Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-11-23

06:00

Byli sobie podróżnicy: Stanley i Livingstone

program historyczny Czas: 25min.

W tym odcinku serii „Byli sobie podróżnicy“ Stanley i Livingstone. Serial animowany, poświęcony historii odkryć oraz ludziom, którzy wyruszyli w wiekopomne podróże. Poznajcie sylwetki największych odkrywców w dziejach – od Czyngis-chana po Jamesa Cooka.

Godziny emisji Byli sobie podróżnicy

06:30

Mily Pytalska: Jak burak

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Przyjaciele wydają własną gazetę, ale Hugo jest z jakiegoś powodu zażenowany. Dlaczego czasem czujemy wstyd i zażenowanie? Przyjaciele postanawiają wydać własną gazetę, ale po jej wydrukowaniu Hugo jest z jakiegoś powodu zażenowany. Dlaczego czasem bez wyraźnego powodu czujemy wstyd i zażenowanie?

Godziny emisji Mily Pytalska

06:40

Magija: To wciągające

program o sztuce Czas: 11min.

Jay za pomocą zwykłego sznura wyciąga kolejne sztuczki ze swojego repertuaru. Jay za pomocą zwykłego sznura wyciąga kolejne sztuczki ze swojego repertuaru.

Godziny emisji Magija

07:00

Kuchmistrzostwo: Chleb

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link chce dowieść, że drożdże mają dość siły, aby unieść resztę składników chleba. Eksperyment udaje się aż za dobrze. Chleb równie fajnie robić, co zjadać. Link i Gastro Bob chcą dowieść, że drożdże mają dość siły, aby unieść resztę składników. Udaje im się do tego stopnia, że Bob zawisa w powietrzu!

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:15

Kuchmistrzostwo: Jajka faszerowane

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link odkrywa, że ugotowane przez niego jajko ma wokół żółtka zieloną obwódkę: oto kulinarna zagadka dla detektywa. Jajka faszerowane zostały ugotowane na twardo, a żółtka zmieszano z majonezem i przyprawami. Link odkrywa, że jego jajko ma wokół żółtka zieloną obwódkę: oto kulinarna zagadka dla detektywa.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:30

Sportowe laboratorium: Ujeżdżanie

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nykeem spotyka Tai-Lee i jej konia Geralda, aby odkryć naukowe podstawy ujeżdżania. Kluczowa jest biomechanika, o której opowie dr Heather. Nykeem spotyka się z Tai-Lee i jej koniem Geraldem, aby odkryć naukowe podstawy ujeżdżania. Kluczowa jest biomechanika. Dr Heather opowie o niej na przykładzie jazdy Olivii i jej klaczy Zeezee.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

07:45

Sportowe laboratorium: Tenis stołowy

program o zdrowiu Czas: 10min.

Bliźnięta uczą się jeszcze lepiej grać w pingponga od zawodowca. Dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni. Bliźnięta Antong i Anda chc grać jeszcze lepiej w pingponga. Uczy je zawodowiec, czyli nasz gość Jimmy. Nykeem i dzieciaki prężą muskuły, gdy dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

08:00

Migawki: Czas zbliżeń

program o sztuce Czas: 22min.

W dzisiejszym odcinku uczestnicy będą robić zdjęcia kolorowych kwiatów i kolczastych kaktusów. Kto wykona najlepsze zbliżenie? W dzisiejszym odcinku uczestnicy pojadą na fotosafari, by robić zdjęcia kolorowych kwiatów, kolczastych kaktusów i kwitnących pąków. Kto wykona najlepsze zbliżenie i zgarnie wyróżnienie?

Godziny emisji Migawki

08:30

W zwierciadle nauki: Dziwne kształty

program popularnonaukowy Czas: 21min.

