Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-12-29 Pokaż dziś

06:00

Było sobie życie: Wojna z toksynami

program popularnonaukowy Czas: 26min.

W tym odcinku serii „Było sobie życie“: toksyny i sposób, w jaki nasz organizm się przed nimi broni. W tym odcinku serii „Było sobie życie“: toksyny i sposób, w jaki nasz organizm się przed nimi broni.

Godziny emisji Było sobie życie

06:30

Mily Pytalska: Śmiertelny strach

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Lola uwielbia straszne historie, ale boi się dziwnych odgłosów. Mily nie rozumie: dlaczego lubimy strach i nienawidzimy go? Mily wyjechała pod namiot z tatą i Lolą. Lola uwielbia straszne opowieści taty Mily, ale boi się dziwnych odgłosów, które budzą ją w nocy. Mily nie rozumie: dlaczego lubimy strach i nienawidzimy go?

Godziny emisji Mily Pytalska

06:40

Magija: Drobniaki i gruba kasa

program o sztuce Czas: 11min.

Jay czaruje pieniędzmi, od bilonu po banknoty! Jay czaruje pieniędzmi, od bilonu po banknoty!

Godziny emisji Magija

07:00

Kuchmistrzostwo: Chleb

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link chce dowieść, że drożdże mają dość siły, aby unieść resztę składników chleba. Eksperyment udaje się aż za dobrze. Chleb równie fajnie robić, co zjadać. Link i Gastro Bob chcą dowieść, że drożdże mają dość siły, aby unieść resztę składników. Udaje im się do tego stopnia, że Bob zawisa w powietrzu!

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:15

Kuchmistrzostwo: Jajka faszerowane

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link odkrywa, że ugotowane przez niego jajko ma wokół żółtka zieloną obwódkę: oto kulinarna zagadka dla detektywa. Jajka faszerowane zostały ugotowane na twardo, a żółtka zmieszano z majonezem i przyprawami. Link odkrywa, że jego jajko ma wokół żółtka zieloną obwódkę: oto kulinarna zagadka dla detektywa.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:30

Sportowe laboratorium: Ujeżdżanie

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nykeem spotyka Tai-Lee i jej konia Geralda, aby odkryć naukowe podstawy ujeżdżania. Kluczowa jest biomechanika, o której opowie dr Heather. Nykeem spotyka się z Tai-Lee i jej koniem Geraldem, aby odkryć naukowe podstawy ujeżdżania. Kluczowa jest biomechanika. Dr Heather opowie o niej na przykładzie jazdy Olivii i jej klaczy Zeezee.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

07:45

Sportowe laboratorium: Tenis stołowy

program o zdrowiu Czas: 10min.

Bliźnięta uczą się jeszcze lepiej grać w pingponga od zawodowca. Dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni. Bliźnięta Antong i Anda chc grać jeszcze lepiej w pingponga. Uczy je zawodowiec, czyli nasz gość Jimmy. Nykeem i dzieciaki prężą muskuły, gdy dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

08:00

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Tajemnica Lasu Piratów i Prawo grawitacji Murphy'ego

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Dzieciaki są pewne, że w sklepie z antykami znalazła się skrzynia skarbów. Muszą też zgłębić temat grawitacji, żeby pomóc swojemu gościowi. Wuj Angie, Tadeusz, i JD są przekonani , że w miejscowym sklepie z antykami znalazła się zaginiona skrzynia ze skarbami. Dzieciaki muszą jak najwięcej dowiedzieć się o grawitacji i satelitach, żeby przekonać do powrotu uciekającego gościa – Zookerbooma.

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

08:30

Naukowe dowody: Parowanie i zamarzanie

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Sebastián z Chile zastanawia się, w jaki sposób zmienić wodę w parę. Konstruuje gejzer z coli – czy wystrzeli tak wysoko, jak te prawdziwe? Sebastián z Chile zastanawia się, w jaki sposób zmienić wodę w parę lub śnieg. Konstruuje gejzer z coli – czy wystrzeli tak wysoko, jak te prawdziwe?

