Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-04-28

06:00

Była sobie Ziemia: Oceany w niebezpieczeństwie Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Strażnicy Planety poznają skalę zanieczyszczeń oceanów na całym świecie. Strażnicy Planety mają zadanie: zdać relację na temat kondycji światowych rzek i oceanów. Dowiadują się o przerażających ilościach nieoczyszczonych ścieków i odpadów przemysłowych trafiających do naszych wód oraz o ich oddziaływaniu na morską faunę i florę.

06:30

Były sobie Ameryki: Ameryka! Godziny emisji

program historyczny Czas: 30min.

W dzisiejszym odcinku: kulisy odkryć Krzysztofa Kolumba. Z serią Da Vinci Learning „Były sobie Ameryki“ poznamy historię zasiedlenia Ameryki Północnej i Południowej od przybycia pierwszych osadników po powstanie znanej dziś ulicy Bering w USA. Sympatyczny Maestro z charakterystyczną długą, białą brodą opowiada dzieciom najważniejsze wydarzenia z dziejów obu kontynentów oraz jaką rolę odegrały w nich państwa europejskie. Życie Indian, walki niepodległościowe, handel niewolnikami czy też...

07:00

Był sobie człowiek: Wojna stuletnia. Godziny emisji

program historyczny Czas: 30min.

W tym odcinku serii "Był sobie człowiek" o historii wojny stuletniej. Tym razem nopowie o wojnie, która trwała ponad sto lat, a śmierć poniosło w niej tysiące rycerzy angielskich i francuskich? Ale historia to także dzieje wojen, które decydowały o losach człowieka!

07:30

Byli sobie wynalazcy: Robert Stephenson Godziny emisji

program historyczny Czas: 30min.

W programie „Byli sobie wynalazcy“ o Robercie Stephensonie. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

08:00

Płótno Hubble'a: Oko patrzącego i rozkwitający wszechświat Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Śmiała akcja ratuje teleskop Hubble'a, a jego zdjęcia mgławic pomagają astronomom zrozumieć, jak rodzą się i umierają gwiazdy. Teleskop Hubble'a umieszczono wysoko, aby jego działania nie zakłócała ziemska atmosfera. Plan mógł się nie powieść przez defekt aparatu. Monet malował lilie, Hubble robi zdjęcia mgławicom planetarnym. Pomogły ony astronomom zrozumieć, jak rodzą się i umierają gwiazdy.

08:30

Historia kobiet: Oddzielenie Godziny emisji

program historyczny Czas: 60min.

Amanda bada rolę kobiet w konfucjańskiej i buddyjskiej Azji. Tamtejszy ideał cnotliwości do dziś rzuca cień na życie Azjatek. Amanda bada rolę kobiet w konfucjańskiej i buddyjskiej Azji. Tamtejszy ideał cnotliwości oraz zdecydowany podział między sferą żeńską – domem – oraz męską – światem biznesu i polityki – do dziś uderza w mieszkające w Azji kobiety.

09:30

Surowa nauka: Wykreślanie mapy Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze mają zbudować urządzenia nagrywające odgłosy wyspy. Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” (Rough Science) naukowcom nie wystarcza wysłanie kartki pocztowej z miejsca, w którym się tym razem znaleźli. Zamiast tego mają za zadanie nagrać odgłosy wyspy na samodzielnie zbudowane urządzenia. W tym celu zespół musi przygotować coś, co będzie podobne do pionierskiej nagrywarki wynalezionej przez Edisona. W tym...

10:00

Muzyka liczb pierwszych: Odcinek 2 Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Da Vinci Learning przedstawia: „Muzykę liczb pierwszych”. W tym odcinku przedstawimy znaną pracę badawczą matematyka Bernharda Riemanna. Co nazywamy liczbami pierwszymi, co czyni je wyjątkowymi i jakie maja znaczenie w życiu codziennym? W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Muzyka liczb pierwszych” angielski profesor matematyki Marcus du Sautoy przedstawia nam znaczenie odkrycia niemieckiego matematyka Bernharda Riemanna, które jest tak samo ważne jak Einsteina forma E=mc². By poznać...

10:30

Sekrety fizyki kwantowej: I stało się życie Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 60min.