W tym odcinku Hamza wymyśla nowy kształt: wtopazoid. Jakie jeszcze dziwne figury wymyślimy? Pobawimy się najbardziej szalonymi trójwymiarowymi kształtami. Z pozoru chropowata forma zapewnia gładką jazdę. Hamza wymyśla nowy kształt: wtopazoid. Jakie jeszcze dziwne figury wymyślimy?

Godziny emisji W zwierciadle nauki

09:00

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 6

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

09:30

Nauka na maksa: Samochód odrzutowy

program technologiczny Czas: 21min.

Phil buduje auto na balon. Ponadto kołyska Newtona z kul do kręgli, tajemnica nazwy „świnki morskie” oraz trzecie prawo dynamiki Newtona. Phil konstruuje auto na balon. Chce zbudować model, do którego da się wsiąść. Czy ekipa „Nauki na maksa” znajdzie dostatecznie duży balon? Ponadto kołyska Newtona z kul do kręgli, tajemnica nazwy „świnki morskie” oraz trzecie prawo dynamiki Newtona.

Godziny emisji Nauka na maksa

10:00

Zręczne pomysły: Jadalny jeż

program o sztuce Czas: 16min.

Jak stworzyć notatnik w kształcie rakiety, jak przyrządzić jadalnego jeża i jak w niecałą minutę zrobić stojak na płyty! Jak stworzyć notatnik w kształcie rakiety, jak przyrządzić jadalnego jeża i jak w niecałą minutę zrobić stojak na płyty!

Godziny emisji Zręczne pomysły

10:20

Zręczne pomysły: Czekoladowe warcaby

program o sztuce Czas: 16min.

Jak zbudować totalnie organizujący totem, jak zagrać w czekoladowe warcaby i jak w niecałą minutę stworzyć latawiec! Jak zbudować totalnie organizujący totem, jak zagrać w czekoladowe warcaby i jak w niecałą minutę stworzyć latawiec!

Godziny emisji Zręczne pomysły

10:40

Mily Pytalska: Uda ci się!

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Maceo śmieje się z tego, że Mily boi się pająków. Mily myśli, czy odwaga oznacza, że niczego się nie boimy i rzuca Maceo wyzwanie. Maceo śmieje się z tego, że Mily boi się pająków. Mily myśli, czy odwaga oznacza, że niczego się nie boimy i rzuca Maceo wyzwanie.

Godziny emisji Mily Pytalska

10:50

Mily Pytalska: Zazdrość

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Odkąd starszy brat Luc został gwiazdą festiwalu muzycznego, nikt nie zauważa Mily. Mily nie chce przyznać, że jest zazdrosna o brata. Odkąd starszy brat Luc został gwiazdą lokalnego festiwalu muzycznego, nikt nie interesuje się Mily. Mily nie chce się przyznać do czegoś oczywistego. Jest zazdrosna o brata.

Godziny emisji Mily Pytalska

11:00

Przedziwna nauka: Światło

program historyczny Czas: 25min.

Zbadajmy dzieje rozwoju oświetlenia oraz współczesne innowacje, które mogą zmienić przyszłość! Wbrew powszechnej opinii Edison nie wynalazł żarówki sam – wkład w ten wynalazek miało wiele osób. Zbadajmy dzieje rozwoju oświetlenia oraz współczesne innowacje, które mogą zmienić przyszłość!

Godziny emisji Przedziwna nauka

11:30

Historia sztuki: Zwierciadło natury

program o sztuce Czas: 22min.

W XVII w. holenderscy malarze próbowali oddać na płótnach rzeczywistość taką, jaka jest. Sztuka spełniała oczekiwania szerszej publiczności. W XVII w. holenderscy malarze próbowali oddać na swoich płótnach prostotę kalwińskiego życia i pokazywać rzeczywistość taką, jaka jest. Sztuka przestała być przywilejem arystokracji. Zaczęła spełniać oczekiwania szerszej publiczności, stawała się towarem.

