Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-10-20 Pokaż dziś

06:00

Byli sobie wynalazcy: Lorenz i jego gęsi

program historyczny Czas: 26min.

W kolejnym odcinku serii „Byli sobie wynalazcy” tym razem Lorenz i jego gęsi. W kolejnym odcinku serii „Byli sobie wynalazcy” tym razem Lorenz i jego gęsi. Ten doskonały zoolog i ornitolog, zdobywca Nagrody Nobla, stworzył podstawy nowoczesnej etologii i studiował zachowanie zwierząt, zwłaszcza zjawisko wdrukowania u gęsi gęgawy.

Godziny emisji Byli sobie wynalazcy

06:30

Mily Pytalska: Właściwa chwila

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily wygrywa w wesołym miasteczku zegarek, mimo że chciała latawiec. Zastanawia się: dlaczego właściwie musimy wiedzieć, która jest godzina? Mily wygrywa w wesołym miasteczku zegarek, ale jest zawiedziona, bo chciała latawiec. Rozgoryczona zastanawia się: dlaczego właściwie musimy wiedzieć, która jest godzina?

Godziny emisji Mily Pytalska

06:40

Magija: Kalkulujące karty

program o sztuce Czas: 11min.

Zwykła talia kart służy Jayowi do wykonania fantastycznych sztuczek! Zwykła talia kart służy Jayowi do wykonania fantastycznych sztuczek!

Godziny emisji Magija

07:00

Kuchmistrzostwo: Pikle

program o zdrowiu Czas: 11min.

Pikle to warzywa poddane pewnemu procesowi. Link pokaże, jak znaleźć odpowiednie słoiki i warzywa. Pikle to warzywa poddane pewnemu procesowi. Link pokaże, jak znaleźć odpowiednie słoiki i warzywa. Dzięki piklowaniu kapitan Hak i inni piraci mieli co jeść, bo ich przetwory się nie psuły.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:15

Kuchmistrzostwo: Rybne tacosy

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link nauczy nas smażyć rybę tak, aby jej skórka nabrała złocistej barwy – a zawdzięcza to reakcji Maillarda. Link nauczy nas smażyć rybę tak, aby jej skórka nabrała złocistej barwy – a zawdzięcza to reakcji Maillarda. Stosuje termometr kuchenny, żeby nie przegapić chwili, w której ryba będzie idealna do zrobienia tacos.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:30

Sportowe laboratorium: Curling

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dr Heather wie, do kogo się zwrócić: do Abbie, zawodniczki curlingu. Nykeem i Emily dowiadują się, jak ważna na lodzie jest siła tarcia. Emily chce lepiej grać w curling, a dr Heather wie, kto jej pomoże. Abbie uprawia tę dyscyplinę zawodowo. Umie nieźle podkręcić kamienie, a Nykeem i Emily dowiadują się, jak ważna na lodzie jest siła tarcia.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

07:45

Sportowe laboratorium: Siatkówka

program o zdrowiu Czas: 10min.

Siatkarka Kira i młoda Megan przyglądają się serwom od strony naukowej. Dr Heather opowiada o zasadach dynamiki Izaaka Newtona. Siatkarka Kira wraz z Nykeemem i Megan, przyszłą gwiazdą tej dyscypliny, przyglądają się serwom od strony naukowej. Dr Heather opowiada o zasadach dynamiki Izaaka Newtona, a nasza ekipa wyskakuje na boisko.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

08:00

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Zgrzybiały młodzieniec i Wodni przyjaciele

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Kent chce wyleczyć grzybicę stóp, ale ta mutuje w... jego sobowtóra. Ponadto: lądowanie kosmitów i ich skarb. Kent chce wyleczyć grzybicę stóp, ale ta mutuje w... sobowtóra Kenta. Czy dzieciaki z Sekretnego Laboratorium zatrzymają replikanta? Ponadto: kosmici lądują w centrum Edisona, a dzieciaki muszą pomóc im znaleźć cenny „skarb”...

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

08:30

Artzooka: Latający spodek

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremierobi statek kosmiczny z papieru i szklanych kulek, kalejdoskop i nocną lampkę z niespodzianką. Jeremie robi statek kosmiczny z papieru i szklanych kulek, kalejdoskop i nocną lampkę z niespodzianką.

