Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2017-10-20 Pokaż dziś

06:00

Katastrofa w przestworzach - Wybuchowe dowody

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 59min.

Kolejny odcinek serii poświęconej katastrofom lotniczym. Tym razem inżynierowie zajmą się tragedią z lat 80, kiedy to samolot linii Air India nagle zniknął z pola widzenia radarów. Później okazało się, że maszyna rozbiła się u wybrzeży Irlandii. Ekspertyzy przeprowadzone na miejscu wypadku odsłoniły ponurą prawdę: katastrofę spowodował ładunek wybuchowy zgłoszony do odprawy przez jednego z pasażerów. Twórca bomb został ujęty, nigdy jednak nie udało się schwytać człowieka, który umieścił...

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

07:00

Tuż przed tragedią - Katastrofa kolejowa

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 )

5 września 1999 roku pociąg ekspresowy jadący do Londynu zderzył się z pociągiem podmiejskim. W wypadku zginęły trzydzieści dwie osoby.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

08:00

Wielkie operacje II wojny światowej - Ostatni most Hitlera

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 )

W marcu 1945 roku amerykańska 9. Dywizja Pancerna przygotowuje się do zdobycia mostu Ludendorffa, ostatniej przeszkody na drodze do serca III Rzeszy.

Godziny emisji Wielkie operacje II wojny światowej

09:00

Ostatnie dni Hitlera

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Kronika poświęcona ostatnim dniom Hitlera. Zmierzch III Rzeszy i całkowita klęska militarna armii niemieckiej stały się symbolem upadku Führera i zakończyły jego marzenia o władzy absolutnej.

Godziny emisji Ostatnie dni Hitlera

10:00

Katastrofa w przestworzach - Jatka w centrum miasta

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

W 2008 roku samolot learjet 45 spadł w sam środek finansowej dzielnicy Meksyku. Na pokładzie znajdował się minister spraw wewnętrznych Meksyku. Przyczyną tragedii były turbulencje, które wywołał lecący niedaleko pasażerski boeing 767-300. Piloci feralnej maszyny nie zachowali bezpiecznej odległości od drugiego samolotu. W katastrofie zginęło dziewięciu pasażerów oraz kilka osób na ziemi.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

11:00

Katastrofa w przestworzach - Do trzech razy sztuka

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

10 lutego 2011 roku samolot linii Manx2 lecący z Belfastu otrzymał pozwolenie na lądowanie na lotnisku Cork w Irlandii. Chwilę później robi beczkę i rozbija się na pasie startowym. Na pokładzie znajdowało się dwanaście osób. Śmierć poniosła połowa z nich.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:00

Rozbieracze: Biznes w garażu - Starcie citroenów

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2011 ) Czas: 57min.

Mechanicy biorą na warsztat stare modele citroenów. Mają jak najdrożej sprzedać części z legendarnego Dyane'a oraz słynnego 2CV.

Godziny emisji Rozbieracze: Biznes w garażu

13:00

Supersamochody w megaprodukcji - Terenowy bentley

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 55min.

Mechanicy Shane i Dan przerabiają luksusowego bentleya GT w terenówkę rodem z "Mad Maxa". Dokładają starań, aby podołać zadaniu.

Godziny emisji Supersamochody w megaprodukcji

14:00

Za kulisami - Największe więzienie w Azji

serial dokumentalny ( USA )

Wizyta w Tihar niedaleko New Delhi, jednym z największych więzień Azji, w którym przebywa ponad 10 000 osadzonych. Ośrodek ma charakter resocjalizacyjny i oferuje przetrzymywanym liczne możliwości rozwoju i poprawy.

Godziny emisji Za kulisami

15:00

Początki nazizmu

film dokumentalny ( Francja 2017 ) Czas: 56min.

Opowieść o Adolfie Hitlerze, który z niepozornego kaprala, roznoszącego wiadomości podczas I wojny światowej, stał się największym zbrodniarzem wojennym w dziejach, odpowiedzialnym za śmierć milionów ludzi. Twórcy dokumentu szukają odpowiedzi na pytanie, jakie wydarzenia doprowadziły do tego, że niespełniony malarz został Führerem. Widzowie dowiedzą się, czemu cały naród podążył za człowiekiem owładniętym szaloną wizją podboju świata.

Godziny emisji Początki nazizmu

16:00

Nazistowskie szwadrony śmierci

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 56min.

