Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-22 Pokaż dziś

06:00

Jak zmieniliśmy świat: Wieżowce

Historia wielkich wynalazków i naukowych przełomów, które nadały kształt współczesnemu światu. W programie wywiady z ekspertami i celebrytami oraz nowatorski materiał filmowy.

Godziny emisji Jak zmieniliśmy świat

06:50

Tajemnicze samochody, odc. 7

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

Godziny emisji Tajemnicze samochody

07:15

Łowca militariów: Miotacze ognia

Atmosfera robi się niezwykle gorąca, kiedy Paul Shull uczy się, jak posługiwać się niezwykle efektownym miotaczem ognia.

Godziny emisji Łowca militariów

08:05

Być jak Da Vinci, odc. 9

Zespół konstruuje jeden z najbardziej futurystycznych wynalazków mistrza. Projekt maszyny XV-wiecznego geniusza może z powodzeniem konkurować ze współczesnymi projektami.

Godziny emisji Być jak Da Vinci

09:00

Łowcy staroci, odc. 7

Drew Pritchard ma nadzieję, że podczas wizyty w muzeum maszyn o napędzie parowym w Norfolku, uda mu się znaleźć kilka niechcianych skarbów. W Hereford ogląda ekskluzywną kolekcję.

Godziny emisji Łowcy staroci

10:00

Porzucone konstrukcje: Miasta - widma

W programie przyjrzymy się opustoszałym obszarom miejskim, takim jak japońska wyspa Hashima oraz Prypeć na Ukrainie, gdzie czas zatrzymał się po katastrofie w Czarnobylu.

Godziny emisji Porzucone konstrukcje

11:00

Tajna fortuna Hitlera

Adolf Hitler popełnił samobójstwo w bunkrze w Berlinie w 1945 roku. Czy w swoim testamencie podzielił majątek pomiędzy najbliższych, czy wszystko zabrał ze sobą do grobu?

Godziny emisji Tajna fortuna Hitlera

12:00

Al Murray w drodze do Berlina: Arnhem

Al skacze na spadochronie razem z grupą weteranów z Pierwszej Brygady Spadochronowej, którzy z 1500 samolotów i 500 szybowców skakali w sam środek zaciekłych walk pod Arnhem.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

12:30

Al Murray w drodze do Berlina: Wojna w powietrzu

Al Murray spotyka się z lotnikami, którzy latali jako eskorta bombowców i myśliwców. Odkrywa zalety jednego z najsłynniejszych samolotów II wojny światowej, bombowca Lancaster.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

13:00

Niewyjaśnione historie: Zamach na Hitlera

Kulisy zamachu na Hitlera w lipcu 1944 roku. Dlaczego nazistowski dyktator przeżył atak bombowy? Jak potoczyłaby się historia świata, jeśli zamach zakończyłby się sukcesem?

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

14:00

Największe zagadki historii: Atlantyda

Olly Steeds bada różne hipotezy na temat Atlantydy. Czy ta mityczna kraina rzeczywiście istniała i co stało się z jej cywilizacją?

Godziny emisji Największe zagadki historii

15:00

Discovery Atlas: Egipt bez tajemnic

Zapraszamy na spotkania z sześcioma Egipcjanami, którzy opowiedzą nam o codziennym życiu we współczesnym Egipcie.

Godziny emisji Discovery Atlas

16:00

Na krawędzi wojny: Porwanie Noriegi

W 1989 roku wojska amerykańskie dokonały inwazji na Panamę, aby odsunąć od władzy byłego sojusznika Manuela Noriegę. Czy operacja zakończyła się schwytaniem dyktatora?

Godziny emisji Na krawędzi wojny

17:00

Militarny ranking: Wielcy dowódcy

George Patton, Gieorgij Żukow i Dwight Eisenhower to jedni z największych dowódców wojskowych XX w. doskonale rozumiejący wojnę zarówno na poziomie strategicznym jak i taktycznym.

Godziny emisji Militarny ranking

18:00

Militaria na warsztat, odc. 3

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

Godziny emisji Militaria na warsztat

19:00

Strefa Czarnobyl

Jak wygląda Strefa Wykluczenia w Czarnobylu 30 lat od tragedii? Naukowcy po raz pierwszy otrzymali nieograniczony dostęp do najbardziej skażonego miejsca na Ziemi.

Godziny emisji Strefa Czarnobyl

20:00

Opowieści z zaświatów: Harry Houdini

Medyczne biografie słynnych i wpływowych postaci historycznych. Dzisiaj w programie o wykorzystaniu medycyny sądowej do rozwiązywania zagadek z przeszłości.

Godziny emisji Opowieści z zaświatów

21:00

Złoto Hitlera

Nieznane epizody historii. Grupa współczesnych poszukiwaczy przygód na tropie tajemniczej działalności nazistów w Afryce Wschodniej podczas kampanii II wojny światowej.

Godziny emisji Złoto Hitlera

22:00

Kamuflaż

Witajcie w świecie kamuflażu! Program ukaże jak maskowanie działa w świecie zwierząt a także wyjaśni w jaki sposób marynarka wojenna wykorzystywała tzw. kamuflaż deformujący.

Godziny emisji Kamuflaż

23:00

Ekstremalni przewodnicy: Osuwiska i obalone drzewa

Naukowcy próbują pokonać granice wiedzy i docierają do najmroczniejszych miejsc na ziemi. Ich bezpieczeństwa pilnuje bractwo survivalistów, którzy obserwują każdy krok badaczy.

Godziny emisji Ekstremalni przewodnicy

00:00

Szyfry i spiski: Złoto

Złoto to jedna z najcenniejszych rzeczy na świecie. Od starożytności ludzie byli gotowi na wiele, aby je zdobyć. Gdzie dziś jest najwięcej złota i kto jest jego właścicielem?

Godziny emisji Szyfry i spiski

01:00

Być jak Da Vinci: Drabina oblężnicza

Zespół realizuje kolejny wynalazek renesansowego geniusza. Niestety, przy budowie ogromnej drabiny oblężniczej konstruktorzy popełniają poważny błąd. Czy uda im się go skorygować?

Godziny emisji Być jak Da Vinci

02:00

Podniebne manewry: F4U Corsair kontra Zero

Historia amerykańskiego pilota Gregoryego „Pappy" Boyingtona, który zestrzelił 26 samolotów wroga podczas bitwy powietrznej w styczniu 1944 roku.

Godziny emisji Podniebne manewry

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 5

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia piekarnika, lodówki i pralki.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 6

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia zegara, kalendarza i kalkulatora.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:36

Anatomia wojny: Starcie na Bliskim Wschodzie

W latach 1948-1973 Arabowie i Izraelczycy stoczyli pięć wojen o Palestynę. W programie kulisy jednej z kluczowych kampanii tego konfliktu.

Godziny emisji Anatomia wojny

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Nieznana historia bitwy pod Mortain

O przebiegu bitwy o Mortain zadecydowała przede wszystkim postawa niewielkiego oddziału Gwardii Narodowej, walczącego bohatersko po to, aby uniemożliwić zwycięstwo wojskom Hitlera.

Godziny emisji Przetrwać w piekle wojny

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Powrót na wystawę

Derek Hill, który jest synem legendarnego kierowcy wyścigowego Phila Hilla, pokazuje na wystawie Pebble Beach Concours d' Elegance należącego do jego ojca packarda z 1912 roku.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Zapomniane skarby

Wayne'owi udaje się zdobyć kilka samochodów, wyprodukowanych przez korporację Chryslera, a także cadillaca z 1905 roku oraz ferrari 330.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info