Logo FOKUS TV Program TV FOKUS TV - ramówka, emisje

2018-01-19 Pokaż dziś

06:00

Redakcja: Dział Śledczy: Niebezpieczne odchudzanie, sez. 2, odc. 12

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Marek i Adam natrafiają w internecie na doniesienia o śmierci nastolatki na szkolnym korytarzu. Postanawiają przyjrzeć się sprawie. Ustalają, że dziewczyna przyjmowała tabletki na odchudzanie. Dziennikarze chcą dotrzeć do osoby, która handlowała niebezpiecznymi specyfikami. Niestety, uczniowie i nauczyciele nie chcą rozmawiać z dziennikarzami. Reporterzy nie zamierzają się jednak poddawać. Za wszelką cenę próbują wyjaśnić zagadkę.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

06:55

Wehikuł czasu

program informacyjny ( Polska 2014 )

Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.

Godziny emisji Wehikuł czasu

07:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Sposób na sieję, odc. 39

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Nie brakuje sporej grupy zapaleńców, którzy tylko czekają aż jeziora pokryją się grubą taflą lodu. Nie patrząc na niesprzyjające okoliczności przyrody, potrafią oni spędzić na przeręblą cały dzień. Aby selektywnie zapolować na konkretne gatunki ryb, trzeba być naprawdę doświadczonym wędkarzem. Widzowie dowiedzą się, jak skutecznie łowić sieje uznawane za najbardziej szlachetne ryby pośród tych, które można upolować pod lodem.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

07:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Płocie z Czorsztyna, odc. 40

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Wielu poławiaczy zaczynało swoją przygodę od łowienia małych rybek na prostą wędkę spławikową. Schwytanie większej sztuki wcale nie jest łatwe i wiele czynników może mieć wpływ na wyniki. Film jest lekcją dla początkujących oraz ciekawym odświeżeniem wiedzy dla bardziej zaawansowanych wędkarzy. Przy okazji widzowie zobaczą przepiękne okolice Zalewu Czorsztyńskiego.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

07:55

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 2

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Widzowie dowiedzą się m.in., co łączy Wiliama Szekspira z zamkiem w Rawie Mazowieckiej. W odcinku również o bohaterskiej śmierci generała Sowińskiego, a także księciu Siemowicie i jego żonie Ludmile, która została niesłusznie posądzona o zdradę męża

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

08:25

Wehikuł czasu

program informacyjny ( Polska 2014 )

Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.

Godziny emisji Wehikuł czasu

08:35

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 3

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku m.in. Fritz Haber i zastosowanie przez niego podczas I wojny światowej gazów bojowych, największa tragedia w dziejach Polski - bitwa z Mongołami pod Legnicą w 1241 roku, Napoleon i jego wizyta w Polsce, a także historia jednego z najciekawszych włamań Szpicbródki.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

09:00

Kryptonim szef, sez. 3, odc. 5

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 40min.

Pochodzący z Norwegii Bernt Bodal zajmuje wysokie stanowisko w American Seafoods, jednej z największych w Stanach Zjednoczonych sieci restauracji serwujących owoce morza. Do Ameryki przybył w 1978 roku. Jest dumny z tego, że karierę zaczynał jako rybak, a nie zawodowy biznesmen. Postanawia dołączyć do szeregowych pracowników swojego przedsiębiorstwa, aby odkryć nowe drogi rozwoju dla firmy. Chce podnieść wydajność i tym samym zwiększyć zyski. Ma również nadzieję, że znajdzie sposób na to, by...

Godziny emisji Kryptonim szef

09:55

Starożytni kosmici: Kosmici wśród nas, sez. 7, odc. 4

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 41min.

Zwolennicy koncepcji starożytnych astronautów utrzymują, że rozwój techniki nie jest wyłącznym dziełem ludzi, dużą rolę odegrały w tym kontakty z pozaziemskimi przybyszami. Historie z przeszłości kryją dowody na istnienie takich kosmicznych nadzorców. W Księdze Henocha pojawiają się istoty zwane Obserwatorami, które przybyły na Ziemię, by pomagać ludziom. Inkaska legenda głosi, że wiedzę na temat astronomii, rolnictwa i innych zaawansowanych umiejętności przekazał człowiekowi bóg Wirakocza. Z...

