Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-06-22

06:00

Byli sobie wynalazcy: Pasteur i mikroorganizmy Godziny emisji

program historyczny Czas: 25min.

W programie „Byli sobie wynalazcy“ o Ludwiku Pasteur i jego badaniach nad mikroorganizmami. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

06:30

Magija: Postrzelone piłki Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Nie spuszczajcie oka z podskakujących piłek, bo Jay zamierza zrobić z nimi coś magicznego! Nie spuszczajcie oka z podskakujących piłek, bo Jay zamierza zrobić z nimi coś magicznego!

06:45

Magija: Najbardziej zdumiewający kapelusz Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Sztuczki Jaya oraz niezwykłe dzieje najbardziej zdumiewającego kapelusza! Sztuczki Jaya oraz niezwykłe dzieje najbardziej zdumiewającego kapelusza!

07:00

Kuchmistrzostwo: Jajka faszerowane Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link odkrywa, że ugotowane przez niego jajko ma wokół żółtka zieloną obwódkę: oto kulinarna zagadka dla detektywa. Jajka faszerowane zostały ugotowane na twardo, a żółtka zmieszano z majonezem i przyprawami. Link odkrywa, że jego jajko ma wokół żółtka zieloną obwódkę: oto kulinarna zagadka dla detektywa.

07:15

Kuchmistrzostwo: Paluszki z kurczaka Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link przedstawia podstawy kuchennej higieny, piekąc paluszki z kurczaka. W surowych produktach mogą ukrywać się bakterie salmonelli. Link przedstawia podstawy kuchennej higieny, piekąc chrupkie paluszki z kurczaka. Najważniejsze to umyć ręce przed i po tym, jak dotykało się surowych jajek i mięsa. W surowych produktach mogą ukrywać się groźne dla nas bakterie salmonelli.

07:30

Sportowe laboratorium: Ujeżdżanie Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nykeem spotyka Tai-Lee i jej konia Geralda, aby odkryć naukowe podstawy ujeżdżania. Kluczowa jest biomechanika, o której opowie dr Heather. Nykeem spotyka się z Tai-Lee i jej koniem Geraldem, aby odkryć naukowe podstawy ujeżdżania. Kluczowa jest biomechanika. Dr Heather opowie o niej na przykładzie jazdy Olivii i jej klaczy Zeezee.

07:45

Sportowe laboratorium: Tenis stołowy Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Bliźnięta uczą się jeszcze lepiej grać w pingponga od zawodowca. Dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni. Bliźnięta Antong i Anda chc grać jeszcze lepiej w pingponga. Uczy je zawodowiec, czyli nasz gość Jimmy. Nykeem i dzieciaki prężą muskuły, gdy dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni.

08:00

Zręczne pomysły: Najwierniejszy kibic Godziny emisji

program o sztuce Czas: 16min.

Jak zrobić tablicę wyników prawdziwego kibica, zasadzić tropikalny raj i urządzić fantastyczne podwodne przyjęcie? Jak zrobić tablicę wyników prawdziwego kibica, zasadzić tropikalny raj i urządzić fantastyczne podwodne przyjęcie?

08:20

Zręczne pomysły: Boksujący kangur Godziny emisji

program o sztuce Czas: 16min.

Jak zmienić zwykły kosz na śmieci w boksującego kangura, zaskoczyć miłośnika czekolady i zagrać w kosmiczne kręgle? Jak zmienić zwykły kosz na śmieci w boksującego kangura, zaskoczyć miłośnika czekolady i zagrać w kosmiczne kręgle?

08:40

Mily Pytalska: Wszystko nie tak Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Leo nie ćwiczy do szkolnego biegu przełajowego. Jest pewny, że ludzie o innym kolorze skóry są silniejsi, więc Gaspard i tak wygra. Leo nie ćwiczy do szkolnego biegu przełajowego. Jest pewny, że ludzie o innym kolorze skóry zawsze będą silniejsi i Gaspard dzięki temu wygra. Mily to nie przekonuje.