Godziny emisji Historia sztuki

12:00

Artzooka: Fontanna

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie konstruuje fontannę z plastikowych butelek, ozdabia plecak oraz uczy rysowania twarzy. Jeremie konstruuje fontannę z plastikowych butelek, ozdabia plecak stworami z wyciorów fo fajki oraz uczy rysowania realistycznych i zwariowanych twarzy.

Godziny emisji Artzooka

12:30

Wymyśl to!: Rower pogo

program technologiczny Czas: 21min.

William lubił skakać na drążku pogo i jeździć na rowerze. Połączył obie pasje w nową dyscyplinę sportu ekstremalnego: pogo-biking. William lubił skakać na drążku pogo i jeździć na rowerze. Połączył obie pasje w nową dyscyplinę sportu ekstremalnego: pogo-biking. Ma za zadanie dojechać na swoim wynalazku do szkoły.

Godziny emisji Wymyśl to!

13:00

Byli sobie podróżnicy: Roald Amundsen

program historyczny Czas: 25min.

W tym odcinku serii „Byli sobie podróżnicy“ pierwszy człowiek, który dotarł na Biegun Północny i Południowy - Roald Amundsen. Serial animowany, poświęcony historii odkryć oraz ludziom, którzy wyruszyli w wiekopomne podróże. Poznajcie sylwetki największych odkrywców w dziejach – od Czyngis-chana po Jamesa Cooka.

Godziny emisji Byli sobie podróżnicy

13:30

Mily Pytalska: Kwietniowy Gaspard

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Przyjaciele chcą z okazji prima aprilis zrobić dowcip Gaspardowi. Tymczasem Gaspard zaskakuje Mily wspaniałym prezentem. Przyjaciele chcą z okazji prima aprilis zrobić dowcip Gaspardowi. Tymczasem Gaspard zaskakuje Mily wspaniałym prezentem. Mily ma dylemat.

Godziny emisji Mily Pytalska

13:40

Magija: Drobniaki

program o sztuce Czas: 11min.

Jay olśniewa Bridget swoją ulubioną sztuczką z monetami! Jay olśniewa Bridget swoją ulubioną sztuczką z monetami!

Godziny emisji Magija

14:00

Kuchmistrzostwo: Paluszki z kurczaka

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link przedstawia podstawy kuchennej higieny, piekąc paluszki z kurczaka. W surowych produktach mogą ukrywać się bakterie salmonelli. Link przedstawia podstawy kuchennej higieny, piekąc chrupkie paluszki z kurczaka. Najważniejsze to umyć ręce przed i po tym, jak dotykało się surowych jajek i mięsa. W surowych produktach mogą ukrywać się groźne dla nas bakterie salmonelli.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

Pokaż wcześniejsze pozycje programu
14:15

Trwa...  Kuchmistrzostwo: Sushi

program o zdrowiu Czas: 11min.

Sushi to popularna potrawa: glon owinięty wokół ryżu i np. surowych warzyw. Dowiemy się, dlaczego ryż musi być lepki i krótkoziarnisty. Sushi to popularna potrawa: glon owinięty np. wokół ryżu lub surowych warzyw. Link dowie się, dlaczego musi zastosować lepką, krótkoziarnistą odmianę ryżu.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

14:30

Sportowe laboratorium: Trampolina

program o zdrowiu Czas: 10min.

Młoda gimnastyczka Nya poznaje trampolinę od naukowej strony. Pomagają jej Nykeem, dr Heather i Thomas, zawodowy gimnastyk. Młoda gimnastyczka Nya korzysta z okazji, żeby poznać trampolinę od naukowej strony. Pomagają jej Nykeem, dr Heather i Thomas, zawodowy gimnastyk. A prawo Hooke’a sprawia, że wszyscy czworo mocno się sprężą.

Zapisz 2017-11-23 14:30:00 2017-11-23 14:45:00 Europe/Warsaw Sportowe laboratorium: Trampolina Więcej Sportowe laboratorium pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Sportowe+laboratorium Da Vinci Learning   Godziny emisji Sportowe laboratorium

14:45

Sportowe laboratorium: Breakdance

program o zdrowiu Czas: 10min.

