Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-07-27

06:00

Był sobie człowiek: Hiszpański złoty wiek Godziny emisji

program historyczny Czas: 27min.

W tym odcinku serii "Był sobie człowiek" o hiszpańskim złotym wieku. Włochy i Hiszpania - dwa bardzo istotne kraje w dziejach historii ludzkości. To właśnie z Włoch wyrusza morska wyprawa Krzysztofa Kolumba, który odkryje Amerykę. Polityczną potęgę budują hiszpańscy Habsburgowie.

06:30

Magija: Grube i cienkie Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Jay chwyci się dziś magicznych sznurów o najróżniejszych rozmiarach! Jay chwyci się dziś magicznych sznurów o najróżniejszych rozmiarach!

06:45

Magija: Szczery śmiech Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Przygotujcie się na mnóstwu chichotu, rechotu i przezabawnej magii! Przygotujcie się na mnóstwu chichotu, rechotu i przezabawnej magii!

07:00

Kuchmistrzostwo: Naleśniki Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link smaży owsiane naleśniki z jabłkiem, na bazie proszku do pieczenia. Dowiemy się, dlaczego dzięki proszkowi są puszyste. Link smaży owsiane naleśniki z jabłkiem, na bazie proszku do pieczenia. Gastro Bob pokazuje mu, jak działa ów proszek, a nasz kucharz-detektyw bada tajemnicę oklapniętych naleśników.

07:15

Kuchmistrzostwo: Chleb Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link chce dowieść, że drożdże mają dość siły, aby unieść resztę składników chleba. Eksperyment udaje się aż za dobrze. Chleb równie fajnie robić, co zjadać. Link i Gastro Bob chcą dowieść, że drożdże mają dość siły, aby unieść resztę składników. Udaje im się do tego stopnia, że Bob zawisa w powietrzu!

07:30

Sportowe laboratorium: Krykiet Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Darius D’Souza, gwiazda krykieta, uczy parę przyjaciół, zafascynowanych tą dyscypliną. Dr Heather analizuje mocarny zamach Dariusa. Darius D’Souza, gwiazda krykieta, jest mentorem dla Abrahama i Delaine, przyjaciół zafascynowanych tą dyscypliną. Dr Heather analizuje mocarny zamach Dariusa, a dzieciaki wracają na boisko z przydatną wiedzą na temat przepływu powietrza.

07:45

Sportowe laboratorium: Tenis Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dzięki radom zawodowego tenisty Daniela oraz naukowym uwagom dr Heather w laboratorium, młoda Chloe będzie nie do zatrzymania na korcie. Nykeem gra w debla z Chloe, młodą miłośniczką tenisa, która chce poprawić swój topspin. Dzięki radom Daniela, naszego gościa i zawodowego gracza, oraz naukowym uwagom dr Heather w laboratorium, Chloe będzie nie do zatrzymania na korcie.

08:00

Zręczne pomysły: Bejsbolowy stojak Godziny emisji

program o sztuce Czas: 14min.

Jak zrobić składane zaproszenie, pojemnik pod prysznic, bejsbolowy stojak na czapki i wiele więcej! Jak zrobić składane zaproszenie, pojemnik pod prysznic, bejsbolowy stojak na czapki i wiele więcej!

08:20

Zręczne pomysły: Lemoniadowe igloo Godziny emisji

program o sztuce Czas: 14min.

Jak zrobić szopę na przybory, orzechowe boisko, lemoniadowe igloo i wiele więcej! Jak zrobić szopę na przybory, orzechowe boisko, lemoniadowe igloo i wiele więcej!

08:40

Mily Pytalska: Deszczowe rozważania Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Niektórzy uczniowie chcieliby, żeby odkryto sztuczny sposób na zatrzymanie deszczu, ale Mily nie wierzy, że to możliwe. Kto ma rację? Niektórzy uczniowie chcieliby, żeby odkryto sztuczny sposób na zatrzymanie deszczu. Na jednej z lekcji Mily słyszała, że to naturalne zjawisko, którego nie można zatrzymać. Kto ma rację?

