Logo Discovery Science Program TV Discovery Science - ramówka, emisje

2017-10-23 Pokaź dziś

06:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 18 Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak działają mechanizmy współczesnego świata. Poznajmy historię przedmiotów i maszyn, które otaczają nas w codziennym życiu, od żarówek po rakiety kosmiczne.

06:25

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 18 Godziny emisji

Zapraszamy na wyprawę do świata przemysłu, gdzie królują maszyny i techniczne wynalazki. Przyjrzymy się z bliska, jak przebiega produkcja rzeczy, z których korzystamy na co dzień.

06:50

Jak to jest zrobione?, odc. 1 Godziny emisji

Wnikliwe spojrzenie na przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu. W programie wszystko o skrzynkach na narzędzia, krzywakach rurowych i ciasteczkach figowych.

07:15

Jak to jest zrobione?: Kolagen, konwertery przetwarzające nagrania cyfrowe w analogowe, zszywacze Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają przedmioty z naszego codziennego życia. Dowiedz się o tym oglądając program o zszywaczach kleszczowych i kolagenie.

07:40

Fabryki smaku: I jeszcze ten ser! Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstaje owocowa skórka, serowe przekąski z zsiadłego mleka i meksykański sos guacamole.

08:05

Fabryki smaku: Batonik musli Godziny emisji

Przyjrzymy się, jak przebiega proces produkcji popularnych artykułów spożywczych, takich jak ser pleśniowy, ciastka ryżowe, batoniki owsiane i mieszanka warzywna do grillowania.

08:30

Od destrukcji do produkcji: Protezy rąk Godziny emisji

Wizjonerzy recyklingu i chemicy-czarodzieje wspólnie przetwarzają stare lodówki i dają nowe możliwości ludziom w potrzebie.

09:00

Od destrukcji do produkcji: Krzesła, doniczki i obrotnice Godziny emisji

Z plastikowych butelek można produkować krzesła, a ze starych opon - doniczki. Stalowy most otrzymuje drugie życie jako obrotnica.

09:30

Jak to jest zrobione?: Plastry na odciski, Krajalnice, Ostrygi, Wiatrowskazy Godziny emisji

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu. W programie o produkcji krajalnic do wędlin i serów, wiatrowskazów i opakowań lekarstw.

10:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Ponaddźwiękowy ping-pong Godziny emisji

Eksperci od efektów specjalnych, Adam i Jamie, wraz z ekipą pogromców mitów szukają prawdy w popularnych mitach i opowieściach, wykorzystując najnowsze zdobycze nauki i techniki.

11:00

Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem: Czy bieda jest dziedziczna? Godziny emisji

Czy bogaci to ludzie, którzy mieli szczęście się urodzić we właściwym miejscu i czasie? Czy biedni są ofiarami systemu, który ich ogranicza? Czy biologia warunkuje bogactwo?

12:00

NASA - archiwum tajemnic: Naziści na Księżycu Godziny emisji

Kamery NASA utrwaliły niezliczoną ilość tajemniczych obiektów w kosmosie. Czy nauka jest w stanie poradzić sobie z tak dziwnymi zjawiskami? A może to ślady pozaziemskiego życia?

13:00

Fabryki smaku: Ostry keczup Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają popularne, typowo kanadyjskie chipsy, słodkie batoniki, rodzynki w polewie i kwaskowy sos syczuański.

13:30

Fabryki smaku USA: Ale paszteciki! Godziny emisji

Zobacz, w jaki sposób powstają cukrowe ciasteczka, paszteciki piwne oraz napój z korzenia żeń-szenia.

14:00

Jak to jest zrobione?: Drewniane drzwi garażowe, animatroniczne dinozaury Godziny emisji

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu? W programie o produkcji drewnianych drzwi garażowych i animatronicznych dinozaurów.

14:30

Jak to jest zrobione?: Nagrody Grammy, ogrodowe baseny, światła do rowerów i składane panele słoneczne Godziny emisji

Pewnie nieraz zastanawiałeś się, jak powstają przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu. Oto, jak przebiega proces produkcji niektórych z nich.

15:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Spotkanie z Simpsonami Godziny emisji

Adam i Jamie biorą pod lupę jeden z najsłynniejszych telewizyjnych seriali animowanych. W eksperymentach bierze udział producent i scenarzysta serialu.

16:00

Wielka piątka: Supersamoloty Godziny emisji

Przegląd najlepszych samolotów świata. W programie zobaczymy: Antonowa 225, Airbusa A380 i myśliwiec Eurofighter Typhoon.

17:00

Od destrukcji do produkcji: Monety, głośniki i samochody wyścigowe Godziny emisji

Błony do zdjęć rentgenowskich zostają przerobione na błyszczące, srebrne monety. Sosnowe belki odzyskane ze zburzonych domów służą za materiał na obudowy głośników.

