Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-23 Pokaż dziś

06:00

Militarny ranking: Przywódcy

Dzięki dostępowi do historycznych archiwów i rozmowom z wybitnymi historykami poznamy sylwetki największych przywódców wojennych w historii.

Godziny emisji Militarny ranking

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Jak feniks z popiołów

Wayne Carini wprowadzi nas w świat największych kolekcjonerów luksusowych samochodów. Odkrywa perełki motoryzacji, które od wielu lat stoją zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

07:15

Łowcy staroci, odc. 8

Łowca staroci Drew Pritchard przeszukuje jedno z największych miejsc w swojej karierze - ogromną fabrykę włókienniczą z czasów wiktoriańskich w Bradford.

Godziny emisji Łowcy staroci

08:05

Militaria na warsztat, odc. 6

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym samochodem. Ten pasjonat z Westerwald może pochwalić się długą listą projektów na całym świecie.

Godziny emisji Militaria na warsztat

09:00

Wojenne miesiące, odc. 11

W czerwcu 1941 roku armia brytyjska, podczas operacji Battleaxe, podjęła ostateczną próbę odparcia niemieckiego natarcia na Tobruk - ostatnią brytyjską bazę w Libii.

Godziny emisji Wojenne miesiące

09:30

Wojenne miesiące, odc. 12

W lipcu 1941 roku wojska niemieckie zajmowały tereny zachodniego Związku Radzieckiego. Czy Stalin rozważał decyzję o kapitulacji, podobnie jak uczyniła to Francja rok wcześniej?

Godziny emisji Wojenne miesiące

10:00

Jak zmieniliśmy świat: Wieżowce

Historia wielkich wynalazków i naukowych przełomów, które nadały kształt współczesnemu światu. W programie wywiady z ekspertami i celebrytami oraz nowatorski materiał filmowy.

Godziny emisji Jak zmieniliśmy świat

11:00

Poszukiwacze wojennych skarbów, odc. 1

Tereny frontu wschodniego II wojny światowej wciąż kryją szczątki milionów żołnierzy i ich broni. Czterech mężczyzn wyrusza z misją odnalezienia zapomnianych pól walki.

Godziny emisji Poszukiwacze wojennych skarbów

12:00

Poszukiwacze wojennych skarbów, odc. 2

Tereny frontu wschodniego II wojny światowej wciąż kryją szczątki milionów żołnierzy i ich broni. Czterech mężczyzn wyrusza z misją odnalezienia zapomnianych pól walki.

Godziny emisji Poszukiwacze wojennych skarbów

13:00

Poszukiwacze wojennych skarbów, odc. 4

Tereny frontu wschodniego II wojny światowej wciąż kryją szczątki milionów żołnierzy i ich broni. Czterech mężczyzn wyrusza z misją odnalezienia zapomnianych pól walki.

Godziny emisji Poszukiwacze wojennych skarbów

14:00

Na tropie złotego pociągu

Czy złoty pociąg istnieje? Fakty, legendy i śledztwo w sprawie odkrycia nazistowskiego pociągu ze złotem, który pod koniec II wojny światowej zaginął na Dolnym Śląsku.

Godziny emisji Na tropie złotego pociągu

15:00

Niesamowite maszyny: Siły zbrojne: Siły powietrzne

Program przedstawi zaawansowaną technologię amerykańskich sił powietrznych, w tym bombowca B-2, samolot rozpoznawczy Harrier Jump Jet, oraz śmigłowca Apache i Comanche.

Godziny emisji Niesamowite maszyny

16:00

Militaria na warsztat, odc. 2

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Łowcy staroci, odc. 1

Drew Pritchard, mistrz w ratowaniu staroci, wyrusza do szkockiego zamku i siada za kierownicą historycznego samochodu wartego milion funtów.

Godziny emisji Łowcy staroci

18:00

Premiera 4 razy sztuka, odc. 17

Ludzie, posiadający cenne rzeczy, mogą sprzedać je zawodowym kupcom i handlarzom. Jednak muszą pamiętać, że decyzja o odrzuceniu oferty jest nieodwracalna...