08:50

Mily Pytalska: Spokojnie Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Maceo, Mily, Leo i Hugo bawią się w berka, kiedy nagle Maceo i Leo zaczynają się bić. Mily zastanawia się: dlaczego się sprzeczamy? Maceo, Mily, Leo i Hugo bawią się w berka, kiedy nagle Maceo i Leo zaczynają się bić. Mily rozdziela ich i zaczyna się zastanawiać: dlaczego sprzeczamy się z ludźmi, których kochamy?

09:00

Historia sztuki: Eksperymenty: sztuka w XX wieku Godziny emisji

program o sztuce Czas: 22min.

Impresjonizm stanowił zapowiedź sztuki XX wieku. Artyści podkreślali swoją oryginalność i wyrażali w sztuce stan swojego ducha. Impresjonizm stanowił zapowiedź sztuki XX wieku. Artyści współcześni walczyli o uwagę publiczności, podkreślając i zgłębiając własną oryginalność. Uważali, że sztuka nie powinna odwzorowywać natury i przedmiotu, tylko wyrażać stan ducha artysty.

09:25

Wymyśl to!: Wielki finał Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Jurorzy wybierają zwycięzcę spośród dziesięciu najlepszych wynalazków. Któryś sprytny młody konstruktor dostanie patent i 10 000 dolarów. Jurorzy, w tym prawnicy patentowi, organizacja , Icehouse Business Incubator i wynalazca Glenn Martin, wybierają zwycięzcę spośród dziesięciu najlepszych wynalazków. Któryś sprytny młody konstruktor dostanie patent i 10 000 dolarów.

09:50

W zwierciadle nauki: Spirale Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kot-robot próbuje zahipnotyzować Hamzę. Dlaczego spirale są takie wciągające? Kot-robot próbuje zahipnotyzować Hamzę. Dlaczego spirale są takie wciągające? Prowadzący poszuka odpowiedzi, a w tym celu spotka węża-buntownika, potrząśnie włosami i obejrzy największą spiralę, jaką znamy – Drogę Mleczną.

10:15

Artzooka: Kocia śnieżna kula Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi zwariowaną śnieżną kulę i flipbooka oraz uczy rysowania cieni. Jeremie robi ze słoika śnieżną kulę z głową kota, tworzy flipbooka i uczy rysowania cieni, które dodają obrazom głębi.

10:45

Trwa...  Nauka na maksa: Wyścigówka szpulowa Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Phil buduje wyścigówkę na szpulkę... długiego kabla. Ponadto: reakcja łańcuchowa z patyczków, pułapki na myszy i piłeczki pingpongowe. Tajemnicą działania wyścigówki na szpulkę jest przechowywanie energii. Czy Phil skonstruuje ją z wielkiego kabla? Ponadto: wielkie kostki domina, megafajna reakcja łańcuchowa z patyczków, pułapki na myszy i piłeczki pingpongowe. To będzie wybuchowy odcinek!

11:10

Wszystko dla małych: Szalona linka i totalny totem Godziny emisji

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i linka do zjeżdżania, Madi i totem, Christian i sensacyjna matryca, Lindsay i dipy do paluszków rybnych. Jameson prezentuje działanie kolejki tyrolskiej - szalonej linki do zjeżdżania, Madi buduje ogrodowy totem z roślin i plastikowych butelek, Christian wykonuje sensacyjne szablony na koszulki, a Lindsay przygotowuje smaczne dipy do paluszków rybnych.

11:40

Mily Pytalska: Ogród tajemnic Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Lola chodzi po domu nago w obecności opiekunki. Luc jest zażenowany, ale Mily tego nie rozumie: skąd się bierze skromność? Lola chodzi po domu nago w obecności opiekunki. Luc jest zażenowany, ale Mily tego nie rozumie: skąd się bierze skromność?

11:50

Mily Pytalska: Niewidzialność Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Ćwicząc magiczną sztuczkę, Mily uznaje, że odkryła sekret niewidzialności. Zastanawia się nad granicą między dobrem, a złem. Ćwicząc magiczną sztuczkę, Mily uznaje, że odkryła sekret niewidzialności. Zastanawia się nad granicą między dobrem, a złem.

