Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2017-11-22

06:55

Tuż przed tragedią - Pożar w kokpicie

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 ) Czas: 60min.

Należący do szwajcarskich linii lotniczych McDonnell Douglas MD-11 podczas lotu z Nowego Jorku do Europy we wrześniu 1998 roku runął do morza. Analizy wykazały, że przyczyną tragedii był wywołany przez wadliwą instalację elektryczną pożar w kokpicie maszyny. W wyniku katastrofy życie straciło 229 osób.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

07:55

Sensacje XX wieku - Strażnicy skarbów

program historyczny ( Polska, Wielka Brytania 2015 ) Czas: 60min.

Bogusław Wołoszański przybliża historię, która do dzisiaj wywołuje dyskusje historyków i rozbudza wyobraźnię poszukiwaczy skarbów. Pod koniec II wojny światowej Niemcy planowali wywieźć z zagrożonego oblężeniem Wrocławia skrzynie pełne złota. Ostatecznie cenny ładunek trafił w nieznane miejsce. Punktem wyjściem do rozwikłania losów zaginionych sztabek są postacie generała Reinharda Gehlena, który przez trzy lata kierował oddziałem niemieckiego wywiadu wojskowego na ZSRR, dowódcy specjalnego...

Reżyseria: Robert Wichrowski

Obsada: Adam Woronowicz , Bogusław Wołoszański , Jerzy Bończak

Godziny emisji Sensacje XX wieku

08:55

Tajna broń Japonii

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2009 ) Czas: 46min.

Japończycy podczas II wojny światowej zbudowali wielkie okręty podwodne. Miały one dopłynąć do wybrzeży Stanów Zjednoczonych i poprzez wodnosamoloty bombowo-torpedowe zaatakować strategiczne cele w USA i w rejonie Kanału Panamskiego. Jedną z największych i najbardziej niebezpiecznych maszyn stanowiła gigantyczna łódź podwodna I-400 - pierwszej jednostki typu Sen Toku. Była wyposażona w wodoszczelne hangary dla samolotów. Inżynierowie i historycy przeprowadzają eksperymenty, aby pokazać jak...

Godziny emisji Tajna broń Japonii

09:55

Katastrofa w przestworzach - Potworne zmęczenie

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

W 2009 roku, podczas lotu do Buffalo, silniki samolotu niespodziewanie zgasły, a maszyna runęła na dom na przedmieściach.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

10:55

Katastrofa w przestworzach - Lądowanie na rzece Hudson

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Półtorej minuty po starcie z nowojorskiego lotniska LaGuardia Airbus A320 linii US Airways zderza się z kluczem bernikli kanadyjskich. W wyniku utraty ciągu w obu silnikach kapitan Chesley Sellenberger decyduje się na awaryjne wodowanie na rzece Hudson. Ta decyzja ratuje życie wszystkim osobom na pokładzie.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

11:55

Megafabryki - Ford F150

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 60min.

W nowoczesnej fabryce Dearborn Truck Plant w stanie Michigan słynny amerykańskich koncern Ford produkuje samochody dostawcze F150. Pokazana po raz pierwszy w 2008 roku dwunasta generacja tego modelu jest dostępna w kilku wersjach silnikowych, z których najsłabszy ma 3,5 litra pojemności, a najmocniejszy aż 6,2 litra. Pick-up ten dostępny jest zarówno w opcji dwudrzwiowej jak i czterodrzwiowej. Przy tworzeniu nowych aut w Dearborn zatrudnione jest ponad 30 000 pracowników.

Godziny emisji Megafabryki

12:55

Car S.O.S. - Legendarny land rover

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 60min.

Tim i Fuzz udają się do Sheffield, rodzinnego miasta Tima, gdzie remontują samochód terenowy - land rover series I. Dawniej należał on do mistrzyni amatorskich rajdów terenowych, obecnie jest cenną pamiątką jej córki, Samanthy. Od 16 lat pojazd stoi nieużywany. Proste zadanie przeradza się w skomplikowaną operację, ponieważ samochód trzeba całkowicie zmodyfikować.

Godziny emisji Car S.O.S.

13:55

Tokijska mafia

film dokumentalny ( USA 2010 ) Czas: 54min.

Dokumentaliści zgłębiają przestępczy półświatek Tokio. Odsłaniają kulisy działania jakuzy, przedstawiając obraz szanowanej, ale i zdemoralizowanej organizacji.

Godziny emisji Tokijska mafia

14:55

Apokalipsa: II wojna światowa - Druzgocąca klęska

serial dokumentalny ( Francja 2009 ) Czas: 60min.

W kolejnym odcinku poznamy wydarzenia z 1940 roku, kiedy armia francuska uległa inwazji Niemców.

Godziny emisji Apokalipsa: II wojna światowa

15:55

Długa droga do domu, odc. 4, 8

serial obyczajowy ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Wraz z zapadnięciem zmroku sytuacja Amerykanów staje się coraz groźniejsza. Tymczasem w kraju LeAnn i Gina próbują podtrzymać na duchu rodziny walczących w Iraku żołnierzy.

