Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na środę - ramówka, emisje

2018-12-12 Pokaż dziś

06:05

Redakcja: Dział Śledczy: Warsztaty literackie, sez. 2, odc. 13

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

W redakcji zjawiają się funkcjonariusze policji. Okazuje się, że 19-latek przetrzymuje w sklepie kasjerkę, grożąc jej śmiercią. Napastnik chce rozmawiać tylko z Markiem, którego zna z warsztatów literackich. Dziennikarz jedzie na miejsce zdarzenia, aby prowadzić negocjacje. Niespodziewanie, sam staje się zakładnikiem. W sprawę angażują się wszyscy pracownicy redakcji.

  Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

07:15

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Operacja sam sum, odc. 3

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Tym razem na połów sumów do Hiszpanii pojedzie także młoda kobieta, która spróbuje swych sił jako fotoreporterka. Będzie również wspierać wędkarzy w ciężkich zmaganiach z wąsatymi potworami z rzeki Ebro. Widzowie poznają ciekawą metodę łowienia i poczują specyficzny klimat Katalonii.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

07:40

Wspaniały świat wędkarskich przygód: King of the Jerkbait, odc. 4

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Istnieje wiele sposobów łowienia drapieżników, ale na szczególną uwagę zasługują wszelkie nowości. Znakomity wędkarz oraz twórca ciekawych wzorów przynęt uczy i opowiada o nowej metodzie na tzw. jerki. Znakomity instruktaż w wykonaniu Piotra Piskorskiego pośród malowniczych plenerów południowej Szwecji dodatkowo uzupełniają wspaniałe okazy ryb.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

08:05

Pod lupą: Armatura, biżuteria, kawa, sez. 3, odc. 7

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 23min.

Kuba Marcinowicz, zagorzały pasjonat wszelkich nowinek technologicznych, pokaże, jak działają wielkie przedsiębiorstwa i instytucje, a także jak wygląda proces wytwarzania najróżniejszych przedmiotów, tworzyw czy produktów spożywczych. Dociekliwy prowadzący jak zwykle zbada każdy temat i zaspokoi ciekawość nawet najbardziej wnikliwych obserwatorów świata. Odwiedzi z kamerą m.in. fabrykę broni pod Radomiem, gdzie dowie się, jak krok po kroku powstaje karabin Beryl. Zobaczy też cały proces...

Obsada: Kuba Marcinowicz

  Godziny emisji Pod lupą

08:40

Prepersi – gotowi na wszystko: Czym jest prepering?, odc. 1

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 25min.

Andrzej Meller, reporter, podróżnik i korespondent wojenny, opowie o idei preperingu i wyjaśni, na czym polega ten ruch. Odwiedzi Piotra Czuryłłę, mieszkającego z rodziną w istnej twierdzy w okolicach Olsztyna. Mężczyzna wybudował schron, który odpowiednio zaopatrzył. Andrzej Meller będzie też gościem Adolfa Kudlińskiego – byłego żołnierza, z wykształcenia historyka, dla którego wybuch w Czarnobylu był impulsem, by zainteresować się własnym bezpieczeństwem. Nieopodal domu odkrył schron, który...

Obsada: Andrzej Meller

  Godziny emisji Prepersi – gotowi na wszystko

Reklama
09:15

Autostrada przez piekło, sez. 3, odc. 12

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 45min.

W Kolumbii Brytyjskiej nowo zatrudnieni Phil i Wayne mają okazję wykazać się swoimi umiejętnościami, kiedy po raz pierwszy siadają za kierownicą dużych samochodów pomocy drogowej. Al wpada w kłopoty, jadąc stromą i krętą leśną drogą. W tym czasie w Albercie zostają zablokowane obie trasy do miasta Fort McMurray. Jamie i Adam ruszają do akcji. Rozpoczyna się rywalizacja o to, który pierwszy oczyści swoją autostradę z wraków i umożliwi jej otwarcie dla ruchu.

