steve Spangler pokaże, jak to zrobić i zademonstruje inne domowe eksperymenty, które dowodzą praw bezwładności. Na koniec zbudujemy poduszkowiec!

Godziny emisji Domowa nauka

14:45

Wszystko dla małych: Czas nauki i babeczki zoochini

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i timer, Madi i wiszący ogród zielny, Christian i sortownik papieru, Lindsay i babeczki "zoochini". Jameson buduje timer z butelek i piasku, Madi szykuje wiszący ogród zielny z plastiku z recyklingu, Christian projektuje sortownik papieru na imprezę, a Lindsay piecze babeczki "zoochini".

Godziny emisji Wszystko dla małych

15:15

A to wiesz?: Sekrety ubrań, żywności i leków

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Żywność, ubrania i leki są sprzedawane z oznaczeniami i ważnymi informacjami. Dowiedz się, jak czytać i rozpoznawać te symbole i słowa. Żywność, ubrania i leki są sprzedawane z oznaczeniami i ważnymi informacjami. Dowiedz się, jak czytać i rozpoznawać te symbole i słowa.

Godziny emisji A to wiesz

15:50

Mily Pytalska: Jak burak

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Przyjaciele wydają własną gazetę, ale Hugo jest z jakiegoś powodu zażenowany. Dlaczego czasem czujemy wstyd i zażenowanie? Przyjaciele postanawiają wydać własną gazetę, ale po jej wydrukowaniu Hugo jest z jakiegoś powodu zażenowany. Dlaczego czasem bez wyraźnego powodu czujemy wstyd i zażenowanie?

Godziny emisji Mily Pytalska

15:55

Mily Pytalska: Z medalami czy bez?

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily nie zostaje wybrana do międzydzielnicowych zawodów pływackich i postanawia zrezygnować z treningów. Jej przyjaciele są przeciwni. Mily przez cały rok ciężko trenowała, jednak dowiaduje się, że nie zakwalifikowała się do międzydzielnicowych zawodów pływackich. Czując się bezużyteczna, postanawia zrezygnować, jednak jej znajomi i rodzina wiedzą, jak bardzo to lubiła. Mily nie może się poddać!

Godziny emisji Mily Pytalska

16:10

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Ratowanie Ziemi

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym tygodniu poznajemy ludzi, którzy pomagają Ziemi z całych sił, na przykład uwalniając żółwie morskie czy oczyszczając rafy koralowe. W tym tygodniu poznajemy ludzi, którzy pomagają naszej planecie z całych sił. Towarzyszymy ekipie, która wypuszcza dziesiątki żółwi morskich na swobodę i dołączamy do jednego z rejsów Trilogy – organizowanych w celu oczyszczania raf koralowych.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

Reklama
16:40

Bezcenne śmieci: Plastikowe kręgle i Salvador Dalí

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Michelle i Nigel budują składzik ze starych opakowań i grają kręgle za pomocą plastikowych butelek. Ponadto: Salvador Dali. Michelle i Nigel budują składzik ze starych opakowań oraz wymyślają niezwykłą biżuterię, sztuczne gluty i grę w kręgle za pomocą plastikowych butelek. Ponadto: Salvador Dali i stwór z tektury.

Godziny emisji Bezcenne śmieci

17:15

Łowcy historii: Sprytne szpiegowskie oczko

program historyczny Czas: 24min.

Matt, Paige i Łowcy Historii odkrywają świat szpiegów. Poznają szpiegowskie triki, przebrania i gadżety. \ Matt, Paige i Łowcy Historii odkrywają świat szpiegostwa. Kilka porad biorą od Rzymian, sprawdzają korzenie Jamesa Bonda i ustalają, jak działała najlepsza maszyna deszyfrująca w dziejach świata. Za pomocą mleka piszą szpiegowskie wiadomości, konstruują też peryskop.

Godziny emisji Łowcy historii

17:45

Operacja Auć: Bez zawrotów głowy

program o zdrowiu Czas: 27min.

Dr Chris i dr Xand badają biegunkę. Dr Xand dowiaduje się, jak robić piruety na łyżwach bez zawrotów głowy. Dr Chris i dr Xand badają biegunkę. Dr Xand pyta gwiazdy łyżwiarstwa, dlaczego nie kręci im się w głowie podczas piruetów. Auciobil działa, a w szpitalu: złamana ręka i bolący paluch u nogi.

Godziny emisji Operacja Auć

18:20

Okropne historie: Sensacyjny Szekspir

program o sztuce Czas: 34min.

