Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-10-31 Pokaż dziś

06:00

Byli sobie podróżnicy: Jak powstało potężne imperium Dżyngis–chana.

program historyczny Czas: 25min.

W tym odcinku serii „Byli sobie podróżnicy“ o powstaniu potężnego imperium Dżyngis-chana. Serial animowany, poświęcony historii odkryć oraz ludziom, którzy wyruszyli w wiekopomne podróże. Poznajcie sylwetki największych odkrywców w dziejach – od Czyngis-chana po Jamesa Cooka.

Godziny emisji Byli sobie podróżnicy

06:30

Mily Pytalska: Dziwne zwierzę

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Suczka broniąca małych zaatakowała Mily. Zwierzę działało instynktownie i Mily zastanawia się: czy ludzie też mają zwierzęce instynkty? Mily została zaatakowana przez suczkę, która właśnie urodziła szczeniaki. Tata wyjaśnia, że zwierzę kierowało się instynktem i Mily zastanawia się: czy ludzie też mają zwierzęce instynkty?

Godziny emisji Mily Pytalska

06:40

Magija: Niesforna kostka

program o sztuce Czas: 11min.

Jay uczy Bridget niezwykłych sztuczek z wykorzystaniem zwykłej kostki! Jay uczy Bridget niezwykłych sztuczek z wykorzystaniem zwykłej kostki do gry!

Godziny emisji Magija

07:00

Kuchmistrzostwo: Makaron z serem

program o zdrowiu Czas: 11min.

Podstawą makaronu z serem jest sos. Zadziwiające, ile można się dowiedzieć na podstawie takiej prostej, kleistej mazi. Link gotuje roux, czyli połączenie masła i mąki, podstawę sosu, którym polejemy pyszny makaron. Zadziwiające, ile można się dowiedzieć na podstawie takiej prostej, kleistej mazi.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:15

Kuchmistrzostwo: Pizza

program o zdrowiu Czas: 11min.

Domową pizzę można przybrać dowolnymi składnikami. Link ma jednak problem: wyjęte z lodówki ciasto nie daje się rozwałkować. Domowa pizza smakuje wszystkim, tym bardziej, że można ją przybrać dowolnymi składnikami. Link ma jednak problem: wyjęte z lodówki ciasto nie daje się rozwałkować.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:30

Sportowe laboratorium: Skok wzwyż

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nykeem i Jaden, młoda gwiazda lekkoatletyki, udoskonalają technikę skoku wzwyż. Dr Heather tłumaczy jej naukowe podstawy. Nykeem i Jaden, młoda gwiazda lekkoatletyki, ćwiczą skok wzwyż. Dr Heather tłumaczy naukowe podstawy techniki zwanej Fosbury flop. Jillian, zawodowa sportsmenka, pomoże Jaden wskoczyć na wyższy poziom.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

07:45

Sportowe laboratorium: Narty wodne

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dr Heather i Charlie, dzisiejszy zawodowiec, uzmysławiają naszej ekipie, że dzięki sile dośrodkowej można pędzić szybciej niż motorówka. Nykeema czeka szalona jazda na nartach wodnych z młodym pasjonatem tej dyscypliny, Russellem. Dr Heather i Charlie Newlands, dzisiejszy zawodowiec, uzmysławiają naszej parze, że dzięki sile dośrodkowej mogą pędzić szybciej niż motorówka.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

08:00

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 2

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

08:30

Nauka na maksa: Proste maszyny

program technologiczny Czas: 21min.

Phil za pomocą prostych maszyn przesuwa olbrzyma, którego nie mógł ruszyć. Jak podnieść się na jednym palcu i jak jaskiniowcy odkryli koło? Jak zyskać nadludzką siłę? Taka nauka nie jest nudna! Phil wykorzystuje moc zwykłych maszyn, aby przesunąć, podnieść i przepchać olbrzyma, którego sam nie był w stanie ruszyć. Ponadto: jak podnieść siebie na jednym palcu oraz jak jaskiniowcy odkryli koło.