Godziny emisji Starożytni kosmici

11:00

Fabryka jedzenia, sez. 3, odc. 12

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 21min.

Tym razem dowiemy się, czego trzeba, aby przygotować idealne pikle: do wielu litrów solanki należy dołożyć sporo czasu, bo nawet do 50 dni. Ponadto w programie wizyta w fabryce drinków Fizzies - napojów w tabletkach, przypominających nieco nasz vibovit. Pracownicy zakładu mówią, dlaczego nie wolno im dopuścić, aby draże zawilgotniały. Zobaczymy też, jak powstają czekoladki z syropu klonowego, łączące ze sobą smaki Afryki i Kanady.

Godziny emisji Fabryka jedzenia

11:30

Fabryka jedzenia, sez. 3, odc. 13

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 21min.

W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się powstawaniu ogromnych okrągłych lizaków. Aby nadać im charakterystyczny kształt i wygląd, muszą być one ręcznie skręcane. Dowiemy się również, na czym polega sekret tradycyjnej chińskiej zupy, która cieszy się popularnością od ponad 600 lat. Zobaczymy linię produkcyjną, z której zjeżdża 13 tysięcy czekoladowych jeży na godzinę. Zaglądamy też do zakładu, w którym każdego roku 7 milionów przegrzebków jest owijanych w bekon.

Godziny emisji Fabryka jedzenia

12:00

Weterynarz oceanów: Sześcioszpar szary, odc. 6

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 23min.

Neil uczestniczy w badaniach, które mają pomóc w śledzeniu wyjątkowego gatunku rekina - sześcioszpara szarego. Zwraca się o pomoc do jednego z najbardziej doświadczonych rybaków na Bermudach. Chce bowiem w bezpieczny sposób zwabić drapieżnika blisko powierzchni wody.

Reżyseria: Andrew Smith

Godziny emisji Weterynarz oceanów

12:30

Weterynarz oceanów: Perka marmurkowa, odc. 7

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 23min.

Neil usiłuje schwytać perkę marmurkową - drapieżnika zamieszkującego rafy wokół Bermudów. Idealny dzień podwodnych połowów kończy się na bezludnej plaży, gdzie badacz przyrządza swoją zdobycz.

Reżyseria: Andrew Smith

Godziny emisji Weterynarz oceanów

13:00

Łowcy ciężarówek, sez. 1, odc. 8

reality show ( USA 2013 ) Czas: 41min.

John i Gene - łowcy ciężarówek z Jersey - mają dostarczyć na statek zaginiony ładunek o wartości pół miliona dolarów. Stawka jest bardzo wysoka, a czasu do odpłynięcia statku niewiele. Animal i Steve mają za sobą ciężką noc. Napięta atmosfera sprawia, że niemal dochodzi między nimi do rękoczynów. Tymczasem Shawn i Vince ryzykują życiem, kiedy na stromej górskiej drodze robią wszystko, co w ich mocy, by wyciągnąć traktor z półki skalnej.

Godziny emisji Łowcy ciężarówek

14:00

Zamieszkać w dziczy: Browar w lesie, sez. 2, odc. 8

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 43min.

Chad Wysocki pracuje w lokalnym browarze, lecz marzy o założeniu własnego. Swoje wyjątkowe piwo chciałby produkować w leśnej chacie. Cabin Kings czeka trudne wyzwanie. Mają do dyspozycji wyłącznie materiały z rodzinnej farmy Chada i tylko 5 dni na przekształcenie walącej się szopy, zbiornika na mleko i zardzewiałego żelastwa w nowoczesny browar.

Godziny emisji Zamieszkać w dziczy

15:00

Wojny magazynowe - Nowy Jork, sez. 1, odc. 1

reality show ( USA 2013 ) Czas: 20min.