Godziny emisji Naukowe dowody

08:50

Co wy wiecie o zabawkach?: Mozaiki

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Kim są starożytni Sumerowie? Jak powstało malarstwo monumentalne? W jaki sposób mozaiki rozwijają dziecięcą kreatywność? Kim są starożytni Sumerowie? Jak powstało malarstwo monumentalne? Jak wyglądają zabawki Froebla? W jaki sposób mozaiki rozwijają dziecięcą kreatywność? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

09:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Sport

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Harrison sprawdzi, czym różnią się piłki do różnych dyscyplin, jak wyglądają specjalistyczne stroje i czy trening faktycznie czyni mistrza! Harrison w świecie sportu sprawdzi, czym różnią się piłki do poszczególnych dyscyplin, jak wyglądają specjalistyczne stroje i czy trening faktycznie czyni mistrza! Dowiemy się też, dlaczego kibicowanie ulubionej drużynie jest dobre dla naszego zdrowia.

Godziny emisji Co, jak, gdzie Dowiedz się!

09:30

Mati, Dada i sztuka: Constantin Brancusi

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada gonią koguta i wpadają przy okazji do pracowni Brancusiego. Tam dowiedzą się, jak ten artysta tworzy swoje niezwykłe rzeźby. Mati i Dada gonią koguta i wpadają przy okazji do pracowni Brancusiego. Tam dowiedzą się, jak ten artysta tworzy swoje niezwykłe rzeźby.

Godziny emisji Mati, Dada i sztuka

09:45

Mati, Dada i sztuka: Amedeo Modigliani

program o sztuce Czas: 7min.

Przeprowadzki bywają męczące, ale wielki Amedeo Modigliani nie ma z tym problemu: jego wielbiciele, Mati i Dada, przeniosą każde pudło! Przeprowadzka do nowego mieszkania bywa bardzo męcząca, ale wielki Amedeo Modigliani nie ma z tym problemu: jego wielbiciele, Mati i Dada, z radością przeniosą każde pudło!

Godziny emisji Mati, Dada i sztuka

10:00

W zwierciadle nauki: Pod jakim kątem?

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza dowiaduje się, jak ważne są kąty – zarówno w budowlach, jak i w sporcie. Hamza buduje Koci Zamek dla Super Kota, ale nie radzi sobie z kątami. Dowiaduje się przy okazji, jak ważne są kąty – zarówno w budowlach, jak i w sporcie. Czy zdoła postawić Koci Zamek do pionu?

Godziny emisji W zwierciadle nauki

10:30

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 10

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

11:00

Wszystko dla małych: Magiczna puszka i ogród wróżek

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i dziurawa puszka, Christian i gra w klasy, Madi i ogród wróżek oraz Lindsay i dziwaczni znajomi. Jameson wierci dziurę w puszce, żeby przechowywać w niej wodę, Christian wykonuje przenośną matę do gry w klasy, Madi zmienia podwórko w ogród wróżek, a przebrana za czarownicę Lindsay zaprasza na imprezę dziwacznych znajomych.

Godziny emisji Wszystko dla małych

11:30

Mily Pytalska: Do dzieła

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Dwa tygodnie temu rodzice zamówili Mily lornetkę, jednak paczka jeszcze nie przyszła. Mily zastanawia się, czy czekanie może być dobre. Dwa tygodnie temu rodzice zamówili Mily lornetkę, jednak paczka jeszcze nie przyszła. Mily zastanawia się, czy czekanie może mieć jakieś dobre strony.

Godziny emisji Mily Pytalska

11:45

Mily Pytalska: Esej

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Podczas wycieczki wychowawczyni chce ukarać Mily za to, że o odłączyła się od reszty grupy. Mily się nie zgadza: nie chciała złamać zakazu! W trakcie wycieczki Mily oddala się od reszty uczniów. Wychowawczyni uznaje, że powinna zostać ukarana. Mily się nie zgadza: nie chciała złamać zakazu! Jak ma wyjaśnić, co się stało, żeby pani ją zrozumiała?