12:00

Obłędne zwierzaki: Nurkowanie z delfinami Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jak zbadać delfina? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jak zbadać delfina? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

12:15

Obłędne zwierzaki: Pora karmienia rekinów Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Co jedzą rekiny? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Co jedzą rekiny? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

12:30

Marvi Hammer: Foki-operatorzy Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o bielikach białobrzuchych, podwodnym świecie sfilmowanym przez niezwykłą fokę oraz o nietypowym fotografie. W dzisiejszym odcinku m.in. o bielikach białobrzuchych, podwodnym świecie sfilmowanym przez niezwykłą fokę oraz o nietypowym fotografie.

13:00

Był sobie człowiek: Epoka elżbietańska Godziny emisji

program historyczny Czas: 26min.

W tym odcinku serii "Był sobie człowiek" o epoce elżbietańskiej. W tym odcinku serii "Był sobie człowiek" o epoce elżbietańskiej. Za panowania królowej Elżbiety Anglia panowała na morzach i kontrolowała rozwój wydarzeń politycznych na kontynencie europejskim. Jednym z tych, którzy przyczynili się do umocnienia pozycji królowej był Francis Drake – wielki żeglarz i główny bohater dzisiejszej opowieści…

13:30

Magija: Postrzelone piłki Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Nie spuszczajcie oka z podskakujących piłek, bo Jay zamierza zrobić z nimi coś magicznego! Nie spuszczajcie oka z podskakujących piłek, bo Jay zamierza zrobić z nimi coś magicznego!

13:45

Magija: Najbardziej zdumiewający kapelusz Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Sztuczki Jaya oraz niezwykłe dzieje najbardziej zdumiewającego kapelusza! Sztuczki Jaya oraz niezwykłe dzieje najbardziej zdumiewającego kapelusza!

14:00

Kuchmistrzostwo: Jajka faszerowane Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link odkrywa, że ugotowane przez niego jajko ma wokół żółtka zieloną obwódkę: oto kulinarna zagadka dla detektywa. Jajka faszerowane zostały ugotowane na twardo, a żółtka zmieszano z majonezem i przyprawami. Link odkrywa, że jego jajko ma wokół żółtka zieloną obwódkę: oto kulinarna zagadka dla detektywa.

14:15

Kuchmistrzostwo: Paluszki z kurczaka Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link przedstawia podstawy kuchennej higieny, piekąc paluszki z kurczaka. W surowych produktach mogą ukrywać się bakterie salmonelli. Link przedstawia podstawy kuchennej higieny, piekąc chrupkie paluszki z kurczaka. Najważniejsze to umyć ręce przed i po tym, jak dotykało się surowych jajek i mięsa. W surowych produktach mogą ukrywać się groźne dla nas bakterie salmonelli.

14:30

Sportowe laboratorium: Ujeżdżanie Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nykeem spotyka Tai-Lee i jej konia Geralda, aby odkryć naukowe podstawy ujeżdżania. Kluczowa jest biomechanika, o której opowie dr Heather. Nykeem spotyka się z Tai-Lee i jej koniem Geraldem, aby odkryć naukowe podstawy ujeżdżania. Kluczowa jest biomechanika. Dr Heather opowie o niej na przykładzie jazdy Olivii i jej klaczy Zeezee.

14:45

Sportowe laboratorium: Tenis stołowy Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Bliźnięta uczą się jeszcze lepiej grać w pingponga od zawodowca. Dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni. Bliźnięta Antong i Anda chc grać jeszcze lepiej w pingponga. Uczy je zawodowiec, czyli nasz gość Jimmy. Nykeem i dzieciaki prężą muskuły, gdy dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni.

15:00

Obłędne zwierzaki: Hipnotyzowanie kur Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 15min.

Czy można zahipnotyzować kurę? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy można zahipnotyzować kurę? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

15:15

Obłędne zwierzaki: Wyląg rekinów Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 15min.

Jak wylęgają się rekiny? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jak wylęgają się rekiny? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

15:30

Marvi Hammer: Pandy i labirynt Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku m.in. ostatnie pandy żyjące na wolności oraz tajemnicze podwodne labirynty. W dzisiejszym odcinku m.in. ostatnie pandy żyjące na wolności oraz tajemnicze podwodne labirynty.

16:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Ogony Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Według komputera Harrisona ludzie mają ogony. Harrison zaprasza ekspertów, którzy przyprowadzają kangura, skunksa, kunę i inne zwierzęta. Według komputera Harrisona ludzie mają ogony. Jak to?! Żeby dowiedzieć się więcej o ogonach, Harrison zaprasza ekspertów, którzy przyprowadzają kangura, skunksa, kunę i żółwia jaszczurowatego.

16:25

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Skamieniałości i Złoty interes Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Dzieci uczą się o skamielinach, a nawet cofają się do prehistorycznych czasów! Angie gubi bransoletkę mamy i buduje wykrywacz metali. Po tym jak Kent znajduje ślad dinozaura, dzieciaki z Sekretnego Laboratorium uczą się o skamieniałościach i DNA, a nawet cofają się do prehistorycznych czasów. Gdy Angie gubi złotą, cenną bransoletkę mamy, nasi bohaterowie konstruują własny wykrywacz metali.

16:50

W zwierciadle nauki: Soczewki Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza patrzy przez soczewki, bo chce znaleźć najlepsze okulary, dzięki którym zobaczy Marsa, ale i przeczyta mikroskopijny tekst. Hamza szuka soczewek i patrzy przez nie, bo chce znaleźć najlepsze okulary. Jego ekipa przeczyta tajną wiadomość, wejdzie do aparatu fotograficznego, obejrzy odwróconego dinozaura i pogada z ciekawym krylem.

17:15

GEOlino: Arktyka: chłopiec staje się myśliwym Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 13min.

Innuici z północnej Grenlandii do dziś polują na foki i niedźwiedzie polarne. Coraz mniej chłopców chce jednak zostać myśliwymi. Innuici, rdzenni mieszkańcy północnej Grenlandii, do dziś polują na foki i niedźwiedzie polarne. Coraz mniej chłopców chce jednak zostać myśliwymi. Qaaqqukannguaq jest wyjątkiem. Ten dwunastolatek po raz pierwszy rusza na łowy z dorosłymi.

17:30

GEOlino: Hannah i kuce szetlandzkie Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 12min.

Hannah ma 12 lat i chce wystąpić w najważniejszej brytyjskiej gonitwie. Ma jednak problem, bo kuc szetlandzki to uparte zwierzę. Kuce to bodaj najsłynniejszy towar eksportowy Szetlandów. Hannah ma 12 lat i chce wypaść dobrze w kilku mniejszych imprezach, aby wystąpić w najważniejszej brytyjskiej gonitwie. Ma jednak problem, bo kuc szetlandzki to uparte zwierzę.

17:45

Gra z głową : Umysł ponad materią Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Nasze mózgi odbierają bodźce emocjonalne. Emocje zaś to połączenie myśli, uczuć i działania. Określają nasz stan i dyktują zachowanie. Co wpływa na nasz proces decyzyjny? Nasze mózgi odbierają bodźce emocjonalne. Emocje zaś to połączenie myśli, uczuć i działania. Określają nasz stan i dyktują zachowanie.

18:15

Mati, Dada i sztuka: Henri Rousseau Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Henri Rousseau ani razu nie widział prawdziwej dżungli, jednak ją malował. Mati i Dada odwiedzają go w Paryżu. Henri Rousseau ani razu nie opuścił ojczystej Francji i nie widział prawdziwej dżungli, ale malował prawie tylko tę drugą. Mati i Dada odwiedzają malarza w Paryżu, gdzie poznają prawdę na temat Henriego i jego prac.

18:25

Mati, Dada i sztuka: Henri Matisse Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Legendarny Henri Matisse uczy Mati i Dadę wszystkiego, co należy wiedzieć na temat wycinanek. Legendarny Henri Matisse uczy Mati i Dadę wszystkiego, co należy wiedzieć na temat wycinanek.

18:35

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Genialny Leonardo da Vinci Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Tajemniczy dżin zaczarował kolekcję dzieł sztuki Münchhausena. Właściciel musi odpowiedzieć na pytanie: dlaczego Da Vinci był geniuszem? Tajemniczy dżin zaczarował kolekcję dzieł sztuki i kosztowności Münchhausena. Żeby zdjąć czar, właściciel musi odpowiedzieć na pytanie: dlaczego Da Vinci był geniuszem?