Logan, młody ambitny tancerz, oraz Jim “JFX” Han, prawdziwy breakdancer, pokazują Nykeemowi swoje obłędne triki. Logan, młody ambitny tancerz, oraz Jim “JFX” Han, prawdziwy zawodowiec , pokazują Nykeemowi swoje obłędne triki. Dr Heather odkrywa, że kwygrana w konkursie breakdancu niemal całkowicie zależy od siły dośrodkowej.

Zapisz 2017-11-23 14:45:00 2017-11-23 15:00:00 Europe/Warsaw Sportowe laboratorium: Breakdance Więcej Sportowe laboratorium pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Sportowe+laboratorium Da Vinci Learning   Godziny emisji Sportowe laboratorium

15:00

Artzooka: Jajo dinozaura

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi jajo dinozaura, zasłonę z płyt CD oraz rysunki inspirowane kamieniami. Jeremie robi z masy papierowej jajo dinozaura z niespodzianką, tworzy zasłonę z płyt CD oraz rysunki inspirowane kamieniami.

Zapisz 2017-11-23 15:00:00 2017-11-23 15:30:00 Europe/Warsaw Artzooka: Jajo dinozaura Więcej Artzooka pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Artzooka Da Vinci Learning   Godziny emisji Artzooka

15:30

Wymyśl to!: Mianownik rynnowy

program technologiczny Czas: 21min.

Emily postanowiła wykorzystać deszcz do produkcji prądu i wynalazła generator przyrynnowy, zasilający odświeżacz powietrza w łazience. Emily postanowiła wykorzystać deszcz do produkcji prądu i wynalazła generator wykorzystujący wodę w rynnach. Wyobraźcie sobie, ile energii oszczędzilibyśmy, gdyby wynalazek został użyty na masową skalę. Emily ma na razie zasilić nim odświeżacz powietrza w łazience.

Zapisz 2017-11-23 15:30:00 2017-11-23 16:00:00 Europe/Warsaw Wymyśl to!: Mianownik rynnowy Więcej Wymyśl to! pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Wymyśl+to! Da Vinci Learning   Godziny emisji Wymyśl to!

16:00

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Draka Śluzaka i Rekin salonowy

program popularnonaukowy Czas: 22min.

JD niechcący stwarza potwora Śluzaka, który zagraża miastu. W restauracji dzieciaki stają twarzą w twarz z rekinem! JD niechcący stwarza galaretowatego potwora Śluzaka, który zagraża całemu miastu. Podczas wizyty u krewnego Kenta dzieciaki wpadają na pomysł, jak przyciągnąć więcej turystów do jego restauracji. Oprócz nich zjawia się też wielki rekin z wielkimi zębiskami.

Zapisz 2017-11-23 16:00:00 2017-11-23 16:30:00 Europe/Warsaw Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Draka Śluzaka i Rekin salonowy Więcej Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona! pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Sekretne+Laboratorium+Thomasa+Edisona! Da Vinci Learning   Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

16:30

Co wy wiecie o zabawkach?: Hula-hoop

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Kto wymyślił pierwsze hula-hoop? Co wyszłoby z naprawdę długiego kręcenia? Dlaczego hula-hoop kręci cały świat, z wyjątkiem Japonii? Kto wymyślił pierwsze hula-hoop? Grobowce faraonów, antyczne wazy czy australijskie dzieci? Co wyszłoby z naprawdę długiego kręcenia obręczą? Dlaczego hula-hoop kręci cały świat, z wyjątkiem Japonii? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Zapisz 2017-11-23 16:30:00 2017-11-23 16:40:00 Europe/Warsaw Co wy wiecie o zabawkach?: Hula-hoop Więcej Co wy wiecie o zabawkach pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Co+wy+wiecie+o+zabawkach Da Vinci Learning   Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

16:40

Naukowe dowody: Pływanie/tonięcie

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Jedenastoletni Szwed Jacob dziwi się: dlaczego statek nie tonie, a kamień – owszem? Robi mnóstwo eksperymentów w wodzie i wokół niej. Jedenastoletni Jacob jest ze Szwecji i kocha żeglować. Dziwi się, jak to możliwe, że statek nie tonie, a kamień – owszem. Aby rozgryźć tę zagadkę, robi mnóstwo eksperymentów w wodzie i wokół niej.

