Reklama

Logo National Geographic National Geographic program TV na dziś - ramówka, emisje

2018-07-20

06:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 1 - Pechowy pas startowy

serial dokumentalny ( Kanada 2011 )

17 lipca 2007 roku. Maszyna odbywająca lot nr 3054 zbliża się do lotniska w Sao Paulo w Brazylii, jednego z najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych portów lotniczych na świecie. Piloci zmagają się z dodatkowymi problemami w postaci ulewnego deszczu oraz awarii jednego ze sterów strumieniowych. Kapitan Henrique Stephanini stara się sprowadzić airbusa a-320 na ziemię, jednak maszyna nie chce wytracić prędkości. Przecina pas startowy i uderza w budynek pobliskiej stacji benzynowej. Wszystko...

Reżyseria: George D'Amato

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

07:00

Autostrada przez piekło, odc. 4 - Święta w piekle

serial dokumentalny ( Kanada 2015 )

Zostały dwa dni do Bożego Narodzenia. Wzmożony przedświąteczny ruch na kanadyjskich trasach oznacza więcej pracy dla kierowców pomocy drogowej. Ciężarówka spada z mostu, a tuż nad krawędzią zatrzymuje się przyczepa i trzy kampery. Pojazdy w każdej chwili mogą osunąć się do rzeki. John, nowy pracownik Jamiego w Kolumbii Brytyjskiej, musi zadbać o to, by trasa pozostawała przejezdna. Staje przed prawdziwym sprawdzianem swoich umiejętności podczas skomplikowanej akcji ratowniczej. Zimową nocą Al...

Godziny emisji Autostrada przez piekło

08:00

Plemienna szkoła przetrwania, odc. 8 - W spienionych wodach

serial dokumentalny ( USA 2016 )

W południowoazjatyckiej dżungli Hazen ma dotrzeć na szczyt ogromnych wodospadów i złapać rybę wśród spienionych wód. Musi wykazać się umiejętnościami, których nauczyli go laotańscy rybacy z Lao Loum. W drodze na łowisko pokonuje wiry wodne, wspina się na drzewa pełne węży i zmaga się z wszechobecnymi owadami. Najbardziej niebezpieczne wyzwanie czeka u kresu wędrówki: Audel musi przejść po napiętej linie nad rwącą rzeką.

Godziny emisji Plemienna szkoła przetrwania

09:00

Anatomia głupoty według Richarda Hammonda, odc. 13 - Sztuczki na nartach i przejażdżki nad wodą

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 )

Richard Hammond pokazuje, jak łatwo można się ośmieszyć i skompromitować. Wystarczy przejechać się samochodem po wodzie lub popisać wyczynami na nartach.

Godziny emisji Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

Pokaż wcześniejsze pozycje programu
09:30

Trwa...  Anatomia głupoty według Richarda Hammonda, odc. 14 - Rakiety z butelek i kopniaki z anten

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 )

Bieg z góry, kopnięcie w powietrzu czy próba wystrzelenia rakiety zrobionej z butelki mogą się okazać bardzo niebezpieczne. Richard Hammond pokazuje, dlaczego.

Godziny emisji Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

11:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 1 - Lot śmierci

serial dokumentalny ( Kanada 2013 )

18 czerwca 1972 roku. Chwilę po starcie z lotniska Heathrow w Londynie samolot spada z dużej wysokości. Badacze odtwarzający przebieg lotu mają utrudnione zadanie, ponieważ w kabinie pilotów nie było rejestratora rozmów. Polegając jedynie na rekonstrukcji samolotu, ustalają, co było przyczyną najgorszej katastrofy lotniczej w Wielkiej Brytanii.

Reżyseria: PJ Naworynski

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Reklama
12:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 10 - Zaginiony w Himalajach

serial dokumentalny ( Kanada 2017 )

Kulisy śledztwa dotyczącego tragicznego wypadku samolotu tajlandzkich linii. Maszyna zmierzała w stronę Katmandu. Rozbiła się o skałę w Himalajach daleko od trasy, którą miała lecieć. Eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak znalazła się w tym miejscu.

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

13:00

Bractwo Aryjskie

film dokumentalny ( USA 2007 ) Czas: 54min.

Twórcy programu przedstawiają dzieje organizacji, której władza wykracza poza więzienne mury. Zamkniętych w amerykańskich placówkach penitencjarnych członków Bractwa boją się wszyscy.

  Godziny emisji Bractwo Aryjskie

14:00

Sensacje XX wieku, odc. 5 - Szabla polska

program historyczny ( Polska 2015 ) Czas: 60min.