08:50

Mily Pytalska: Wehikuł czasu Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Gaspard wymyślił niesamowitą machinę, przez którą Mily się zastanawia: jak postrzegamy czas i radzimy sobie z jego upływem? Mily nie może się skupić na pracy domowej. Dołącza do Juliette, mając nadzieję, że pomoże jej się skoncentrować. Wracając, spotyka Gasparda, który wymyślił niesamowitą machinę.

09:00

Historia sztuki: Trzej giganci Renesansu: sztuka pełnego Renesansu we Włoszech Godziny emisji

program o sztuce Czas: 22min.

Kultura antyku ożyła we Włoszech w XIV w. Czołowymi postaciami renesansu, opartego na humanizmie, byli Leonardo, Michał Anioł i Rafael. Kultura antyku ożyła ponownie we Włoszech w XIV w. Czołowymi postaciami renesansu byli Leonardo, Michał Anioł i Rafael. Zadziwili świat swoimi dziełami, pomysłowością i pasją tworzenia. Ideały humanizmu rozprzestrzeniły się po całej Europie.

09:25

Wymyśl to!: Podsumowanie Godziny emisji

program technologiczny Czas: 19min.

Który wynalazek zasłużył na nagrodę główną? Zdecydujcie sami, a my przypomnimy wszystkich uczestników oraz ich maszyny. Czas na przegląd - który wynalazek zasłużył na nagrodę główną? Zdecydujcie sami, a my przypomnimy wszystkich uczestników oraz ich maszyny.

09:50

W zwierciadle nauki: Piramidy Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza zobaczył w sklepie piramidę z pomarańczy. Zastanowiła go wyjątkowa solidność tego kształtu i fakt, że owoce na dole nie pękają. Hamza zobaczył w sklepie piramidę z pomarańczy. Zastanowiła go wyjątkowa solidność tego kształtu. W tym odcinku będziemy siłować się na rękę z krokodylem, poznamy architekta-samozwańca i sprawdzimy, jak silne są czirliderki.

10:15

Artzooka: Mówiący alarm Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi alarm przeciwłamaniowy, dekoruje pudełko na lunch i tworzy coś za pomocą skanera. Jeremie robi alarm przeciwłamaniowy, dekoruje pudełko na lunch i tworzy coś za pomocą skanera.

10:45

Nauka na maksa: Błyskawica Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Phil produkuje błyskawice oraz ujarzmia ich moc, dzięki czemu klei do siebie różne rzeczy, unosi je i sprawia, że włosy stają dęba! Elektrostatyka! To ona kryje się za błyskawicami – tymi, które uderzają z nieba i tymi, które naukowcy uzyskują w laboratorium. Ponadto: Phil ujarzmia moc błyskawicy i klei do siebie różne rzeczy, unosi je i sprawia, że włosy stają dęba!

11:10

Wszystko dla małych: Czas nauki i babeczki zoochini Godziny emisji

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i timer, Madi i wiszący ogród zielny, Christian i sortownik papieru, Lindsay i babeczki "zoochini". Jameson buduje timer z butelek i piasku, Madi szykuje wiszący ogród zielny z plastiku z recyklingu, Christian projektuje sortownik papieru na imprezę, a Lindsay piecze babeczki "zoochini".

11:40

Mily Pytalska: Zepsuty robot Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily psuje robota należącego do Maceo, więc ten każe jej go naprawić. Mily zastanawia się: jak wykorzystać wyobraźnię na naszą korzyść? Mily psuje robota należącego do Maceo, więc ten każe jej go naprawić. Mily stara się jak może, żeby udobruchać Maceo i zastanawia się: jak wykorzystać wyobraźnię na naszą korzyść?

11:50

Mily Pytalska: Zabawna rodzinka Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mama prosi dzieci, żeby napisały do cioci list na dzień babci, ale Mily czegoś nie rozumie: przecież ciocia nie jest prawdziwą babcią. Mama prosi dzieci, żeby napisały do cioci list na dzień babci, ale Mily czegoś nie rozumie: przecież ciocia nie jest prawdziwą babcią. Co w takim razie decyduje o pokrewieństwie?

