Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-21 Pokaż dziś

06:00

Jak powstało dzisiaj: Stal buduje metropolię

Kiedy na linii kolejowej Pennsylvania Railroad przestały jeździć pociągi, Andrew Canergie zdecydował się na krok, który pomógł mu zmienić świat.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

06:25

Jak powstało dzisiaj: Harley jedzie środkiem drogi

Dwóch sfrustrowanych mechaników wpadło na pomysł, aby podłączyć silnik do roweru. Czy William Harley i Arthur Davidson mieli na tyle zapału, aby urzeczywistnić swój wynalazek?

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

06:50

Tajemnicze samochody, odc. 6

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

Godziny emisji Tajemnicze samochody

07:15

Łowca militariów: Wielki karabin maszynowy

Jest szybki, silny i bardzo rzadki. Paul Shull zgadza się poddać renowacji karabin maszynowy Quad 50. Czy to będzie jedno z najtrudniejszych zleceń w jego karierze?

Godziny emisji Łowca militariów

08:05

Być jak Da Vinci, odc. 8

Zespół konstruuje jeden z najbardziej futurystycznych wynalazków mistrza. Projekt maszyny XV-wiecznego geniusza może z powodzeniem konkurować ze współczesnymi projektami.

Godziny emisji Być jak Da Vinci

09:00

Wojna w Zatoce Perskiej: Żołnierskie opowieści: Część 3

Żołnierze opowiadają o ostrym ataku brytyjskiej artylerii i wycofywaniu się Irakijczyków pod jej ostrzałem.

Godziny emisji Wojna w Zatoce Perskiej

10:00

Niewyjaśnione historie: Kto zdradził Annę Frank?

Towarzyszymy biografowi Carol Ann Lee podczas badania nowych dowodów obciążających trzech głównych podejrzanych oskarżonych o wydanie Anny Frank i jej rodziny Gestapo.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

11:00

Hitler - wojna o ropę

W 1939 r., sześć tygodni po wybuchu wojny, Niemcom zostało już niewiele zapasów paliwa. Hitler, by wygrać wojnę, namierzył nowe źródło ropy: Azerbejdżańską Republikę Radziecką.

Godziny emisji Hitler - wojna o ropę

12:00

Al Murray w drodze do Berlina: Kierunek Paryż

Al Murray spotyka się z weteranami, którzy brali udział w rozbiciu XII Dywizji Wojsk Pancernych SS i zabili jednego z głównych dowódców Wehrmachtu.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

12:30

Al Murray w drodze do Berlina: Tajna broń Hitlera

Al Murray schodzi do schronów przeciwlotniczych na wybrzeżu Francji i Belgii. Spotyka jeńców wojennych, którzy zostali zmuszeni przez nazistów do prac nad bronią masowego rażenia.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

13:00

Hitler - nieznane fakty: Upadek

Hitler staje w obliczu nadchodzącej klęski. Cudem udaje mu się przeżyć próbę zamachu. Jego pragnienie zemsty sprawia, że rozpoczynają się rządy terroru.

Godziny emisji Hitler - nieznane fakty

14:00

Militaria na warsztat, odc. 6

Michael Manousakis i ekipa z warsztatu Morlock Motors potrafią przerobić każdy pojazd. To prawdziwi pasjonaci, którzy zrealizowali wiele znakomitych projektów na całym świecie.

Godziny emisji Militaria na warsztat

15:00

Pojedynki wizjonerów: Hearst kontra Pulitzer

Po koniec lat 90. XIX wieku William Randolph Hearst rzuca wyzwanie magnatowi prasowemu Josephowi Pulitzerowi. Wojna o liczbę sprzedanych magazynów na zawsze zmieni oblicze prasy.

Godziny emisji Pojedynki wizjonerów

16:00

Szpieg: życie pod przykrywką: Ucieczka z Moskwy

Podwójny agent, pułkownik KGB Oleg Gordijewski przez dziesięć lat szpiegował na rzecz brytyjskich służb specjalnych. Nakryty przez Sowietów postanowił uciec z Moskwy.

