Reklama

Logo TVP Historia TVP Historia program TV na niedzielę - ramówka, emisje

2019-02-24 Pokaż dziś

06:20

Był taki dzień - 24 lutego

felieton ( Polska 2006 ) Czas: 2min.

1928 - powstała Biblioteka Narodowa w Warszawie; 1946 - odbyła się premiera "Dwóch teatrów" Jerzego Szaniawskiego; 1953 - egzekucja gen. Emila Fieldorfa "Nila"; 1956 - podczas XX zjazdu KPZR Nikita Chruszczow wygłosił "tajny referat".

  Godziny emisji Był taki dzień

06:25

Dziennik telewizyjny - 24.02.1989

( Polska 1989 ) Czas: 33min.

Przypomnienie Dzienników Telewizyjnych. To główny program informacyjny w PRL u, nadawany w latach 1958 - 1989. Codzienne wydania emitowano w latach 1976 - 1989 o godz. 19.30. Ostatni DTV nadano 17 XI 1989 r.

  Godziny emisji Dziennik telewizyjny

07:15

Wszystkie kolory świata - Wieczna Japonia

serial dokumentalny ( Francja 2008 ) Czas: 52min.

Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i wybitne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Reżyseria: Eric Bacos

  Godziny emisji Wszystkie kolory świata

08:20

Święty Augustyn - odc. 1/5 - Adwokat diabła

serial ( Włochy, Niemcy, Polska 2010 ) Czas: 43min.

"Stworzyłeś nas Panie dla siebie i niespokojne jest serce nasze, dopóki nie spocznie w Tobie" - to chyba najsłynniejsze zdanie, jakie wyszło spod pióra św. Augustyna. Pochodzi ono z równie słynnych "Wyznań" - perły literatury światowej.

Reżyseria: Christian Duguay

Obsada: Alessandro Preziosi , Monica Guerritore , Franco Nero , Wenanty Nosul , Krzysztof Pieczyński , Jerzy Zelnik

  Godziny emisji Święty Augustyn

09:15

Sposób na Alcybiadesa - odc. 3

serial TVP ( Polska 1997 ) Czas: 55min.

(N) Alcybiadesa coraz mocniej intryguje niezrozumiały pęd do wiedzy historycznej wśród uczniów klasy Ia. Ośmielony ich postępami w nauce, profesor proponuje podopiecznym "swobodne poszukiwanie prawdy" zamiast klasycznych lekcji, klasówek i sprawdzianów.

Reżyseria: Waldemar Szarek

Obsada: Łukasz Lewandowski , Radosław Elis , Jacek Liwot , Władysław Kowalski , Krzysztof Kowalewski , Sławomir Orzechowski , Jarosław Jakimowicz , Sebastian Konrad , Andrzej Nejman , Dominik Łoś

  Godziny emisji Sposób na Alcybiadesa

Reklama
10:20

Okrasa łamie przepisy - W krainie dźwięków i smaków

magazyn kulinarny ( Polska 2014 ) Czas: 24min.

(N) Każdy odcinek cyklu jest poświęcony określonemu tematowi, regionalnej specjalności. Ekipa z kamerą rusza na wyprawy kulinarne do różnych zakątków Polski. Karol Okrasa przygotowuje wybrane dania, podkreśla ich walory smakowe i zdrowotne.

Reżyseria: Tomasz Rostworowski

Obsada: Karol Okrasa

  Godziny emisji Okrasa łamie przepisy

10:50

Złoto Jukonu - odc. 2/3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 51min.

W tej epickiej przygodzie zespół odkrywców próbuje zdobyć złoto na zamarzniętej północy Kanady. Idąc tą samą drogą co pierwotni poszukiwacze złota, wyruszają w niebezpieczną i ekscytującą podróż. Muszą pokonać zdradziecką przełęcz.

Reżyseria: Ben Crichton

  Godziny emisji Złoto Jukonu

11:55

Szlakiem amfor. Historia podboju Galii

film dokumentalny ( Francja 2016 ) Czas: 51min.