Godziny emisji Mily Pytalska

12:00

Artzooka: Żółwiowe pudełko

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi żółwiowe pudełko z plastikowego pojemnika i gazety oraz buduje solidny domek z kart. Jeremie robi żółwiowe pudełko z plastikowego pojemnika i gazety oraz buduje solidny domek z kart.

Godziny emisji Artzooka

12:30

Wymyśl to!: Inteligentny toster

program technologiczny Czas: 22min.

Dziesięcioletni Matthew buduje przezroczysty toster. Z pomocą komputera będzie się dało wypalać na grzankach różne obrazki. Dziesięcioletni Matthew miał dość przypalonych grzanek. Postanowił więc zbudować przezroczysty toster, umożliwiający obserwowanie pieczenia. Z pomocą komputera będzie można też wypalać na tostach różne obrazki.

Godziny emisji Wymyśl to!

13:00

Było sobie życie: Szczepienie

program popularnonaukowy Czas: 26min.

W tym odcinku serii „Było sobie życie“ broń przeciwko bakteriom: szczepienie. W tym odcinku serii „Było sobie życie“ broń przeciwko bakteriom: szczepienie.

Godziny emisji Było sobie życie

13:30

Mily Pytalska: Dylemat

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily jest zaproszona na dwa przyjęcia urodzinowe: najlepszej przyjaciółki i wymarzonego chłopaka. Jak ma wybrać? Mily jest zaproszona na dwa przyjęcia urodzinowe: najlepszej przyjaciółki i wymarzonego chłopaka. Jak ma wybrać?

Godziny emisji Mily Pytalska

13:40

Magija: Łebski mag

program o sztuce Czas: 11min.

Jay wykonuje wyjątkowo trudne sztuczki dzięki mocy swojego umysłu! Jay wykonuje wyjątkowo trudne sztuczki dzięki mocy swojego umysłu!

Godziny emisji Magija

14:00

Kuchmistrzostwo: Paluszki z kurczaka

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link przedstawia podstawy kuchennej higieny, piekąc paluszki z kurczaka. W surowych produktach mogą ukrywać się bakterie salmonelli. Link przedstawia podstawy kuchennej higieny, piekąc chrupkie paluszki z kurczaka. Najważniejsze to umyć ręce przed i po tym, jak dotykało się surowych jajek i mięsa. W surowych produktach mogą ukrywać się groźne dla nas bakterie salmonelli.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

14:15

Kuchmistrzostwo: Sushi

program o zdrowiu Czas: 11min.

Sushi to popularna potrawa: glon owinięty wokół ryżu i np. surowych warzyw. Dowiemy się, dlaczego ryż musi być lepki i krótkoziarnisty. Sushi to popularna potrawa: glon owinięty np. wokół ryżu lub surowych warzyw. Link dowie się, dlaczego musi zastosować lepką, krótkoziarnistą odmianę ryżu.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

14:30

Sportowe laboratorium: Trampolina

program o zdrowiu Czas: 10min.

Młoda gimnastyczka Nya poznaje trampolinę od naukowej strony. Pomagają jej Nykeem, dr Heather i Thomas, zawodowy gimnastyk. Młoda gimnastyczka Nya korzysta z okazji, żeby poznać trampolinę od naukowej strony. Pomagają jej Nykeem, dr Heather i Thomas, zawodowy gimnastyk. A prawo Hooke’a sprawia, że wszyscy czworo mocno się sprężą.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

14:45

Sportowe laboratorium: Breakdance

program o zdrowiu Czas: 10min.

Logan, młody ambitny tancerz, oraz Jim “JFX” Han, prawdziwy breakdancer, pokazują Nykeemowi swoje obłędne triki. Logan, młody ambitny tancerz, oraz Jim “JFX” Han, prawdziwy zawodowiec , pokazują Nykeemowi swoje obłędne triki. Dr Heather odkrywa, że kwygrana w konkursie breakdancu niemal całkowicie zależy od siły dośrodkowej.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

15:00

Artzooka: Piłkarzyki

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie crobi piłkarzyki z pudełka i spinaczy do bielizny, pudełko na pamiątki i pokazuje jak działa blue box. Jeremie robi piłkarzyki z pudełka i spinaczy do bielizny, pudełko na pamiątki i pokazuje jak działa blue box.