Zapisz 2017-11-23 16:40:00 2017-11-23 17:00:00 Europe/Warsaw Naukowe dowody: Pływanie/tonięcie Więcej Naukowe dowody pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Naukowe+dowody Da Vinci Learning   Godziny emisji Naukowe dowody

17:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Sen

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to sen! Dowiecie się, dlaczego nietoperze śpią do góry nogami. Dzisiejszy temat to sen! Dowiecie się, dlaczego nietoperze śpią do góry nogami. Harrison zbada okołosenne zjawiska w rodzaju ziewania, chrapania i lunatykowania. Ponadto dowiecie się o źródle koszmarów sennych i o tym, jak je odpędzić.

Zapisz 2017-11-23 17:00:00 2017-11-23 17:30:00 Europe/Warsaw Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Sen Więcej Co, jak, gdzie Dowiedz się! pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Co,+jak,+gdzie+Dowiedz+się! Da Vinci Learning   Godziny emisji Co, jak, gdzie Dowiedz się!

17:30

Mati, Dada i sztuka: Peter Brueghel

program o sztuce Czas: 7min.

7, 8, 9, 10 – szukam! Zabawa w chowanego prowadzi Mati i Dadę do pracowni jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach świata. 7, 8, 9, 10 – szukam! Zabawa w chowanego prowadzi Mati i Dadę do pracowni jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach świata.

Zapisz 2017-11-23 17:30:00 2017-11-23 17:45:00 Europe/Warsaw Mati, Dada i sztuka: Peter Brueghel Więcej Mati, Dada i sztuka pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Mati,+Dada+i+sztuka Da Vinci Learning   Godziny emisji Mati, Dada i sztuka

17:45

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Bahamy

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym odcinku podróżujemy na Bahamy, żeby obejrzeć najgłębszy na świecie lej krasowy wypełniony wodą morską i tropić młode żarłacze żółte. W tym odcinku dołączamy do zawodowego nurka bezdechowego i zaglądamy w najgłębszy na świecie lej krasowy wypełniony wodą morską. Następnie udajemy się na namorzyny, żeby zobaczyć, w jaki sposób miejscowi badacze od kilkudziesięciu lat śledzą młode żarłacze żółte.

Zapisz 2017-11-23 17:45:00 2017-11-23 18:10:00 Europe/Warsaw Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Bahamy Więcej Projekt eksploracja: bajeczna planeta pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Projekt+eksploracja:+bajeczna+planeta Da Vinci Learning   Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

18:10

GEOlino: Inti Wara Yassi – boliwijska arka

program kulturoznawczy Czas: 13min.

Boliwijski projekt pomaga bezdomnym zwierzętom, ale i sierotom. Miguel ma 14 lat, jest dzieckiem ulicy. Dostał młodą pumę. Boliwijski projekt Inti Wara Yassi jest wyjątkowy – pomaga bezdomnym zwierzętom, ale i sierotom z narkotykowego piekła La Paz. Miguel ma 14 lat, jest dzieckiem ulicy. W ramach projektu ma zaopiekować się młodą pumą.