Historia podboju obszaru Galii przez Rzym w pierwszym stuleciu przed naszą erą.

  Godziny emisji Szlakiem amfor. Historia podboju Galii

13:00

Dziewicza Nowa Zelandia - odc. 6/6 Parki Narodowe Westland, Paparoa i Kahurangi

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 43min.

Nowa Zelandia to niezwykłe miejsce. Długo izolowana na rozległym Pacyfiku stała się ewolucyjnym "laboratorium". W jego pierwotnych lasach istnieją unikalne i często dziwne formy życia; ptaki, które nie chcą latać, gigantyczne owady i żywe skamieliny.

Reżyseria: Alex Clark , Nicky Hommond

  Godziny emisji Dziewicza Nowa Zelandia

13:55

Archiwum zimnej wojny - Wolna Europa wczoraj i dzisiaj

magazyn ( Polska 2018 ) Czas: 29min.

Reżyseria: Jan Sosiński

  Godziny emisji Archiwum zimnej wojny

14:35

Stawka większa niż życie - odc. 8/18 - Wielka wsypa

serial TVP ( Polska 1967 ) Czas: 52min.

(N) Kloss umawia się z Brunnerem u Irminy Kobus. Spotyka tam Polaka Zająca, który przypomina sobie, że widywał Hansa u dentysty. Domyśla się, że to Kloss jest agentem "Jankiem". Chce natychmiast zameldować o tym gestapo. Kloss nie może do tego dopuścić...

Reżyseria: Janusz Morgenstern

Obsada: Stanisław Mikulski , Barbara Drapińska , Barbara Sołtysik , Czesław Wołłejko , Emil Karewicz , Bogusław Sochnacki , Bronisław Pawlik

  Godziny emisji Stawka większa niż życie

15:45

Przepis na sukces

film dokumentalny ( Polska 2018 ) Czas: 37min.

Historia Mariana Dąbrowskiego, redaktora naczelnego Ilustrowanego Kuriera Codziennego.

  Godziny emisji Przepis na sukces

16:35

Wielka Gra

teleturniej ( Polska 1994 ) Czas: 46min.

W tym odcinku zawodnicy odpowiadają na pytania z tematów: Polskie Siły Powietrzne w II wojnie światowej; Bernardo Bellotto, zwany Canalettem; Maria Skłodowska - Curie.

  Godziny emisji Wielka Gra

17:25

Wojownicy czasu - Turecka nawała czyli Chocim 1621

cykl reportaży ( Polska 2018 ) Czas: 25min.

Corocznie na zamku Kmitów w Nowym Wiśniczu w Małopolsce odbywa się rekonstrukcji bitwy pod Chocimiem, w której wojska polskie pokonały armię turecką. Film opowiada historię wojny polsko - tureckiej i kampanii, a inscenizacja ilustruje opowieść.

Reżyseria: Grzegorz Gajewski

  Godziny emisji Wojownicy czasu

18:00

Królowa Bona - odc. 6

serial TVP ( Polska 1980 ) Czas: 57min.

(N) W I 1539 r. na Wawelu zaślubiny najstarszej córki królewskiej Izabelli z Janem Zapolyą, królem Węgier. W ten sposób, Jagiellonowie odzyskują wpływy na Węgrzech. Ale rok później Jan umiera, do tronu węgierskiego znów zgłaszają pretensje Habsburgowie.

Reżyseria: Janusz Majewski

Obsada: Aleksandra Śląska , Zdzisław Kozień , Jerzy Zelnik , Piotr Garlicki , Zdzisław Wardejn , Lidia Korsakówna , Leonard Pietraszak , Jerzy Kamas , Piotr Fronczewski , Jan Machulski

  Godziny emisji Królowa Bona

Reklama
19:05

Rodzina Niepodległej - Śladami pułkownika

reportaż ( Polska 2018 ) Czas: 29min.