Godziny emisji Artzooka

15:30

Wymyśl to!: Szkolny pociąg

program technologiczny Czas: 22min.

Ośmioletni Dylan wynalazł elektryczny pociąg na pedały, który zawiezie uczniów do szkoły. Ośmioletni Dylan wynalazł elektryczny pociąg na pedały, który zawiezie uczniów do szkoły. Gdy pojazd podjedzie pod wasz dom, po prostu podepniecie do niego swój „wagonik”, Będziecie na miejscu pierwsi – pociąg osiąga prędkość do 15 km/h!

Godziny emisji Wymyśl to!

16:00

SciQ: Co owady mogą dla nas zrobić?

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Poznamy karalucha-kierowcę, uzdolnione matematycznie bąki, kucharza, który robi naleśniki dla mrówek, oraz sześcionogie gwiazdy Hollywood! Nie sięgajcie po packę na muchy – oto paczka pracowitych owadów. Poznamy karalucha-kierowcę, uzdolnione matematycznie bąki, kucharza, który robi naleśniki dla mrówek, oraz sześcionogie gwiazdy Hollywood!

Godziny emisji SciQ

16:30

Mati, Dada i sztuka: Canaletto

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada biorą udział w niezwykłej przygodzie w Wenecji. Trafiają w końcu do gondoli ze słynnym Canalettem. Mati i Dada biorą udział w niezwykłej przygodzie w Wenecji. Trafiają w końcu do gondoli ze słynnym Canalettem.

Godziny emisji Mati, Dada i sztuka

16:45

Mati, Dada i sztuka: Berenice Abbott

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada spotykają amerykańską fotografkę Berenice Abbott i gruntownie poznają jej metodę fotografii naukowej. Mati i Dada spotykają amerykańską fotografkę Berenice Abbott i gruntownie poznają jej metodę fotografii naukowej.

Godziny emisji Mati, Dada i sztuka

17:00

Gra z głową : Pamięć mięśniowa

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Mózg kieruje wszystkimi organami ciała. Dzięki temu może ono szybko i w sposób skoordynowany zareagować na zmieniające się warunki. Mózg kieruje wszystkimi organami naszego ciała. Wysyła impulsy do mięśni i wydziela związki chemiczne, zwane hormonami. Dzięki temu centralnemu zarządzaniu nasz organizm może szybko i w sposób skoordynowany zareagować na zmieniające się warunki.

Godziny emisji Gra z głową

17:30

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Zhang Heng – naukowe oblicze trzęsień ziemi

program historyczny Czas: 24min.

Trzęsienie ziemi nawiedza teatr. Zhang Heng opisuje swoje pionierskie urządzenie, które wykrywa epicentrum wstrząsów i podaje ich siłę. Trzęsienie ziemi nawiedza miasto i napędza stracha widzom teatru. Gdy wstrząsy ustają, jegomość w chińskiej szacie, niejaki Zhang Heng, opisuje swój wynalazek sprzed wieków: pierwsze urządzenie wykrywające epicentrum trzęsienia i podające jego natężenie.

Godziny emisji Teatr wynalazków Barona Munchhausena

18:00

Zręczne pomysły: Zaczarowany las

program o sztuce Czas: 14min.

Jak upiec dwukolorowe ciasteczka, urządzić przyjęcie w zaczarowanym lesie i wiele więcej! Jak upiec dwukolorowe ciasteczka, urządzić przyjęcie w zaczarowanym lesie i wiele więcej!

Godziny emisji Zręczne pomysły

18:25

Wszystko dla małych: Ciśnienie i serowe rzeźby

program o sztuce Czas: 25min.