  Godziny emisji Autostrada przez piekło

10:20

Gwiazdy lombardu, sez. 1, odc. 9

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

Jeden ze stałych bywalców przynosi należący do jego ojca niemiecki bagnet z czasów z drugiej wojny światowej. Właściciele lombardu nie mają jednak zaufania do autentyczności opowieści klienta. Do sklepu trafia również zardzewiała pompa paliwa z lat 30. ubiegłego wieku. Przekonamy się, czy Harrisonowie zdecydują się odrestaurować przedmiot, który jest tak charakterystyczny dla Ameryki z tego okresu. Senior rodu ma okazję nabyć automat do gier Silent Bell, również pochodzący z lat 30. XX w.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

10:45

Gwiazdy lombardu, sez. 1, odc. 10

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

Harrisonowie zastanawiają się nad kupnem forda coupe z 1929 roku. Negocjowanie ceny jest jednak wyjątkowo trudne. Tymczasem w lombardzie zjawia się kowboj, który chce sprzedać maszynę służącą do trenowania wiązania cielaków. Rick i jego ojciec postanawiają w końcu dać nauczkę swojej najładniejszej pracownicy, która nieustannie się spóźnia. Danielle Rainey, zwana Peaches, za karę ma pracować na nocnej zmianie z zakochanym w niej Austinem.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

11:15

Na lodowym szlaku, sez. 9, odc. 4

reality show ( USA, Kanada ) Czas: 41min.

Mark Kohaykewych, szef Polar Industries, wywołuje spore poruszenie, gdy zatrudnia Mike'a Simmonsa, by pomógł firmie wygrać batalię na zimowych drogach. Nowy kierowca zostaje przypisany do Arta Burke'a. Ich wspólna podróż nie przebiega gładko. Zarówno Todd Dewey, jak i jego rywal Darrell Ward kierują się na nowo otwarty szlak. Wydaje się, że pierwszemu kończy się szczęście, gdy grozi mu utknięcie na pustkowiu. Weteran lodowych tras Alex Debogorski gubi się i musi zdać się na...

  Godziny emisji Na lodowym szlaku

12:10

Superciężka pomoc drogowa, sez. 1, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 45min.

Nawet doświadczeni kierowcy pomocy drogowej są zszokowani na widok miejsca tragicznego wypadku z udziałem ciężarówki. Muszą sprawnie usunąć jego skutki, aby można było przywrócić ruch na tej kluczowej trasie. Kevin pracuje pod dużą presją, aby jak najszybciej otworzyć autostradę. Sonny pomaga kierowcy ciężarówki, która utknęła na niebezpiecznym odcinku drogi. James i Bubba holują wrak, który wywołał komunikacyjny chaos w Toronto. Tymczasem Colin, syn szefa Preferred Towing, ćwiczy trudny manewr.

  Godziny emisji Superciężka pomoc drogowa

13:15

Supermocni: Dysk śmierci, sez. 3, odc. 8

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 41min.

Atutem każdego porządnego superbohatera jest zabójcza moc przyczajona pod pozorną przeciętnością. Tym razem Stan poszukuje osób dysponujących sekretnymi zdolnościami, które dają im miażdżącą przewagę w walce z przeciwnikami. Lee Morrison twierdzi, że dzięki treningom wypracował morderczo silny cios i jest groźny jak tygrys. Brodie Smith podobno miota frisbee z zabójczą precyzją. Daniel proponuje mu pojedynek ze strzelcem wyborowym. Rick Smith Jr twierdzi, że zwykłą kartą do gry jest w stanie...

  Godziny emisji Supermocni

14:10

Supersamoloty bojowe: U-2 Dragon Lady, sez. 5, odc. 1

film dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 51min.

Tym razem twórcy serii prezentują najsłynniejszy amerykański samolot szpiegowski – U-2 zwany Dragon Lady. Historia tej legendarnej maszyny to zarazem opowieść o tym, jak zmieniło się prowadzenie zwiadu lotniczego na terytorium wroga. U-2 skonstruowano podczas zimnej wojny, kiedy to Amerykanom potrzebny był samolot, który nie tylko uniknąłby sowieckich rakiet, ale także był niewidoczny dla przeciwnika. Aby projekt pozostał ściśle tajny, przekazano go CIA. W programie występują m.in. pułkownik...

