Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na 2018-07-23 - ramówka, emisje

2018-07-23 Pokaż dziś

06:00

Redakcja: Dział Śledczy: Mordercze działki, sez. 2, odc. 31

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Dora przekonuje redaktorów, by zajęli się sprawą wykupywania terenów ogródków działkowych pod budowę osiedla. Jedna z działkowiczek jest zastraszana, jednak policja przystępuje do śledztwa dopiero, gdy Dora znajduje zwłoki swojej informatorki. Młoda fotoreporterka ma szanse wykazać się w roli dziennikarki śledczej.

  Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

07:05

Wędkarz na tropie: Lipień, odc. 9

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

  Godziny emisji Wędkarz na tropie

07:30

Wędkarz na tropie: Pstrąg tęczowy, odc. 10

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 23min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

  Godziny emisji Wędkarz na tropie

08:00

Jak to jest robione, sez. 3, odc. 6

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 22min.

Tym razem Robert Llewellyn przygląda się wytwarzaniu słynnej brytyjskiej pasty do chleba o nazwie marmite i smaku przypominającym sos sojowy. W fabryce w Burton upon Trent, działającej od 1902 roku, linia produkcyjna pracuje przez całą dobę, wytwarzając ponad 5 tysięcy ton marmite'u rocznie. Następnie ekipa programu ogląda testy nowoczesnej łodzi ratunkowej zaprojektowanej dla Royal National Lifeboat Institution. Na koniec Robert Llewellyn ujawnia sekrety zza kulis największego pokazu...

  Godziny emisji Jak to jest robione

08:30

Sąsiedzi: Wielkie zakupy, odc. 40

serial animowany ( Czechosłowacja 1989 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Nowe meble zawsze stanowią źródło radości. Gorzej jednak, gdy nie wiadomo, jak je złożyć. Szczęśliwie Pat i Mat posiadają wszelkie narzędzia i umiejętności niezbędne, by tego dokonać.

Reżyseria: Lubomír Beneš

  Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

Reklama
08:45

Sąsiedzi: Kosiarka, odc. 41

serial animowany ( 1990 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Koszenie trawnika nigdy nie proste, jednak prawdziwe problem zaczynają się dopiero wtedy, gdy zarówno kosiarka, jak i tradycyjna kosa odmawiają współpracy. Szczęśliwie Pat i Mat potrafią znaleźć alternatywę dla zepsutych urządzeń.

Reżyseria: Lubomír Beneš

  Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

08:55

Sąsiedzi: Generalne porządki, odc. 42

serial animowany ( Czechosłowacja 1990 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. W trakcie sprzątania zawsze znajduje się wiele nikomu nieprzydatnych rzeczy. Pat i Mat chcą się ich pozbyć, ale wszystkie kosze na śmieci w sąsiedztwie są już zapełnione. Koledzy muszą znaleźć inny sposób na wyrzucenie zbędnych rupieci.

Reżyseria: Lubomír Beneš

  Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:00

Sąsiedzi: Drzwi, odc. 43

serial animowany ( Czechosłowacja 1990 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Tym razem Pat przypadkowo zatrzaskuje się na zewnątrz domu. Jego wierny druh, Mat, usiłuje pomóc koledze dostać się z powrotem do środka. Jak zwykle nie obędzie się bez komplikacji.

Reżyseria: Lubomír Beneš

  Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:10

Sąsiedzi: Wspólna fotografia, odc. 9

serial animowany ( Czechy 2003 ) Czas: 7min.

Pat przynosi do domu dziwną, czarną skrzynkę na trzech nóżkach. Całość przykrywa kawałek ciemnego aksamitu. Po chwili niepewności Pat zdradza Matowi, że tajemnicze urządzenie do aparat fotograficzny. Obaj są bardzo przejęci i chcą jak najszybciej wziąć się za robienie zdjęć, ale obraz wydaje się zawsze odwrócony do góry nogami. Przyjaciele próbują obrócić aparat, ale to wcale nie pomaga. Wreszcie udaje im się zrobić sobie ładne zdjęcie. W tym celu muszą jednak przykleić meble, dywan, kwiaty,...

Reżyseria: Lubomír Beneš

  Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:20

Starożytni kosmici: Kosmici, plagi i epidemie, sez. 3, odc. 7

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 43min.

W dzisiejszym odcinku twórcy serii zastanawiają się, czy genezy najstraszliwszych plag, jakie dotknęły ludzkość, nie należy szukać w najczarniejszych zakątkach kosmosu. Być może zarazy były efektem interwencji obcych. Podczas średniowiecznej epidemii czarnej śmierci miały zostać zauważone latające statki rozpylające dziwną mgłę. W 2011 roku naukowiec z NASA, Richard Hoover, znalazł ślady życia na meteorytach. Autorzy programu zadają pytanie, czy to możliwe, że na historię ludzkości mieli...

