Reklama

Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2018-02-17 Pokaż dziś

06:00

Jak zmieniliśmy świat: Samochody

Jak pomysły ambitnej żony i innowacje szkockiego weterynarza doprowadziły do wynalezienia samochodu? Jak ten nowatorski kiedyś pojazd zmienił współczesny świat?

Godziny emisji Jak zmieniliśmy świat

06:50

Jak powstało dzisiaj: Naziści zaprowadzili nas na Księżyc

Reżim nazistowski tracił już władzę, kiedy konstruktor rakiet Wernher von Braun z grupą naukowców opuścił Niemcy i wyruszył z misją, która wkrótce zmieni bieg historii.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

07:15

Ameryka: prawda i mity: Co zdarzyło się w Vegas...

Hazard nie był pierwszym przedsięwzięciem, który przyniósł miliardy dolarów gospodarce Nevady. W programie przerażający sekret o budowie zapory Hoovera.

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

07:40

Ameryka: prawda i mity: Mistrzowie iluzji

Czy Harry Houdini zmarł podczas ucieczki ze swojej słynnej celi tortur? Jak P. T. Barnumowi udało się podwoić zyski, fabrykując plotki na temat swoich sztuczek i wyczynów?

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

08:05

Metropolie: Manhattan

Manhattan może się poszczycić wspaniałymi restauracjami i ciekawymi imprezami. Jak to się stało, że ta mała wysepka w nowojorskim porcie stała się definicją słowa „metropolia"?

Godziny emisji Metropolie

Reklama
09:00

Militarny ranking: Wynalazki

Wojny zawsze napędzały rozwój techniki. Penicylina, pierwsze operacje plastyczne, rozwój Internetu: które z tych wynalazków miały największy wpływ na nasze życie?

Godziny emisji Militarny ranking

10:00

Wielkie polowanie: część 1

Historia ponad 50 tys. żołnierzy z AK i innych organizacji konspiracyjnych, którzy po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski w 1944 roku zostali internowani i wywiezieni na Sybir.

Godziny emisji Wielkie polowanie

11:00

Hitler - nieznane fakty: Potwór

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

Godziny emisji Hitler - nieznane fakty

12:00

Złoto Hitlera

Nieznane epizody historii. Grupa współczesnych poszukiwaczy przygód na tropie tajemniczej działalności nazistów w Afryce Wschodniej podczas kampanii II wojny światowej.

Godziny emisji Złoto Hitlera

13:00

Zakładnicy SS: Podróż w nieznane

Rekonstrukcja transportu więźniów wraz z rodzinami w głąb Alp przez jednostki SS. Naziści planowali użyć ich jako kart przetargowych w negocjacjach z Aliantami.

Godziny emisji Zakładnicy SS

14:00

Poszukiwacze wojennych skarbów, odc. 2

Tereny frontu wschodniego II wojny światowej wciąż kryją szczątki milionów żołnierzy i ich broni. Czterech mężczyzn wyrusza z misją odnalezienia zapomnianych pól walki.

Godziny emisji Poszukiwacze wojennych skarbów

15:00

Metropolie: San Francisco

San Francisco jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich metropolii. Jak różnorodna populacja miasta poradziła sobie z tragedią i przemieniła hiszpański port w stolicę kultury?

Godziny emisji Metropolie

16:00

Aleksander Wielki: Na koniec świata

Kronika życia jednego z najbardziej utalentowanych wodzów w historii. Poznamy szczegóły kampanii z Macedonii do Indii, jaką odbył Aleksander chcąc rozszerzyć królestwo swego ojca.

Godziny emisji Aleksander Wielki

17:00

Był sobie przedmiot: Odkurzacz

Bez odkurzacza codzienne porządki byłyby udręką. Odcinek daje odpowiedzi na pytania, skąd wzięło się to urządzenie oraz co łączy je z zadłużonym sprzątaczem i znaczkami pocztowymi.

