Reklama

Logo TVP Historia TVP Historia program TV na niedzielę - ramówka, emisje

2018-12-16 Pokaż dziś

06:50

Był taki dzień - 16 grudnia

felieton ( Polska 2005 ) Czas: 2min.

..

  Godziny emisji Był taki dzień

06:55

Wszystkie kolory świata - Liban. Ulubieniec Bliskiego Wschodu

serial dokumentalny ( Francja 2008 ) Czas: 50min.

Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i wybitne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Reżyseria: Eric Bacos

  Godziny emisji Wszystkie kolory świata

08:05

Świat Józefa

film dokumentalny ( Polska 2008 ) Czas: 52min.

Wieś Markowa, w której jak w soczewce skupiła się większość dramatów w okresie okupacji niemieckiej. Na skutek zdrady polskiego policjanta Włodzimierza Lesia, który chciał zagarnąć dla siebie majątek Żydów, zginęła dziewięcioosobowa rodzina Ulmów.

Reżyseria: Rafał Wieczyński

  Godziny emisji Świat Józefa

09:10

Janosik - odc. 9/13 - Pobór

serial TVP ( Polska 1973 ) Czas: 44min.

Pobór do armii austriackiej obejmuje wprawdzie synów wszystkich chłopów, ale w praktyce trafiają tam poborowi z biednych rodzin. Bogaci górale mogą za łapówki uchronić swych synów od służby w cesarskich szeregach. Janosik zaradzi na tę niesprawiedliwość.

Reżyseria: Jerzy Passendorfer

Obsada: Marek Perepeczko , Ewa Lemańska , Czesław Jaroszyński , Marian Kociniak , Mieczysław Czechowicz , Bogusz Bilewski , Witold Pyrkosz , Jerzy Cnota , Janusz Kłosiński , Janusz Bukowski

  Godziny emisji Janosik

10:00

Okrasa łamie przepisy - Konkurs na najlepsze piersi

magazyn kulinarny ( Polska 2015 ) Czas: 24min.

Każdy odcinek cyklu jest poświęcony ściśle określonemu tematowi, regionalnej specjalności. Ekipa z kamerą rusza na wyprawy kulinarne do różnych zakątków Polski. Karol Okrasa przygotowuje wybrane dania, podkreśla ich walory smakowe i zdrowotne.

Reżyseria: Tomasz Rostworowski

Obsada: Karol Okrasa

  Godziny emisji Okrasa łamie przepisy

Reklama
10:35

Transsyberyjska wyprawa Joanny Lumley - odc. 1/3

esej dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 46min.

Największa na świecie podróż pociągiem. Fascynująca trzyczęściowa seria, w której towarzyszymy Joannie Lumley w tej najbardziej romantycznej, epickiej podróży koleją, od Hongkongu po Moskwę, przez Chiny i Mongolię.

Reżyseria: Michael Waldman

  Godziny emisji Transsyberyjska wyprawa Joanny Lumley

11:45

Opowieści o Yellowstone - odc. 3. Jesień

cykl dokumentalny ( Wielka Brytania 2009 ) Czas: 49min.

Yellowstone - cudowna wulkaniczna kraina, to blisko dziewięć tysięcy kilometrów kwadratowych naturalnego środowiska w samym sercu Ameryki Północnej. W czasie letnich upałów życie w niezwykłym parku toczyło się na pełnych obrotach.

  Godziny emisji Opowieści o Yellowstone

12:45

Lodowa planeta - cz 5. Zima

cykl dokumentalny ( Wielka Brytania 2011 ) Czas: 48min.

Ekipa filmowa zabiera widza w w podróż do miejsc, w których zawsze panuje temperatura poniżej zera. Zapierające dech w piersiach krajobrazy i wspaniała narracja sir Davida Attenborough to niewątpliwie dodatkowe atuty filmu.

  Godziny emisji Lodowa planeta

13:50

Archiwum zimnej wojny - Początek końca

magazyn ( Polska 2018 ) Czas: 30min.

Reżyseria: Jan Sosiński

  Godziny emisji Archiwum zimnej wojny

14:25

Serce matki

dramat ( Polska 1938 ) Czas: 84min.

Maria nawiązuje romans z Wiesławem, nie wiedząc, że jest on mężem jej przyjaciółki Elżbiety. Rodzi córeczkę, którą oddaje do adopcji Elżbiecie i Wiesławowi. Jednak Wiesław ginie w wypadku samochodowym. Dla dobra dziecka, Maria i Elżbieta godzą się ze sobą.

Reżyseria: Michał Waszyński

Obsada: Stanisława Angel Engelówna , Irena Malkiewicz Domańska , Kazimierz Wilamowski , Lidia Wysocka , Ina Benita , Mieczysław Cybulski

  Godziny emisji Serce matki

16:05

Wielka Gra

teleturniej ( Polska 1994 ) Czas: 49min.

W tym odcinku zawodnicy odpowiadają na pytania z tematów: Historia kartografii; Byron - jego życie i twórczość; Życie i twórczość Tycjana.

  Godziny emisji Wielka Gra

16:55

13 pierwszych dni - 16 grudnia 1981

cykl dokumentalny ( Polska 2006 ) Czas: 10min.

16 XII 1981 o świcie nastąpił szturm Stoczni Gdańskiej. Bramę nr 2 staranował czołg, za nim wdarły się oddziały ZOMO, które brutalnie zaatakowały strajkujących. Zomowcy używali petard i gazu, pałowali strajkujących. O przebiegu akcji mówi Zenon Kwoka.

