Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-09-27 Pokaź dziś

06:00

Mistrzowie oręża: Rakiety Godziny emisji

Czy żeliwną, 12-kilogramową rakietę z czasów wojny secesyjnej, można zmienić w skuteczną, nowoczesną broń? Dzięki wykorzystaniu żyroskopu, zasięg i celność rakiety rosną.

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Czego pragnie Wayne Godziny emisji

Wayne wprowadza widzów w świat kolekcjonerów starych samochodów. Tym razem musi sprzedać na aukcji kilka pojazdów, by móc kupić upragnionego wintona 17b z 1911 roku.

07:15

Łowcy staroci, odc. 10 Godziny emisji

Drew trafia do nieba, a konkretnie do pełnego dziwnych antyków pubu w Winchester. Potem dokonuje kontrowersyjnego zakupu w Hampshire i znajduje ciekawy sklep z antykami w Suffolk.

08:05

Militaria na warsztat, odc. 4 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

09:00

Hitler - nieznane fakty: Führer Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

10:00

Szyfry i spiski: Złoto Godziny emisji

Złoto to jedna z najcenniejszych rzeczy na świecie. Od starożytności ludzie byli gotowi na wiele, aby je zdobyć. Gdzie dziś jest najwięcej złota i kto jest jego właścicielem?

11:00

Poszukiwacze skarbów: Samochody z Detroit Godziny emisji

Ric Savage z ekipą jedzie do Detroit w poszukiwaniu przedmiotów z czasów, kiedy miasto było mekką przemysłu motoryzacyjnego. Czy ta wyprawa zakończy się sukcesem?

11:30

Poszukiwacze skarbów: Wnętrzności Brooklynu Godziny emisji

Były zapaśnik, a obecnie poszukiwacz skarbów Ric Savage pojawia się w Brooklynie w poszukiwaniu cennych przedmiotów. Czy nowojorczycy pozwolą mu przekopać swoje ogródki?

12:00

Poszukiwacze skarbów: Skarby nowego świata Godziny emisji

Ric ze swoją ekipą jest w Jamestown, gdzie szybko się przekona, że bogaci właściciele domów nie są zainteresowani wykopaliskami w ogródkach. Może zatem warto sprawdzić dno rzeki?

12:30

Poszukiwacze skarbów: Kasa ukryta na bagnach Godziny emisji

Po huraganie Katrina mieszkańcy nie chcą pozwolić Ricowi na poszukiwania skarbów w ich świeżo wyremontowanych domach i ogrodach. Ric dostaje zaproszenie na pokład łodzi Big Sexy.

13:00

Poszukiwacze skarbów: Fontanna pełna gotówki Godziny emisji

W St Augustine tereny poza miastem pozostają pod ochroną archeologów. Czy w samym mieście ekipie uda się znaleźć mieszkańców, którzy pozwolą przekopać swoje ogródki?

13:30

Relikty PRL-u: Lotosa dawny czar Godziny emisji

„Lotos", popularny warszawski lokal, wciąż przyciąga gości dzięki wystrojowi wnętrza w stylu „późnego Gierka" i karcie dań, z najlepszym w stolicy kotletem schabowym i tatarem.

14:00

Relikty PRL-u: Dansing w Mozaice Godziny emisji

Kawiarnia serwowała najlepszą kawę i wuzetki. A przy stolikach siadywali funkcjonariusze SB w towarzystwie osób cywilnych. Czy to tutaj werbowano nowych współpracowników TW?

14:30

Relikty PRL-u: Borne Sulinowo Godziny emisji

Na początku lat 90. wojska radzieckie opuściły Borne Sulinowo. Jego walory odkrył na nowo były porucznik z radzieckiej dywizji. Po latach wrócił tu, by założyć skansen.

15:00

Strefa śmierci: Bitwa o Tal Afar Godziny emisji

Tal Afar to miasto na północnym zachodzie Iraku, gdzie sprawowała rządy Al-Kaida. W maju 2005 roku do miasta wkroczyła armia amerykańska.

16:00

Militaria na warsztat, odc. 6 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym samochodem. Ten pasjonat z Westerwald może pochwalić się długą listą projektów na całym świecie.

17:00

Łowcy staroci, odc. 1 Godziny emisji

Łowca staroci Drew Pritchard odwiedza wielką prywatną szkołę, w której piwnica jest pełna starych mebli. Następnie jedzie do Glastonbury w poszukiwaniu nowego towaru.

