Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2017-05-27

06:00

Car S.O.S. - Aston Martin DB6 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 60min.

20 lat temu Steve kupił swojego astona martina DB6 20. Nie zdawał sobie sprawy z tego, że problemy ze zdrowiem nie pozwolą mu zadbać o samochód.

07:00

Kopalnia złota - Fortuna albo śmierć Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 60min.

Firma Douga Bakera napotyka na nieoczekiwane problemy, gdy okazuje się, że środki pozyskane ze sprzedaży złota nie wystarczają na benzynę do maszyn. Na domiar złego jedna z ciężarówek wiozących paliwo ma wypadek. Tymczasem John Reeves wchodzi w posiadanie mapy, na której zaznaczone jest bogate złoże cennego kruszcu. Creighton Lapp i Chuck Tillian muszą na pewien czas wstrzymać pracę z powodu braku potrzebnych zezwoleń.

Reżyseria: Jeff Diaz

08:00

Geniusz, odc. 4 Godziny emisji

serial fabularny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Einstein wraz żoną Milevą wychowuje dziecko. Młody fizyk pragnie zwrócić na siebie uwagę świata naukowego. Pisze pracę poświęconą teorii względności.

Obsada: Geoffrey Rush , Nicholas Rowe , Samantha Colley , Jon Fletcher

09:00

Geniusz, odc. 5 Godziny emisji

serial fabularny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Einsteinowi udaje się w końcu wkroczyć w życie akademickie. Zyskuje uznanie środowiska naukowego, ale jednocześnie zaniedbuje obowiązki rodzinne. Po latach fizyk spotyka swoją kuzynkę, Elsę.

Obsada: Geoffrey Rush , Nicholas Rowe , Samantha Colley , Jon Fletcher

10:00

Lata 90. Dekada, która nas połączyła - Wewnętrzny wróg Godziny emisji

serial dokumentalny Czas: 60min.

Lata 90. to dekada coraz większych podziałów społecznych w USA. Młodzi czarnoskórzy raperzy zdobywają sławę i zarabiają miliony dolarów, tworząc utwory o życiu na ulicy.

11:00

Piekło pod wodą: II wojna światowa - Zabójca niszczycieli Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 60min.

W czerwcu 1944 roku sześciu alianckich komandosów, którzy szpiegowali japońską flotę handlową, popadło w tarapaty. Nieprzyjaciel zdemaskował ich działania.

12:00

Wielkie konstrukcje III Rzeszy - Okręty Hitlera Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 60min.

"Bismarck" i "Tirpitz" to ogromnych rozmiarów okręty wojenne. Były symbolami potęgi Trzeciej Rzeszy, które alianci chcieli zniszczyć za wszelką cenę.

Reżyseria: Luke McLaughlin

13:00

Geniusz, odc. 2 Godziny emisji

serial fabularny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Młody Einstein zakochuje się w koleżance z uczelni Milevie Marić - jedynej studentce w jego grupie na politechnice w Zurychu. Zamiłowanie do nauki zbliża ich ku sobie, co zauważa nauczyciel fizyki, profesor Weber.

Reżyseria: Minkie Spiro

Obsada: Geoffrey Rush , Nicholas Rowe , Samantha Colley , Jon Fletcher

14:00

Geniusz, odc. 3 Godziny emisji

serial fabularny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Albert Einstein musi zapewnić utrzymanie ciężarnej żonie. Wkracza do akademickiego świata, w którym dominują tradycja i protokół. Niespodziewanie dochodzi do tragedii.

Reżyseria: Minkie Spiro

Obsada: Geoffrey Rush , Nicholas Rowe , Samantha Colley , Jon Fletcher

15:00

Lusitania - tajemnica storpedowanego liniowca Godziny emisji

film dokumentalny ( Irlandia 2012 ) Czas: 60min.

7 maja 1915 roku niemiecka torpeda trafia w pasażerski liniowiec, RMS Lusitania. Chwilę później rozlega się kolejna eksplozja. Po 20 minutach statek zatonął. Zginęło wówczas prawie 1200 osób. Po latach wszczęto nowe śledztwo, które ma odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę zatopiło Lusitanię.

Reżyseria: James Younger

16:00

Tragiczny rejs Gustloffa Godziny emisji

film dokumentalny ( Niemcy 2008 ) Czas: 60min.

W styczniu 1945 r. zatonął niemiecki statek pasażerski "Wilhelm Gustloff", storpedowany przez radziecki okręt podwodny. Na pokładzie znajdowali się uchodźcy ze wschodnich rubieży Rzeszy, którzy uciekali przed Rosjanami. Liczba pasażerów wynosiła ok. 10 tys. osób, co pięciokrotnie przewyższało ich dopuszczalną ilość. Zatonęło ponad 9 tys. z nich - sześć razy więcej ludzi niż w katastrofie "Titanica". Była to zatem największa tragedia morska w historii. Twórcy filmu...

Reżyseria: Christian Frey

17:00

Trwa...  Wyprawa do wraku: II wojna światowa Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 60min.

