Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-09-15 Pokaź dziś

06:00

Była sobie Ziemia: Dzieci: Zdrowie i edukacja Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 24min.

Strażnicy Planety odkrywają, dlaczego tak ważna jest edukacja i dobrobyt najmłodszych pokoleń. Dzieci są przyszłością i to one odziedziczą Ziemię: oto przesłanie, które Strażnicy Planety pragną rozgłosić na cały świat!

06:40

Magija: Podpucha i inne takie Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Jay i Bridget zdradzają sekrety klasycznych sztuczek magicznych! Jay i Bridget zdradzają sekrety klasycznych sztuczek magicznych!

07:00

Kuchmistrzostwo: Zupa minestrone Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link ma plan idealny: ugotować zupę minestrone. Nie rozumie tylko, po co przysmażać niektóre warzywa. Link ma plan idealny: ugotować zupę minestrone. Nie rozumie tylko, po co przysmażać niektóre warzywa. Nie można wrzucić wszystkich składników na raz? Otóż nie, bo niektóre wolniej miękną w pomidorowym wywarze.

07:15

Kuchmistrzostwo: Czekoladowa rolada z cukinii Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link lubi warzywa na deser. Dowód? Czekoladowa rolada z cukinii, która sprawia, że ciasto jest wilgotne. Link lubi warzywa na deser. Dowód? Czekoladowa rolada z cukinii. Brak wody w masie powoduje panikę, ale zawartość wody w cukinii ratuje sytuację.

07:30

Sportowe laboratorium: Hokej Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nasza ekipa wjeżdża na lód i poznaje naukowe tajniki „uderzenia z kija”, gdy dr Heather tłumaczy, czym są zderzenia sprężyste. Nykeem wjeżdża na lód z młodym Chase'em i Seanem, zawodowym hokeistą. Ekipa poznaje naukowe tajniki „uderzenia z kija”, gdy dr Heather tłumaczy, czym są zderzenia sprężyste.

07:45

Sportowe laboratorium: Squash Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Noah chce jeszcze lepiej grać w squasha. Dowiaduje sie, jak wiele zależy od odkształcenia piłeczki. Młody Noah chce jeszcze lepiej grać w squasha. Dr Heather błyskawicznie wysyła do niego Marię, która uprawia tę dyscyplinę zawodowo. Noah i Nykeem, gospodarz programu, dowiadują sie, jak wiele zależy od odkształcenia piłeczki.

08:00

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Ciężary na jego barkach i Noc przed odlotem Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Von Bolt jest pewien, że Bob to święty Mikołaj. Zaś dzieciaki zatrzasnęły niemożliwe do sforsowania drzwi górskiego laboratorium. Von Bolt znajduje mały prezent i jest odtąd pewien, że Bob to święty Mikołaj. Dzieciaki z Laboratorium muszą skończyć budowę nowego sterowca, ale zatrzasnęły niemożliwe do sforsowania drzwi górskiego laboratorium.

08:30

Artzooka: Skrzelodyszny kosmita Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi skrzelodysznych kosmitów, podwodny film i obrazki z liter. Jeremie robi z masy papierowej maski dla całej rodziny, kręci podwodny film z efektami specjalnymi i tworzy obrazki z liter.

09:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Gady Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Harrison pragnie dowiedzieć się, skąd wzięły się legendy o smokach, dlatego poszukuje żyjącego gada, który go przypomina. Harrison pragnie dowiedzieć się, skąd wzięły się legendy o smokach, dlatego poszukuje żyjącego gada, który najbardziej je przypomina.

09:30

GEOlino: Inti Wara Yassi – boliwijska arka Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 13min.

Boliwijski projekt pomaga bezdomnym zwierzętom, ale i sierotom. Miguel ma 14 lat, jest dzieckiem ulicy. Dostał młodą pumę. Boliwijski projekt Inti Wara Yassi jest wyjątkowy – pomaga bezdomnym zwierzętom, ale i sierotom z narkotykowego piekła La Paz. Miguel ma 14 lat, jest dzieckiem ulicy. W ramach projektu ma zaopiekować się młodą pumą.

09:50

Mati, Dada i sztuka: Rafael Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Talia, muza Rafaela ucieka z jego Parnasu. Mati i Dada muszą sprowadzić ją z powrotem. Talia, muza Rafaela ucieka z jego Parnasu. Mati i Dada muszą sprowadzić ją z powrotem.