Czy mechanika kwantowa wyjaśni zagadki biologii? Jim Al-Khalili zastanawia się, jak ukształtowała mechanizm doboru naturalnego. Czy mechanika kwantowa wyjaśni zagadki biologii? Jim Al-Khalili próbuje za pomocą teorii o stanie splątanym wytłumaczyć fakt, iż zwierzęta podczas migracji orientują się dzięki polu magnetycznemu Ziemi. Jak teoria kwantowa ukształtowała mechanizm doboru naturalnego?

11:30

e²: Transport: Londyn: jedź i płać Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Zakorkowany Londyn mówi: dość i wypowiada wojnę samochodom. Aby wjechać do miasta trzeba teraz słono zapłacić. Czy ten pomysł się sprawdzi? Zakorkowany Londyn mówi: dość i wypowiada wojnę samochodom. Za wjazd do miasta i miejsce do parkowania trzeba teraz słono zapłacić. Dzięki temu metropolia powoli staje się pionierem efektywnej komunikacji miejskiej i rajem dla pieszych.

12:00

Gatunki zagrożone: Płetwal błękitny Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 60min.

Stephen i Mark lecą do Meksyku w poszukiwaniu płetwali błękitnych. Żyły tam całe tysiąclecia, dziś zagraża im jednak przemysł wielorybniczy. Stephen i Mark lecą do Meksyku w poszukiwaniu płetwali błękitnych. Skamieliny z wyspy u wybrzeży kraju świadczą o tym, że płetwale żyły w tym rejonie od tysiącleci. Dziś zagraża im przemysł wielorybniczy. Spróbujemy ustalić, przyszłość ilu osobników jest niepewna.

13:00

Surowa nauka: Skąd wziąć jedzenie? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze muszą rozwiązać problem braku żywności. Pięciu naukowców znalazło się z dala od cywilizacji. Jedyne, na co mogą liczyć, to własny rozum oraz dary natury. Muszą pokonać żywioły, posiłkując się zdobytą wiedzą i uruchamiając pomysłowość.

13:30

Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: W ruchu Godziny emisji

program historyczny Czas: 30min.

Da Vinci Learning przedstawia serię „Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej“. Dziś o Brytyjczykach jako budowniczych sieci dróg i pojazdów. W 1750 roku pokonanie 400 mil dorożką z Londynu do Edynburga zajmowało szesnaście dni. To musiało się zmienić. Juz sto lat później Brytyjczycy wprowadzili wiele nowych udoskonaleń, związanych z transportem osób i towarów. W tym odcinku z serii Da Vinci Learning „Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej“ pokażemy, które z rozwiązań zawdzięczamy Brytyjczykom....

14:00

Była sobie Ziemia: Klimat II: Geneza Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Maestro i jego drużyna śledzą zmiany, jakie przechodził klimat Ziemi przez tysiąclecia. Odcinek otwiera historia zmian ziemskiego klimatu od czasu powstania atmosfery przed milionami lat. Następnie klub odwiedzi mroźne tereny północnej Kanady, gdzie zbada wpływ zmian klimatycznych na tamtejszy krajobraz.

14:30

Były sobie Ameryki: Champlain Godziny emisji

program historyczny Czas: 30min.

W dzisiejszym odcinku: francuski naukowiec i odkrywca Samuel de Champlain. Serial animowany, który opowiada historię obu Ameryk: zasiedlanie kontynentów oraz rozmaite wydarzenia dziejowe. Przegląd różnych kultur i faktów, które wpłynęły na tożsamość Amerykanów – od imperium Inków po Rewolucję Amerykańską.

15:00

Był sobie człowiek: Włoskie odrodzenie Godziny emisji

program historyczny Czas: 30min.

W tym odcinku serii "Był sobie człowiek" o włoskim odrodzeniu. Wiek piętnasty i początek szesnastego to wielka epoka nie tylko w historii Włoch, ale także całej Europy. To epoka humanizmu: wielkich filozofów, malarzy i mecenasów sztuki. Narrator zapoznaje nas w tej opowieści m.in. z twórczością Leonarda da Vinci i Michała Anioła.