William Szekspir był utalentowanym młodzieńcem, który stał się największym pisarzem w historii świata i podbił serce rodziny królewskiej. William Szekspir był utalentowanym młodzieńcem, który stał się największym pisarzem w historii świata i podbił serce rodziny królewskiej.

Godziny emisji Okropne historie

19:00

Siesta Z: „Makbet” Williama Szekspira

program o sztuce Czas: 13min.

Gdy Siesta spotyka Makbeta, trzy wiedźmy przepowiadają, że zostanie królem. Siesta przekonuje go, żeby zabił króla Dunkana i przejął władzę. Sieście śni się, że spotyka Makbeta, któremu trzy wiedźmy przepowiadają, że zostanie królem. Siesta przekonuje go, żeby zabił króla Dunkana i przejął władzę. Makbet ulega jej namowom, ale zemsty szukają Malkolm i Makduf.

Godziny emisji Siesta Z

19:20

Siesta Z: „Tragedia Romea i Julii” Williama Szekspira

program o sztuce Czas: 13min.

Romeo i Julia są zakochani. Siesta pomaga Julii upozorować własną śmierć. Romeo myśli, że naprawdę nie żyje i rozgrywa się tragedia. Siesta śni o dziejach Romea i Julii. Pomaga Julii upozorować własną śmierć i zjednoczyć się z wygnanym kochankiem. Romeo sądzi, że Julia naprawdę nie żyje i popełnia samobójstwo. Gdy Julia się budzi, postanawia też się zabić.

Godziny emisji Siesta Z

19:40

Siesta Z: „Tragedia Hamleta, księcia Danii” Williama Szekspira

program o sztuce Czas: 13min.

Siesta śni o Hamlecie, któremu pomaga pomścić śmierć ojca. Jego wuj, król Klaudiusz, zastawia na nich pułapkę, z której nie mają jak uciec. Siesta zapada w sen i śni o tym, jak pomaga księciu Hamletowi pomścić śmierć ojca, króla Hamleta. Hamlet planuje zabić swojego wuja Klaudiusza, który teraz nosi koronę. Gdy Klaudiusz dowiaduje się o tym, zastawia pułapkę na Siestę i Hamleta.

Godziny emisji Siesta Z

20:00

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Grizzly Kolumbii Brytyjskiej

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe poznaje zwierzęta, zamieszkujące dzikie ostępy Kolumbii Brytyjskiej. Philippe podziwia zapierającą dech w piersiach Kolumbię Brytyjską. Poznaje też zamieszkujące jej dzikie ostępy zwierzęta.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

20:40

Brzydkie piękno: Brzydkie piękno

program o sztuce Czas: 59min.

Poszukując piękna w sztuce nowoczesnej, Waldemar Januszczak, krytyk sztuki, rozmawia z niektórymi z największych żyjących artystów. Czy ze sztuki nowoczesnej zniknęło piękno? A może zmieniła się jego definicja? Poszukując go, Waldemar Januszczak, krytyk sztuki, rozmawia z niektórymi z największych żyjących artystów: Damienem Hirstem, Jeffem Koonsem, Yoko Ono czy Tatsuo Miyajimą.

Godziny emisji Brzydkie piękno

21:55

Czy komputer umie napisać przebojowy musical?: Android Lloyd Webber

program popularnonaukowy Czas: 44min.

Uczeni, kompozytorzy i aktorzy we współpracy z programem komputerowym o nazwie Android Lloyd Webber tworzą musical sceniczny. Zespół badaczy próbuje ustalić, jakie warunki musi spełniać wybitny musical. Owocem ich pracy jest program komputerowy Android Lloyd Webber. Następnie, w ramach eksperymentu badającego zdolności twórcze komputera, uczeni podejmują współpracę z kompozytorami i aktorami.

Godziny emisji Czy komputer umie napisać przebojowy musical

23:10

e² Energia: Wyhodowana energia

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Po kryzysie paliwowym lat 70-tych, Brazylia stworzyła sprawnie funkcjonujący przemysł biopaliwowy z rozbudowaną infrastrukturą. Po kryzysie paliwowym lat 70-tych, Brazylia stworzyła sprawnie funkcjonujący przemysł biopaliwowy. Zatroszczono się o całą infrastrukturę, od produkcji po dystrybucję i przystosowywanie samochodów do nowego paliwa. Czego możemy nauczyć się od Brazylijczyków?