Godziny emisji Nauka na maksa

09:00

Mily Pytalska: Wielki konkurs

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Tim prosi przyjaciół o zaprojektowanie nowej pary kaloszy. Jakich strategii mogą użyć, aby przekonać resztę do swoich pomysłów? Tim prosi przyjaciół o zaprojektowanie nowej pary kaloszy. Zaczyna się konkurs: kto wygra? I jakich strategii przyjaciele potrzebują, aby przekonać resztę do swoich pomysłów?

Godziny emisji Mily Pytalska

09:10

Przedziwna nauka: Konserwy

program historyczny Czas: 24min.

Zbadajmy dzieje konserw i nadchodzące niezwykłe odkrycie w tej dziedzinie. Czy wiecie, że pomysł na puszkowanie pożywienia powstał przy okazji konkursu na najlepszą metodę konserwacji żywności, który w 1809r. zorganizował Napoleon Bonaparte? Poznajmy dzieje konserw i nadchodzące niezwykłe odkrycie w tej dziedzinie.

Godziny emisji Przedziwna nauka

09:40

Naukowe dowody: Sól

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Masajka Joy mieszka niedaleko słonego jeziora w Kenii. W tym odcinku zrobi z soli naszyjnik i pyszne lody kokosowe. Masajka Joy mieszka niedaleko słonego jeziora w Kenii. W tym odcinku dowie się, jak fajna potrafi być sól: zrobi z niej naszyjnik i pyszne lody kokosowe.

Godziny emisji Naukowe dowody

10:00

Wszystko dla małych: Wesołe jabłka i wirujące wiatraczki

program o sztuce Czas: 25min.

Christian i katapulty z klipsów do prania, Madi i wirujące wiatraczki, Jameson i wesołe jabłka, Lindsay i bananowy chleb. Christian buduje katapulty z klipsów do prania, wyrzucające w powietrze papierowe kulki, Madi upiększa swój ogród wirującymi wiatraczkami, Jameson z pomocą nauki i historii serwuje wesołe jabłka, a Lindsay piecze pyszny bananowy chleb.

Godziny emisji Wszystko dla małych

10:30

W zwierciadle nauki: Kształty w sporcie

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza próbuje żonglować piłką do nogi, do bejsbola i krążkiem hokejowym; z marnym skutkiem. Dlaczego mają tak różne kształty? Hamza próbuje żonglować piłką do nogi, do bejsbola i krążkiem hokejowym; z marnym skutkiem. Dlaczego są tak różne? Poznajemy człowieka kulę armatnią, rzucamy frisbee i oglądamy triatlon.

Godziny emisji W zwierciadle nauki

11:00

Zręczne pomysły: Najwierniejszy kibic

program o sztuce Czas: 16min.

Jak zrobić tablicę wyników prawdziwego kibica, zasadzić tropikalny raj i urządzić fantastyczne podwodne przyjęcie? Jak zrobić tablicę wyników prawdziwego kibica, zasadzić tropikalny raj i urządzić fantastyczne podwodne przyjęcie?

Godziny emisji Zręczne pomysły

11:20

Artzooka: Rzymski hełm

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi rzymski hełm z filcu, świecące pudełko bez dna i lwa origami. Jeremie robi rzymski hełm z filcu, świecące pudełko bez dna i lwa origami.

Godziny emisji Artzooka

11:50

Co wy wiecie o zabawkach?: Puzzle

program kulturoznawczy Czas: 7min.

W czym tkwi sekret najpopularniejszej układanki świata? Puzzle tekturowe czy drewniane? Kto je wymyślił? I co mają do tego lekcje geografii? W czym tkwi sekret najpopularniejszej układanki świata? Co lepsze - puzzle tekturowe czy drewniane? Kto je wymyślił? I co mają do tego lekcje geografii? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

12:00

Obłędne zwierzaki: Byk w studio

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Czy jeden byk mógłby zdemolować całe studio? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy jeden byk mógłby zdemolować całe studio? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

12:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Bilbokiet

program kulturoznawczy Czas: 7min.