Godziny emisji Artzooka

09:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Miejsce na ziemi

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Ludzie, zwierzęta, rośliny - każdy ma swoje miejsce, bez którego by nie przeżył. Harrison opowie o małych światach na tej wielkiej planecie. Ludzie, zwierzęta, rośliny - każdy ma swoje wyjątkowe miejsce. Dlaczego dżdżownice wychodzą na powierzchnię, kiedy w powietrzu jest wilgoć? Jak ryby oddychają pod wodą? Czemu delfiny nie mieszkają na lądzie? Harrison opowie o małych światach na naszej wielkiej planecie.

Godziny emisji Co, jak, gdzie Dowiedz się!

09:30

GEOlino: Mnisi Złotego Trójkąta

program kulturoznawczy Czas: 12min.

Grupa mnichów przemierza północ Tajlandii. Podjęli się misji, żeby nawrócić 7-letniego Pumbui na życie wolne od zbrodni i narkotyków. Grupa młodych mnichów przemierza lasy na północy Tajlandii. Ich klasztor położony jest na terenie „Złotego Trójkąta”, słynącego ze zbrodni i handlu narkotykami. Mnisi podjęli się misji, żeby „nawrócić” 7-letniego Pumbui na życie wolne od zbrodni i narkotyków.

Godziny emisji GEOlino

09:50

Mily Pytalska: W imieniu prawa

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mama każe Mily posprzątać pokój, ale nasza bohaterka nie ma na to ochoty. Takie są zasady, ale czym tak właściwie jest zasada? Mama każe Mily posprzątać pokój, ale nasza bohaterka nie ma na to ochoty. Takie są zasady, ale czym tak właściwie jest zasada?

Godziny emisji Mily Pytalska

10:00

W zwierciadle nauki: Aerodynamika

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza robi geometryczne doświadczenia za pomocą samolotów z papieru. Dlaczego niektóre kształty latają lepiej niż inne? Hamza robi geometryczne doświadczenia za pomocą samolotów z papieru. Dlaczego niektóre kształty latają lepiej niż inne? Ekipa zbuduje rakietę, przetestuje pilotów i pozna speca od technologii kosmicznych, który pływa lepiej niż chodzi.

Godziny emisji W zwierciadle nauki

10:30

Wymyśl to!: Wiązacz

program technologiczny Czas: 21min.

Sam wymyślił, jak zmienić stary but sznurowany w tzw. „wsuwki”. Z pomocą jubilera i projektanta mody wypuszcza luksusową linię obuwia. Sam wymyślił, jak zmienić stary but sznurowany w tzw. „wsuwki”. Z pomocą topowego jubilera i projektanta mody wypuszcza luksusową linię obuwia o nazwie „Lacers”. To będzie hit!

Godziny emisji Wymyśl to!

11:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Marie Skłodowska-Curie – Niewidzialne promienie

program historyczny Czas: 24min.

Maria Skłodowska-Curie wkracza na scenę i opowiada o tym, jak jej badania nad radioaktywnością pomogły kobietom uwolnić się z domów. Maria Skłodowska-Curie jest gwiazdą odcinka poświęconego naukowcom płci żeńskiej. Opowie o tym, jak jej badania nad radioaktywnością pomogły kobietom uwolnić się z domów i kuchni. Wspaniały przykład poświęcenia w imię nauki i walki o równouprawnienie.

Godziny emisji Teatr wynalazków Barona Munchhausena

11:30

Gra z głową : Pamięć

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Mózg umożliwia nam dostęp do przeżyć z przeszłości, czyli wspomnień – nawet tych ze snów. Składają się na nasze niepowtarzalne osobowości. Mózg umożliwia nam dostęp do przeżyć z przeszłości. Wszystkie wspomnienia – nawet te ze snów – składają się na to, kim jesteśmy. Różne połączenia wspomnień budują naszą osobowość. Niektóre bywają podobne, ale każda jest niepowtarzalna.

