Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-21 Pokaź dziś

06:00

Jak powstało dzisiaj: Stal buduje metropolię Godziny emisji

Kiedy na linii kolejowej Pennsylvania Railroad przestały jeździć pociągi, Andrew Canergie zdecydował się na krok, który pomógł mu zmienić świat.

06:25

Jak powstało dzisiaj: Harley jedzie środkiem drogi Godziny emisji

Dwóch sfrustrowanych mechaników wpadło na pomysł, aby podłączyć silnik do roweru. Czy William Harley i Arthur Davidson mieli na tyle zapału, aby urzeczywistnić swój wynalazek?

06:50

Tajemnicze samochody, odc. 6 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

07:15

Łowca militariów: Wielki karabin maszynowy Godziny emisji

Jest szybki, silny i bardzo rzadki. Paul Shull zgadza się poddać renowacji karabin maszynowy Quad 50. Czy to będzie jedno z najtrudniejszych zleceń w jego karierze?

08:05

Być jak Da Vinci, odc. 8 Godziny emisji

Zespół konstruuje jeden z najbardziej futurystycznych wynalazków mistrza. Projekt maszyny XV-wiecznego geniusza może z powodzeniem konkurować ze współczesnymi projektami.

09:00

Wojna w Zatoce Perskiej: Żołnierskie opowieści: Część 3 Godziny emisji

Żołnierze opowiadają o ostrym ataku brytyjskiej artylerii i wycofywaniu się Irakijczyków pod jej ostrzałem.

10:00

Niewyjaśnione historie: Kto zdradził Annę Frank? Godziny emisji

Towarzyszymy biografowi Carol Ann Lee podczas badania nowych dowodów obciążających trzech głównych podejrzanych oskarżonych o wydanie Anny Frank i jej rodziny Gestapo.

11:00

Hitler - wojna o ropę Godziny emisji

W 1939 r., sześć tygodni po wybuchu wojny, Niemcom zostało już niewiele zapasów paliwa. Hitler, by wygrać wojnę, namierzył nowe źródło ropy: Azerbejdżańską Republikę Radziecką.

12:00

Al Murray w drodze do Berlina: Kierunek Paryż Godziny emisji

Al Murray spotyka się z weteranami, którzy brali udział w rozbiciu XII Dywizji Wojsk Pancernych SS i zabili jednego z głównych dowódców Wehrmachtu.

12:30

Al Murray w drodze do Berlina: Tajna broń Hitlera Godziny emisji

Al Murray schodzi do schronów przeciwlotniczych na wybrzeżu Francji i Belgii. Spotyka jeńców wojennych, którzy zostali zmuszeni przez nazistów do prac nad bronią masowego rażenia.

13:00

Hitler - nieznane fakty: Upadek Godziny emisji

Hitler staje w obliczu nadchodzącej klęski. Cudem udaje mu się przeżyć próbę zamachu. Jego pragnienie zemsty sprawia, że rozpoczynają się rządy terroru.

14:00

Militaria na warsztat, odc. 6 Godziny emisji

Michael Manousakis i ekipa z warsztatu Morlock Motors potrafią przerobić każdy pojazd. To prawdziwi pasjonaci, którzy zrealizowali wiele znakomitych projektów na całym świecie.

15:00

Pojedynki wizjonerów: Hearst kontra Pulitzer Godziny emisji

Po koniec lat 90. XIX wieku William Randolph Hearst rzuca wyzwanie magnatowi prasowemu Josephowi Pulitzerowi. Wojna o liczbę sprzedanych magazynów na zawsze zmieni oblicze prasy.

16:00

Szpieg: życie pod przykrywką: Ucieczka z Moskwy Godziny emisji

Podwójny agent, pułkownik KGB Oleg Gordijewski przez dziesięć lat szpiegował na rzecz brytyjskich służb specjalnych. Nakryty przez Sowietów postanowił uciec z Moskwy.