Obsada: E.J. Bonilla , Franklin Silverio , Jon Beavers , Joshua Brennan

Godziny emisji Długa droga do domu

16:55

Panika w przestworzach - Błąd pilota

serial dokumentalny ( Australia, Nowa Zelandia, Wielka Brytania, USA 2013 ) Czas: 60min.

Przepracowani piloci nie należą do rzadkości. Zmęczenie i brak możliwości wypoczynku między jednym lotem a drugim zwiększają stres i częstość popełniania pomyłek. Zdarzało się, że pilot zasnął w kokpicie lub z roztargnienia wyznaczył cel lądowania o 150 mil za daleko. Według szacunków błędy pilotów są przyczyną prawie 70 procent wypadków lotniczych. Odcinek przedstawia kulisy katastrof m.in. z Amsterdamu i Nowego Jorku. Swoimi przemyśleniami na temat kondycji współczesnego lotnictwa i poziomu...

Godziny emisji Panika w przestworzach

17:55

Panika w przestworzach - Błąd konstrukcyjny

serial dokumentalny ( Australia, Nowa Zelandia, Wielka Brytania, USA 2013 ) Czas: 60min.

W 2008 roku na lotnisku Heathrow w Londynie omal nie doszło do tragedii podczas awaryjnego lądowania. Pasażerowie zawdzięczają życie jedynie doświadczeniu i szybkiemu myśleniu pilota. Podczas próby lądowania nie otworzyło się podwozie, a samolot obrócił się o 90 stopni. Kilkunastu pasażerów odniosło wówczas niegroźne obrażenia. W 2013 roku, niedługo po głośnej premierze Dreamlinera, piloci japońskich linii lotniczych zauważyli dym wydobywający się z maszyny. Aparatura pokładowa zdiagnozowała...

Godziny emisji Panika w przestworzach

19:00

Ryzyko dla świata, odc. 6 - Katastrofa oceanów

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 30min.

Joshua Jackson, kanadyjski aktor znany z serialu "Jezioro marzeń", wyrusza z Wielkiej Rafy Koralowej do wiosek rybackich na Filipinach. Gwiazdor będzie miał okazję przekonać się, jaki wpływ na zmiany klimatu mają oceany.

Godziny emisji Ryzyko dla świata

20:00

Przestępczość sp. z o.o.: Seks na sprzedaż

film dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 55min.

Branża erotyczna w Stanach Zjednoczonych to biznes warty miliony dolarów. Władzę nad nim sprawują ci, którzy mają pieniądze.

Godziny emisji Przestępczość sp. z o.o.: Seks na sprzedaż

21:00

Łowcy klejnotów

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 55min.

Guy Clutterbuck, jeden z najskuteczniejszych poszukiwaczy kamieni szlachetnych na świecie, udaje się na Sri Lankę. Zarówno on sam, jak i członkowie jego ekipy mają nadzieję znaleźć niesamowite okazy szafiru. Wszyscy marzą o zbiciu fortuny po oszlifowaniu i sprzedaży kamieni. Gra idzie o dużą stawkę. Licząc na zawodową intuicję Guya, każdy zainwestował w wyprawę własne środki. Poszukiwacze mają tylko sześć dni na ukończenie misji. Muszą zmagać się z powodziami, awariami sprzętu i zapadającymi...

Godziny emisji Łowcy klejnotów

22:00

Premiera Domowisko, odc. 2

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 60min.

Jeremy postanawia zatrudnić dwóch byłych więźniów. Już pierwszego dnia dochodzi do wypadku, który może przekreślić ich szanse.

Godziny emisji Domowisko

Pokaż wcześniejsze pozycje programu
23:00

Trwa...  Katastrofa w przestworzach - Masakra w Sao Paulo

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Zaledwie kilka sekund po starcie samolot linii TAM Airlines runął na teren zabudowany. Maszyna stanęła w ogniu, powodując śmierć wszystkich 95 osób na pokładzie.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

00:00

Katastrofa w przestworzach - Awaria silnika

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Kiedy silnik samolotu linii British Midland staje w płomieniach, piloci próbują awaryjnie lądować. Tuż przed lądowaniem psuje się drugi silnik.

Zapisz 2017-11-23 00:00:00 2017-11-23 00:55:00 Europe/Warsaw Katastrofa w przestworzach - Awaria silnika Więcej Katastrofa w przestworzach pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Katastrofa+w+przestworzach National Geographic   Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

00:55

Katastrofa w przestworzach - Największa tragedia Ameryki

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

W maju 1979 roku McDonnell Douglas DC-10-10 runął na ziemię kilka chwil po starcie z lotniska Chicago-O'Hare. Przyczyną wypadku było oderwanie się jednego z silników podczas nabierania prędkości na pasie startowym. W katastrofie życie straciły w sumie 273 osoby, w tym wszyscy pasażerowie i członkowie załogi. Do dzisiaj wypadek samolotu American Airlines jest jednym z najtragiczniejszych w historii lotnictwa.