Reżyseria: Krzysztof Kalukin

  Godziny emisji 13 pierwszych dni

17:15

Wojownicy czasu - Lotniczy Puck, czyli krótka wojna hydroplanów

cykl reportaży ( Polska 2018 ) Czas: 25min.

Reżyseria: Grzegorz Gajewski

  Godziny emisji Wojownicy czasu

17:45

Zmiennicy - odc. 2/15 - Ostatni kurs

serial TVP ( Polska 1986 ) Czas: 58min.

Pan Stanisław wraca z ostatniego kursu swoją taksówką, wchodzi pod samochód i bierze się do naprawy. Na nieszczęście, na auto spada posąg myszy, który urwał się spod lecącego helikoptera. Dyrektor Michalik z ważnego ministerstwa również ma pechowy dzień.

Reżyseria: Stanisław Bareja

Obsada: Ewa Błaszczyk , Irena Kwiatkowska , Krystyna Tkacz , Adam Ferency , Kazimierz Kaczor , Kazimierz Kaczor , Krzysztof Kowalewski , Katarzyna Skawina , Bronisław Pawlik , Wojciech Pokora

  Godziny emisji Zmiennicy

18:55

Rodzina Niepodległej - Gdzie najpierw była Polska

program dokumentalny ( Polska 2018 ) Czas: 51min.

Film o wydarzeniach rozgrywających się jesienią 1918 na terenie zachodniej Galicji i Śląska Cieszyńskiego. Pretekstem do ich przypomnienia jest próba rozstrzygnięcia wśród historyków i lokalnych badaczy sporu o to, gdzie najpierw powstała wolna Polska.

  Godziny emisji Rodzina Niepodległej - Gdzie najpierw była Polska

Reklama
20:00

Pearl Harbor - Oskarżeni 1/2

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 47min.

Dwuczęściowy film dokumentalny BBC Christophera Spencera na temat japońskiego nalotu na Pearl Harbor w czasie II wojny światowej.

Reżyseria: William Bracht

  Godziny emisji Pearl Harbor

21:00

Śmierć jak kromka chleba

dramat ( Polska 1994 ) Czas: 116min.

Filmowy zapis pacyfikacji kopalni "Wujek", najtragiczniejszego epizodu stanu wojennego. Kutz z dbałością o szczegóły zrealizował patetyczny fresk o tych dramatycznych wydarzeniach. Jego film jest swoistym hołdem dla odwagi i determinacji górników.

Reżyseria: Kazimierz Kutz

Obsada: Janusz Gajos , Jerzy Trela , Jerzy Radziwiłowicz , Mariusz Benoit , Roman Gancarczyk , Jan Peszek , Ryszard Jasiński , Przemysław Branny , Szymon Kuśmider , Anna Dymna

  Godziny emisji Śmierć jak kromka chleba

23:10

Wielki test - Wielki Test o Żywności - Polska smakuje.

( Polska 2016 ) Czas: 94min.

W atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Jedynka proponuje wyjątkowy program o polskiej, smakowitej żywności. Zaproszeni goście będą rozwiązywać test, a także opowiadać o własnych, rodzinnych tradycjach kulinarnych.

  Godziny emisji Wielki test

00:55

Tu stoję...

dramat ( Polska, Francja 1994 ) Czas: 67min.

Losy Jerzego Jachowicza, dziennikarza "Gazety Wyborczej". W latach 80. dążył do wyjaśnienia okoliczności morderstw księdza Zycha i Grzegorza Przemyka. W zbrodnie te zamieszani byli funkcjonariusze komunistycznych służb specjalnych i MO.

Reżyseria: Michał Dudziewicz , Grażyna Szymańska

Obsada: Lech Łotocki , Marzena Trybała , Leon Niemczyk , Ireneusz Czop , Marta Dudziewicz , Andrzej Precigs , Ryszard Kotys , Aleksander Bednarz , Maciej Kozłowski , Bogusław Sochnacki

  Godziny emisji Tu stoję...

02:15

Klerycy w komunistycznej armii

film dokumentalny ( Polska 2017 ) Czas: 48min.

W 1959 r. władze komunistyczne złamały zawarte 9 lat wcześniej porozumienie między Rządem a Episkopatem Polski o niepowoływaniu seminarzystów do odbycia zasadniczej służby wojskowej.

Reżyseria: Stanisław Królak , Elżbieta Szumiec - Zielińska

  Godziny emisji Klerycy w komunistycznej armii

03:10

Memento grudniowe

film dokumentalny ( Polska 1981 ) Czas: 39min.

Montaż materiałów filmowych i fotograficznych odtwarzających przebieg wydarzeń w Gdańsku i Gdyni w grudniu 1970 roku. Wiece, zgromadzenia, manifestacje w różnych punktach Trójmiasta, tłumy na ulicach i zamieszki...

  Godziny emisji Memento grudniowe

04:00

wojsko - polskie.pl - odc. 39

reportaż ( Polska 2018 ) Czas: 19min.

Magazyn, w którym pokazujemy jak zmieniają się polskie siły zbrojne, jakim sprzętem dysponują, a przede wszystkim zależy nam na przedstawieniu żołnierzy i ich pasji, zaangażowania.

  Godziny emisji wojsko - polskie.pl

04:25

Zakończenie dnia

Czas: 2min.

 

O programie TV stacji TVP Historia

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na niedzielę. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla TVP Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na niedzielę dla kanału TVP Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info