Reklama

Logo FilmBox Arthouse Program TV FilmBox Arthouse - ramówka, emisje

2018-02-21 Pokaż dziś

06:00

Awaria

Dramat, Komedia ( Turcja 2015 ) Czas: 71min.

Lekka i pełna humoru opowieść o problemach małżeńskich pewnej pary.

Reżyseria: Murat Akdag

Obsada: Reha Kadak , Pinar Alkan , Kaya Erdas

Godziny emisji Awaria

07:15

Zbłąkany pies

Thriller ( Japonia 1949 ) Czas: 117min.

Podczas upalnego lata, skorumpowany detektyw stara się odnaleźć swój ukradziony pistolet.

Reżyseria: Akira Kurosawa

Obsada: Toshiro Mifune , Takashi Shimura

Godziny emisji Zbłąkany pies

09:20

Piosenka o ciszy

Art. ( CHINA 2012 ) Czas: 95min.

Nastoletnia Xiao Jing mieszka w miasteczku osadzonym w Prowincji Hunan. Jest odizolowana przez geografię i swoją głuchotę. Ma więź emocjonalną jedynie ze swoim wujkiem artystą, któremu od czasu do czasu pozuje. To nieco niezręczne hobby powoduje skandal z udziałem wujka, w rezultacie czego, Jing zostaje wysłana do miasta aby tam zamieszkać ze swoim oburzonym ojcem, policjantem Haoyang. Dopełnieniem prowizorycznej rodziny jest dziewczyna Haoyanga, Xiao Mei, wschodząca gwiazda rocka, która jest...

Reżyseria: Zhuo Chen

Obsada: Qiang Li , Bingbin Wu , Yaning Ying

Godziny emisji Piosenka o ciszy

11:00

Diabelski trunek

Dramat ( Chile 2012 ) Czas: 96min.

“Chupilca del diablo” czyli diabelska nalewka to słynny napój podawany chilijskim żołnierzom w XIX wieku, by zagrzać ich do walki. Składał się z mieszanki prochu strzelniczego i bimbru. Eladio nadal produkuje go w swej nielegalnej gorzelni. Biznes nie idzie najlepiej a miejscowy developer ma zamiar wykupić ziemię, na której znajduje się fabryczka grożąc staruszkowi, że zgłosi władzom jego nielegalną działalność. Do miasteczka przyjeżdża najstarszy wnuk Eladio. Historia relacji dziadka i wnuka...

Reżyseria: Ignacio Rodriguez

Obsada: Jaime Vadell , Camilo Carmona , Eugenio Morales

Godziny emisji Diabelski trunek

12:40

Ciach!

Short ( Niemcy 2010 ) Czas: 11min.

Zwykła wizyta u fryzjera dla bohaterki nie kończy się tylko na nowej fryzurze. Krótkometrażowy film autorstwa Gillian Wood na co dzień zajmującej się kostiumami przy wysokobudżetowych produkcjach jak np. ATLAS CHMUR czy FURIA z Bradem Pittem.

Reżyseria: Gillian Wood

Obsada: Kathryn Rohweder

Godziny emisji Ciach!

Reklama
12:55

Nazarin

Dramat ( Meksyk 1959 ) Czas: 94min.

Nazarin jest księdzem. Stara się żyć zgodnie z chrześcijańskimi zasadami, jednak wszyscy wokół okazują mu nieufność i nienawiść. Wyjątkiem jest miejscowa prostytutka..

Reżyseria: Luis Bunuel

Obsada: Francisco Rabal , Marga Lopez , Rita Macedo

Godziny emisji Nazarin

14:35

I tak upłynął wieczór i poranek

Dramat ( Włochy 2014 ) Czas: 109min.

Ten niskobudżetowy film, który dotyka istotnych kwestii życia i naszego stosunku do śmierci, a jego tytuł zainspirowany został wersetem z księgi Genesis, sfinansowany został dzięki idei crowdfundingu. Na głównym placu miasteczka Avila w Hiszpanii wszyscy świętują obchody święta Saint Eurosii, patronki ziemskich plonów. Tymczasem w lokalnym barze dzieje się coś dziwnego... Grupa mieszkańców dowiaduje się, że planetę czeka zagłada. Za czterdzieści dziewięć dni wybuchnie słońce, kończąc...

Reżyseria: Emanuele Caruso

Obsada: Albino Marino , Lorenzo Pedrotti , Francesca Risoli

Godziny emisji I tak upłynął wieczór i poranek

16:30

"Duch ojca"

Dramat, Romans ( Rumunia 2011 ) Czas: 90min.

Duch ojca to opowieść o amerykańskim wykładowcy Robercie Traumie, który przybywa do Rumunii, by dowiedzieć się więcej na temat swoich przodków. Traum odkrywa, że pochodzi z zamożnej rodziny, która była niegdyś powiązana z lokalną mafią. Udaje mu się nawiązać kontakt z jedynym żyjącym krewnym – Samim i zakochać w młodej Rumunce, która służy mu za przewodniczkę. Rocco Castoro, redaktor naczelny magazynu VICE uznał obraz Luciana Georgescu za najlepszy rumuński film, jaki widział w życiu.

Reżyseria: Lucian Georgescu

Obsada: Marcel Iures , Barry Gifford , Mihaela Sirbu

Godziny emisji Duch ojca

18:05

Wędrownik

Short ( Kanada 1965 ) Czas: 24min.

Film krótkometrażowy w reżyserii Geralda Pottertona. Jeden z ostatnich obrazów w karierze legendy kina niemego Bustera Keatona. Keaton gra brytyjskiego wędrownika, który na drezynie przemierza Kanadę ze wschodu na zachód.