Zapisz 2017-11-23 18:10:00 2017-11-23 18:30:00 Europe/Warsaw GEOlino: Inti Wara Yassi – boliwijska arka Więcej GEOlino pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/GEOlino Da Vinci Learning   Godziny emisji GEOlino

18:30

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Drapieżne mity

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym odcinku udajemy się na Florydę, gdzie Philippe odwiedza laboratorium antytoksyn, w którym mieszkają setki jadowitych węży. W tym odcinku dołączamy do badaczy rekinów z Uniwersytetu w Miami, żeby poznać zwyczaje tych ryb. Potem udajemy się na Florydę, gdzie Philippe odwiedza laboratorium antytoksyn, w którym mieszkają setki jadowitych węży.

Zapisz 2017-11-23 18:30:00 2017-11-23 19:00:00 Europe/Warsaw Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Drapieżne mity Więcej Projekt eksploracja: bajeczna planeta pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Projekt+eksploracja:+bajeczna+planeta Da Vinci Learning   Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

19:00

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Wędrówki zwierząt

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym odcinku poznajemy wszystkie sekrety wędrówek zwierząt. Podróżujemy na Hawaje, do Gór Skalistych i do Zatoki Delaware. W tym odcinku poznajemy wszystkie sekrety wędrówek zwierząt. Zaczynamy naszą podróż od Hawajów, gdzie Philippe dołącza do badaczy humbaków, a potem kierujemy się w stronę Zatoki Delaware, żeby zobaczyć, jak skrzypłocze wędrują ku linii brzegowej w celach rozrodczych.

Zapisz 2017-11-23 19:00:00 2017-11-23 19:30:00 Europe/Warsaw Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Wędrówki zwierząt Więcej Projekt eksploracja: bajeczna planeta pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Projekt+eksploracja:+bajeczna+planeta Da Vinci Learning   Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

19:30

e²: Transport: Londyn: jedź i płać

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Zakorkowany Londyn mówi: dość i wypowiada wojnę samochodom. Aby wjechać do miasta trzeba teraz słono zapłacić. Czy ten pomysł się sprawdzi? Zakorkowany Londyn mówi: dość i wypowiada wojnę samochodom. Za wjazd do miasta i miejsce do parkowania trzeba teraz słono zapłacić. Dzięki temu metropolia powoli staje się pionierem efektywnej komunikacji miejskiej i rajem dla pieszych.

Zapisz 2017-11-23 19:30:00 2017-11-23 20:00:00 Europe/Warsaw e²: Transport: Londyn: jedź i płać Więcej e²: Transport pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/e²:+Transport Da Vinci Learning   Godziny emisji e²: Transport

20:00

Powrót nosorożca białego: Powrót nosorożca białego

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Stephen Fry i Mark Carwardine szukają nosorożca białego północnego, ale okazuje się, że ten zagrożony gatunek nie występuje już na wolności. Stephen Fry i Mark Carwardine szukają nosorożca białego północnego, ale na granicy zatrzymał ich kryzys związany z napływem uchodźców. Okazuje się, że ten gatunek nosorożca nie występuje już na wolności. Ostatnie osobniki, żyją w zoo w Czechach.

Zapisz 2017-11-23 20:00:00 2017-11-23 21:20:00 Europe/Warsaw Powrót nosorożca białego: Powrót nosorożca białego Więcej Powrót nosorożca białego pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Powrót+nosorożca+białego Da Vinci Learning   Godziny emisji Powrót nosorożca białego

21:20

Historia matematyki.: Granice przestrzeni.

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Marcus du Sautoy przygląda się dokonaniom René Descartes'a, wybitnego matematyka i filozofa, który zrozumiał, że można połączyć algebrę i geometrię. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i...

Zapisz 2017-11-23 21:20:00 2017-11-23 22:40:00 Europe/Warsaw Historia matematyki.: Granice przestrzeni. Więcej Historia matematyki. pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Historia+matematyki. Da Vinci Learning   Godziny emisji Historia matematyki.

22:40

W pogoni za szczęściem: Naoczne szczęście

program o zdrowiu Czas: 22min.