Godziny emisji Gra z głową

12:00

Obłędne zwierzaki: Pora karmienia rekinów

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Co jedzą rekiny? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Co jedzą rekiny? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

12:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Bączki

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Dlaczego bączek wiruje i się nie przewraca? Które prawo fizyki za to odpowiada? W jaki sposób pomaga statkom i samolotom utrzymać kurs? Dlaczego bączek wiruje i się nie przewraca? Zgodnie z którym prawem mechaniki się zachowuje? Dlaczego wymyślono go w starożytnych Chinach? W jaki sposób pomaga statkom i samolotom utrzymać kurs? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

12:30

Marvi Hammer: Lamy i Australia

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o najbardziej jadowitych wodnych stworzeniach świata – osach morskich. Poznamy też inne australijskie zwierzęta. W dzisiejszym odcinku m.in. o najbardziej jadowitych wodnych stworzeniach świata – osach morskich. Poznamy też inne australijskie zwierzęta.

Godziny emisji Marvi Hammer

13:00

Byli sobie wynalazcy: Armstrong i Księżyc

program historyczny Czas: 25min.

W tym odcinku serii „Byli sobie wynalazcy“ o wyprawie na Księżyc. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

Godziny emisji Byli sobie wynalazcy

13:30

Mily Pytalska: Awaryjny nauczyciel

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Wychowawczyni choruje i Mily zaczyna się zastanawiać, co by się stało, gdyby nigdy nie wróciła. Czy chodzenie do szkoły miałoby sens? Wychowawczyni choruje i Mily zaczyna się zastanawiać, co by się stało, gdyby nigdy nie wróciła. Czy chodzenie do szkoły miałoby sens? A może mogłaby się uczyć sama?

Godziny emisji Mily Pytalska

13:40

Magija: Poliż i przyklej

program o sztuce Czas: 11min.

Od naklejek po znaczki pocztowe - Jay potrafi to wszystko poślinić i zaczarować! Od naklejek po znaczki pocztowe - Jay potrafi to wszystko poślinić i zaczarować!

Godziny emisji Magija

14:00

Kuchmistrzostwo: Zupa minestrone

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link ma plan idealny: ugotować zupę minestrone. Nie rozumie tylko, po co przysmażać niektóre warzywa. Link ma plan idealny: ugotować zupę minestrone. Nie rozumie tylko, po co przysmażać niektóre warzywa. Nie można wrzucić wszystkich składników na raz? Otóż nie, bo niektóre wolniej miękną w pomidorowym wywarze.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

14:15

Kuchmistrzostwo: Czekoladowa rolada z cukinii

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link lubi warzywa na deser. Dowód? Czekoladowa rolada z cukinii, która sprawia, że ciasto jest wilgotne. Link lubi warzywa na deser. Dowód? Czekoladowa rolada z cukinii. Brak wody w masie powoduje panikę, ale zawartość wody w cukinii ratuje sytuację.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

14:30

Sportowe laboratorium: Hokej

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nasza ekipa wjeżdża na lód i poznaje naukowe tajniki „uderzenia z kija”, gdy dr Heather tłumaczy, czym są zderzenia sprężyste. Nykeem wjeżdża na lód z młodym Chase'em i Seanem, zawodowym hokeistą. Ekipa poznaje naukowe tajniki „uderzenia z kija”, gdy dr Heather tłumaczy, czym są zderzenia sprężyste.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

14:45

Sportowe laboratorium: Squash

program o zdrowiu Czas: 10min.

Noah chce jeszcze lepiej grać w squasha. Dowiaduje sie, jak wiele zależy od odkształcenia piłeczki. Młody Noah chce jeszcze lepiej grać w squasha. Dr Heather błyskawicznie wysyła do niego Marię, która uprawia tę dyscyplinę zawodowo. Noah i Nykeem, gospodarz programu, dowiadują sie, jak wiele zależy od odkształcenia piłeczki.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

15:00

Obłędne zwierzaki: Hipnotyzowanie kur

program popularnonaukowy Czas: 15min.

Czy można zahipnotyzować kurę? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy można zahipnotyzować kurę? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

15:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Mozaiki

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Kim są starożytni Sumerowie? Jak powstało malarstwo monumentalne? W jaki sposób mozaiki rozwijają dziecięcą kreatywność? Kim są starożytni Sumerowie? Jak powstało malarstwo monumentalne? Jak wyglądają zabawki Froebla? W jaki sposób mozaiki rozwijają dziecięcą kreatywność? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

15:30

Marvi Hammer: Porywacze ciał

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o pasożytach żyjących w naszych domach. Ponadto śliczne i złośliwe rosyjskie niedźwiadki. W dzisiejszym odcinku m.in. o pasożytach żyjących w naszych domach. Ponadto śliczne i złośliwe rosyjskie niedźwiadki.