10:00

W zwierciadle nauki: Symetria Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza ma nieodpartą chęć, aby dopasować do siebie dwa obrazy w ramach. Dlaczego? Bo ludzki umysł uwielbia symetrię. Hamza ma nieodpartą chęć, aby dopasować do siebie dwa obrazy w ramach. Dlaczego? Bo ludzki umysł uwielbia symetrię. Poznamy ją lepiej, oglądając tajemnicze malowidła, szalejąc z płatkami śniegu i poznając Monę Lisę we własnej osobie.

10:30

Wymyśl to!: Wielki finał Godziny emisji

program technologiczny Czas: 22min.

W ostatnim odcinku poznamy wynik głosowaniu widzów, a pięciu finalistów będzie mogło jeszcze raz zareklamować swoje wynalazki. W ostatnim odcinku tej pasjonującej serii poznamy wynik głosowaniu widzów, a pięciu finalistów będzie mogło jeszcze raz zaprezentować swoje wynalazki jurorom. Ostateczny werdykt ogłosi premier Nowej Zelandii.

11:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Dmitrij Mendelejew – początek wszechrzeczy i tablica okresowa pierwiastków Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Baron chce się wzbogacić i próbuje sam uzyskać złoto. Mendelejew przypomina mu, że tylko chemia tłumaczy, w jaki sposób powstaje materia. Baron chce się wzbogacić, próbuje więc uzyskać złoto na podstawie alchemicznej formuły: miesza substancje wybuchowe ze stopem metali. Dmitrij Mendelejew przypomina mu jednak, że tylko chemia tłumaczy, w jaki sposób różne pierwiastki łączą się i tworzą świat wokół nas.

11:30

Gra z głową : Złudzenie wzrokowe Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Wierzycie w duchy? Złudzenia to najczęściej błędna reakcja zmysłów i mózgu, ale umiemy też tworzyć iluzje za pomocą sztuki i nauki. Wierzycie w duchy? Czy może to tylko halucynacje? Ich istnienia nie da się udowodnić. Złudzenia to najczęściej błędna reakcja zmysłów i mózgu. Potrafimy też tworzyć iluzje za pomocą narzędzi dostępnych sztuce i nauce.

12:00

Obłędne zwierzaki: Domek dla jeża Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jak zrobić domek dla jeża? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jak zrobić domek dla jeża? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

12:20

Mati, Dada i sztuka: Henri de Toulouse-Lautrec Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada wybierają kostium dla malarza Toulouse'a-Lautreca, który chce spędzić wieczór w niezwykłym miejscu: rewii Moulin Rouge w Paryżu. Róż to nowa czerń... Mati i Dada wybierają kostium dla ekscentrycznego malarza Toulouse'a-Lautreca, który chce spędzić wieczór w niezwykłym miejscu: rewii Moulin Rouge w Paryżu.

12:30

Marvi Hammer: Miłość i rekiny Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku programu m.in. o rekinach białych, otocjonach mieszkających na pustyni Kalahari, oraz Yoro, zakochanym Afrykańczyku. W dzisiejszym odcinku programu m.in. o rekinach białych, otocjonach mieszkających na pustyni Kalahari, oraz Yoro, zakochanym Afrykańczyku.

13:00

Była sobie Ziemia: Technologie Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 24min.

Młodzi opiekunowie Ziemi poznają wady i zalety nowoczesnych technologii pod kątem ich wpływu na środowisko naturalne. Dołącz do klubu Strażników Planety i poznaj rolę technologii w różnych społeczeństwach, a także niebezpieczeństwa związane z gwałtownym rozwojem nauki i techniki.

13:30

Mily Pytalska: Prawdziwy geniusz Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Hugo rysuje niesamowity statek, który wszystkim się podoba. Zyskuje dzięki temu opinię geniusza. Mily zastanawia się: czym jest geniusz? Hugo rysuje niesamowity statek, który wszystkim się podoba. Zyskuje dzięki temu opinię geniusza. Mily zastanawia się: czym jest geniusz?

13:40

Magija: Magiczna matma Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Jay, Bridget i czarodziejskie liczby! Jay, Bridget i czarodziejskie liczby!

14:00

Kuchmistrzostwo: Dietetyczne batoniki z muesli Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Dwa przepisy – te same składniki. Muesli idealnie komponują się z mlekiem i jogurtem. Jak sprawić, żeby trzymały się w batoniku? Link próbuje po raz pierwszy zrobić dwa przepisy z tych samych składników. Muesli i otręby idealnie komponują się z mlekiem i jogurtem. Tylko jak sprawić, żeby trzymały się razem w dietetycznym batoniku?

14:15

Kuchmistrzostwo: Empanadas Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link odkrywa tajemnicę delikatnego ciasta do pierożków empanada z mieloną wołowiną. Tu mniej znaczy więcej. Link odkrywa tajemnicę delikatnego ciasta do pierożków empanada z mieloną wołowiną. Tu mniej znaczy więcej: nie nacinać za bardzo, dolewać wodę stopniowo, umiarkowanie ugniatać.

