Reklama

Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2018-03-24

06:55

Tajemnice najtrudniejszych napraw, odc. 3 - Zdmuchnięci

serial dokumentalny ( USA 2009 ) Czas: 55min.

Riley naprawia turbinę wiatrową o wysokości ponad 67 metrów. Dostarcza ona energię elektryczną mieszkańcom Rhode Island.

Godziny emisji Tajemnice najtrudniejszych napraw

07:55

Tajemnice najtrudniejszych napraw, odc. 4 - 50-tonowiec

serial dokumentalny ( USA 2009 ) Czas: 55min.

Sean Riley jedzie na wyspę Curaçao na Karaibach - prawdziwego raju dla pasjonatów nurkowania. On również spędza sporo czasu pod wodą, ale nie ma to wiele wspólnego z wakacyjną przygodą. Riley przygląda się pracy najlepszych nurków przemysłowych, którzy mają za zadanie wyjęcie 50-tonowego steru ze statku transportującego rudę żelaza do Chin. To trudne wyzwanie, od którego powodzenia zależą miliony dolarów, i jedna z największych napraw, jaką relacjonowali twórcy serii.

Godziny emisji Tajemnice najtrudniejszych napraw

08:55

Katastrofa w przestworzach, odc. 3 - Zaginiony samolot

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 60min.

Eksperci próbują ustalić, dlaczego samolot brazylijskich linii Varig musiał awaryjnie lądować w dżungli oddalonej o 1100 km od trasy przelotu.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

09:55

Katastrofa w przestworzach, odc. 5 - Tragedia na zboczu wulkanu

serial dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 60min.

Kulisy tragedii z 9 maja 2012 roku. Suchoj Superjet 100 odbywał lot pokazowy w Indonezji. Maszyna rozbiła się o wulkan Salak. Zginęło 45 osób. Wyzwaniem dla śledczych było dotarcie do wraku. Ekipa dochodzeniowa musiała ustalić, dlaczego nowy odrzutowiec z doświadczoną załogą i nowoczesnym systemem nawigacyjnym zderzył się z naturalną przeszkodą. Końcowy raport stanowił duże zaskoczenie.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

10:55

Kierunek Wild: Kongo, odc. 1 - Rzeka potworów

film dokumentalny Czas: 60min.

Kongo to druga pod względem wielkości rzeka w Afryce. Jej źródło bije na granicy z Zambią. Rzeka ta staje się miejscem migracji dużej liczby ssaków - migracji należącej do największych na świecie.

Godziny emisji Kierunek Wild: Kongo

11:55

Kierunek Wild: Kongo, odc. 2 - W kryjówce King Konga

film dokumentalny Czas: 60min.

W Kongo rozciągają się gęste dżungle. Tam, z daleka od ludzkich spojrzeń, żyją nasi bardzo bliscy krewni. Małpy te należą do grupy czterech gatunków człowiekowatych, które zamieszkują ziemię.

Godziny emisji Kierunek Wild: Kongo

12:55

Jane

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 120min.

Opowieść o życiu prywatnym i zawodowym Jane Goodall. Brytyjka rozpoczęła badania nad szympansami w Parku Narodowym Gombe w Tanzanii. Początkowo nie miała naukowego wykształcenia. Szybko jednak zdobyła zaufanie małp, a o jej przełomowych odkryciach rozpisywała się prasa. W 1964 roku Hugo van Lawick rozpoczął prace nad dokumentem poświęconym Jane. Holender z wzajemnością zakochał się w bohaterce swojego filmu. Trzy lata po ślubie na świat przyszedł ich syn. Młoda matka musiała nauczyć się...

Godziny emisji Jane

14:55

Apokalipsa: II wojna światowa, odc. 3 - Szok

serial dokumentalny ( Francja 2009 ) Czas: 60min.

W odcinku omówione zostają szczegóły Bitwy o Anglię, działań wojskowych na Bałkanach po obaleniu księcia Pawła oraz pierwsze miesiące ofensywy Niemiec na Związek Radziecki w ramach planu Barbarossa.

Godziny emisji Apokalipsa: II wojna światowa

15:55

Mordercze państwo Hitlera, odc. 1, 3

film dokumentalny ( Francja 2017 ) Czas: 60min.