Godziny emisji Marvi Hammer

16:00

Mily Pytalska: Niewidzialność

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Ćwicząc magiczną sztuczkę, Mily uznaje, że odkryła sekret niewidzialności. Zastanawia się nad granicą między dobrem, a złem. Ćwicząc magiczną sztuczkę, Mily uznaje, że odkryła sekret niewidzialności. Zastanawia się nad granicą między dobrem, a złem.

Godziny emisji Mily Pytalska

16:15

Mily Pytalska: Czapki z głów

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily gubi nakrycie głowy i pyta wszystkich, kiedy miała je ostatnio na sobie. Zaczyna się zastanawiać: czy pamięć może nasz oszukać? Mily gubi nakrycie głowy i pyta wszystkich, kiedy miała je ostatnio na sobie. Słysząc kolejne odpowiedzi, zaczyna się zastanawiać: czy pamięć może nas wprowadzić w błąd?

Godziny emisji Mily Pytalska

16:30

SciQ: Co z tą kupą?

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Dlaczego robimy kupę? Dokąd spływa, kiedy spuszczamy wodę? Czy da się skonstruować wydajniejszy klozet? Oto dzisiejsze głębokie zagadnienia. Dlaczego robimy kupę? Czym ona właściwie jest? Odwiedzimy zoo, gdzie z pewnością jej nie brakuje. Dokąd spływa, kiedy spuszczamy wodę? Czy da się skonstruować wydajniejszy klozet? Co z kupą dinozaura? Oto dzisiejsze głębokie zagadnienia.

Godziny emisji SciQ

17:00

Zręczne pomysły: Roślina z kartki

program o sztuce Czas: 16min.

Jak wyhodować roślinę z kartki, jak przemienić kleks w tajną wiadomość oraz inne, zręczne pomysły! Jak wyhodować roślinę z kartki, jak przemienić kleks w tajną wiadomość oraz inne, zręczne pomysły!

Godziny emisji Zręczne pomysły

17:20

Artzooka: Ozdobne akwarium

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi akwarium z platikowego pojemnika i bibuły, świnkę z plastikowej torebki i taśmy oraz rysuje zorzę. Jeremie robi akwarium z plastikowego pojemnika i bibuły, świnkę z plastikowej torebki i taśmy oraz rysuje zorzę.

Godziny emisji Artzooka

17:50

Co wy wiecie o zabawkach?: Pluszaki

program kulturoznawczy Czas: 7min.

W jaki sposób pluszaki stały się symbolem ochrony środowiska? Co łączy emigrantów z Rosji i Theodore'a Roosevelta, prezydenta USA? W jaki sposób pluszaki stały się symbolem ochrony środowiska? Skąd wziął się pierwszy pluszowy miś? Co łączy emigrantów z Rosji i Theodore'a Roosevelta, prezydenta USA? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

18:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Śmieci i Recycling

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Harrison pokaże nam, jak zrobić użytek ze śmieci. Sprawdzimy, czy dżdżownice to dobre zwierzątka domowe i odkryjemy tajemnice wody z kranu. Śmieci są śmierdzące i obrzydliwe, ale dzięki Harrisonowi dowiemy się, że mogą być również bardzo pożyteczne! Odkryjemy, dlaczego dżdżownice to idealne zwierzątka domowe i sprawdzimy, czy woda, którą pijemy chwilę wcześniej była w muszli klozetowej!

Godziny emisji Co, jak, gdzie Dowiedz się!

18:30

Naukowe dowody: Dźwignie i bloczki

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Senna z Holandii prowadzi doświadczenia z dźwigniami. Konstruuje ukrytą szufladę, otwieraną za pomocy dźwigni, i rozłupuje orzecha drzwiami. Senna z Holandii prowadzi doświadczenia z dźwigniami. Konstruuje ukrytą szufladę, otwieraną tylko za pomocy dźwigni, rozłupuje orzecha drzwiami i podnosi samochód siłą samych mięśni i kilku bloczków.

Godziny emisji Naukowe dowody

18:45

Naukowe dowody: Woda

program popularnonaukowy Czas: 12min.