  Godziny emisji Starożytni kosmici

10:20

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 17

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Tym razem aukcja odbywa się w Lakewood. Dave naśmiewa się z reszty uczestników programu. Schowek kupiony przez Darrella i Brandona zdaje się odpowiedni na fiestę. Barry Weiss dochodzi do wniosku, że opłaca się być uzależnionym od aukcji magazynów.

  Godziny emisji Wojny magazynowe

10:55

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 18

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Uczestnicy programu spędzają miłe popołudnie w Westminster. Darrell musi się zmierzyć z nie lada wyzwaniem. Dave doświadcza bliskiego kontaktu ze śmiercią. Najnowszy zakup Jarroda i Brandi wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Barry porzuca troski i zaczyna kochać swoje zajęcie.

  Godziny emisji Wojny magazynowe

11:15

Na lodowym szlaku, sez. 2, odc. 4

reality show ( USA, Kanada 2008 ) Czas: 42min.

Szukając gazu ziemnego, MGM przenosi swój obóz oraz cały sprzęt do nowej bazy. Rick już od dwóch dni jest zmuszony bezczynnie czekać na zakończenie naprawy swojego pojazdu. Drew po raz pierwszy wyrusza w samotną trasę. Doświadczony kierowca Eric dostaje nowe zlecenie na transport towaru z Langley do Inuvik. Okazuje się, że ładunek jest zbyt wysoki, by zmieścić się pod przebiegającymi nad drogą liniami wysokiego napięcia.

  Godziny emisji Na lodowym szlaku

12:10

Akcja renowacja USA, sez. 4, odc. 13

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 19min.

Tym razem do naprawy trafia pochodzący z lat 50. ubiegłego wieku automat do gry w koszykówkę. Przy renowacji tej maszyny pojawiają się pewne problemy z elektroniką. Nieoczekiwanie doprowadza to do zawarcia przez Ricka wyjątkowej umowy biznesowej. Tymczasem w warsztacie banalne nieporozumienie między Tylerem a Ronem przeradza się w prawdziwą wojnę na słowa. Kolejny klient zleca Rickowi wykonanie repliki zabytkowego fotela fryzjerskiego.

  Godziny emisji Akcja renowacja USA

12:40

Akcja renowacja USA, sez. 4, odc. 14

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 19min.

W warsztacie Ricka zjawia się Austin "Chumlee" Russell, znany z programu "Gwiazdy lombardu". Przyprowadza on samochód na pedały marki Murray z 1950 roku, który chce oddać do renowacji i przeróbki. Precyzyjnie przedstawia swoje specyficzne oczekiwania. Przekonamy się, czy Dale będzie próbował przekonać go do zmiany swojej wizji. Następnie ekipa naprawia hondę superhawk z 1965 roku, która nie jeździła od lat 80. Okazuje się, że brakuje ważnej części motocyklu.

  Godziny emisji Akcja renowacja USA

Reklama
13:05

Ziemskie kataklizmy: Tsunami, odc. 2

film dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 45min.

Rajska wyspa La Palma, należąca do archipelagu Kanarów, wydaje się oazą spokoju. Simon Day i Steven Ward obawiają się jednak, że to tutaj może dojść do wstrząsów, które wywołają najpotężniejsze tsunami w historii. Teoria ta budzi kontrowersje wśród naukowców, ale jej autorzy twardo obstają przy swoich argumentach. W programie zobaczymy, jak szukają dowodów na potwierdzenie swojej tezy. Wśród stworzonych przez Daya i Warda symulacji kataklizmu jest scenariusz, w którym olbrzymia część wyspy...

  Godziny emisji Ziemskie kataklizmy

14:05

MegaDrwale, sez. 3, odc. 6

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 42min.

Joel rozpoczyna budowę ekskluzywnego domu w Pensylwanii. Olbrzymia rezydencja będzie liczyła sześć tysięcy metrów kwadratowych, a na jej terenie znajdą się między innymi ręcznie rzeźbiony słup totemiczny oraz spiralne schody wykonane z bali. Z kolei Peter udaje się do Bakerville - to miejsce narodzin amerykańskiej gorączki złota. W tym ważnym z punktu widzenia historii miejscu musi stworzyć dom w stylu starej kopalni.

  Godziny emisji MegaDrwale

15:05

Alaska - niebezpieczne połowy, sez. 2, odc. 1

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 42min.

Według prognoz tegoroczny połów łososi w alaskańskiej Zatoce Cooka ma być jednym z największych w historii. Kapitanowie łodzi rybackiej są gotowi do pracy. Jednak pierwszy dzień łowów szybko weryfikuje doświadczenie i przygotowanie załóg poszczególnych statków. Zawartość sieci pokazuje, kto ma umiejętności i trochę szczęścia, a komu tego brakuje. Wszyscy jednak są zadowoleni, że rozpoczęli sezon, i podenerwowani przed decydującymi tygodniami.