Ekonomista Hjalmar Schacht był człowiekiem o nieprzeciętnej inteligencji, który przyczynił się do wzrostu potęgi gospodarczej III Rzeszy i rozbudowy przemysłu zbrojeniowego. Choć odgrywał kluczową rolę w karierze politycznej Führera, nigdy nie należał do NSDAP. W1934 roku został mianowany ministrem gospodarki Rzeszy. W 1937 roku złożył rezygnację ze stanowiska, nie popierając polityki zmierzającej ku wojnie. Schacht zasiadł na ławie oskarżonych w Norymberdze. Został jednak uniewinniony, gdyż...

Reżyseria: François Pomes , Quentin Domart

Godziny emisji Mordercze państwo Hitlera

16:55

Najdłuższy most Malezji

film dokumentalny ( Malezja 2015 ) Czas: 60min.

Najdłuższy most w Azji Środkowo-Wschodniej łączy wyspę Penang z kontynentem. Konstrukcja ma 24 kilometry i jest odporna na trzęsienia ziemi.

Godziny emisji Najdłuższy most Malezji

Pokaż wcześniejsze pozycje programu
17:55

Trwa...  Wielkie konstrukcje: Olbrzymie mosty, odc. 1, 3 - Z Danii do Szwecji

film dokumentalny ( USA 2005 ) Czas: 60min.

Mierzący ponad 16 kilometrów Oresund to budowla, dzięki której mapa Skandynawii zyskała zupełnie inną postać. Autorzy programu podróżują z Danii do Szwecji po jednym z najdłuższych mostów na świecie. W programie zostaną zaprezentowane kulisy powstawania tego monumentalnego obiektu, nadzorowanego przez inżynierów, projektantów i budowniczych. Proces ten składał się z trzech całkiem różnych etapów. Najtrudniejszym z nich okazało się konstruowanie mostu w praktyce i konieczność rozwinięcia...

Godziny emisji Wielkie konstrukcje: Olbrzymie mosty

18:55

Dziwaczne dinozaury

film dokumentalny ( USA 2009 ) Czas: 55min.

Ponad sto milionów lat temu na ziemi żyły przedziwne bestie. Autorzy filmu opowiadają o zwyczajach dinozaurów i roli tych stworzeń w procesie ewolucji.

  Godziny emisji Dziwaczne dinozaury

Reklama
20:00

Access 360°, odc. 4 - Park Narodowy Everglades

serial dokumentalny ( Singapur 2013 ) Czas: 60min.

Park Narodowy Everglades jest w poważnym niebezpieczeństwie. Zbiegłe zwierzęta domowe i różne obce gatunki zagrażają miejscowej faunie, a system tam i kanałów powoli dusi cały ekosystem. UNESCO umieściło Everglades na liście najbardziej zagrożonych miejsc. Obrońcy starają się zwalczyć zagrożenie i przywrócić życie do tej unikalnej trawiastej rzeki, zanim będzie za późno.

  Godziny emisji Access 360°

21:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 4 - Kto zestrzelił MH17?

serial dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 60min.

Kulisy tragicznego wypadku lotu Malaysia Airlines 17, do którego doszło w lipcu 2014 roku w obwodzie donieckim na Ukrainie. Samolot miał wylądować w Kuala Lumpur, ale rozbił się w strefie działań wojennych. Dowody wskazują, że maszyna została zestrzelona przez wyprodukowany w Rosji pocisk Buk. Śledczym pracę utrudniają naciski polityczne.

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

22:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 8 - Tragedia nad Egiptem

serial dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 60min.

31 października 2015 roku Airbus A321 rosyjskich linii lotniczych Metrojet rozbił się na półwyspie Synaj. Zginęły wszystkie osoby obecne na pokładzie - 217 pasażerów i 7 członków załogi. Maszyną podróżowali turyści wypoczywający w Egipcie, w większości kobiety. Na miejscu katastrofy zjawił się zespół międzynarodowych ekspertów. Od początku pojawiły się przypuszczenia, że przyczyną tragedii był wybuch bomby. Do zamachu przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego.

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

23:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 11 - Co się stało z malezyjskim samolotem?