W pierwszym odcinku programu uczestnicy udają się na przedmieścia, a konkretniej do nowojorskiego Harlemu. Mają nadzieję, że w tej (przed kilkunastoma laty rewitalizowanej) dzielnicy uda im się natrafić na nieoczekiwane skarby. Harlem z pewnością kryje wiele niespodzianek - to w końcu okolica z tradycjami, pełna zabytkowych budowli z piaskowca oraz, co może okazać się ważniejsze, świeżo upieczonych dorobkiewiczów.

Godziny emisji Wojny magazynowe - Nowy Jork

15:30

Wojny magazynowe - Nowy Jork, sez. 1, odc. 2

reality show ( USA 2013 ) Czas: 20min.

Tym razem nowojorscy poszukiwacze okazji zapuszczają się na peryferia, daleko poza granice swojego rodzinnego miasta. Mają nadzieję, że pośród zielonych pastwisk prowincji uda im się odnaleźć fortunę godną iście królewskiego skarbca. W kolejnych magazynach uczestników aukcji w odległym stanie Connecticut czekają zarówno jakże upragnione chwile triumfu, jak i (niestety) gorzkie rozczarowania. Nie każdy wróci do domu z zadowoloną miną.

Godziny emisji Wojny magazynowe - Nowy Jork

16:00

Wielkie przeprowadzki: Wymarzone domy, sez. 3, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 47min.

W Seattle nowożeńcy Tawny i Ian Wilsonowie realizują marzenia o wspólnym życiu. Chcą przenieść do miasta zabytkowy budynek, w którym mierzący ponad dwa metry Ian będzie mógł żyć wygodnie. Przekonamy się, czy dom, który musi pokonać trasę przez morze i ląd, wyjdzie z tej podróży nieuszkodzony. Z kolei w Teksasie Adam Wooley, kolekcjoner budynków, tworzy wyjątkową osadę. Marzy o tym, by sprowadzić do swojego miasteczka 200-tonową kamienną willę, w której jego matka mogłaby zamieszkać na...

Godziny emisji Wielkie przeprowadzki

17:00

Kryptonim szef, sez. 3, odc. 6

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 40min.

Tym razem do szeregowych pracowników swojej firmy dołącza Lynne Zappone, jedna z najważniejszych osób w sieci restauracji Popeye's Louisiana Kitchen. Lynne jest samotną matką, która ciągle próbuje pogodzić życie prywatne z zawodowym. Swoje obecne stanowisko piastuje dopiero od kilku miesięcy, a jej najważniejszym zadaniem jest odpowiednio zadbać o pracowników firmy. Dlatego właśnie tak bardzo chce poznać uczucia personelu względem zatrudniających ich restauracji. Podczas trwania programu...

Godziny emisji Kryptonim szef

18:00

Starożytni kosmici: Genialne umysły, sez. 7, odc. 5

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 41min.

W różnych epokach rozwój cywilizacji stymulowali wielcy myśliciele formułujący błyskotliwe spostrzeżenia i obdarzeni niezwykłymi zdolnościami. Większość z nich twierdziła, że ich genialne pomysły pojawiały się w zupełnie niespodziewanych momentach - we śnie, wizji czy halucynacjach. W starożytności niemal w każdej kulturze na świecie wierzono, że geniusz jest rodzajem opętania. Autorzy serii zastanawiają się, czy natchnienie, które nasi przodkowie przypisywali bogom, ma pozaziemskie...

Godziny emisji Starożytni kosmici

19:00

Fabryka jedzenia, sez. 3, odc. 13

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 21min.

W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się powstawaniu ogromnych okrągłych lizaków. Aby nadać im charakterystyczny kształt i wygląd, muszą być one ręcznie skręcane. Dowiemy się również, na czym polega sekret tradycyjnej chińskiej zupy, która cieszy się popularnością od ponad 600 lat. Zobaczymy linię produkcyjną, z której zjeżdża 13 tysięcy czekoladowych jeży na godzinę. Zaglądamy też do zakładu, w którym każdego roku 7 milionów przegrzebków jest owijanych w bekon.

