Reklama

Logo Discovery Historia Discovery Historia program TV na 2018-03-23 - ramówka, emisje

2018-03-23 Pokaż dziś

06:00

Ameryka: prawda i mity: Ostatni obrońca

Prawdziwa historia bitwy pod Alamo i odważnych wyczynów George'a Custera różnią się o tych, które znamy. Jak naprawdę zginął Davy Crockett?

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

06:25

U źródeł wynalazków, odc. 9

Dziś poznamy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia hoteli, restauracji i domów towarowych.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

06:50

Był sobie przedmiot: Widelec i frisbee

Czy ktoś przypuszcza, że widelce przez wieki były potępiane przez Kościół, a niektórzy ludzie wierzyli, że plażowa zabawka frisbee lata na niewidzialnym sznurku?

Godziny emisji Był sobie przedmiot

07:15

Łowcy staroci, odc. 7

Drew Pritchard ma nadzieję, że podczas wizyty w muzeum maszyn o napędzie parowym w Norfolku, uda mu się znaleźć kilka niechcianych skarbów. W Hereford ogląda ekskluzywną kolekcję.

Godziny emisji Łowcy staroci

08:05

Złomowisko PL 6, odc. 1

Kulisy biznesu, w którym rządzą ludzie o stalowych nerwach, a gruz zamienia się w złoto. Jak te pozornie nikomu niepotrzebne metalowe „odpady" obrócić w czysty zysk?

Godziny emisji Złomowisko PL

Reklama
09:00

Niewyjaśnione historie: Legendy Pearl Harbor, część 2

Relacje naocznych świadków i mniej znane fakty na temat japońskiego ataku na Pearl Harbor, w tym historia drugiego ataku, który miał miejsce trzy miesiące później.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

10:00

Samochody - klasyka gatunku: Nawet kosiarka ma więcej koni mechanicznych!

Wayne Carini oprowadzi widzów po świecie największych kolekcjonerów starych aut. Zaprezentuje perełki motoryzacji, które przez wiele lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

10:30

Samochody - klasyka gatunku: Zlot samochodowy

Wayne Carini oprowadzi widzów po świecie największych kolekcjonerów starych aut. Zaprezentuje perełki motoryzacji, które przez wiele lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

11:00

Metropolie: Londyn

Londyn jest jednym z najbardziej fascynujących miast świata. Jak to się stało, że niewielka rzymska osada stała się centrum największego imperium na świecie?

Godziny emisji Metropolie

12:00

Metropolie: Paryż

Paryż słynie jako stolica kulinarna. Co bagietki mają wspólnego z rewolucją francuską? Jak przyniosły sławę pewnemu szefowi kuchni? I jak to się stało, że aptekarz wymyślił frytki?

Godziny emisji Metropolie

13:00

Metropolie: Manhattan

Manhattan może się poszczycić wspaniałymi restauracjami i ciekawymi imprezami. Jak to się stało, że ta mała wysepka w nowojorskim porcie stała się definicją słowa „metropolia"?

Godziny emisji Metropolie

14:00

Metropolie: Rzym

Po 2700 latach historii, Rzym to jedno z najstarszych europejskich miast. Jaki był starożytny przepis i jakie tajne składniki zostały użyte do wybudowania tej pierwszej metropolii?

Godziny emisji Metropolie

15:00

Maszyny na linii ognia: Ochrona armii

Mike Brewer sprawdza, jak skuteczne są kamizelki kuloodporne Osprey, noszone przez brytyjskich żołnierzy w Afganistanie i jak działa karabin bojowy SA80.

Godziny emisji Maszyny na linii ognia

16:00

Militaria na warsztat, odc. 2

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Łowcy staroci, odc. 7

Handlarze staroci toczą zaciekłą bitwę na zamku w Essex. W antykwariacie w Berkshire natrafiają na cenne skarby związane z anatomią. Drew okazyjnie kupuje motoryzacyjne pamiątki.

Godziny emisji Łowcy staroci

Reklama
18:00

Łowca zabawek: Zabawkowy Taboo

Jordan poszukuje rzadkiej figurki przedstawiającej uhonorowanego nagrodą Grammy rapera Taboo jako zapaśnika. Ogląda też prywatną kolekcję figurek gwiazdy wrestlingu, Hulka Hogana.

Godziny emisji Łowca zabawek

18:30

Łowca zabawek: Książę zabawek

Przed swoim pierwszy międzynarodowym Comic Conem w Birmingham, Jordan postanawia zaopatrzyć się w zabawki związane z brytyjskimi programami telewizyjnymi i filmami.