15:30

Byli sobie wynalazcy: Faraday i elektryczność Godziny emisji

program historyczny Czas: 30min.

W programie „Byli sobie wynalazcy“ Faraday i prace nad elektrycznością. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

16:00

Wszystko dla małych: Bąbelki i helikoptery Godziny emisji

program o sztuce Czas: 30min.

Christian i helikoptery, Madi i nasenna roślina, Jameson i bąbelkowa przygoda, Lindsay i literkowe naleśniki. Christian buduje z papieru proste helikoptery, które naprawdę latają, Madi sadzi roślinę, która pomoże wam zasnąć, Jameson zabiera nas w bąbelkową przygodę, a Lindsay pokazuje, jak łatwo usmażyć pikelety – odmianę naleśników – w kształcie liter.

16:30

Zręczne pomysły: Jadalna miska Godziny emisji

program o sztuce Czas: 15min.

Jak podać zupę w jadalnej misce, zrobić kąpielowe bomby i wyjątkowe podkładki pod myszkę? Jak podać zupę w jadalnej misce, zrobić kąpielowe bomby i wyjątkowe podkładki pod myszkę?

16:45

Magija: Najbardziej zdumiewający kapelusz Godziny emisji

program o sztuce Czas: 15min.

Sztuczki Jaya oraz niezwykłe dzieje najbardziej zdumiewającego kapelusza! Sztuczki Jaya oraz niezwykłe dzieje najbardziej zdumiewającego kapelusza!

17:00

Gra z głową : Złudzenie słuchowe Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 30min.

Spektrum dźwiękowe jest olbrzymie. Ale nowe sposoby słuchania otworzą nas na nowy, zdumiewający świat dźwięków. Wydaje się, że niektóre dźwięki potrafią nas dosłownie poruszyć czy nami wstrząsnąć. Znamy część tego spektrum, ale nowe sposoby słuchania otworzą nas na nowy, zdumiewający świat dźwięków.

17:30

Artzooka: Skanzooka! Godziny emisji

program o sztuce Czas: 30min.

Jeremie robi wzory za pomocą skanera, tworzy własne matrioszki oraz trójwymiarowy awatar z kartonu. Jeremie robi wzory za pomocą skanera, tworzy własne matrioszki oraz trójwymiarowy awatar z kartonu.

18:00

SciQ: Kto chciałby mieć własnego robota? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Robot-kolejka górska, robot-pies i robot tak ludzki, że chciałby poprowadzić nasz program. Poznamy dziś wielu mechanicznych przyjaciół. Robot-kolejka górska, robot-pies i robot tak ludzki, że chciałby poprowadzić nasz program. Poznamy dziś wielu mechanicznych przyjaciół i dowiemy się, jak ich skonstruować.

18:30

Marvi Hammer: Miodożery i manaty Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

W dzisiejszym odcinku niezwykłe zwierzęta morskie: manaty. Ponadto: wyjątkowy odważny miodożer. W dzisiejszym odcinku niezwykłe zwierzęta morskie: manaty. Ponadto: wyjątkowy odważny miodożer.

19:00

Była sobie Ziemia: Rolnictwo Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Skąd pochodzi twoje jedzenie i jak jest produkowane? Strażnicy Planety odpowiadają na to i wiele innych pytań! Strażnicy Planety poznają deficyty przemysłowej produkcji żywności i zastanawiają się, jakie korzyści mogą przynieść rolnikom, zwierzętom hodowlanym i Ziemi lokalne uprawy.

19:30

Były sobie Ameryki: Trzynaście kolonii Anglii Godziny emisji

program historyczny Czas: 30min.

W dzisiejszym odcinku: Anglia i jej kolonie. Serial animowany, który opowiada historię obu Ameryk: zasiedlanie kontynentów oraz rozmaite wydarzenia dziejowe. Przegląd różnych kultur i faktów, które wpłynęły na tożsamość Amerykanów – od imperium Inków po Rewolucję Amerykańską.

20:00

Super nauka: Oceanografia: Australia Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Zobacz, jak australijscy oceanografowie wykorzystują system GPS, autonomiczne pojazdy podwodne oraz sieć Internet aby ratować świat! Zobacz, jak australijscy oceanografowie wykorzystują system GPS, autonomiczne pojazdy podwodne oraz sieć Internet aby ratować świat!

