Logo FilmBox Arthouse Program TV FilmBox Arthouse - ramówka, emisje

2017-10-30 Pokaż dziś

06:00

Gospoda Smocze Wrota

Akcja, przygodowy ( Tajwan 1966 ) Czas: 111min.

Pierwszemu eunuchowi cesarza udało się doprowadzić do skazania swego głównego przeciwnika na śmierć i a jego rodzinę na wygnanie poza granice imperium. Aby uniknąć zemsty swoich ofiar, eunuch wysyła swoich tajnych agentów by zamordowali deportowanych. Zasadzka ma być przeprowadzona w gospodzie Dragon Inn Gate. Okazuje się jednak, że nie będzie to tak proste jak się na początku wydawało.

Reżyseria: Hu King

Obsada: Polly Shang Kwang , Ling Feng , Shih Chun , Tsao Chien , Hsu Feng

Godziny emisji Gospoda Smocze Wrota

07:55

Wyprane brudy na słońcu

Short ( Chile 2014 ) Czas: 12min.

Prezentowany w ramach prestiżowego konkursu Short Film Corner na festiwalu w Cannes krótki film Ramiro Zamorano o młodej kobiecie, która przybywa do Chile, by spotkać swego ojca. Czekając na jego nadejście Silvana poznaje bliżej miejsce, w którym się znalazła i ludzi, którzy mogli mieć kontakt z ojcem bohaterki.

Reżyseria: Ramiro Zamorano

Obsada: Rocio Monasterio

Godziny emisji Wyprane brudy na słońcu

08:10

Takie dzieci

Kryminalny, Dramat ( Włochy 2004 ) Czas: 91min.

Nastoletni Rosario mieszka ze swoją chorą babcią na przedmieściach Neapolu. Wychowuje go ulica. Rosario nie jest zainteresowany szkołą ani nauką. Żyje w środowisku przepełnionym biedą i przemocą. Imponują mu starsi koledzy, którzy parają się szemranymi interesami i są na bakier z prawem. Poruszająca historia o beznadziejnej sytuacji młodych Włochów zdobyła uznanie jury festiwalu w Karlowych Varach, które nagrodziło film Kryształowym Globem.

Reżyseria: Antonio Frazzi , Andrea Frazzi

Obsada: Gianluca Di Gennaro , Carmine Recano , Arturo Paglia

Godziny emisji Takie dzieci

09:45

Pelle zwycięzca

Historyczny ( Dania 1987 ) Czas: 144min.

Koniec XIX wieku. Szwedzki statek z emigrantami przybywa na duńską wyspę Bornholm. Wśród nich znajduje się Lesse posrózujący ze swoim synem Pelle, którzy wyruszyli do Danii w poszukiwaniu pracy. Zostają zatrudnieni na dużej farmie, lecz będąc imigrantami, traktowani są strasznie. Pelle zaczyna mówić po duńsku, ale fakt ten nie zmienia jego położenia. Pomimo trudów, żaden z nich nie rezygnuje z podążania trudną drogą do lepszego życia.

Reżyseria: Bille August

Obsada: Pelle Hvenegaard , Max von Sydow , Erik Paaske

Godziny emisji Pelle zwycięzca

12:10

Słodkie życie

Komedia, dramat ( Włochy, Francja 1960 ) Czas: 174min.

Rzym. Marcello jest dziennikarzem prasowym. Prowadzi rubrykę plotek. Jest także playboyem i swoim zachowaniem doprowadza Emmę, swoją dziewczynę, do samobójstwa. Pomimo tego myśli Marcello są zajęte przybywającą do miasta gwiazdą filmową. Postanawia zrobić wszystko co się da, aby ją spotkać. Opowieść o ludziach, dla których ważne jest tylko życie towarzyskie, przyjęcia, alkohol i seks.

Reżyseria: Federico Fellini

Obsada: Marcello Mastroianni ,  Anita Ekberg  ,  Anouk Aimée

Godziny emisji Słodkie życie

15:05

Sklep samobójców

Art. ( Japonia 2012 ) Czas: 100min.

W reżyserskim debiucie Tatsuya Yamamoto pochyla się nad problemem wysokiego wskaźnika samobójstw w Japoni. Chiyo, która od czasu, gdy jej ojciec popełnił samobójstwo skacząc z klifu kolekcjonuje buty ludzi, którzy postanowili pójść w jego ślady. Prowadzi sklep, w którym samobójcy mogą zaopatrzyć się w ostatni posiłek. Kiedy na raka umiera jej matka dziewczyna izoluje się coraz bardziej, zrywa kontakt z bratem. Czy to oznaki, że pragnie rozstać się ze światem?

Reżyseria: Tatsuya Yamamoto

Obsada: Keiko Takahashi , Susumu Terajima , Morio Agata

Godziny emisji Sklep samobójców

16:45

Spokojny człowiek

Komedia, Romans ( USA 1952 ) Czas: 124min.