San Dar mieszka w domu na „szczudłach” na środku jeziora w Birmie. Dowie się, jak wygrywać wodne zabawy z przyjaciółmi. San Dar mieszka w domu na „szczudłach” na środku jeziora w Birmie. Chce wiedzieć, skąd bierze się woda i w co można bawić się w niej z przyjaciółmi.

Godziny emisji Naukowe dowody

19:00

Nauka na maksa: Tarcie

program technologiczny Czas: 21min.

Phil zaczyna od dysku wyposażonego w balon. Ponadto: czy dzięki sile tarcia da się wspinać po ścianie, a nawet latać? Phil zaczyna od dysku wyposażonego w balon. Następnie próbuje zbudować wersję, na którą dałoby się wsiąść. A właściwie czemu by nie zrobić dwóch i się pościgać? Ponadto: czy dzięki sile tarcia da się wspinać po ścianie, a nawet latać?

Godziny emisji Nauka na maksa

19:30

Wymyśl to!: Antystresowe okulary

program technologiczny Czas: 21min.

Richard boi się przemawiać publicznie. Wymyślił więc okulary, które pomogą każdemu mówcy zwalczyć tremę. Richard boi się przemawiać publicznie. Ma więc wymyślić okulary, które pomogą każdemu zwalczyć tremę. Przetestują je dorośli mówcy.

Godziny emisji Wymyśl to!

20:00

Chwila, w której stanęło słońce - Kepler, Galileusz i sklepienie niebieskie: Chwila, w której stanęło słońce - Kepler, Galileusz i sklepienie niebieskie

program historyczny Czas: 59min.

Dzieje mało znanej przyjaźni dwóch znakomitych uczonych: Keplera i Galileusza. W epoce, w której nauka przeorała dotychczasową wizję świata, para wybitnych uczonych wspólnie przeciwstawiła się istniejącemu status quo. Zaskakująca przyjaźń dwóch astronów, Jana Keplera i Galileusza, która zmieniła bieg dziejów.

Godziny emisji Chwila, w której stanęło słońce - Kepler, Galileusz i sklepienie niebieskie

21:20

Sekrety fizyki kwantowej: I stało się życie

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Czy mechanika kwantowa wyjaśni zagadki biologii? Jim Al-Khalili zastanawia się, jak ukształtowała mechanizm doboru naturalnego. Czy mechanika kwantowa wyjaśni zagadki biologii? Jim Al-Khalili próbuje za pomocą teorii o stanie splątanym wytłumaczyć fakt, iż zwierzęta podczas migracji orientują się dzięki polu magnetycznemu Ziemi. Jak teoria kwantowa ukształtowała mechanizm doboru naturalnego?

Godziny emisji Sekrety fizyki kwantowej

22:40

Detektywi skamielin: Szkocja

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Zobaczymy dobrze zakonserwowane szczątki dinozaura i usłyszymy o miłości do skamielin Alexa Jamesa, basisty grupy Blur. Jurajskie wybrzeże Wielkiej Brytanii, ciągnące się 155 km wzdłuż jej południowego brzegu, to najciekawszy rejon geologicznych świata. Nasza ekipa ogląda dobrze zakonserwowanego dinozaura i pyta Alexa Jamesa, basistę grupy Blur, o jego miłość do skamielin.

Godziny emisji Detektywi skamielin

23:20

Świadectwo życia: Symetria chiralna

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku brytyjskiego cyklu „Świadectwo życia“ badamy, co to jest symetria chiralna. Symetria chiralna to właściwość określonych przedmiotów: Wasze odbicie w lustrze nie będzie identyczne z oryginałem nawet, jeśli je obrócimy. Co to oznacza dla naszego pojmowania życia? Czy życie na ziemi jest odbiciem lustrzanym życia w innych światach? W tym odcinku Da Vinci Learning brytyjskiego cyklu dokumentalnego „Świadectwo życia“ (The signature of life) badamy symetrię...

Godziny emisji Świadectwo życia

00:00

Gatunki zagrożone: Nosorożec biały północny

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Stephen i Mark dowiedzieli się, że nosorożec biały północny prawie wyginął. Chcą dopilnować, aby nosorożec czarny nie podzielił jego losu. Stephen i Mark dowiadują się na granicy Konga, że niezwykle rzadki nosorożec biały północny niemal na pewno wyginął na wolności. Nie wjeżdżają do kraju, angażują się za to w walką o uratowanie innego zagrożonego gatunku, nosorożca czarnego.