W co grali Indianie? Jak wspinano się po drabinie społecznej we Francji za czasów Ludwika XV? Co Tołstoj napisał w „Wojnie i pokoju”? W co grali Indianie? Jak można było wspiąć się po drabinie społecznej we Francji pod panowaniem Ludwika XV? Co Lew Tołstoj napisał w „Wojnie i pokoju”? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

12:30

Marvi Hammer: Lamparty i finwale

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o lampartach, finwalach i żyrafach lasu deszczowego Kongo. W dzisiejszym odcinku m.in. o lampartach, finwalach i żyrafach lasu deszczowego Kongo.

Godziny emisji Marvi Hammer

13:00

Byli sobie podróżnicy: Śladami Marco Polo

program historyczny Czas: 25min.

W tym odcinku serii „Byli sobie podróżnicy“ o podróżach Marco Polo. Serial animowany, poświęcony historii odkryć oraz ludziom, którzy wyruszyli w wiekopomne podróże. Poznajcie sylwetki największych odkrywców w dziejach – od Czyngis-chana po Jamesa Cooka.

Godziny emisji Byli sobie podróżnicy

13:30

Mily Pytalska: Biedna Mily

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily chce nową torbę plażową, ale mama mówi, że nie jest jej potrzebna. Mily robi wyprzedaż garażową, żeby zarobić na torbę. Mily chce nową torbę plażową, ale mama mówi, że nie jest jej potrzebna. Mily postanawia zrobić wyprzedaż garażową, żeby zarobić na torbę.

Godziny emisji Mily Pytalska

13:40

Magija: Szalone cienie na ścianie

program o sztuce Czas: 11min.

Zręczny Jay czaruje za pomocą samych dłoni… Zręczny Jay czaruje za pomocą samych dłoni…

Godziny emisji Magija

14:00

Kuchmistrzostwo: Sałata

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link testuje na sałacie trzy sosy: vinaigrette, vinaigrette sojowy i kremowy ranczerski. Część liści zwiędła: winna była oliwa. Link testuje na sałacie trzy sosy: vinaigrette, vinaigrette sojowy i kremowy ranczerski. Liście w vinaigrette szybko zwiędły: nauka podpowiada, że winna była oliwa.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

14:15

Kuchmistrzostwo: Torcik truskawkowy

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link połączy biszkopciki, zmiksowane truskawki i bitą śmietanę. Efekt: torcik truskawkowy. Potrzebne są schłodzone narzędzia. Link upiekł biszkopciki, do których postanowił dodać warstwy zmiksowanych truskawek i bitej śmietany. Efekt: torcik truskawkowy. Do odpowiedniego ubicia potrzebne są schłodzone narzędzia.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

14:30

Sportowe laboratorium: Piłka nożna

program o zdrowiu Czas: 10min.

Legendarny Dwayne De Rosario pokazuje, jak kopać piłkę. Dr Heather opisuje energię kinetyczną, dzięki której Dwayne kopie tak mocno. Legendarny zawodowiec Dwayne De Rosario pokazuje jak kopać piłkę Sophie, jedenastoletniej miłośniczce futbolu. Dr Heather objaśnia, czym jest energia kinetyczna, dzięki której Dwayne kopie tak mocno.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

14:45

Sportowe laboratorium: Lekkoatletyka

program o zdrowiu Czas: 10min.

Młoda sprinterka Anjelina chce szybciej ruszać z bloków. Dr Heather opowiada o środku ciężkości i nagle bieganie staje się lżejsze! Anjelina to młoda sprinterka, która chce szybciej ruszać z bloków. Ashlea, zawodowa lekkoatletka, ma dla niej kilka świetnych rad, a dr Heather opowiada o środku ciężkości. Dzięki tej wiedzy bieganie staje się nagle lżejsze!

Godziny emisji Sportowe laboratorium

15:00

Obłędne zwierzaki: Sowa na rowerze

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Czy sowy potrafią jeździć na rowerze? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy sowy potrafią jeździć na rowerze? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

15:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Plastelina

program kulturoznawczy Czas: 7min.

W czym rzeźby podobne są do kitu, którym uszczelniamy okna? Jaką rolę w sztukach pięknych odgrywa plastelina? Jakie twierdzenie łączyło wszystkie starożytne cywilizacje? W czym rzeźby podobne są do kitu, którym uszczelniamy okna? Jaką rolę w sztukach pięknych odgrywa plastelina? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

15:30

Marvi Hammer: Węże i słonica

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku: latające węże, czarna wdowa i słonica, która przewodzi stadu bawołów. W dzisiejszym odcinku: latające węże, czarna wdowa i słonica, która przewodzi stadu bawołów.