  Godziny emisji Supersamoloty bojowe

15:15

Gwiazdy lombardu, sez. 1, odc. 11

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

Podpis Johna Hancocka jest jednym z najczęściej podrabianych przez fałszerzy. Do lombardu w Las Vegas trafia jednak autentyczny dokument z jego autografem. Przekonamy się, czy Harrisonowie będą mieli problemy z wyceną tego nabytku. Następnie nadarza się okazja kupna bicza, który rzekomo należał do Indiany Jonesa. Tymczasem Corey może mieć poważne kłopoty, ponieważ jeden z jego podwładnych kupuje przedmiot, który został skradziony.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

15:45

Gwiazdy lombardu, sez. 1, odc. 12

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

Właściciele lombardu odbywają podróż w czasie i w przestrzeni – mają bowiem okazję nabyć mapę kolonialnego Bostonu pochodzącą z 1735 roku. Muszą dokładnie sprawdzić jej autentyczność. Chumlee wydaje aż 300 dolarów na akwafortę, która okazuje się podróbką. Rick stara się nauczyć chłopaka, jak oceniać takie dzieła sztuki. Następnie Harrisonowie mają szansę kupić pierwszy w swojej karierze samolot – Piper PA-28 Cherokee z 1976 roku.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

16:15

Poszukiwacze złota: Za wszelką cenę, sez. 2, odc. 2

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 41min.

Ken traci pieniądze, aby przekopać wąską działkę. W dniu wypłaty Cama wybucha pożar. Karl zwalnia doświadczonego, ale niesolidnego pracownika.

  Godziny emisji Poszukiwacze złota

Reklama
17:15

Autostrada przez piekło, sez. 3, odc. 13

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 45min.

Finałowy odcinek trzeciej serii show. Adam Gazzola musi dokonać ważnego wyboru dotyczącego jego przyszłości w Heavy Rescue. Jamie naraża się na niebezpieczeństwo podczas jednej z najtrudniejszych technicznie akcji tej zimy. Davis myśli też o przyszłym sezonie. Podejmuje ryzykowną decyzję, która będzie miała wpływ na oba oddziały jego firmy – w Kolumbii Brytyjskiej i Albercie. Przekonamy się, na jakich założeniach opiera się jego plan.

  Godziny emisji Autostrada przez piekło

18:20

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 3

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Odcinek specjalny poświęcony najstarszemu bohaterowi programu – występującemu w pierwszych czterech sezonach Barry'emu Weissowi. Zanim przeszedł on na emeryturę, prowadził z bratem dobrze prosperujący zakład produkcyjny. Choć kolekcjonował antyki, nigdy nie licytował w aukcji magazynowej. Zmieniło się to za sprawą producenta i narratora programu, Thoma Beersa, który namówił Barry'ego na udział w show. Weiss traktował z przymrużeniem oka rywalizację z innymi kupującymi, starając się...

  Godziny emisji Wojny magazynowe

18:40

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 4

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Odcinek specjalny poświęcony czynnikowi decydującemu o wygranej lub przegranej – wycenie. Bohaterowie show pokazują rzeczoznawcom i kolekcjonerom przedmioty, z którymi wiążą największe nadzieje. Czasem eksperci potwierdzają przypuszczenia uczestników programu. Bywa jednak, że intrygujące znaleziska okazują się niewiele warte. Rzeczoznawcy zawsze jednak chętnie dzielą się swoją wiedzą. Czasem wycena wiąże się z niezapomnianymi przeżyciami. Takie właśnie chwile zobaczymy w dzisiejszym odcinku.

  Godziny emisji Wojny magazynowe

19:00

Na lodowym szlaku, sez. 9, odc. 5

reality show ( USA, Kanada ) Czas: 41min.