Godziny emisji 4 razy sztuka

19:00

Hitler - nieznane fakty: Upadek

Hitler staje w obliczu nadchodzącej klęski. Cudem udaje mu się przeżyć próbę zamachu. Jego pragnienie zemsty sprawia, że rozpoczynają się rządy terroru.

Godziny emisji Hitler - nieznane fakty

20:00

Kod Biblii: Gwoździe z krzyża

Historia trwającego 5 lat śledztwa w sprawie pochodzenia i przeznaczenia dwóch, pochodzących z czasów rzymskich gwoździ, odkrytych w grobowcu arcykapłana żydowskiego Kajfasza.

Godziny emisji Kod Biblii

21:00

Niewyjaśnione historie: Zamachowcy samobójcy

Zamach na kwaterę marynarki USA w Libanie w 1983 r. otworzył nowy rozdział w historii działań wojennych. Analiza aktów terroru: od bombardowań w Bejrucie po tragedię z 11 września.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

22:00

Premiera Kosmiczna mapa skarbów: Niebezpieczne wody

Łowca skarbów, Darrell Miklos, próbuje rozszyfrować mapę skarbów stworzoną przez jego idola z dzieciństwa - byłego astronautę Gordona „Gordo" Coopera. Czy Darrell odkryje fortunę?

Godziny emisji Kosmiczna mapa skarbów

23:00

Brzegiem Nilu, odc. 4

Ostatnie 1500 km jakie ma do pokonania Lev prowadzi przez Egipt, w tym tereny będące bastionem Bractwa Muzłumańskiego. Podróżnik korzysta z gościnności rolników i mieszkańców wsi.

Godziny emisji Brzegiem Nilu

00:00

Okrutni ludzie: Śmiertelne żądze

Dr Stone poddaje testowi swoją „skalę zła". Bada, jak w umysłach najbardziej wynaturzonych zabójców rodzi się żądza zabijania. Co ich popycha do realizacji straszliwych fantazji?

Godziny emisji Okrutni ludzie

01:00

Mistrzowie oręża: Powtarzalna kusza

Kusza Powtarzalna zmieniła Daleki Wschód. Mike i Chad przypominają pierwsze masowe użycie tej śmiercionośnej broni - pekińskie powstanie bokserów w 1899 roku.

Godziny emisji Mistrzowie oręża

02:00

Tajemnicze samochody, odc. 9

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

Godziny emisji Tajemnicze samochody

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 18

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia malarstwa, fotografii i sztuki filmowej.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

02:48

Łowcy staroci, odc. 10

W hrabstwie Kent łowca staroci Drew Pritchard odwiedza historyczną plantację chmielu. W plątaninie pajęczyn natrafia na ciekawe znaleziska.

Godziny emisji Łowcy staroci

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Nawet kosiarka ma więcej koni mechanicznych!

Wayne Carini oprowadzi widzów po świecie największych kolekcjonerów starych aut. Zaprezentuje perełki motoryzacji, które przez wiele lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 16

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. Jakie przełomowe odkrycia poznamy w tym odcinku?

Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:24

Strefa śmierci: Wietnam: Wzgórze 875

Od kilku dni żołnierze USA atakują siły Vietcongu wokół "Wzgórza 875". Są kilkadziesiąt metrów od linii wroga. Jeśli wygrają, będzie to ostatnie zwycięstwo w wojnie w Wietnamie.

Godziny emisji Strefa śmierci

05:12

Jak powstało dzisiaj: Złoto na pierwszych stronach gazet

Złoto w Kalifornii przyciągało tłumy poszukiwaczy fortuny. Wśród nich był biedny jak mysz kościelna George Hearst. Po latach trudów i mozolnej pracy jego syn przejął gazetę.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

05:36

Poszukiwacze skarbów: Prehistoryczny potwór

Ric Savage jest ze swoją ekipą w Mechanicsville w Wirginii. Prowadzi poszukiwania wielkiego kła prehistorycznego rekina megalodona. Jak zakończy się ta niezwykła misja?

Godziny emisji Poszukiwacze skarbów

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info