14:30

Sportowe laboratorium: Pływanie Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dajemy nura do „naukowego basenu”. Dr Heather opowiada o zjawisku zwanym oporem, a trójka uczestników szaleje w wodzie. Emma Sproule, zawodowa pływaczka, wraz z młodym Tyrusem i gospodarzem programu Nykeemem dają nura do „naukowego basenu”. Dr Heather opowiada o zjawisku zwanym oporem, a nasza trójka szaleje w wodzie.

14:45

Sportowe laboratorium: Kręgle Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Melissa, zawodowo grająca w kręgle, pokazuje Jennifer i Nykeemowi świetną technikę rzutu. Dr Heather opowiada o sile bezwładności. Jennifer to młoda, niezwykle utalentowana adeptka kręgli. Melissa, zawodowo uprawiająca tę dyscyplinę, pokazuje Jennifer i Nykeemowi świetną technikę rzutu. Dr Heather opowiada przy tej okazji o sile bezwładności.

15:00

Obłędne zwierzaki: Półtonowy kot Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jaki kot waży pół tony? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jaki kot waży pół tony? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

15:20

Mati, Dada i sztuka: Kazimierz Malewicz Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Spora czkawka sprawia, że Mati i Dada poznają abstrakcyjne dzieła rosyjskiego suprematysty, Kazimierza Malewicza. Za sprawą sporej czkawki – czk – Mati i Dada poznają abstrakcyjne dzieła – czk – rosyjskiego suprematysty – czk – Kazimierza Malewicza.

15:30

Marvi Hammer: Aborygeni i koale Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

W dzisiejszym odcinku koala oraz inne zwierzęta żyjące w Australii. Ponadto: Aborygeni. W dzisiejszym odcinku m.in. misie koala oraz inne, niezwykłe zwierzęta żyjące w Australii. Ponadto: pierwsi mieszkańcy tego kontynentu, Aborygeni.

16:00

Mily Pytalska: Wszystko nie tak Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Leo nie ćwiczy do szkolnego biegu przełajowego. Jest pewny, że ludzie o innym kolorze skóry są silniejsi, więc Gaspard i tak wygra. Leo nie ćwiczy do szkolnego biegu przełajowego. Jest pewny, że ludzie o innym kolorze skóry zawsze będą silniejsi i Gaspard dzięki temu wygra. Mily to nie przekonuje.

16:15

Mily Pytalska: Wehikuł czasu Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Gaspard wymyślił niesamowitą machinę, przez którą Mily się zastanawia: jak postrzegamy czas i radzimy sobie z jego upływem? Mily nie może się skupić na pracy domowej. Dołącza do Juliette, mając nadzieję, że pomoże jej się skoncentrować. Wracając, spotyka Gasparda, który wymyślił niesamowitą machinę.

16:30

SciQ: Czy ludzie mogą żyć pod wodą? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Prowadzący uczą się grać w podwodnego hokeja i nurkować bez butli, a także odwiedzają laboratorium na dnie oceanu. Prowadzący sprawdzają, jak żyłoby się nam wśród ryb. Uczą się grać w podwodnego hokeja i nurkować bez butli, a także odwiedzają laboratorium na dnie oceanu.

17:00

Zręczne pomysły: Ramka na imię Godziny emisji

program o sztuce Czas: 14min.

Jak spłatać komuś na przyjęciu psikusa i jak sporządzić z filcu i wyciorów do fajek ramkę z własnym imieniem! Jak spłatać komuś na przyjęciu psikusa i jak sporządzić z filcu i wyciorów do fajek ramkę z własnym imieniem!

17:20

Artzooka: Podpórki na książki Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie tworzy podpórki w kształcie stóp, animację z plasteliny i kilka obrazków z jednego kleksa farby. Jeremie robi podpórki na książki w kształcie stóp, uczy animacji z plasteliny i otrzymuje kilka różnych obrazków z jednego kleksa farby.

17:50

Mati, Dada i sztuka: Jan Vermeer Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Chwila, czy Dada ma brata bliźniaka? Klona? W tym odcinku wraz z Mati poznaje „portrety lustrzane” Vermeera. Chwila, czy Dada ma brata bliźniaka? Klona? Sklonowanego bliźniaka? W tym odcinku wraz z Mati poznaje dokładnie „portrety lustrzane” Vermeera.

18:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Astronauci Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Harrison chce wyruszyć w kosmos, ale najpierw musi nauczyć się unosić w stanie nieważkości, spać "na stojąco" i zrozumieć działanie rakiet. Harrison chce wyruszyć w kosmos, ale najpierw musi nauczyć się unosić w stanie nieważkości, spać "na stojąco" i zrozumieć działanie rakiet. Na szczęście zna prawdziwych astronautów, którzy mogą mu pomóc.

18:30

Naukowe dowody: Napięcie powierzchniowe Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 13min.

Holenderka Maureen przechadza się polami tulipanów i często widzi krople wody na ich liściach. Dowie się, skąd się tam biorą. Dwunastoletnia Maureen mieszka na farmie tulipanów w Holandii. Przechadzając się polami, często widzi krople wody na liściach tych kwiatów. Dowie się dziś, czym jest napięcie powierzchniowe.

18:45

Naukowe dowody: Akcja/reakcja Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Raynnan mieszka niedaleko prawdziwego kosmodromu: Gujańskiego Centrum Kosmicznego. Zajmie się akcją i reakcją oraz zbuduje własną rakietę. Raynnan mieszka z rodzicami niedaleko prawdziwego kosmodromu: Gujańskiego Centrum Kosmicznego. W tym odcinku zajmie się akcją i reakcją oraz zbuduje własną, świetną rakietę. Raz, dwa, trzy, start!

19:00

Nauka na maksa: Tarcie Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Phil zaczyna od dysku wyposażonego w balon. Ponadto: czy dzięki sile tarcia da się wspinać po ścianie, a nawet latać? Phil zaczyna od dysku wyposażonego w balon. Następnie próbuje zbudować wersję, na którą dałoby się wsiąść. A właściwie czemu by nie zrobić dwóch i się pościgać? Ponadto: czy dzięki sile tarcia da się wspinać po ścianie, a nawet latać?

19:30

Wymyśl to!: Turbokule Godziny emisji

program technologiczny Czas: 22min.

Szesnastoletnia Melissa wynalazła kule, które dzięki wbudowanemu układowi hydraulicznemu ułatwiają kontuzjowanym poruszanie się. Szesnastoletnia Melissa wynalazła kule, które dzięki wbudowanemu układowi hydraulicznemu ułatwiają kontuzjowanym poruszanie się. Połamani pechowcy na pewno ucieszą się z elektronicznych „szwedek”, które zmieniają długość za jednym naciśnięciem guzika!

20:00

Tajemnice materii: W głąb atomu Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 55min.

Glenn Seaborg uzyskuje w laboratorium pluton, pierwiastek, który na zawsze zmieni świat: uwolni niszczycielską potęgę bomby atomowej. Trwa walka o to, kto pierwszy pozna budowę atomu. Harry Moseley stosuje w tym celu wynalezione niedawno promieniowanie rentgenowskie. Glenn Seaborg uzyskuje w laboratorium pluton, pierwiastek, który na zawsze zmieni świat: uwolni niszczycielską potęgę bomby atomowej.

21:15

Szyfr: Kształty Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 57min.

Szyfr, który decyduje o pozornie przypadkowych kształtach w przyrodzie. Czy skorzystali z niego też Pollock i twórcy filmów animowanych? Marcus odkrywa tajniki szyfru, który decyduje o, pozornie przypadkowym, kształcie gór, chmur i drzew. Być może ten sam kod pomógł odnieść sukces Jakcsonowi Pollockowi i stał za triumfami filmów animowanych.

22:30

Detektywi skamielin: Londyn Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Poznajcie dzieje największego i najbardziej kompletnego mamuciego szkieletu, jaki kiedykolwiek odkopano! Wschodni rejon Anglii to skarbnica wyjątkowych skamieniałości. Poznajcie dzieje największego i najbardziej kompletnego mamuciego szkieletu, jaki kiedykolwiek odkopano!

23:15

Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: Nowoczesna medycyna Godziny emisji

program historyczny Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza na serię “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” - tematem odcinka są pionierskie postępy medyczne. W czasie rewolucji przemysłowej, w medycynie mieliśmy już chwile zwątpienia. Choroby były na porządku dziennym, a przeciętna długość życia wynosiła 36 lat. W tym odcinku Da Vinci Learning “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” tematem jest niesamowita historia pionierów, którzy zmienili stary porządek, tak jak np. Anglik James Lind. Odkrył, że pomarańcze i cytryny...

23:55

Tajemnice inżynierii: Satelita Godziny emisji

program technologiczny Czas: 58min.

