Logo Discovery Science Program TV Discovery Science - ramówka, emisje

2017-08-13 Pokaź dziś

06:00

Anatomia magii: Kula armatnia Godziny emisji

Czy magik może zgnieść dziesięciotonowy tankowiec niczym puszkę po napojach? Czy człowiek jest w stanie lewitować? Tajemnice z pozoru cudownych wyczynów.

06:25

Co było dalej?, odc. 3 Godziny emisji

Nieustraszony poszukiwacz przygód próbuje przelecieć pomiędzy biurowcami z szybkością 200 km/godz. Inny śmiałek rzuca się z prędkością 145 km/godz. w kierunku ziemi.

06:50

Co było dalej?, odc. 4 Godziny emisji

Przenoszony wiatrem pożar zmusza pracownika budowlanego do schronienia się na wąskim balkonie. Ogień topi najbliższe okno. Czy mężczyzna zdecyduje się na skok czy poczeka ma pomoc?

07:15

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Granat w powietrzu Godziny emisji

Pogromcy mitów szukają prawdy w pełnych eksplozji scenariuszach hollywoodzkich filmów. Czy bohater filmu może strzelić do lecącego w powietrzu granatu i go unieszkodliwić?

08:05

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Piecyk na drewno, indygo, syntezatory Godziny emisji

Jak produkowane są żelazne piecyki opalane drewnem, przynoszące ciepło w czasie surowych zim? Jak wytwarza się syntezatory, którch wynalezienie na zawsze zmieniło oblicze muzyki?

08:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Trójkołowce Morgan, włókna bambusowe, toalety Godziny emisji

Jak montowane są współczesne trójkołowe samochody firmy Morgan? W jaki sposób dłonie strażaków są chronione przed wysoką temperaturą, ogniem oraz chemikaliami?

09:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Turbiny wiatrowe, opony, grzyby Godziny emisji

Jak produkowane są turbiny wiatrowe o rozpiętości łopat dwukrotnie większej niż szerokość skrzydeł Boeinga? W jaki sposób soki drzew są przetwarzane na opony samochodowe?

09:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Amunicja, wiertła dentystyczne, znaki drogowe Godziny emisji

Jak wytwarzane są super naboje? Ponadto, jak powstają słynne narzędzia tortur jakimi są wiertła dentystyczne?

10:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 15 Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak działają mechanizmy współczesnego świata. Poznajmy historię przedmiotów i maszyn, które otaczają nas w codziennym życiu, od żarówek po rakiety kosmiczne.

10:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 16 Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak działają mechanizmy współczesnego świata. Poznajmy historię przedmiotów i maszyn, które otaczają nas w codziennym życiu, od żarówek po rakiety kosmiczne.

11:00

Triki ludzkiej psychiki: Publiczne odrzucenie Godziny emisji

Jak zareagujemy, kiedy w naszą prywatną przestrzeń wedrze się duży pluszowy miś, prezenter programu "Runway" lub człowiek gaduła, który zbliży się do nas na bliską odległość?

11:30

Triki ludzkiej psychiki: Bałwany atakują Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, co się dzieje, kiedy balony unoszą dziecko, alarm samochodowy postanawia wykończyć kierowcę, a kilku twardzieli dostaje dużo więcej, niż się spodziewali.

12:00

Premiera Pogromcy mitów: Nowa generacja: Malowanie ładunkami wybuchowymi Godziny emisji

Najwytrwalsi uczestnicy zmagań, szukają prawdy w micie o malowaniu z pomocą ładunków wybuchowych. Następnie testują teorię twierdzącą, że alkohol zwiększa kreatywność.

13:00

Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem: Czy istnieje rasa doskonała? Godziny emisji

Co wyróżnia ludzkie rasy? Czy za pomocą nowoczesnych technologii uda się stworzyć rasę doskonałą? Naukowcy spróbują określić, dokąd zmierza ludzkość.

14:00

Jak działa wszechświat?: Saturn Godziny emisji

Analiza kilku najnowszych odkryć w kosmosie, takich jak gwałtowne burze na Saturnie, ewoluujący system pierścieni tej planety oraz aktywność sejsmiczna na jednym z jego księżyców.

15:00

Fabryki smaku: Słodki jak cukier Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji cukru: od uprawy roślin aż po znalezienie się na naszych stołach. Jak powstają popularne placki tortilla?

15:30

Fabryki smaku: Zupy dla leniwych Godziny emisji

Tym razem sprawdzimy, ile krabów potrzebnych jest do produkcji paluszków krabowych. Podczas wizyty w fabryce Campbella dowiemy się, jak powstają przecierane zupy.

16:00

Od destrukcji do produkcji: Trąbki i wytłoczki na jajka Godziny emisji

Ze zużytych fotokopiarek odzyskuje się miedź, z której później produkuje się mosiężne trąbki. Ze startych ziemniaków można wytwarzać wytłaczanki na jajka.

16:30

Od destrukcji do produkcji: Protezy rąk Godziny emisji

Wizjonerzy recyklingu i chemicy-czarodzieje wspólnie przetwarzają stare lodówki i dają nowe możliwości ludziom w potrzebie.

17:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Koło mitycznej fortuny Godziny emisji

Skrzynka mailowa jest pełna listów od widzów. Pogromcy mitów postanawiają zorganizować loterię - pięć pierwszych maili wygrywa a ich autorom Jamie i Adam udzielą odpowiedzi.