Godziny emisji Łowca zabawek

19:00

Hitler - nieznane fakty: Potwór

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

Godziny emisji Hitler - nieznane fakty

20:00

Premiera Tesla: niebezpieczny umysł: Superbroń

Ekipa bada okoliczności śmierci Tesli. CIA i FBI prawdopodobnie mają jego zaginione notatki. Czy prototyp „promienia śmierci" zadziała? Czy wynalazek mógł być motywem morderstwa?

Godziny emisji Tesla

21:00

Premiera Tajemnica Marco Polo

Czy najznakomitszy podróżnik w historii - Marco Polo - naprawdę odwiedził w XIII wieku Chiny? Naukowcy i historycy z Europy i Chin poszukują odpowiedzi na to pytanie.

Godziny emisji Tajemnica Marco Polo

22:00

Porzucone konstrukcje: Misja kosmos

Witajcie w przedziwnym świecie porzuconych programów kosmicznych. Co stało się z ogromną armatą z projektu HARP na Barbados, oraz z górskim obserwatorium Barcroft w Kalifornii?

Godziny emisji Porzucone konstrukcje

23:00

Premiera Perły motoryzacji: Samochodowe szaleństwo w Calgary

Peter dobija targu z pewnym klientem nie mając pojęcia, że w ramach tej transakcji musi pojawić się na charytatywnej imprezie w Calgary. Będzie to dzień na nowym torze wyścigowym!

Godziny emisji Perły motoryzacji

23:30

Premiera Perły motoryzacji: Idealny Spyder trafia na Florydę

Peter i Gary trafiają na Ferrari Daytona Spyder i chcą koniecznie wybrać się nim na zlot Palm Beach Cavallino Classic. Plany krzyżuje im klient, proponujący zaskakującą wymianę.

Godziny emisji Perły motoryzacji

00:00

Zbrodnie, które wstrząsnęły światem: Fred i Rosemary West

W latach 1978-1994 małżonkowie Fred i Rosemary West zwabiali do swojego domu bezbronne młode kobiety, które następnie pozbawiali życia. W programie kulisy tych brutalnych zbrodni.

Godziny emisji Zbrodnie, które wstrząsnęły światem

01:00

Mistrzowie oręża: Rzymski skorpion

Inżynier Chad Houseknecht i historyk oręża Mike Loades odtwarzają gigantyczną, wolnostojącą kuszę-katapultę, która w starożytności terroryzowała pola walki płonącymi strzałami.

Godziny emisji Mistrzowie oręża

Reklama
02:00

Ameryka: prawda i mity: Nieznana stolica

Mało kto wie, że pozostałości po pierwszym budynku Białego Domu zostały zakopane pod stadionem baseballowym Diamond w Wirginii. Czego jeszcze nie wiesz o Ameryce?

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 8

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, pomysłów, obiektów i idei w historii ludzkości. Wspaniała porcja rozrywki.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

02:48

Łowcy staroci - najlepsze okazje: Niezwykłe przedmioty

Łowca staroci Drew Pritchard opowiada o najciekawszych przedmiotach, jakie udało mu się kupić - od tych niesamowicie rzadkich i cennych po te kunsztowne i te dziwaczne.

Godziny emisji Łowcy staroci - najlepsze okazje

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Postrzelone Porsche

Wayne cieszy się ze znalezienia dwóch wczesnych modeli Porsche 356. Odkrywa jednak, że drzwi jednego z samochodów noszą dziury po kulach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 17

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie przeniesiemy się w czasie, by poznać historię zawodu żołnierza poprzez wieki.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:24

Strefa śmierci: Inwazja na Grenadę

W 1983 roku grupa marksistowskich ekstremistów dokonała zamachu na rząd Grenady i zabiła premiera. Do konfliktu włączyła się amerykańska armia, która uratowała 800 obywateli USA.

Godziny emisji Strefa śmierci

05:12

Ameryka: prawda i mity: Wojna secesyjna

Największe miasto północnych Stanów Zjednoczonych starało się odłączyć. Północ nie rozpoczęła walk by skończyć z niewolnictwem, przyczyną większości śmierci nie były rany bitewne.

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

05:36

U źródeł wynalazków, odc. 15

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia balonu napełnianego gorącym powietrzem.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

O programie TV stacji Discovery Historia

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-03-23. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-03-23 dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w Discovery Historia

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info