W programie krok po kroku pokażemy, jak powstaje jedno z najbardziej skomplikowanych urządzeń świata. Najnowocześniejsze satelity komunikacyjne są dziś projektowane i konstruowane w Wielkiej Brytanii. Dzięki wyjątkowemu zaproszeniu od ich producenta, firmy Astrium, pokażemy, jak powstaje jedno z najbardziej skomplikowanych urządzeń świata.

01:00

Ewolucja rozszyfrowana: Ewolucja rozszyfrowana Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 38min.

Allan Wilson zrewolucjonizował ewolucję za pomocą ilościowej metody biochemicznej. Program przedstawia kamienie milowe w jego karierze. Allan Wilson, wybitny i kontrowersyjny uczony, zrewolucjonizował naukę za pomocą ilościowego biochemicznego podejścia do ewolucji. Program przedstawia kamienie milowe w jego karierze: od cząsteczkowej filogenetyki molekularnej do ewolucji organizmów.

01:40

Futuris: Przed nami zieleńsza droga Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 12min.

W tym odcinku poznamy technologie stosowane w samochodach elektrycznych oraz zespoły mające największy wpływ na ich rozwój. Elektryczne samochody są istotną częścią „zielonej rewolucji transportowej”. Który zespół odgrywa największą rolę w ich rozwoju? Jak możemy zadbać o bezpieczeństwo i niezawodność zarówno samych elektrycznych samochodów jak i ich stacji ładujących?

02:00

Twarz: Rozpoznawanie Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 27min.

Da Vinci Learning zaprasza na cykl programów pt. „Twarz” – w tym odcinku o tym, w jaki sposób postrzegamy i rozróżniamy twarze. Da Vinci Learning zaprasza na cykl programów pt. „Twarz” – w tym odcinku o tym, w jaki sposób postrzegamy i rozróżniamy twarze. Ludzka twarz, choć tak niezwykła i skomplikowana, jest jedynie zbiorem otworów na strukturze kostnej. W programie przedstawimy wiele naukowych ciekawostek.

02:30

e² Design: Szkoła Białego Lotosu Druk w Ladakh Godziny emisji

program o sztuce Czas: 25min.

Szkoła Białego Lotosu Druk przygotowuje dzieci z rejonu Ladakhi do życia we współczesnym świecie, nie porzucając tradycji buddyjskiej. Ladakh to niezwykle oddalony od cywilizacji rejon Indii, toczony przez konflikty religijne, polityczne i kulturowe. Szkoła Białego Lotosu Druk przygotowuje tamtejsze dzieci do życia we współczesnym świecie, nie porzucając tradycji buddyjskiej.

03:00

Tajemnice materii: Niesforne pierwiastki Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 53min.

Tablica Mendelejewa uporządkowała pierwiastki chemiczne. Porządek runął, gdy Maria Skłodowska-Curie odkryła zjawisko radioaktywności. Przez jeden weekend 1869 roku Dmitrij Mendelejew opracował układ okresowy pierwiastków, porządkując to coraz liczniejsze stadko. Wrażenie porządku prysło, gdy Maria Skłodowska-Curie odkryła zjawisko radioaktywności, ustalając, że pierwiastki mogą zmieniać tożsamość.

04:00

Szyfr: Liczby Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Marcus du Sautoy odkrywa przed nami kod liczbowy, który jest fundamentem świata naturalnego: zarówno Ziemi, jak i reszty kosmosu. Marcus du Sautoy odkrywa przed nami kod liczbowy, który jest fundamentem świata naturalnego. W całej przyrodzie pojawiają się szyfry, tworzące świat matematyki – ten zaś ustanawia reguły, które rządzą wszystkimi zjawiskami zarówno na Ziemi, jak i w kosmosie.

05:00

Detektywi skamielin: Anglia Środkowa Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Tylko u nas: Sir David Attenborough opowiada o początkach swojej kariery i odkopywaniu skamielin w Anglii Środkowej. Przygoda rozpoczyna się w sercu Anglii, miejscu obfitującym w skamieliny. W udzielonym nam na wyłączność wywiadzie Sir David Attenborough opowiada o początkach swojej kariery i odkopywaniu znalezisk w tym regionie.

05:30

Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: W ruchu Godziny emisji

program historyczny Czas: 29min.

Da Vinci Learning przedstawia serię „Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej“. Dziś o Brytyjczykach jako budowniczych sieci dróg i pojazdów. W 1750 roku pokonanie 400 mil dorożką z Londynu do Edynburga zajmowało szesnaście dni. To musiało się zmienić. Juz sto lat później Brytyjczycy wprowadzili wiele nowych udoskonaleń, związanych z transportem osób i towarów. W tym odcinku z serii Da Vinci Learning „Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej“ pokażemy, które z rozwiązań zawdzięczamy Brytyjczykom....

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info