Godziny emisji Szpieg

17:00

Kosmiczna mapa skarbów: Martwa cisza

Darrell szuka wskazówek w przeszłości Coopera. Wdowa po astronaucie wyjawia wiele sekretów, ale czy były dyrektor lotów NASA będzie równie pomocny? Darrellowi brakuje informacji.

Godziny emisji Kosmiczna mapa skarbów

18:00

Kod Jezusa: Ewangelia Judasza

Wnikliwa analiza dowodów potwierdzających istnienie Jezusa. Autentyczność świętych reliktów sprawdzają eksperci medycyny sądowej, archeolodzy i historycy.

Godziny emisji Kod Jezusa

19:00

Anatomia wojny: Bitwa o Pacyfik

Prześledźmy, jak po ataku na Pearl Harbor armia amerykańska potrzebowała zaledwie roku, by odbudować swoją dawną potęgę i przełamać dominację Japończyków na Pacyfiku.

Godziny emisji Anatomia wojny

20:00

Strefa śmierci: Strzelanina w banku

Po porwaniu córki magnata prasowego Patty Hearst, terroryści z grupy SLA dokonali napadu na bank. Strzelanina, która się potem wywiązała, została na żywo pokazana w telewizji.

Godziny emisji Strefa śmierci

21:00

Na tropie złotego pociągu

Czy złoty pociąg istnieje? Fakty, legendy i śledztwo w sprawie odkrycia nazistowskiego pociągu ze złotem, który pod koniec II wojny światowej zaginął na Dolnym Śląsku.

Godziny emisji Na tropie złotego pociągu

22:00

Zoom na architekturę: Tajemnice piramidy Majów

W Meksyku zaginione miasto Chichen Itza skrywa sekrety pradawnej przedziwnej cywilizacji. Jak zbudowano to miasto i jaki wpływ na jego architekturę miało składanie ofiar z ludzi?

Godziny emisji Zoom na architekturę

23:00

Ekstremalni przewodnicy: Chrzest ognia

Naukowcy próbują pokonać granice wiedzy i docierają do najmroczniejszych miejsc na ziemi. Ich bezpieczeństwa pilnuje bractwo survivalistów, którzy obserwują każdy krok badaczy.

Godziny emisji Ekstremalni przewodnicy

00:00

Szyfry i spiski: Doświadczalni żołnierze

W samym środku zimnej wojny amerykańscy naukowcy próbowali stworzyć generację „superżołnierzy". Mężczyźni podczas walki mieli wykorzystywać zdolności telepatyczne.

Godziny emisji Szyfry i spiski

01:00

Pojedynki wizjonerów: Daly kontra Clark

Portret ojców założycieli listy najbogatszych przedsiębiorców, którzy dyktowali tempo rozwoju gospodarczego Ameryki od rewolucji przemysłowej aż do czasu „Pozłacanego wieku".

Godziny emisji Pojedynki wizjonerów

02:00

Podniebne manewry: P47 Thunderbolt kontra Fw190

W 1944 roku amerykański pilot Dominic Gentile stoczył walkę powietrzną z wrogiem na bardzo niskiej wysokości.

Godziny emisji Podniebne manewry

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 3

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia deskorolki, roweru górskiego i snowboardu.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 4

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia kanalizacji, ogrzewania i elektryczności.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:36

Anatomia wojny: Amerykańska wojna z komunizmem

Moment szczytowej eskalacji zimnej wojny w latach 50., gdy Stany Zjednoczone stawiły czoła dwóm komunistycznym mocarstwom w Korei.

Godziny emisji Anatomia wojny

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Nieznana historia akcji ratunkowej pod Dog's Head

II batalion Kompanii Charlie, który bardzo ucierpiał w czasie wcześniejszych walk, stawia czoło liczniejszemu wrogowi w strefie znanej jako "Psia głowa".

Godziny emisji Przetrwać w piekle wojny

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Tylko z zaproszeniem

Wayne wprowadza widzów w świat kolekcjonerów starych samochodów. Tym razem odwiedza słynną wystawę Pebble Beach Concours d' Elegance.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Wyścig armatniej kuli

Wayne otrzymuje zlecenie sprzedania roadstera eliminatora, należącego do amerykańskiego dziennikarza motoryzacyjnego Brocka Yatesa. Pojazd zostanie odebrany z muzeum w Saratodze.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info