Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-19 Pokaź dziś

06:00

Militarny ranking: Okręty Godziny emisji

Od niemieckich U-Bootów i okrętów desantowych używanych w czasie lądowania w Normandii po lotniskowce typu Nimitz: w tym odcinku poznamy najważniejsze okręty wojenne XX wieku.

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Amerykańskie gwiazdy Godziny emisji

Wayne Carini wprowadzi nas w świat największych kolekcjonerów luksusowych samochodów. Odkrywa perełki motoryzacji, które od wielu lat stoją zapomniane w garażach.

07:15

Łowcy staroci, odc. 6 Godziny emisji

W Penzance w Kornwalii Drew Pritchard musi stoczyć walkę ze sprzedawcą, który nie chce rozstawać się ze swoimi przedmiotami. W Norfolku łowca staroci zabiera nas do muzeum magii.

08:05

Militaria na warsztat, odc. 4 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

09:00

Wojenne miesiące, odc. 7 Godziny emisji

W lutym 1941 roku wiele kobiet w Wielkiej Brytanii dostało wezwania do wojska. Ofensywa aliancka w Afryce Północnej została zatrzymana przez generała Rommla i niemieckie czołgi.

09:30

Wojenne miesiące, odc. 8 Godziny emisji

Wspomnienia z czasów II wojny światowej. Brytyjczycy pokonali Włochów w bitwie o przylądek Matapan. Po podpisaniu dekretu Lend-Lease 50 niszczycieli USA wyruszyło na pomoc Anglii.

10:00

Być jak Da Vinci, odc. 9 Godziny emisji

Zespół konstruuje jeden z najbardziej futurystycznych wynalazków mistrza. Projekt maszyny XV-wiecznego geniusza może z powodzeniem konkurować ze współczesnymi projektami.

11:00

Al Murray w drodze do Berlina: Lądowanie w Normandii Godziny emisji

Na jednej z plaż w Normandii Al Murray spotyka czterech brytyjskich weteranów z załogi transportera Bren z Pierwszego Pułku Hrabstwa Suffolk.

11:30

Al Murray w drodze do Berlina: Bitwa o Normandię Godziny emisji

Al Murray podróżuje przez sielskie rejony Francji w towarzystwie weteranów walk w Normandii z Drugiego Batalionu Piechoty Królewskiej Hrabstwa Shropshire.

12:00

Al Murray w drodze do Berlina: Kierunek Paryż Godziny emisji

Al Murray spotyka się z weteranami, którzy brali udział w rozbiciu XII Dywizji Wojsk Pancernych SS i zabili jednego z głównych dowódców Wehrmachtu.

12:30

Al Murray w drodze do Berlina: Tajna broń Hitlera Godziny emisji

Al Murray schodzi do schronów przeciwlotniczych na wybrzeżu Francji i Belgii. Spotyka jeńców wojennych, którzy zostali zmuszeni przez nazistów do prac nad bronią masowego rażenia.

13:00

Al Murray w drodze do Berlina: Arnhem Godziny emisji

Al skacze na spadochronie razem z grupą weteranów z Pierwszej Brygady Spadochronowej, którzy z 1500 samolotów i 500 szybowców skakali w sam środek zaciekłych walk pod Arnhem.

13:30

Al Murray w drodze do Berlina: Wojna w powietrzu Godziny emisji

Al Murray spotyka się z lotnikami, którzy latali jako eskorta bombowców i myśliwców. Odkrywa zalety jednego z najsłynniejszych samolotów II wojny światowej, bombowca Lancaster.

14:00

Al Murray w drodze do Berlina: Bitwa o Ardeny Godziny emisji

Al Murray spotyka się z załogą niemieckiego czołgu. Sam próbuje kierować jednym z czołgów przez pokryte śniegiem, gęste lasy w Ardenach.

14:30

Al Murray w drodze do Berlina: Front wschodni Godziny emisji

Al rozmawia z polskimi weteranami walk na froncie wschodnim. Ma okazję przejechać się czołgiem T-34, jednym z najlepszych wozów bojowych z czasów II wojny światowej.