W tym odcinku Adrian przechodzi badanie siatkówki oka, a przez cały ranek ma zawiązane oczy. To one pozwalają nam wypatrywać szczęścia. W tym odcinku Adrian przechodzi badanie siatkówki oka. Przez cały ranek ma zawiązane oczy, po czym wyrusza na spotkanie z najlepszymi okulistami i chirurgami. Oczy zdradzają więcej, niż sądzimy, i pozwalają nam wypatrywać szczęścia.

Zapisz 2017-11-23 22:40:00 2017-11-23 23:20:00 Europe/Warsaw W pogoni za szczęściem: Naoczne szczęście Więcej W pogoni za szczęściem pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/W+pogoni+za+szczęściem Da Vinci Learning   Godziny emisji W pogoni za szczęściem

23:20

e² Design: Nowy Orlean: Linia Wody

program o sztuce Czas: 25min.

Po przejściu huraganu Katrina mieszkańcy Nowego Orleanu wspólnie odbudowali swoje miasto, mimo bierności rządu. Po przejściu huraganu Katrina mieszkańcy Nowego Orleanu wspólnie odbudowali swoje osiedla mimo bierności rządu. Opowiadamy o liderach społeczności, którzy z pomocą Boba Berkebile'a i organizacji charytatywnych stawiają miasto na nogi i pamiętają o ideach ekologicznych.

Zapisz 2017-11-23 23:20:00 2017-11-24 00:00:00 Europe/Warsaw e² Design: Nowy Orlean: Linia Wody Więcej e² Design pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/e²+Design Da Vinci Learning   Godziny emisji e² Design

00:00

Dąb: roślina, która przetrwa wszystko: Dąb - Część 1

program popularnonaukowy Czas: 49min.

Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb musi przejść podczas każdej z pór roku. Np. po to, aby przetrwać wichury i mrozy. Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku, aby poradzić sobie z wyzwaniami, jakie niosą. Jesienią jego korzenie wysysają z ziemi cenne zasoby. Zimą dzięki złożonej strategii drzewo potrafi przetrwać wichury i mrozy.

Zapisz 2017-11-24 00:00:00 2017-11-24 01:00:00 Europe/Warsaw Dąb: roślina, która przetrwa wszystko: Dąb - Część 1 Więcej Dąb: roślina, która przetrwa wszystko pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Dąb:+roślina,+która+przetrwa+wszystko Da Vinci Learning   Godziny emisji Dąb: roślina, która przetrwa wszystko

01:00

Dąb: roślina, która przetrwa wszystko: Dąb- Część 2

program popularnonaukowy Czas: 47min.

Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku. Zobaczymy np. jak się rozmnaża. Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku, aby poradzić sobie z wyzwaniami, jakie niosą. Zobaczymy, jak wiosną rozsiewa swoje pyłki po okolicy. Latem obejrzymy setki gatunków, dla których dąb jest domem.

Zapisz 2017-11-24 01:00:00 2017-11-24 02:00:00 Europe/Warsaw Dąb: roślina, która przetrwa wszystko: Dąb- Część 2 Więcej Dąb: roślina, która przetrwa wszystko pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Dąb:+roślina,+która+przetrwa+wszystko Da Vinci Learning   Godziny emisji Dąb: roślina, która przetrwa wszystko

02:00

Płótno Hubble'a: Wielki projekt i rozciąganie płótna

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Wizja kosmosu, która zakłada istnienie wielkiego projektu. Wiek wszechświata ustalono na podstawie obserwacji ciemnej materii i energii. Podziwiamy symetrię i piękno wszechświata, rozważając zarazem wizję kosmosu, która zakłada istnienie wielkiego projektu. Dzięki teleskopowi Hubble'a zdołaliśmy ustalić wiek wszechświata na podstawie obserwacji ciemnej materii i energii.