20:30

Tajemnice inżynierii: Skrzydło superodrzutowca Godziny emisji

program technologiczny Czas: 60min.

Poznaj inżynierów, projektantów i konstruktorów ogromnych skrzydeł A380 – największego samolotu pasażerskiego świata. W programie zobaczymy pracowników dwóch głównych fabryk Airbusa w Wielkiej Brytanii. Poznajmy inżynierów, projektantów i konstruktorów ogromnych skrzydeł A380 – największego samolotu pasażerskiego świata.

21:30

Surowa nauka: Czas i przekaźniki Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Surowa nauka“ nasi naukowcy muszą zdołać porozumieć się między sobą za pomocą prostych urządzeń. W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Surowa nauka” (Rough Science) nasi naukowcy muszą zdołać komunikować się bez pomocy nowoczesnych przyrządów, podczas gdy cześć załogi znajduje się po drugiej stronie wyspy. Jest to wielkie wyzwanie dla naukowców znajdujących się na wyspie. Kolejne wyzwanie to zbudowanie latawca z liści roślin, który miąłby być...

22:00

Trwa...  e²: Transport: Odyseja żywności Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Aby znaleźć się na naszych talerzach jedzenie przemierza średnio prawie 2500 km! To generuje koszty i zanieczyszcza powietrze. Aby znaleźć się na naszych talerzach jedzenie przemierza średnio prawie 2500 km! To generuje koszty, zanieczyszcza powietrze i negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Inwestowanie w lokalne produkty spożywcze może to zmienić i zmniejszyć dystans między nami, a tym, co jemy.

22:30

Energia w roku 2050 - Życie po krachu naftowym: Energia w roku 2050 – Życie po krachu naftowym Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 45min.

Poznajemy szereg fascynujących projektów ekologicznych i przyglądamy się globalnym problemom, od których może zależeć przyszłość świata. Ropa naftowa zasila olbrzymią część cywilizacji – co będzie, gdy jej złoża wyschną? Uczeni z całego świata przygotowują nas na życie bez paliw kopalnych, opracowując nowe technologie i szukając nowych źródeł energii dla współczesnego społeczeństwa. Oto wyniki ich pracy.

23:15

Futuris: Chemia ratuje ludzi Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 10min.

Pod Barceloną Europejscy naukowcy i ratownicy testują prototypowy detektor, który po trzęsieniu ziemi odszuka ludzi uwięzionych pod gruzami. Na poligonie strażackim pod Barceloną grupa naukowców i ratowników z całej Europy pracuje nad niezwykłym projektem badawczym. Testują prototypowy detektor, który znajduje ludzi uwięzionych pod gruzami wskutek trzęsienia ziemi lub zawalenia się budynku.

23:30

Płótno Hubble'a: Oko patrzącego i rozkwitający wszechświat Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Śmiała akcja ratuje teleskop Hubble'a, a jego zdjęcia mgławic pomagają astronomom zrozumieć, jak rodzą się i umierają gwiazdy. Teleskop Hubble'a umieszczono wysoko, aby jego działania nie zakłócała ziemska atmosfera. Plan mógł się nie powieść przez defekt aparatu. Monet malował lilie, Hubble robi zdjęcia mgławicom planetarnym. Pomogły ony astronomom zrozumieć, jak rodzą się i umierają gwiazdy.

00:00

Historia kobiet: Oddzielenie Godziny emisji

program historyczny Czas: 60min.

Amanda bada rolę kobiet w konfucjańskiej i buddyjskiej Azji. Tamtejszy ideał cnotliwości do dziś rzuca cień na życie Azjatek. Amanda bada rolę kobiet w konfucjańskiej i buddyjskiej Azji. Tamtejszy ideał cnotliwości oraz zdecydowany podział między sferą żeńską – domem – oraz męską – światem biznesu i polityki – do dziś uderza w mieszkające w Azji kobiety.