12:00

Obłędne zwierzaki: Byk w studio Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Czy jeden byk mógłby zdemolować całe studio? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy jeden byk mógłby zdemolować całe studio? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

12:15

Obłędne zwierzaki: Sowa na rowerze Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Czy sowy potrafią jeździć na rowerze? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy sowy potrafią jeździć na rowerze? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

12:30

Marvi Hammer: Yellowstone i pijawki Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku m.in. pijawki i wiele innych zwierząt, które zamieszkują Park Narodowy Yellowstone w USA. W dzisiejszym odcinku m.in. pijawki i wiele innych zwierząt, które zamieszkują Park Narodowy Yellowstone w USA.

13:00

Byli sobie wynalazcy: Tomasz Edison i nauka stosowania Godziny emisji

program historyczny Czas: 26min.

W programie „Byli sobie wynalazcy“ o Tomaszu Edisonie i nauce stosowanej. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

13:30

Magija: Powrót matemagika Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Jay zaprasza na kolejnę lekcję zakręconej matemagiki! Jay zaprasza na kolejnę lekcję zakręconej matemagiki!

13:45

Magija: Niesforna kostka Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Jay uczy Bridget niezwykłych sztuczek z wykorzystaniem zwykłej kostki! Jay uczy Bridget niezwykłych sztuczek z wykorzystaniem zwykłej kostki do gry!

14:00

Kuchmistrzostwo: Sushi Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Sushi to popularna potrawa: glon owinięty wokół ryżu i np. surowych warzyw. Dowiemy się, dlaczego ryż musi być lepki i krótkoziarnisty. Sushi to popularna potrawa: glon owinięty np. wokół ryżu lub surowych warzyw. Link dowie się, dlaczego musi zastosować lepką, krótkoziarnistą odmianę ryżu.

14:15

Kuchmistrzostwo: Pikle Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Pikle to warzywa poddane pewnemu procesowi. Link pokaże, jak znaleźć odpowiednie słoiki i warzywa. Pikle to warzywa poddane pewnemu procesowi. Link pokaże, jak znaleźć odpowiednie słoiki i warzywa. Dzięki piklowaniu kapitan Hak i inni piraci mieli co jeść, bo ich przetwory się nie psuły.

14:30

Sportowe laboratorium: Trampolina Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Młoda gimnastyczka Nya poznaje trampolinę od naukowej strony. Pomagają jej Nykeem, dr Heather i Thomas, zawodowy gimnastyk. Młoda gimnastyczka Nya korzysta z okazji, żeby poznać trampolinę od naukowej strony. Pomagają jej Nykeem, dr Heather i Thomas, zawodowy gimnastyk. A prawo Hooke’a sprawia, że wszyscy czworo mocno się sprężą.

14:45

Sportowe laboratorium: Breakdance Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Logan, młody ambitny tancerz, oraz Jim “JFX” Han, prawdziwy breakdancer, pokazują Nykeemowi swoje obłędne triki. Logan, młody ambitny tancerz, oraz Jim “JFX” Han, prawdziwy zawodowiec , pokazują Nykeemowi swoje obłędne triki. Dr Heather odkrywa, że kwygrana w konkursie breakdancu niemal całkowicie zależy od siły dośrodkowej.

15:00

Obłędne zwierzaki: Pancernik i wstrzymywanie oddechu Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Na jak długo pancernik umie wstrzymać oddech? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Na jak długo pancernik umie wstrzymać oddech? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

15:15

Obłędne zwierzaki: Podniebne przeszpiegi Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jak dostrzec z ziemi drapieżnego ptaka? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jak dostrzec z ziemi drapieżnego ptaka? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

15:30

Marvi Hammer: Węże i Gobi Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Marvi opowie tym razem o jadowitych wężach: żarakach, małych aligatorach i pustyni Gobi w Chinach. Marvi opowie tym razem o jadowitych wężach: żarakach, małych aligatorach i pustyni Gobi w Chinach.

16:00

Trwa...  Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Język i komunikacja Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to komunikacja! Harrison stara się zrozumieć dźwięki, jakie wydaje odwiedzająca go papuga. Dzisiejszy temat to komunikacja! Harrison stara się zrozumieć dźwięki, jakie wydaje odwiedzająca go papuga. Przetestujecie też swoją umiejętność komunikowania się z psami i dowiecie się, dlaczego ludzie mówią tyloma różnymi językami.