17:00

Kosmiczna mapa skarbów: Martwa cisza Godziny emisji

Darrell szuka wskazówek w przeszłości Coopera. Wdowa po astronaucie wyjawia wiele sekretów, ale czy były dyrektor lotów NASA będzie równie pomocny? Darrellowi brakuje informacji.

18:00

Kod Jezusa: Ewangelia Judasza Godziny emisji

Wnikliwa analiza dowodów potwierdzających istnienie Jezusa. Autentyczność świętych reliktów sprawdzają eksperci medycyny sądowej, archeolodzy i historycy.

19:00

Anatomia wojny: Bitwa o Pacyfik Godziny emisji

Prześledźmy, jak po ataku na Pearl Harbor armia amerykańska potrzebowała zaledwie roku, by odbudować swoją dawną potęgę i przełamać dominację Japończyków na Pacyfiku.

20:00

Strefa śmierci: Strzelanina w banku Godziny emisji

Po porwaniu córki magnata prasowego Patty Hearst, terroryści z grupy SLA dokonali napadu na bank. Strzelanina, która się potem wywiązała, została na żywo pokazana w telewizji.

21:00

Niewyjaśnione historie: Legendy Pearl Harbor, część 1 Godziny emisji

Relacje naocznych świadków i mniej znane fakty na temat japońskiego ataku na Pearl Harbor, w tym historia drugiego ataku, który miał miejsce trzy miesiące później.

22:00

Zoom na architekturę: Tajemnice piramidy Majów Godziny emisji

W Meksyku zaginione miasto Chichen Itza skrywa sekrety pradawnej przedziwnej cywilizacji. Jak zbudowano to miasto i jaki wpływ na jego architekturę miało składanie ofiar z ludzi?

23:00

Ekstremalni przewodnicy: Chrzest ognia Godziny emisji

Naukowcy próbują pokonać granice wiedzy i docierają do najmroczniejszych miejsc na ziemi. Ich bezpieczeństwa pilnuje bractwo survivalistów, którzy obserwują każdy krok badaczy.

00:00

Szyfry i spiski: Doświadczalni żołnierze Godziny emisji

W samym środku zimnej wojny amerykańscy naukowcy próbowali stworzyć generację „superżołnierzy". Mężczyźni podczas walki mieli wykorzystywać zdolności telepatyczne.

01:00

Pojedynki wizjonerów: Daly kontra Clark Godziny emisji

Portret ojców założycieli listy najbogatszych przedsiębiorców, którzy dyktowali tempo rozwoju gospodarczego Ameryki od rewolucji przemysłowej aż do czasu „Pozłacanego wieku".

02:00

Podniebne manewry: P47 Thunderbolt kontra Fw190 Godziny emisji

W 1944 roku amerykański pilot Dominic Gentile stoczył walkę powietrzną z wrogiem na bardzo niskiej wysokości.

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 3 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia deskorolki, roweru górskiego i snowboardu.

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 4 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia kanalizacji, ogrzewania i elektryczności.

03:36

Anatomia wojny: Amerykańska wojna z komunizmem Godziny emisji

Moment szczytowej eskalacji zimnej wojny w latach 50., gdy Stany Zjednoczone stawiły czoła dwóm komunistycznym mocarstwom w Korei.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Nieznana historia akcji ratunkowej pod Dog's Head Godziny emisji

II batalion Kompanii Charlie, który bardzo ucierpiał w czasie wcześniejszych walk, stawia czoło liczniejszemu wrogowi w strefie znanej jako "Psia głowa".

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Tylko z zaproszeniem Godziny emisji

Wayne wprowadza widzów w świat kolekcjonerów starych samochodów. Tym razem odwiedza słynną wystawę Pebble Beach Concours d' Elegance.

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Wyścig armatniej kuli Godziny emisji

Wayne otrzymuje zlecenie sprzedania roadstera eliminatora, należącego do amerykańskiego dziennikarza motoryzacyjnego Brocka Yatesa. Pojazd zostanie odebrany z muzeum w Saratodze.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info