Darrell Ward i Lisa Kelly, którzy od niedawna są wspólnikami, stają przed wyczekiwaną szansą sporego zarobku. Mają dostarczyć transformatory, które są niezbędne do zaopatrzenia w prąd odległej miejscowości. Tymczasem ważniak z Polar Industries, Todd Dewey, ma kłopoty ze zrealizowaniem rządowego kontraktu. Wskutek kłopotów z ciężarówką wyniki Burke'a w tym sezonie zapowiadają się nędznie. Mike Simmons, nowicjusz na lodowych szlakach, wyrusza w swoją pierwszą samotną podróż.

  Godziny emisji Na lodowym szlaku

20:00

Premiera Gwiazdy lombardu, sez. 1, odc. 13

reality show ( USA 2009 ) Czas: 30min.

Corey ma okazję kupić drewnianą kuszę, z której nikt nie strzelał od prawie czterdziestu lat. Przekonamy się, w jakim stanie jest broń i czy da się jej jeszcze używać. Tymczasem zakłopotany Rick rozmawia z kobietą, która chce sprzedać należącą do jej męża kolekcję świerszczyków. Właściciele lombardu starają się sprzedać jeden ze swoich najdroższych towarów – wyceniony na 10 tysięcy dolarów pozłacany zegar, zwany "Zegarem Śmierci".

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

20:20

Premiera Gwiazdy lombardu, sez. 1, odc. 14

reality show ( USA 2009 ) Czas: 30min.

Właściciele lombardu mają okazję nabyć flipper KISS z 1979 roku. Przekonamy się, czy automat do gry jest jeszcze na chodzie. Rick rozmawia z kobietą, która przynosi banknot zastępczy z 1914 roku. Dowiemy się, czy klientka wyjdzie zadowolona. Do lombardu trafia również klasyczny harley-davidson z 1982 roku. Chumlee chciałby kupić go dla siebie. Może jednak nie zdążyć zebrać pieniędzy, zanim Richard sprzeda motocykl innym chętnym.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

20:55

Poszukiwacze złota: Jak po swoje, sez. 2, odc. 3

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 42min.

Górnicy próbują przebić się przez twarde podłoże, aby dotrzeć do złota. Ken staje przed trudnym wyborem: zapłacić ekipie czy wierzycielom?

  Godziny emisji Poszukiwacze złota

21:50

Chłopiec z guzem na twarzy 2

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2006 ) Czas: 47min.

Wzruszająca opowieść o małym Novemthree Siahaanie z Indonezji, który zmarł w wieku 6 lat. Wskutek bardzo rzadkiej choroby twarz chłopca była straszliwie zdeformowana przez ogromny guz, który zaczął rosnąć w okolicach pierwszych urodzin dziecka. Novemthree otrzymał pomoc, kiedy miał pięć lat. Dzięki organizacji charytatywnej został przewieziony do Tajwanu i poddany skomplikowanym operacjom, które miały uratować mu życie. Rok później guz zaczął odrastać w szybkim tempie i chirurdzy nie zdołali...

Reżyseria: Evy Barry

  Godziny emisji Chłopiec z guzem na twarzy 2

22:55

Terror w przestworzach: Błąd pilota, odc. 1

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 45min.

Członkowie załóg samolotów muszą radzić sobie z niewyobrażalną presją, zmęczeniem i brakiem snu. Często prowadzi to do groźnych sytuacji. W 2012 roku samolot podróżujący z Nowego Jorku do Las Vegas musiał awaryjnie lądować, gdyż pilot zaczął zachowywać się jak szaleniec, wykrzykując coś o Al-Kaidzie. Został obezwładniony przez pasażerów, którzy sfilmowali zajście. Podczas lotu z Toronto do Londynu w 2008 pilot również musiał zostać odciągnięty od sterów, kiedy zaczął rozmawiać z Bogiem....

  Godziny emisji Terror w przestworzach

23:55

Największe kłamstwa świata: Człowiek z Piltdown, odc. 6

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 44min.