16:25

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Maskotka mutant i Von Wyrzutek Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

By cofnąć mutację świnki morskiej, dzieciaki odwołują się do genetyki. Von Śruba opuszcza ekipę i popada w poważne tarapaty. Gdy świnka morska przeobraża się w wielkiego puszystego potwora, dzieciaki odnajdują sposób na cofnięcie mutacji dzięki genetyce. Von Śruba czuje się niedoceniany i zbytnio eksploatowany. Opuszcza ekipę Sekretnego Laboratorium i popada w poważne tarapaty.

16:50

W zwierciadle nauki: Stożki Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza ma dziś urodziny i błyszczy na swojej imprezie: zauważył bowiem, że stożek to tak naprawdę obracający się trójkąt prostokątny. Hamza ma dziś urodziny i błyszczy na swojej imprezie: zauważył bowiem, że stożek to tak naprawdę obracający się trójkąt prostokątny. Następnie wysłał zwiadowców po wszystkie możliwe stożki. Ponadto: czarodziej, szukanie skarbu i taniec kurczaka.

17:15

GEOlino: Matki bonobo Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 12min.

Claudine i jej zespół opiekują się osieroconymi małpami bonobo, których rodziców zabito na mięso. Ratują je od życia w ciasnych klatach. W miejscu zwanym „Rajem Bonobo” Claudine i jej zespół opiekują się osieroconymi małpami. Ich rodziców zabito na mięso, które trafia na rynek w Kongo. Claudine ratuje zwierzęta od życia w izolacji i w ciasnych klatkach. Przywrócenie im zdrowia wymaga wiele cierpliwości.

17:30

GEOlino: Chińskie wojowniczki Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 13min.

Guo Jia uczęszcza do jedynej w Chinach żeńskiej szkoły kung-fu. Jej umiejętności skakania i wspinania się na mury zostaną poddane próbie. Guo Jia uczęszcza do jedynej w Chinach żeńskiej szkoły kung-fu, położonej u podnóża jednej z pięciu świętych gór. Guo Jia od zawsze marzyła, żeby nauczyć się skakać przed dachy i wspinać na mury. Jej umiejętności zostaną poddane próbie podczas zawodów z inną szkołą.

17:45

Gra z głową : Codzienne złudzenia Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Umysł wypełnia luki w obrazach, które dostarczają mu oczy. Świat jest pełen magicznych wręcz iluzji, których część widujemy na co dzień. Ludzki wzrok jest niedoskonały. Nasz umysł wypełnia luki w obrazach, które dostarczają mu oczy. Świat jest pełen magicznych wręcz iluzji, których część widujemy na co dzień.

18:15

Mati, Dada i sztuka: Edgar Degas Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada jadą do Paryża. Na lekcji tańca poznają piękne baletnice… narysowane i „stworzone” przez Edgara Degasa. Mati i Dada jadą do Paryża. Na lekcji tańca poznają piękne baletnice… narysowane i „stworzone” przez Edgara Degasa.

18:25

Mati, Dada i sztuka: Dorothea Lange Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Gotowi, do biegu, pstryk! Dorothea Lange pokazuje Mati i Dadzie, jak zrobić idealne zdjęcie. Gotowi, do biegu, pstryk! Dorothea Lange pokazuje Mati i Dadzie, jak zrobić idealne zdjęcie.

18:35

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Zhang Heng – naukowe oblicze trzęsień ziemi Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Trzęsienie ziemi nawiedza teatr. Zhang Heng opisuje swoje pionierskie urządzenie, które wykrywa epicentrum wstrząsów i podaje ich siłę. Trzęsienie ziemi nawiedza miasto i napędza stracha widzom teatru. Gdy wstrząsy ustają, jegomość w chińskiej szacie, niejaki Zhang Heng, opisuje swój wynalazek sprzed wieków: pierwsze urządzenie wykrywające epicentrum trzęsienia i podające jego natężenie.