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 60min.

Podczas śledztwa w sprawie jednej z najbardziej tajemniczych katastrof w historii lotnictwa eksperci awiacji analizują szokującą teorię.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

00:00

Narkotyki, odc. 7 - Potyczki w Pittsburghu

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 55min.

W Pittsburghu aż roi się od nowobogackich dorabiających się małych fortun na handlu heroiną. Zdecydowana akcja policji sprawiła, że interes powoli przestaje się kręcić.

  Godziny emisji Narkotyki

Reklama
00:55

Narkotyki, odc. 9 - Groźny krokodyl

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 60min.

Krokodyl to narkotyk silniejszy i bardziej uzależniający od heroiny. Zrobiony jest z kodeiny wymieszanej z toksycznymi składnikami. O tym niebezpiecznym specyfiku opowiadają narkomani z Armenii, Gruzji i Ukrainy.

  Godziny emisji Narkotyki

01:55

Wierzyć, nie wierzyć?, odc. 16 - Kod Leonarda da Vinci

serial dokumentalny ( USA 2005 ) Czas: 35min.

Autorzy dokumentu badają spekulacje, jakoby na świecie żyli jeszcze potomkowie Jezusa. Tego typu poglądy stanowią często główny element różnych teorii spiskowych, podważających tradycyjne wersje historii chrześcijaństwa. Jedną z takich nowatorskich i kontrowersyjnych teorii są domniemania Dana Browna, które zapisał on w swojej bestsellerowej powieści "Kod Leonarda da Vinci". Uważa on m.in., że Jezus i Maria Magdalena żyli w związku i zostali rodzicami.

  Godziny emisji Wierzyć, nie wierzyć

03:25

Wierzyć, nie wierzyć?, odc. 17 - Wampiry

serial dokumentalny ( USA 2005 ) Czas: 30min.

Opowieści o wysysającym krew mieszkańcu Transylwanii są uznawane za bajki, jednak eksperci wielu bardzo poważnych dziedzin doszukują się prawdy w podaniach ludowych i legendach o wampirach. W końcu Wład Palownik, znany także jako Dracula, jest postacią historyczną. Ten hospodar wołoski, żyjący w XV wieku na terenie dzisiejszej Rumunii, był synem Włada Diabła. Zła sława Palownika pochodzi stąd, że niezwykle okrutnie rozprawiał się z przeciwnikami.

  Godziny emisji Wierzyć, nie wierzyć

03:55

Sensacje XX wieku, odc. 9 - Enigma (3)

program historyczny ( Polska 2015 ) Czas: 60min.

Bogusław Wołoszański przybliża proces, który doprowadził do złamania szyfru Enigmy. Prawdę o dokonaniach polskich kryptologów ujawniono późno i w sposób nieco deprecjonujący ich kluczowy wkład w aliancki sukces. Prowadzący przedstawia krok po kroku, jak doszło do złamania szyfru, przed którym skapitulowali brytyjscy i francuscy kryptolodzy, uznając, że jest to zadanie niemożliwe do wykonania. Poszczególne części kręcono w Poznaniu, Zamościu i zamku Czocha.

Reżyseria: Robert Wichrowski

Obsada: Bogusław Wołoszański

  Godziny emisji Sensacje XX wieku

04:55

Megafabryki, odc. 50 - Pirotechnicy

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 60min.

Australijska firma Howard and Sons od 1922 roku zajmuje się produkcją fajerwerków. Kolejne pokolenie założycieli przedsiębiorstwa planuje odejść nieco od dotychczasowej tradycji i wraz z projektantem i konstruktorem Stuartem Bensleyem wprowadzić kilka zmian. Nowoczesne rozwiązania mają pomóc koncernowi zwyciężyć na międzynarodowym festiwalu des Feux w Montrealu.

  Godziny emisji Megafabryki

05:55

Najdłuższy most Malezji

film dokumentalny ( Malezja 2015 ) Czas: 60min.

Najdłuższy most w Azji Środkowo-Wschodniej łączy wyspę Penang z kontynentem. Konstrukcja ma 24 kilometry i jest odporna na trzęsienia ziemi.

  Godziny emisji Najdłuższy most Malezji

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info