Godziny emisji Marvi Hammer

16:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Thomas Edison kontra Nikola Tesla – konkurencja motorem postępu

program historyczny Czas: 24min.

Na dworze szaleje burza, a w teatrze wysiada prąd. Betty sugeruje, żeby o pomoc poprosić wynalazcę żarówki: Thomasa Edisona. Na dworze szaleje burza, a w teatrze wysiada prąd. Betty sugeruje, żeby o pomoc poprosić wynalazcę żarówki. I proszę: Thomas Edison oczarowuje widzów swoją kolekcją wynalazków. Jednak nawet on nie daje rady niespodziewanemu gościowi.

Godziny emisji Teatr wynalazków Barona Munchhausena

16:30

Gra z głową : Nastroje, natchnienie i umysł

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Może ci się zdawać, że wiesz, co powoduje twoje reakcje. Często się jednak zmieniamy, tym samym zmianie ulega nasz obraz samych siebie. Może ci się zdawać, że panujesz nad swoim zachowaniem, bo wiesz, co je spowodowało. Im dłużej żyjemy, tym więcej informacji na nasz temat zbiera mózg. W międzyczasie często się zmieniamy, a tym samym zmianie ulega nasz obraz samych siebie.

Godziny emisji Gra z głową

17:00

Artzooka: Wąż z krawata

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi węża z krawata, styropianową szachownicę oraz rzeźbi konia z kleju i kartonu. Jeremie robi węża z krawata, styropianową szachownicę oraz rzeźbi konia z kleju i kartonu.

Godziny emisji Artzooka

17:30

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Zwierzęta domowe

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Harrison oferuje usługi jako opiekun do zwierząt. Obowiązki zaczynają go przerastać, gdy jeden ze zwierzaków okazuje się zaskakująco dziki. Harrison oferuje usługi jako opiekun do zwierząt. Liczne obowiązki wkrótce zaczynają go przerastać – zwłaszcza gdy jeden ze zwierzaków okazuje się zaskakująco dziki. Na szczęście pomaga mu zaprzyjaźniony właściciel zoo.

Godziny emisji Co, jak, gdzie Dowiedz się!

18:00

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 2

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

18:30

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Słabe zauroczenie i Powierzchowna uroda

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Kent staje się żywym magnesem. Ponadto: Von Bolt za sprawą sztucznej skóry wygląda jak model, gotowy na podbój wybiegów! Kent został porażony przez cewkę elektromagnesu i staje się żywym magnesem. Ponadto: Von Bolt za sprawą sztucznej skóry wygląda jak model, gotowy na podbój wybiegów!

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

19:00

Co wy wiecie o zabawkach?: Kostka Rubika

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Ta łamigłówka to najlepiej sprzedająca się zabawka XX wieku. Jak stała się światową marką? Jak rozwiązać ją w 5 sekund? Ta łamigłówka to najlepiej sprzedająca się zabawka XX wieku. Jak to się stało, że z prostego pomysłu narodziła się światowa marka? Czym jest „boski algorytm”? Jak rozwiązać łamigłówkę w 5 sekund? To wszystko i wiele więcej w tym odcinku!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

19:10

Co wy wiecie o zabawkach?: Kolejka

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Pociągi pojawiły się przed torami. Stały się inspiracją dla powstania modelarstwa kolejowego. Poznaj drogę do sławy zabawkowej kolejki. Pociągi pojawiły się przed torami. Stały się inspiracją dla powstania modelarstwa kolejowego, biznesu wartego miliony. Na tym pomyśle oparto wiele filmów, musicali i kreskówek. W tym odcinku poznasz początki, historię i drogę do sławy zabawowej kolejki.

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

19:20

GEOlino: Szkoła polarna dzieci nomadów

program kulturoznawczy Czas: 13min.

