Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-15 Pokaź dziś

06:00

Jak powstało dzisiaj: Piwo jednoczy Amerykę Godziny emisji

Jeśliby niemiecki imigrant Adolphus Busch zmarł podczas impasu w czasie wojny secesyjnej, Ameryka nie miałaby jednego z najbardziej popularnych produktów wszech czasów.

06:25

Jak powstało dzisiaj: Naftowe imperium Rockefellera Godziny emisji

24-letni księgowy John D. Rockefeller stawia wszystkie swoje pieniądze na dopiero raczkującą nową dziedzinę przemysłu.

06:50

Tajemnicze samochody, odc. 5 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

07:15

Łowca militariów: Nazistowski karabin szturmowy Godziny emisji

Paul Shull staje przed trudnym zadaniem, kiedy podejmuje się renowacji bardzo rzadkiego egzemplarza nazistowskiego karabinu szturmowego - FG 42. Czy projekt zakończy się sukcesem?

08:05

Być jak Da Vinci: Śmigło Godziny emisji

Zespół konstruuje jeden z najbardziej futurystycznych wynalazków mistrza. Projekt maszyny XV-wiecznego geniusza może z powodzeniem konkurować ze współczesnymi projektami.

09:00

Łowcy staroci, odc. 6 Godziny emisji

W Penzance w Kornwalii Drew Pritchard musi stoczyć walkę ze sprzedawcą, który nie chce rozstawać się ze swoimi przedmiotami. W Norfolku łowca staroci zabiera nas do muzeum magii.

10:00

Fabryka militariów, odc. 5 Godziny emisji

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

10:30

Fabryka militariów, odc. 6 Godziny emisji

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

11:00

Złoto Hitlera Godziny emisji

Nieznane epizody historii. Grupa współczesnych poszukiwaczy przygód na tropie tajemniczej działalności nazistów w Afryce Wschodniej podczas kampanii II wojny światowej.

12:00

Al Murray w drodze do Berlina: Lądowanie w Normandii Godziny emisji

Na jednej z plaż w Normandii Al Murray spotyka czterech brytyjskich weteranów z załogi transportera Bren z Pierwszego Pułku Hrabstwa Suffolk.

12:30

Al Murray w drodze do Berlina: Bitwa o Normandię Godziny emisji

Al Murray podróżuje przez sielskie rejony Francji w towarzystwie weteranów walk w Normandii z Drugiego Batalionu Piechoty Królewskiej Hrabstwa Shropshire.

13:00

Hitler - nieznane fakty: Potwór Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

14:00

Największe zagadki historii: Zaginione miasto złota Godziny emisji

Wytrawny podróżnik Olly Steeds poszukuje legendarnego El Dorado w najodleglejszych zakątkach południowoamerykańskich Andów.

15:00

Badacze mumii: Morderstwo faraona Godziny emisji

W 1167 roku p.n.e. faraon został zamordowany we własnym haremie. Spisek został uknuty przez kobiety z pomocą starszych dworzan. Poznajmy kulisy tej starożytnej intrygi.

16:00

Na krawędzi wojny: Wojna Thatcher Godziny emisji

Co skłoniło argentyńską juntę wojskową do inwazji na Falklandy w 1982 roku? Dlaczego Margaret Thatcher podjęła ryzyko kontrataku, aby chronić wyspy?

17:00

Militarny ranking: Tajne operacje Godziny emisji

Największe tajemnice wojskowe XX w. Od „Wielkiego Spisku Fenolowego" po operację Fortitude, mającą odwrócić uwagę Niemców od lądowania w Normandii w 1944 r.

18:00

Militaria na warsztat, odc. 2 Godziny emisji

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

19:00

Watykan - za zamkniętymi drzwiami Godziny emisji

Poznaj sekretny świat Watykanu oraz szczegóły procesu kanonizacyjnego papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Zobacz jak pielgrzymi czczą tych dwóch nowych świętych.

20:00

Opowieści z zaświatów: Edgar Allan Poe Godziny emisji

Edgar Allan Poe był człowiekiem-zagadką. Jednak żadne z jego opowiadań nie było tak tajemnicze, jak wydarzenia, które doprowadziły do śmierci pisarza.

21:00

Poszukiwacze wojennych skarbów, odc. 4 Godziny emisji

Tereny frontu wschodniego II wojny światowej wciąż kryją szczątki milionów żołnierzy i ich broni. Czterech mężczyzn wyrusza z misją odnalezienia zapomnianych pól walki.

22:00

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 3 Godziny emisji

Na renowację czeka motocykl DKW NZ 250, jedna z najbardziej kultowych konstrukcji motocykla. Był powszechnie wykorzystywany przez Wehrmacht, ale poruszali się nim też żołnierze AK.

23:00

Ekstremalni przewodnicy: W niebezpieczne i nieznane Godziny emisji

Naukowcy próbują pokonać granice wiedzy i docierają do najmroczniejszych miejsc na ziemi. Ich bezpieczeństwa pilnuje bractwo survivalistów, którzy obserwują każdy krok badaczy.

00:00

Szyfry i spiski: Śmiercionośne sekty Godziny emisji

W Stanach Zjednoczonych nie brakuje ludzi, którzy grupowo dają się ponieść emocjom. Łączą się w sekty religijne, straszą apokalipsą albo nawiązują kontakty z kosmitami.

01:00

Pojedynki wizjonerów: Hearst kontra Pulitzer Godziny emisji

Po koniec lat 90. XIX wieku William Randolph Hearst rzuca wyzwanie magnatowi prasowemu Josephowi Pulitzerowi. Wojna o liczbę sprzedanych magazynów na zawsze zmieni oblicze prasy.

02:00

Podniebne manewry: F4F Wildcat kontra Zero Godziny emisji

Podczas II wojny światowej pilot marynarki wojennej John Thach opracował skuteczne taktyki walki powietrznej, umożliwiające Amerykanom przewagę nad japońskimi myśliwcami Zero.

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 1 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i idei w dziejach ludzkości. W programie historia teatru, cyrku i kina.

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 2 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach. W programie historia pasów bezpieczeństwa, kasków i kremów do opalania.

03:36

Anatomia wojny: Bitwa o Pacyfik Godziny emisji

Prześledźmy, jak po ataku na Pearl Harbor armia amerykańska potrzebowała zaledwie roku, by odbudować swoją dawną potęgę i przełamać dominację Japończyków na Pacyfiku.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: 46 dni piekła w Faludży Godziny emisji

W czasie drugiej bitwy o Faludżę — operacji Phantom Fury — walczono o każdy dom i o każdą ulicę. Ciężkie walki toczyły się siedem tygodni.

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Czerwony i hałaśliwy Godziny emisji

Wayne wprowadza widzów w świat kolekcjonerów starych samochodów. Tym razem sprzedaje auto marki Shelby Cobra 427 S / C z 1965, które należało do zmarłego męża jego klientki.

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Życiowa szansa Godziny emisji

Wayne wprowadza widzów w świat kolekcjonerów starych samochodów. Tym razem ogląda jedyny pozostały egzemplarz oryginalnego ferrari 275 gtb /4 N.A.R.T. spyder z 1967 roku.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info