Amerykanin, Sean Thornton (John Wayne) przybywa do irlandzkiej wioski, z której pochodzili jego przodkowie, by wykupić dom ojca. Na miejscu zakochuje się w pięknej, rudowłosej Mary Kate Danaher. Film został obsypany wieloma nagrodami, w tym Oscarem za najlepszą reżyserię dla Johna Forda.

Reżyseria: John Ford

Obsada: John Wayne , Maureen O'Hara , Barry Fitzgerald

Godziny emisji Spokojny człowiek

18:50

Wanilia i czekolada

Dramat, Romans ( Włochy 2004 ) Czas: 99min.

Penelope ma dość romansów męża i zajmowania się dziećmi. Postanawia zostawić rodzinę i zaszyć się w willi należącej do jej zmarłej babki. Mąż błaga Penelope, by do niego wróciła lecz ta zdążyła już odświeżyć kontakt z Carlosem, zamożnym malarzem, z którym kiedyś łączył ją pełen pasji związek. Film włoskiego reżysera i producenta Ciro Ippolito, który w latach 80. ubiegłego stulecia zdobył uznanie fanów horrorów obrazem Alien 2 sulla Terra.

Reżyseria: Ciro Ippolito

Obsada: Maria Grazia Cucinotta , Alessandro Preziosi , Joaquin Cortes

Godziny emisji Wanilia i czekolada

20:30

Imigrant

Short ( USA 1917 ) Czas: 22min.

Słodko gorzka love story z wątkiem imigracyjnym w tle. Oparty na osobistych przeżyciach Chaplina Imigrant opowiada historię pary, która poznaje się w drodze do Ameryki, gdzie oboje mają nadzieję na lepsze życie. Wkrótce przekonują się, że znalezienie swojego miejsca w ziemi obiecanej nie jest usłane różami. Czy rodzące się między nimi uczucie pomoże im pokonać trudności?

Reżyseria: Charles Chaplin

Obsada: Charles Chaplin , Edna Purviance , Eric Campbell

Godziny emisji Imigrant

21:00

Nosferatu - symfonia grozy

Horror ( Niemcy 1922 ) Czas: 90min.

Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem w mieście wybucha epidemia dżumy

Reżyseria: F.W. Murnau

Obsada: Alexander Granach , Greta Schroeder , Max Schreck

Godziny emisji Nosferatu - symfonia grozy

22:30

Tajemnica Lukasa

Dramat ( Filipiny 2013 ) Czas: 83min.

Filipiński film o nastolatku, który dowiaduje się, że jego ojciec jest tikbalangiem – pół-człowiekiem i pół-koniem. W tym samym czasie w rodzinnej miejscowości Lukasa wszyscy przejęci są obecnością ekipy filmowej. Ojciec chłopaka znika. Filmowcy rozpoczynają casting do roli ojca. Eksperymentalny obraz Johna Torresa pokazywany był m.in. na festiwalu w Rotterdamie.

Reżyseria: John Torres

Obsada: Cheeno Dalog Ladera , Edilberto Marcelino

Godziny emisji Tajemnica Lukasa

23:55

Aleksander Newski

Dramat, wojenny, historyczny ( Rosja 1938 ) Czas: 104min.

Dwaj główni bohaterowie to autentyczne postacie historyczne - Gawryło Oleksycz i Waśka Busłaj. W filmie na tle wojny, toczy się opowieść o ich miłości do tej samej kobiety, która obiecała swoją rękę temu, kto okaże się lepszy w bitwie. Rusinów z zakonami rycerskimi przedstawiono z drobiazgową skrupulatnością, a kulminacją jest scena bitwy na zamarzniętym jeziorze Pejpus.

Reżyseria: Sergei Eisenstein

Obsada: Nicolai Tcherkassov , Nicolai Okhlopkov , Alexandre Abrikossov

Godziny emisji Aleksander Newski

01:40

Buntownicy neonowego boga

Dramat ( Tajwan 1992 ) Czas: 102min.

Hsiao Kang to wyalienowany uczeń przygotowujący się do egzaminu na studia, któremu nie układa się z rodzicami. Ah-Tze i Ah-Ping to drobni chuligani, którzy niszczą budki telefoniczne, aby zdobyć drobne na gry w salonach wideo. Pewnego razu Hsiao Kang zauważa jak Ah-Tze niszczy lusterko w taksówce jego ojca. To wydarzenie sprawia, że chłopak zaczyna śledzić wandala.

Reżyseria: Tsai Ming Liang

Obsada: Lee Kang Sheng , Miao Tien , Chen Chao Jung

Godziny emisji Buntownicy neonowego boga

03:25

Ziemia drży

Dramat ( Włochy 1948 ) Czas: 153min.

Na sycylijskiej prowincji rybacy zdani są na łaskę i niełaskę wielkich hurtowników. Jedna z rodzin ryzykuje wszystko by kupić łódź i zdobyć upragnioną niezależność.

Reżyseria: Luchino Visconti

Obsada: Antonio Arcidiacono , Giuseppe Arcidiacono , Venera Bonaccorso

Godziny emisji Ziemia drży

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info