  Godziny emisji Alaska - niebezpieczne połowy

16:05

Najlepsze maszyny bojowe: Dalekosiężni, odc. 9

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 44min.

Tym razem dziesięć najlepszych broni dalekiego zasięgu używanych przez nowoczesne armie na całym świecie. Eksperci omawiają m.in. rosyjskie system artylerii rakietowej Smiercz, amerykański międzykontynentalny pocisk balistyczny ICBM na paliwo stałe Minuteman III i wyrzutnie kołowe HIMARS. Poznamy też zalety karabinu wyborowego M82 Barrett, fińskich moździerzy KRH-92 i szwedzkich dział samobieżnych Archer. W programie również amerykańskie bombowce B-1B Lancer, ponaddźwiękowe samoloty Boeing...

  Godziny emisji Najlepsze maszyny bojowe

17:05

Starożytni kosmici: Kosmici i zaginione światy, sez. 3, odc. 8

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 42min.

Tym razem twórcy serii dociekają, czy ruiny zniszczonych cywilizacji kryją ślady przybyszów z kosmosu. Zagadkowe reliefy w Copán, stolicy Majów, mogą sugerować, że władcami starożytnego państwa byli potomkowie istot pozaziemskich. W programie jest również mowa o słynnych kamiennych posągach z Wyspy Wielkanocnej oraz o znaczeniu rysunków z Nazca. Autorzy cyklu zastanawiają się, czy to możliwe, by te olbrzymie symbole były próbą przywołania gwiezdnych bogów.

  Godziny emisji Starożytni kosmici

18:20

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 19

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Uczestnicy programu spędzają miłe popołudnie w Westminster. Darrell musi się zmierzyć z nie lada wyzwaniem. Dave doświadcza bliskiego kontaktu ze śmiercią. Najnowszy zakup Jarroda i Brandi wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Barry porzuca troski i zaczyna kochać swoje zajęcie.

  Godziny emisji Wojny magazynowe

18:40

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 20

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Kupujący jadą do Costa Mesa. Barry znowu zabiera ze sobą Kenny'ego. Obaj są gotowi na nowe wyzwania. Dave Hester dokonuje niespodziewanego odkrycia. Brandi jest zmęczona, a Jarrod zadowolony. Darrell Sheets decyduje się na swój największy zakup od czasu, kiedy dołączył do programu.

  Godziny emisji Wojny magazynowe

19:00

Na lodowym szlaku, sez. 2, odc. 5

reality show ( USA, Kanada 2008 ) Czas: 42min.

Warunki pogodowe się poprawiają i większość kierowców może już wyruszyć w drogę. Jerry podejmuje trudne wyzwanie. Ma zamiar przetransportować pięćdziesięciotonową wieżę wiertniczą. Jej rozmiary sprawiają, że wieżę trzeba załadować równocześnie na dwie ciężarówki. Podczas przejazdu ogromny ciężar może naruszyć lodową pokrywę na drogach. Alex zabłądził w trakcie wyprawy do Aput. Teraz każdy fałszywy ruch może go zaprowadzić na niebezpiecznie cienki lód.

  Godziny emisji Na lodowym szlaku

20:00

Alaska - niebezpieczne połowy, sez. 2, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 42min.

Rozpoczyna się drugi dzień połowów w alaskańskiej Zatoce Cooka. Rybacy zdają sobie sprawę, że na początku sezonu mogą zarobić najwięcej. Powodzenie poławiaczy łososi często zależy od trafności ich osądu i intuicji. Niektóre decyzje okazują się opłacalne dla tych, którzy je podjęli. Inni kapitanowie nie mają tyle szczęścia i załamani zaczynają wątpić w swoje rybackie umiejętności. Na dodatek kilka załóg zmaga się z awariami sprzętu.

  Godziny emisji Alaska - niebezpieczne połowy

21:00

Najlepsze maszyny bojowe: Rewolucjoniści, odc. 10

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 43min.

Zobaczymy dziesięć przykładów na wykorzystanie zaawansowanej technologii w przemyśle zbrojeniowym. Eksperci omawiają amerykański Patriot, czyli system rakietowy ziemia-powietrze. W tym odcinku zaprezentowany zostanie również amerykański gąsienicowy bojowy wóz piechoty M2 Bradley, polski czołg PT-91 Twardy oraz francuski bojowy wóz piechoty VBCI. Przekonamy się też, czym wyróżniają się izraelski karabin szturmowy Tavor i amerykański podwójny samobieżny moździerz kal. 120 mm AMOS. Ponadto w...