Śmigłowiec zabiera 600 dzieci pasterzy-nomadów do szkoły z internatem. Pięcioletnia Katj pierwszy raz rozstanie się z rodzicami. Co roku w sierpniu na Półwyspie Jamalskim 600 dzieci nomadów, wypasających renifery, czeka na śmigłowiec, który po wakacjach zabierze je do szkoły z internatem. Pięcioletnią Katję czeka pierwsza w życiu rozłąka z rodzicami.

Godziny emisji GEOlino

19:40

GEOlino: Psy ratownicze znad jeziora Garda

program kulturoznawczy Czas: 13min.

Ester ma 17 lat, wraz z suczką Mią ratuje ludzi nad jeziorem Garda. Nowofundlandy nie boją się wody i sprawnie wyciągają z niej tonących. Ester ma 17 lat, wraz ze swoją suczką Mią ratuje ludzi nad jeziorem Garda we Włoszech. Utonięcia, to druga po wypadkach drogowych, przyczyna nagłej śmierci na świecie. Nowofundlandy nie boją się wody i dzięki swojej masie wyciągają z niej tonących.

Godziny emisji GEOlino

20:00

Misja: zerowa emisja – Fabryka Jutra: Misja: zerowa emisja – Fabryka Jutra

program popularnonaukowy Czas: 43min.

Czy zbudowanie fabryki nie emitującej zanieczyszczeń jest możliwe? Zakład produkcyjny jutra już dziś pracuje pełną parą! Czy fabryki nie emitujące zanieczyszczeń to czyste science fiction? Przedstawiamy fascynujące pomysły ekologów i inżynierów, którzy wspólnie próbują zbudować fabrykę przyszłości.

Godziny emisji Misja: zerowa emisja – Fabryka Jutra

21:00

Gruźlica - biała śmierć: Gruźlica - biała śmierć

program o zdrowiu Czas: 42min.

Opowieść o historycznym rozwoju gruźlicy, jej śmiertelnym żniwie i naukowej analizie groźnej bakterii. Opowieść o historycznym rozwoju gruźlicy, jej śmiertelnym żniwie i naukowej analizie groźnego prątka. W ramach śledztwa, wzbogaconego o filmową rekonstrukcję badań Roberta Kocha, pokażemy zagrożenia dla świata, jakie niesie ze sobą ta choroba.

Godziny emisji Gruźlica - biała śmierć

22:00

Surowa nauka: Wiedza o świętowaniu

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej nauki” badacze chcą przy pomocy najprostszych środków urządzić wspaniałą imprezę. Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej nauki” badacze chcą przy pomocy najprostszych środków urządzić wspaniałą imprezę.

Godziny emisji Surowa nauka

22:50

Szyfr: Przewidywanie

program popularnonaukowy Czas: 56min.

Marcus bada dziwny świat przeczuć i prognoz, odkrywając, że sens życia, kosmosu i rzeczywistości nie kryje się w liczbie 42, tylko 1,15. Marcus bada dziwny świat przeczuć i prognoz. W drodze do oświecenia unika zmiażdżenia, pokazuje, jak złapać seryjnego mordercę i odkrywa, że sens życia, kosmosu i w ogóle wszystkiego nie kryje się w liczbie 42 lecz w 1,15.

Godziny emisji Szyfr

00:00

Tajemnice materii: W głąb atomu

program popularnonaukowy Czas: 55min.

Glenn Seaborg uzyskuje w laboratorium pluton, pierwiastek, który na zawsze zmieni świat: uwolni niszczycielską potęgę bomby atomowej. Trwa walka o to, kto pierwszy pozna budowę atomu. Harry Moseley stosuje w tym celu wynalezione niedawno promieniowanie rentgenowskie. Glenn Seaborg uzyskuje w laboratorium pluton, pierwiastek, który na zawsze zmieni świat: uwolni niszczycielską potęgę bomby atomowej.

Godziny emisji Tajemnice materii

01:00

Ada Lovelace: hrabina programowania: Ada Lovelace – hrabina programowania

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Film dokumentalny na temat Ady Lovelace – uznawanej za pierwszego programistę w dziejach, prorokinię dzisiejszej ery cyfrowej. Film dokumentalny przedstawia ekscentryczną i fascynującą biografię Ady Lovelace – uznawanej za pierwszą programistkę w dziejach. Pokażemy, jak za sprawą wyjątkowego połączenia wielkiej wyobraźni, racjonalizmu i logiki stała się prorokinią dzisiejszej ery cyfrowej.