15:00

Nowoczesna wojna: Bitwa o Chosin Godziny emisji

Prawie 17 tysięcy amerykańskich marines zostało otoczonych przez kilkakrotnie liczniejszą armię chińską. Wprawdzie udało im się wydostać z pułapki, ale ponieśli ogromne straty.

16:00

Militaria na warsztat, odc. 6 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym samochodem. Ten pasjonat z Westerwald może pochwalić się długą listą projektów na całym świecie.

17:00

Premiera Łowcy staroci, odc. 14 Godziny emisji

Drew odwiedza w Londynie niedawno otwarty sklep z antykami prowadzony przez młode małżeństwo. Ponadto, w "żywym" muzeum w Surrey czekają go wyjątkowo trudne negocjacje.

18:00

Wyprawa po skarb Inków: Niebezpieczne spotkania Godziny emisji

Poszukiwacze skarbów wyruszają na wyprawę, której celem jest znalezienie legendarnego złota Inków. Skarb jest rzekomo ukryty na wyspie zamieszkałej przez tysiące groźnych żmij.

19:00

Hitler - nieznane fakty: Zwycięzca Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

20:00

Kod Jezusa: Ewangelia Marii Magdaleny Godziny emisji

Wnikliwa analiza dowodów potwierdzających istnienie Jezusa. Autentyczność świętych reliktów sprawdzają eksperci medycyny sądowej, archeolodzy i historycy.

21:00

Premiera Brzegiem Nilu, odc. 4 Godziny emisji

Ostatnie 1500 km jakie ma do pokonania Lev prowadzi przez Egipt, w tym tereny będące bastionem Bractwa Muzłumańskiego. Podróżnik korzysta z gościnności rolników i mieszkańców wsi.

22:00

Największe zagadki historii: Diabelska Wyspa Godziny emisji

Olly Steeds wyrusza na słynną Diabelską Wyspę, należącą do Gujany Francuskiej. Chce osobiście sprawdzić czy opowieści o ucieczkach z tego legendarnego więzienia są prawdziwe.

23:00

Premiera Zawód: bohater: Walka z żywiołami Godziny emisji

Świat jest pełen ludzi, przy których postaci takie jak Rambo, John McClane i Indiana Jones wypadają naprawdę blado. W programie poznamy niesamowitą odwagę i poświęcenie tych osób.

00:00

Okrutni ludzie: Kobiety zabójczynie Godziny emisji

Szacuje się, że 90% zabójstw popełniają mężczyźni. Doktor Stone zastanawia się, czemu tak niewiele kobiet jest morderczyniami i czemu przeważnie pozbawiają one życia bliskie osoby.

01:00

Mistrzowie oręża: Atlatl Godziny emisji

Miotacz oszczepów powstał przed wynalezieniem łuku. Ta jedna z najstarszych broni, użyta była przez Indian przeciwko hiszpańskim konkwistadorom.

02:00

Tajemnicze samochody, odc. 7 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 16 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia monarchii, demokracji i komunizmu.

02:48

Łowcy staroci, odc. 8 Godziny emisji

Łowca staroci Drew Pritchard przeszukuje jedno z największych miejsc w swojej karierze - ogromną fabrykę włókienniczą z czasów wiktoriańskich w Bradford.

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Robi się gorąco Godziny emisji

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 14 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. Jakie przełomowe odkrycia poznamy w tym odcinku?

04:24

Strefa śmierci: Irak: Bitwa o Nadżaf Godziny emisji

Świątynia Imam Alego bardzo długo była miejscem niedostępnym dla Amerykanów. Jednak w końcu stała się miejscem jednej z najkrwawszych bitew w historii konfliktu irackiego.

05:12

Jak powstało dzisiaj: Naziści zaprowadzili nas na Księżyc Godziny emisji

Reżim nazistowski tracił już władzę, kiedy konstruktor rakiet Wernher von Braun z grupą naukowców opuścił Niemcy i wyruszył z misją, która wkrótce zmieni bieg historii.

05:36

Poszukiwacze skarbów: Wojenne łupy Godziny emisji

W Cedar Creek były zawodowy zapaśnik i poszukiwacz skarbów Ric Savage szuka przedmiotów z czasów wojny secesyjnej. Czy uda mu się znaleźć kilka cennych militarnych pamiątek?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info