Reklama

Logo Discovery Historia Discovery Historia program TV na 2018-06-18 - ramówka, emisje

2018-06-18 Pokaż dziś

06:00

Jak powstało dzisiaj: Naziści zaprowadzili nas na Księżyc

Reżim nazistowski tracił już władzę, kiedy konstruktor rakiet Wernher von Braun z grupą naukowców opuścił Niemcy i wyruszył z misją, która wkrótce zmieni bieg historii.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

06:25

U źródeł wynalazków, odc. 20

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie historia basenu.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

06:50

U źródeł wynalazków, odc. 21

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie historia latarni morskiej.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

07:15

Łowcy staroci - najlepsze okazje: Zabawki dla chłopców

Łowca staroci Drew Pritchard opowiada o najciekawszych przedmiotach, jakie udało mu się kupić - od tych niesamowicie rzadkich i cennych po te kunsztowne i te dziwaczne.

Godziny emisji Łowcy staroci - najlepsze okazje

08:05

Militarny ranking: Statki powietrzne

Niemal nieznane nagrania i rozmowy z ekspertami: autorzy programu starają się wskazać samolot, który wywarł największy wpływ na historię lotnictwa - od P-51 Mustang do Harriera.

Godziny emisji Militarny ranking

Reklama
09:00

Al Murray w drodze do Berlina: Lądowanie w Normandii

Na jednej z plaż w Normandii Al Murray spotyka czterech brytyjskich weteranów z załogi transportera Bren z Pierwszego Pułku Hrabstwa Suffolk.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

09:30

Al Murray w drodze do Berlina: Bitwa o Normandię

Al Murray podróżuje przez sielskie rejony Francji w towarzystwie weteranów walk w Normandii z Drugiego Batalionu Piechoty Królewskiej Hrabstwa Shropshire.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

10:00

Militaria na warsztat, odc. 4

Na Florydzie Michael Manousakis rusza na wielkie zakupy. Najpierw wpada mu w oko samolot T-28, później — wielki hydroplan.

Godziny emisji Militaria na warsztat

11:00

Rewolucja październikowa w kolorze, odc. 1

Rekonstrukcja dramatycznych wydarzeń z wykorzystaniem kolorowanych zdjęć archiwalnych, odsłaniająca przebieg i kulisy rewolucji październikowej.

Godziny emisji Rewolucja październikowa w kolorze

12:00

Rewolucja październikowa w kolorze, odc. 2

Rekonstrukcja dramatycznych wydarzeń z wykorzystaniem kolorowanych zdjęć archiwalnych, odsłaniająca przebieg i kulisy rewolucji październikowej.

Godziny emisji Rewolucja październikowa w kolorze

13:00

Wietnam. Nieznany zapis wojny: Zaginiony film z Dak To

Niedawno odkryte filmy, które odsłaniają przerażające ludzkie losy. Materiał nakręcony przez kamerzystów, którzy byli świadkami najważniejszych bitew podczas wojny w Wietnamie.

Godziny emisji Wietnam. Nieznany zapis wojny

14:00

Ostatnia kryjówka Bin Ladena

Podczas zamachu na Osamę Bin Ladena komandosi z oddziału SEAL Team 6 skonfiskowali mnóstwo twardych dysków, komputerów i prywatnych dokumentów. Jakie tajemnice kryje ten łup?

Godziny emisji Ostatnia kryjówka Bin Ladena

15:00

Broń doskonała: Heavy Metal

Zapraszamy na spotkanie z królami współczesnego pola bitwy - czołgami i artylerią, które staną do zaciętej walki o tytuł broni doskonałej.

Godziny emisji Broń doskonała

16:00

Militaria na warsztat, odc. 1

Pilot-hobbysta, Michael Manousakis, leci do Ameryki za sterami swojej najnowszej zabawki: rosyjskiego samolotu An-2, największego jednosilnikowego dwupłatowca na świecie.

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Łowcy staroci, odc. 9

W posiadłości w Staffordshire, Drew odkrywa istną perełkę, o której właściciele nie mają pojęcia. W Lake District, Drew natrafia na ślady górniczej przeszłości Wielkiej Brytanii.

Godziny emisji Łowcy staroci

Reklama
18:00

Krocie za starocie: Bez odwrotu

Marty i Bam Bam odwiedzają śmieciarza, który poświęcił 40 lat życia na zbudowanie swojej kolekcji. Wśród rupieci jest wiele cennych rzeczy - nawet autografy gwiazdy popu.

