Reklama

Logo Discovery Science Program TV Discovery Science - ramówka, emisje

2018-02-14 Pokaż dziś

06:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Skóra, Latająca deska, Grand Canal

Przyjrzyjmy się, jak powstają rzeczy i urządzenia w różnych miejscach świata. Dziś o produkcji skóry, dziwnej desce do latania i kulisach funkcjonowania Grand Canal.

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

06:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 20

Jak powstają ogromne tunele solarne, które zaopatrują w energię największe miasta na świecie? Jak hektary lasów sosnowych zamieniają się w doskonałej jakości drewno?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

07:00

Jak to jest zrobione?: Dyliżanse, sygnalizatory uliczne, motocyklowe baki paliwa, wypalana ceramika

W programie przyjrzymy się, jak przebiega proces produkcji dyliżansów, sygnalizatorów ulicznych, motocyklowych zbiorników paliwa i ceramiki wypalanej w ogniu.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

07:30

Jak to jest zrobione?: Dekoracyjne sombrera , Sosy do sałatek , Kapiszonowce , Medycyna regeneracyjna

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstają sosy do sałatek, preparaty regenerujące czy kapiszonowce? Ta seria przybliży nam procesy produkcyjne wielu dziwnych rzeczy.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

08:00

Fabryki smaku: Uczta królów

Jak przebiega produkcja najpopularniejszych produktów spożywczych? Zajrzymy do fabryk i prześledzimy, jak nasze przysmaki trafiają na sklepowe półki.

Godziny emisji Fabryki smaku

Reklama
08:30

Od destrukcji do produkcji: Trąbki i wytłoczki na jajka

Ze zużytych fotokopiarek odzyskuje się miedź, z której później produkuje się mosiężne trąbki. Ze startych ziemniaków można wytwarzać wytłaczanki na jajka.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

09:00

Akcja: innowacja: Przestrzeń kosmiczna

Najzdolniejsi i doświadczeni naukowcy, inżynierowie, przedsiębiorcy i wynalazcy podejmują próby zrewolucjonizowania swoich dziedzin z nadzieją dokonania przełomowych odkryć.

Godziny emisji Akcja

10:00

Porzucone konstrukcje: Miasta - widma

W programie przyjrzymy się opustoszałym obszarom miejskim, takim jak japońska wyspa Hashima oraz Prypeć na Ukrainie, gdzie czas zatrzymał się po katastrofie w Czarnobylu.

Godziny emisji Porzucone konstrukcje

11:00

Kod do ucieczki: Chińska restauracja

Dwie trójki zupełnie obcych sobie ludzi zostają zamknięte w identycznych chińskich restauracjach. Mają tylko godzinę, aby rozwiązać serię zagadek, które ułatwią im ucieczkę.

Godziny emisji Kod do ucieczki

12:00

Technologia przetrwania: Ucieczka z Doliny Śmierci

Dolina Śmierci w Kalifornii to wyjątkowo niebezpieczne miejsce na ziemi. Andy przedziera się przez ten dziki region z nadzieją, że technologie pomogą mu powrócić do cywilizacji.

Godziny emisji Technologia przetrwania

13:00

S.O.S. z kosmosu: Pożar na Mirze

Kosmonauci walczą ze śmiertelnie groźnym pożarem i próbują odzyskać kontrolę nad statkiem towarowym na rosyjskiej stacji kosmicznej Mir.

Godziny emisji S.O.S. z kosmosu

14:00

Jak to jest zrobione?: Zewnętrzne twarde dyski, mrożone krewetki, ręczniki papierowe

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu? W programie o zewnętrznych twardych dyskach, mrożonych krewetkach i papierowych ręcznikach.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

14:30

Jak to jest zrobione?: Herbata, kwiatony dachowe, sztuczne kwiaty, felgi aluminiowe

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu? W programie o herbacie, kwiatonach dachowych, sztucznych kwiatach i felgach aluminiowych.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

15:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Samochodowe ucieczki , Zwierzęce psikusy

Adam i Jamie biorą pod lupę kilka słynnych ucieczek samochodowych. Czy jadąc z tak zawrotną szybkością złoczyńcy mogą zamieniać się miejscami? Czy można wyrzucić kierowcę z auta?

Godziny emisji Prawda czy fałsz - pogromcy mitów

16:00

Operacja: lot, odc. 1

Załoga przygotowuje się do pierwszego, historycznego lotu do Tokio. Nowy personel przechodzi szkolenie. Inżynier Filip dzielnie radzi sobie z techniczną usterką tuż przed startem.

Godziny emisji Operacja

Reklama
17:00

Od destrukcji do produkcji: Teczki i krasnale ogrodowe

Mundury załóg samolotów pasażerskich służą za surowiec do produkcji stylowych teczek. Aluminiowe puszki po lakierze do włosów przerabiane są na ogrodowe krasnale.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

17:30

Od destrukcji do produkcji: Trąbki i wytłoczki na jajka

Ze zużytych fotokopiarek odzyskuje się miedź, z której później produkuje się mosiężne trąbki. Ze startych ziemniaków można wytwarzać wytłaczanki na jajka.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

18:00

Zagadki Ziemi: Klątwa Merlina

Układ kamieni w północnej Francji może mieć związek z mitem o Merlinie. Czy zdjęcia satelitarne pomogą wyjaśnić tę starożytną zagadkę?