01:00

Surowa nauka: Wykreślanie mapy Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze mają zbudować urządzenia nagrywające odgłosy wyspy. Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” (Rough Science) naukowcom nie wystarcza wysłanie kartki pocztowej z miejsca, w którym się tym razem znaleźli. Zamiast tego mają za zadanie nagrać odgłosy wyspy na samodzielnie zbudowane urządzenia. W tym celu zespół musi przygotować coś, co będzie podobne do pionierskiej nagrywarki wynalezionej przez Edisona. W tym...

01:30

Muzyka liczb pierwszych: Odcinek 2 Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Da Vinci Learning przedstawia: „Muzykę liczb pierwszych”. W tym odcinku przedstawimy znaną pracę badawczą matematyka Bernharda Riemanna. Co nazywamy liczbami pierwszymi, co czyni je wyjątkowymi i jakie maja znaczenie w życiu codziennym? W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Muzyka liczb pierwszych” angielski profesor matematyki Marcus du Sautoy przedstawia nam znaczenie odkrycia niemieckiego matematyka Bernharda Riemanna, które jest tak samo ważne jak Einsteina forma E=mc². By poznać...

02:00

Precyzja: miara wszechrzeczy: Energia Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 60min.

W ostatnim odcinku zobaczymy, jak próby udoskonalenia systemu miar zaprowadziły nas zarówno w odległe rejony kosmosu, jak i w głąb atomu. Błyskawice, silniki Watta, fale elektromagnetyczne, pojedyncze elektrony i sekret zera bezwzględnego – to wszystko w ostatnim odcinku. Zobaczymy, jak próby udoskonalenia systemu miar zaprowadziły nas zarówno w odległe rejony kosmosu, jak i w głąb atomu.

03:00

Super nauka: Media cyfrowe: Japonia Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Co powiesz na obrazy 3D, które można dotknąć lub poczuć i które pozwalają się ze sobą komunikować? Poznaj najnowsze japońskie technologie! Co powiesz na obrazy 3D, które można dotknąć lub poczuć i które pozwalają się ze sobą komunikować? Poznaj najnowsze japońskie technologie!

03:30

Rewolucja Robotów: Rewolucja Robotów Godziny emisji

program technologiczny Czas: 60min.

Czołowy specjalista od AI i robotyki udoskonala pierwszego wchodzącego w prawdziwą interakcję społeczną humanoidalnego robota. Zapraszamy na nowoczesny film dokumentalny o hybrydowej formule, który opowiada o czołowym specjaliście od sztucznej inteligencji i robotyki. Pokażemy, jak stara się udoskonalić pierwszego wchodzącego w prawdziwą interakcję społeczną humanoidalnego robota.

04:30

Surowa nauka: Czy umiemy wytwarzać prąd? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze mają zbudować ekologiczny wiatrak i turbinę parową. Źródła energii odnawialnej uważane są za najlepszą metodę zdobywania prądu w przyszłości. Ale czy środowisko bezludnej wyspy może w tym pomóc naukowcom, którzy mają do dyspozycji tylko najprostsze narzędzia? W tym odcinku „Surowej Nauki” (Rough Science) kanału Da Vinci Learning zespół badaczy ma przed sobą dwa zadania: skonstruowanie ekologicznego wiatraka i turbiny, która...

05:00

e²: Transport: Paryż na dwóch kółkach Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Paryski projekt miejskich rowerów Vélib’ ma zachęcić mieszkańców, aby zamienili swoje auta na dwa kółka i komunikację miejską. Paryski projekt miejskich rowerów Vélib’ miał zachęcić mieszkańców, aby zamienili swoje auta na dwa kółka i komunikację miejską. Paryżanie pokochali Vélib’ do tego stopnia, że opowiadają o nim żarty i śpiewają piosenki.

05:30

Surowa nauka: Gdzie jesteśmy? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze muszą określić swoje położenie bez używania nowoczesnych przyrządów. Jak określić swoje położenie, jeśli nie ma się pod ręką ani mapy, ani kompasu, ani nikogo, kogo można by o to zapytać? W tym odcinku „Surowej nauki” (Rough Science) na kanale Da Vinci zespół badaczy ma przed sobą trudne zadanie – ustalić swoją pozycję bez pomocy nowoczesnych przyrządów. Muszą określić długość i szerokość geograficzną. W ustaleniu długości...

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info