II wojna światowa pozostawiła po sobie mnóstwo wraków wojskowych okrętów i statków, ukrytych w morskich głębinach od lat. Dziś, dzięki możliwościom współczesnej techniki, pozwalającym na skanowanie oceanów i "osuszenie" wód, a także trójwymiarowym rekonstrukcjom, możliwe jest poznanie odpowiedzi na wiele pytań związanych z ich zatonięciami. Program pokaże precyzyjną rekonstrukcję wraku pancernika USS Arizona, zniszczonego w 1941 roku w wyniku japońskiej inwazji na Pearl Harbor i...

18:00

Wyprawa do wraku Titanica Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 60min.

Wirtualna wyprawa w głębiny oceanu do miejsca, w którym znajduje się wrak "Titanica". Dzięki nowoczesnej technologii twórcy pokazują pozostałości liniowca, który od ponad stu lat spoczywa cztery kilometry pod powierzchnią wody. Techniki skanowania i mapowania obiektów oraz zaawansowane możliwości animacji komputerowej pozwoliły także na wierne odtworzenie katastrofy w 3D.

Reżyseria: Jobim Sampson

19:00

Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego Godziny emisji

film dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Owiany legendami Trójkąt Bermudzki od lat rozbudza wyobraźnię tysięcy ludzi na całym świecie - zarówno naukowców, jak i poszukiwaczy sensacji. Podobno w obszarze między Miami, San Juan i Bermudami dochodzi do niewytłumaczalnych zniknięć samolotów i statków. Z pomocą nowoczesnych sonarów, grafiki i animacji komputerowych twórcy dokumentu próbują i zdemaskować tajemnicę tego miejsca.

Reżyseria: Jobim Sampson

20:00

Postęp: historia ludzkości - Tworzenie przyszłości Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Umiejętność budowy schronienia była kluczowa dla przetrwania ludzkości, stanowiła próbę okiełznania sił natury i przystosowania świata do własnych potrzeb.

21:00

Niszczycielskie żywioły - Załamanie pogody Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Twórcy programu prezentują najbardziej fascynujące, a zarazem najgroźniejsze zjawiska pogodowe. Przedstawiają lodowe tsunami, niebezpieczne pioruny, ogromne fale oraz tornada i ludzi, którzy przeżyli te anomalie. Widzowie poznają też meteorologów pracujących w terenie, którzy często stają się uczestnikami relacjonowanych zdarzeń.

22:00

Katastrofa w przestworzach - Śmiertelna cisza Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Gdy prywatny learjet zbacza ze swojego kursu podczas lotu z Dallas do Orlando, od razu wiadomo, że stało się coś poważnego.

23:00

Ladyboys, odc. 2, 6 - Wybory miss Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 55min.

Relacja z konkursu Miss International Queen w Tajlandii. Osoby transgenderyczne z całego świata rywalizują w nim nie tylko o sławę i pieniądze. Wiele z uczestniczek mają nadzieję, że udział w transmitowanej na cały świat rywalizacji zapewni im akceptację rodziny i zwiększy tolerancję w ich rodzinnych krajach.

00:00

Świat bez cenzury - Ostatni król Afryki Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Mswati III to król Suazi i jednocześnie ostatni monarcha absolutny w Afryce. Media kreują wizerunek uciśnionego przez niego narodu. Twórcy serii sprawdzą, ile w tym prawdy.

01:00

Ocean bezprawia - Ofiary Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 60min.

Karsten próbuje ustalić tożsamość ofiar z materiału wideo. Trop wiedzie detektywa do Iranu. Chce spotkać się z rodziną, która zgłosiła zaginięcie trzech synów.

02:00

Tuż przed tragedią - Zamach bombowy na ambasadę USA Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 ) Czas: 47min.

W Nairobi, stolicy Kenii, dnia 7 sierpnia 1998 roku miał miejsce tragiczny w skutkach zamach. W ciężarówce, stojącej na tyłach amerykańskiej ambasady, terroryści zdetonowali ładunek wybuchowy. Zginęło prawie 220 osób, natomiast kilka tysięcy zostało rannych. Służby FBI przypuszczały, że za tragedię jest odpowiedzialne środowisko Al-Kaidy. Rozpoczęły obławę na Osamę bin Ladena.

03:00

Tuż przed tragedią - Kursk Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 ) Czas: 55min.

Autorzy dokumentu starają się wyjaśnić okoliczności katastrofy rosyjskiego okrętu podwodnego "Kursk", który zatonął w sierpniu 2000 r. w wyniku eksplozji na pokładzie. Zginęła cała załoga - 118 osób. Dokumentaliści omawiają różne hipotezy przyczyn wypadku. Uważa się, że tragedia "Kurska" to wynik sabotażu. Według innych teorii przyczyną katastrofy była kolizja z amerykańskim okrętem podwodnym.

04:00

Wielkie konstrukcje - Energia z oceanów Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA ) Czas: 47min.

Oceany należą do jednych z potencjalnych źródeł alternatywnej energii. Grupa inżynierów szuka sposobów, aby siłę wody zamienić w prąd elektryczny.

05:00

Wielkie konstrukcje - Akademia Nauk w Kalifornii Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA ) Czas: 55min.

Kalifornijska Akademia Nauk mieści się w najbardziej ekologicznym budynku na ziemi. Poznamy dzieje budowy tej niezwykłej konstrukcji.

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info