Godziny emisji Zagadki Ziemi

19:00

Porzucone konstrukcje: Statki - widma

Niegdyś były triumfem inżynierii morskiej. Dziś, rdzewieją a teren cmentarzyska statków w Maryland przejęła przyroda. Zobaczymy m.in. wnętrze łodzi podwodnej z czasów Zimnej Wojny.

Godziny emisji Porzucone konstrukcje

20:00

Jak to jest zrobione?: Uzdrawiające bębny, rodzynki, stereoskopy, mikrofony wstęgowe

W programie przyjrzymy się, jak przebiega proces produkcji szamańskich bębnów uzdrawiających, rodzynek, stereoskopów i mikrofonów wstęgowych.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

20:30

Jak to jest zrobione?: Berety, likier anyżowy i rowery stacjonarne

Przyjrzyjmy się, jak powstają przedmioty, które wykorzystujemy na co dzień. W programie o beretach, likierze anyżowym i rowerach stacjonarnych."

Godziny emisji Jak to jest zrobione

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Ser Wensleydale, pędzle

Jak przebiega proces produkcji sera Wensleydale? Jak ze świńskiej sierści powstają najlepsze na świecie pędzle? Jak destyluje się aromatyczne oleje z eukaliptusa, przysmaku koali?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Czedar, fantomy do nauki resuscytacji

Jak powstaje czedar - najpopularniejszy ser na świecie? Jak skonstruowane są fantomy pomagające w nauce resuscytacji?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

22:00

Fabryki smaku USA: Ale paszteciki!

Zobacz, w jaki sposób powstają cukrowe ciasteczka, paszteciki piwne oraz napój z korzenia żeń-szenia.

Godziny emisji Fabryki smaku USA

22:30

Fabryki smaku: Zakręcone frytki

Przyjrzyjmy się, jak przebiega produkcja ulubionych produktów spożywczych Kanadyjczyków. W programie o zakręconych frytkach, cieście Red Velvet i karmelowej piance żelowej.

Godziny emisji Fabryki smaku

Reklama
23:00

Zagadki Ziemi: Tajemnice pustynnych mumii

Wyjątkowe zdjęcia mogą wyjaśnić dlaczego w głębi pustyni odnaleziono tajemnicze mumie. Dowiemy się też, w jaki sposób na Bliskim Wschodzie pojawiła się monstrualna burza piaskowa?

Godziny emisji Zagadki Ziemi

00:00

Jak to jest zrobione - wszystko o sporcie, odc. 7

Jak przebiega proces produkcji zimowego sprzętu sportowego, takiego jak deski snowboardowe czy kamienie do curlingu? Jak powstaje sprzęt, z którego korzystają najlepsi sportowcy?

Godziny emisji Jak to jest zrobione - wszystko o sporcie

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 16

Jak to się dzieje, że w fotelach lotniczych czujemy się bezpiecznie i mamy zapewnioną rozrywkę? Dlaczego podczas projektowania staników korzysta się z technologii lotniczych?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

01:00

Fabryka przedmiotów domowych: Czas na młotki

Jak powstaje ulubione wyposażenie gospodarstw domowych? Zajrzymy za kulisy przedziwnych i niebywałych procesów, których efektem są stalowe młotki, materace i zapalniczki.

Godziny emisji Fabryka przedmiotów domowych

01:30

Jak to jest złożone?: Wznoszenie wieżowca

Poradnik dla majsterkowiczów, którzy mają inspiracje aby własnoręcznie stworzyć największe wynalazki ludzkości. Jak skonstruować samochód solarny, wieżowiec i elektrownię wodną?

Godziny emisji Jak to jest złożone

02:00

Niewyjaśnione: Nadprzyrodzona autostrada w USA

Już od 25 lat Chuck Zukowski zajmuje się zjawiskami paranormalnymi w Stanach Zjednoczonych. Teraz dostrzegł pewien wzorzec: UFO zwykle pojawia się wzdłuż 37 równoleżnika.

Godziny emisji Niewyjaśnione

02:48

Cuda inżynierii: Shanghai Tower

Shanghai Tower to drugi najwyższy na świecie budynek o wysokości 632 metrów. Ten cud współczesnej architektury jest dziełem inżynierów, którzy nie bali się przekraczać granic.

Godziny emisji Cuda inżynierii

03:36

Być jak Da Vinci, odc. 8

Zespół konstruuje jeden z najbardziej futurystycznych wynalazków mistrza. Projekt maszyny XV-wiecznego geniusza może z powodzeniem konkurować ze współczesnymi projektami.

Godziny emisji Być jak Da Vinci

04:24

Opcje przetrwania: Aligator i lodowe tsunami

Co zrobiłbyś, gdyby nagle spadła na ciebie ściana lodu? Czy jesteś w stanie poradzić sobie, kiedy zostaniesz uwięziony w windzie? Eksperci udzielają praktycznych porad.

Godziny emisji Opcje przetrwania

05:12

Jak działa wszechświat?: Supernowe

Życie powstaje podczas niewyobrażalnie ogromnych eksplozji kosmicznych, które nazywamy supernowe. Z samego serca gwiazd wyrzucana jest materia, która rozchodzi się w przestrzeń.

Godziny emisji Jak działa wszechświat

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info