Reżyseria: Gerald Potterton , Buster Keaton

Obsada: Buster Keaton

Godziny emisji Wędrownik

18:35

Worek mąki

Dramat ( Belgia, Maroko 2012 ) Czas: 88min.

Jest rok 1975. Sarah znajduje się pod opieką sióstr w belgijskim sierocińcu. Podstępem ojciec Sary zabiera dziewczynkę ze sobą do swojej rodzinnej wsi w górach Atlas w Maroku. Tu czeka na nią zupełnie inne życie. W dalszej części filmów śledzimy losy dorosłej już bohaterki, która na co dzień walczy z ubóstwem. Ma jednak odkryć, że może zmienić swój los zarabiając na haftowaniu i sprzedawaniu odzieży. Uznany przez krytyków debiut Kadiji Leclere miał premierę na międzynarodowym festiwalu...

Reżyseria: Kadija Leclere

Obsada: Hiam Abbass , Mehdi , Dehbi , Hafsia Herzi

Godziny emisji Worek mąki

20:05

Convento

Dokument, dramat ( USA 2010 ) Czas: 50min.

Primabalerina Geraldine, fotograf Kees, i ich dwóch synów, Christiaan i Louis, opuścili Holandię w 1980 roku by zamieszkać w klasztorze São Francisco de Mértola. Stał opuszczony przez kilkaset lat zanim rodzina Zwanikkenów przyjechała i zamieniła go w swój dom. W przestronnej kaplicy powstało między innymi niezwykłe studio, w którym Christiaan buduje ruchome rzeźby z zużytych narzędzi elektronicznych oraz kości i czaszek zmarłych zwierząt. Łącząc rodzinne nagrania z własnymi filmami, Jarred...

Reżyseria: Jarred Alterman

Obsada: Christian Zwanikken , Geraldine Zwanikken , Louis Zwanniken

Godziny emisji Convento

21:00

"Duch ojca"

Dramat, Romans ( Rumunia 2011 ) Czas: 90min.

Duch ojca to opowieść o amerykańskim wykładowcy Robercie Traumie, który przybywa do Rumunii, by dowiedzieć się więcej na temat swoich przodków. Traum odkrywa, że pochodzi z zamożnej rodziny, która była niegdyś powiązana z lokalną mafią. Udaje mu się nawiązać kontakt z jedynym żyjącym krewnym – Samim i zakochać w młodej Rumunce, która służy mu za przewodniczkę. Rocco Castoro, redaktor naczelny magazynu VICE uznał obraz Luciana Georgescu za najlepszy rumuński film, jaki widział w życiu.

Reżyseria: Lucian Georgescu

Obsada: Marcel Iures , Barry Gifford , Mihaela Sirbu

Godziny emisji Duch ojca

22:35

Wybrzeże Szeptów

Art. ( Portugalia 2004 ) Czas: 115min.

Młoda kobieta, wkrótce po ślubie, przybywa w odwiedziny do męża, którego oddział stacjonuje w położonym na wybrzeżu mieście w należącej do Portugalii kolonii. Gdy mąż przebywa na służbie kobieta zaczyna poznawać miasto. Obraz opowiadający o wykańczających warunkach życia w tropikach i przemocy kolonialnych prowincji. Debiut Margaridy Cardoso prezentowany był na festiwalu w Rotterdamie a w Portugalii nominowany był do tamtejszych Złotych Globów.

Reżyseria: Margarida Cardoso

Obsada: Beatriz Batarda , Filipe Duarte , Monica Calle

Godziny emisji Wybrzeże Szeptów

00:35

Czerwone Sorgo

Wojenny ( Chiny 1987 ) Czas: 88min.

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem, pierwszy film Zhanga Yimou, który uczynił go twarzą twórców Piątej Generacji. Nine poślubia starego i trędowatego właściciela destylarni brandy. Po śmierci męża zostaje właścicielką winnicy. Nareszcie może kontynuować romans z pracownikiem męża, który niegdyś uratował ją przed gwałtem. Zbliżająca się japońska inwazja zburzy ich spokój. Prosta historia, niemal baśniowe zdjęcia oraz brutalność pojawiająca się w najmniej oczekiwanych momentach dają niesamowity...

Reżyseria: Zhang Yimou

Obsada: Gong Li , Liu Ji , Jiang Wen , Teng Rujun

Godziny emisji Czerwone Sorgo

02:10

Rzeka

Romans ( Tajwan 1996 ) Czas: 111min.

Dwudziestoletni Xiao-kang cierpi na ciężkie bóle karku. Mieszka z rodzicami, którzy próbowali już niemal wszystkiego, aby ulżyć cierpieniom syna. Nie pomoga fakt, że matka najwyraźniej żywi namiętne uczucia do swego syna - być może więc, ból jaki odczuwa chłopak związany jest ze stosunkami panującymi w rodzinie.

Reżyseria: Tsai Ming Liang

Obsada: Lee Kang Sheng , Miao Tien , Chen Chao Jung , Lu Hsiao ling

Godziny emisji Rzeka

Reklama
04:05

Gospoda Smocze Wrota

Akcja, przygodowy ( Tajwan 1966 ) Czas: 111min.

Pierwszemu eunuchowi cesarza udało się doprowadzić do skazania swego głównego przeciwnika na śmierć i a jego rodzinę na wygnanie poza granice imperium. Aby uniknąć zemsty swoich ofiar, eunuch wysyła swoich tajnych agentów by zamordowali deportowanych. Zasadzka ma być przeprowadzona w gospodzie Dragon Inn Gate. Okazuje się jednak, że nie będzie to tak proste jak się na początku wydawało.

Reżyseria: Hu King

Obsada: Polly Shang Kwang , Ling Feng , Shih Chun , Tsao Chien , Hsu Feng

Godziny emisji Gospoda Smocze Wrota

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info