Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-22 Pokaź dziś

06:00

Jak zmieniliśmy świat: Wieżowce Godziny emisji

Historia wielkich wynalazków i naukowych przełomów, które nadały kształt współczesnemu światu. W programie wywiady z ekspertami i celebrytami oraz nowatorski materiał filmowy.

06:50

Tajemnicze samochody, odc. 7 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

07:15

Łowca militariów: Miotacze ognia Godziny emisji

Atmosfera robi się niezwykle gorąca, kiedy Paul Shull uczy się, jak posługiwać się niezwykle efektownym miotaczem ognia.

08:05

Być jak Da Vinci, odc. 9 Godziny emisji

Zespół konstruuje jeden z najbardziej futurystycznych wynalazków mistrza. Projekt maszyny XV-wiecznego geniusza może z powodzeniem konkurować ze współczesnymi projektami.

09:00

Łowcy staroci, odc. 7 Godziny emisji

Drew Pritchard ma nadzieję, że podczas wizyty w muzeum maszyn o napędzie parowym w Norfolku, uda mu się znaleźć kilka niechcianych skarbów. W Hereford ogląda ekskluzywną kolekcję.

10:00

Porzucone konstrukcje: Miasta - widma Godziny emisji

W programie przyjrzymy się opustoszałym obszarom miejskim, takim jak japońska wyspa Hashima oraz Prypeć na Ukrainie, gdzie czas zatrzymał się po katastrofie w Czarnobylu.

11:00

Tajna fortuna Hitlera Godziny emisji

Adolf Hitler popełnił samobójstwo w bunkrze w Berlinie w 1945 roku. Czy w swoim testamencie podzielił majątek pomiędzy najbliższych, czy wszystko zabrał ze sobą do grobu?

12:00

Al Murray w drodze do Berlina: Arnhem Godziny emisji

Al skacze na spadochronie razem z grupą weteranów z Pierwszej Brygady Spadochronowej, którzy z 1500 samolotów i 500 szybowców skakali w sam środek zaciekłych walk pod Arnhem.

12:30

Al Murray w drodze do Berlina: Wojna w powietrzu Godziny emisji

Al Murray spotyka się z lotnikami, którzy latali jako eskorta bombowców i myśliwców. Odkrywa zalety jednego z najsłynniejszych samolotów II wojny światowej, bombowca Lancaster.

13:00

Niewyjaśnione historie: Zamach na Hitlera Godziny emisji

Kulisy zamachu na Hitlera w lipcu 1944 roku. Dlaczego nazistowski dyktator przeżył atak bombowy? Jak potoczyłaby się historia świata, jeśli zamach zakończyłby się sukcesem?

14:00

Największe zagadki historii: Atlantyda Godziny emisji

Olly Steeds bada różne hipotezy na temat Atlantydy. Czy ta mityczna kraina rzeczywiście istniała i co stało się z jej cywilizacją?

15:00

Discovery Atlas: Egipt bez tajemnic Godziny emisji

Zapraszamy na spotkania z sześcioma Egipcjanami, którzy opowiedzą nam o codziennym życiu we współczesnym Egipcie.

16:00

Na krawędzi wojny: Porwanie Noriegi Godziny emisji

W 1989 roku wojska amerykańskie dokonały inwazji na Panamę, aby odsunąć od władzy byłego sojusznika Manuela Noriegę. Czy operacja zakończyła się schwytaniem dyktatora?

17:00

Militarny ranking: Wielcy dowódcy Godziny emisji

George Patton, Gieorgij Żukow i Dwight Eisenhower to jedni z największych dowódców wojskowych XX w. doskonale rozumiejący wojnę zarówno na poziomie strategicznym jak i taktycznym.

18:00

Militaria na warsztat, odc. 3 Godziny emisji

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

19:00

Strefa Czarnobyl Godziny emisji

Jak wygląda Strefa Wykluczenia w Czarnobylu 30 lat od tragedii? Naukowcy po raz pierwszy otrzymali nieograniczony dostęp do najbardziej skażonego miejsca na Ziemi.

20:00

Opowieści z zaświatów: Harry Houdini Godziny emisji

Medyczne biografie słynnych i wpływowych postaci historycznych. Dzisiaj w programie o wykorzystaniu medycyny sądowej do rozwiązywania zagadek z przeszłości.

21:00

Niewyjaśnione historie: Legendy Pearl Harbor, część 2 Godziny emisji

Relacje naocznych świadków i mniej znane fakty na temat japońskiego ataku na Pearl Harbor, w tym historia drugiego ataku, który miał miejsce trzy miesiące później.

22:00

Kamuflaż Godziny emisji

Witajcie w świecie kamuflażu! Program ukaże jak maskowanie działa w świecie zwierząt a także wyjaśni w jaki sposób marynarka wojenna wykorzystywała tzw. kamuflaż deformujący.

23:00

Ekstremalni przewodnicy: Osuwiska i obalone drzewa Godziny emisji

Naukowcy próbują pokonać granice wiedzy i docierają do najmroczniejszych miejsc na ziemi. Ich bezpieczeństwa pilnuje bractwo survivalistów, którzy obserwują każdy krok badaczy.

00:00

Szyfry i spiski: Złoto Godziny emisji

Złoto to jedna z najcenniejszych rzeczy na świecie. Od starożytności ludzie byli gotowi na wiele, aby je zdobyć. Gdzie dziś jest najwięcej złota i kto jest jego właścicielem?

01:00

Nieznane oblicza wielkich polityków: Kennedy Godziny emisji

Nieznane do tej pory fakty z okresu dojścia do władzy J.F. Kennedy'ego. Ten słynny polityk zmagał się wówczas zarówno z problemami zdrowotnymi, jak i psychicznymi.

02:00

Podniebne manewry: F4U Corsair kontra Zero Godziny emisji

Historia amerykańskiego pilota Gregoryego „Pappy" Boyingtona, który zestrzelił 26 samolotów wroga podczas bitwy powietrznej w styczniu 1944 roku.

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 5 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia piekarnika, lodówki i pralki.

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 6 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia zegara, kalendarza i kalkulatora.

03:36

Anatomia wojny: Starcie na Bliskim Wschodzie Godziny emisji

W latach 1948-1973 Arabowie i Izraelczycy stoczyli pięć wojen o Palestynę. W programie kulisy jednej z kluczowych kampanii tego konfliktu.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Nieznana historia bitwy pod Mortain Godziny emisji

O przebiegu bitwy o Mortain zadecydowała przede wszystkim postawa niewielkiego oddziału Gwardii Narodowej, walczącego bohatersko po to, aby uniemożliwić zwycięstwo wojskom Hitlera.

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Powrót na wystawę Godziny emisji

Derek Hill, który jest synem legendarnego kierowcy wyścigowego Phila Hilla, pokazuje na wystawie Pebble Beach Concours d' Elegance należącego do jego ojca packarda z 1912 roku.

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Zapomniane skarby Godziny emisji

Wayne'owi udaje się zdobyć kilka samochodów, wyprodukowanych przez korporację Chryslera, a także cadillaca z 1905 roku oraz ferrari 330.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info