Godziny emisji e² Energia

23:50

A to wiesz?: Naukowe podejście do memów wideo

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Internet jest pełen filmików ze zwierzętami i ludźmi robiącymi niesamowite rzeczy. Pokazujemy prawdę o tych nagraniach. Internet jest pełen filmików ze zwierzętami i ludźmi robiącymi niesamowite rzeczy. Pokazujemy prawdę o tych nagraniach.

Godziny emisji A to wiesz

00:25

Wielcy marzyciele: Wolna energia Tesli

program historyczny Czas: 52min.

Film opowiada o pasjonującym życiu Nikoli Tesli oraz jego pionierskich pracach z zakresu badań nad elektrycznością. Film opowiada o wybitnym fizyku, Nikoli Tesli. Jest wyjątkowym spojrzeniem na jego pasjonujące życie oraz pionierskie prace z zakresu badań nad elektrycznością.

Godziny emisji Wielcy marzyciele

01:25

Romantyzm i rewolucja: muzyczni mistrzowie XIX stulecia: Balanga jak w 1899

program o sztuce Czas: 59min.

Suzy Klein wskazuje na związek między rozwojem komunikacji i techniki w XIX wieku a wielkimi zmianami w muzyce. Suzy Klein wskazuje na związek między rozwojem komunikacji i technologii a wielkimi zmianami w muzyce. Kompozytorzy tacy jak Debussy czerpali natchnienie z melodii Dalekiego Wschodu, zaś rozwój technologiczny pozwolił na znaczne usprawnienie instrumentów muzycznych.

Godziny emisji Romantyzm i rewolucja: muzyczni mistrzowie XIX stulecia

02:25

W pogoni za długowiecznością: Za stary? Nigdy!

program o zdrowiu Czas: 22min.

W ostatnim odcinku zastanawiamy się, jak sprawić, aby dziecko w każdym z nas było wiecznie młode. I jak żyć długo i pięknie. Młodość to dar natury, ale za to starość jest dziełem sztuki. W ostatnim odcinku zastanawiamy się, jak sprawić, aby dziecko w każdym z nas pozostało wiecznie młode. Bo dzięki niemu będziemy żyli długo i pięknie.

Godziny emisji W pogoni za długowiecznością

02:55

A to wiesz?: Jajka, stek i pomidor pod mikroskopem

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Nauka może wytłumaczyć z czego składają się jajka, pomidory i steki oraz powiedzieć, jakie najlepiej je przyrządzić i zjeść. Nauka może wytłumaczyć z czego składają się jajka, pomidory i steki oraz powiedzieć, jakie najlepiej je przyrządzić i zjeść.

Godziny emisji A to wiesz

03:25

Katalizator: Powrót na Księżyc

program popularnonaukowy Czas: 49min.

Od lotu rakiety Apollo na Księżyc minęło pół wieku. Astrofizyk Alan Duffy przedstawia nam nowy wyścig kosmiczny. Od lotu rakiety Apollo na Księżyc minęło pół wieku. Astrofizyk Alan Duffy przedstawia nam nowy wyścig kosmiczny. Pokazuje nową generację rakiet i tłumaczy, iż odkrycie wody na Księżycu może bardzo wpłynąć na szanse kolonizacji naszego satelity.

Godziny emisji Katalizator

04:25

Romantyzm i rewolucja: muzyczni mistrzowie XIX stulecia: O rewolucji to piosenka

program o sztuce Czas: 59min.

Suzy Klein opowie o tym, jak Chopin czy Verdi tworzyli rewolucyjne dzieła, wpływające na świat w XIX wieku. Suzy Klein opowie, w jaki sposób muzyka zmieniała świat w XIX wieku. Dzieła Chopina, Verdiego i innych niosły natchnienie obywatelom oraz wyrażały wsparcie dla rewolucji i przewrotów w całej Europie.

Godziny emisji Romantyzm i rewolucja: muzyczni mistrzowie XIX stulecia

05:25

W pogoni za szczęściem: Szczęście to wewnętrzna robota

program o zdrowiu Czas: 22min.

Czy niektórzy są bardziej odporni na stres i dzięki temu szczęśliwsi? Adrian poddaje się obrazowaniu mózgu, żeby sprawdzić reakcje na stres. Czy niektórzy są bardziej odporni na stres i dzięki temu szczęśliwsi? Adrian poddaje się obrazowaniu mózgu, żeby sprawdzić, jak nasz mózg radzi sobie ze stresem. Przedłużająca się depresja może wywoływać zmiany w tym narządzie. Jak się jej ustrzec?

Godziny emisji W pogoni za szczęściem

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2019-04-23. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2019-04-23 dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info