19:05

Artzooka: Skrzelodyszny kosmita Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi skrzelodysznych kosmitów, podwodny film i obrazki z liter. Jeremie robi z masy papierowej maski dla całej rodziny, kręci podwodny film z efektami specjalnymi i tworzy obrazki z liter.

19:35

Wymyśl to!: Ripperstik Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Dziesięcioletni Edmond podrasował swoją deskę, montując na niej silniczki elektryczne. Wyścig z panem Metalem ma iście ognisty finał. Dziesięcioletni Edmond podrasował swoją deskę, montując na niej silniczki elektryczne. Przy podjazdach wykorzystują one energię, zebraną podczas jazdy w dół. Kończący program wyścig z panem Metalem ma iście ognisty finał.

20:00

Cuda codzienności: Poza domem Godziny emisji

program technologiczny Czas: 58min.

Materiały i formowane z nich przedmioty, dzięki którym wychodzimy z domu: auto i transport, komputer w pracy, fast foody i rozrywka. Materiały i formowane z nich przedmioty, dzięki którym opuszczamy dom. Linia montażowa w fabryce aut. Komputer, ekran dotykowy czy biurowy cud techniki – długopis. Fast foody, którym nie umiemy się oprzeć, ale i ekran kinowy, bez którego wieczory nie byłyby takie same.

21:00

Ogród Darwina: Groźne pomysły Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 57min.

W tym odcinku zobaczymy eksperyment dowodzący, że rozmaite nasiona przetrwają zanurzone przez miesiąc w słonej wodzie. Miniserial opowiada o doświadczeniach, dzięki którym Karol Darwin odważył się ogłosić swoją przełomową teorię ewolucji. W pierwszym odcinku zobaczymy eksperyment dowodzący, że rozmaite nasiona przetrwają zanurzone przez miesiąc w słonej wodzie.

22:00

Surowa nauka: Upał Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” wszystko kręci się wokół upału. Temperaturę trzeba zmierzyć i przetrwać. Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” (Rough Science) w centrum zainteresowania znajduje się upał. Wysokie temperatury mają zostać zmierzone, dopasowane, a nawet obniżone. Nasi doskonali naukowcy pocą się i męczą aby dokonać cudu: stworzyć kostkę lodu w czasie największego upału. Jako pomoc naukowcy budują termometr i przygotowują specjalny...

22:30

Świadectwo życia: Człowiek, który kochał drzewa Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku brytyjskiego cyklu „Świadectwo życia“ pokazujemy, jak drzewa pomagają w produkcji leków na raka. Wszystko zaczęło się jeszcze w dzieciństwie za sprawą zestawu małego chemika. Amerykański naukowiec Don Tomalia poświęcił swoje życie badaniu chemii cząsteczkowej i struktur polimerycznych (=związków chemicznych). Obiektem jego zainteresowania są drzewa. Bada on proces ich wzrostu. W tym odcinku Da Vinci Learning brytyjskiego cyklu dokumentalnego...

23:00

Czym jest piękno?: Czym jest piękno? Godziny emisji

program o sztuce Czas: 59min.

Jaką wartością jest piękno: względną czy uniwersalną? Matthew Collings szuka w historii sztuki kanonów i podstaw piękna. Jaką wartością jest piękno: względną czy uniwersalną? Matthew Collings zabiera nas w bogatow ilustrowaną podróż poprzez epoki w historii sztuki, szukając kanonów i podstaw piękna.

00:00

Historia matematyki.: Język wszechświata. Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 57min.

Marcus du Sautoy opowiada, jak fundamentalny wpływ na nasze życie ma matematyka, przedstawiając podstawy matematyki starożytnych kultur. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i pokazuje, jak często...

01:00

James May przedstawia: Śmiałe pomysły: Energia w ręce ludu Godziny emisji

program technologiczny Czas: 58min.

James zaprasza na poszukiwanie lepszych, bardziej wydajnych i technologicznie zaawansowanych źródeł energii. James zastanawia się, dlaczego w lśniący nowością XXI wieku olbrzymią większość energii nadal pozyskujemy spalając martwe rośliny i zwierzęta. Szuka lepszych, bardziej wydajnych i technologicznie zaawansowanych źródeł energii.