Madi i nasiona trawy, Jameson i waga powietrza, Christian i zakładki do książek, Lindsay i rzeźby z sera. Madi sieje trawę, która rośnie jak włosy, Jameson waży powietrze za pomocą kija i balonów, Christian wykonuje fajne zakładki do książek, a Lindsay rzeźbi ciekawe kształty z pity i sera, po czym wsiada na żaglowiec.

Godziny emisji Wszystko dla małych

19:00

Nauka na maksa: Samochód odrzutowy

program technologiczny Czas: 21min.

Phil buduje auto na balon. Ponadto kołyska Newtona z kul do kręgli, tajemnica nazwy „świnki morskie” oraz trzecie prawo dynamiki Newtona. Phil konstruuje auto na balon. Chce zbudować model, do którego da się wsiąść. Czy ekipa „Nauki na maksa” znajdzie dostatecznie duży balon? Ponadto kołyska Newtona z kul do kręgli, tajemnica nazwy „świnki morskie” oraz trzecie prawo dynamiki Newtona.

Godziny emisji Nauka na maksa

19:30

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 10

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

20:00

Vivaldi: zagadka „Czterech pór roku”: Vivaldi: zagadka „Czterech pór roku”

program o sztuce Czas: 49min.

Jakim cudem XVIII-wieczny wenecki duchowny wynalazł rocka? I dlaczego po skomponowaniu największego przeboju epoki zniknął na ponad 200 lat? Jakim cudem XVIII-wieczny wenecki duchowny wynalazł rocka? I dlaczego po skomponowaniu największego przeboju epoki zniknął na ponad 200 lat? Rick Wakeman poszuka odpowiedzi w nietuzinkowej biografii i twórczości Antonia Vivaldiego.

Godziny emisji Vivaldi: zagadka „Czterech pór roku”

21:00

Ekstremalne światło i mork: Ekstremalne światło i mrok

program popularnonaukowy Czas: 50min.

To będzie podróż do najjaśniejszych i najciemniejszych zakątków ziemi. Jak radzą sobie ludzie mieszkający w ekstremalnych warunkach? To będzie podróż do najjaśniejszych i najciemniejszych zakątków ziemi zamieszkanych przez ludzi. Jak ekstremalne światło lub jego całkowity brak wpływają na ludzki organizm i samopoczucie? Jak się przed nimi chronić? Jak je wykorzystać?

Godziny emisji Ekstremalne światło i mork

22:05

Naukowa chata: Czy umiesz chodzić po powierzchni wody?

program popularnonaukowy Czas: 29min.

W tym odcinku Da Vinci Learning „Naukowa chata“ naukowiec Adam Hart-Davis próbuje chodzić po wodzie. W tym odcinku Da Vinci Learning pt. Naukowa chata“ (Science Shack) angielski naukowiec Adam Hart-Davis wraz ze swoją drużyną chcą sprawdzić, czy możliwe jest chodzenie po wodzie. Dlatego też zespół konstruuje szereg przyrządów, które mają to umożliwić, np. buty – poduszkowce lub buty w kształcie kanu (ze sztucznego tworzywa), które zrobione są na podobieństwo łap Jaszczurki Jezusa. Adam...

Godziny emisji Naukowa chata

22:50

Detektywi skamielin: Anglia Południowo-Zachodnia

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Zapraszamy nad Loch Ness w Szkocji, gdzie zapolujemy na skamieliny oraz na przedwieczne, opancerzone stwory. Szkocja jest wyjątkowym krajem: na świecie nie ma drugiego obszaru o tak zróżnicowanym charakterze geologicznym przy tak niewielkiej powierzchni. Nad Loch Ness zapolujemy na skamieliny oraz na przedwieczne, opancorzone stwory.

Godziny emisji Detektywi skamielin

23:30

Wielcy marzyciele: Wolna energia Tesli

program historyczny Czas: 52min.

Film opowiada o pasjonującym życiu Nikoli Tesli oraz jego pionierskich pracach z zakresu badań nad elektrycznością. Film opowiada o wybitnym fizyku, Nikoli Tesli. Jest wyjątkowym spojrzeniem na jego pasjonujące życie oraz pionierskie prace z zakresu badań nad elektrycznością.