Godziny emisji Krocie za starocie

19:00

Szyfry i spiski: Doświadczalni żołnierze

W samym środku zimnej wojny amerykańscy naukowcy próbowali stworzyć generację „superżołnierzy". Mężczyźni podczas walki mieli wykorzystywać zdolności telepatyczne.

Godziny emisji Szyfry i spiski

20:00

Zoom na architekturę: Tajemnice egipskich piramid

Nowatorskie techniki animacji komputerowej odsłonią nam tajemnice budowy legendarnych konstrukcji - od Partenonu w starożytnej Grecji po strzeliste katedry średniowiecznej Europy.

Godziny emisji Zoom na architekturę

21:00

Premiera Watykańskie akta Lutra

W 1517, Marcin Luter opublikował 95 kontrowersyjnych tez. W poszukiwaniu dokumentacji, Dr Christine Grafinger udaje się do tajnego archiwum Watykanu.

Godziny emisji Watykańskie akta Lutra

22:00

Ciemna strona Google'a

Google jest najbogatszą na świecie firmą oferującą wyszukiwarkę internetową. Skoro korzystamy z niej codziennie, Google musi o nas bardzo dużo wiedzieć. A ile my wiemy o Google'u?

Godziny emisji Ciemna strona Google'a

23:00

Zabójstwo JFK

W programie odpowiedzi na 50 intrygujących pytań na temat zabójstwa Johna F. Kennedy'ego. Od szczegółów ostatnich dni prezydenta po trening wojskowy domniemanego zabójcy, Oswalda.

Godziny emisji Zabójstwo JFK

00:00

Niewyjaśnione historie: Kto zabił Marilyn Monroe?

Śledztwo w sprawie przyczyn śmierci Marilyn Monroe w 1962 roku. Choć oficjalnie stwierdzono, że aktorka popełniła samobójstwo, to nadal na temat jej śmierci krążą teorie spiskowe.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

01:00

Łowca zabawek: Władcy pieniędzy

Jordan poszukuje klasycznych figurek z filmu fantasy „Władcy Wszechświata", które były dostępne w Europie ale nie w Ameryce. Czy uda mu się odnaleźć te rzadkie zabawki?

Godziny emisji Łowca zabawek

01:30

Łowca zabawek: Rapujące zabawki

Dla sprzedawców zabawek praca wre na Comic Conie w Nowym Jorku. Kilka gwiazd, w tym DMC ze znanej hiphopowej grupy Run DMC, prosi Jordana o ekspertyzę.

Godziny emisji Łowca zabawek

02:00

U źródeł wynalazków, odc. 9

Dziś poznamy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia hoteli, restauracji i domów towarowych.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

Reklama
02:30

Ameryka: prawda i mity: Zobaczyć nie znaczy uwierzyć

Fotografie uwieczniają najważniejsze chwile w historii dla przyszłych pokoleń. Jakie tajemnice kryją najsłynniejsze zdjęcia prezydenta Abrahama Lincolna?

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

03:00

Łowcy staroci, odc. 5

Pewne bliźniaczki prezentują klasyczne samochody i pamiątki po ojcu związane z koleją parową. Drew odwiedza najstarszego kapelusznika w Luton a w Dorset kupuje dziwne przedmioty.

Godziny emisji Łowcy staroci

03:50

Samochody - klasyka gatunku: Kolekcja kolekcjonera

Na środkowym zachodzie USA, Wayne podziwia eklektyczną kolekcję słynącą z wyjątkowych klasyków bogato zdobionych aut z lat 30. XX w. oraz starodawnej ciężarówki do przewozu drewna.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

04:15

U źródeł wynalazków, odc. 26

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie mroczna historia wilkołaków.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:40

Rzeka diamentów: Poważna awaria

Awaria pomp staje się przyczyną ostrej kłótni pomiędzy Warrenem i Garym. Uszkodzony sprzęt stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia górników.

Godziny emisji Rzeka diamentów

05:30

Ameryka: prawda i mity: Skała i most

Dlaczego skazani prosili o transfer do Alcatraz, skoro panowały tam tak ciężkie warunki? Dlaczego marynarka wojenna USA chciała pomalować słynny most na jaskrawo żółto i czarno?

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

O programie TV stacji Discovery Historia

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-06-18. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-06-18 dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w Discovery Historia

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info