W 1912 roku paleontolog amator Charles Dawson ogłosił, że w angielskim hrabstwie Sussex odnalazł szczątki istoty, która zgodnie z teorią ewolucji Darwina miała być brakującym ogniwem pomiędzy przodkami małp i ludzi. Odkrycie to okazało się jednym z największych fałszerstw w XX-wiecznej nauce. Oszustwo wykazano jednak dopiero w 1953 roku, kiedy ustalono, że kości tzw. człowieka z Piltdown były kompilacją szczątków człowieka, orangutana i szympansa.

  Godziny emisji Największe kłamstwa świata

Reklama
00:55

Pod lupą: Hologram, płyty winylowe, segregacja odpadów, sez. 3, odc. 3

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 23min.

Kuba Marcinowicz, zagorzały pasjonat wszelkich nowinek technologicznych, pokaże, jak działają wielkie przedsiębiorstwa i instytucje, a także jak wygląda proces wytwarzania najróżniejszych przedmiotów, tworzyw czy produktów spożywczych. Dociekliwy prowadzący jak zwykle zbada każdy temat i zaspokoi ciekawość nawet najbardziej wnikliwych obserwatorów świata. Odwiedzi z kamerą m.in. fabrykę broni pod Radomiem, gdzie dowie się, jak krok po kroku powstaje karabin Beryl. Zobaczy też cały proces...

Obsada: Kuba Marcinowicz

  Godziny emisji Pod lupą

01:55

Lista Fokusa: Najpiękniejsze miejsca w polskich górach, odc. 12

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Goście odcinka to: Joanna Szyndler, Jolanta Śledzińska, Maria Brzezińska.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

  Godziny emisji Lista Fokusa

02:30

Lista Fokusa: Sprawdzone sposoby na idealną sylwetkę, odc. 13

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 23min.

Goście odcinka to: Barbara Kreft, Agnieszka Ślusarska, Bożena Stasiak.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

  Godziny emisji Lista Fokusa

02:55

Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU: Cena milczenia, odc. 8

serial dokumentalny ( Polska 2017 ) Czas: 46min.

Istnienie tajnego więzienia CIA w Polsce w latach 2002-2003 było najbardziej skrywaną tajemnicą III RP. Za korzystanie z willi znajdującej się na terenie ośrodka szkolenia wywiadu w Starych Kiejkutach Amerykanie mieli zapłacić 15 mln dolarów. Przesłuchiwali tu podejrzanych o współpracę z Al-Kaidą po zamachach z 11 września. Funkcjonowanie więzienia naruszało prawa człowieka. W tej sprawie wciąż wydaje się panować zmowa milczenia. Śledztwo nie wyjaśniło, kto stoi za powstaniem więzienia....

Reżyseria: Tomasz Sekielski

  Godziny emisji Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU

04:00

Redakcja: Dział Śledczy: Niebezpieczne odchudzanie, sez. 2, odc. 12

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Marek i Adam natrafiają w internecie na doniesienia o śmierci nastolatki na szkolnym korytarzu. Postanawiają przyjrzeć się sprawie. Ustalają, że dziewczyna przyjmowała tabletki na odchudzanie. Dziennikarze chcą dotrzeć do osoby, która handlowała niebezpiecznymi specyfikami. Niestety, uczniowie i nauczyciele nie chcą rozmawiać z dziennikarzami. Reporterzy nie zamierzają się jednak poddawać. Za wszelką cenę próbują wyjaśnić zagadkę.

  Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

05:00

Redakcja: Dział Śledczy: Warsztaty literackie, sez. 2, odc. 13

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

W redakcji zjawiają się funkcjonariusze policji. Okazuje się, że 19-latek przetrzymuje w sklepie kasjerkę, grożąc jej śmiercią. Napastnik chce rozmawiać tylko z Markiem, którego zna z warsztatów literackich. Dziennikarz jedzie na miejsce zdarzenia, aby prowadzić negocjacje. Niespodziewanie, sam staje się zakładnikiem. W sprawę angażują się wszyscy pracownicy redakcji.

  Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na środę. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na środę dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info