Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-07 Pokaź dziś

06:00

Jak powstało dzisiaj: Złoto na pierwszych stronach gazet Godziny emisji

Złoto w Kalifornii przyciągało tłumy poszukiwaczy fortuny. Wśród nich był biedny jak mysz kościelna George Hearst. Po latach trudów i mozolnej pracy jego syn przejął gazetę.

06:25

Jak powstało dzisiaj: Colt uczynił ludzi równymi Godziny emisji

Gdyby w 1844 roku mała grupa Strażników Teksasu została zabita przez osiemdziesięciu wojowników z plemienia Komanczów, Ameryka być może nie stałaby się przemysłową potęgą.

06:50

Tajemnicze samochody, odc. 2 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

07:15

Łowca militariów: Niszczyciel czołgów Godziny emisji

Czy ekipie kolekcjonerów militariów i inżynierów uda się uruchomić słynnego, liczącego już 70 lat niszczyciela czołgów?

08:05

Być jak Da Vinci: Karabin maszynowy Godziny emisji

Tym razem zespół konstruuje wielolufowy karabin maszynowy. Czy uda im się przeprowadzić test prototypu tej niesamowitej, miotającej kulami machiny?

09:00

Wojna w Zatoce Perskiej: Żołnierskie opowieści: Część 1 Godziny emisji

Saddam Husajn napadł na Kuwejt 1 sierpnia 1990 roku. Brytyjscy i amerykańscy żołnierze, którzy wówczas nie wiedzieli, czy będą walczyć, opowiadają o swoich nadziejach i obawach.

10:00

Niewyjaśnione historie: Legendy Pearl Harbor, część 1 Godziny emisji

Relacje naocznych świadków i mniej znane fakty na temat japońskiego ataku na Pearl Harbor, w tym historia drugiego ataku, który miał miejsce trzy miesiące później.

11:00

Zakładnicy SS: Podróż w nieznane Godziny emisji

Rekonstrukcja transportu więźniów wraz z rodzinami w głąb Alp przez jednostki SS. Naziści planowali użyć ich jako kart przetargowych w negocjacjach z Aliantami.

12:00

Na krawędzi wojny: Fałszywa flaga Hitlera Godziny emisji

Jak sfabrykowane doniesienia o napaści polskiej armii na Niemcy mogły ułatwić Hitlerowi przekroczenie polsko-niemieckiej granicy? Czy ten spisek przyczynił się do wybuchu wojny?

13:00

Hitler - nieznane fakty: Aktor Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

14:00

Militaria na warsztat, odc. 4 Godziny emisji

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

15:00

Pojedynki wizjonerów: Carnegie kontra Frick Godziny emisji

Stalowy magnat Andrew Carnegie i król węgla Henry Clay Frick jednoczą siły, aby stworzyć największe imperium przemysłowe amerykańskiego „wieku pozłacanego".

16:00

Ludzie prezydenta, odc. 4 Godziny emisji

Za każdym prezydentem Stanów Zjednoczonych kryje się szef personelu Białego Domu, który kieruje pracami administracji urzędu. Na czym polega to bardzo odpowiedzialne zajęcie?

17:00

Jak zmieniliśmy świat: Telefony komórkowe Godziny emisji

Telefony komórkowe całkowicie zmieniły sposoby naszej komunikacji. Jak piękna kobieta, brat Frankensteina i tonący Titanic wpłynęły na rozwój telefonów?

18:00

Kod Jezusa: Całun Turyński Godziny emisji

Wnikliwa analiza dowodów potwierdzających istnienie Jezusa. Autentyczność świętych reliktów sprawdzają eksperci medycyny sądowej, archeolodzy i historycy.

19:00

Amerykańska wojna o niepodległość: Imperium kontratakuje Godziny emisji

Niepodległość Ameryki zdaje się być przegraną sprawą. Zdziesiątkowana Armia Kontynentalna pod dowództwem George'a Washingtona już prawie nie istnieje.

20:00

Strefa śmierci: Inwazja na Grenadę Godziny emisji

W 1983 roku grupa marksistowskich ekstremistów dokonała zamachu na rząd Grenady i zabiła premiera. Do konfliktu włączyła się amerykańska armia, która uratowała 800 obywateli USA.

21:00

Mroczne stowarzyszenia: Kult nazizmu Godziny emisji

Cała prawda o słynnych i najgroźniejszych tajnych organizacjach, do których należały elity władzy politycznej. Poznamy najbardziej strzeżone sekrety stowarzyszenia.

22:00

Watykan - za zamkniętymi drzwiami Godziny emisji

Poznaj sekretny świat Watykanu oraz szczegóły procesu kanonizacyjnego papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Zobacz jak pielgrzymi czczą tych dwóch nowych świętych.

23:00

Maraton przetrwania: Livingstone w Afryce Godziny emisji

James wyrusza na południe Afryki śladami słynnego badacza i odkrywcy doktora Davida Livingstone'a. Nasz śmiałek po drodze staje oko w oko z najgroźniejszymi zwierzętami świata.

00:00

Szyfry i spiski: Amerykańscy naziści Godziny emisji

Historia amerykańskich nazistów, którzy w latach 30. terroryzowali USA, od wieców w Madison Square Garden po kradzieże tajemnic państwowych i technologii militarnych.

01:00

Pojedynki wizjonerów: Edison kontra Tesla Godziny emisji

Pod koniec XIX wieku dwa wielkie umysły, Thomas Edison i Nikola Tesla, budują systemy, które całkowicie zmieniają życie na świecie. Zapewniły mieszkańcom globu światło i energię.

02:00

Podniebne manewry: Zero kontra F4F Wildcat Godziny emisji

Podczas II wojny światowej w walkach na Pacyfiku głównym przeciwnikiem amerykańskich myśliwców Grumman F4F Wildcat były legendarne japońskie myśliwce, popularnie nazywane Zerami.

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 21 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia krachów gospodarczych, epidemii i wojen atomowych.

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 22 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia rybołówstwa, rolnictwa i hodowli zwierząt.

03:36

Strefa śmierci: Wietnam: Wzgórze 875 Godziny emisji

Od kilku dni żołnierze USA atakują siły Vietcongu wokół "Wzgórza 875". Są kilkadziesiąt metrów od linii wroga. Jeśli wygrają, będzie to ostatnie zwycięstwo w wojnie w Wietnamie.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Fighting Fox: droga do piekła Godziny emisji

Spadochroniarze z kompanii Fighting Fox zasłynęli jako „zmaltretowane bękarty z Bostogne", którzy wbrew wszelkim przeciwnościom utrzymywali pozycje podczas ofensywy w Ardenach.

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Szukaj, kupuj i powtarzaj! Godziny emisji

Wayne Carini ponownie wyrusza na poszukiwania starych i rzadkich modeli aut, którym przywraca dawny blask. Odnowione perełki motoryzacji sprzedaje później na aukcjach.

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Zielony to nowy czarny Godziny emisji

Wayne Carini ponownie wyrusza na poszukiwania starych i rzadkich modeli aut, którym przywraca dawny blask. Odnowione perełki motoryzacji sprzedaje później na aukcjach.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info