Zapisz 2017-11-24 02:00:00 2017-11-24 02:30:00 Europe/Warsaw Płótno Hubble'a: Wielki projekt i rozciąganie płótna Więcej Płótno Hubble'a pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Płótno+Hubble'a Da Vinci Learning   Godziny emisji Płótno Hubble'a

02:30

Super nauka: Oceanografia: Australia

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Zobacz, jak australijscy oceanografowie wykorzystują system GPS, autonomiczne pojazdy podwodne oraz sieć Internet aby ratować świat! Zobacz, jak australijscy oceanografowie wykorzystują system GPS, autonomiczne pojazdy podwodne oraz sieć Internet aby ratować świat!

Zapisz 2017-11-24 02:30:00 2017-11-24 03:00:00 Europe/Warsaw Super nauka: Oceanografia: Australia Więcej Super nauka pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Super+nauka Da Vinci Learning   Godziny emisji Super nauka

03:00

Gatunki zagrożone: Płetwal błękitny

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Stephen i Mark lecą do Meksyku w poszukiwaniu płetwali błękitnych. Żyły tam całe tysiąclecia, dziś zagraża im jednak przemysł wielorybniczy. Stephen i Mark lecą do Meksyku w poszukiwaniu płetwali błękitnych. Skamieliny z wyspy u wybrzeży kraju świadczą o tym, że płetwale żyły w tym rejonie od tysiącleci. Dziś zagraża im przemysł wielorybniczy. Spróbujemy ustalić, przyszłość ilu osobników jest niepewna.

Zapisz 2017-11-24 03:00:00 2017-11-24 04:00:00 Europe/Warsaw Gatunki zagrożone: Płetwal błękitny Więcej Gatunki zagrożone pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Gatunki+zagrożone Da Vinci Learning   Godziny emisji Gatunki zagrożone

04:00

Historia matematyki.: Geniusze wschodu.

program popularnonaukowy Czas: 57min.

W drugim odcinku Marcus du Sautoy odwiedza Chiny i bada, jak matematyka pomogła w budowie cesarstwa, w tym genialnej konstrukji Wielkiego Muru. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i pokazuje, jak...

Zapisz 2017-11-24 04:00:00 2017-11-24 05:00:00 Europe/Warsaw Historia matematyki.: Geniusze wschodu. Więcej Historia matematyki. pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Historia+matematyki. Da Vinci Learning   Godziny emisji Historia matematyki.

05:00

W pogoni za szczęściem: Szczęście to wewnętrzna robota

program o zdrowiu Czas: 22min.

Czy niektórzy są bardziej odporni na stres i dzięki temu szczęśliwsi? Adrian poddaje się obrazowaniu mózgu, żeby sprawdzić reakcje na stres. Czy niektórzy są bardziej odporni na stres i dzięki temu szczęśliwsi? Adrian poddaje się obrazowaniu mózgu, żeby sprawdzić, jak nasz mózg radzi sobie ze stresem. Przedłużająca się depresja może wywoływać zmiany w tym narządzie. Jak się jej ustrzec?

Zapisz 2017-11-24 05:00:00 2017-11-24 05:30:00 Europe/Warsaw W pogoni za szczęściem: Szczęście to wewnętrzna robota Więcej W pogoni za szczęściem pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/W+pogoni+za+szczęściem Da Vinci Learning   Godziny emisji W pogoni za szczęściem

05:30

e² Design: Renzo Piano: sztuka i nauka

program o sztuce Czas: 25min.

Renzo Piano inspirował się naturą, gdy projektował transparentną i żywą przestrzeń w San Francisco. Renzo Piano inspirował się naturą, gdy projektował wnętrza California Academy of Sciences w San Francisco. Połączył ideę przejrzystości oraz żywy dach, nawiązujący do miejscowego ekosystemu, a przy tym otworzył nową erę architektury ekologicznie zrównoważonej.

Zapisz 2017-11-24 05:30:00 2017-11-24 06:00:00 Europe/Warsaw e² Design: Renzo Piano: sztuka i nauka Więcej e² Design pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/e²+Design Da Vinci Learning   Godziny emisji e² Design

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info