Godziny emisji Fabryka jedzenia

19:30

Premiera Fabryka jedzenia, sez. 3, odc. 14

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 21min.

Tym razem twórcy serii prezentują, w jaki sposób dekorowane są pyszne galaretki malinowe. Dowiemy się również, ile pracy wymaga przygotowanie idealnych pierożków krabowych - popularnej amerykańskiej przystawki w orientalnym stylu. Są one ręcznie zawijane i smażone. Przekonamy się także, że kluczowym składnikiem wyśmienitych ciasteczek owsianych z żurawiną i orzechami pekan jest... miłość. W programie także wizyta w fabryce miętówek.

Godziny emisji Fabryka jedzenia

20:00

Truckersi przez Australię, sez. 2, odc. 9

serial dokumentalny ( Australia ) Czas: 44min.

Russell McDonough oczyszcza pustynię z porzuconych samochodów. Ze znalezionych przez siebie części zbudował niszczarkę, a teraz jedzie w podróż do społeczności Aborygenów w Nyrripi. Tymczasem w Zachodniej Australii Yogi i Amanda, jego żona, holują sprzęt rolniczy wart wiele milionów dolarów. Corey Chapman rusza w długą i niebezpieczną trasę. Ma dostarczyć trzy cysterny oleju napędowego do miejsca położonego w głębi australijskiej pustyni.

Godziny emisji Truckersi przez Australię

21:00

Truckersi przez Australię, sez. 2, odc. 10

serial dokumentalny ( Australia ) Czas: 44min.

W ciągu ostatnich dwóch dni Russell McDonough próbował wyciągnąć swój samochód z głębokiej, błotnej dziury. Joey Granich ma przewieźć dzikie byki do Zachodniej Australii. Tymczasem w małym miasteczku Katanning kierowca Yogi zmaga się z poważnymi kłopotami - w jego przyczepie doszło do wycieku powietrza. Musi jak najszybciej pozbyć się awarii, inaczej straci mnóstwo pieniędzy i reputację.

Godziny emisji Truckersi przez Australię

21:55

Prognoza pogody

program informacyjny

Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

22:00

Wielkie konstrukcje III Rzeszy, sez. 3, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 44min.

Kwiecień 1945 roku. Amerykanie wygrywają wojnę na Pacyfiku, a Japończycy decydują, że Okinawa będzie ich ostatnią linią obrony. Dla USA zajęcie tej wyspy ma kluczowe znaczenie ze względów strategicznych. Japończycy zamierzają utrzymać ją za wszelką cenę i w tym celu budują sieć umocnień w głębi wyspy. 3 kwietnia 1945 roku rozpoczyna się krwawa bitwa, w której ginie ponad 77 tysięcy japońskich żołnierzy i 150 tysięcy cywilów. Walki trwają ponad 10 tygodni, aż w końcu Amerykanie opanowują...

Godziny emisji Wielkie konstrukcje III Rzeszy

22:55

Plagi: Walka o pożywienie, odc. 1

serial dokumentalny ( Niemcy 2013 ) Czas: 46min.

Ekspert Julian Cribb przedstawia gatunki, które stanowią zagrożenie dla zaopatrzenia ludzkości w żywność. Wśród nich są owady atakujące pszenicę, występujące od Afryki po Amerykę Północną. Innym globalnym szkodnikiem jest miodówka, która spędza sen z powiek hodowcom cytrusów. Farmerzy w różnych zakątkach świata obawiają się też szarańczy, a na każdym kontynencie grasują myszy, które mogą zjeść rocznie nawet jedną czwartą światowych zapasów jedzenia. Za ogromne straty w gospodarstwach rolnych...

Godziny emisji Plagi

23:55

Prognoza pogody

program informacyjny

Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

23:55

Najbardziej niebezpieczne więzienia świata, odc. 6

serial dokumentalny ( Niemcy 2016 ) Czas: 48min.