19:05

Artzooka: Zamiana ram Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie pokazuje, jak rama i tło potrafią odmienić obrazek, tworzy latającego smoka i uczy rysowania na spaghetti! Jeremie pokazuje, jak rama i tło potrafią odmienić obrazek. Tworzy smoka poruszającego skrzydłami i uczy rysowania na spaghetti.

19:35

Wymyśl to!: Wielki finał Godziny emisji

program technologiczny Czas: 20min.

Prezentujemy publiczności w studiu pięcioro najlepszych wynalazców. Kto wygra i opatentuje swoje urządzenie? Prezentujemy publiczności w studiu Goober Institute pięcioro najlepszych wynalazców. Kto wygra i opatentuje swoje urządzenie?

20:00

Dąb: roślina, która przetrwa wszystko: Dąb - Część 1 Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 49min.

Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb musi przejść podczas każdej z pór roku. Np. po to, aby przetrwać wichury i mrozy. Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku, aby poradzić sobie z wyzwaniami, jakie niosą. Jesienią jego korzenie wysysają z ziemi cenne zasoby. Zimą dzięki złożonej strategii drzewo potrafi przetrwać wichury i mrozy.

20:50

Futuris: Wody Grenlandii Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 8min.

Czy grenlandzki lądolód się topi? A jeśli tak, to w jakim tempie? Czy pod 3 kilometrami lodu znajdują się jeziora? Czy istnieje tam życie? Czy grenlandzki lądolód się topi? A jeśli tak, to w jakim tempie? Czy pod 3 kilometrami lodu znajdują się jeziora? Czy w lodowych głębinach istnieje życie? Oto pytania, które zadają sobie naukowcy badający zmniejszanie się pokrywy lodowej na Grenlandii.

21:00

Historia elektryczności: Iskra Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Poznaj prawdziwą próbę zrozumienia elektryczności przez ludzkość. Oto historia prawdziwej próby zrozumienia elektryczności. Jak nauczyliśmy się ją wytwarzać i przechowywać, zanim w końcu stała się dostępna na każde nasze zawołanie dzięki bateriom.

22:00

Surowa nauka: Czy umiemy wytwarzać prąd? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze mają zbudować ekologiczny wiatrak i turbinę parową. Źródła energii odnawialnej uważane są za najlepszą metodę zdobywania prądu w przyszłości. Ale czy środowisko bezludnej wyspy może w tym pomóc naukowcom, którzy mają do dyspozycji tylko najprostsze narzędzia? W tym odcinku „Surowej Nauki” (Rough Science) kanału Da Vinci Learning zespół badaczy ma przed sobą dwa zadania: skonstruowanie ekologicznego wiatraka i turbiny, która...

22:30

Tajemnice kolorów: Niebieski Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 21min.

W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem i odcieniami koloru niebieskiego. W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem i odcieniami koloru niebieskiego.

22:50

Futuris: Ukryte wady Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 8min.

Wady konstrukcyjne są częstą przyczyną śmiertelnych wypadków w miejscu pracy. Takie defekty stanowią problem, bo zazwyczaj ich nie widać. Co roku w wypadkach przy pracy ginie 6 na 100 000 robotników w Europie. Przyczyną śmierci są często wady konstrukcyjne w budowlach przemysłowych i zły stan infrastruktury transportowej. Wykrycie defektów bywa trudne, bo nie widać ich gołym okiem. Jak można je odsłonić?

23:00

Brzydkie piękno: Brzydkie piękno Godziny emisji

program o sztuce Czas: 59min.

Poszukując piękna w sztuce nowoczesnej, Waldemar Januszczak, krytyk sztuki, rozmawia z niektórymi z największych żyjących artystów. Czy ze sztuki nowoczesnej zniknęło piękno? A może zmieniła się jego definicja? Poszukując go, Waldemar Januszczak, krytyk sztuki, rozmawia z niektórymi z największych żyjących artystów: Damienem Hirstem, Jeffem Koonsem, Yoko Ono czy Tatsuo Miyajimą.

00:00

Ogród Darwina: Małpy i ludzie Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 57min.