Godziny emisji Ada Lovelace: hrabina programowania

02:05

W pogoni za snem: Demistyfikacja snu

program o zdrowiu Czas: 22min.

Co to jest normalny sen? Dlaczego niedobór snu to proszenie się o śmierć? Ile należy spać? Adrian poddaje się badaniu snu i neuroobrazowaniu, zaś dwaj uznani eksperci od snu przedstawiają podstawy wiedzy ze swojej dziedziny. Co to jest normalny sen? Dlaczego niedobór snu to proszenie się o śmierć? Ile należy spać?

Godziny emisji W pogoni za snem

02:30

e² Energia: Jak okiełznać wiatr?

program popularnonaukowy Czas: 25min.

W Minnesocie wiatr stanowi ważne źródło energii, które przynosi dochody miejscowym farmerom. Czy reszta Stanów podchwyci ten pomysł? Choć energia pozyskiwana z wiatru odnotowuje coraz większy wzrost, w Ameryce nie cieszy się dużą popularnością. Wyjątkiem jest Minnesota, gdzie wiatr stanowi ważne źródło energii i przynosi dochody miejscowym farmerom. Czy reszta Stanów podchwyci ten pomysł?

Godziny emisji e² Energia

03:00

Ewolucja rozszyfrowana: Ewolucja rozszyfrowana

program popularnonaukowy Czas: 38min.

Allan Wilson zrewolucjonizował ewolucję za pomocą ilościowej metody biochemicznej. Program przedstawia kamienie milowe w jego karierze. Allan Wilson, wybitny i kontrowersyjny uczony, zrewolucjonizował naukę za pomocą ilościowego biochemicznego podejścia do ewolucji. Program przedstawia kamienie milowe w jego karierze: od cząsteczkowej filogenetyki molekularnej do ewolucji organizmów.

Godziny emisji Ewolucja rozszyfrowana

03:35

Futuris: Smacznego

program popularnonaukowy Czas: 12min.

W tym odcinku odwiedzimy eksperymentalną farmę, która wydobywa wysokiej jakości proteiny z takich roślin jak komosa czy szarłat. W tym odcinku odwiedzimy eksperymentalną farmę, która wydobywa wysokiej jakości proteiny z takich roślin jak komosa czy szarłat. Czy da się przyspieszyć przejście z białek zwierzęcych na roślinne? Dlaczego jest to istotne?

Godziny emisji Futuris

04:00

Historia kobiet: Rewolucja

program historyczny Czas: 58min.

Amanda przygląda się roli kobiet w rewolucjach, które przekształciły świat: od przewrotów politycznych po walkę o prawa reprodukcyjne. Amanda przygląda się roli kobiet w rewolucjach, które przekształciły współczesny świat. Od przewrotów politycznych po walkę o prawa reprodukcyjne. Od rewolucjonistek we Francji, przez zwolenniczki rewolucji bolszewickiej, po amerykańskie i afrykańskie aktywistki.

Godziny emisji Historia kobiet

05:00

Surowa nauka: Słońce i morze

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vicnic Learning zaprasza na „Surową Naukę“ – w tym odcinku zespół naukowców ma w ciągu nocy zbadać ocean. W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Surowa nauka“ (Rough Science) zespół naukowców ma przebadać świat podwodny oceanu, wykorzystując do tego energię z otoczenia, w którym się znajdują. Jedyną pomocą, jaką mają do dyspozycji, to stara bateria samochodowa. Nie jest to jednak aż tak wielka pomoc, bowiem bateria potrzebuje najpierw wody destylacyjnej, zanim będzie można z niej...

Godziny emisji Surowa nauka

05:30

Tajemnice kolorów: Niebieski

program kulturoznawczy Czas: 21min.

W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem i odcieniami koloru niebieskiego. W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem i odcieniami koloru niebieskiego.

Godziny emisji Tajemnice kolorów

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info