Film biograficzny o pułkowniku Stanisławie Sobieszczaku, bohaterze wojny bolszewickiej. Historycy twierdzą, że świat o nim zapomniał, bo nie zginął na polu walki. I trudno się z takim stwierdzeniem nie zgodzić...

Reżyseria: Katarzyna Pawlina

  Godziny emisji Rodzina Niepodległej - Śladami pułkownika

19:40

Pola historii

reportaż ( Polska 2018 ) Czas: 17min.

Historia poszukiwania i odnalezienia szczątków dziesięciu polskich żołnierzy, uczestników wojny polsko - bolszewickiej w 1920 roku. Kości ekshumuje Stowarzyszenie Wizna 1939.

  Godziny emisji Pola historii

20:05

Wojna generałów - odc. 5/6 Kursk

cykl dokumentalny ( Wielka Brytania 2009 ) Czas: 50min.

Cykl dokumentalny o najwybitniejszych generałach z czasów II wojny światowej. Dokument przedstawia największe bitwy II wojny światowej, pod względem podejmowanych wówczas decyzji, istniejących dylematów i klęsk dowódców obu stron konfliktu.

Reżyseria: Simon Mayall

  Godziny emisji Wojna generałów

21:10

Pan Wołodyjowski cz. II

film historyczny ( Polska 1968 ) Czas: 77min.

(AD) (N) Dalsze przygody Michała Wołodyjowskiego. Basię porywa zakochany w niej Tatar Azja, syn Tuhaj - Beja. Basia rani go i udaje jej się wrócić do Chreptiowa. Wściekły Azja napada na Raszków, zabija dziedzica Nowowiejskiego, jego córkę oddaje swoim żołnierzom.

Reżyseria: Jerzy Hoffman

Obsada: Tadeusz Łomnicki , Magdalena Zawadzka , Mieczysław Pawlikowski , Jan Nowicki , Daniel Olbrychski , Mariusz Dmochowski , Marek Perepeczko , Irena Karel

  Godziny emisji Pan Wołodyjowski

22:40

Wielki test - Wielki Test o Wyspiańskim

( Polska 2017 ) Czas: 92min.

Widowisko z udziałem gwiazd filmu, estrady, sportu i dziennikarstwa, które w duetach będą odpowiadać na pytania dotyczące biografii i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Prowadzą Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski.

  Godziny emisji Wielki test

00:25

Śmieciarz - odc. 4

serial obyczajowy ( Polska 1987 ) Czas: 87min.

Tojo kontynuuje działalność konspiracyjną. Wraz z Piegusem, kolegą z zakładu oczyszczania miasta, przewożą żywność, broń i lekarstwa do getta, czasami udaje im się wywieźć kogoś na aryjską stronę. Rodzinę Bożychów dotyka kolejna tragedia, ginie matka Toja.

Reżyseria: Jacek Butrymowicz

Obsada: Maciej Góraj , Anna Ciepielewska , Ewa Dąbrowska , Dorota Rydz , Zbigniew Buczkowski , Józef Nalberczak , Tadeusz Szaniecki , Witold Dębicki , Stanisław Niwiński , Marian Glinka

  Godziny emisji Śmieciarz

02:05

21 x Nowy Jork

film dokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 50min.

Nowojorskie metro. Tutaj spotykają się wszyscy. Kamera zatrzymuje się na niektórych twarzach, przygląda się. Kim są ci ludzie?

Reżyseria: Piotr Stasik

  Godziny emisji 21 x Nowy Jork

03:05

Dziennik telewizyjny - 24.02.1989

( Polska 1989 ) Czas: 33min.

Przypomnienie Dzienników Telewizyjnych. To główny program informacyjny w PRL u, nadawany w latach 1958 - 1989. Codzienne wydania emitowano w latach 1976 - 1989 o godz. 19.30. Ostatni DTV nadano 17 XI 1989 r.

  Godziny emisji Dziennik telewizyjny

03:45

Zakończenie dnia

Czas: 2min.

 

O programie TV stacji TVP Historia

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na niedzielę. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla TVP Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na niedzielę dla kanału TVP Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info