17:30

Od destrukcji do produkcji: Krzesła, doniczki i obrotnice Godziny emisji

Z plastikowych butelek można produkować krzesła, a ze starych opon - doniczki. Stalowy most otrzymuje drugie życie jako obrotnica.

18:00

Zagadki Ziemi: Stonehenge Ziemi Świętej Godziny emisji

Tajemniczy pomnik w Ziemi Świętej otoczają legendy o olbrzymach. Ponadto, gdy znika mały chłopiec, obrazy satelitarne pomagają w śledztwie.

19:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Za kulisami Godziny emisji

Adam i Jamie pokazują, co czeka widzów w najważniejszym odcinku wszystkich sezonów i jak tego dokonali!

20:00

Jak to jest zrobione?: Szyby ze szkła dmuchanego, pompy wodne, sake i pęsety Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega produkcja szyb ze szkła dmuchanego, pomp wodnych, sake i pęset.

20:30

Jak to jest zrobione?: Gazowe grille, maty na materace Godziny emisji

Zajrzyjmy do fabryk i przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji przedmiotów codziennego użytku. W programie o gazowych grillach i matach na materace.

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Papier toaletowy, Absynt, Piłki do krykieta Godziny emisji

Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o papierze toaletowym, absyncie i piłkach do krykieta.

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 3 Godziny emisji

Spotkania z pomysłowymi inżynierami i wizjonerskimi projektantami. Ludźmi, którzy odpowiadają za produkcję i funkcjonowanie przedmiotów codziennego użytku.

22:00

Fabryki smaku, odc. 20 Godziny emisji

Zobaczmy, jak przebiega proces produkcji popularnych artykułów spożywczych, takich jak ekologiczne mleko, ciecierzyca, samosy i minieklerki.

22:30

Fabryki smaku: Słodki jak miód Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstaje miód oraz jak przebiega proces wypieku chleba z pełnoziarnistej mąki pszenicznej i pysznych ciasteczek w kształcie szachownicy.

23:00

NASA - archiwum tajemnic: Znikający księżyc Godziny emisji

Odkryte dokumenty ukazują sekretny plan B przygotowany przez NASA na wypadek fiaska misji lądowania na Księżycu. Agencja ujawnia też nierozwikłaną dotąd 300-letnią tajemnicę.

00:00

Jak to jest zrobione?: Podwodne roboty, Lasagne, Piły taśmowe Godziny emisji

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstają przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu? Dziś pod mikroskop trafi kolejna porcja takich rzeczy.

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 20 Godziny emisji

Jak z rodzinnego samochodu robi się opancerzoną fortecę na kołach? Jak hoduje się miliony choinek na Boże Narodzenie? Jak powstają najdoskonalsze na świecie talerze perkusyjne?

01:00

Patent na gadżet: Dron z przesyłką Godziny emisji

Wynalazcy amatorzy prezentują zespołowi ekspertów swoje dzieła, jakie stworzyli w domowych warsztatach. Który z tych wynalazków zasługuje na finansowe wsparcie?

02:00

Eksperyment. Wersja 2.0.: Stół odporny na trzęsienie ziemi Godziny emisji

Dwóch przyjaciół, Grant Reynolds i Kevin Moore próbują ustalić, dlaczego przedstawione na filmach w internecie wyczyny zakończyły się kompletną klapą.

02:48

Opcje przetrwania: Prądy strugowe i błyskawica Godziny emisji

Matt zostaje porzucony w środku kostarykańskiej dżungli, gdzie od razu otaczają go jadowite węże i wysysające krew kleszcze. Czy dżungla pożre Matta, zanim on zdąży z niej uciec?

03:36

Tajemnice superprodukcji filmowych: „Transformers": Jak powstał Bumblebee? Godziny emisji

Nar pomaga ekspertom od efektów specjalnych zbudować replikę robota z filmu "Transformers", która zostanie wykorzystana w grze wideo.

04:24

UFO - bliskie spotkania: Dziwne światła i porwania Godziny emisji

Niemal 3 miliony Amerykanów przyznaje, że doświadczyło porwania przez kosmitów. Ekipa doświadczonych badaczy wyrusza tropem najbardziej wstrząsających opowieści.

05:12

Anatomia magii, odc. 15 Godziny emisji

Świat magii od środka. Grupa iluzjonistów odsłania swoje najpilniej strzeżone sekrety, wyjaśniając widzom, na czym polegają ich z pozoru niemożliwe do wykonania sztuczki.

05:36

Co było dalej?, odc. 1 Godziny emisji

Spadochroniarz przeżywa w powietrzu chwile grozy, kiedy jego spadochron nie chce się otworzyć. Połykaczka ognia pakuje się w poważne tarapaty.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info