  Godziny emisji Najlepsze maszyny bojowe

Reklama
22:00

Znaleziska z pola bitwy, sez. 3, odc. 1

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 44min.

Tym razem zespół poszukuje śladów walk prowadzonych we wrześniu 1944 roku w ramach słynnej operacji "Market-Garden". Jej celem było przedarcie się wojsk alianckich przez okupowaną Holandię do północnych Niemiec. To właśnie o tej bitwie opowiada film "O jeden most za daleko". Dave i Wayne prowadzą poszukiwania w pobliżu miast Nijmegen i Arnhem, chcąc odnaleźć pozostałości po ciężkich walkach toczonych w tej okolicy. Natrafiają na przedmioty należące do brytyjskiego...

  Godziny emisji Znaleziska z pola bitwy

23:00

Krwawa historia Europy, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 45min.

Suzanna i Joe przyglądają się największemu w historii Hiszpanii polowaniu na czarownice. Wkraczają także do świata wiedźm i wyznawców diabła, którzy funkcjonowali na Starym Kontynencie. Dowiedzą się też, czy grabarze z miasta Frankensteina byli odpowiedzialni za rozprzestrzenienie straszliwej zarazy oraz dlaczego szanowany chirurg został oskarżony o przewodzenie gangowi złodziei czczących diabła.

  Godziny emisji Krwawa historia Europy

00:00

II wojna - cena imperium: Bezwarunkowa kapitulacja, odc. 12

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 49min.

Wojska aliantów pokonują Ren i prowadzą działania wojenne na terenie Niemiec. Armii Czerwonej udaje się wreszcie zmusić państwa Osi do odwrotu. Zaczyna zbliżać się do Berlina.

  Godziny emisji II wojna - cena imperium

01:05

Pod lupą, sez. 1, odc. 6

program rozrywkowy ( Polska 2015 ) Czas: 24min.

Twórcy programu sprawdzą, czy można przejść przez Warszawę niezauważonym przez kamery monitoringu. Następnie zaprezentują mobilny gadżet łagodzący ból za pomocą impulsów elektrycznych o niskiej częstotliwości. Udowodnią też, że z powodu smartfonów spada umiejętność intensywnej koncentracji na jednej czynności. Gościem odcinka będzie Witold Tomaszewski, który opowie o nowych technologiach na rynku urządzeń telefonicznych. Ponadto widzowie dowiedzą się, jak funkcjonuje Energylandia. Pan Korek...

  Godziny emisji Pod lupą

01:40

Lista Fokusa: Największe skandale mundiali, odc. 31

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Goście odcinka: Piotr Koźmiński, Andrzej Kostyra i Marcin Walczak.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

  Godziny emisji Lista Fokusa

02:15

Lista Fokusa: Cuda techniki w życiu codziennym, odc. 32

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Goście wydania: Rafał Sękalski, Jakub Marcinowicz, Anna Chmiel.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

  Godziny emisji Lista Fokusa

02:55

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Sposób na szczupaka, odc. 27

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Chłopak, który wybrał się na ryby do Szwecji, marzył o tym, by złowić metrowego szczupaka. Jako doświadczony wędkarz opowie wraz z kolegami o tym, co trzeba zrobić, by odnieść sukces w łowieniu.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Sposób na szczupaka, odc. 28

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Chłopak, który wybrał się na ryby do Szwecji, marzył o tym, by złowić metrowego szczupaka. Jako doświadczony wędkarz opowie wraz z kolegami o tym, co trzeba zrobić, by odnieść sukces w łowieniu.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:50

Redakcja: Dział Śledczy: Śmiertelne nadgodziny, sez. 2, odc. 30

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 45min.

Alicja jest niezadowolona z dziennikarzy, którzy nie mogą ostatnio znaleźć nowego tematu. By wykazać się inicjatywą, Basia podejmuje temat samobójstwa młodej kobiety. Według byłego chłopaka Natalii, zmarła stała się ofiarą wiecznej pogoni za awansem. W wyniku stresu zaczęła pić i brać amfetaminę. Sekcja zwłok ujawnia, że dziewczyna była na skraju wyczerpania. Basia podejrzewa Marlenę Darską, przełożoną samobójczyni, o mobbing. Dziennikarka zostaje stażystką w firmie Regoeko i w ten sposób...

  Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

04:50

Redakcja: Dział Śledczy: Mordercze działki, sez. 2, odc. 31

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Dora przekonuje redaktorów, by zajęli się sprawą wykupywania terenów ogródków działkowych pod budowę osiedla. Jedna z działkowiczek jest zastraszana, jednak policja przystępuje do śledztwa dopiero, gdy Dora znajduje zwłoki swojej informatorki. Młoda fotoreporterka ma szanse wykazać się w roli dziennikarki śledczej.

  Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-07-23. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-07-23 dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info