Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2017-09-26

06:00

Katastrofa w przestworzach - Śmiertelne rozwiązanie Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 56min.

Śledczy zbadają okoliczności katastrofy lotu Indonesia AirAsia o numerze 8501, do jakiej doszło 28 grudnia 2014 roku. Airbus A320-216 leciał z Surabai do Singapuru. Analiza nagrań z czarnych skrzynek wykazała, że przyczyną tragedii była awaria systemu sterowania. Szczątki maszyny wyłowiono z Morza Jońskiego. Zginęło 155 pasażerów i 7 członków załogi.

07:00

Tuż przed tragedią - Pożar w kokpicie Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 )

W okolicy Mull of Kintyre doszło do wielu katastrof lotniczych, z czego najtragiczniejsza wydarzyła się 2 czerwca 1994 roku. Wówczas za zboczach gór Grampian rozbił się wojskowy helikopter Chinook RAF HC2 (ZD576). W katastrofie zginęło 4 członków załogi oraz 25 pasażerów (w większości oficerów wywiadu). Był to jeden z największych wypadków w historii RAF. Podczas śledztwa, przeprowadzonego zaraz po tragedii, ustalono, że przyczyną katastrofy był błąd pilota.

08:00

Wojna generałów - Kursk Godziny emisji

serial dokumentalny

W kolejnym odcinku poznamy szczegóły bitwy pod Kurskiem jaką stoczyły wojska niemieckie i rosyjskie w 1943 roku. Każda z armii miała ambicję przejąć kontrolę nad frontem wschodnim.

09:00

Hitler narkoman Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 )

Przez ostatnie dziewięć lat swojego życia Adolf Hitler zażywał dziennie kilkadziesiąt rodzajów narkotyków. Historycy i specjaliści z dziedziny leczenia uzależnień zastanawiają się, czy te substancje miały wpływ na zachowanie i decyzje dyktatora. Okazuje się, że przywódca III Rzeszy kazał sobie aplikować różne substancje niemal na wszystko. Potrzebował leków, aby się obudzić, zasnąć czy iść do kochanki. Opis jego zwyczajów zachował się w pamiętniku jednego z jego lekarzy.

10:00

Katastrofa w przestworzach - Od konfliktu do śmierci Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

Rekonstrukcja katastrofy samolotu regionalnych linii Northwest Airlink. Jetstream 31 rozbił się podczas próby lądowania na lotnisku w Hibbing. Zginęło 16 pasażerów i dwóch pilotów. Śledztwo wykazało, że przyczyną tragedii był brak komunikacji między członkami załogi.

11:00

Katastrofa w przestworzach - Brak procedur Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

Samolot pasażerski do Detroit spada na ziemię tuż przed lądowaniem. Podczas wnikliwego dochodzenia śledczy dokonują szokującego odkrycia

12:00

Megafabryki - Williams F1 Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2012 )

Wizyta w nowoczesnym obiekcie zespołu Formuły 1, Williams F1, który uczestniczy w prestiżowych wyścigach od 1978 roku i wziął udział już w ponad 550 zawodach. Autorzy programu pokazują kulisy tworzenia modelu FW33 F1, którym kierowcy zespołu rywalizowali w sezonie 2011.

13:00

Car S.O.S. - Fiat 500 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 56min.

Do warsztatu trafia słynny model fiata 500 z roku 1967. Jego właścicielem jest Duncan, który w ostatnim czasie przeżył serię rodzinnych tragedii.

14:00

Strefa 51: Tajne archiwa CIA Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 )

Dokument przedstawia historię "strefy 51", czyli lotniczej bazy wojskowej położonej na pustyni niedaleko Las Vegas. Baza powstała w 1955 roku, ale jej istnienie zostało oficjalnie potwierdzone dopiero w 2013 roku. Jest to miejsce owiane legendami, ponieważ jest otoczone zakazaną strefą powietrzną o powierzchni 1140 km kwadratowych. Na terenie bazy opracowano programy, które zadecydowały o amerykańskiej dominacji w lotnictwie wojskowym od czasów zimnej wojny po operacje w Iraku i...

15:00

Tajemnice III Rzeszy - Zagadka Hessa Godziny emisji

serial dokumentalny ( Niemcy 2011 ) Czas: 57min.

Rudolf Hess był jednym z przywódców III Rzeszy i najbardziej zaufanych współpracowników Adolfa Hitlera. Twórcy programu analizują przyczyny jego samodzielnej wyprawy do Wielkiej Brytanii w październiku 1941 roku, a także zagadkowej, samobójczej śmierci w więzieniu Spandau w Berlinie.

16:00

Tajemnice III Rzeszy - Karta medyczna Hitlera Godziny emisji

serial dokumentalny ( Niemcy 2011 ) Czas: 57min.

Twórcy programu odsłaniają nieznane oblicze Adolfa Hitlera na podstawie niedawno ujawnionej dokumentacji medycznej. Przywódca III Rzeszy nadużywał kokainy, przyjmował zastrzyki na zwiększenie swojego libido i zażywał kilkadziesiąt różnych leków na rozmaite problemy zdrowotne.

17:00

Katastrofa w przestworzach - Masakra w Sao Paulo Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 56min.