18:00

Największe zagadki historii: Hitlerowskie mumie Godziny emisji

Olly Steeds próbuje dowiedzieć się, dlaczego w Trzeciej Rzeszy tak bardzo fascynowano się mumiami. Przy okazji analizuje funkcjonowanie nazistowskiej maszyny propagandowej.

19:00

Na krawędzi wojny: Fałszywa flaga Hitlera Godziny emisji

Jak sfabrykowane doniesienia o napaści polskiej armii na Niemcy mogły ułatwić Hitlerowi przekroczenie polsko-niemieckiej granicy? Czy ten spisek przyczynił się do wybuchu wojny?

20:00

Faraonowie - Kobiety Godziny emisji

Sekrety najsłynniejszych egipskich uwodzicielek. Piękne kobiety: Kleopatra, Nefertiti, Nefertari i Hatszepsut wywarły decydujący wpływ na dzieje Egiptu w ciągu czterech stuleci.

21:00

Militarny ranking: Bitwy Godziny emisji

W tym odcinku poznamy najważniejsze bitwy XX w., które zmieniły bieg historii: od bitwy nad Sommą przez desant w Normandii aż po pierwszą Wojnę w Zatoce.

22:00

Jak powstało dzisiaj: Naziści zaprowadzili nas na Księżyc Godziny emisji

Reżim nazistowski tracił już władzę, kiedy konstruktor rakiet Wernher von Braun z grupą naukowców opuścił Niemcy i wyruszył z misją, która wkrótce zmieni bieg historii.

22:30

Jak powstało dzisiaj: Samochody wygrały II wojnę światową Godziny emisji

Przypadkowe spotkanie Henry'ego Forda z jego idolem Thomasem Edisonem i wizyta w fabryce pakującej mięso w Chicago podsunęły Fordowi pomysł, który już wkrótce miał zmienić świat.

23:00

Strefa śmierci: Bitwa o Inchon: Korea Godziny emisji

Bitwa o Inchon miała miejsce trzy miesiące przed inwazją Korei Północnej na Południową. Amerykańska piechota morska przeprowadziła kontratak i dwa tygodnie później odzyskała Seul.

00:00

Amerykański ranking drani: Buntownicy i ich powody Godziny emisji

Finałowe starcie o tytuł największego drania Ameryki. George Washington zmierzy się z generałem Douglasem MacArthurem. Amelia Earhart stanie do walki z bokserem Jackiem Johnsonem.

01:00

Historia oręża: Izraelskie siły specjalne Godziny emisji

Historia izraelskich sił specjalnych, wzorowanych na brytyjskim SAS. Formacja jest zawsze obecna na pierwszej linii walki podczas operacji prowadzonych w różnych zakątkach świata.

02:00

Klub zabytkowych samochodów: Jaguar E-Type Godziny emisji

Prezenterzy programu, Penny Mallory, Edd China, Tony Mason i Alex Riley odsłaniają tajemnice starych samochodów. W tym odcinku Penny testuje auto Jaguar E-Type.

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 26 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie mroczna historia wilkołaków.

02:48

Łowcy staroci, odc. 2 Godziny emisji

Drew Pritchard poszukuje zdemontowanych elementów architektonicznych, które można wykorzystać - od komina ze zrujnowanego dworu po szklaną kopułę wiktoriańskiej budowli ogrodowej.

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Ferrari 275 Godziny emisji

Wayne Carini ponownie wyrusza na poszukiwania starych i rzadkich modeli aut, którym przywraca dawny blask. Odnowione perełki motoryzacji sprzedaje później na aukcjach.

04:00

Samochody - klasyka gatunku: Gdzie są teraz? Godziny emisji

Wayne Carini ponownie wyrusza na poszukiwania starych i rzadkich modeli aut, którym przywraca dawny blask. Odnowione perełki motoryzacji sprzedaje później na aukcjach.

04:24

Nowoczesna wojna: Bitwa o Hue - najkrwawsze walki w Wietnamie Godziny emisji

Tysiące żołnierzy Ludowej Armii Wietnamu zaczaiło się w zabytkowej cytadeli w oczekiwaniu na przybycie amerykańskich marines. Bój o miasto był zaciekły i brutalny.

05:12

Fabryka militariów, odc. 13 Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstaje sprzęt i broń, która pomaga żołnierzom wygrywać wojny. W programie o wytrzymałych futerałach, militarnych schronach i transporterach opancerzonych.

05:36

U źródeł wynalazków, odc. 10 Godziny emisji

W programie poznamy początki trzech dziedzin medycyny, które zwiększyły jakość i długość naszego życia. Zobaczymy, jak narodziła się neurologia, kardiologia i onkologia.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info