Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-09-26 Pokaź dziś

06:00

Mistrzowie oręża: Powtarzalna kusza Godziny emisji

Kusza Powtarzalna zmieniła Daleki Wschód. Mike i Chad przypominają pierwsze masowe użycie tej śmiercionośnej broni - pekińskie powstanie bokserów w 1899 roku.

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Zagadkowe cudo Godziny emisji

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyrusza na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, którym przywraca dawny blask i sprzedaje je na aukcji.

07:15

Łowcy staroci, odc. 9 Godziny emisji

W Portsmouth Drew odwiedza zakład malarza szyldów i znajduje wyjątkowo ciekawy przedmiot. Z kolei w Southend-on-Sea trafia do warsztatu, w którym odnawia się stare modele Porsche.

08:05

Militaria na warsztat, odc. 3 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

09:00

Hitler - nieznane fakty: Aktor Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

10:00

Szyfry i spiski: Doświadczalni żołnierze Godziny emisji

W samym środku zimnej wojny amerykańscy naukowcy próbowali stworzyć generację „superżołnierzy". Mężczyźni podczas walki mieli wykorzystywać zdolności telepatyczne.

11:00

Tajemnice Biblii: Wyjście z Egiptu Godziny emisji

Sprawdź prawdopodobieństwo niezwykłych wydarzeń opisanych w Biblii. W pierwszym odcinku tej trzyczęściowej serii, dowiemy się, jak Mojżesz wyprowadził Żydów z Egiptu.

12:00

Tajemnice Biblii: Sodoma i Gomora Godziny emisji

W kolejnym odcinku serii, opowiadającej o największych wydarzeniach biblijnych, poznamy historię Sodomy i Gomory - dwóch miast, w których pleniły się rozpusta i zepsucie moralne.

13:00

Tajemnice Biblii: Zaginione ewangelie Godziny emisji

Tym razem w programie tajemnice i zawiłe losy ewangelii. Chociaż wydaje się to zaskakujące - były one odrzucane przez pierwszych przywódców Kościoła.

14:00

Maria z Nazaretu Godziny emisji

Katolicy, prawosławni i muzułmanie uznają Maryję z Nazaretu za jedną z najważniejszych postaci na drodze wiary. Jednak, co tak naprawdę wiemy o matce Jezusa?

15:00

Strefa śmierci: Irak: Zasadzka nad jeziorem Tharthar Godziny emisji

Żołnierze koalicji wzywają pomoc, gdyż wróg przewyższa ich siłą ognia oraz liczbą ludzi. Kiedy na miejsce docierają helikoptery, okolice Samary zamieniają się w strefę śmierci.

16:00

Militaria na warsztat, odc. 5 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

17:00

Łowcy staroci, odc. 10 Godziny emisji

W hrabstwie Kent łowca staroci Drew Pritchard odwiedza historyczną plantację chmielu. W plątaninie pajęczyn natrafia na ciekawe znaleziska.

18:00

Największe zagadki historii: Skarb Nazistów Godziny emisji

Olly jedzie do Europy Wschodniej w poszukiwaniu Bursztynowej Komnaty. Ten bezcenny skarb został skradziony przez Niemców w 1941 roku.

19:00

Niewyjaśnione historie: Zamach na Hitlera Godziny emisji

Kulisy zamachu na Hitlera w lipcu 1944 roku. Dlaczego nazistowski dyktator przeżył atak bombowy? Jak potoczyłaby się historia świata, jeśli zamach zakończyłby się sukcesem?

20:00

Faraon Słońca Godziny emisji

Opowieść o egipskim faraonie Echnatonie, który wraz z żoną Nefertiti zastąpił wszystkie dotychczasowe bóstwa kultem boga słońca Atona.

21:00

Pojedynki wizjonerów: Carnegie kontra Frick Godziny emisji

Stalowy magnat Andrew Carnegie i król węgla Henry Clay Frick jednoczą siły, aby stworzyć największe imperium przemysłowe amerykańskiego „wieku pozłacanego".

22:00

Ameryka: prawda i mity: Na podbój nieba Godziny emisji

Opowieści o pionierach awiacji są często pełne zmyślonych faktów i konfabulacji. Ile prawdy kryje się w historii braci Wright i ich wielkiego wynalazku - samolotu?

22:30

Ameryka: prawda i mity: Patton i Grant Godziny emisji

Prawdę o największych generałach Ameryki często zaciemniają mity i legendy. Dlaczego generał George Patton został przez żołnierzy ochrzczony przydomkiem „Blood nad Guts"?

23:00

Premiera O.J. Simpson - winny czy niewinny?: Nowe dowody Godziny emisji

Śledczy Bill Dear prosi policyjnych weteranów, Derricka Levasseura i Krisa Mohandiego, o przeanalizowanie jego teorii, że prawdziwym napastnikiem był syn OJ'a Simpsona, Jason.

00:00

Złomowisko PL 5, odc. 4 Godziny emisji

Ekipa Stalowego musi uprzątnąć podwórko ze złomu i wraków samochodów. Przed Orłami spore wyzwanie. Manewrowanie niejeżdzącymi samochodami to spora logistyka.

01:00

Historia oręża: Specnaz Godziny emisji

Historia rosyjskiej jednostki specjalnej Specnaz, powołanej do wykonywania wyjątkowo trudnych zadań. Od walki z terroryzmem po dywersję i sabotaż.

02:00

Tajemnicze samochody, odc. 12 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 25 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie fascynująca historia muzeów.

02:48

Łowcy staroci, odc. 1 Godziny emisji

Drew Pritchard poszukuje zdemontowanych elementów architektonicznych, które można wykorzystać - od komina ze zrujnowanego dworu po szklaną kopułę wiktoriańskiej budowli ogrodowej.

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Packardy Godziny emisji

Wayne Carini ponownie wyrusza na poszukiwania starych i rzadkich modeli aut, którym przywraca dawny blask. Odnowione perełki motoryzacji sprzedaje później na aukcjach.

04:00

Samochody - klasyka gatunku: Kolekcja w Utah Godziny emisji

Wayne Carini ponownie wyrusza na poszukiwania starych i rzadkich modeli aut, którym przywraca dawny blask. Odnowione perełki motoryzacji sprzedaje później na aukcjach.

04:24

Nowoczesna wojna: Bitwa o Faludżę Godziny emisji

Prawdziwe bitwy widziane oczami zwykłych żołnierzy. W tym odcinku przyjrzymy się zaciętym walkom sił amerykańskich z rebeliantami o kontrolę nad irackim miastem.

05:12

Fabryka militariów, odc. 12 Godziny emisji

Przyjrzymy się, jak powstaje sprzęt militarny, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. W programie o butach wojskowych, pistoletach CZ 75 i bezzałogowych samolotach.

05:36

U źródeł wynalazków, odc. 9 Godziny emisji

Dziś poznamy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia hoteli, restauracji i domów towarowych.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info