Kompleks więzienny w Miami na Florydzie składa się z dwóch oddziałów, które bardzo się od siebie różnią. W jednym z nich panuje niezwykle ostry rygor, a osadzeni nie mają nawet minuty dla siebie. W drugim zakładzie karnym to starzy więźniowie - mordercy, gwałciciele i złodzieje - tworzą wewnętrzną hierarchię i ustanawiają własne zasady. Twórcy programu rozmawiają m.in. z zabójcą Torrence'em, który w więzieniach w Miami spędził prawie 30 lat. Skazany na dożywocie mężczyzna mówi, co czuje,...

Godziny emisji Najbardziej niebezpieczne więzienia świata

01:00

Chiny: Historia i współczesność: Chiny: Taoiści ze wzgórz Hangzhou, odc. 5

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 52min.

W Państwie Środka można spotkać wyznawców wielu religii: buddyzmu, katolicyzmu, islamu, protestantyzmu i taoizmu. Jedynie ostatnia z wymienionych nauk jest zgodna z doktryną, w którą wierzyli starożytni Chińczycy. Aby przybliżyć widzom przeszłość i teraźniejszość tego kultu, twórcy filmu udali się do 1700-letniego klasztoru Baopu, stojącego na wzgórzach starożytnej stolicy Chin, nieopodal Jeziora Zachodniego. To niepowtarzalna okazja, by usłyszeć muzykę z dynastii Tang i przyjrzeć się...

Godziny emisji Chiny: Historia i współczesność

02:05

Pod lupą, sez. 1, odc. 7

program rozrywkowy ( Polska 2015 ) Czas: 23min.

Eksperyment wyjaśni sekrety kłamstwa. Prowadzący opowie też o deskorolkach do latania. Jerzy Łabuda wyjaśni ideę inteligentnego domu. Prowadzący przyjrzy się codziennym czynnościom pracowników poczty.

Godziny emisji Pod lupą

02:40

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 7

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku m.in. tajemnicza śmierć dwóch ostatnich książąt mazowieckich i wulgarne syreny w kościele w Zagości. Widzowie dowiedzą się również, co połączyło ministra Felicjana Sławoja Składkowskiego z przedwojennym gangsterem, a także jak kawaler maltański Bartłomiej Nowodworski wysadził twierdzę Smoleńsk w przebraniu psa.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

03:05

Wędkarz na tropie: Karp, odc. 1

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 23min.

Tomek gości u Czecha Grzegorza w okolicy Trutnova. Razem spróbują złowić dużego karpia. Ta sztuka uda im się i to nie jednokrotnie. Panowie przekażą także wiele praktycznych rad wędkarskich.

Godziny emisji Wędkarz na tropie

03:40

Wędkarz na tropie: Leszcz, odc. 2

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

04:05

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Na wędkarskim poligonie, odc. 20

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Jakub Vágner udaje się do dwóch łowisk specjalnych w Czechach. Udowadnia, że są to warte odwiedzenia miejsca, które dają pasjonatom wędkarstwa możliwość połowów przez cały rok oraz doskonalenia swojej techniki.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

04:40

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Na wędkarskim poligonie, odc. 21

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 21min.

Jakub Vágner udaje się do dwóch łowisk specjalnych w Czechach. Udowadnia, że są to warte odwiedzenia miejsca, które dają pasjonatom wędkarstwa możliwość połowów przez cały rok oraz doskonalenia swojej techniki.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

05:00

Redakcja: Dział Śledczy: Niebezpieczne odchudzanie, sez. 2, odc. 12

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Marek i Adam natrafiają w internecie na doniesienia o śmierci nastolatki na szkolnym korytarzu. Postanawiają przyjrzeć się sprawie. Ustalają, że dziewczyna przyjmowała tabletki na odchudzanie. Dziennikarze chcą dotrzeć do osoby, która handlowała niebezpiecznymi specyfikami. Niestety, uczniowie i nauczyciele nie chcą rozmawiać z dziennikarzami. Reporterzy nie zamierzają się jednak poddawać. Za wszelką cenę próbują wyjaśnić zagadkę.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info