Bogusław Wołoszański relacjonuje przebieg stoczonej 31 sierpnia 1920 roku bitwy pod Komarowem. Starcie 1. Dywizji Jazdy z sowiecką 1. Armią Konną było największą bitwą konnicy w trakcie wojny polsko-bolszewickiej. Potyczka ta miała kluczowe znaczenie dla wyniku całego konfliktu zbrojnego.

Reżyseria: Robert Wichrowski

Obsada: Bogusław Wołoszański

  Godziny emisji Sensacje XX wieku

15:00

Samoloty bojowe, odc. 5 - Silniki odrzutowe

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 60min.

W latach 30. XX wieku konstruktorzy podjęli starania, by stworzyć silnik turboodrzutowy. Tuż przed wybuchem II wojny światowej odbył się lot pierwszego samolotu z takim napędem. Dopiero po zakończeniu globalnego konfliktu powrócono do prac. W programie zaprezentowana zostanie ważna część historii lotnictwa, od pionierskich maszyn Provost z lat 50., do modeli Harrier Jump Jet, samolotów pionowego lub skróconego startu i lądowania.

  Godziny emisji Samoloty bojowe

16:00

Bękarty wojny - historia prawdziwa

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 60min.

Przedstawiona zostanie historia, którą słynny reżyser Quentin Tarantino wykorzystał w filmie "Bękarty wojny". Młodzi żydowscy mężczyźni przeszli szkolenie, aby infiltrować hitlerowców. Przyświecało im pragnienie zemsty na nazistach. Zaprezentowane zostaną kulisy tajnej operacji w Tyrolu. Relacje uczestników tych wydarzeń uzupełnią materiały archiwalne, komentarze historyków i rekonstrukcje.

Reżyseria: Min Sook Lee

  Godziny emisji Bękarty wojny - historia prawdziwa

Reklama
17:00

Przedziwna planeta Ziemia, odc. 4 - Początek

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Niebieska Planeta jest wyjątkowa. Na innych odkrytych dotąd ciałach niebieskich nie powstało życie. Zaprezentowane zostaną cechy wyróżniające Ziemię. Twórcy serii opowiedzą o siłach, które sprawiły, że z materii wyłoniły się pierwsze komórki. Spróbują również odpowiedzieć na pytanie, czy podobny proces miałby szansę rozpocząć się gdzieś indziej we Wszechświecie. Ludzkość od zawsze bowiem nurtuje, czy jest sama.

  Godziny emisji Przedziwna planeta Ziemia

18:00

Za milion lat, odc. 4 - Połączenie umysłów

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Internet połączył ludzi globalną siecią. Tymczasem neuroinżynieria poczyniła kolejny krok. Widzowie przekonają się, czy dzięki niej telepatia stanie się sposobem komunikacji.

  Godziny emisji Za milion lat

19:00

Ucieczki przez druty. Podziemny schron

film dokumentalny ( Polska 2017 ) Czas: 60min.

Dramatyczna opowieść o próbach ucieczki więźniów z obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau przez podziemną skrytkę na terenie jednego z podobozów. Desperaci musieli zmagać się ze strachem, własną słabością, przemocą i sadyzmem hitlerowskich oprawców. To także świadectwo ich sprytu, hartu ducha i braterstwa, które pozwoliły im pokonywać dziesiątki nieprzewidzianych przeszkód. Uciekinierzy dwukrotnie zawracali, co mogło skończyć się ich śmiercią. W końcu udało im się przekroczyć granicę z...

Reżyseria: Andrzej Celiński

  Godziny emisji Ucieczki przez druty. Podziemny schron

20:00

Tajne służby w akcji

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Kulisy funkcjonowania służb specjalnych. Zaprezentowane zostaną działania szmuglerów próbujących przemycić fałszywe banknoty czy oszustów wykradających dane z kart kredytowych. Agenci Secret Service z Miami i Nowego Jorku robią wszystko, by bandyci stanęli przed wymiarem sprawiedliwości.

  Godziny emisji Tajne służby w akcji

21:00

Historia od podszewki, odc. 3 - Mroczne sekrety CIA

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Okres zimnej wojny skrywa wiele tajemnic. W tym czasie CIA pracowało nad programem badającym i rozwijającym metody kontroli umysłów. Obywatele USA brali udział w tym przedsięwzięciu bez swojej wiedzy i zgody. Testowali środki halucynogenne, broń biologiczną i przechodzili różne eksperymenty psychologiczne.

  Godziny emisji Historia od podszewki

22:00

Strefa 51: Tajne archiwa CIA

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 60min.