Zapisz 2017-11-23 00:55:00 2017-11-23 01:55:00 Europe/Warsaw Katastrofa w przestworzach - Największa tragedia Ameryki Więcej Katastrofa w przestworzach pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Katastrofa+w+przestworzach National Geographic   Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

01:55

Megafabryki - Ford F150

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 60min.

W nowoczesnej fabryce Dearborn Truck Plant w stanie Michigan słynny amerykańskich koncern Ford produkuje samochody dostawcze F150. Pokazana po raz pierwszy w 2008 roku dwunasta generacja tego modelu jest dostępna w kilku wersjach silnikowych, z których najsłabszy ma 3,5 litra pojemności, a najmocniejszy aż 6,2 litra. Pick-up ten dostępny jest zarówno w opcji dwudrzwiowej jak i czterodrzwiowej. Przy tworzeniu nowych aut w Dearborn zatrudnione jest ponad 30 000 pracowników.

Zapisz 2017-11-23 01:55:00 2017-11-23 02:55:00 Europe/Warsaw Megafabryki - Ford F150 Więcej Megafabryki pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Megafabryki National Geographic   Godziny emisji Megafabryki

02:55

Tajemnice z przeszłości - Joanna d'Arc

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2010 ) Czas: 30min.

Joanna d'Arc to francuska bohaterka narodowa i święta Kościoła katolickiego. Podczas wojny stuletniej, w latach dwudziestych XV wieku, poprowadziła francuską armię do kilku ważnych strategicznie zwycięstw nad Anglikami. Twierdziła, że otrzymała widzenie od Boga, podczas którego dostała polecenie wydobycia ojczyzny spod panowania angielskiego jarzma. W 1431 roku została schwytana przez Burgundczyków i przekazana Anglikom. Ci osądzili ją i spalili na stosie. 24 lata później papież Kalikst...

Zapisz 2017-11-23 02:55:00 2017-11-23 03:25:00 Europe/Warsaw Tajemnice z przeszłości - Joanna d'Arc Więcej Tajemnice z przeszłości pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Tajemnice+z+przeszłości National Geographic   Godziny emisji Tajemnice z przeszłości

03:25

Tajemnice z przeszłości - Nostradamus

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2010 ) Czas: 30min.

Nostradamus był francuskim astrologiem, matematykiem i lekarzem, przez historię zapamiętany został jednak przede wszystkim jako autor proroctw spisywanych w formie rymowanych czterowierszy grupowanych po sto tak zwanych centurii. Przewidywał on w nich przyszłość - tak dla wydarzeń z najbliższych lat, jak i dla tych, które miały rozegrać się dopiero kilka wieków później. Autorzy programu spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy Nostradamus rzeczywiście był wizjonerem, czy jedynie zwykłym...

Zapisz 2017-11-23 03:25:00 2017-11-23 03:55:00 Europe/Warsaw Tajemnice z przeszłości - Nostradamus Więcej Tajemnice z przeszłości pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Tajemnice+z+przeszłości National Geographic   Godziny emisji Tajemnice z przeszłości

03:55

Megalotnisko w Dubaju - Nagłe wypadki

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 60min.

Pilot przylatującego samolotu zgłasza awarię, która być może będzie wymagała zamknięcia lotniska. Ponowne otwarcie portu lotniczego zajmie kilka godzin.

Zapisz 2017-11-23 03:55:00 2017-11-23 04:55:00 Europe/Warsaw Megalotnisko w Dubaju - Nagłe wypadki Więcej Megalotnisko w Dubaju pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Megalotnisko+w+Dubaju National Geographic   Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

04:55

Katastrofa w przestworzach - Ostatnie lądowanie

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Samolot linii Korean Air z Seulu, lot 801, zgłosił swoje lądowanie na lotnisku AB Won Guam w Hagatna. Niestety rozbił się osiem kilometrów przed nim.

Zapisz 2017-11-23 04:55:00 2017-11-23 05:55:00 Europe/Warsaw Katastrofa w przestworzach - Ostatnie lądowanie Więcej Katastrofa w przestworzach pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Katastrofa+w+przestworzach National Geographic   Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

05:55

Katastrofa w przestworzach - Lądowanie na rzece Hudson

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

Półtorej minuty po starcie z nowojorskiego lotniska LaGuardia Airbus A320 linii US Airways zderza się z kluczem bernikli kanadyjskich. W wyniku utraty ciągu w obu silnikach kapitan Chesley Sellenberger decyduje się na awaryjne wodowanie na rzece Hudson. Ta decyzja ratuje życie wszystkim osobom na pokładzie.

Zapisz 2017-11-23 05:55:00 2017-11-23 06:25:00 Europe/Warsaw Katastrofa w przestworzach - Lądowanie na rzece Hudson Więcej Katastrofa w przestworzach pod adresem: http://programtv.naziemna.info/program/audycja/Katastrofa+w+przestworzach National Geographic   Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info