18:00

Jak działa Ziemia: Walka o życie w Japonii Godziny emisji

W Japonii Liz Bonnin i Martin Pepper są świadkami niezwykłej bitwy, w której przeciwnikami są ludzie i ziemia, na której żyją na co dzień.

19:00

Premiera Sekrety telewizji Godziny emisji

To jeden z najbardziej skomplikowanych zawodów w przemyśle rozrywkowym. Showrunner to pomysłodawca, producent i scenarzysta serialu telewizyjnego w jednym.

21:00

Pogromcy mitów: Nowa generacja: Malowanie ładunkami wybuchowymi Godziny emisji

Najwytrwalsi uczestnicy zmagań, szukają prawdy w micie o malowaniu z pomocą ładunków wybuchowych. Następnie testują teorię twierdzącą, że alkohol zwiększa kreatywność.

22:00

Jak to jest zrobione?, odc. 10 Godziny emisji

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Przyjrzymy się, jak powstają cążki do paznokci, olej canola oraz jak przebiega renowacja plakatów.

22:30

Jak to jest zrobione?, odc. 11 Godziny emisji

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja słomkowych sombrer, humusu i termometrów tarczowych.

23:00

Od destrukcji do produkcji: Pokrywy studzienek i szklane kule śnieżne Godziny emisji

Stare wózki sklepowe służą jako surowiec do produkcji pokryw studzienek kanalizacyjnych. Z rolek po papierze toaletowym robi się stoły do gry w piłkarzyki.

23:30

Od destrukcji do produkcji: Diamenty, dachówki, foremki do ciastek Godziny emisji

Zniszczony samochód rusza w nową podróż jako błyszcząca forma do ciastek. Z popiołów powstaje lśniący diament.

00:00

Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem: Czy są więcej niż trzy wymiary? Godziny emisji

Wyposażeni w najbardziej nowoczesny i nowatorski sprzęt w historii ludzkości znani fizycy próbują odkryć tajemnice innych wymiarów czasoprzestrzennych.

01:00

Ciekawość: Potęga umysłu Godziny emisji

Hipnoterapeuta oraz lekarz z zespołem neurologów i psychologów przeprowadzają niezwykły eksperyment, aby się przekonać, czy zwykli ludzie mogą zmienić się w zabójców.

02:00

Cuda inżynierii: Superokręt marynarki wojennej USA Godziny emisji

Okręty podwodne typu Virginia to najbardziej zaawansowane technologicznie jednostki z napędem nuklearnym. Maszyny te mierzą ponad 120 metrów długości i ważą aż 7,8 tony.

02:48

Ziemia - planeta tajemnic, odc. 2 Godziny emisji

Naukowcy z pomocą grafiki komputerowej i wizualnych analogii próbują połączyć fascynujące, mało znane fakty, aby przedstawić dobrze znany nam świat z zupełnie innej perspektywy.

03:36

Anatomia magii: Koparka siejąca zniszczenie Godziny emisji

Świat magii od środka. Grupa iluzjonistów odsłania swoje najpilniej strzeżone sekrety, wyjaśniając widzom, na czym polegają ich z pozoru niemożliwe do wykonania sztuczki.

04:00

Anatomia magii: Opuszczony szpital psychiatryczny Godziny emisji

Świat magii od środka. Grupa iluzjonistów odsłania swoje najpilniej strzeżone sekrety, wyjaśniając widzom, na czym polegają ich z pozoru niemożliwe do wykonania sztuczki.

04:24

Miasto pod lupą: Chicago Godziny emisji

Z pomocą nowatorskich technik animacji komputerowej obdzieramy Chicago z betonu i stali i docieramy do infrastruktury, która chroni miasto przed mroźnymi zimami i falami upałów.

05:12

Jak to jest złożone?: Rewolucja dronów Godziny emisji

Poradnik dla majsterkowiczów, którzy chcą zbudować największe wynalazki ludzkości. Jak można samodzielnie skonstruować dron Octocopter, gigantyczną śmieciarkę i rozrusznik serca?

05:36

Jak to jest złożone?: Tajemnice kosmicznego skafandra Godziny emisji

Poradnik dla majsterkowiczów, którzy chcą zbudować największe wynalazki ludzkości. Jak można samodzielnie skonstruować odrzutowe skrzydła, skafander kosmiczny i kolej linową?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

  • 18.08, 18:00 Zagadki Ziemi: Sztylet Tutanchamona Godziny emisji
  • 20.08, 12:00 Pogromcy mitów: Nowa generacja: Strzelanie na ślepo Godziny emisji
  • 20.08, 13:00 Technologia przetrwania: Klątwa dżungli Godziny emisji
  • 21.08, 18:00 Zagadki Ziemi: Klątwa morskiego potwora Godziny emisji
  • 27.08, 12:00 Pogromcy mitów: Nowa generacja: Zemsta igły w stogu siana Godziny emisji
  • 27.08, 13:00 Technologia przetrwania: Rozbitek na bezludnej wyspie Godziny emisji
  • 03.09, 12:00 Pogromcy mitów: Nowa generacja: Wielkie wyzwanie Godziny emisji
  • 03.09, 13:00 Technologia przetrwania: Black Bayou Godziny emisji
  • 04.09, 20:00 Jak to jest zrobione?: Kółka do deskorolek, baklawa Godziny emisji
  • 05.09, 20:00 Jak to jest zrobione?: Nunofilc, kruszarki Godziny emisji
© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info