Dokument przedstawia historię "strefy 51", czyli lotniczej bazy wojskowej położonej na pustyni niedaleko Las Vegas. Baza powstała w 1955 roku, ale jej istnienie zostało oficjalnie potwierdzone dopiero w 2013 roku. Jest to miejsce owiane legendami, ponieważ jest otoczone zakazaną strefą powietrzną o powierzchni 1140 km kwadratowych. Na terenie bazy opracowano programy, które zadecydowały o amerykańskiej dominacji w lotnictwie wojskowym od czasów zimnej wojny po operacje w Iraku i...

  Godziny emisji Strefa 51: Tajne archiwa CIA

23:00

Tajne kroniki Azji, odc. 2 - Upadek prezydenta Suharto

serial dokumentalny ( Singapur 2017 ) Czas: 60min.

Rok 1998 był trudnym czasem dla Azji zmagającej się z kryzysem finansowym. W Indonezji doszło do licznych protestów przeciwko prezydentowi Suharto, który sprawował rządy od ponad trzech dekad. 12 maja siły porządkowe otworzyły ogień do manifestujących studentów. Zginęły cztery osoby. W końcu szef państwa został zmuszony do ustąpienia. Niebawem postawiono mu zarzuty związane z nadużywaniem władzy. Obarcza się go odpowiedzialnością za śmierć od 700 tys. do 2 mln ludzi. Zaprezentowane zostaną...

  Godziny emisji Tajne kroniki Azji

00:00

Tajemnicze bunkry Hitlera

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 55min.

Wielokrotnie nagradzany pisarz i historyk Antony Beevor opowiada historię ostatnich stu dni hitlerowskiego reżimu. Rosjanie kierowali się w stronę Berlina. Kiedy zdobyli miasto udało im się je zniszczyć w niemal 90 procentach. Nie tknęli tylko tajnej sieci podziemnych bunkrów. Wiele z nich było przez dziesiątki lat niedostępnych - aż do teraz. Świadkowie tamtych wydarzeń - wśród nich spiker radiowy, który wygłaszał ostatnie słowa w imieniu upadających władz - opowiadają ponure historie....

  Godziny emisji Tajemnicze bunkry Hitlera

Reklama
01:00

Samoloty bojowe, odc. 7 - Bitwa o Midway

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 60min.

Bitwa o Midway uznawana jest za punkt zwrotny w wojnie na Pacyfiku, gdyż siły lotniczo-morskie Stanów Zjednoczonych zdołały pokonać Japonię. Zaprezentowane zostaną przebieg działań wojennych i dokonania bohaterów tamtych wydarzeń. Twórcy przyjrzą się amerykańskim samolotom: myśliwcom F4F Wildcat, bombowcom Douglas SBD Dauntless, latającej łodzi patrolowej PBY Catalina i samolotowi torpedowo-bombowemu TBF Avenger. Przedstawione również zostaną najważniejsze modele japońskiej armii.

  Godziny emisji Samoloty bojowe

02:00

Wielkie konstrukcje, odc. 67 - Mechaniczne miasto

serial dokumentalny

Wizyta w opuszczonej przystani nad rzeką Hudson w Nowym Jorku, która została zamieniona w olbrzymich rozmiarów mechanicznego potwora.

  Godziny emisji Wielkie konstrukcje

03:00

Premiera Saperskie polowania, odc. 4

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 60min.

Ray musi podjąć trudną decyzję z powodu kosztownego zlecenia w Granby oraz nieudanych poszukiwań okrętu podwodnego. Z kolei Sean Dockrill spotyka się w Manitobie z ofiarą wybuchu bomby fosforowej. Sean Scrivens robi wszystko, by udowodnić, że będzie mógł dokładnie sprawdzić wody jeziora Saint Pierre.

  Godziny emisji Saperskie polowania

04:00

Megalotnisko w Dubaju, odc. 1 - Kolekcja milionów dolarów

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 60min.

Pracownicy portu lotniczego w Dubaju przygotowują się na otwarcie rozbudowanego terminala, którego budowa pochłonęła 3,2 miliarda dolarów. Nowy obiekt ma obsłużyć piętnaście milionów pasażerów i trzydzieści trzy airbusy A380, największe samoloty na świecie. Wcześniej musi jednak przejść skomplikowane testy.

  Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

05:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 4 - Tajemniczy ogień

serial dokumentalny ( Kanada 2008 ) Czas: 60min.

W listopadzie 1987 r. boeing 747 lecący do Johannesburga spadł do Oceanu Indyjskiego. Przyczyną katastrofy mógł być pożar w bagażowni.

Reżyseria: P.J. Naworynski

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji National Geographic

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w National Geographic

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info