Zaledwie kilka sekund po starcie samolot linii TAM Airlines runął na teren zabudowany. Maszyna stanęła w ogniu, powodując śmierć wszystkich 95 osób na pokładzie.

18:00

Trwa...  Katastrofa w przestworzach - Awaria silnika Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 56min.

Kiedy silnik samolotu linii British Midland staje w płomieniach, piloci próbują awaryjnie lądować. Tuż przed lądowaniem psuje się drugi silnik.

19:00

Pobić rekord Godziny emisji

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Kenijczyk Eliud Kipchoge, Etiopczyk Lelisa Desisa i Erytrejczyk Zersenay Tadese, utytułowani długodystansowcy, podejmują próbę przebiegnięcia maratonu w czasie poniżej 2 godzin.

20:00

Wcielenia zła - Papa Doc Godziny emisji

serial dokumentalny ( Niemcy 2015 ) Czas: 57min.

François Duvalier, znany jako Papa Doc, był prezydentem Haiti, począwszy od 1964 roku, aż do swojej śmierci. Zapisał się w historii jako dyktator odpowiadający za śmierć tysięcy przeciwników politycznych. Aby nie stracić władzy, stworzył tają policję, które zastraszała i eliminowała osoby występujące przeciw reżimowi.

21:00

Bestia Godziny emisji

film dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 56min.

Utarło się stwierdzenie, że tyranozaur był największym drapieżnikiem w dziejach Ziemi. Ostatnie badania podważają tę teorię. Spinozaur, którego kły w kształcie zębów krokodyla wypełniały metrowej długości szczękę, konkuruje z tyranozaurem o miano największego drapieżnika wszech czasów. Dokument pokazuje cyfrowy obraz spinozaura, który powstał na podstawie szkieletu znalezionego na Saharze.

22:00

Ewakuacja Ziemi - Planeta zombi Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 60min.

Przerażająca wizja świata, w którym ludzi i zwierzęta atakuje zmutowany wirus wścieklizny. Eksperci z dziedziny medycyny, biologii i nauk społecznych kreślą scenariusz z horroru, ukazując, co stałoby się z ludzkością w obliczu śmiertelnej choroby zakaźnej, na którą nie ma lekarstwa. Zarażone istoty zmieniałyby się w siejące zniszczenie monstra, czyniąc z Ziemi prawdziwą planetę zombi. Przekonamy się, czy ludzkość miałaby szansę w walce z pandemią tego rodzaju.

23:00

Za milion lat - Homo sapiens 2.0 Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Naukowcy zbadają, czy rozwój sztucznej inteligencji będzie w przyszłości niebezpieczny dla ludzkości. Dzięki najnowszym osiągnięciom w dziedzinie biotechnologii, AI może bowiem w niczym nie ustępować zdolnościom umysłu człowieka.

00:00

Podróż do Saturna Godziny emisji

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Historia jednej z najważniejszych misji związanych z podbojem kosmosu. Sonda Cassini została wystrzelona z przylądka Canaveral w październiku 1997 roku. W lipcu 2004 roku dotarła na orbitę Saturna, stając się jego pierwszym sztucznym satelitą. 15 września 2017 roku zakończy się jej historia. Za sprawą tego bezzałogowego statku dokonano wielu niezwykłych odkryć związanych z Tytanem i Enceladusem. W trakcie ostatniego lotu zanurzy się on w atmosferze gazowego olbrzyma, a następnie ulegnie...

01:00

Megaodkrycia - Walka z rakiem Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 59min.

Nowe pokolenie wynalazców i przedsiębiorców poszukuje nowatorskich rozwiązań i przełomowych technologii, które pozwolą pokonać raka.

02:00

Megafabryki - Mack Trucks Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 57min.

Zakładając swoje przedsiębiorstwo bracia Mack chcieli tworzyć ciężarówki przystosowane do pracy w trudnych warunkach, które będą należały do najpotężniejszych pojazdów na świecie. Sto lat później ich nowy produkt, Mack Titan, stanowi kolejny krok w ewolucji przewozów. Ta wykonana z chromu i stali ciężarówka ma moc 605 koni mechanicznych i może holować ciężar nawet 200 ton.

03:00

Katastrofa w przestworzach - Cichy zabójca Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 59min.

Eksperci analizują przyczyny wypadku convaira CV-580, który rozbił się 8 września 1989 roku niedaleko wybrzeży Danii. Śmierć wszystkich pięćdziesięciu pięciu osób na pokładzie spowodowała awaria techniczna maszyny.

04:00

Megalotnisko w Dubaju - Pozostawiony sam sobie Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 57min.

Pewna rodzina utknęła w hali terminalu. Pomaga im kierownik Khalil. Kontroler Nargis szuka miejsca do transportu mięsa, które leży na słońcu.

05:00

Katastrofa w przestworzach - Zaginiony samolot Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

1 czerwca 2009 roku należący do francuskich linii lotniczych airbus A330-203 rozbił się w Oceanie Atlantyckim podczas przelotu z Rio de Janeiro do Paryża. Czarne skrzynki udało się znaleźć na dnie oceanu dopiero w 2011 roku. Wśród przyczyn wypadku wymienia się m.in. błąd pilotów i problemy techniczne.

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info