Godziny emisji Gatunki zagrożone

01:05

Porządek i chaos: Porządek i chaos: Energia

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Profesor Jim Al-Khalili tłumaczy, jak dzięki energii zdołaliśmy pojąć działanie niemal wszystkiego, od silnika samochodowego po supernową. Profesor Jim Al-Khalili tłumaczy, jak ludzkość budując coraz potężniejsze silniki parowe odsłoniła zasady rządzące wszechświatem. Dzięki energii zdołaliśmy pojąć działanie niemal wszystkiego, od silnika samochodowego, przez komórkę organizmu po supernową.

Godziny emisji Porządek i chaos

02:10

Muzyka liczb pierwszych: Odcinek 3

program popularnonaukowy Czas: 26min.

W tym odcinku dowiemy się, jak komputer zgłębia tajemnicę liczb pierwszych. Co to są liczby pierwsze, co sprawa, że są one wyjątkowe i jakie mają znaczenie dla naszego życia codziennego? W tym odcinku cyklu Da Vinci Learning „Muzyka liczb pierwszych” brytyjski profesor matematyki Marcus du Sautoy wyjaśnia, w jaki sposób matematycy wykorzystują moc komputerów do zgłębiania tajemnicy liczb pierwszych.

Godziny emisji Muzyka liczb pierwszych

02:40

e² Design: Architektura 2030

program o sztuce Czas: 25min.

Czy nowa polityka i edukacja zapobiegną kryzysowi klimatycznemu? Ed Mazria chce do 2030 r. stworzyć budownictwo od dwutlenku węgla. Budynki odpowiadają za połowę emisji gazów ciepliarnych w USA. Czy nowa polityka i edukacja zapobiegną kryzysowi klimatycznemu? Organizacja Eda Mazria promuje rozwiązania, dzięki którym do 2030 r. sektor budowlany zostanie oczyszczony z dwutlenku węgla. Carbon neutral

Godziny emisji e² Design

03:10

Wielcy marzyciele: Cudowny świat Ciołkowskiego

program historyczny Czas: 43min.

Film dokumentalny poświęcony Konstantinowi Ciołkowskiemu, „jego” Układowi Słonecznemu, własnościom Księżyca i innych ważkich odkryciach. Film poświęcony życiu i dziełu Konstantina Ciołkowskiego. Opowiada o „jego” Układzie Słonecznym, fizycznych własnościach Księżyca, stanie nieważkości, pomyśle „windy kosmicznej” oraz innych marzeniach, które w większości przeistoczyły się w wielkie odkrycia.

Godziny emisji Wielcy marzyciele

04:00

Sekrety fizyki kwantowej: Koszmar Einsteina

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Odkrycie, że światem rządzi przypadek, zachwiało teorią względności. Czy świat istnieje? Czy sami go stwarzamy, przez czynność obserwacji? Podstawowe dla teorii kwantowych stwierdzenie, że światem rządzi przypadek, podważyło teorię względności Einsteina. Jim Al-Khalili powtarza doświadczenie, w ramach którego pytamy: czy świat istnieje? Czy też do istnienia powołuje go fakt, że go obserwujemy?

Godziny emisji Sekrety fizyki kwantowej

05:00

Detektywi skamielin: Anglia Wschodnia

program popularnonaukowy Czas: 28min.

W trakcie przygody na południowym wybrzeżu dowiecie się, dlaczego w tym rejonie Anglii warto zapolować na dinozaury! W trakcie przygody na południowym wybrzeżu dowiecie się, dlaczego w tym rejonie Anglii warto zapolować na dinozaury!

Godziny emisji Detektywi skamielin

05:30

Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: Życie w miastach

program historyczny Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza na serię “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej”- w dzisiejszym odcinku początki myślenia o nowoczesnym mieszkalnictwie. Przed Rewolucją Przemysłową codzienność zwykłych ludzi nie ulegała szybkim zmianom. Ich mieszkania miały być przede wszystkim funkcjonalne. Dlatego więc przywilej posiadania mieszkania bogatego w dekoracje i komfortowe wyposażenie miała wyłącznie szlachta. Da Vinci Learning zaprasza na serię “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” - tematem...

Godziny emisji Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info