Godziny emisji Wielcy marzyciele

00:35

Szyfr: Kształty

program popularnonaukowy Czas: 57min.

Szyfr, który decyduje o pozornie przypadkowych kształtach w przyrodzie. Czy skorzystali z niego też Pollock i twórcy filmów animowanych? Marcus odkrywa tajniki szyfru, który decyduje o, pozornie przypadkowym, kształcie gór, chmur i drzew. Być może ten sam kod pomógł odnieść sukces Jakcsonowi Pollockowi i stał za triumfami filmów animowanych.

Godziny emisji Szyfr

01:35

Cuda codzienności: Poza domem

program technologiczny Czas: 58min.

Materiały i formowane z nich przedmioty, dzięki którym wychodzimy z domu: auto i transport, komputer w pracy, fast foody i rozrywka. Materiały i formowane z nich przedmioty, dzięki którym opuszczamy dom. Linia montażowa w fabryce aut. Komputer, ekran dotykowy czy biurowy cud techniki – długopis. Fast foody, którym nie umiemy się oprzeć, ale i ekran kinowy, bez którego wieczory nie byłyby takie same.

Godziny emisji Cuda codzienności

02:35

Płótno Hubble'a: Perspektywa kosmiczna i wyryte w czasie

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Lecimy stąd do nieskończoności, do miejsca, które obserwuje Hubble. Teleskop patrzy wstecz, prognozując jednocześnie los naszej galaktyki. Lecimy „stąd do nieskończoności” - do miejsca, które obserwuje Hubble. Teleskop patrzy nie tylko wgłąb kosmosu, ale i cofa się w czasie, do najdawniejszych chwil jego istnienia. Pokazuje gwałtowny proces, stanowiący prognozę losu naszej galaktyki.

Godziny emisji Płótno Hubble'a

03:05

e² Architektura Interwencyjna: e² Architektura Interwencyjna

program o sztuce Czas: 55min.

Architektura Interwencyjna to robocza nazwa projektów, które wprowadzają pozytywne zmiany gospodarcze, kulturowe, środowiskowe i społeczne. Architektura Interwencyjna to program o projektach, które wprowadzają pozytywne zmiany gospodarcze, kulturowe, środowiskowe i społeczne. Przyjrzymy się 5 przedsięwzięciom, w tym przystosowaniu terenów podmokłych, rewitalizacji zabytku i założeniu nietypowej szkoły.

Godziny emisji e² Architektura Interwencyjna

04:05

Dąb: roślina, która przetrwa wszystko: Dąb- Część 2

program popularnonaukowy Czas: 47min.

Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku. Zobaczymy np. jak się rozmnaża. Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku, aby poradzić sobie z wyzwaniami, jakie niosą. Zobaczymy, jak wiosną rozsiewa swoje pyłki po okolicy. Latem obejrzymy setki gatunków, dla których dąb jest domem.

Godziny emisji Dąb: roślina, która przetrwa wszystko

05:00

Naukowa chata: Jak wysoki może być budynek?

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning przedstawia „Naukową chatę” – w tym odcinku wszystko o drapaczach chmur. W tym odcinku Da Vinci Learning z cyklu „Naukowa chata” (Science Shack) gospodarz programu Adam Hart Davis przedstawia najnowsze osiągnięcia w budowie drapaczy chmur. Ponad to jego zespól sprawdza technologie inżynieryjną – czy uda im się zbudować wierzę z papieru? Dodatkowo ma być zaopatrzona w windę, która zawiozłaby Adama na samą górę wierzy.

Godziny emisji Naukowa chata

05:30

Detektywi skamielin: Anglia Północna

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Sensacyjne znalezisko odkopane na północno-wschodnim wybrzeżu Anglii! Surowe piękno Anglii Północnej skrywa prawdziwą wielką liczbę rzadkich skamielin. Podziwiajcie sensacyjne znalezisko odkopane na północno-wschodnim wybrzeżu kraju!

Godziny emisji Detektywi skamielin

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info