Wafen SS utworzono w listopadzie 1933 roku. Początkowo zadaniem organizacji było chronienie wyższych funkcjonariuszy NSDAP. Z czasem rozrosła się ona do armii liczącej setki tysięcy mężczyzn. W jej skład wchodziła m.in. dywizja pancerna "Das Reich", która dopuściła się licznych zbrodni wojennych na froncie wschodnim. Członkowie SS byli świetnie wyszkoleni i nieugięci w walce. Otrzymywali moralne i polityczne instrukcje, by stać się godnym żołnierzem. Dokument opowiada o terrorze...

Godziny emisji Nazistowskie szwadrony śmierci

17:00

Katastrofa w przestworzach - Tragiczny kurs

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 57min.

25 stycznia 2010 roku należący do etiopskich linii lotniczych boeing 737-8AS spadł do Morza Śródziemnego krótko po starcie z lotniska w Bejrucie. Zginęło dziewięćdziesiąt osób, wszyscy pasażerowie i członkowie załogi. Wśród przyczyn wypadku wymienia się m.in. błąd pilotów, fatalną pogodę, ale też zamach bombowy.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

18:00

Katastrofa w przestworzach - 28 sekund

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 57min.

21 lutego 2008 roku należący do wenezuelskich linii lotniczych ATR 42-300 uderzył niedługo po starcie w zbocze pobliskiej góry. W wypadku zginęło trzech członków załogi i czterdziestu trzech pasażerów. Wstępna analiza czarnej skrzynki pozwoliła ustalić, że w samolocie nie funkcjonował system nawigacji.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

19:00

Piekło pod wodą: II wojna światowa - Starcie na Atlantyku

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 56min.

W marcu 1943 roku dwa alianckie konwoje stały się celem ataku. Morska potyczka nieomal przesądziła o wyniku najdłuższej kampanii II wojny światowej na Oceanie Atlantyckim.

Godziny emisji Piekło pod wodą: II wojna światowa

20:00

II wojna światowa: historie nieznane - Masakra w Birmie

serial dokumentalny ( Singapur 2016 ) Czas: 56min.

Kulisy tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w Birmie w 1945 roku. Tysiąc japońskich żołnierzy straciło wówczas życie w wodach pełnych krokodyli.

Godziny emisji II wojna światowa: historie nieznane

21:00

Tajemnice z przeszłości - Rasputin

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2010 ) Czas: 30min.

Samozwańczy mistyk i faworyt rodziny cara Mikołaja II, Grigorij Rasputin, został zamordowany 30 grudnia 1916 roku. Mężczyznę podstępem zwabiono do pałacu Jusupowa, w którym podano mu zatrute wino i ciasto. Trucizna nie zabiła go jednak, a jedynie osłabiła. Wtedy to Rasputin został postrzelony przez gospodarza domu, a jego ciało wrzucono do rzeki. W tym odcinku autorzy programu przy wykorzystaniu nowatorskich technik balistyki próbują rozwiązać zagadkę tego morderstwa.

Godziny emisji Tajemnice z przeszłości

21:30

Tajemnice z przeszłości - Rodzina Romanowów

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2010 ) Czas: 30min.

Jeden z najpotężniejszych i najstarszych rodów Rosji utracił władzę w państwie podczas rewolucji październikowej w 1918 roku. Wówczas to car Mikołaj II wraz w małżonką i dziećmi rozstrzelany został przez bolszewików. Odkryte niedawno miejsce pochówku carskiej rodziny rzuca nowe dowody w sprawie ich śmierci.

Godziny emisji Tajemnice z przeszłości

22:00

Premiera 1917: Jeden rok, dwie rewolucje

film dokumentalny ( Francja 2017 ) Czas: 60min.

Imperium Rosyjskie w 1917 roku pogrążyło się w chaosie. Skutkiem rewolucji lutowej był upadek caratu. Kolejny przewrót zbrojny, który rozpoczął się w październiku, doprowadził do przejęcia władzy przez partię bolszewicką. Rewolta była dodatkowo podsycana zmęczeniem społeczeństwa I wojną światową. Ten wyjątkowo trudny, pełen niepewności, okres w historii kraju opisał dziennikarz stacjonujący w ówczesnym Piotrogrodzie. Jego relacja rzuca nowe światło na dramatyczne wydarzenia.

Godziny emisji 1917: Jeden rok, dwie rewolucje

23:00

1917: Zapomniany desant

film dokumentalny ( Francja 2017 ) Czas: 60min.