02:00

W pogoni za długowiecznością: Jesteś tym, co jesz Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 21min.

Jesz, aby żyć, czy żyjesz, po to, by jeść? Wszyscy wiedzą, że właściwa dieta to podstawa długiego i zdrowego życia. Jak ją opisać? Jesz, aby żyć, czy żyjesz, po to, by jeść? Wszyscy wiedzą, że właściwa dieta to podstawa długiego i zdrowego życia. Jak ją opisać? W tym odcinku powiemy, co należy jeść, a czego lepiej nie tykać, oraz ile powinniśmy jeść. A także: jak dieta wpływa na proces starzenia.

02:25

Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: Nowoczesna medycyna Godziny emisji

program historyczny Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza na serię “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” - tematem odcinka są pionierskie postępy medyczne. W czasie rewolucji przemysłowej, w medycynie mieliśmy już chwile zwątpienia. Choroby były na porządku dziennym, a przeciętna długość życia wynosiła 36 lat. W tym odcinku Da Vinci Learning “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” tematem jest niesamowita historia pionierów, którzy zmienili stary porządek, tak jak np. Anglik James Lind. Odkrył, że pomarańcze i cytryny...

02:30

Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: Nowoczesna medycyna Godziny emisji

program historyczny Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza na serię “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” - tematem odcinka są pionierskie postępy medyczne. W czasie rewolucji przemysłowej, w medycynie mieliśmy już chwile zwątpienia. Choroby były na porządku dziennym, a przeciętna długość życia wynosiła 36 lat. W tym odcinku Da Vinci Learning “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” tematem jest niesamowita historia pionierów, którzy zmienili stary porządek, tak jak np. Anglik James Lind. Odkrył, że pomarańcze i cytryny...

03:00

Cuda codzienności: W domu Godziny emisji

program technologiczny Czas: 57min.

Oto chwile, w których za sprawą wypadkowej materiałów, zapotrzebowania oraz innowacji powstawał dom idealny, spełnienie marzeń o wygodzie. Przyglądamy się chwilom, w których za sprawą wypadkowej materiałów, zapotrzebowania oraz innowacji powstawał dom idealny, spełnienie marzeń o wygodzie. Opowiadamy o tym, jak powstały cegły, ale też zawartość domowych szaf, np. elastyczna odzież.

04:00

Tajemnice materii: W głąb atomu Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 55min.

Glenn Seaborg uzyskuje w laboratorium pluton, pierwiastek, który na zawsze zmieni świat: uwolni niszczycielską potęgę bomby atomowej. Trwa walka o to, kto pierwszy pozna budowę atomu. Harry Moseley stosuje w tym celu wynalezione niedawno promieniowanie rentgenowskie. Glenn Seaborg uzyskuje w laboratorium pluton, pierwiastek, który na zawsze zmieni świat: uwolni niszczycielską potęgę bomby atomowej.

05:00

Surowa nauka: Czas i przekaźniki Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 29min.

W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Surowa nauka“ nasi naukowcy muszą zdołać porozumieć się między sobą za pomocą prostych urządzeń. W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Surowa nauka” (Rough Science) nasi naukowcy muszą zdołać komunikować się bez pomocy nowoczesnych przyrządów, podczas gdy cześć załogi znajduje się po drugiej stronie wyspy. Jest to wielkie wyzwanie dla naukowców znajdujących się na wyspie. Kolejne wyzwanie to zbudowanie latawca z liści roślin, który miąłby być...

05:30

Świadectwo życia: Koniec wyścigu z czasem Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku brytyjskiego cyklu „Świadectwo życia“ pokazujemy, jak pewien naukowiec mierzy czas. Czy zaczyna się nowa era, w której pomiar czasu zostanie na nowo zdefiniowany? W tym odcinku Da Vinci Learning brytyjskiego cyklu dokumentalnego „Świadectwo życia“ (The signature of life) przyglądamy się pracy egipskiego chemika Ahmeda Zewaila. Ten laureat Nagrody Nobla stara się złamać wiązania chemiczne w czasie rzeczywistym, aby w ten sposób odcyfrować tajemnicę...

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info