Godziny emisji Był sobie przedmiot

17:30

Był sobie przedmiot: Krawat i tablice rejestracyjne

Niezwykła historia krawatów i tablic rejestracyjnych. Kawałek wiązanego pod szyją materiału zawojował już dwór Ludwika XIV. A blaszane oznakowania aut zadziwiają kolorem i wzorem.

Godziny emisji Był sobie przedmiot

Reklama
18:00

Wyprawa do krainy wiecznego lodu

Aktor Robert Atzorn wyrusza na wyprawę śladami niemieckiego polarnika, Alfreda Wegenera, który między 1906 a 1931 odbył cztery ekspedycje na Grenlandię.

Godziny emisji Wyprawa do krainy wiecznego lodu

19:00

Tajfun na Filipinach

Analiza najsilniejszego tajfunu w historii, który w listopadzie 2013 roku uderzył w Filipiny. Relacje naocznych świadków i wstrząsające zdjęcia zniszczeń, które wyrządził żywioł.

Godziny emisji Tajfun na Filipinach

20:00

Jezus. Brakujący życiorys: Kim była Maria Magdalena?

Postać tej kobiety tylko kilkanaście razy pojawia się w Nowym Testamencie, choć inne teksty przypisują jej dużo większą rolę. Co naprawdę wiemy o Marii Magdalenie?

Godziny emisji Jezus. Brakujący życiorys

21:00

Krajobraz po Hitlerze, odc. 1

Kiedy II wojna światowa dobiegła końca, a zimna wojna jeszcze się nie zaczęła, mieszkańcy Europy mieli nadzieję na trwały pokój. Zamiast tego znaleźli się na krawędzi apokalipsy.

Godziny emisji Krajobraz po Hitlerze

22:00

Maszyny śmierci: Przesłuchanie

Poznaj historię najokrutniejszych narzędzi tortur, służących niegdyś do wydobywania zeznań. Poznaj budowę i działanie kołyski Judasza, krzesła przesłuchań czy obieraczki do skóry.

Godziny emisji Maszyny śmierci

23:00

Metropolie: Londyn

Londyn jest jednym z najbardziej fascynujących miast świata. Jak to się stało, że niewielka rzymska osada stała się centrum największego imperium na świecie?

Godziny emisji Metropolie

00:00

Rzeka diamentów, odc. 6

Poszukiwacze chcą znaleźć jak najwięcej cennych kamieni szlachetnych, zanim zimowy śnieg zmusi ich do opuszczenia doliny. Z badań geologicznych wynika, że możliwości są ogromne...

Godziny emisji Rzeka diamentów

01:00

Porzucone konstrukcje: Misja kosmos

Witajcie w przedziwnym świecie porzuconych programów kosmicznych. Co stało się z ogromną armatą z projektu HARP na Barbados, oraz z górskim obserwatorium Barcroft w Kalifornii?

Godziny emisji Porzucone konstrukcje

02:00

Krwawe porachunki: Wojna w Royal Gorge

Kulisy jednego z konfliktów o szlak kolejowy. W latach 70. XIX wieku wielkie firmy kolejowe walczyły o to, kto pierwszy położy tory w kanionie Royal Gorge w Kolorado.

Godziny emisji Krwawe porachunki

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 25

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie fascynująca historia muzeów.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

Reklama
03:12

U źródeł wynalazków, odc. 26

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie mroczna historia wilkołaków.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:36

Strefa śmierci: Misja w Panamie

Amerykanin Kurt Muse, więziony w Panamie przez generała Noriegę, zginąłby, gdyby nie akcja przeprowadzona przez amerykańskie siły specjalne Delta Force.

Godziny emisji Strefa śmierci

04:24

Łowcy staroci, odc. 8

Drew i Julian odwiedzają ogromne złomowisko starych samolotów. Kolekcja jest okazała, lecz eksponaty są dość drogie. Następnie poszukują skarbów w uroczym średniowiecznym dworku.

Godziny emisji Łowcy staroci

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Robi się gorąco

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Moc trzech

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info