Rekonstruujemy eksperyment Darwina, który dowiódł, że nawet zwykłe dżdżownice wykazują się inteligencją, obecną w całym królestwie zwierząt. Rekonstruujemy eksperyment Darwina, w którym za pomocą papierowych trójkątów, udających liście, dowiódł, że nawet zwykłe dżdżownice wykazują się inteligencją. Uczony był pewien, że w królestwie zwierząt można znaleźć także inne cechy, przypisywane dotąd tylko ludziom.

01:00

Szyfr: Kształty Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 57min.

Szyfr, który decyduje o pozornie przypadkowych kształtach w przyrodzie. Czy skorzystali z niego też Pollock i twórcy filmów animowanych? Marcus odkrywa tajniki szyfru, który decyduje o, pozornie przypadkowym, kształcie gór, chmur i drzew. Być może ten sam kod pomógł odnieść sukces Jakcsonowi Pollockowi i stał za triumfami filmów animowanych.

02:00

Twarz: Przemodelowanie Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 26min.

W programie „Kwant” o zmianach, jakie może przejść ludzka twarz. Ludzie od dawna marzą o doskonałych rysach. Programiści komputerowi, chirurdzy plastyczni i psychologowie tworzą nowe metody modelowania ludzkiej twarzy. W programie „Kwant” o zmianach, jakie może przejść ludzka twarz.

02:30

W pogoni za szczęściem: Szczęście w biegu Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 22min.

Adrian przygląda się wysiłkowi fizycznemu i szczęściu pod kątem naukowym. Co dzieje się w umyśle, gdy ćwiczymy? Czym jest euforia biegacza? Adrian przygląda się wysiłkowi fizycznemu i szczęściu pod kątem naukowym. Co dzieje się w umyśle, gdy ćwiczymy? Czym jest euforia biegacza? Kiedy mózg uwalnia do organizmu hormony szczęścia – endorfiny? Czy pod wpływem spokojnej jogi uwalniają się te same hormony?

03:00

Cicha rewolucja: Cicha rewolucja Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 47min.

Inspirująca opowieść o dwojgu małych Singapurczykach, czekających na egzamin, który wpłynie na całe ich życie. Singapur zdaniem wielu ekspertów ma najlepszy system edukacyjny na świecie. Po co więc go zmieniać? Program opowiada inspirującą historię dwojga małych Singapurczyków, czekających na egzamin o niezwykle wysokiej stawce - test, który wpłynie na całe ich życie.

03:45

Futuris: Zagadka cukrzycy Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 8min.

Cukrzyca insulinozależna zbiera na całym świecie coraz większe żniwo. Być może sterylne warunki życia osłabiają nasz układ odpornościowy. Cukrzyca insulinozależna zbiera na całym świecie coraz większe żniwo, ale jej przyczyny pozostają nieznane. Być może kontakt z brudem chroni dzieci przed cukrzycą i innymi chorobami autoimmunologicznymi, a sterylne warunki życia osłabiają nasz układ odpornościowy.

04:00

Niesamowity świat hormonów: Niesamowity świat hormonów Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 57min.

Hormony regulują wszystko, od rozwoju po samopoczucie, i czynią nas ludźmi. Odegrały ważną rolę w historii medycyny. Hormony regulują wszystko, od rozwoju po samopoczucie. Stanowią ważny element tego, co czyni nas ludźmi. "Niesamowity świat hormonów" wraca do wzlotów i upadków w historii medycyny – od stworzenia eliksiru życia z jąder po wynalezienie lekarstwa na cukrzycę.

05:00

Surowa nauka: Co mamy zrobić? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze mają za zadanie stworzyć flagę sygnalizacyjną i kompas. Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” (Rough Science) zespół badaczy już się urządził na wyspie. Kolejnym zdaniem jest przygotowanie flagi sygnalizacyjnej. Powinna ona zostać pofarbowana naturalnymi barwnikami istniejącymi na wyspie. Wydaje się, że pomóc tu mogą rosnące na wyspie rośliny, jednak nie wszyscy zgadzają się z tą koncepcją. Następnym...

05:30

Tajemnice kolorów: Żółty: kolor sprzeczności Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 21min.

W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem koloru żółtego. W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem koloru żółtego.

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info