Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-11-14 Pokaż dziś

06:00

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 2

Do warsztatu Artura i Kuby trafia lekki samochód terenowy GAZ 67, określany jako sowiecki Jeep. Służył m.in. do przewozu osób, czy holowania moździerzy. Czy uda się renowacja?

Godziny emisji Retroreanimacja

07:00

Łowcy staroci, odc. 7

Drew zagląda do wiktoriańskiego teatru w Aberdeen i zwiedza dalekie, szkockie miasteczko Rothes. Natomiast Tee świetnie radzi sobie negocjując na stacji kolei parowej w Devon.

Godziny emisji Łowcy staroci

08:00

Mistrzowie oręża: Atlatl

Miotacz oszczepów powstał przed wynalezieniem łuku. Ta jedna z najstarszych broni, użyta była przez Indian przeciwko hiszpańskim konkwistadorom.

Godziny emisji Mistrzowie oręża

09:00

Hitler - wojna o ropę

W 1939 r., sześć tygodni po wybuchu wojny, Niemcom zostało już niewiele zapasów paliwa. Hitler, by wygrać wojnę, namierzył nowe źródło ropy: Azerbejdżańską Republikę Radziecką.

Godziny emisji Hitler - wojna o ropę

10:00

Rzeka diamentów: Poważna awaria

Awaria pomp staje się przyczyną ostrej kłótni pomiędzy Warrenem i Garym. Uszkodzony sprzęt stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia górników.

Godziny emisji Rzeka diamentów

11:00

Nowoczesna wojna: Zajęcie Bagdadu: Operacja „Thunder Runs"

Kiedy do Bagdadu Saddama Husajna wjechał amerykański batalion czołgów, rozpoczęła się jedna z najbardziej zaciekłych, a zarazem decydujących bitew drugiej wojny w Zatoce Perskiej.

Godziny emisji Nowoczesna wojna

12:00

Nowoczesna wojna: Odwaga na morzu

Podczas wojny na Pacyfiku w 1944 roku armia amerykańska dokonała inwazji na zatokę Leyte z ambitnym zamiarem odebrania Japończykom Filipin. Jak zakończyła się ta ofensywa?

Godziny emisji Nowoczesna wojna

13:00

Nowoczesna wojna: Walka o Pacyfik

Cykl programów ukazujący dramatyczny obraz współczesnych pól bitew, widziany oczami zwykłych żołnierzy.

Godziny emisji Nowoczesna wojna

14:00

Nowoczesna wojna: Okinawa - wyspa forteca

Cykl programów ukazujący dramatyczny obraz współczesnych pól bitew, widziany oczami zwykłych żołnierzy.

Godziny emisji Nowoczesna wojna

15:00

Samoloty, które nigdy nie latały: Ekspresem do Nowego Jorku - Boeing SST

Opowieść o marzeniu Kennedy'ego - budowie samolotu wytyczającego nowe drogi rozwoju techniki. Boeing 2707 miał latać najszybciej i najwyżej.

Godziny emisji Samoloty, które nigdy nie latały

16:00

Militaria na warsztat, odc. 2

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Premiera Łowcy staroci - najlepsze okazje: Niespodziewane zakupy

Łowca staroci Drew Pritchard opowiada o najciekawszych przedmiotach, jakie udało mu się kupić - od tych niesamowicie rzadkich i cennych po te kunsztowne i te dziwaczne.

Godziny emisji Łowcy staroci - najlepsze okazje

18:00

4 razy sztuka, odc. 2

Zwykli ludzie próbują sprzedać zawodowym kupcom i handlarzom różnego rodzaju kolekcjonerskie przedmioty. Jeśli dobiją targu — nie mogą się już wycofać. Kto zrobi interes życia?

Godziny emisji 4 razy sztuka

19:00

Złoto Hitlera

Nieznane epizody historii. Grupa współczesnych poszukiwaczy przygód na tropie tajemniczej działalności nazistów w Afryce Wschodniej podczas kampanii II wojny światowej.

Godziny emisji Złoto Hitlera

20:00

Dziedzictwo starożytnego Egiptu: Oblicze boga, Piramidy

Dr Kara Cooney wyrusza do odległych zakątków świata, by poznać największe tajemnice piramid. Podróż rozpoczyna w Egipcie, następnie odwiedza Meksyk i Sri Lankę.

Godziny emisji Dziedzictwo starożytnego Egiptu

21:00

Pytania o Boga

W programie poznamy różnorodnych ludzi z całego świata - zarówno wierzących jak i niewierzących, celebrytów i zwyczajnych ludzi. Odpowiedzą oni na pytanie, „Kim jest Bóg?"

Godziny emisji pytAnia

22:30

Ameryka: prawda i mity: Tajne skarbce

O skarbcach w USA krąży wiele mitów i legend. W Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku spoczywa złoto o wartości 250 miliardów dolarów. System zabezpieczeń pochodzi z 1924 roku.

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

23:00

Maszyny śmierci: Czasy średniowiecza

Średniowiecze to złoty wiek maszyn śmierci. W czasach inkwizycji i polowań na czarownice powstało więcej narzędzi tortur niż w jakiejkolwiek innej epoce.

Godziny emisji Maszyny śmierci

00:00

O.J. Simpson - winny czy niewinny?: Alibi

Detektywi Derrick Levasseur i Kris Mohandie wnikliwie analizują alibi Jasona Simpsona na wieczór, w którym popełniono morderstwa. Czy te informacje nie skomplikują śledztwa?

Godziny emisji O.J. Simpson - winny czy niewinny

01:00

Wojna na żywo: Znaleźć i zniszczyć

W 1967 roku, na granicy z Kambodżą, żołnierze amerykańskiej 4 Dywizji Piechoty natknęli się na ogromne siły wroga z Południowego Wietnamu. Zacięte walki trwały dziewięć dni.

Godziny emisji Wojna na żywo

02:00

Fabryka militariów, odc. 2

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

Godziny emisji Fabryka militariów

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 8

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, pomysłów, obiektów i idei w historii ludzkości. Wspaniała porcja rozrywki.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

02:48

Łowcy staroci, odc. 6

Drew Pritchard przeszukuje sklepy z antykami w północnym Londynie, a później razem z Tee odwiedza muzeum poświęcone szpitalowi z czasów II wojny światowej w Suffolk.

Godziny emisji Łowcy staroci

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Znaleziska za miliony

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 6

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia sejsmografu, radaru i satelity.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:24

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 1

Do warsztatu trafia samochód pancerny "Kubuś". Zbudowany podczas Powstania Warszawskiego, brał udział w walkach w Śródmieściu. Czy Artur i Kuba poradzą sobie z cennym zabytkiem?

Godziny emisji Retroreanimacja

05:12

Tajemnicze samochody, odc. 7

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

Godziny emisji Tajemnicze samochody

05:36

Był sobie przedmiot: Suszarka do włosów i wycieraczki samochodowe

Suszarki do włosów to bliskie kuzynki... odkurzaczy. Wycieraczki samochodowe wymyśliła kobieta, choć panowie inżynierowie pukali się w czoło i twierdzili, że nigdy się nie przyjmą.

Godziny emisji Był sobie przedmiot

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info