Opowieść o udziale Amerykanów w I wojnie światowej. Do Francji, w latach 1917-1918, przybyło aż dwa miliony żołnierzy ze Stanów. 53 tys. z nich zginęło, a 4,5 tys. zaginęło. Podobnie jak brytyjscy i francuscy towarzysze broni przeżywali grozę uwięzienia w okopach, gdzie doskwierały im głód i zimno. Po śmierci zaś chowano ich w bezimiennych grobach. Bez wsparcia Amerykanów konflikt mógł zupełnie inaczej się zakończyć. Nie tylko pomogli oni siłom ententy zwyciężyć, ale i podnieśli swój kraj do...

Godziny emisji 1917: Zapomniany desant

00:00

Kolosy starożytności - Alhambra

serial dokumentalny ( USA, Wielka Brytania, Kanada ) Czas: 59min.

Alhambra, ostatnia twierdza arabska, to przykład doskonałej architektury mauretańskiej. Jej budowa trwała ponad 150 lat i była ostatnim punktem oparcia Arabów w Hiszpanii. Do roku 1492 spełniała funkcję siedziby emirów Grenady. Później przez długi czas służyła za więzienie, w XIX w. została odbudowana z zachowaniem pierwotnego stylu.

Godziny emisji Kolosy starożytności

01:00

Kolosy starożytności - Petra

serial dokumentalny ( USA, Wielka Brytania, Kanada ) Czas: 59min.

Petra to obecnie ruiny miasta Nabatejczyków. Znajdują się one w południowo-zachodniej Jordanii. Położona w skalnej dolinie, do której prowadzi wąwóz As-Sik, Petra słynie z licznych budowli wykutych w skałach. W czasach antycznych miasto przeżywało czasy swojej świetności, będąc stolicą królestwa Nabatejczyków. Mieszkańcy zwali Petrę Rqm (Rakmu), co oznacza "wielobarwna". Chazne to jedna z najpiękniejszych budowli starożytnej Petry. W programie zapoznamy się z sylwetką króla, który...

Godziny emisji Kolosy starożytności

02:00

Megafabryki - Mini coupe

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 57min.

Produkowane w fabryce w Oksfordzie w Wielkiej Brytanii mini coupe jest pierwszym modelem w historii marki, który jest przeznaczony tylko dla dwóch osób. Auto zostało po raz pierwszy pokazane w czerwcu 2011 roku, a do sprzedaży trafiło trzy miesiące później. Charakterystyczną cechą tego niewielkiego pojazdu jest wysuwający się po przekroczeniu 80 kilometrów na godzinę tylni spojler. Mini coupe jest najszybciej rozpędzającym się do 100 kilometrów na godzinę autem z rodziny Mini.

Godziny emisji Megafabryki

03:00

Katastrofa w przestworzach - Lądowanie na rzece Hudson

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 57min.

Półtorej minuty po starcie z nowojorskiego lotniska LaGuardia Airbus A320 linii US Airways zderza się z kluczem bernikli kanadyjskich. W wyniku utraty ciągu w obu silnikach kapitan Chesley Sellenberger decyduje się na awaryjne wodowanie na rzece Hudson. Ta decyzja ratuje życie wszystkim osobom na pokładzie.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

04:00

Megalotnisko w Dubaju, odc. 4

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 56min.

Inżynier Nizalam ma ocenić działanie ośmiotonowego silnika odrzutowego, który właśnie przeszedł renowację. Jeden z samolotów zostaje zawrócony ze względu na problemy zdrowotne pasażera. Pomimo szybkiej pomocy podróżny umiera. Strażacy statyści mają ugasić płonące paliwo o temperaturze 1900 stopni C. Jeśli przejdą ten test, dołączą do elitarnej jednostki strażackiej. Jeden z kandydatów nabawia się udaru, co może skreślić jego karierę na lotnisku.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

05:00

Katastrofa w przestworzach - Zamieszanie w kabinie pilotów

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

16 sierpnia 1987 samolot linii Northwest Airlines lot nr 255, wykonujący rejs z portu lotniczego w Saginaw do Santa Ana w Kalifornii rozbił się podczas jednego z międzylądowań w Detroit. Na miejscu katastrofy zginęło stu czterdziestu dziewięciu pasażerów, jedyną ocalałą osobą była czteroletnia dziewczynka, Cecelia Cichan. Prawdopodobną przyczyną wypadku był błąd pilota. Autorzy filmu na podstawie nowoczesnych rekonstrukcji próbują ustalić czy można było uniknąć tej tragedii.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info